Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#248251) arn válasza fagyalllo (#248249) üzenetére


arn
félisten

Aztan megis a james bond kopott submarinerert adnak sok penzt :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#248252) arn válasza momcrew (#248250) üzenetére


arn
félisten

Dehogynem… ha a rolex 2000 eur lenne, es minden boltban arulnak, messze nem tartana igy az arat. Pedig megtehetnek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#248253) fagyalllo válasza momcrew (#248250) üzenetére


fagyalllo
őstag

Csak nézd meg a mutatókat amit a #248249 végén linkeltem, nagy különbségek lehetnek a felületek kidolgozásában.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#248254) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok!
Azt meg lehet tudni, hogy ez MO-on mikor lesz elérhető:
[link]
[link]
A $150 ár az elég baráti.

(#248255) stellaz


stellaz
addikt

Ma voltam az Andrássy úton, megnéztem az óraboltokat, igaz csak a kirakatot (Rollex, Hublot, Breitling, Omega, egy rakat könyv volt nálam, nem akartam így bemenni), de őszintén szólva nem hogy a 6-8 milliós árat nem láttam rajtuk, de még csak azt se mondtam volna meg, hogy ezek egyáltalán drága órák. Talán a Breitling nézett ki úgy, hogy az egy értékes, drága tárgynak látszott. A többi olyan semmilyen, szépek, de ennyi, semmi különös, ha 100-200 ezer van ráírva, az se lett volna meglepő. Ez így azért elég kijózanító.

Megnéztem még egy fehér Casioakot a kezemen és még egy kékeszöld G-shockot, de hiába tetszettek a kirakatban, a kezemen gyalázatosan mutattak.
Illetve a polir acél, acél tokos kockát is felpróbáltam, de egyrészt ezzel a polir tokkal nekem ez nem g-shock, másrészt nagyon fejnehéz. Igazából a gw-5000esen gondolkozom és csak a súlya tart vissza, hogy annak szorosabbra kell húzni a szijját, hogy ne fogjon el, és most kicsit ezt igazolta ez is (az pont nem volt a boltban) és el is ment picit a kedvem tőle.
Lehet, hogy egy Made in Japan karbon változat kéne, kényelmes, de a lelkemnek is jó, hogy nem sima műanyag :) Mondjuk a NASA minősített meg pont a műanyag tokos... Lehetséges, hogy nem kéne ezeken agyalnom :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#248256) jackal79


jackal79
aktív tag

Még egy kérdésem lenne. Érdemes bluetooth-os g shockot venni? Az app-ban milyen funkciók érhetőek el?

(#248257) ricsik válasza jackal79 (#248256) üzenetére


ricsik
őstag

(#248258) jackal79 válasza ricsik (#248257) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi! Jogos, csak itt egyszerűbb, ha leírjátok a tapasztalatatokat...

(#248259) momcrew válasza fagyalllo (#248253) üzenetére


momcrew
tag

Na ez már különbség.

(#248260) Nimda válasza jackal79 (#248256) üzenetére


Nimda
addikt

Én csak a szinkronizáció miatt használom néha, meg az akku töltöttség miatt. Különben elég a multiband.

[ Szerkesztve ]

(#248261) ricsik válasza jackal79 (#248258) üzenetére


ricsik
őstag

Úgy vagyok vele, ha van az órában ok, de csak ezekért a funkciók miatt nem választanék ilyet.

(#248262) 5-ös kezelő válasza bigmasterg (#248237) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ha tetszik a Tudor BB 58, nézd meg a Pagani BB 58-ast is. Óbudán tudok is egyet mutatni, fekete számlapos aranyozott mutatókkal. Nem nagyon tudok belekötni sem a tokba, sem a szerkezetbe. Max. a tok széle alul élesre sikerült kicsit, de nem balesetveszélyes azért. :) [link]

(#248263) csabulaxi válasza fagyalllo (#248249) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Ez zseni!
A képekre kivertem, többször is.:R:B

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#248264) stellaz válasza djeperto (#248176) üzenetére


stellaz
addikt

Az 5610 mellett milyen a mérete és a megjelenése? Őszintén szólva a bejegyzésed óta megint ezen kattog az agyam (a lila fekete verzión), ma még akciós és már kapni sem nagyon lehet online. Szóval mennyivel tűnik nagyobbnak, illetve a megjelenése a mindennapokban nem túl sportos?
A kocka nekem pont jó méret és már a casioak is túl nagy, de ezt próbálni nem tudtam tegnap.

Az alkarom nem vékony, de a csuklóm az olyan, hogy a feleségem (aki normál, vékony testalkatú) fémszíjjas óráját a kezemre tudom csatolni.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#248265) Gudy


Gudy
tag

Ez volt már? Elég jó áron tetszetős darab jó áron:
https://tutuora.hu/edox/84300-3nbum-bubn.html

(#248266) bigmasterg válasza 5-ös kezelő (#248262) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ennek a pagani modellnek a legnagyobb előnye, hogy nincs kiírva a márkanév, csak egy logó van ott. Ahogy nézem itt egy kicsit még olcsóbb, de a drágább modelljeik közé tartozik.
Vicces amúgy, hogy egy steinhart szíj árából már lehet venni pagani órát.
Köszi a felajánlást, de debreceni vagyok, egy pesti benzinköltség már egy fél óra ára. :DDD

(#248267) 5-ös kezelő válasza bigmasterg (#248266) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Amelyik nem NH szerkezettel van, az olcsóbb - enyém jóféle. Cívisváros felé én sem járok, marad a szavaim hitele.
Ha még keresni akarnék kifogást, h miért is akarom eladni, az a tok formája - nem vált be nekem ízlésre ez a rolleres utánérzés. És a 42 mm hangyányit zavar a vékonyabb csuklómon. Na jó, az arany szegélyes mutatók sem az igaziak öregszeműség esetén. De ezek az én személyes hibáim, nem az óráé. ;) Szóval egy NH werkes Pagani vállalható kockázat sztem.

(#248268) Veron válasza bigmasterg (#248266) üzenetére


Veron
őstag

Hamilton Khaki Aviation Pilot nem begyere? Jókat írnak róla, két méretben, kétféle anyagból is kapható, iaz drágább, mint a Steinhart.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#248269) PeterPH válasza Veron (#248268) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nekem bejött. Kapott is egy passzoló paratroopert nyárra.

(#248270) bigmasterg válasza Veron (#248268) üzenetére


bigmasterg
addikt

Van jópár szép órájuk ahogy látom. Néhány modell Breintlingre emlékeztet, amik szintén bejönnek.
Az american calssic intra-matic nagyon bejön (halvány sötétzöld számlappal is), de kb duplájába kerül, mint amit szánnék rá.

Tegnap este és ma a yemákat nézegetem, van egy-két egyedibb kombó.

[ Szerkesztve ]

(#248271) stellaz


stellaz
addikt

Elmentem megpróbálni egy gbd-200 g-shockot és egyszerre pozitív és negatív csalódás.
A fekete - lila nem volt, hanem egy szürke narancs, ami kézen nagyon nagyon jól nézett ki, nem is volt bumszli, tök jók az arányai. Kicsit meg is remegtem, de a lila még nem volt a kezemen.
Viszont, a kijelzője bár remek, területre azért nem túl nagy és ezért van amit elképesztően apró karakterekekel jelenít meg. Olvashatósága az inverznél sokkal jobb, de a simánál nem. A nyomógombjai kicsit gagyi érzetet adtak, de ez szubjektív.
A szijja kifejezzetten kényelmes, de a műanyag csatt az megintcsak egy olyan részletet, ami nem illik oda.
Ha nem lenne órám, amit szeretek is, akkor ezeken átugranék, mert kényelmes és nagyon jól néz ki, g-shocként pedig biztos bírja is, de ez csak olyan második, harmadik órának kéne, így kicsit elbizonytalanodtam.
Lehet, inkább az 5600-ashoz veszek 1-2 színes szijjat.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#248272) Nimda válasza stellaz (#248271) üzenetére


Nimda
addikt

A GBD-200 a GBX-100 után jött a piacra. Viszont ez utóbbi előd, kapott egy acél borítást vagy rámát, kinek hogy tetszik. Ha most kéne vennem, a GBD-200 kimaradna az életemből, mert nekem "túl műanyag" érzete van. A kijelző erős fényben jobban látható, kifejezetten szereti a napfényt. Pont ezért (is) kár, hogy nem solar.

A gyári szíját már lecseréltem, mert gyorsan meglátszik rajta az idő vasfoga. Nagyon drága volt, de legalább made in japan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#248273) Veron válasza PeterPH (#248269) üzenetére


Veron
őstag

wow, én is gondolkodtam rajta! szép!
ez melyik méret?

@bigmasterg: értem, mennyi a keret pontosan? mert mutattak 1000 EUR körüli darabokat is.
a Yemanál a customer service-re szoktak panaszkodni, nekem nincs tapasztalatom velük.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#248274) stellaz válasza Nimda (#248272) üzenetére


stellaz
addikt

Akkor nem csak nekem tűnt ennyire műanyagosnak. A tiéd is jól néz ki, jó az kétszínű szijj.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#248275) rozsgyi válasza bigmasterg (#248270) üzenetére


rozsgyi
tag

Jók a Hamilton chronok, csak szerintem az a bajuk, hogy a szerkezet miatt olyan vastagok mint egy hoki korong. Ugyanez a bajom sok Longines chronoval is...

(#248276) fagyalllo válasza rozsgyi (#248275) üzenetére


fagyalllo
őstag

Rolex Daytonát kell venni, az elég vékonyka. ;)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#248277) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Mako XL II Kano

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#248278) SOAD19 válasza bigmasterg (#248266) üzenetére


SOAD19
addikt

Esetleg alternatíva lehet a vonat. Múltkor vonattal, okosjeggyel oda-vissza megúsztam kb. 5k-ból, pislogtam is. Pedig az adott vonat indulása előtt vettem a jegyet kb. fél órával. Okos volt, aki kitalálta, ezt az okos jegyet. Ennyiért már megéri felmérni Pestre a vidékieknek, kis óramustrára, Pesten "kicsit" nagyobb a felhozatal.

(#248279) stellaz válasza SOAD19 (#248278) üzenetére


stellaz
addikt

Mi ez az okosjegy?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#248280) @mriya@ válasza stellaz (#248279) üzenetére


@mriya@
őstag

szerintem amit online veszel meg.
kedvezményt kapsz rá, sorbanállnod sem kell. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#248281) fattyu válasza SOAD19 (#248278) üzenetére


fattyu
veterán

:D nemtudom honnan jöttél. az 5 óra egész kellemes. Kb egy átlag út az agglomerációban 40 kilóméterre :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#248282) arn válasza fagyalllo (#248277) üzenetére


arn
félisten

Zafiros? Jobb a lunetta recezese, mint a kamasun.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#248283) @mriya@ válasza SOAD19 (#248278) üzenetére


@mriya@
őstag

mi régen a kilót a százforintosra, az öt kilót az ötszázasra használtuk, a hatvanas/hetvenes években a lövölde téren legalábbis ezt jelentette. 😱

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#248284) arn válasza @mriya@ (#248283) üzenetére


arn
félisten

Akkor nem tanultak a mertekegysegekrol? :D

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#248285) fagyalllo válasza arn (#248282) üzenetére


fagyalllo
őstag

Sima üveg, ez olcsóbb modell. Az első generációs Mako XL nagyon nem tetszett, de ezeket eltalálták.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#248286) arn válasza fagyalllo (#248285) üzenetére


arn
félisten

Jol latom, hogy a mutatok is mattok?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#248287) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Jönnek a fémek:

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#248288) stellaz válasza @mriya@ (#248283) üzenetére


stellaz
addikt

Én ma is így használom :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#248289) fagyalllo válasza arn (#248286) üzenetére


fagyalllo
őstag

A másodperc polírozott, a több matt.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#248290) @mriya@ válasza arn (#248284) üzenetére


@mriya@
őstag

köze nincs a szlengnek a tudományhoz. 😱

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#248291) rbalint88 válasza Sir Pocok (#248287) üzenetére


rbalint88
addikt

O jaj, penzkoltes alert :Y

(#248292) SOAD19 válasza stellaz (#248279) üzenetére


SOAD19
addikt

Ahogy @mriya@ írta, az applikációjukban van mód venni ilyen jegyet: [link]
Azt írják, hogy akár 40% kedvezmény is adhatnak. Most pl. Debrecen-BP viszonylatban ugyanarra a ic-re 4,6k (eFt) a normal jegy, az okos jegy viszont, csak 3k.

#248283 @mriya@
Szerintem elfogadott az ezresre használni a "k"-t. Nem is értem, anno hogy alakult ki, hogy a kiló 100 Ft-ot jelentetett.

(#248293) arn válasza @mriya@ (#248290) üzenetére


arn
félisten

Nah jo, de ha vmi rosszul rogzult, mert vki egyszer elkezdte rosszul hasznalni, nem kotelezo folytatni. Ez kb mint a rendszervaltaskori gordonblue (cordon bleu).

Gyanitom amerikai filmekbol szedtek.

k/K = a thousand (£1,000 or $1,000). From the 1960s, becoming widely used in the 1970s. Plural uses singular form. 'K' has now mainly replaced 'G' in common speech and especially among middle and professional classes.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#248294) temes69


temes69
aktív tag

Szisztok,

Van itt valakinek Casio Oceanus t200s? Szembejött velem a youtube-on egy videó, és nagyon rákívántam erre az órára. Számomra tökéletes: 3mutatós, solar, multiband6, csak dátumablak. Jók ezek amúgy? Szíj, tok kidolgozásra milyen?
Videókon teljesen rendben van. Tudom, hogy csak japánból lehet rendelni, az nem gáz.
Akarok magamnak egy hasonló kinézetű órát már egy ideje. Seiko sharp edged(SPB165J1) volt tervben, de most nagyon elcsábultam ebbe az irányba :) Van automata órám, meg kvarc is. Szeretem mindkettő típust, ez nem befolyásolja a döntést. Nektek mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#248295) arn válasza @mriya@ (#248290) üzenetére


arn
félisten

Esetleg az lehet az oka, hogy nem letezett akkora cimlet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#248296) PeterPH válasza Veron (#248273) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ez a kisebbik, 38-as. A nagyobbakon a small second nekem nem jön be.
A kép kicsit csalóka, mert közelről készült.

(#248297) O01 nyugger


O01 nyugger
újonc

És ha már nosztalgia, ha jól emlékszem volt a bélás vagyis a 2 forintos
a mallér a 10-es és a b mallér a 20 as. Jól tudom? :)

(#248298) SOAD19 válasza temes69 (#248294) üzenetére


SOAD19
addikt

Szia!

Esetleg kérdezz meg tőle, hogy mi a véleménye az óráról. Szerintem bátran megvehető, nagyon jó minőségűek, ezek az oceanusok tudtommal. A kisebb testvére, az S100-as több fórumtársnak is van itt a topikban.

(#248299) temes69 válasza SOAD19 (#248298) üzenetére


temes69
aktív tag

Én is így gondolom, hogy minőségben nem lehet vele probléma. A seiko is nagyon patent, de a casio még amiatt is birizgálja a fantáziámat, hogy Japánból jönne :)

(#248300) bigmasterg válasza Veron (#248273) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nincs konkrét keret.
Jó minőségű, jó ár/értékű órát szeretnék, de azért nem milliós áron.
Nyilván ha 100-150ért találok megfelelő órát, akkor csak jobb.
Még erősen a kutatási fázisban vagyok. Legtöbb dolgot így veszem, hogy előbb megpróbálom bele ásni magam a témába. Folyamatosan mennek a youtube videók, meg elkezdtem órás podcasteket hallgatni.
Nemrég Sugess-eket nézegettem, de mindig visszatérek a Steinhart-hoz.

Épp azt néztem, hogy ez a két modell [link] és [link] csak a hátlapban különbözik, vagy más lenne a számlap és lünetta árnyalata is?
Mert fotókon jobban tetszik az olcsóbbiknak a zöldje, de lehet, hogy csak máskor, más világítással fotózták be a két órát és valójában azonos a színük.
Már most túl sok minden tetszik, az a bajom. :DDD Márkánál maradva, ez a fekete-fehér is elég menő.

#248278 SOAD19
Múlthéten jöttünk vissza Varsói Rammstein koncertről már ezzel az okosjeggyel metnünk Debrecen-Ferihegy között. Ráadásul hazafelé csak akkor vettük meg, amikor leszállt a repülő és akkor is valami 3ezerbe került, odafelé meg 2500ba.
Meglepődtem rajta én is, hogy milyen kedvező áron van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.