Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173201) Tiszteletes válasza Aske (#173198) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Egyedül a másodperc mutató, ami már olyan vékony, hogy rápillantva, keresni kell a szemnek. És ami engem is megdöbbentett, hogy nézegetve, hagyományos számlap elrendezéshez szokott szememnek, pont fejjel lefele volt esztétikus. :) De ezt magamban azzal nyugtáztam, hogy "a nők fordítva vannak bekötve", tehát nekik biztos így logikus. :D

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#173202) endezweii


endezweii
újonc

Estét!

Sajnos minden számításomat keresztülhúzta rokonok bizalmatlansága, türelmetlensége, így le kell mondanom a jó kis Seiko-ról. Mivel tutunál nincs házhozszállítás, ezért egyetlen egy óra maradt, amit kiszállítanak és szóba jöhet (sajnos közel sem tetszik annyira, mint a Seiko), az pedig ez. Valaki kérem homályosítson fel, hogy milyen, mennyire megbízható etc... Kínomban már nem tudom mit csináljak, nem bíznak a külföldi oldalakban, Pestre nem tudunk felmenni egy óráért, így maradt ez az egy lehetőség. :O :W

(#173203) fagyalllo válasza endezweii (#173202) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az órával semmi gond, egyszerű Orient automata. De ha nem tetszik, ne erőltesd, ez nem kényszerházasság, nem fogod megszeretni és ajándékozni se lehet erővel. Próbálj értelmet verni beléjük, nem véletlenül ajánlottuk az oldalt, maximálisan megbízható.
Amúgy meg nézzenek tükörbe, az angolokhoz képest barlanglakók vagyunk, a bolt részéről sokkal nagyobb bizalom kell, hogy ide is postáznak órát. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#173204) schawo válasza endezweii (#173202) üzenetére


schawo
titán

1 > 0
ha érted, amit mondok :)

Nem rossz óra, nyugodtan vehető.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#173205) endezweii válasza fagyalllo (#173203) üzenetére


endezweii
újonc

Vernék én, ha nem lenne mindenre valami kifogásuk.... (nem ér ide, hova küldöd ha valami van vele, biztos átverés etc...) Sajnos igen, az a baj, hogy ha meg is veszik ennyi pénzért, de nem tetszik, valószínűleg szépen fog mutatni majd a barna polcomon. :W

(#173204) schawo legalább egy "nem rossz" óra porosodhat max. a polcomon :C

(#173206) Tiszteletes válasza endezweii (#173205) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Nos igen. Először is azt kellene tisztázni, hogy ez a te ajándékod, vagy az övék... : ) Ha a tiéd, akkor vegyenek egy szép színes borítékot, és tegyék bele a pénzt! És akkor, ha nagy fiú leszel, már te fogsz ezekkel a dilemmákkal egyedül szembesülni. Ha pedig továbbra is kicsi, önállótlan gyerkőcként tekintenek rád, akkor minek ballagni?! Irány vissza az oviba!

Ez az 1>0 nagyon nem jó hozzáállás. Ha kikérték a kölyök véleményét, arról, hogy mit szeretne, akkor már ne hagyják figyelmen kívül! Aki pedig nem tanulta meg érettségiig a megfelelő eszközökkel zsarolni a szüleit(rokonait), azzal lesz még baj. :DDD :DD :DDD

Szóval ragaszkodj a választottadhoz! Vagy sértsd meg a komplett rokonságot azzal, hogy: "jó akkor köszönöm, nem kérek ballagási ajándékot". :D Hidd el működni fog! ;]

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#173207) endezweii válasza Tiszteletes (#173206) üzenetére


endezweii
újonc

Pontosan erről beszéltem barátnőmmel. Pénzt nem akarnak adni, jelképes ajándékot szeretnének, azaz egy órát. Mi értelme lenne egy olyan jelképes ajándéknak, ami porosodik a polcon? Sokkal egyszerűbb lenne a borítékban pénzes dolog, én pedig megvenném magamnak azt, amit szeretnék, boldogan hordanám, de ők ezt nem akarják. Így jártam. :C :W

Igen, az a másik megoldás, de abból sajnos csak én jövök ki rosszul, mert reflexből rávágnák, hogy akkor oké, te mondtad. :D Az eszközeim sajnos csak a saját szüleimre vannak kifejlesztve, rokonságra nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#173208) schawo válasza endezweii (#173205) üzenetére


schawo
titán

Úgy értettem, hogy azt mondod, ez az egy maradt, ami tetszik.

Mert ha ez sem tetszik, akkor hogy maradhatott ez? A boltnak még sok terméke van, a többi miért lett kizárva?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#173209) t_a_m_a_s válasza endezweii (#173207) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Bocs a nyelvtannáciskodásért, de egy 60-80 ezres óra nem jelképes ajándék. Nevezzük inkább tárgyinak, emlékezetesnek, maradandónak ;)

Szerintem ne vetess olyan órát ami nem tetszik igazán, és ezt értsék meg a rokonok. Akkor inkább adjanak pénzt, nem tudom a mai világban miért akkora probléma ez (mi is pénzt adunk a tini unokahugoknak). Ennek az a kockázata azonban megvan, hogy a fejükbe veszik hogy ők mégis jobban tudják (szegény nagymamám volt ilyen), aztán elmennek és vesznek maguktól valamit, mert nehogymár pénzt adjanak, szóval ez szopó...
Nem vagyok annyira képben, talán az open heart volt a kitételed, de azért nézz körül Citizen vonalon is. Timecenter is tud jóárasítani, szállít is, megbízható is. Azt sem tudom mondtad-e merre laksz, de egy tutuhoz való felutazás sem akkora ügy.
Az open heart egyébként nem annyira népszerű szerintem, tehát még eladni sem fogod tudni olyan könnyen...

Holnap majd jól beletépünk...

(#173210) @mriya@ válasza t_a_m_a_s (#173209) üzenetére


@mriya@
őstag

Ajándékba kapott tárgyat nem illik eladni,, szerintem.
Még akkor sem, ha nem tetszik :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#173211) Tiszteletes válasza @mriya@ (#173210) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

És az illedelmességet is illik betartani, csak a mai világ már sajnos nem a normatiszteletről szól, és ha irracionális indokból kerül egy óra hozzá, ami nem az övé, hanem "az ördögé", akkor az ésszerűség, mégis az eladást diktálja...

Az ember a barátait megválogatja, a rokonait sajnos nem. És persze az ő rokonait is a jó szándék vezérli alapvetően, csak az "idősekre" jellemző szemellenzősséggel és "rugalmassággal".

Szóval én csak futtatnék még egy kört a helyében, hogy ne a polcnak kapjon ajándékot. Egyébként ez a "jelképes" jelző engem is nagyon zavart már, ezért köszönöm. De ha ragaszkodnak a jelképeshez, én a helyedben kérnék egy LEGO órát, (mintegy fricskaként a bizalmatlankodó, akadékoskodó, jóakarásért cserébe) a büdzsé többi részét pedig borítékban.

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#173212) Sanyi.mTs válasza endezweii (#173207) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

el kell dönteni, hogy olyan ajándékot szeretnél, amit a polcon tartasz és csak akkor veszed fel, mikor azokhoz a rokonokhoz mész vagy inkább bepróbálkozol az "inkább semmit se kérekkel"

amúgy nehéz eset. én rávezetném őket, adjanak pénzt, te pedig abból veszel magadnak egy órát, és aznap, amikor megkaptad/megvetted egyből megmutatod nekik.

de a linkelt óra honlapján még találni más órákat is. azokból egyik se tetszik?

(#173213) Aske


Aske
aktív tag

Wow, mi megy itt.

Netes rendelés kizárva, pénzt nem adunk, eltűnik a csomag, jelképes ajándék, ajándékot nem adunk el...

Következő mi lesz? Boszorkányégetés meg érdekházasság?

[ Szerkesztve ]

(#173214) oba válasza endezweii (#173202) üzenetére


oba
addikt

Én azt tanácsolom (amit nyilván nem kötelező megfogadnod), hogy tégy le a nyitott számlapról. Abban a webshopban nézz szét alaposan, rengeteget szép és jó óra van amit eddig kizártál. Nem az ízlésedet akarom megkérdőjelezni... csak ebben a helyzetben amiben vagy szerintem az lenne az ideális, ha minél bővebb kínálatából tudnál választani. Annak sincs értelme, hogy megvedd az általad linkelt órát csak azért mert nyitott a számlapja és amúgy nem is tetszik igazán. Jó keresgélést, a top 3at nyugodtan linkeld be ide és leírjuk majd a véleményünket.

(#173215) bucsher válasza endezweii (#173207) üzenetére


bucsher
őstag

Rendeld meg gyorsan a Seikot, és amíg problémáznak meg is jön. :))

In the pipe - five by five!

(#173216) Tsebacsi válasza Aske (#173213) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Elvekről, ízlésről és családról nem vitázunk szerintem, mégha maradinak is tűnnek egyeseknek... :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#173217) Oposzumtoszó válasza bucsher (#173215) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Ez jó taktika! :DDD

(#173218) @mriya@ válasza Aske (#173213) üzenetére


@mriya@
őstag

Beszélgetünk, vagy azt sem szabad? :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#173219) SOAD19 válasza t_a_m_a_s (#173209) üzenetére


SOAD19
addikt

Múltkor már nekem is feltűnt ez a "jelképes ajándék" több tízezres órára értve. Kinek mi mondjuk, lehet van az az anyagi szint, ahol már az is. :D Persze értjük, hogy maradandó emlékre, emléktárgyra gondolt. :K

[ Szerkesztve ]

(#173220) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Sikerült ma leütnöm az órám szélét betonnal, kicsit megkarcolta (a kép csalóka, élőben azért nem olyan vészes a helyzet), illetve a széléből is lepattant egy darab.

Lehet vajh' polírozni, hogy eltűnjön, vagy komplett üvegcsere? Illetve üveget lehet külön kapni hozzá?

Előre is köszi,
Atesz

(#173221) fagyalllo válasza KrAt (#173220) üzenetére


fagyalllo
őstag

Őket kérdezd meg: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#173222) t_a_m_a_s válasza SOAD19 (#173219) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Persze, értjük, csak bökte a szemem ;]

Holnap majd jól beletépünk...

(#173223) zsocy válasza t_a_m_a_s (#173222) üzenetére


zsocy
őstag

Én tényleg nem akarom megmondani hogy ki mire gondol, de szerintem a jelképes dolgot nem az összegre értette, hanem hogy ez egy kézzelfogható ajándék, valamit átadok becsomagolva valakinek fajta, a pénzesboríték meg olyan semmilyen. Aztán lehet tévedek, de most már mindenképp kiváncsi vagyok mi lesz ebből :)

(#173224) SOAD19 válasza zsocy (#173223) üzenetére


SOAD19
addikt

Értjük mi is a dolgot, csak a "jelképes" szót inkább olyan értelemben szoktuk használni, hogy jelentéktelen. Például: jelképes összegért eladó valami. Ők egy emléktárgyat szeretnének venni neki a jeles napra. Jelképes ajándék egy üveg bor lenne, vagy hasonló kis összegű ajándék, hogy azért mégis adjanak valamit. Például nálunk Karácsonykor csak a gyerekeknek veszünk ajándékot (a bővebb, nem szűk családra gondolok), a felnőttek egymásnak csak kisebb, jelképes ajándékot adnak anyagi okok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#173225) Sungoo válasza KrAt (#173220) üzenetére


Sungoo
addikt

Ezt a leütést a polír nem veszi ki. Ez üvegcsere lesz.

(#173226) 5-ös kezelő válasza @mriya@ (#173218) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Félreértetted, a rokonokra gondolt sztem.
Endezweii :
Egyet értek a többséggel. Boríték, és becsületszó, h bemutatod a vásárolt órát. Ne fogadj el kompromisszumot. Unokatesóm fia is kapott egy Festina kronót ballagásra, tíz éve a gyári papír dobozában él, csak én veszem elő, ha elemet cserélek benne náluk járva. Kidobott pénz volt a rokon részéről.
Szóval kemény légy, de maradj udvarias.

[ Szerkesztve ]

(#173227) Polarstar válasza 5-ös kezelő (#173226) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jut eszembe. Én semmi ilyen ajándékot nem kaptam ballagásra soha. Fura így utólag...
Akkor veszek magamnak valami ballagási ajándékot! :DDD :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#173228) schawo válasza Polarstar (#173227) üzenetére


schawo
titán

Akkor veszek magamnak valami ballagási ajándékot
:C

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#173229) t_a_m_a_s válasza Polarstar (#173227) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én is ezen gondolkodtam. de nem gáz ez 22 évvel a ballagás után? ;] :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#173230) Lester75


Lester75
tag

Üdv!

Remélem jó helyen járok

Van egy Police Arena 12083j órám.Nem igazán hordtam a súlya és a fém szíja miatt.
Egy ismerőssel cserélném,de nem vagyok tisztában a körülbelüli csereárral.
Ha nem tiltja a szabályzat,segítenétek egy kb. árat mondani?
Nem hirdetem,nincs szükségem pénzre,csak egy másik órát szeretnék.
Se doboza,se papírja,se pótszem.Elemcsere után van,szépen működik.
Amit tudok a netről:

Wight: 299 Grams
Case diameter: 46mm
Movement: Quartz
Dial window material type: mineral

Köszönöm szépen!

(#173231) consono válasza Polarstar (#173227) üzenetére


consono
nagyúr

Én, ha jól emlékszem egy Sokol rádiót kaptam :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#173232) alphaville válasza Polarstar (#173227) üzenetére


alphaville
aktív tag

Tavaly befejeztem esti tagozaton a Dolgozók Általános Iskoláját.
A család büszke volt rám, hiszen továbbvittem az apai örökséget, jelesül a nyolc általános elvégzését...
De ajándék itt sem volt!
:D

[ Szerkesztve ]

(#173233) schawo válasza alphaville (#173232) üzenetére


schawo
titán

Akkor meg is van a következő óra jogcíme :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#173234) Empsepo


Empsepo
senior tag

(#173235) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Bulova "topikóra" alig több mint 42 ezer forint. Tokkal vonóval.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#173236) @mriya@


@mriya@
őstag

Megkurtítottam a nato szíjamat, és levágtam róla a szélső bújtatót. Így jobban tetszik. :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#173237) @mriya@ válasza gipsztigris (#173235) üzenetére


@mriya@
őstag

Ez is tetszik, de a Pulsar "lenyomta". :-))))

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#173238) gipsztigris válasza @mriya@ (#173237) üzenetére


gipsztigris
addikt

Most ott tartok, hogy inkább a Citizent fogom eladni, mert ahogy a Hegylakóban megtanultuk, "csak egy maradhat" (vagy kettő, de ez már a rendezői változat). :D....és a Pulsar jobban bejön.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#173239) TOZ válasza gipsztigris (#173235) üzenetére


TOZ
addikt

Inkább mondanám majdnem 45nek, de ja.
(151 dodo)

(#173240) @mriya@ válasza gipsztigris (#173238) üzenetére


@mriya@
őstag

Ritkán zúgok bele már karórába, de a Bulova Moonwatch, és a Pulsar Anadigi ilyen. :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#173241) 5-ös kezelő válasza Polarstar (#173227) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem simán borítékoltak talán, de alig emlékszem vissza. Vidékről is feljött mindenki, és nagyon büszkék voltak, mert 3 diákot külön is említettek, én köztük voltam. Mit tesz a protekció... :D Amíg a rokonság fogyasztott a lakásunkban, addig elmentem motorozni unokatesómmal a TS 125-ösön. Ifjú Gárda kenguru felsőben. Azok a régi szép idők. ;]

Tigris : Most már mindenkinek lehet egy jó siklómutatós Precisionist-je, ez dömping ár. Én azért már nem veszek még1x, most a Radiomir stílusú kézihúzós Parnis a favorit megint. Kellene egy 26-os szíjat készítenem v ebayeznem, nem túl gyakori méret.

(#173242) endezweii


endezweii
újonc

Mekkora "háborút" robbantottam ki. Bocsi?! :U Előrébb jutottunk, megmondtam, hogy az lesz, amit én szeretnék, vagy pénz. Nem tetszett nekik, de ez van. Beugrottam a legközelebbi órás boltba, vagyis kettőbe és hála a jó égnek találtam egyet, ami talán minden elvárásomnak megfelel. (kivétel a zafír üveg) Jól fel is próbálgattam, még talán bele is szerettem. Ő lett a végleges választás, félre is lett rakatva, így mindenki megnyugodott. Vélemény? Jó választás? Ígérem ez az utolsó ilyen hozzászólásom, most már csak szorgalmasan olvasom a fórumot és csorgatom a nyálam a jobbnál jobb órákra. :R

(#173243) fagyalllo válasza endezweii (#173242) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ugyanaz a Miyota werk, mint a korábbi listádban a Seiko kivételével mindegyikben volt, problémád nem lesz vele.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#173244) TOZ válasza endezweii (#173242) üzenetére


TOZ
addikt

A mutogatott órák közül nekem amúgy ez tetszik a legjobban.
Bár Seiko a szívem!

[ Szerkesztve ]

(#173245) schawo válasza endezweii (#173242) üzenetére


schawo
titán

Ez jól néz ki :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#173246) gipsztigris válasza TOZ (#173239) üzenetére


gipsztigris
addikt

Csányi Sanyibácsi ennyiért váltja most. :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#173247) Empsepo válasza endezweii (#173242) üzenetére


Empsepo
senior tag

Grat hozzá!
Nagyon jó választás.

(#173248) 5-ös kezelő válasza endezweii (#173242) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ha nincs elszállva az árazása, és ragaszkodsz a nyitott számlaphoz, jó választás lehet. Diszpécser kollégámat is meglepte a család egy szép automata léghajóval, ötven felett is örül neki - ballagásra nem tudom mit kapott anno, majd rákérdezek.

(#173249) TOZ válasza gipsztigris (#173246) üzenetére


TOZ
addikt

Számlák között ennyi.
De több lesz... Eleve nem számlák között váltasz, meg USD2EUR2HUF így kell nézni.
Erős dodo. Gyenge forint. Legfosabb együttállás.

(#173250) gipsztigris válasza TOZ (#173249) üzenetére


gipsztigris
addikt

Pár százassal több csupán. De nincs jelentősége.... Minden vásárlásom után le szoktam ellenőrizni,hogy mennyi az annyi, és alig van eltérés a becsült és a tényleges összeg között.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.