Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173901) g0n21 válasza schawo (#173900) üzenetére


g0n21
senior tag

Igaz, de ennek okán kar javításról beszélni.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#173902) schawo válasza g0n21 (#173901) üzenetére


schawo
titán

Nem fogom sosem befogadni ezt a javítás mániát. Mennyivel jobb egy javított szerkezet, mint egy új?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#173903) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

főleg vosztokosoknak, + skx mod One-Second-Closer
[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#173904) Polarstar válasza csabulaxi (#173903) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem tudom kinek volt az ötlete ez a körfűrész, de már lejöhetne a szerről. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#173905) futizoli válasza csabulaxi (#173903) üzenetére


futizoli
tag

Korrekt lengyel srác, korábban rendeltem tőle.

(#173906) Empsepo válasza g0n21 (#173898) üzenetére


Empsepo
senior tag

7750-est 400 ért hol lehet szerezni?

(#173899) Sungoo

Gyönyörű óra!

Ez milyen már:

[ Szerkesztve ]

(#173907) 7s26c válasza Sungoo (#173899) üzenetére


7s26c
senior tag

Jé, solar orient! Egészséggel viseld!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#173908) schawo válasza Empsepo (#173906) üzenetére


schawo
titán

.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#173909) C0RVUS válasza Polarstar (#173904) üzenetére


C0RVUS
tag

:U Azt kell mondjam, hogy most menthetetlen aluledukáltságról tettél tanúbizonyságot. Még tán az a szerencséd, hogy ezt nem az exkluzív topikban tetted. :DDD


(#173910) schawo válasza C0RVUS (#173909) üzenetére


schawo
titán

Neee, ez egy Bond film? :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#173911) manager2220 válasza g0n21 (#173898) üzenetére


manager2220
tag

Nagyon köszi a részletes választ Neked, illetve a többieknek is.

Ezek alapján mondjuk ez egy könnyen szervízhelhető típus műanyag nélkül? [link]

Úgy általánosságban egy automata órát milyen áron lehet karban tartani éves szinten? Gondolom egy 1-2száz ezres órán nem csinálják grátisz....

Igazából olyan órát szeretnék amit szépen karban tartva sok évtizeden keresztül használhatok. Persze jó lenne ha automata lenne, de 200 fölé nem nagyon tudok menni. Mindkettő fajtából meghallgatom az ötleteket szívesen, akár az is elég ha szerkezetet írtok csak.

Claude Bernard és hozzá hasonló "friss" márkákat érdemes venni? Például az alábbit?

[link]

ui.Remélem nem írtam sok hülyeséget. :) ...igencsak laikus vagyok a témában.

köszi

Peti

(#173912) Empsepo válasza manager2220 (#173911) üzenetére


Empsepo
senior tag

Egyáltalán nem írtál hülyeséget, tök jó irányból közelíted meg a dolgot.
Arról van szó, hogy szerkezetet vásárolsz.
Aztán van körülötte általában acéltok, jó esetben zafírüveg. ( 100-200ezres óránál a zafír illik és nagyon hasznos. )
Ennyiért ETA 2824, Seiko 7s36 pl.
A többiek még hozzászólnak majd.
Szerintem ezek a werkek elmennek sokáig. ( Legalábbis bízom benne, mert ilyenekkel szerelt óráim vannak... ) :D

Az általad linkelt Certina tökéletes választás. 5-6 évente 20-30 ezer a szervíz más gond nincs vele.
Hajrá!

[ Szerkesztve ]

(#173913) Polarstar válasza C0RVUS (#173909) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:C :C :C
Mr. Bond!
Nem tudtam, hogy ez valami orosz szabadulókészlet része. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#173914) Atesz 666 válasza Sungoo (#173899) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Na végre egy szép óra. :C
-Pontosabb infó: típusa,jelenleg is kapható modell és hol stb stb..? :U :F

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#173915) szaszayanou válasza spanyoll (#173892) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Ha vintage óráról van szó, akkor Szegedi György órásmestert javaslom.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#173916) g0n21 válasza manager2220 (#173911) üzenetére


g0n21
senior tag

Én személyszerint a fiatal márkákat nem ajánlanám. Ahogy Empsepo mondja 5-6 évente 20-30ezer egy 2824-2 szervize. Évente érdemes nyomáspróbáztatni, hogy bírják-e még a tömítések a nyomást, így a vizet.

Ilyen árban, ha újat szeretnél, akkor Tissot, Certina (pl. amit linkeltél), Steinhart (ETA tokozó cég), Davosa, Laco (ebben az árkategóriában Miyotát tokoz), jön ki. Ami új.

Érdemes lehet szétnézni a használtak között, Fortis, vagy 2000-es évek elejéről származó TAG Heuer-ek is kijönnek belőle. Van egy használt órák adása vétele cseréje c. csoport, érdemes benézni, legalább informálódni.

Ne félj a használt óráktól, nagyon jó vételekbe lehet belefutni, akár Longines-ba is.

A japánokról kevesebbet tudok, arról felvilágosítanak a többiek.

(#173902) schawo

Mire gondolsz? G10-et tuti nem szervizeltetnék, inkább csere (spec. Hantos sem szervizeli, hanem cserél - kvazytól külön elnézést kérek, hogy őt hozom példának, de vele vagyok sűrűbb kapcsolatban). De mondjuk a 3135-öt inkább szervizeltetem 50-ért 5 évente, mintsem valahonnan szerezzek egy újat, nagyjából 6-700 ezer forintért.
Gyakorlatilag az összes mechanikus werket inkább javíttatnám, mint cseréltetném, de biztos vagyok benne, hogy kvarcra gondoltál :)

(#173906) Empsepo
Hol NEM lehet, az inkább a kérdés? :D
Fortisokat Üveges Lacitól, vagy Mészáros Pétertől, EU-s, vagy magyar papírral 330-400 között. Újakat. De Jung Tomi is biztos bármikor hoz neked.
De ha a Rogersben szeretnél kedvezmény nélkül, mert mazochista vagy, akkor Jacques Lemans 330e, -bár sose vennék-, Certina pedig 415.

Nálam is van, lsd aláírásom... Nem lehetetlen.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#173917) Mercutio_ válasza Atesz 666 (#173914) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nemsokkal előtte linkeltem ugyanezt royalblue számlappal a dobozon a pontos típusszámmal csak a gugliba kell beütnöd és kidobja ahogy a fehéret is, de 1-2 hete már fagyalllo is berakta az egész sorozatot.
Egyébként japán belpiacos, de Hong Kongból beszerezhető.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#173918) Mercutio_ válasza manager2220 (#173911) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jobbra fent a keresőbe a konkrét márkát érdemes beírni, ha volt már téma látni fogod miket írtak róla, illetve az akkori hsz-eket átfutni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#173919) Empsepo válasza g0n21 (#173916) üzenetére


Empsepo
senior tag

Köszi az infót!
Idővel visszatérünk erre. 8-)

(#173920) Sungoo válasza Atesz 666 (#173914) üzenetére


Sungoo
addikt

Japán belpiacos modell. Ha rákeresel, több színben elérhető. Nekem ez a harmadik
típus. :) Orient Neo 70'

[ Szerkesztve ]

(#173921) schawo válasza g0n21 (#173916) üzenetére


schawo
titán

Abszolút a kvarcokra gondoltam, nyilván a mechanikust szervizeltetem én is.

5-6 évente 20-30ezer egy 2824-2 szervize
dzsana nekem 10 körül szervizelte.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#173922) Veron válasza Mercutio_ (#173918) üzenetére


Veron
őstag

Csak sajnos a kereső nagyjából használhatatlan. Azt a posztot keresi, ahol megadott kifejezés szerepel, de a kontextushoz egyesével kell felkutatni a hsz-eket. Szerintem sokkal többen használnák, ha nem lenne ennyire körülményes.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#173923) Polarstar válasza szaszayanou (#173915) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ha az a Szegedi, aki a Wesselényi utcában volt, akkor sajnos van egy rossz hírem : az üzlet mindenféle kiírás nélkül megszünt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#173924) Tulku válasza schawo (#173921) üzenetére


Tulku
veterán

Nézd...ha cserélnek egy szerkezetet (még ha oly olcsó is...) akkor az emberben megfogalmazódik az időtállóság gondolata...s talán az, ha abból a szerkezetből már nem lesz cseredarab (gyártásról leállnak...stb) akkor az óra nagy valószínűséggel kidobható...talán ezért szeretik az emberek a mechanikus időtállóságot...nyilván egy eta szerkezetnek is meg van a lejárata, s 100 év múlva már barkácsolni kell talán hozzá ezt-azt (vagy régebbi eltett szerkezetekből kiszedni) de nagyobb az időlimit...

(#173925) g0n21 válasza schawo (#173921) üzenetére


g0n21
senior tag

Nekem 13-14 korul a 2892-a2-t.
de nem mindenki postázza el az óráját Szegedre. :)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#173926) Lauda


Lauda
félisten

Korabban szo volt a nem-limited samurairol, kezdenek szalingozni, SRPB49/51/53/55K1 tipusszamokon futnak
http://www.seiko-prospex.com/sea, dfi-n is mar listan vannak.

[ Szerkesztve ]

(#173927) Mercutio_ válasza Veron (#173922) üzenetére


Mercutio_
félisten

Látszik, hogy nem jársz az indexre, na AZ a használhatatlan, ez ahhoz képest Kánaán.
Egyébként ha valakit érdekel megnyitja új ablakban az adott hszt, ott pedig lenyílóból az azt tartalmazó 50/100 hsz-ek.
Ha ennyi nem fér bele annyira nem is érdekli az illetőt a téma.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#173928) schawo válasza Polarstar (#173923) üzenetére


schawo
titán

Nem voltam még nála, de a posta és dzsana is "működik". Elérhetősége fórum pm.

Nyilván egy elemcseréért nem szalad hozzá az ember.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#173929) oba


oba
addikt

Na, ilyenkor kérdőjelezem meg egy márkába vetett bizalmam, amikor férfi óraként ilyet ki mernek adni... és nem elírás, mert ez bizony 46mm -es óra, tehát kizárt, hogy női legyen. [link]

:W :W :W

(#173930) schawo válasza Tulku (#173924) üzenetére


schawo
titán

Sok kilencesig valószínű, hogy pl egy G10-hez mindig lesz kompatibilis szerkezet. Nem beszélve egy mezei hárommutatósról. Lehet, hogy van pár egzotikus csuda (például a bulova perci kronóm), amihez ez a valószínűség inkább kilencesek nélkül írható le. Azért az az a darab óra, amiért a lelkesedést folyamatosan fenntartják a generációk, mikor már szakadt roncsnak néz ki, és inkább csókolgatva a páncélszekrény mélyére rejtik, minthogy kivágják kukába, hogy száz év múlva is létezzen egyáltalán, na azok az órák nem párszázezerbe kerülnek, és nem eta 2824-2 van bennük.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#173931) schawo válasza oba (#173929) üzenetére


schawo
titán

Nem tetszik, ne vedd meg. Japánban biztos népszerűbb, ne csak európai fejjel gondolkodj egy ázsiai márka esetén.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#173932) oba válasza schawo (#173931) üzenetére


oba
addikt

Persze, ez így van. De ettől függetlenül a véleményem ugyanez. Inkább az a szomorú, hogy egy nevesebb óra gyártó mindenféle nem túl ízlésesnek és átgondoltnak tűnő órát piacra dob. Három csilliárdnyi modelljük van... a kevesebb néha több.

Lauda: biztos így van. És ezzel le is írtad mi az ami miatt rossz szájízem lett. Nyilván nem temetem a márkát... de az irány nem tetszik. Tömeges gyártás, fedjük le a legkisebb piaci igényt is... picit presztízs romboló a dolog. Szerintem.

Ja és én még másik japán gyártónál sem láttam ilyen férfi órát. Kicsit Swatch group feeling kezd lenni a Citizen... felvásárolt már egy raklap gyárat és ilyen dolgokat is csinál...

[ Szerkesztve ]

(#173933) Lauda válasza oba (#173932) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom ahova szanjak ott erre igeny van. Hisz abbol el az oragyarto, hogy kiszolgalja a piac igenyeit es elad jo sok orat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#173934) Tiszteletes válasza oba (#173932) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Szerintem nyugodj meg Oba! Többségünk teljesen igazat ad neked, de ha tovább folytatod, akkor kezdhetik rád sütni az "intoleráns" bélyeget. ;-) Vannak buzik? Vannak. Vannak metroszexuálisok? Vannak. Tolerálni kell őket? Igen. Akkor?! :D

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#173935) oba válasza Tiszteletes (#173934) üzenetére


oba
addikt

Na na... :) Egy szóval nem említettem semmiféle ilyen szempontot :)

Csupán azt akartam kifejezni, hogy nagyon nem tetszik ez az óriás minden áron profitot termelni akaró tömeg gyártó izé amivé többek között a Citizen is válik. Persze, kell nekik a haszon, nyilván. De ha ilyen áron akarják elérni (értsd: futószalagon dobunk ki minden sz*rt) akkor minőségbeli aggályok is felmerülhetnek. Bennem legalábbis :)

De igazad van... befejeztem :)

szerk.: fagyalllo: ezzel a mérettel? :) az szép...

[ Szerkesztve ]

(#173936) fagyalllo válasza oba (#173932) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nézz szét, máshol női óraként hirdetik.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#173937) JDMKid válasza oba (#173935) üzenetére


JDMKid
tag

az óra színét és a szíjat elnézve, lehetetlen, hogy ez férfi modell legyen. női óra létezik ám 46-os méretben is.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#173938) oba válasza JDMKid (#173937) üzenetére


oba
addikt

A legtöbb helyen tényleg női óránként van hirdetve. Én azt hittem ekkora méretben egyáltalán nincs női óra.

(#173939) TimeCenter válasza oba (#173938) üzenetére


TimeCenter
tag

Meg a linkelt oldalon is ez a kisérő szöveg:
"This ladies' Citizen Drive watch is made from stainless steel and is powered by a chronograph eco-drive movement. It is fitted with a white leather strap and has a white dial with a bright pink bezel. The watch has a date function. "

Szerintem egyszerűen elrontották, hogy melyik kategóriába ( ffi/női ) kerüljön.

(#173940) oba válasza TimeCenter (#173939) üzenetére


oba
addikt

Na bakker, ezt nem is néztem... és valóban :) :W
Simán elképzelem, hogy valami script a méret alapján automatikusan a férfi órák közé pakolta az oldalon. Mentségemre szóljon, az általuk feltöltött youtube videó címében is az szerepel, hogy férfi óra, és egy szőrös férfi csuklón virít az óra :P :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#173941) Empsepo válasza oba (#173940) üzenetére


Empsepo
senior tag

Azon a vastag szőrös karon tényleg meredek.

[ Szerkesztve ]

(#173942) fagyalllo válasza oba (#173940) üzenetére


fagyalllo
őstag

:D :D :D

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#173943) evo87


evo87
őstag

Urak!

Két kérdés:

1. A páromnak a 10 éves évfordulónkra kinéztünk egy Beringet, mert modern, jópofa, dizájnos, nekem is bejön, zafír üveges....stb. Maga a márka mennyire számít órás berkekben vállalható órának/divatórának?

2. Van ez a Citizen CA4330-81L .....és valahogy mocskosul bejön. Tudom, hogy van már két Citizenem, ami közül az egyik Radio Controllos...de akkor is ez nekem üt... van értelmes ok amivel lebeszélnétek róla?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#173944) Szulita28 válasza evo87 (#173943) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nem ilyen van most fent a FB-on?
De igen, most látom. Kár, h nem zafíros :U

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#173945) @mriya@


@mriya@
őstag

Rendeltünk egy ilyet, kíváncsi vagyok, élőben hogyan néz ki! :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#173946) fagyalllo válasza @mriya@ (#173945) üzenetére


fagyalllo
őstag

fotón egész csinos
a varrótű mutató mindig jópofa

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#173947) Mercutio_ válasza oba (#173940) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet ő is csak addig jutott a leírásban mint te és az alapján vette meg :D

(B)Lauda(/B): sima Samurai -ok már el is fogytak dfi-n :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#173948) @mriya@ válasza @mriya@ (#173945) üzenetére


@mriya@
őstag

Egyben elegáns, és sportos.
Szuper titánium tokozás, csavaros hátlap, zafír szélvédő, wr100, egyszerű szerkezet, megfelelő méret.
Ráadásul Angliában 5 év garanciát adnak a Citizenekre.

"Your Citizen Watch is guaranteed against defects in material and workmanship for
five years from the date of purchase. This five year guarantee is applicable in the
UK, Eire, USA & Canada only." :Y

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#173949) SA68 válasza @mriya@ (#173945) üzenetére


SA68
csendes tag

Biztos tetszeni fog. Nekem hasonló van, ez is titán tokos/szijas:

(#173950) @mriya@ válasza SA68 (#173949) üzenetére


@mriya@
őstag

Lemondtunk a rádiókontrollról a plusz nyomógomb miatt. :B

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.