Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145101) ronin s8 válasza C0RVUS (#145100) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nézhetjük így is - de én nem így nézem. :N Amit mondasz, az igaz, de a valóságban - bár a Nyugat is merít a Kelet kultúrájából - a keletiek másolják a nyugati technikát, nem fordítva. A ház árát pedig sokan örömmel kifizetik. Ebből látszik a valódi elhelyezkedése a planétán. :)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#145102) C0RVUS válasza ronin s8 (#145101) üzenetére


C0RVUS
tag

Hát ha nézhetjük így is, akkor megnyugodtam.
Már-már úgy tűnt, hogy te szíved szerint mindenkivel kifizettetnéd egy ház árát, ha egy neki tetsző mechanikus óra mindennapos műélvezetére vágyik. :)

(#145103) veloke válasza C0RVUS (#145100) üzenetére


veloke
tag

Tudnak, de valahogy mégsem igazán jön össze mindig. Asszem pont tegnap szúrtak be egy Ananta-t, egy Moonwatch mellett volt fényképezve, hát én elég gyorsan el tudnám dönteni, hogy melyiket válasszam. Pedig úgy tudom ez a Seiko hasonló árfekvésben van, mint az említett Omega....
Persze nem szeretném fikázni a japán órákat, meg van a maga szerepük, de számomra néhány Seiko modell a tömeggyártás ékes bizonyítékát tárja elém. Mindenféle színben, mindenféle formában és stílusban ontják magukból a hasonló árfekvésű modelleket.
A GS tudom hogy Rolex kategória, de a modelljei kinézetében számomra nincs meg benne az a bizonyos plusz, amiért (ha lenne annyi pénzem) rááldoznék milliókat egy órára. Gyönyörűen kidolgozottak, csodás számlapokkal és tokformákkal, de valahogy mégsem....

[ Szerkesztve ]

(#145104) Bossi


Bossi
őstag

Megjött az új órám :)

(#145105) Sungoo


Sungoo
addikt

Egy vágy pipa. :)

(#145106) veloke válasza Sungoo (#145105) üzenetére


veloke
tag

Nah grat, egy tényleg tetsző japán óra!!
Nekem is volt több is, nagyon szerettem őket, csak a csuklómra egy kicsit nagy volt a 44mm.
Szerintem a rádió kontrollosok közül az egyik legkomolyabb modell, használd egészséggel!

(#145107) Sanki


Sanki
addikt

Csatlakoztam én is egy ilyen kis egyszerű Orienttel. :)
DFI-ről május 4.-én rendeltem és ma már itt is volt. :Y

Kép.

(#145108) C0RVUS válasza Bossi (#145104) üzenetére


C0RVUS
tag

He-he, épp jókor.
Nagyon szép. Sok örömet hozzá!

Azért csak szegényebb lenne a világ például enélkül. Vagy nem? :B

gipsztigris, Sungoo:
Szintén gratula!
k.sanyi92:
Ugyancsak!

[ Szerkesztve ]

(#145109) Macyke82 válasza phranxinatra (#145078) üzenetére


Macyke82
tag

Gratulálok hozzá, örülök hogy relatív hosszú idő alatt révbe értél eme szépséggel :C
Nagyon erős páros ez így a PO-val.

(#145110) alphaville válasza Bossi (#145104) üzenetére


alphaville
aktív tag

Na, vègre! Bajtársammá, mi több, szellemi testvèremmè fogadlak!
Gratulálok, tièd a második legszebb óra a fórumon! :R :D

Sungoo;
Használd örömmel! :C

(#145111) Sungoo válasza veloke (#145106) üzenetére


Sungoo
addikt

Köszi!
alphaville-nek is. :)

(#145112) von toth


von toth
tag

Én meg úgy látom, hogy a dolog kissé paradoxon. Úgy tűnik, mintha a piaci rések szinte teljesen kitöltődtek volna, közben meg alig lehet épkézláb termékeket kapni.
A japánok a karbantartásnélküliség illúzióját sugallják, a svájciak meg sokszor meseszerű tradíciókra alapoznak.
Erre Kína nevető harmadikként válaszként elhitetni az emberrel, hogy 20 ezer forintért lehet kapni használható okostelefont vagy akár mechanikus karórát, ami adott esetben van olyan jó, mint egy japán, de akár egy svájci is, köszönhetően az egyre magasabb minőségbiztosításnak és automatizálásnak. Persze van egy pont, ahonnan nincs lejjebb (legalábbis ép ésszel), de mi akartuk ezt zömében európaiak. Racionalizálni a termelést, optimalizálni az árakat, most meg jól megszívtuk a kínai (nem is olyan gagyi) termékekkel.

(#145113) ronin s8 válasza C0RVUS (#145100) üzenetére


ronin s8
senior tag

@"A valódi Szellem pont a mozgásban/mozgékonyságban és ezáltal használhatóságban rejlik, vagyis olyasmi, ami magához az élethez kell. Ezt a keletiek még valamennyire tudják. Hasonlítsd csak össze a Seiko/Orient/Citizen/Casio modellválasztékát a svájci gyártókéval. Érdekes, hogy a japánok tudnak mindenféle árszegmensben minden korosztálynak, mindenféle habitusú embernek valami szerethető időmérő bizgentyűt nyújtani. Igen, még svájcival vetekedő presztizsórát is, ha valakinek arra van épp gusztusa."

Én meg úgy gondolom, hogy a kultúra nem más, mint a stabilitás. Akár a tárgykultúra, akár a gasztrológia, akár a zene, kell, hogy hordozza magában, mi több, megtestesítse ezt a stabilitást. Kell, hogy az archetípusok klasszicizálódjanak, különben szétfolyik minden, és nyomtalanul felszívódik. Sok nép járt így a múltban, olyannyira, hogy mára semmi, de semmi nyomuk nem maradt. Más népek nyomot hagytak magukból az utókorban - ezeket nevezzük kultúrnépeknek.
Ahhoz, hogy egy étterembe visszamenjél, kell, hogy mindig ugyanazt (a jót) kapjad, különben váltasz, és ez mindennel így van: az autóval, a ruhával, az órával, a munkával - mindennel. A túlságosan szétfolyó, alkalmazkodó mentalitás hosszú távon zavart, zűrzavart, háborút, átalakulást hordoz magában. Előbb-utóbb legyőzi majd egy olyan erő, amely stabilitást hoz maga után.
A jelenlegi kínai nép (nem az, amelyik a többezer éves kultúrát létrehozta - gondolom, ez világos, mint ahogy az is, hogy a mai görög, olasz, stb. sem az, melyik a történelmet írta) egy őrült pörgésben van, mindent és mindenkit lemásol, átalakít. Akkora energia feszül bennük, ami képtelenné testi őket egy stabil rendszer létrehozására. Rövid távon képesek bármit, akár a legmagasabb rendű dolgot is létrehozni. De megtartani - nos ez mínimum kétséges...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#145114) fagyalllo válasza Sungoo (#145105) üzenetére


fagyalllo
őstag

Grat neked és az új Orienteseknek!

Újabb tuti vétel DFI-n, ezúttal Multi-Eyes automaták: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#145115) veloke válasza Bossi (#145104) üzenetére


veloke
tag

:C Grat!

(#145116) ronin s8


ronin s8
senior tag

Gratula a két új órához! :) :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#145117) t_a_m_a_s válasza Bossi (#145104) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szépen alakul az Orientes közösség :)

Gratula mindannyiótoknak!

Holnap majd jól beletépünk...

(#145118) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Bossi, Sungoo
Grat a "lopott fejlesztésekhez" ;] :D

Nincs kedvem végig olvasni a délutánt, kiderült miért olyan drága a Rolex?

[ Szerkesztve ]

(#145119) t_a_m_a_s válasza vadászcsiga (#145118) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

A kínaiak tehetnek róla.

Holnap majd jól beletépünk...

(#145120) C0RVUS


C0RVUS
tag

Nekem csak a hongkongi gyíkbőr istráng az új, de ezzel vált teljessé a lóbadzsit retro-glamúr projektem :B :

von toth:
Ez így szíjjal (+egy olajcserével :U ) megállt huszonpárezernél, és számomra hozza az elvárt élményt, de azért van annyi makulája, hogy csak a ritkaegyszerű és szép dizájn egyensúlyozza ki. Vagyis meg kell állapítsam, hogy az ötvendolláros kategória még kínaiban sem az igazi. Csodák ott sincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#145121) 7s26c válasza 5-ös kezelő (#145054) üzenetére


7s26c
senior tag

Döntő volt, hogy láttam sokféle szíjon amik sokat dobtak rajta.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#145122) squir válasza veloke (#145103) üzenetére


squir
aktív tag

Nos, pont ebben az esetben ez biztosan nem helytálló. :)
Kinek mi tetszik, az egy dolog, ízlésről nem vitázunk. De pl ez a Seiko Ananta "Katana" olyan műszaki tartalommal és kidolgozással büszkélkedhet, amit jó néhány svájci gyártó is megirigyelhetne. Fénykép nem tudja visszaadni a részleteket, de a mutatók, indexek a katana pengeformájára mintézva, finoman szögben megtörve, ívet adva. A számlap, feliratok festése érdekes: nem tudom mi lehet, de egyszerre fényes és matt hatású. A rotor mintázata szintén a penge formáját, ívét követi. A tokon legalább három különböző kidolgozottságú csiszolást lehet felfedezni, olyan átmenettel, mint a penge hamonja. A tok ívelt, óriási mérete és súlya ellenére az egyik legkényelmesebb érzetű óra, ami a kezemen volt A szerkezet "in-house" automata chrono. Nem egy modulos alapwerk, nem valami "belerakjuk mindenbe" szerkezet. Saját, Seiko fejlesztésű, használatú masszív chrono. Részletgazdag, aprólékos, hibátlan. Gyakorlatilag minden részlete a nevéhez kapcsolódó rejtett szimbolikát tartalmaz. Az egész toronymagasan a tömeggyártás felett áll. Árát tekintve a hasonló tulajdonságokkal bíró patinás, svájci gyártók termékeinek fele-2/3-a kb. Maximum.
A GS esetében hasonló a helyzet: hibátlan kidolgozás, saját szerkezet, innovativ hozzáállás. Szerencsére jó néhány típusát megcsodálhattam kézben, közelről az elmúlt időszakban.
De ha nem nézzük ezeket a több százezres/milliós csodákat, akkor ott van az "elit" belépőszintje: a Presege széria. Képről sem gyenge egyik sem, de szerencsére kézben is megnézhettem Fagyálló "Alpinist" óráját. Őszintén, le a kalappal! Képről tök jól néz ki, és valóban részletgazdag kidolgozás, odafigyelve az apróságokra is. Beleköthetetlen (mondom ezt úgy, hogy stílusát tekintve pont az a modell nekem nem jön be). Svájciba ugyan ez a minőség vastagon a kétszeres áron kapható meg. Minimum.
Nekem teljesen megváltozott a véleményem a Seiko órákkal kapcsolatban, pedig nagyon "svejci" imádó voltam/vagyok... :)

szerk: basszus egyetlen ok miatt nem vettem eddig Orientet: nem tetszik a logo-ja! :DDD Pedig vannak tök jó cuccok, de az a virágkosár a számlapon... :B A Star-széria már rendben! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#145123) madarasz92 válasza C0RVUS (#145120) üzenetére


madarasz92
őstag

Szép lett én is szemeztem vele még jó hogy nem vettem. :D

(#145124) alphaville válasza squir (#145122) üzenetére


alphaville
aktív tag

(#145125) Sungoo válasza vadászcsiga (#145118) üzenetére


Sungoo
addikt

Erről a sztoriról lemaradtam, de köszönöm! :D

(#145126) squir válasza alphaville (#145124) üzenetére


squir
aktív tag

Messziről nézed: virágkosár :P :D

(#145127) vadászcsiga válasza t_a_m_a_s (#145119) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De ezt gondolom a Rolex cseppet sem bánja?

(#145128) C0RVUS válasza ronin s8 (#145113) üzenetére


C0RVUS
tag

Paradoxonnak tűnhet (mert az is :D), de mozgás/hajlékonyság nélkül nincs stabilitás.
Tudod... jin-jang. :DDD

"Kell, hogy az archetípusok klasszicizálódjanak"
Na a vitaindító Orient "tank" pont erről szól. :K

(#145129) bucsher válasza squir (#145126) üzenetére


bucsher
őstag

Engem is riaszt a csiricsáré színes orient logo.

In the pipe - five by five!

(#145130) WiZARD válasza squir (#145122) üzenetére


WiZARD
addikt

Én a Seiko Sumoval voltam úgy először, hogy ez micsoda óra, az árához, és a hasonló árú svájciakhoz képest.
Pedig eléggé alsó kategóriás darab.
Azóta vágyok egy GS-ra.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#145131) alphaville válasza squir (#145126) üzenetére


alphaville
aktív tag

Duplafülü söröskorsó, tetejèn kifröccsenő sörhabbal. :D

[ Szerkesztve ]

(#145132) karesz501


karesz501
senior tag

Le voltak árazva megint az új SEIKO Turtle -k....
a Pepsi -ből még van USD 255 -ért ;)

[ Szerkesztve ]

Life is no picnic!

(#145133) squir válasza alphaville (#145131) üzenetére


squir
aktív tag

Neyertél, ezzel a képtársítással nem tudok versenyezni! :DDD Mondjuk vonzóbban is hangzik... :))

Wizard: én meg vadul nézegetem egy ideje az "urushi" és "enamel" számlaposokat. :) A GS még messze van sajna, de gondolkodás nélkül bevállalnám bármikor.

(#145134) fagyalllo válasza squir (#145122) üzenetére


fagyalllo
őstag

Videó az Ananta kronográfokról: [link]

Amúgy a benne lévő 8R ha nem is ETA-DD módon, de moduláris felépítésű, ui. az alapját adó 6R2x szerkezetet egészítették ki kronográf résszel. Persze ez nem valami külső cégtől származó modul és eleve az alapwerket úgy tervezték, hogy könnyen lehet különféle komplikációkat építeni belőle. Itt is a számlap alatt van a kornográf, hátulról alig van látható különbség egy 6R15-höz képest.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#145135) veloke válasza squir (#145122) üzenetére


veloke
tag

Értem. Én csak arra gondoltam, hogy nagyon sok hasonló és hasonló árfekvésű modell-t ad ki a cég, könnyű elveszni a részletekben. Ha valami tömeggyártás, akkor szerintem ez. De persze ez csak egy szubjektív vélemény, bizonyos szinten, például kvarc órák terén a japán órák pl. szerintem jobbak nagy általánosságban.

A moonwatch meg egyszerűen csak jobban tetszik így a kép alapján, ettől még az Ananta is egy kiváló óra, de az én ízlésemnek egy kicsit "sok", a speedy szerintem kompaktabb és letisztultabb....

[ Szerkesztve ]

(#145136) squir válasza fagyalllo (#145134) üzenetére


squir
aktív tag

Jogos, köszönöm a pontosítást. :)

Veloke: tény, "kissé" szélesebb a modellpaletta, mint sok más gyártó esetében. A sorozatgyártott, "eldobható" filléres cuccoktól kezdve a milliós nagyságrendű, manufaktúrális csodákig átöleli a teljes kört. Amúgy másik oldalról pont ezért nincs nagyon elismertsége Európában (szerintem).
Ugyanakkor Svájc ugyan ezt csinálja Swatch, vagy Festina csoport neveken pl. Csak nem az kerül rá, hogy "Longines valami", hanem egy saját márkanév, ami hangzásra nem köthető a nagyobb márkához.

[ Szerkesztve ]

(#145137) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Még érdekesség a DFI kínálatából: Újra van készleten Citizen NJ0070
8210 werk, zafír, WR100, forgatható belső lünetta, az 53F szín kifejezetten ütős.

[link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#145138) vadászcsiga válasza veloke (#145135) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Elaprózza magát, ez a legnagyobb hibája.

Tetszik a Honda Civic Type-R, de gondolkodás nélkül cserélném Maserattira.

[ Szerkesztve ]

(#145139) C0RVUS válasza squir (#145126) üzenetére


C0RVUS
tag

Nem gondolom, hogy ettől megkedveled (sőt), de azért leírom, hogy szerintem ezt "hogyan kell nézni".
Az Orient "imídzse", úgy tűnk, hogy kezdetektől hordoz egy kis finom iróniát a karórák megváltozhatatlanul európai gyökere iránt. Erre sok modellje ékes példa, de talán legszembetűnőbb az általam nemrég említett Monarch, amin például a kék mutatók nem azért vannak hőkezelés helyett festve, mert az ócsóbb lenne, hanem, hogy még világítóbb kék legyen, és ezzel is erősítsék az összhatást, ami egy klasszikus maríner "túlszaturált" verziója.
A logó hasonlóan fejthető meg: arany oroszlánok, pajzs, korona, gót betű, az összes európai heraldikus klisé. És akkor az a nevük, hogy Orient :D . Szóval ez amolyan japános viccelődés.
Ja és persze ez is benne van a pakliban:[link]

[ Szerkesztve ]

(#145140) fiktív1 válasza fagyalllo (#145137) üzenetére


fiktív1
tag

Ezek kellemesek!🙋

(#145141) boogie84 válasza karesz501 (#145132) üzenetére


boogie84
veterán

Meg sem erkezett az SSC013P1, de mar az SSC019P1-et nezegetem. :)

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#145142) Csigusz 1 válasza C0RVUS (#145139) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Szerintem meg innen lopták az ötletet! :DDD

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#145143) saiyajin válasza 7s26c (#145029) üzenetére


saiyajin
senior tag

Nekem is a listan van egy ilyen, ugyhogy johetnek majd a tapasztalatok. Milyen szijat akarsz majd ra?

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#145144) C0RVUS válasza C0RVUS (#145120) üzenetére


C0RVUS
tag

A tekergetést még meg kell szoknom.
Az előbb riadtan konstatáltam, hogy megállt, aztán összeraktam, hogy utoljára tegnapelőtt húztam fel. :DDD
(Bő ötven óra :Y )

Csigusz 1: :D

[ Szerkesztve ]

(#145145) phranxinatra válasza bigdaddylaza (#145086) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Köszönöm.

(#145109) Macyke82: Köszi neked is! Valóban hosszú út volt, de révbe szerintem nem értem. Egyre erősebben motoszkál bennem, hogy a PO-nál van hozzáilőbb pár is a Subhoz.

(#145146) Macyke82 válasza phranxinatra (#145145) üzenetére


Macyke82
tag

Ha így nézed valóban igazad lehet, a PO helyett el tudnám képzelni az új holdfázisos Speedmaster Master Chronometer verziót is :)
Na ennél ütősebb páros talán nem is kellene.
(Dehogynem nyílván kellene, de az már valóban a legfelsőbb kategóriákból lenne.....)

(#145147) nostromo73 válasza Sungoo (#145105) üzenetére


nostromo73
tag

Szép! :K

(#145137) fagyalllo
Nem rossz :)

[ Szerkesztve ]

(#145148) KelemenUhr válasza fagyalllo (#145137) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Ez úgy, ahogy van, új kedvenc. :K

phranxinatra: Innen is gratula. És mi (lenne) az?

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#145149) Bicskás válasza C0RVUS (#145139) üzenetére


Bicskás
tag

Sziasztok, rég jártam erre.

Skimaster, köszönöm a borjúbőr Zulu szíjat, király ! :R

A söröskorsós hasonlat delaza, tetszik ! :DD

Corvus, em mintha eddig nem lett volna biztos, de még egy indok, hogy Orient ( Bambino ) órát vegyek. :R :C

Imádom a fricskát, ami egy kicsit felnyitja a marketing bullshit által átmosott agyú birka szemét, hofy te figyi ez mondjuk előállítható ám százezerből is, valszeg az se készül többől, csak nehogy éhenhaljanak a nagynevű svájci órák gyártói vedd meg egy ház áráért. :))

Sznob vs normál

Ezt jó volt olvasni, mindíg is szimpatikus volt a gondolkodó ember, főleg hozzáértőtől jó ilyet olvasni. :R

Értékrendről és csájníz utálatról beszélni amikor az is keleten készül amit egy ház áráért veszel, csak nem látsz a bíbor ködtől mert az ötezer éves svájci csoda, hát ahhoz gratula ! :C

Bossi, ez igen. :R

Az Alpinist a topikban a máglyarakás csúcsára vagy csuklóra való, itt mi róla az ítélet ? :)

Szbalogh, Somogy felé jársz-e ?

Van papám régi órái közt ilyen döglött szovjet felhúzós, amiből talán még tudnál pár alkatrészt hasznosítani, nálunk nem kell úgyse senkinek semmire...

(#145150) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Itt a tegnapi doboz másik fele. Úgy látom még az unokáknak is jut egy egy csinos családi ház valami jó helyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.