Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110051) skx007


skx007
csendes tag

A kerékpározás és óraviselés, na meg a Tour de France apropóján :) ha nem unjátok :K , akkor még egy kis morzsa:

Az talán köztudomású, hogy a belga és holland kerekesek arattak a Tour-on az '50-es, '60-as években, hatalmas népszerűséget hozva hazájukban a kerékpársportnak, no meg a szponzoroknak. Létezett ekkoriban egy kis svájci-belga órás cég, a Pontiac, akik támogatták Wim van Est-et (az első hollandot, aki Tour szakszt nyert és sárga trikót is viselt), valamint csapatát. Becenevén vas vagy lokomotív Wim és csapattagjai minden versenyükön Pontiac órákat viseltek.

Az 1951-es Tour-on szakaszgyőzelmet arató és ezzel a sárga trikót is megszerző Wim a Pireneusokban balesetet szenvedett, egy hegyi szakasz lejtőjén szakadékba, 70 méteres mélységbe zuhant, bár ő komolyabb sérülés nélkül megúszta, de a bringája teljesen összetört, és a Tour is véget ért számára, de az órája épségbe működött.

Azaz: "Hetven méter mélybe zuhantam - a szívem megállt - de a Pontiacom futott tovább".

Az eset és a Pontiac remek reklámérzéke révén Belgiumban és Hollandiában nagyon népszerűvé váltak óráik. Erre válaszként jött ki ugyanezen a piacon a Pronto Verdal Tour de France.

Végezetül még egy legendásan kreatívan megírt Pontiac szlogen, amelyet a belga rádiókban adtak: "tic-tac-Pontiac" :D

Méltóbb zárásként Wim és a Pontiac egy képen 1956-ból:

(#110052) ronin s8 válasza Mr. Deluxe (#110049) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szerintem van létjogosultsága, ugyanúgy, mint az alsó kategóriás Orientek-nek és Seiko-knak. Csak nem ennyikért. Megnézem a Vaterát, és már fordulok is ki! :W

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#110053) BAti77


BAti77
aktív tag

Mai vizes viselet... :D

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#110054) Mr. Deluxe válasza ronin s8 (#110052) üzenetére


Mr. Deluxe
tag

Az Orient, Seiko, Casio stb. orakkal semmi bajom nincs - kiveve ha nem a nagyobb gyartok orait masoljak egy az egyben. ;)

(#110055) condy válasza Kenvelo7 (#110037) üzenetére


condy
senior tag

Ezért a pénzért én (és itt sokan mások is) biztos nem ez venném meg.
Nagy a szerelem, vagy meg lehet győzni? :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#110056) squir válasza teratti (#110038) üzenetére


squir
aktív tag

Uhh! Ez elég szörnyű, ennyiért pláne! :Y

(#110057) Mr. Deluxe válasza teratti (#110038) üzenetére


Mr. Deluxe
tag

Ennyiert mar orat is kapsz. ;)

(#110058) squir válasza Mr. Deluxe (#110049) üzenetére


squir
aktív tag

Magánvélemény: van létjogosultsága. Mondjuk úgy szokták mondani: "egy beépítés akkor drága, mikor megveszed és akkor olcsó, ha el akarod adni". Jelentősen túl vannak árazva azok, amik kikerülnek a piacra. Jelentős részénél az anyagköltség+munkadíj+haszon összeadva jóval alatta van, mint amennyiért kínálják. Láttam olyat, amit a duplájáért raktak ki eladásra.

Létjogosultság: egy egyedi óra, nem tucatáru, amit (kis túlzással) bármely boltban megkapsz. Közel olyanra tudod építettni az órát, amilyet te elképzeltél és szeretnél. Sok minőségi werk és számlap megérdemli, hogy megmentsék. Sok közülök 80-100 évesen is lekörözik a manapság készült szerkezetek legtöbbjét.

Amit linkeltél drága valóban. Konkrétan ez a példány volt a kezemben, megnéztem. A munka gyönyörű, a tok hibátlan megmunkálás. Tetejébe egyedileg készült a werkhez-számlaphoz, ami azért drágít rajta jelentősen. A számlap eredeti, nem felújított. A mutatók szintén eredetiek, a kékítés rajta nem festés! A werk egy gyönyörű, minőségi Lange, ami nem egy gyártósorról pottyant ki. Te is tudod, hogy egy ilyen kategóriás "modern" óra még a használtpiacon is a millióhoz van közelebb árban, mint az 500.000-hez. Sorolhatnám még.

Mindezeket leszámítva egy picit valóban túl van árazva.

Mondjuk a hozzávetőleges költségek tekintetében M1ó az autentikus forrás a fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#110059) BlacKSouL válasza BAti77 (#110053) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ja, nem válasz, csak véletlenül erről jutott eszembe.

A legtöbb vízálló óránál leírják a használatiban, hogy felmelegedett óratokkal ne tegyük hirtelen vízbe. Ez vízállósági szinttől függetlenül érvényes? Magyarul ha strandon napozás közben a kezemen van, és mondjuk 40-45 fokosra felmelegszik, és én beszambázok a 22 fokos vízbe, akkor az már problémás lehet? Vagy jellemzően nem, csak leírják, hogy ne lehessen számonkérni az ebből eredő problémákat?

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#110060) squir válasza skx007 (#110047) üzenetére


squir
aktív tag

Nagyon baba, főleg egy ilyen werk-el! Szép fogás volt! :R
Nem hiába a bringa tört össze: egy AS wehrmachtswerk acél tokban igazi "világvége" darab! :K
Szeretem az olyan darabokat, amiknek van "története". Igazán hangulatos!

(#110061) Mr. Deluxe válasza squir (#110058) üzenetére


Mr. Deluxe
tag

Valoban, ha egyedit akarsz, akkor ez nem a rossz irany. 350.000ert viszont mar olyan orat kapsz, ami tuti nem jon veled minden nap szemben, sot a gyartohoz el tudod kuldeni szervizre, lesz hozza akar 30 ev mulva is alkatresz (ha nem, akkor meg legyartjak). 350.000-ert - vagy akar 150.000-ert - aki beepitest vesz, az vessen magara.

Ha mar a megmentesrol beszeltunk, szerintem egy jo szerkezet jobban megerdemli az eredeti zsebora tokot.

Ezeken kivul meg mindig azt mondom, hogy mindenki azt vegye, ami tetszik neki. :-) Az elado meg remelem megtalalja a megfelelo vevot.

(#110062) Wg5113 válasza BAti77 (#110053) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Mindent a megfelelő helyen.Ez az egyik legszebb Citizen. :K

(#110063) squir válasza Mr. Deluxe (#110061) üzenetére


squir
aktív tag

Mások a preferenciáink, más szemszögből látjuk a világot. Ez nem baj.
Például szép a Milgauss és az IWC, amikről már raktál be képeket, de azokért az összegekért én egyiket sem vettem volna meg. Viszont a Milgauss-t egyből beforgatnám pl. egy vintage Aquatimer-be. :)

Hozzátenném, hogy az eredeti zsebóratokot sok esetben "leették" ezekről az órákról. Az arany minden korban fizetőeszköz volt...
De sajna találkoztam már olyannal is, hogy az arany tokból kalapáccsal ütötték ki a szerkezetet és a számlapot. :( Egy Vacheron volt...

[ Szerkesztve ]

(#110064) WiZARD válasza Mr. Deluxe (#110049) üzenetére


WiZARD
addikt

Teljesen egyetértek.
Ennél csak az rosszabb, amikor a számlap nem is eredeti, hanem valami utángyártott, Patek/Lange/stb feliratos alkotás.

Nyilván van valami értéke, működő óra, neves szerkezettel, de attól még, hogy az adott márka eredetiben drága, ez egy egyedi hamisítvány lesz, aminek kevés köze van a ráírt gyártóhoz...

Persze eredeti (akár felújított) állapotban még zsebóraként is sokat érhet, de nem véletlen nem eredetiként vannak ezek, hisz hiányzik/sérült a tok/számlap/mutató...

(picit ez is a nemrég tárgyalt SM300-hoz hasonló kérdés, bár ott legalább a tok/számlap/mutató nem "hamisítvány")

Kicsit nyersen fogalmaz, de igaza van

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#110065) alphaville válasza Mr. Deluxe (#110061) üzenetére


alphaville
aktív tag

Valószínű, vásárolni fogok belátható időn belül beèpítèst. Egyrèszt azèrt, mert többsègük jólvègzett kèzműipari remek, másrèszt nincs pènzem megfizetni egy luxusmárka bolti luxusárát. Igen, tudom, használtan lehet vásárolni szèp ès hibátlan órát, de pld. egy IWC használtan is karcolja az 1milliót, míg beèpítèsben 300ezerèrt megveszem ezt a márkát. Bár, ki tudja, a lottó feladva zsebemben kuncog... :)

[ Szerkesztve ]

(#110066) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv Uraim

http://www.aliexpress.com/store/product/Pagani-Design-New-Men-s-Chronograph-Stop-Watch-Luminous-Watch-Single-Calendar-Sports-Leather-Watches-PD/529025_32226252756.html

Mit szóltok ehhez az órához ?

Eddig főleg Casiokat hordtam, nincs nagy keretem órára.

Állítólag japán szerkezet van benne, és elég jól össze rakott darabok. Na nyilván nem a komoly sok 100 e ft órákhoz mérem.

köszönöm

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#110067) WiZARD válasza alphaville (#110065) üzenetére


WiZARD
addikt

Na de az egyik egy eredeti IWC, másik meg egy IWC szerkezetes noname "kèzműipari remek".
(Sőt, ha nem eredeti a számlap, mutató, akkor már inkább hamisítványnak hívnám)
Szóval szerintem még csak nem is azt a márkát veszed meg.

Közel se csak a szerkezettől lesz 1 óra, az ami.
Ez pont a legjobb példa a szóban forgó márka: egyik oldalról ott 1 milliós IWC, amiben Sellita szerkezet van, másik meg a szóban forgó beépítések.

(#110066) gyuszmó: ennyiért (250$+áfa) már kapsz rendes órát is, ami tényleg megbízható, garis. (casio, citizen, seiko, orient stb)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#110068) Mr. Deluxe válasza WiZARD (#110067) üzenetére


Mr. Deluxe
tag

Pontosan. Szamomra egy beepitett IWC erteke 0. Ha Ferrari motort epitsz egy zsiguliba, attol az meg nem lesz Ferrari. :-)

(#110069) condy válasza gyuszmó (#110066) üzenetére


condy
senior tag

É szétnéznék itt: SKY
és itt is: DFI
(Ezek nem szoktak megakadni a vámon, így ADÓ-t és ÁFA-t nem kell hozzászámolni.)
Vagy maradnék a Casio mellett. :)

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#110070) fagyalllo válasza gyuszmó (#110066) üzenetére


fagyalllo
őstag

Lehúzós eladó, ebay-en ugyanez $75: [link]
Tipikus európainak akarni látszó kínai gyártó, valószínűleg Miyota béllel. Fényképen pofásak, sok köztük a TAG másolat, ennyit talán megér.

Teljes választék. [link]

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#110071) alphaville válasza WiZARD (#110067) üzenetére


alphaville
aktív tag

Amennyiben a nagybetűs vágyaimra hallgatok, neked van igazad. Ha a pènztárcámra, úgy nekem. :K

(#110072) condy


condy
senior tag

Megérkezett végre a Breitling csat is. Felcsattintottam a Rios aligátor szíjra, és kész is a téli viselet. :D

(A kép csalóka. Nem akkora a valóságban a csat, mint az óra. :D )

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#110073) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Köszönöm :R :R :R

Egy srác árulja helyben 14 ért , zsír új, dobozos

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#110074) fagyalllo válasza fagyalllo (#110070) üzenetére


fagyalllo
őstag

Persze a számlap színét benéztem, de a lényeg ugyanaz :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#110075) válasza alphaville (#110065) üzenetére



senior tag

Ilyesmin én is gondolkodom, de még nem érett meg.
Szeretnék IWC 8541B szerkezetet, rozsdamentes damaszt tokot, tricumcsöves számlapot és mutatókat. De ahogy mondtam, a dolog elég képlékeny még.

(#110076) squir válasza WiZARD (#110067) üzenetére


squir
aktív tag

Ha egy szép, minőségi, eredeti werk, számlap, mutatókészlet kap egy új tokot a régi elveszett, tönkrement, eladott helyett, én azt értékmentésnek hívom. Mondom ezt úgy, hogy eddig még nem volt beépítésem.

A "dobjuk bele egy tokba ráragasztva valami számlapot műanyag gyűrűvel hogy ne lötyögjön" persze én sem komálom. Ugyan úgy azt sem, amikor negyedmillió fölött akar csak a névvel eladni egy max. 100.000-be kerülő munkát.

De mint mondtam nem baj, hogy nem egyezik a véleményünk! :)

Pé: ezt már vártam! :))

[ Szerkesztve ]

(#110077) gyuszmó


gyuszmó
őstag

De azért amit írnak igaz lehet? Hardlex stb..

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#110078) válasza squir (#110076) üzenetére



senior tag

:P

Tudod, ugyanazt csinálnám mint a Germano, csak kicsiben ;)

(#110079) squir válasza gyuszmó (#110077) üzenetére


squir
aktív tag

Végül is a Miyota japán...
A másik linken azt írja: ütésálló ásványi üveg

Nos, nem plexit raknak bele, az már biztos...

Inkább vegyél a Casio-t, vagy Orientet, vagy gyűjts még kicsit hozzá Citizenre.

Pé: :DDD

Misi1979: ugye-ugye?! Csak vannak itt perverziók! :DD

[ Szerkesztve ]

(#110080) Misi1979 válasza (#110078) üzenetére


Misi1979
őstag

Én egy kisméretű percütős szerkezetet tennék bele egy acéltokba, tríciumos indexekkel...:) Igen, tudom, ellentmondás a percütés és a mindig világító számlap:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#110081) gyuszmó válasza squir (#110079) üzenetére


gyuszmó
őstag

thk.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#110082) nagycoge


nagycoge
csendes tag

Sziasztok,
Tissot PRC200 eredeti, fém szíjat keresek, elfogatható áron.
Tudtok segíteni, hol érdemes körülnéznem?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#110083) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni beazonosításban:

Barátnőmnek korábban volt egy titán helvetia karórája (ld. kép) , s ennek kéne a típusa illetve, hogy hol lehetne ugyanilyet rendelni.

Sajnos ez elveszett, s eddig interneten nem sikerült rábukkannom az "utódjára" (vagy ugyanerre a típusra). Néztem hasonlókat is, de ebben a stílusban (csak titán jöhet szóba) csak Boccia-kat láttam, viszont azok nincsenek egy szinten szerintem a Helvetia-val.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#110084) Mr. Deluxe válasza Surfym@n (#110083) üzenetére


Mr. Deluxe
tag

Csinos baratnod van! :R

(#110085) Kenvelo7 válasza condy (#110055) üzenetére


Kenvelo7
tag

Hello , csak megtetszett , es az eredeti ara eleg durva , gondoltam lehet jo uzlet , csak nem ismerem a markat ,valami hasonlo sportos kicsit elgans orat szeretnek , de jo minosegut , ha lenne hasonlo tippetek orommel fogadom!
Elore is koszonom :) :R

+36/706020979

(#110086) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Casio mdv 302 szij beallitasban tudna vki segiteni?

[ Szerkesztve ]

(#110087) Kenvelo7 válasza teratti (#110038) üzenetére


Kenvelo7
tag

Köszönöm , telefonról nem futotta többre akkor éppen :R

[ Szerkesztve ]

+36/706020979

(#110088) alphaville válasza (#110075) üzenetére


alphaville
aktív tag

Ha minden kötèl szakad, egy Q&Q szerkezettel tudok segíteni. Nem lesz olcsó, de a jót meg kell fizetni! :)

(#110089) ronin s8 válasza Mr. Deluxe (#110068) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mint mondtam, szerintem van ezeknek létjogosultsága, azon egyszerű oknál fogva, hogy valamiért egyelőre a svájci gyártók nem kiáltják ki egyöntetűen hamisítványnak őket (amik valójában).
Nekem egyetlen probléma az ár. Ezekért a magas árakért valójában keveset kapsz. Mindennapi használatra általában alkalmatlanok, első sorban a tömítések elégtelen volta miatt, és később is csak a probléma lesz velük. de akinek tetszenek, hát rajta... ;]

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#110090) Mr. Deluxe válasza ronin s8 (#110089) üzenetére


Mr. Deluxe
tag

A gyartok nem is szervizelik oket.

(#110091) Rocsesz79


Rocsesz79
tag

Szevasztok.

Az lenne a kérdésem hogy ennél az óránál [link] a 43 mm-es átmérőt korona nélkül kell érteni?

(#110092) fagyalllo válasza Mr. Deluxe (#110049) üzenetére


fagyalllo
őstag

Lehet a műfajt jól és rosszul is csinálni, az órákhoz kicsit se konyító vevőt pedig durván megvezetni.

Rosszul csinálval:
Vegyünk egy Parnis órát, rakjuk bele egy zsebóra számlapját, mutatóit, kanyarítsunk köré hanzatos dumát (ki ne ejtsük a kínai szót!) a swiss, conversion, márkanév, ETA Unitas 6497/98 szavak felhasználásával és adjuk jó drágán: [link] [link] [link]

Vagy fogjuk a safhauzen werket, vegyünk kínai tokot, mutatókat, számlapot, arra nyomtassuk rá a márkanevet, írjuk meg a rizsát és adjuk mocsok drágán: [link] [link] [link]

És lehet úgy is, ahogy M1ó csinálja: [link]
Nem akar márkásnak látszani, "csak" egy megbízhatóan ketyegő eredeti Unitas werk a megrendelő saját ízlése szerint összeválogatott körítéssel, az egész megkoronázva egy szép bőrszíjjal. Nagyon szerethető és a mindennapokban kompromisszum nélkül hodrható órák a fentiek árának töredékéért.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#110093) condy válasza Kenvelo7 (#110085) üzenetére


condy
senior tag

A #110066-os hozzászólásomban ajánlottam az egyik kollégának két oldalt. Nézz körül ott. :)
Biztos találsz kedvedre valót.

nagycoge: Ebay, jewelry & watches kategória. Beírod a keresőbe: for tissot.
Több is van. :)

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#110094) alphaville


alphaville
aktív tag

Teljesen elbizonytalanítottatok a beèpítès- projektet illetően. :U

[ Szerkesztve ]

(#110095) Kenvelo7 válasza condy (#110093) üzenetére


Kenvelo7
tag

Meglesem köszi ! :R

+36/706020979

(#110096) chris-v válasza fagyalllo (#110092) üzenetére


chris-v
senior tag

Azért az M1ó által készített órák "töredék" árára kíváncsi lennék ;)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#110097) squir válasza chris-v (#110096) üzenetére


squir
aktív tag

Akkor miért nem kérdezed meg? :)

fagyallo: tökéletesen összefoglaltad a lényeget. Jó szakembert kell megkeresni és őt megkérni egy beépítés elkészítésére. Ami kikerül piacra az vagy hulladék (mint amiket linkeltél is), vagy sokkal az értéke fölé van beárazva. Vagy az előbbiek tetszőleges keveréke. :D

alphaville: szerintem ne bizonytalanodj el. Keresd meg valamelyik megbízható mestert (pl Phaestom, M1ó és még van pár, de nem sok), meséld el neki mit is szeretnél, milyen kivitelben. Hidd el, udvariasan és érthetően fognak válaszolni, hogy kivitelezhető-e a terved és ha igen, akkor nagyságrendileg mennyibe fog kerülni és mikorra lehet kész. :)

[ Szerkesztve ]

(#110098) condy válasza Kenvelo7 (#110095) üzenetére


condy
senior tag

Azért bólints, ha kapás van. :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#110099) Mr. Deluxe válasza alphaville (#110094) üzenetére


Mr. Deluxe
tag

Batoritanalak, hogy ne azokat vedd. :-)

(#110100) chris-v válasza squir (#110097) üzenetére


chris-v
senior tag

Mert félek, hogy tényleg olyan áron van, amin már elgondolkoznék és most másra rakosgatom félre a "Deákokat" :DDD

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.