Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95551) galaxys80 válasza galaxys80 (#95548) üzenetére


galaxys80
veterán

Esetleg érdemes lehet szoftvert frissíteni a TV-n?
Nálam még valami ezer éves van rajta :)

(#95552) tb8989 válasza wong kok wah (#95534) üzenetére


tb8989
újonc

nem, nem az analóg csatornákat. Mégis az lett.

(#95553) sityupityu válasza tb8989 (#95552) üzenetére


sityupityu
veterán

Akkor most mi van? :) Mégis az analóg csatornákat nézed?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#95554) #94529552 válasza sityupityu (#95553) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kénytelen, mivel mást nem talál. Jobb mint a semmi. :K

(#95555) reggi válasza #94529552 (#95554) üzenetére


reggi
aktív tag

Ne a digit válaszd ki a keresesnel , hanem az egyebet. Úgy megtalalja...

(#95556) atideath


atideath
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy JU6050 típusú TV-t. Érdeklődnék hogy mik a tapasztalatok róla? Plex-et tud kezelni a TizenOS? Youtube 4k videókat lehet rajta nézni vagy csak fullHD-ba mennek? Köszi!

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#95557) tb8989 válasza sityupityu (#95553) üzenetére


tb8989
újonc

Nem, digitális csatornákat nézem, autómatius hangolás de a helyzet még mindig ugyanaz. Valakinek tipp?

(#95558) #94529552 válasza tb8989 (#95557) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez biztos, van köztük HD adás?

(#95559) Flashget


Flashget
félisten

Még1x.
Digikábelen szolgáltatónál (UPC, DIGI, Egyéb) az Egyébre akkor kell állítani ha J szériás a tv különben csak az analógot hangolja be.
H-nál mindegy ezen része.
Automata és hálózati keresés legyen beállítva csatornakeresésnél. Nem kell más országra állítani Samsungnál.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#95560) galaxys80


galaxys80
veterán

Azt hiszem megnyekkent a TV-m. (F6500)
Mikor kikapcsolom utána vagy 30 másodperc mire felvillan a piros led.
De ez még hagyján. Utána vagy 30 másodperc mire hajlandó bekapcsolni. :W
2102-es szoft volt rajta ezer éve. Mikor előjött a fenti probléma lefrissítettem a legújabbra, de semmi nem változott.

(#95561) sandró60 válasza galaxys80 (#95560) üzenetére


sandró60
addikt

Ha szerencséd van és garanciás- javithatatlan-csere utalvány és már is van egy újabb szériás tévéd :D

(#95562) sityupityu válasza tb8989 (#95557) üzenetére


sityupityu
veterán

Olyan nincs, hogy digitális adót nézel és semmi infó nincs az adásokhoz (még csatorna név sem). :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#95563) Nescafé válasza ΞΔGLΞ (#95550) üzenetére


Nescafé
őstag

Este sötétebb a képe.

 iPhone 15 Pro

(#95564) sniper112


sniper112
aktív tag

heló volnan nekem egy samsung tv ue40c500qwh hogy erre meglehetne oldani a samygo valahogyan ?

(#95565) Tegla80 válasza galaxys80 (#95560) üzenetére


Tegla80
addikt

Probalj "gyari beallitasok visszaallitasa"-t csinalni,hatha rendbejon utana,mert lehet csak valami "osszeakadt" benne. A fw frissites utan amugy is ajanlott.

Sony® & PlayStation®

(#95566) galaxys80 válasza Tegla80 (#95565) üzenetére


galaxys80
veterán

Tegnap éjjel végignéztem minden,olyan beállítást amit mostanában piszkáltam.
Egyelőre úgy néz ki, hogy meglett a hiba okozója. (Aztán lehet, hogy mégsem ez volt ;) )
Nemrég kikapcsoltam az Anynet-et. Most visszakapcsoltam és láss csodát pillanatok alatt kikapcsol és vissza is megy egyből.
Az fura, hogy utána próbaképpen megint kikapcsoltam az Anynetet és semmi problémát nem okozott.
Végül is mindegy. A lényeg, hogy úgy néz ki megoldódott.
Ezzel az Anynet-CEC-vel amúgy sem kerek nálam valami, mert annak ellenére, hogy ki van kapcsolva a TV-n és a médiaplayeren is, mégis átmegy valamennyi adat, ami pont elég ahhoz, hogy a kikapcsolt player-re csatlakoztatott külső tápos HDD-ket felélessze egy pillanatra.

[ Szerkesztve ]

(#95567) sityupityu válasza Nescafé (#95563) üzenetére


sityupityu
veterán

Akkor csak az ECO-t (automatikus fényerő szabályozást) kell kikapcsolnod.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#95568) Nescafé válasza sityupityu (#95567) üzenetére


Nescafé
őstag

Most átraktam film-re.Ott ugye nincs ilyen.
Eco-s valamit is megnézem.
Köszi

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#95569) ΞΔGLΞ válasza Nescafé (#95568) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem! Félreérted.
Ha az ECO be van kapcsolva, akkor FILM módban is ugyanez lesz. Azt kapcsold ki végre, ha be van kapcsolva és maradj filmmódban.

(#95570) BBéci válasza galaxys80 (#95566) üzenetére


BBéci
titán

Áram megy át, nem adat. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95571) galaxys80 válasza BBéci (#95570) üzenetére


galaxys80
veterán

Valóban ez a pontos megfogalmazás. :)
De a lényegen sajnos nem változtat. :(

(#95572) Nescafé válasza ΞΔGLΞ (#95569) üzenetére


Nescafé
őstag

Okés, köszönöm

 iPhone 15 Pro

(#95573) BBéci válasza galaxys80 (#95571) üzenetére


BBéci
titán

Úgy értettem, hogy kapcsoló áram, vagy feszültség megy át. De ha a lejátszót teljesen kikapcsolod, amit már javasoltam, akkor a rácsatlakoztatott merevlemezekhez nem juthat el a tévétől érkező utasítás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95574) dreko


dreko
aktív tag

ue48h6400-as tévéhez ajánlott ez a konzol? azt írja, hogy "42-ig, meg 50 kg terhelhetőség...

(#95575) PeterPH válasza dreko (#95574) üzenetére


PeterPH
senior tag

48" nagyobb mint 42", nem? Hogy lehetne ajánlott?
Én IKEA-s falikonzolt használok az 55"-hoz.

(#95576) dreko válasza PeterPH (#95575) üzenetére


dreko
aktív tag

13 kg a tévé, ezért gondolom elbírja, mivel a 13 az kisebb, mint 50

(#95577) galaxys80 válasza BBéci (#95573) üzenetére


galaxys80
veterán

Annál teljesebben nem tudom kikapcsolni, hogy megnyomom a power gombot. :)
Vagy mire gondolsz pontosan?
Biztos, hogy kikapcsol, mert le is válassza a HDD-ket.
Illetve ha nem kapcsolna ki teljesen akkor szerintem a 2.5-es HDD-ket is felpörgetné. De nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#95578) blakey válasza galaxys80 (#95577) üzenetére


blakey
titán

A 2,5 -es HDD-k háza többnyire passzív, tehát USB-n keresztül kapja a megfelelő naftát, a 3,5-es HDD-k viszont aktív házban vannak, tehát ott az elektronika másképp viselkedik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95579) PeterPH válasza dreko (#95576) üzenetére


PeterPH
senior tag

A gyártó maga nem javasolja, de tudodmit, vedd meg :W

(#95580) galaxys80 válasza blakey (#95578) üzenetére


galaxys80
veterán

Igen ezt most már kezdem érteni.
Ettől függetlenül ennél jobban nem tudom kikapcsolni a playert. :)

(#95581) Tarcsiii


Tarcsiii
újonc

Sziasztok van egy samsung le37D550-em.Olvastam egy olyanrol hogy a service menuben lehet sok mindent babralni at is lehet allitani a tv tipusat en arra lennek kivancsi hogy ha atallitom a tv tipust akkor a tv t feltudom e ugy frissiteni hogy amely tv tipusra allitottam annak a szoftverja legyen rajta !???célom:ebben a tv ben van internet bemenet de bongeszo nincs rajta azt szeretnem elerni hogy egy ket appot ra tudjak telepiteni pl youtube facebook twitter ilyesmi az az nem telepiteni hanem hogy ha frissitem a szoftverral eggyutt rajta lessz ? elore koszonom a valaszokat

[ Szerkesztve ]

(#95582) Flashget válasza Tarcsiii (#95581) üzenetére


Flashget
félisten

Mielőtt totál hazavágod a tévéd vegyél inkább tv felokosító kütyüt...vagy újabb smartos tévét.

Realme GT Master Edition

(#95583) sandró60 válasza Tarcsiii (#95581) üzenetére


sandró60
addikt

A kollégát megerősitem a javaslatában.

(#95584) ΞΔGLΞ válasza Flashget (#95582) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát jah.
Anyáméknak telepítettem MT-t egy Synaps HTIP-100 Androidos
MinDig Tv vevő+ Média lejátszó
-val, a kütyü 11 ezer volt, most inkább nem írom le, hogy a samu smart funkciója ehhez képest mekkora trágya használhatatlan szemét.
Ugye csak a mindig tv miatt vettem vevő meg a kártya miatt, aztán első bekapcsoláskor lemerevedtem a tudásától, már ahhoz képest is, hogy 11 ezer forint volt!
Ez mindent tud és azt gyorsan egyszerűen csinálja.

Conax beépített kártyaolvasó MinDig Tv Extra vételére
Egyszerű telepítés
HLS Streaming,Verimatrix DRM
Android OS
Androis App
MKV, AVI, MPEG, TS, MOV,MP4, MP3, JPEG lejátszás
SD kártya olvasó
Csatorna Felvétel külső tárolóeszközök
Felirat és Többnyelvű audio támogatás
Elektronikus műsorújság (EPG)
Full HD 1080p kimenet
Wifi, Ethernet
True- color , felhasználóbarát On Screen Display ( OSD)
HDMI és RCA csatlakozás
Full HD (1080p) kimenet HDMI-kapcsolaton keresztül
Könnyű szoftver frissítéseket USB-n és interneten keresztül

<1W áramfogyasztás készenléti üzemmódban

[ Szerkesztve ]

(#95585) #35104512


#35104512
törölt tag

sziasztok,

azt meg lehet tudni valahonnan, hogy milyen gyártmányú panel van egy adott tv -ben?

köszönöm

(#95586) Flashget válasza #35104512 (#95585) üzenetére


Flashget
félisten

meg :)

na jó...
szervizmenüből.

Realme GT Master Edition

(#95587) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

j5000 tv-hez az euronicsban lett véve kiterjesztett gari is (összesen 5 évig ha jol emlékszem)
oilyenkor érdemes regisztrálni még a tv-t a samu oldalán?

(gondolom igen)

köszi

[ Szerkesztve ]

(#95588) #35104512 válasza Flashget (#95586) üzenetére


#35104512
törölt tag

köszönöm :R meg is van, samsung paneles, jelentsen ez bármit is.. :)

(#95589) Flashget válasza seadrone (#95587) üzenetére


Flashget
félisten

regisztrálni a vásárlástól számított 12 hónapon belül kötelező nem hogy kell :) különben bukod a kiterjesztett garit és csak az alap 1 év garid lesz.

Abban az esetben, ha Ön a terméket nem regisztrálja a megadott időszakon belül, kiterjesztett jótállásra nem jogosult.
regisztrálásról a téma összefoglalóban olvashatsz.

6500 alatti tipusokhoz 1+1 év jár regisztráció után és +1 vagy +2 év vásárolható így a max. 4 év gari lehet.
6500-tól 1+2 év regisztráció után és +1 vagy +2 év vásárolható így max. 5 év lehet.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#95590) Ciccuka válasza #35104512 (#95585) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha számítógépre kötöd a legújabb Aida64 is lehet ki tudja olvasni.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#95591) dethroner válasza Ciccuka (#95590) üzenetére


dethroner
veterán

És azt hogyan?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#95592) BBéci válasza ΞΔGLΞ (#95584) üzenetére


BBéci
titán

"samu smart funkciója ehhez képest mekkora trágya használhatatlan szemét."
Évek óta ezt próbálom megértetni az emberkékkel, de hiába.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95593) gaga1 válasza keccsa (#95536) üzenetére


gaga1
tag

Bementem a beallitasok menube es pinkod beir,tv ujrakonfiguralasa. Orszagvalasztasnal nincs Ausztria vagy mas haladobb orszag. Bar szinte minden orszag haladobb mint mi :) . Szlovakia,Litvania,Gorogorszag,Csehorszag,stb. De majd ha lesz idom esetleg megprobalom a Cseheket.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#95594) blakey válasza gaga1 (#95593) üzenetére


blakey
titán

Nem országot kell cserélni hanem a csatornakeresésnél Egyébre vagy valami másra, de semmiképp a szolgáltatóra kell állítani. Ilyenkor lesz szerkesztési lehetőséged. Szolgáltatónál azért nem engedélyezett a keresés, mert úgy tudják biztosítani, hogy minden csatorna frissül és az a sorrend lesz elérhető amit "ők megálmodtak".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95595) PuMbA


PuMbA
titán

Egész jó kontrasztjuk van a felső kategóriás Samsungoknak. A KS8000-nek 6871 : 1-hez és felhősödés sincs feketéknél :)

[ Szerkesztve ]

(#95596) Flashget válasza PuMbA (#95595) üzenetére


Flashget
félisten

bár amit linkeltél az UN55KS8000, amit nálunk árulnak UE55KS8000LXXH potom 700K
ennyiért ne is felhősödjön. :)

Realme GT Master Edition

(#95597) gaga1 válasza blakey (#95594) üzenetére


gaga1
tag

Sajna ez sem jott be. Hiaba valasztottam hogy a szolgaltato nincs a listaban. Tovabbra sem lehet a csatornakat testreszabni es nagyon rossz lett a kep, homalyos es valtakozva hol soteteb hol vilagosabb. Most visszaallitottam Trehome-ra de homalyosabb es sotetebb lett a kep az osszes csatornan. :O

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#95598) BBéci válasza PuMbA (#95595) üzenetére


BBéci
titán

Annak a weboldalnak a méréseit inkább hagyjuk, mert a valóságostól fényévekre távolodó körülmények között jönnek ki olyan eredmények. Majd akkor hiszem el a 0,016 cd/m2 feketét, ha én mértem, vagy esetleg a HDTVTest is megerősíti.
Nem állítom, hogy lehetetlen, de erősen kétlem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95599) Vhiktor válasza BBéci (#95598) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nálam János666 az 55H6400-ra 4500 fölötti kontrasztarányt mért, azt hiszem 4800-at. Lehet, hogy fejlődtek ennyit azóta.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#95600) BBéci válasza Vhiktor (#95599) üzenetére


BBéci
titán

Az LCD technológia lehetetlenné teszi az efféle fejlődést. Mégis mitől tudna ez változni?
Csutkára húzott fényerő mellett lehet 4-5000 a kontrasztarány, de úgy nézhetetlen a TV, tehát nincs jelentősége. A feketeszint a lényeg, ami LCD esetében nem mehet egy bizonyos szint alá. Sokakat ez egyáltalán nem érdekel, de attól még tény. A 0,006 már valóban eléggé fekete, de olyat egy LCD megjelenítő csak kikapcsolt háttérvilágítással tud produkálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.