Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95351) Flashget válasza akyyy (#95344) üzenetére


Flashget
félisten

ha samsung márkaszervizbe vitted annak nyoma van.
a mainboard és a táp két különböző lap.
a lényegi dolgok az alaplapra vannak integrálva a táp nem, ha hibás a 3D akkor az most is hibás maradt..ha nem cserélték azt is.

Realme GT Master Edition

(#95352) Flashget válasza ΞΔGLΞ (#95350) üzenetére


Flashget
félisten

Upckábel FHD adásai elég jó minőségűek, ha nem a legjobb.

Digi és UPC kábelen natívba tolja a HD-t ennél nincs jobb jelenleg Mo-n.
T az IPTV-n tömöríti a Mindig tv-n meg csak 1440x1080 a HD.
UHD tv-n az SD nálam a nézhetetlen kategória.

Realme GT Master Edition

(#95353) PuMbA válasza Flashget (#95352) üzenetére


PuMbA
titán

"Mindig tv-n meg csak 1440x1080 a HD"

Az összes szolgáltató így kapja, hiszen ennél jobb minőségűt nem ad ki kezéből az állami média :) A trükk abban van, hogy az 1440x1080-ban a pixelek téglalap alakúak és nem négyzet, így jön ki négyzet alakú pixelekből az 1920x1080 felbontás, amit már a szolgáltatók így átalakítva adnak, illetve a DVB-T dekóderek is átalakítják 1920x1080-ra ezt a felbontást, lásd itt a pixel aspect ratio sort :)

[ Szerkesztve ]

(#95354) sityupityu válasza Mikeee89 (#95347) üzenetére


sityupityu
veterán

"A 4k-ra még megéri várni"

Én egyébként még mindig nem értem ezt. Valaki valóban azt gondolja, hogy ennek az UHD dolognak tévénéadásnál-filmeknél van értelme? Monitorként persze meg tudom érteni, mert ott rajta csüng a kijelzőn az ember. Ott valóban jó dolog.
De tévénézésnél szerintem az emberek nagy része a legtöbbször (köztük én is) még az FHD-nál sem tartja be a "kötelező" nézési távolságot. Akkor UHD-nál, ahol még közelebb kell ülni majd befogják tartani? Tök közelről néz majd valaki filmet a barom nagy kijelzőn? Mert ugye ha nem ülsz elég közel akkor az egésznek nincs semmi értelme. :)
Az biztos, hogy nekem nem szerepel a terveim között, hogy ilyen tévét vegyek. És nem azért, mert tavaly vettem tévét, hanem mert egyszerűen nem látom semmi értelmét a dolognak.

Nem konkrétan neked írtam ezt, csak úgy megjegyeztem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#95355) Syz válasza sityupityu (#95354) üzenetére


Syz
senior tag

Mennyire eladhatóak egyébként ezek a 3D tv-k? Keresik a használtan? Nekem még egy 2011-es UE46D szériás tévém van amire pluszban vettem még garanciát is, idén karácsonykor fog lejárni az 5 év. Igazából akkor még nem sok 3D filmet tudtam megnézni, kb 1 évig. De utána annyira rászoktam ahogy bővült a kínálat hogy ha esetleg arra jutok hogy eladom idén akkor is 3D-set néznék helyette, nem UHD-set.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#95356) Clever0 válasza PuMbA (#95353) üzenetére


Clever0
senior tag

Azért itt más felbontásokat írnak: High-definition television A HDV inkább kézi kamerákra vonatkozik.(?) Remélem, hogy a stúdió eszközök képesek FHD felvételre és továbbításra.

[ Szerkesztve ]

(#95357) sandró60 válasza Syz (#95355) üzenetére


sandró60
addikt

Az eladáson gondolkodól akkor most ad el.Talán még valami pénzt is fogsz kapni érte ;]
Az 5-éves tév kb 120-140k kérhetsz
A tréfát félre téve-Most ad tovább és a befolyt pénzt fektesd egy H6400-tévébe-amig még kapható(2014 model)A karácsonyt ne várd meg

[ Szerkesztve ]

(#95358) Gaben06 válasza Syz (#95355) üzenetére


Gaben06
tag

Ha később 3D-s TV-t szeretnél venni, akkor még a H, illetve a J széria jöhet szóba, abból is 7000-es től fölfelé. Az idei 2016-os K széria összes tagjából hiányzik a 3D támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#95359) Syz válasza sandró60 (#95357) üzenetére


Syz
senior tag

Köszi a tippet de augusztusban lesz az esküvőm és ha most vennék egy másik tv-t akkor azt nagyon nehezen tudnám megemésztettni a menyasszonyommal :D De egyébként tényleg szeretném majd egy újra lecserélni utána. Nincs semmi bajom vele csak szeretem ha van garancia a cuccaimon :)

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#95360) LanyUs válasza Syz (#95355) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én pl. most az ajánlott Samsung UE55H6400 3D 230.000 Ft és egy magasabb szintű LG 55UF852V UHD 3D 315.000 Ft között vacilálok. Mindkettő kiváló ár/teljesítmény kategória.

Én tv-t 5 évre veszek minimum, ezért az UHD-nek is látom értelmét. A 3D extra pedig kifejezetten tetszik, a szemem sem fáj tőle. Szóval miért is vennék 3D nélküli full hd tévét? Kérdezem magamtól...

(#95361) sityupityu válasza LanyUs (#95360) üzenetére


sityupityu
veterán

"Én tv-t 5 évre veszek minimum, ezért az UHD-nek is látom értelmét"

És egy méterre fogsz ülni majd az 55 colos tévétől amikor UHD anyagot nézel? :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#95362) Syz válasza LanyUs (#95360) üzenetére


Syz
senior tag

Hát én csak játszok (pc, konzol) meg filmet nézek a tévén és nekem a full HD bőven elég onnan 2,5 méterről :)

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#95363) htc07 válasza Mikeee89 (#95234) üzenetére


htc07
addikt

:(

(#95364) ΞΔGLΞ válasza sityupityu (#95361) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pontosan, nálam az UHD nézési távolsága 75-ös méretnél, kb 1.5! méterig brutál képminőség, annál távolabb meg lehet akármilyen sasszemed, a képpontok egyszerűen összemosódnak.
Tehát az UHD elsősorban közelről és monitorként, amiben tényleg frankó, ahogyan írtad, mert ott valószínűleg közelebbről használja a user.

Nekem ez a LG 21.9-es 32-es monitorom van 3440 x 1440 felbontás, 1 méterrel előtte nagyon szép képminőség, ha hátradőlök hintázva az forgószékben, ami olyankor már talán majd két méterre is lesz tőle a fejem, már semmit nem tapasztalok ebből.
Egyébként egy nagy szar a feketéje, mint minden IPS trágya LG-nek, főleg este. Lehánynám néha ilyenkor...

[ Szerkesztve ]

(#95365) Flashget válasza PuMbA (#95353) üzenetére


Flashget
félisten

igazad van azt nem írtam, hogy a közmédia csatornáit kívéve.
de ez sem igaz így, mert az egyik Duna 1920x1080-al jön Digikábelen, de most meg nem mondom melyik.
de volt, hogy az M1 is aba jött mi sem tudjuk éppen honnan és kitől veszi a jelet a Digi. :)
viszont a lényegi HD csatornák mind natívak és az ember azokat nézi inkább. :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#95366) Flashget válasza Syz (#95355) üzenetére


Flashget
félisten

ha az a tv D6500 hidd el nem éri meg eladni egy H6400-ért ha csak a képet vesszük alapul. 1000x szebb a képe mint bármelyik utána kiadott középkategóriás tévének.
viszont ha a 3D számít akkor igen mert a D6xxx-nél a 3D nem FHD! Csak D7000-től.
E szériától már a középkategória is 3D FHD..már nem baszta át az embereket a samsung ezzel...

Realme GT Master Edition

(#95367) junior11 válasza Flashget (#95366) üzenetére


junior11
veterán

Hát igen a D6500-nak elég jó a képminősége, az egyik ismerősöm mind a mai napig elégedett vele.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#95368) LanyUs válasza sityupityu (#95361) üzenetére


LanyUs
senior tag

Optimális nézési távolságok 55 col esetében valóban érdekesek:

SD (576p) 440 cm
HD (720p) 330 cm
Full HD (1080p) 220 cm
UHD (2160p) 100 cm

Lemértem. Pontosan 240 cm-re van a szemem a készüléktől, tehát a fentiek tükrében semmi értelme az UHD-nek számomra. De ez annyira hihetetlen :) És a placebo hatás? :D

Amúgy érdekes az 55H6400 árazása. Aqua tavaly 232e, majd emelték 259e-re, majd megint lement 234e-re. A mostani akció 229e-ért két szemüveggel egész jónak tűnik, de lehet érdemes lenne az olimpia előtti akciókat hátha...

Media, extreme, euronics esetében lehet külön biztosítást kötni +3év cirka 15e lehet, azt tuti kérem majd. Egyedül a pixelhiba aggaszt még postai vétel esetén.

(#95369) ΞΔGLΞ válasza LanyUs (#95368) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

8K esetén pedig a tévé mögé kell menned! :DDD

(#95370) sityupityu válasza LanyUs (#95368) üzenetére


sityupityu
veterán

"És a placebo hatás?"

Ebben az esetben kár beképzelni dolgokat. Vagy látsz valamit, vagy nem. :)
Persze ha a tévézés mellett szippantasz is még valamit, akkor változhatnak a vizuális élmények. Még ha azok nem is valósak. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#95371) headhunter válasza LanyUs (#95368) üzenetére


headhunter
addikt

"Lemértem. Pontosan 240 cm-re van a szemem a készüléktől, tehát a fentiek tükrében semmi értelme az UHD-nek számomra. De ez annyira hihetetlen :) És a placebo hatás?"

[link]

(#95372) Flashget válasza junior11 (#95367) üzenetére


Flashget
félisten

Ennyi.
edge led, micro dimming, ultra clear panel..E szériától már csak a felső kategória volt ilyen.

Realme GT Master Edition

(#95373) Syz válasza Flashget (#95366) üzenetére


Syz
senior tag

UE46D6570WS-em van. Tényleg nagyon szeretem és nincs vele bajom csak majd lejár a gari.. Hogy mennyit bírnak ezek a tévék a gari időn túl azt viszont senki sem tudhatja :)

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#95374) digikábeles válasza Syz (#95373) üzenetére


digikábeles
aktív tag

A tévécsere is pénzbe kerül. Én nem adnám el pusztán azért, mert lejár a garancia. Nekünk egy 7 éves LCD tévénk van, nagyon sokat megy, és kutya baja.

(#95375) Syz válasza digikábeles (#95374) üzenetére


Syz
senior tag

Persze, tudom hogy pénzbe fáj de én annak a módszernek a híve vagyok hogy ha valami nagyobb értékű dolgot megveszek és úgy gondolom hogy eljárt felette az idő vagy megérett a cserére akkor eladom és ráfizetek egy új készülékre inkább.Természetesen ez csak személyes szokás, mindenki úgy csinálja ahogy neki tetszik :)

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#95376) Flashget válasza Syz (#95375) üzenetére


Flashget
félisten

Én meg próbáltam vázolni az újabb nem biztos, hogy jobb.
Az, hogy egy készülék meddig működik hibátlanul..ember nincs aki megmondja.

Realme GT Master Edition

(#95377) Vedike69 válasza Flashget (#95376) üzenetére


Vedike69
csendes tag

Csatlakozom. Nekem is d6570-em van. 5 év garival+ajándék skype kamerával vettem. Novemberben telik le a gari, de emiatt nem adnám el, hiszen pazar a képminősége, kinézete, távirányítója. Igaz szinte sose használom az "okos" funkciókat, nem hiányzik. Arra ott a laptop. Csak azt bánom, hogy kicsi 40"-os.
Emiatt gondolkodtam már cserén, de inkább ülök közelebb, mint egy nagy méretű mosott képet nézzek.
Remélem még vagy 3 évet szolgál..addig kiforrja magát az OLED!

(#95378) dAnky


dAnky
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem hogy Van egy samsung 48j6300-as TV-m. A Problémám az hogy iszonyatosan lassú bekapcsoláskor alig vált csatornát illetve a timeshift funkcióval is ha megállítom az adást akkor késik ha várok vele pár percet elindítom az adás folytatását de kb 2 perc mulva a végére ugrik és nem folytatja tovább csak azonnal az élő adást adja vissza... Elméletileg szoftverfrissités megoldaná a gondot de nem adtak még ki hozzá újabb szoftvert. Mit lehet ilyenkor tenni szerintetek?

(#95379) jambiyya válasza dAnky (#95378) üzenetére


jambiyya
őstag

Jelezzed samu felé, gondolom távolról csinálnak egy factory resetet és megjavul. Vagy nem...

(#95380) Janesz1981 válasza headhunter (#95371) üzenetére


Janesz1981
tag

Ez kb olyan, (hogy egy hülye példával éljek) mint ha valakihez közel állsz és érted amit mond, ezután elmész olyan messzire, hogy azt hallod mond valamit de érteni már nem érted mit. Na kb ilyen ha optimális távolságon kívülről nézed a tartalmat.

(#95381) Zozi100


Zozi100
csendes tag

Na,úgy látom a 8-as sorozat egyenes lett a Samsungnál,lassan csak megjön az eszük :D

(#95382) ΞΔGLΞ válasza jambiyya (#95379) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A vége úgyis mindig az, hogy "hjusztonból" csinálnak egy mindent megoldó FR-t.

(#95383) Flashget válasza Zozi100 (#95381) üzenetére


Flashget
félisten

55" laza 700K ;)
szórják is kifele a maradék H és J szériát...55"H6400 230K gyári garival a hétvégéig.

Realme GT Master Edition

(#95384) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Akinek H6200, H6400, H6500 van és használ USB billentyűzetet annak működik normálisan Youtube-ban is?
Mert nekünk csak az iránygombokkal+enter lehet betűt kiválasztani, gépelés kizárva.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#95385) Flashget válasza Ciccuka (#95384) üzenetére


Flashget
félisten

Egyik szériánál sem lehet.

Realme GT Master Edition

(#95386) LanyUs válasza Flashget (#95383) üzenetére


LanyUs
senior tag

55H6400

Extreme 230e+1év gyári gar. +1év samu reg.+3év standard kiterjesztés allianz = 257.650 Ft

TV raktár 219e+1év gyári gar. +4év kiterjesztett gar. business box (25e)=244.000 Ft

Extreme-nél sem egyszerű a gar. főleg a sokszor elérhetetlen ügyfélszolgálatnál.

(#95387) sandró60 válasza Ciccuka (#95384) üzenetére


sandró60
addikt

A keresőbe beirod a tévén Youtube akkor működik,de ha az Ap-al próbálod ott csak a távirányitó billentyűvel működik.
#95386 a második lehetőséget válaszd.Az 5-év egy "kicsit"több,mint az 1+1-év ;]

[ Szerkesztve ]

(#95388) Flashget válasza LanyUs (#95386) üzenetére


Flashget
félisten

a másik nem ad gyári garit csak a mezei kötelező 1 évest.

nekem 2 év elteltével lett gondom, de nem a boltot hanem a samsungot kellett hívni gyári gari miatt a vége csereutalvány amit visszavittem az edigitalhoz a tv árát átutalták és a 10. napon volt a számlán.
Nekem más dolgom eddig nem volt velük..

Realme GT Master Edition

(#95389) LanyUs válasza Flashget (#95388) üzenetére


LanyUs
senior tag

Van esetleg általános tapasztalat, ha kibontás után azonnal pixelhiba fogad? Mert egyedül csak ettől félek. Akkor lehet vakarózni, mert elvileg nem szolgáltat alapot sem garanciára sem cserére, ha nem több, mint 2,75 a hibák száma. Max. el lehet állni a szerződéstől 3 napon belül.

(#95390) ΞΔGLΞ válasza LanyUs (#95389) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mit kell vakarózni?
Ha van pixelhiba, vissza küldöd nekik a csába, hogy nem erre a szarra gondoltál. Van rá 14 napod, nem kell emiatt aggódni és megmondani a miértjét sem.

(#95391) Kácsa válasza Kácsa (#94724) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Végre válasz érkezett a Samsung központtól a kijelző hibára,csereutalványt ajánlottak. Oktogon szervizzel beszéltem, hétfőn jönnek a Tv-ért. Mit érdemes venni 42"- 48" kijelző átmérőben ? H6400 ?

ZoLee

(#95392) sandró60 válasza Kácsa (#95391) üzenetére


sandró60
addikt

A kérdésedben a válasz is ott van-H6400 ?=Igen-Minnél nagyobbat,hogy meg ne bánd,hogy "kicsit"vettél :D
Van itt olyan aki szintén valami úton-módon maghibásodott tévéjét cserélné hasonlóra ;]

(#95393) Kácsa válasza sandró60 (#95392) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Köszi. Amikor megvettem a mostanit (40F6100) már kicsomagolás után rájöttem ,hogy kicsi. A boltban jónnak tűnt. :DDD

ZoLee

(#95394) Ciccuka válasza Flashget (#95385) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akkor tök felesleges volt hozzá venni USB billentyűzetet :(

Youtube-on ti hogy játsszátok le a 18+ videókat?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#95395) Syz válasza Kácsa (#95393) üzenetére


Syz
senior tag

Nekem előtte 82 cm-es sima Led tévém volt, a 46 " hozzá képest megváltás :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#95396) dethroner válasza Ciccuka (#95394) üzenetére


dethroner
veterán

Szerintem a többség rákattint a videóra és ezzel elindítja :P

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#95397) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Üdv!

Van egy UE37ES6100WXXH típusú tévém. Az összefoglalóban leírtakat elolvastam és beállítottam a képet, de valahogy elég fakó, szerintem.
Laptopról hdmi-n keresztül használom internetezéshez, sorozat nézéshez és játékhoz.
Csatornákat csak ritkán nézek.

Van valami plusz trükk amivel beállíthatnék egy jó minőségű képet ehhez a modellhez.
Mióta nálam van szinte mindig a Kiemelt előre beállított módot használtam.

Köszönöm!

Per aspera ad astra.

(#95398) sandró60 válasza Oryctolagus (#95397) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor használd azzal.Nem törvényszerű az itt ajánlottak beállitása.Nincs 2-egyforma ember. ;]

(#95399) Ciccuka válasza dethroner (#95396) üzenetére


Ciccuka
veterán

De próbáld már meg a beépített Youtube programmal! Regisztrációt kér, amit lehetetlen beaktiválni.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#95400) Tegla80 válasza Oryctolagus (#95397) üzenetére


Tegla80
addikt

Ha kiemelt modban hasznaltad eddig a tv-t,akkor neked mar minden fako,szintelen es sotet lesz ezutan. Ne allitgasd,nezzd ugy.
Erthetettlen amugy szamomra,h azt ,h lehet ugy nezni...(kiegeti az ember szemet)....fennakadni rajta viszont mar nem tudok,mert haverom is ugy nezi es Őt sem tudom meggyozni,h ez igy gaz.Mert szerinte franko igy.
Jah es felre ne erts,nincs kalibralva a tv-m vagy barmim es En is egyedi szinvilagot nezek/hasznalok,de messze nem olyan vakitoan fenyeset es szineset,mint a kiemelt mod.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.