Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95451) takos válasza Flashget (#95314) üzenetére


takos
tag

Most ott tartok, hogy gyári beállítás(reset) után befogta a készülék az összes csatornát, de a problémás csatornák jelminősége csak 25% körüli, így élvezhetetlen ezek az adások.
Azok amik eddig jók voltak 100%-on vannak, hibátlanok.

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#95452) gergobox válasza Tegla80 (#95449) üzenetére


gergobox
tag

2.5"os laptop HDDrol van szo, elvileg nem kellene neki kulon tap

(#95453) Willie válasza gergobox (#95452) üzenetére


Willie
őstag

Elvileg, de gyakran előfordul az ilyen, pont emiatt adnak hozzá Y kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#95454) bul07 válasza gergobox (#95452) üzenetére


bul07
nagyúr

Pedig némelyik laptop HDD-k is kérik a 1A

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#95455) sityupityu válasza vyce21 (#95448) üzenetére


sityupityu
veterán

Azt írja, hogy csak egy usb van, tehát az Y kábel kilőve.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#95456) gergobox válasza sityupityu (#95455) üzenetére


gergobox
tag

Igen ez a bajom. Csak egy usb van a tvn

(#95457) sityupityu válasza gergobox (#95456) üzenetére


sityupityu
veterán

Annyit tudsz még csinálni amit már írtak, hogy kipróbálod egy rövidebb kábellel.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#95458) gergobox válasza sityupityu (#95457) üzenetére


gergobox
tag

Az egesz 10 cm, ennel rovidebbet nem hiszem, hogy talalok. Mindegy marad a pendriverol filmezes.

(#95459) sityupityu válasza gergobox (#95458) üzenetére


sityupityu
veterán

Akkor rövidebbel valóban nem érdemes próbálkozni. Viszont másik kábellel talán érdemes, hátha.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#95460) Vertigo18 válasza gergobox (#95456) üzenetére


Vertigo18
addikt

Esetleg egy külső usb-s hosszabbító? Ami külső tápos?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#95461) kets520


kets520
tag

Üdv mindenkinek Samsung UE50J6250 vásárlásán gondolkodom kérdésem mik a tapasztalatok/válemények a tv vel kapcsolatba kép minőség? szinek ? funkciók? szoftver ? U@C Direct Sd adásánál kockásodik?

[ Szerkesztve ]

(#95462) Flashget


Flashget
félisten

Srácok mindenféle segítséget adtok külső HDD-vel kapcsolatban és ez jó!
Csak senki nem figyelt az utolsó mondatára:
Vagy esetleg gond lehet hogy 4200RPM-es csak a HDD?

miközben alap, hogy sem a 7200 sem ez nem tetszik a samsung tévének, ellenben az 5400-at kajálja rendesen.
Még a samsung üfsz szerint is. :)

Realme GT Master Edition

(#95463) ΞΔGLΞ válasza gergobox (#95458) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem kell ezt túl ragozni, kevés neki az áram, mint ahogy írták többen is, ennyi! Tedd másik HDD házba, vagy másik HDD-t rakj bele, ami kevesebbel is beéri. Mekkora HDD ez?
750GB -1 TB és afelettiek nem érik már be csak usb-ről kapott energiával.

[ Szerkesztve ]

(#95464) Rogiii válasza gergobox (#95442) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Szia!
Én találkoztam már ilyennel alsóbb kategóriás tvk-nél. Hogy 1 usb van rajtuk és az csak 0,5A, tehát a visszajelző világít,de felpörgetni nem tudja a HDD-t. Ezért van az hogy pennel meg működik. Olyan winyóval kellene megpróbálni ami külső tápos.
Üdv!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#95465) fidor2


fidor2
tag

Sziasztok, lenne egy nagy próblémám.Sikerült vennem egy samsung UE32J5500 smart tv, wifin keresztül próbálok filmet nézni nem sok sikerrel.Smart view program jó hozzá de nem minden filmet játszik le pl: BDRip de képet se.Próbáltam az universe media servert de az se jó.Mi lehet a próbléma?Ja és usb se játszik le mindent,Van valami beállítás ami elkerülhette a figyelmem vagy csak ez az okostévé nem mindent tud lejátszani?

(#95466) galaxys80 válasza ΞΔGLΞ (#95463) üzenetére


galaxys80
veterán

Nekem 3db 1 terrás is simán megy USB-ről.

(#95467) sandró60 válasza gergobox (#95458) üzenetére


sandró60
addikt

Az elöző hozzászólásomban meg jegyeztem,.hogy kevés lehet az áram a vinyónak.Itt van egy link-Usb Hub Ezzel már működnik kell.Nem lesz problémád az áramforrásalEzt találtam a legolcsóbbnak.Azért néz szét a linken

(#95468) ΞΔGLΞ válasza galaxys80 (#95466) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem is megy az 1TB, de nyilván, mint írtam függ a háztól, függ a benne lévő HDD-től és főleg függ, hogy a kicseszett tv megtudja etetni annyi kajával, hogy életre kelljen. Nos, az övét nem, de 1 TB felett már ajánlatos a táp segítsége is.

(#95469) sityupityu válasza ΞΔGLΞ (#95463) üzenetére


sityupityu
veterán

"750GB -1 TB és afelettiek nem érik már be csak usb-ről kapott energiával."

A 2.5"-os HDD-kel nekem még nem volt problémám. Van két db 1TB-os HDD-m direkt erre a célra, amik gond nélkül mennek usb-ről. Persze az biztos, hogy ez sok mindentől függ, és nem minden típus működik mindig megfelelően.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#95470) fravik válasza sityupityu (#95469) üzenetére


fravik
tag

+1, nekem a 2,5"-os 2 TB-os Western Digital winchesterem egy ASUS routerről üzemel minden gond nélkül 1 USB kábellel (a H6400 is simán boldogult vele).

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#95471) ΞΔGLΞ válasza sityupityu (#95469) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

SZERK:
A faxom, ha átszerkeszted az irományod, amíg én válaszolok, akkor értelmét veszti. Ezért inkább töröltem! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#95472) gergobox válasza ΞΔGLΞ (#95463) üzenetére


gergobox
tag

200GB-os a HDD

(#95473) ΞΔGLΞ válasza gergobox (#95472) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor vegyél, vagy próbáld ki másikkal, ha azzal sem megy, a tv ez a része a rossz, ha megy, akkor a HDD-vel van gond.

(#95474) sityupityu válasza ΞΔGLΞ (#95471) üzenetére


sityupityu
veterán

Javítottam. Nem olvastam lejjebb, most keltem fel. :DDD Bocsi.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#95475) sandró60 válasza gergobox (#95472) üzenetére


sandró60
addikt

Nézd már meg a wincseszteren lévő adatoknál,ha olyat látsz,hogy-0.55A akkor kevés a vinyonak a szufla.Olvastad,hogy mit ajánlottam :F

(#95476) vyce21 válasza ΞΔGLΞ (#95463) üzenetére


vyce21
tag

Ez sem teljesen igaz. Nekem 1T van, elég neki 1 USB. Igaz elég rövid kábel. A 320-as viszont elég hosszú, néha eljátsza, hogy kattog. Olyankor kihúz tvből hdd-ből a kábel, majd vissza.

(#95477) galaxys80


galaxys80
veterán

TV (F6500) médialejátszóját nem lehet valahogy rávenni, hogy a filmek mellé helyezett borítókat megjelenítse?
DLNA-n keresztül mennek néha a mesék.
Médialejátszóknak és a C630-nak ez nem okoz gondot.

(#95478) ΞΔGLΞ válasza vyce21 (#95476) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem 1T van, elég neki 1 USB.

És? Most mit szeretnél ezzel bizonyítani? Hogy innentől ez kőbe van vésve?
Leírtam, hogy nálam is működik az 1 TB simán bedugva, de van 750-esem, ami táp nélkül meg, szinte meg sem nyikkan.

(felesleges bill koptatás...volt a részemről is.)

[ Szerkesztve ]

(#95479) Pancsermeste válasza Flashget (#95462) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Samu az valóban nagyon válogatós a vinyókban, de csupán paraméterekkel nem lehet megmagyarázni, hogy mi az amit eszik, mi az amit nem.
Nekem van egy Samsung 500GB/5400RPM/0,5A vinyóm, ami sehogy sem kell a H6400-nak, a plusz kiegészítő táppal se. Régi HP notimban lévőre kicseréltem, ami egy Toshiba mk2060gsc ( 200GB/4200RPM/1,4A!) - simán megy az 1A-es USB-ről, már majdnem egy éve. Soha nem húzom le a TV-ről, nem is választom le... szegény nagyokat csattan kikapcsoláskor, de bírja (igaz, nagyon nem is féltem, megszolgálta már az árát bőven - ha esetleg tönkremenne...)

-= Pancsermeste® =-

(#95480) dethroner


dethroner
veterán

Picit off lesz a kérdésem, de mivel szoktunk itt külső hangról beszélni, gondoltam feltehetem.
Szóval a tévé hangját ki szoktam tenni néha külső forrásra és ehhez toshlink kábelt használok. Néha pedig a pc-ről lejátszott film hangját teszem ugyanabba a külső erősítőbe, szóval a kábelek ki-be dugdosását elkerülendő, eddig használtam egy ilyen elosztót:

Jól is működött hónapokon keresztül, majd egyszer csak már nem váltott a bemeneti források között. Szétszedtem, próbálkoztam vele, de semmi fizikai elváltozás nem volt, így nem tudtam életre kelteni sem. Kidobtam és vettem egy ilyet:

Ez viszont egy percet sem működött. Ugyanazokat a kábeleket használom, mint az első kapcsolóhoz, miután a bemenetre rádugtam a kábelt, megnézve a kimenetnél ott világít a piros fény és tudtommal ez a fény viszi az adatot. De a látható fény ellenére nem adja tovább a hangot. Mindhárom kábel jó, külön-külön mind jól működik, de ez az elosztó valamiért nem működik velük. :(( Sőt, a kábeleket összeérintve is van hang. Mi lehet benne a rossz? Tudom, lehet megoldás az hogy pl vegyek egy másik ilyen elosztót párszáz forintért, de mi a garancia hogy az jó lesz? Egyáltalán, mi lehet az oka annak hogy nem működik egy ilyen eszköz, amiben végső soron nincs is olyan ami elromolhat?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#95481) sandró60 válasza dethroner (#95480) üzenetére


sandró60
addikt

Csak egy tip.Ezt találtam-hasonlit ahoz ami már nem működik nálad.[link] Most vettem egy optikai-digitális koax átalakitót.Ahoz kaptam egy adaptert.

[ Szerkesztve ]

(#95482) dethroner válasza sandró60 (#95481) üzenetére


dethroner
veterán

Nem, ez amit a képen a van ahhoz hasonlít, ami egy percet sem működött. Ami nálam elromlott, abba három forrásból lehetett jelet venni, és egy forgató kapcsolóval kellett a forrást kiválasztani. Ami a képen van és ami nálam is van, abban nincs választási lehetőség, vagy 1 forrás küldi 2 kimenetre, vagy 2 bemenet küldi 1 kimenetre egy időben.
Te amúgy kipróbáltad a kapott adaptert?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#95483) tupacamaru válasza sandró60 (#95481) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ezek működnek fordítva is? Mert amit linkeltél az egy jelből csinál kettőt, neki pedig olyan kellene amin két bemenet van és csak egy kimenet.

Akkor tárgytalan a kérdésem. :B ;)

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#95484) dethroner válasza tupacamaru (#95483) üzenetére


dethroner
veterán

Ezekben nincs irányváltás. Ami bemegy az egyik oldalon, az kijön a másikon :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#95485) PHenis válasza dethroner (#95484) üzenetére


PHenis
senior tag

Azt még el tudom képzelni, hogy 1 kábel fénye 2 felé menjen tovább. De hogy 2 kábel fényéből közösítés után egy nagy interferenciaösszevisszazagyvaság lesz, az biztos.

Úgy sem működik a közösítés, ha csak az egyik eszközt dugod rá? (úgy értem, hogy csak a tv-t és az erősítőt mondjuk)

[ Szerkesztve ]

(#95486) tupacamaru válasza PHenis (#95485) üzenetére


tupacamaru
veterán

De senki nem mondta hogy a két bemenetet egyszerre akarja használni. :N

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#95487) dethroner válasza PHenis (#95485) üzenetére


dethroner
veterán

A pc-ről küldött jelet tudom ki és bekapcsolni a gépen, szóval nem lenne összevisszaság. A tévé ugyan folyton adja optikán a hangot, de ha nem kap hangot, vagyis csak hdmi-n képet kap, nem tud beleszólni a dologba. Menne ez jól, csak menjen már :)
Sajnos akkor sincs semmi, ha csak az egyik forrás van rádugva. Picit olyan, mintha a műanyag tokba, ahová be kell pattintani a csatlakozót, nem pontosan illeszkedne a piros fényre. De mondom, ez csak amolyan feltételezés, semmi nem utal rá, csak az hogy nem jön át a jel.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#95488) PHenis válasza dethroner (#95487) üzenetére


PHenis
senior tag

Nekem úgy rémlik, hogy a tv-men pl. egyfolytában világít az optika. Talán még kikapcsolva is, de ebben nem vagyok biztos.

Ha pc-n kikapcsolod a hangot, akkor kialszik a piros fény az optikai kimentén?

Bár így, hogy egy forrást rádugva sem működik, így mindegy is... esetleg optikai/spdif átalakító és akkor használhatsz az erősítőn másik bemenetet.

[ Szerkesztve ]

(#95489) vyce21 válasza fidor2 (#95465) üzenetére


vyce21
tag

Hello,
Milyen formátumokat próbáltál eddig?
Miket játszott le és miket nem?

(#95490) fidor2 válasza vyce21 (#95489) üzenetére


fidor2
tag

Szia az. Mkv formátumot nem és fotót se tudta megnyitni

(#95491) vyce21 válasza fidor2 (#95490) üzenetére


vyce21
tag

Az szép, akkor ott valami baj lesz :O az mkv-t a legolcsóbb belépő színtű tv-k is lejátszák (szerintem).

(#95492) Flashget válasza vyce21 (#95491) üzenetére


Flashget
félisten

kivéve ha nem @L4.1

Realme GT Master Edition

(#95493) fidor2 válasza Flashget (#95492) üzenetére


fidor2
tag

Ez nekem kínaiúl van.Az Mkv megegyezik a BRRIPPEL?

(#95494) ΞΔGLΞ válasza fidor2 (#95493) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem! Az is "csak egy" xvid release. Viszont rosszabb minőség, mert nem rögtön a lemezről készül, mint pl a BDrip, tehát már meglévő MKV-ből (HD release) készülő xvid release a BRrip..

[ Szerkesztve ]

(#95495) fidor2 válasza ΞΔGLΞ (#95494) üzenetére


fidor2
tag

Értem, holnap megnézem mit tud lejátszani.Sajnos ma már nem férekmoda a géphez.De remélem nem kell visszavinni a tv, csak én vagyok láma ehez a lejátszáshoz.

(#95496) atika88


atika88
senior tag

sziasztok!

200ezer a max keret egy 55" Samsung tévére. Mi jelenleg a legjobb ár/értékű Samsung a piacon? :F

Köszönöm a segítséget!

(#95497) ΞΔGLΞ válasza atika88 (#95496) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

200 és 55?
48 inkább, pl egy 6400, amire érdemes beruházni még mindig, vagy 240 ezer körül az 55-ös.

szerk:

ED-ben 230, mall.hu 220 ezer most az 55-ös H6400.

[ Szerkesztve ]

(#95498) Prien válasza atika88 (#95496) üzenetére


Prien
addikt

Edigitálnál 230 ezer az 55" H6400 , akciósan, szerintem érdemes lenne rádobni azt a 30 ezret... vagy 175 ezerért van 48" ugyanez.

A kevés is több a semminél.

(#95499) atika88 válasza ΞΔGLΞ (#95497) üzenetére


atika88
senior tag

Köszönöm a tanácsokat.
Talán ennyi plusz költség belefér még.

Mall.hu gyári garanciával adja vajon?

(#95500) dethroner válasza PHenis (#95488) üzenetére


dethroner
veterán

Megnéztem, és tényleg világít a piros fény a pc-ből akkor is, amikor elvileg nem az optika van kijelölve kimenetnek. De, a fény jelenléte az elsődleges feltétel, tehát ha a fény átjön az elosztón, akkor akár a hangnak is jönnie kellene. A másik meg, ha a kábeleket közvetlenül összeérintem, akkor van hang.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.