Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95701) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szasztok!

Samu ue40F6500
Automatán frissített a legutolsó firmwarera. Azóta nincs videófile melletti felirat beolvasás. Tapasztalt már vki ilyet? Serviio a dnla kliens.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#95702) #94529552 válasza Luxus_Dreyer (#95698) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ennyi: 40S9

bigdigit A legújabb fw-vel csinálja ezt? Próbáld meg, hogy nem fogadod el a távjavítást, mivel máskor sem vált be. A csatorna listádat ki tudod menteni penre, majd reset után vissza lehet rá másolni.

(#95703) Flashget válasza bitpork (#95701) üzenetére


Flashget
félisten

csatorna listád mentsd el majd végez egy factory resetet
Terméktámogatás-Öndiagnosztika-Visszaáll.
ezután a tévéd alap helyzetbe áll mint amikor megvetted.
Talán segít rajta...ha nem akkor csak egy 0000-ás fw amiután egy régebbi fw-t lehet visszarakni.

Ha szervizmenüben szoktál matatni ott jobb ez a reset funkció hatása a tv-re.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#95704) Tottalino


Tottalino
tag

Mi a véleményetek? A "www.220volt.hu"-ban szabad TV-t venni?

(#95705) -secret- válasza Tottalino (#95704) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

(#95706) Tottalino válasza -secret- (#95705) üzenetére


Tottalino
tag

Nem tudom, hogy bolti, vagy gyári garanciát adnak.

(#95707) Flashget válasza Tottalino (#95706) üzenetére


Flashget
félisten

bolti
összefoglalóban ott vannak kik a viszonteladók.
(Edigital,MM,Euronics,Tesco,Auchan)

Realme GT Master Edition

(#95708) Tottalino válasza Flashget (#95707) üzenetére


Tottalino
tag

Ok, köszi!

(#95709) galaxys80


galaxys80
veterán

Korábban sokáig küzdöttem egy jelenséggel, de aztán feladtam. Most valahogy megint elkezdett idegesíteni.
Nevezetesen, hogy teljesen sötét jeleneteknél teljesen kikapcsolja a TV a háttérvilágítást. Jellemzően ez filmek elején vagy a végén lehet zavaró mikor sötét háttérnél néha felvillantják a szereplők nevét.
Minden ECO mód kikapcsolva, minden képjavító funkció kikapcsolva. F6500 és az F6400 is ezt csinálja.
Vagy ezt el kell fogadni, hogy ilyen?

(#95710) vyce21


vyce21
tag

Bizonyára számos helyen hallottad, olvastad a Full HD kifejezést. Ez napjainkra már szinte alap funkció a fényképezőgépekben, kamerákban, TV készülékekben, de mit is jelent ez valójában?

Ez egy maximális felbontást jelző szám, ami 1920 x 1080 képpontot foglal magába. Vagyis ami készülék ezt a felbontási egységet képes kezelni az Full HD. Szokták még nevezni 1080p-nek is, ami ugyan azt jelenti. Ennek továbbfejlesztett verziója a 4K, aminek felbontási képessége már 4096 x 3072 képpont ( egyes készülékeknél 3840 x 2160), ami négyszer részletgazdagabb képet jelenít meg, mint a Full HD felbontású készülékek. Ezt a több mint 8 millió pixel teszi lehetővé.

Összegezve:

Full HD méret: 1920 x 1080
4k méret: 4096×3072 (esetenként 3840 x 2160)

(#95711) bitpork válasza Flashget (#95703) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem lehet megtartva a mostani jobb funkcionalitású tv-s lejátszót és találni vmi dlna szervert ami erőszakkal át tudja küldeni a feliratot? :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#95712) Flashget válasza bitpork (#95711) üzenetére


Flashget
félisten

próbáld ki az Allsharet
[link]

nálam win10 alatt simán fut a 2.1.0.12013_8-as verzió F6640-el.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#95713) dane


dane
senior tag

Sziasztok,

Mik most 48-50" környéként a bestbuy UHD tv-k? JU6000 és JU6800-akat néztem ki az ára miatt de ahogy nézem egyik sem ajánlott. Tudtok segíteni?

(#95714) BBéci válasza SunMount3r (#95700) üzenetére


BBéci
titán

Ha nagyítasz annak érdekében, hogy a 21:9 arányú film kitöltse a 16:9-es TV teljes felületét, akkor skálázás, átméretezés történik, ami egyértelműen és jelentősen rontja a képminőséget.
Sötétben szoktam filmeket nézni, nem is látom, hogy hogy hol ér véget az alsó és felső fekete csík és hol kezdődik a TV kerete. Az emberi szem számára sokkal kellemesebb, átláthatóbb a 21:9, mint a 16:9, mert jobban hasonlít az általános, mindennapi ingerekhez.

(#95710) vyce21
Az a szöveg tele van hibákkal, tévedésekkel.
Nem egyes készülékek rendelkeznek 3840x2160 pixelszámmal, hanem az összes televízió.
Nincs, nem létezik Full HD szabvány, semmi nem áll mögötte, nem hivatalos. Ellentétben az UHD-val.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95715) Ákkk válasza dane (#95713) üzenetére


Ákkk
addikt

7000es és 8000es széria belépőt uhd esetén nem szabad venni főleg nagyobb panelméretben.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#95716) bigdigit válasza #94529552 (#95702) üzenetére


bigdigit
addikt

Nem fogadtam el a távjavítást majd jönnek ki.Viszont nem találok csatornalista mentési lehetőséget a JU7000-en.Meg körülményes is mivel az adás funkció a menüben inverz már megint.

(#95717) BBéci válasza Ákkk (#95715) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmazhatnál érthetőbben!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95718) dane válasza BBéci (#95717) üzenetére


dane
senior tag

Igen én is nekifutottam 2-3x. Szóval 7000-8000-es sorozat javasolt UHD és nagy panel esetén. 5-6000-es sorozat nem javasolt. Jól értem? :)

(#95719) SunMount3r válasza BBéci (#95714) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én csak a képernyő széléhez való vertikális nyújtásra gondoltam. Amíg egy 15"-os noti kijelzőről néztem filmeket, addig is így volt (bár ott még jobban zavart a kicsi képfelület miatt) és már hozzászokott a szemem, ha elő fordult ilyen a filmeknél. Szeretem, ha a kép minden egyes szeglete rendesen ki van töltve, még 40" esetén is. Minőségromlást sem mondanám relevánsnak, semmi olyan ami elriasztana ettől.

Sőt a 4:3-as DVD-ket meg horizontálisan nyújtom szét, ne vesszen egyetlen "-nyi képfelület se nekem... :D

(Nemsokára jön majd a Martian BD 3D-ben (csak miután elolvastam a könyvet :D), annál már nekem is eszembe jutott, hogy nem lenne e mégis jobb az eredeti képaránnyal, majd meglátom mennyire zavar...

(#95720) liszi70 válasza SunMount3r (#95719) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a képernyő széléhez való vertikális nyújtásra gondoltam....... a 4:3-as DVD-ket meg horizontálisan nyújtom szét"

Ez komoly? El tudod viselni a nyújtott-lapított világ látványát? :D

[ Szerkesztve ]

(#95721) SunMount3r válasza liszi70 (#95720) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Eleinte fura lehet kissé, de könnyen hozzá szokik az ember. :D Amúgy ez tényleg ritka eset, amelyik filmnél nagyon gáz lenne, ott persze nem csinálom azért...

[ Szerkesztve ]

(#95722) fauv


fauv
őstag

Üdv !

Srácok ezzel a TV-el szemezgetek Samsung UE48JU6500 Ultra HD SMART LED TV

Valami tapasztalat ezzel kapcsolatosan? Ajánlott vagy kerülendő?

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#95723) dethroner válasza SunMount3r (#95719) üzenetére


dethroner
veterán

Szóval szétbarmolod a képet, nyújtod és torzítod minden lehető módon, mert ha már megvetted a kijelző minden pixelét, akkor azok igenis adjanak képet, dolgozzanak a qrva anyjukat? :Y
Ezen felbuzdulva, a mekiben szoktad kérni a platnira ragadt hambihús összes morzsáját is? Igaz hogy ocsmány és égett, de ha már kifizetted, akkor naná hogy megeszed? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#95724) BBéci válasza dethroner (#95723) üzenetére


BBéci
titán

Ez tetszett! :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95725) liszi70 válasza SunMount3r (#95721) üzenetére


liszi70
nagyúr

"könnyen hozzá szokik az ember"

Oké, a torz, valóságtól elrugaszkodott, baromi ronda látványt is meg lehet szokni, de minek, ha nem muszáj? :D De te tudod. Sokféle prioritás létezik. :)

[ Szerkesztve ]

(#95726) SunMount3r válasza liszi70 (#95725) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De te tudod. Sokféle prioritás létezik.

-Pontosan. Bár ilyen megoldásokra azért ritkán kényszerülök, nekem így is tetszik. De hsz.-ed első felével nem értek egyet.

(#95723) dethroner: -ez annyira lekezelő, alpári stílusban íródott, hogy erre nem is reagálok. Az életszerűtlen, irreleváns hasonlataid sarkított összefüggésein szintén dolgozhatnál még...

(#95724) BBéci: Nekem nem... :(

(#95727) jani4454 válasza galaxys80 (#95709) üzenetére


jani4454
tag

Többször volt már szó erről, ha használnád a keresőt talán kérdezni sem kellett volna. Egyébként a készülék bekapcsolása után a smart programban a YouTube- ra katintva, majd vissza térve a tv adásra, ez a jelenség megszűnik. A baj az, hogy ezt minden bekapcsolás után meg kell csinálni.

(#95728) liszi70 válasza SunMount3r (#95726) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tudod, nekem az nem fér a fejembe, hogy minek vásárolunk drága megjelenítőket, precíz lejátszókat, miért a lehető legjobb képminőségű filmeket szerezzük be, ha utána az egészet pillanatok alatt szétcsesszük egy tudatos látványromboló hatással? :)

Az imént érdeklődtél a médialejátszó topikban, hogy a Q10 kadenciahelyes lesz-e 23.976 esetén. Tehát érdekel a képminőség. Pedig a 23.976 nem kadenciahelyes 24Hz-es lejátszásából adódó 41 másodpercenkénti pici kis döccenés kismiska a "nyújtott és lapos világ" folyamatos képminőség és látvány-romboló hatásának. :D

De befejeztem, mert tényleg komolyan gondolom, hogy sokfélék vagyunk, sokféle elvárással és igénnyel. :)

[ Szerkesztve ]

(#95729) #94529552 válasza bigdigit (#95716) üzenetére


#94529552
törölt tag

Menü, Antenna, Csatornalista, és ott lehet nálam, de a Tizen menüt nem ismerem, biztos más.

Más: UHD vagy 4k tévén kár vitázni: mindegy hogy mondjuk, mert úgyis értik a többiek.

(#95730) bitpork válasza liszi70 (#95720) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

HAH! Cocák találkozója :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#95731) BBéci válasza bitpork (#95730) üzenetére


BBéci
titán

A coca (koca) véletlenül nem a nőnemű sertést jelenti? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95732) Tegla80 válasza BBéci (#95731) üzenetére


Tegla80
addikt

Sztem tokmind1,hisz "mindbő kóbász lösz, azt mög szeressük." :DDD

Amugy,meg igen, azt ami volt mar vemhes es ellet is mar. Nah az a legjobb amugy szalaminak,ha mar benne van a korban. ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#95733) liszi70 válasza BBéci (#95731) üzenetére


liszi70
nagyúr

Így van, a koca az lány. Én meg bizony kanyi vagyok. :D

(#95734) bitpork válasza BBéci (#95731) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

a koca igen, de a coca csak szinonimája a desznyónak :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#95735) BBéci válasza bitpork (#95734) üzenetére


BBéci
titán

Lehetséges.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95736) dethroner


dethroner
veterán

Na, akkor mindenki visszateheti a polc magányába a kis állathatározót és folytassuk a témát, miszerint milyen jó megvenni a drága tévét, ügyelni és keresni a helyes beállításokat, aztán etetni valami 700 megás divx tartalommal, vagy addig nyújtani a képet, amíg már az ajtófélfára is kikönyököl a kép a tévéből ;]

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#95737) BBéci válasza dethroner (#95736) üzenetére


BBéci
titán

Látom, a nyújtás rendesen kiverte nálad a biztosítékot. Nem csodálkozom rajta, elég nagy pofon a képminőségnek és az ésszerűségnek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95738) st6969


st6969
őstag

Ha már a nyújtás a téma, nagyon érdekelne egy dolog: UPC mediacard + 46F6400 tv kombóval SD tv adást nézve, bizonyos csatornáknál észrevettem, hogy nem megfelelően igazítja a képet. Pl. RTLII híradónál az alsó sávban lévő aktuális hír címéből nem látszik az utolsó betű, mintha "túl nyújtaná" a képet. A beállítás "automatikus igazítás", de bármi egyebet próbálok, nem lesz jobb (pl. 16:9-re váltok, ugyanaz marad). A képarány rendben van, érzékeny vagyok a "lángosképű" (vízszintesen nyújtott) emberekre, meg a függőlegesen nyújtottakra is.
Az automatikus igazítás funkció pedig működik, mert azoknál a csatornáknál, ahol még mindig 4:3 van, "összerántja" a képet (jobb-bal oldalt fekete sáv).
Találkozott már valaki ilyennel?

(#95739) BBéci válasza st6969 (#95738) üzenetére


BBéci
titán

A bekapcsolt túlpásztázás szokott ilyet csinálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95740) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Samsung UE37C6000 tv-nk az idén lenne 5 éves, azonban mostanában furcsa dolgokat produkál. Időnként ki-bekapcsolgat teljesen véletlenszerűen.
Vajon ez milyen hiba lehet? Menthető még?

Felmerült bennem a kérdés, hogy manapság ezeket a tv-ket lehet javítani? Van ezekre szakember még vagy garancia időn túl már kuka?

(#95741) BBéci válasza Sera26 (#95740) üzenetére


BBéci
titán

A TV hiba topikban kérdezősködj!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95742) Sera26 válasza BBéci (#95741) üzenetére


Sera26
aktív tag

Ja, hogy ilyen is van :B

Köszönöm.

(#95743) ron8


ron8
senior tag

Mi a véleményetek a UE50J5100-rol? Elég jo áron lehet most kapni...

(#95744) zsiz válasza BBéci (#95741) üzenetére


zsiz
őstag

Szerintem be lehetne linkelni a topik összefoglalóba is az LCD TV hiba topikot. :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#95745) Tottalino


Tottalino
tag

Alapvetően mi a baj a "J" sorozattal? Mert ugye a "H" már alig kapható.

(#95746) bunkomen


bunkomen
tag

Sziasztok!

UE48H6200 jó vétel 1 év garival 135-ért? Használt készülékről van szó. Ahogy visszaolvasgattam, ajánlott típus. De azok tavalyi hozzászólások voltak.

Üdv

(#95747) Clever0 válasza Tottalino (#95745) üzenetére


Clever0
senior tag

Talán ezek:
- Még kiforratlan Tizen.
- Drágább, mint a H.
- Középkategóriában nincs 3D, Smart táv.
- A sík J6200 csak bolti garival kapható.

(#95748) sityupityu válasza jani4454 (#95727) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem annyiban új dolog az amit leírt, hogy eddig csak H6400-nél írták le ezt a jelenséget (nekem is csinálja). Ő meg ugye F szériáról beszél. De lehet, hogy csak én emlékszem rosszul.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#95749) PuMbA válasza ron8 (#95743) üzenetére


PuMbA
titán

Ahogy a téma összefoglalóban írva van: alsó kategóriás TV, ami ugye képminőségben is csak az alapot nyújtja, ami kimerül abban, hogy ad képet :)

bunkomen: Jó vétel, de csak ha tényleg nem fog elromlani, mert akkor automatikusan rossz vétellé avanzsálódik át :)

[ Szerkesztve ]

(#95750) Flashget válasza Sera26 (#95740) üzenetére


Flashget
félisten

miért ne lehetne javítani?
okozhatja táp hiba is azt is lehet cserélni benne.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.