Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#10251) Kicsimix válasza keIdor (#10211) üzenetére


Kicsimix
őstag

Az MS kint lesz a Gamescom-on a Sony nem. MS árat oda várnám a Sony-t utána..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#10252) pzstm válasza erahurka (#10202) üzenetére


pzstm
titán

The DualShock 4 wireless controller and PlayStation officially licensed third-party gamepad controllers will work with supported PS4 games.

Ezt értsem úgy hogy a kontroller kompatibilis a PS5-el de csak PS4 gamek fognak vele menni? vagy mivan? :DDD

Viszont most nézem hogy a dualshock PS4-es controller a köv generációs játékokkal MS oldalon kompatibilis lesz, Xcloud támogatja természetesen továbbra is :DDD

If you're wondering what to do with your PS4 DualShock controllers, just use them for xCloud. Microsoft will continue to support them for next-gen Xbox games.
:C

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10253) Wesder válasza pzstm (#10252) üzenetére


Wesder
félisten

Jól érted.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10254) Neoteric válasza pzstm (#10252) üzenetére


Neoteric
addikt

Ezen most mi olyan meglepő? :F Nyilván a PS5-ös játékoknál ki akarják aknázni a DualSense adta új lehetőségeket (haptic feedback, adaptive triggers), a PS4-es játékoknak meg tökmindegy.

PSN: ne0teric_sAN

(#10255) oriic válasza Neoteric (#10254) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Nyilván a PS5-ös játékoknál ki akarják aknázni a DualSense adta új lehetőségeket (haptic feedback, adaptive triggers)"

Nyilván, de semeddig nem tartott volna csinálni egy kitételt, hogy igen, lehet DS4-et használni PS5-ön a DualSense mellett, viszont egyes funkciók azzal nem fognak működni. Így Sony is jól jár, mert boldogok a DS4 kedvelők, DS4 userek is örülnek, mert Sony engedett. Mindezek mellett meg majd el lehet adni a különböző, jövőben megjelenő egyedi festésű DualSense kontrollereket. Win-Win szituáció.

Na ezt így akkor felejtsük is el, főleg úgy, hogy ha jön egy PS4-es játék PS5 változata, akkor annál sem lehet használni, hiszen technikailag az PS5-ös program már. (Nem a BC-s verziókról beszélek, hanem arról, hogy jön egy echte nextgen változat egy PS4-es játékból)

A súlyos összegekért vett 3rd party kontrollerek tulajairól nem is beszélve.

Live-Die-Respawn

(#10256) erahurka válasza F-ECT$ (#10233) üzenetére


erahurka
félisten

Hagyjuk már a telefon témát!!! Semmi köze a kettőnek :W

(#10257) opr válasza oriic (#10255) üzenetére


opr
veterán

Van a dolognak ertelme, mert ha mindennel mukodne a DS4, akkor mindenki azt hasznalna, mert olcsobb, illetve van belole egy raklapnyi. Gyak a DS extra funkcioi mennenek az erdekesseg kategoriaba, alig lenne 3rd party jatek, ami tamogatna oket, onnantol kezdve meg gyartja a draga cuccost a sony a semmiert.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10258) hombre[EU] válasza oriic (#10255) üzenetére


hombre[EU]
veterán

...mert boldogok a DS4 kedvelők.... Elnézést,kik? :D

az a mottó,hogy We believe in generations...magyarul cserélj le mindent újra :) mint eddig

Life, Uh, Finds A Way

(#10259) zkxdn válasza hombre[EU] (#10258) üzenetére


zkxdn
őstag

Volt 7 éve mindenkinek tapizni a DualShock 4et és még lesz is ideje PS4es játékokkal PS5ön, ideje váltani. Én nem értem a problémát, de lehet hülye vagyok vagy nemtudom. Nem azért akarnak az emberek PS5öt venni mert új hardware, gamek meg minden? :F

(#10260) Wesder válasza opr (#10257) üzenetére


Wesder
félisten

A DS3 sem ment a PS4-gyel még is csak a belsős stúdiók hasznàltàk a plusz dolgokat, mert a 3rdparty-t nem érdekelte.

Na meg most teszem azt jön egy multiplat jàték ami only SX/PS5 és kb xCloud-on megy még DS4-gyel is. Na most érted, ezek utàn nekem a Sony ne magyaràzkodjon hogy hàt izé... Haptic feedback meg anyàmkínja.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10261) Szabi® válasza erahurka (#10256) üzenetére


Szabi®
addikt

Csak az emberek költekezési hajlandóságát szemléltette . (méghozzá reálisan) :)

(#10262) opr válasza Wesder (#10260) üzenetére


opr
veterán

Igen, de ha teljesen oszintek akarunk lenni, akkor a DS4 ujitasai, haaaat... Nem epp egetrengetoek, nelkuluk is pont ugyan annyira jo vagy rossz egy jatek, gyak nem adnak hozza vagy vesznek el semmit, plusz a tamogatasuk nagyresze egyeb nehezsegekbe utkozott volna (pl ha hasznalod a tapipadot, arra valamit ki kell talalni a konkurencianal).
A DS eseteben errol nincs szo, konnyu ES hasznos az implementacio egy teljesen egysegsugaru CoD-ban is. Ettol fuggetlenul ha az a statisztika, hogy a jatekosbazis 10%-a hasznal DS-t, a maradek meg DS4-et, akkor csak a kozos feature-ok lesznek tamogatva.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10263) Carlos Padre válasza oriic (#10255) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Abból meg megint csak a sírás lenne, hogy ezajáték ménemmegy, szaraszoni. Jobb ez így.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#10264) Carlos Padre válasza Wesder (#10260) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Érdekelte, de mivel xboxon nem volt így macerás lett volna kétféle irányítást csinálni. Vagyis az xbox fogta vissza a játékok fejlődését ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#10265) Wesder válasza opr (#10262) üzenetére


Wesder
félisten

De a tapipad még mindig benne van a DS-ben, akkor egy újabb generàcióig nem lesz megint kihasznàlva széleskörűen, mert ugye MS-nél nincs.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10266) ricshard444 válasza opr (#10196) üzenetére


ricshard444
veterán

Köszi, kíváncsi leszek az élményekre. Ahogy kolléga is írta itt a kommentben, nekem is csömöröm lett a PC-s játéktól. Nem érzem többségében a minőséget, azt a + -t ami miatt rá kéne költeni egy vagyont, hogy fusson minden úgy, ahogy kell. Pedig azt csinálom már 15 éve.
Nem várom el a PC-s grafikát a konzoltól, csupán minőségi ex címeket, bár nem kérdés, hogy amit kihoztak a jelenlegi generációból az hihetetlen. :K

Még régen a minél részletesebb grafikát hajszoltam, mostanra csak az egyedi / minőségi címeknek szeretném szentelni azt a pár órát, amit a Master platformon nem kapok meg. Kivéve az Indie címek, de ahhoz nem kell 400k-s vga. :N

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#10267) opr válasza Wesder (#10265) üzenetére


opr
veterán

Hat, nekem a szemelyes meggyozodesem az, hogy azert van tapipad a DS-ben, mert muszaj, hogy legyen, kulonben az a hulye helyzet lenne, hogy azok a PS4-es jatekok, amik hasznaltak, csak DS4-el mukodnenek PS5-os, DS-el nem, es ugye ez nem annyira megengedheto.
Szerintem egy rendkivul idiota ujitas volt a tapipad, plane ugy elhelyezve, ahogy, semmi ertelme az egesznek, de mostmar az van, hogy ez van. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10268) hombre[EU] válasza zkxdn (#10259) üzenetére


hombre[EU]
veterán

azoknak biztosan kellemetlen akik $100+ vettek komolyabbat, de senki sem állította,hogy ez jó lesz a késōbbiekben is...szóval azért csodálkozni nem nagyon kell.
én elhiszem,hogy sok embernek "fáj,hogy venni kell egyet plusszba a gép mellé, de egy játék áráról beszélünk...a vr szettnél megérteném a felháborodást (bár ezt kormánynál is elszokták játszani), de egy új füles vagy új gamepad?!
nem felhasználóbarát hozzáállás, de nem is érzem genyóságnak
ha a micro hozott volna új kontrollert a faceliftes one helyett akkor szerintem senki sem csodálkozna,hogy csak azzal mūködne az új gép :) de ez most egy olyan magas labda,amit le kell ütni...úgyhogy várjuk a twitter trollkodásokat :D

Life, Uh, Finds A Way

(#10269) Wesder válasza opr (#10267) üzenetére


Wesder
félisten

Amúgy most jut eszembe, PC-re jön a Godfall, ami valszeg menni fog DS4-gyel, meg XO controllerrel is.

Ez màr csak azért is vicces lesz, mert ugye ez a jàték aknàzza majd ki a DS-ben lévő újítàsokat.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10270) hombre[EU] válasza Wesder (#10265) üzenetére


hombre[EU]
veterán

mi az,hogy nincs kihasználva? az egy rohadt nagy térkép-gomb minden játékban :) illetve a pause,mert az options olyan pici,hogy elég nehéz eltalálni...erre csak rácsapsz tenyérrel és tuti megáll a game :DDD

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#10271) Madoc válasza hombre[EU] (#10270) üzenetére


Madoc
veterán

Youtubon ez nem látszik..

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#10272) opr válasza Wesder (#10269) üzenetére


opr
veterán

Es? Pont ez a lenyege annak, amit irtam, hogy a DS ujdonsagai egyreszt tenyleg hozzaadnak a jatekhoz, masreszt es ez a fontosabb egyszeruen implementalhatok. Ha mar ugyis a DS-t kell tamogatni, mert a PS5 jatekosbazis azt fogja hasznalni, miert ne epitenek be.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10273) Wesder válasza Madoc (#10271) üzenetére


Wesder
félisten

Miután egy XO controllerrel végig tudtam vinni a Spiderman-t, így mondhatom hogy nem volt kihasznàlva.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10274) Wesder válasza opr (#10272) üzenetére


Wesder
félisten

Persze tàmogassàk, csak ha nem létszükséglet a DS funciói a jàtékban, akkor igazàn mehetne DS4-gyel is. Mi az ami most akkora újítàs? Jobb rezgés, meg fújkàlhatod a controllert. Az adaptive ravaszok érdekelnek amúgy mert nem tudom elképzelni hogy az majd hogyan fog működni a valósàgban.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10275) hombre[EU] válasza Madoc (#10271) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ez már hivatalosan is mém lett? :D

Life, Uh, Finds A Way

(#10276) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#10275) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A jobb fajtából :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#10277) Neoteric válasza Wesder (#10274) üzenetére


Neoteric
addikt

Játékosok döntő többségének egyébként teljesen lényegtelen, PS5-höz jár az új kontroller, a PS4-et pedig általában nem magában szokták eladni, hanem szintén a teljes csomagot kontrollerrel együtt.

PSN: ne0teric_sAN

(#10278) Def26 válasza hombre[EU] (#10275) üzenetére


Def26
félisten

:DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10279) Madoc válasza hombre[EU] (#10275) üzenetére


Madoc
veterán

:K

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#10280) RangerFox válasza opr (#10267) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Szerintem kényelmesebb benyomni a tapipadot a térkép behozásához pl, mint az options gombot. Az, hogy amúgy egy funkcionális érintőpanel, csak grátisz :D

[ Szerkesztve ]

(#10281) Wesder válasza Neoteric (#10277) üzenetére


Wesder
félisten

Egy controller, esetleg kettő. Ahol volt 4-5 DS4 abból majd szépen lehet cserélni. Nekem igazàból mindegy, mert csak egy fog kelleni, azt meg adjàk a géphez, ahogy mondod.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10282) hombre[EU] válasza Wesder (#10274) üzenetére


hombre[EU]
veterán

figyelj, csináltak egy új kontrollert,amit elszeretnének adni...ennyi a lényeg :) ennek ez az ára. a másik út,hogy nem csinálsz újat,hanem támogatod az öreget és azt gyártod tovább...akkor nem kapsz új featureket viszont zsebedben marad a cash

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#10283) Def26 válasza Wesder (#10281) üzenetére


Def26
félisten

Asszony ilyen. Jól belém rakja az ideget xy dologgal, majd aztán lezárja annyival, hogy "nekem mindegy, csinálod ahogy akarod". :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10284) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

egyébként,ha valaki köpködni akar a sonyra akkor inkább ezért,mint a kontroller miatt-> [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#10285) Wesder válasza hombre[EU] (#10284) üzenetére


Wesder
félisten

Spiderman=PS, nincs ebben semmi meglepő. Bàrmi eladható vele, nem csoda hogy a Sony ennyire ragaszkodik hozzà.
Elvileg Spiderman jàték készülhetne bàrhova, mert csak a filmes jogok vannak a Sony-nàl. Ha a jàtékos jogok is nàluk van akkor meg plàne nincs miért köpködni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10286) ProEvoFan válasza hombre[EU] (#10284) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Pókember jogai a Sonynál vannak. ;]

(#10287) Wesder válasza ProEvoFan (#10286) üzenetére


Wesder
félisten

A filmes jogok biztosan.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10288) l.skywalker válasza ProEvoFan (#10286) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én úgy tudom csak a filmes jogok. A videójáték jogot ők is veszik lízingelik, egy ideje kizárólagosra. De nekem van 360-ra valami Pókember játékom

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#10289) Wesder válasza l.skywalker (#10288) üzenetére


Wesder
félisten

Nem a Marvel Ultimate Aliance?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10290) F-ECT$ válasza erahurka (#10256) üzenetére


F-ECT$
titán

Tanulj meg olvasni :W

Dive ever, work never.

(#10291) l.skywalker válasza Wesder (#10289) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#10292) KaitouP válasza oriic (#10205) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Még jó, hogy nem invesztáltam bele egy ilyen drága kontiba. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#10293) erahurka válasza Szabi® (#10261) üzenetére


erahurka
félisten

Jó de egy okostelefon tudását ne hasonlítsuk már egy játékkonzolhoz.

(#10294) hombre[EU] válasza Wesder (#10285) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nekem ez ellenszenvesebb,ha egy játékot felszabdalnak (pl. exkluzív dlc-k,mapok egy multiba), mintha egy komplett játék csak bizonyos platformra érhetō el. talán a cod-dal csinálták ezt oda-vissza (x360-ps4)...ez már olyan gyerekes

Life, Uh, Finds A Way

(#10295) Wesder válasza l.skywalker (#10291) üzenetére


Wesder
félisten

Volt egy pàr...:Y

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10296) Wesder válasza erahurka (#10293) üzenetére


Wesder
félisten

Nincs hasonlítva. Az àra van hasonlítva.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10297) erahurka válasza Wesder (#10296) üzenetére


erahurka
félisten

De hogy hasonlítod az árát két ennyire eltérő dolognak? Jó hogy nem autókat hozunk fel. 5 millió egy új kocsi, mit picsognak egyesek 200,000-es konzol áron? :U

(#10298) pulffy válasza Kendek (#10207) üzenetére


pulffy
őstag

Jogos, akkor mi legyen a rövidítés sima DS vagy DS1? :)

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#10299) Tegla80


Tegla80
addikt

konti tema.
Sosem ereztem ugy,h a regebbi kontival csapatnam az uj konzolon,de azt igen,h az uj konti mennyivel jobban "kezreall",mint anno a regi.A gyarto elerte azt amit szeretett volna es En hulye meg orulok is neki....
Szval ki az a nem hulye aki kitalalta,h sirni kell azert mert nem jo a regi az ujhoz?!!!!! ;]
(vicces lett mar tenyleg ez a vilag ezzel a sok okos yterrel,megmondoemberrel,tesztelovel,kritikussal...... ...meg a csordaval aki beall moge. :C )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#10300) erahurka válasza Tegla80 (#10299) üzenetére


erahurka
félisten

Másodlagos kontinak lenne jó a DS4 támogatás. Bár aki sűrűn coopol annak nyilván megéri egy plusz Dual Sense is.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.