Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#9051) Moby válasza opr (#9050) üzenetére


Moby
addikt

Nem megy az olyan gyorsan. Hány évre lehetünk attól, hogy pécén mandatory lesz RT képes hardver? 5? 7? És kettő már mögöttünk van.

(#9052) opr válasza Moby (#9051) üzenetére


opr
veterán

Szerintem az RT az pont, hogy nagyon gyorsan be fog lepni az elerheto es kotelezo kategoriaba, max 2-3 ev es meg az also-kozepkategoria is tudni fogja valamilyen szinten.

Igazabol iden a virus is elegge arconcsapta a gyartokat, de meg ennek ellenere is mindket oldalnal az van, hogy az erkezo uj gpu-k tudni fogjak az RT-t. Meg a kozepkategoriaban is. Iden. Innentol kezdve az egyetlen kerdes az, hogy az apu-k hogy fogjak ezt megoldani, mert meg RT nelkul is a memoriasavszel a szuk keresztmetszet, ha meg bejon az RT is a kepbe, akkor meg mar plane. De ott meg ugyis az van, hogy a jelenlegi apu-kon maximum a 2-3 evvel ezelotti AAA jatekokkal tudsz jatszani, es meg azokkal is csak ilyen ultra low@720p modon, szoval szerintem el lesz a dolog engedve es kesz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9053) hombre[EU] válasza opr (#9052) üzenetére


hombre[EU]
veterán

kötelezō? ahh :) maximum egykét megtámogatott játéknál
a userek 90%-a pascal/polaris (vagy az alatti) gpu-val rendelkezik, ez 2-3 év múlva sem felezōdik meg. és pár effektért nem hiszem,hogy kizárják a piac felét...majd egyszer,ha az egész jelenet azzal lesz számolva
a konzolok (fōleg a ps5) meg szerintem nem is igazán fogják ezt tolni pár év múlva, inkább a lumen féle trükkökkel fognak játszani (nem véletlenül azt demózták)

Life, Uh, Finds A Way

(#9054) opr válasza hombre[EU] (#9053) üzenetére


opr
veterán

Ebben is van igazsag. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9055) hombre[EU] válasza opr (#9054) üzenetére


hombre[EU]
veterán

egyébként multiplayer játékoknál várható valami komolyabb lépés?
hol van most a bottleneck? server oldalon (gondolom itt számolják a fizikát) vagy user oldalon a cpu vagy netsávszél (adatcsomag mérete)?

Life, Uh, Finds A Way

(#9056) Szabi® válasza b. (#9032) üzenetére


Szabi®
addikt

Azért köszönjük,hogy leírtad a Ps5 topik rendeltetésszerű használatát.
A jogalapi részébe nem mennék bele,de prémium user vagy,tudsz tiltani tagokat hogy ne lásd a hsz-eiket. :)

(#9057) opr válasza hombre[EU] (#9055) üzenetére


opr
veterán

Ez nagyon játékfüggő, nem igazán létezik univerzális jó válasz. Nyilván lesz fejlődés, de hogy lesz-e vakami extra a szebb grafikán és kevesebb/gyorsabb betöltésen kívül, passz.
Ha lesz valami exkluzív, ott elképzelhető. Amúgy max olyan bő 5-6 év múlva, multis játékoknál mindenekfelett áll a potenciális piac mérete, úgyhogy nem számítanék túl sok változásra a közeljövőben.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9058) Carlos Padre válasza Scarletiel (#9040) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez nem olyan, mint a touchpad, hogy nincs más platformon is nem is foglalkoznak vele. A grafika nagyon jól skálázható, a ps5 nagyobb részletességgel lesz megáldva, az xbox és a pécé meg nagyobb fps-el mert a teljesítmény elbirja, plusz bónusz töltőképernyővel.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#9059) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Pletyka szerint holnap este 9:30 fele valamikor lesz PS5 ár és megjelenés bejelentés. (Én nem hiszem, de hátha...)

Live-Die-Respawn

(#9060) ProEvoFan válasza oriic (#9059) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Így a semmiből?
Kizárt.

(#9061) Wesder válasza ProEvoFan (#9060) üzenetére


Wesder
félisten

Nem mai pletyka a holnapi dàtum, így még talàn igaz is lehet.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9062) mrhitoshi válasza hombre[EU] (#9026) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Mondjuk AI-ról még nem tudunk beszélni manapság, inkább ML-ről. Az AI-tól még nagyon messze vagyunk.
Ezzel szemben, ha fasza ML kódot akarok csinálni, akkor oda kell a gpu kraft minimum, és nem az SSD-n fog múlni a dolog. A high tech computational dolgokat nem az IO fogja vissza, hanem az, hogy még mindig a heterogén éra küszöbén vagyunk. Anno a PS3-mal iszonyatosan magasra tették technikailag a lécet. Az IBM Cell procival olyan újat tudtak mutatni, ami addig nem igazán létezett, és ennek az új szemlélet módnak köszönhetően volt egy rohadt nagy ugrás PS2 < PS3 -nál. Most gyakorlatilag megy az optimalizálás, meg reszelés. Mint egyébként minden műszaki területen jelenleg. :(

[ Szerkesztve ]

PS4

(#9063) .LnB válasza oriic (#9059) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Még mindig nem hiszem, hogy a Microsoft előtt árat hirdetnének. Mikor lesz az MS nagy játékleleplezős event-je?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9064) Wesder válasza .LnB (#9063) üzenetére


Wesder
félisten

07.23

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9065) .LnB válasza Wesder (#9064) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ohh, az még odébb van.. Azt hittem, hogy a héten.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9066) Wesder válasza .LnB (#9065) üzenetére


Wesder
félisten

Egyébként simàn lehetnek olyan magabiztosak, hogy nem vàrjak be az MS-t. Az a gobd hogy sok ideje nem maradt egyik cégnek sem, mert az előrendelések fontosak.
Most oké viszonylag sokan leadtàk a konzolboltokban az előrendelést àr nélkül, de ne adj isten itthon 200k lesz, akkor lehet egy pàran visszamondjàk majd. Főleg a mostani C19-es helyzetben.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9067) .LnB válasza Wesder (#9066) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hát ne is adj isten, hogy 200k legyen! :)
Szerintem a Sony nem adja meg az esélyt az MS-nek. Nagyon ügyesen kontrollálták az egészet eddig is. Most miért engednének?

Hónapokkal ezelőtt is ezt mondtam, hogy a Sony-nak semmi oka kapkodni. Kivár mindig az MS-re. Sokan meg mondták, hogy beszart a Sony, meg gondok vannak, azért nem lépnek...

Szerintem nem akarnak sokkal drágábbak lenni az Xbox-nál. Ezért várnak. Drágább lesz, de kérdés, hogy mennyivel. Ebben bízok, hogy ezért nem lesz 200k.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9068) Wesder válasza .LnB (#9067) üzenetére


Wesder
félisten

Ez nem feltétlen kapkodàs. Tudjàk ők is hogy az 500$ a maximàlis amit még hajlandóak az emberek konzolra költeni. Ennél az SX sem lesz olcsóbb szerintem.

Szerk.
Na meg azért is jó lenne ha ma mondanànak àrat, hogy haladjunk és tudjam hogy kb mennyi lesz a 2 konzol, mert hàt azért tényleg nem mindegy hogy 1000€ vagy 1200€ lesz e a vége.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9069) .LnB válasza Wesder (#9068) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

50$/€-val olcsóbb lesz az Xbox szerintem. Persze ez csak tipp/megérzés.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9070) balazs025 válasza Wesder (#9064) üzenetére


balazs025
senior tag

Viszont ezen csak játékokról lesz szó, árról nem.

(#9071) Wesder válasza balazs025 (#9070) üzenetére


Wesder
félisten

Tisztàban vagyok vele, nem is ez volt a kérdés.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9072) balazs025 válasza Wesder (#9071) üzenetére


balazs025
senior tag

Nem is konkrétan neked szól, inkább kiegészítésként. És mivel az alapján jött fel a kérdés, gondoltam elfér mellé, de mindegy.

(#9073) frankdelgado válasza Wesder (#9068) üzenetére


frankdelgado
őstag

Érdemes megvenni mindkét konzolt már megjelenéskor. Főleg h dzsátubin nézed meg a játékokat ;]

(#9074) Wesder válasza frankdelgado (#9073) üzenetére


Wesder
félisten

Aztàn csodàlkozol hogy nem vagy a barhàtom.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9075) erahurka


erahurka
félisten

Remélem a 25000 forintos játékokkal együtt alap lesz majd a próbaverzió és a rendes refund lehetőség és a használható PS Store...

(#9076) BoneDragon válasza erahurka (#9075) üzenetére


BoneDragon
veterán

Nem.

(#9077) erahurka válasza BoneDragon (#9076) üzenetére


erahurka
félisten

Fizess többet, cserébe ki se próbálhatod mit veszel. Így kell ennek működnie :C

(#9078) Mike válasza frankdelgado (#9073) üzenetére


Mike
veterán

ebben az esetben egy prémium előfizetést tudok javasolni

(#9079) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

(#9062) mrhitoshi
igen ML,csak a nagyközönség (is) AI-nak csúfolja.:)
én a fejlesztōk oldaláról közelítettem meg, nem a userek(konzol) felōl. ahhoz nem kell dedikált gyorsító a konzolba (persze jó lenne másra),hogy nekik besegítsen az "ai" pl. a világépítésbe. a gdc-n már évek óta téma [link]

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#9080) Peace válasza oriic (#9059) üzenetére


Peace
nagyúr

Ohh, akkor ez még mindig csak a múltkori pletyka. Azt hittem, hogy most már lesz valami konkrét infó.....

[link] Na majd meglátjuk.....

[ Szerkesztve ]

(#9081) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

hát nemtudom :)

ott valami nekem nem stimmel :D

Life, Uh, Finds A Way

(#9082) syIex válasza hombre[EU] (#9081) üzenetére


syIex
veterán

Nem tűnik ez rossznak a jó pár újdonság miatt, csak azzal van a legtöbb gond, hogy a külső szinte csak reskinezve lett. Jó a fények stb más, de akkor is...

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9083) VTom válasza syIex (#9082) üzenetére


VTom
veterán

Amíg nem kizárólag next genre fejlesztenek, addig gondolom ez várható.

Egyébként ezzel olyan nagy baj nincs, mert az Odyssey az egyik legszebb open world játék még mindig a jelen generáción is.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9084) hombre[EU] válasza syIex (#9082) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ja az elsō két kép akár odysseybōl is lehetne...szerintem az oswald benne volt abban is más néven :D lehet a háttérben készül valami komolyabb ez meg majdnem teljesen újrahasznosított

Life, Uh, Finds A Way

(#9085) ImACeltic válasza hombre[EU] (#9081) üzenetére


ImACeltic
őstag

Ezek gondolom jelengenerációs képek. Így meg ne lepődjünk meg, hogy így néz ki. Majd PS5-ön meg SeriesX-en nagyobb és jobb lesz a LoD látótávolság, árnyékok, textúra minőség, felbontás, stb.

Továbbra se várja senki a next-gen ugrást a Valhalla-tól.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#9086) syIex válasza hombre[EU] (#9084) üzenetére


syIex
veterán

Reméljük ilyesmi van a háttérben! :D
Egyébként igen egyet értek azzal, hogy az Odyssey az egyik legjobb AC! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9087) RangerFox válasza syIex (#9082) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Szerintem az új Watch Dogsban nagyobb fantázia van ilyen téren, a kicsit futurisztikus London remek terep a ray tracing demozására egy open world játékban.

(#9088) syIex válasza RangerFox (#9087) üzenetére


syIex
veterán

Igen azt is várom nagyon!
Bár a 2 nekem kimaradt (most akarom pótolni, ha már meglett ingyen :DDD), de az egy az nekem bejött! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#9089) Szabi® válasza VTom (#9083) üzenetére


Szabi®
addikt

Az ubi mostani felhozatala közül a watchdogs 2 a legszebb (számomra) .
És ezt azzal indokolnám,hogy abban a játékban van fizika,neki mész tárgyaknak felborulnak,a karakterek mozgása,animációik sokkal fejletebbek az Ac-k-ben látottakhoz képest.A víz,növényzet is gyönyörű.Az másik motoron is csücsül.Persze ettől még nem egy kimagaslóan jó játék,de szép :)

hombre[EU] Az a középső kép kb. 10 évvel ezelőtti szint :)

[ Szerkesztve ]

(#9090) l.skywalker válasza erahurka (#9075) üzenetére


l.skywalker
félisten

Wake Up Neo :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#9091) VTom válasza Szabi® (#9089) üzenetére


VTom
veterán

megint csak ízlés kérdése, még PC-n próbáltam, egyszerűen annyira homogén és élettelen volt a környezet, hogy nem fogott meg az egész.
Ahhoz képest az Odyssey sokkal részletgazdagabb, persze két évvel fiatalabb is.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9092) l.skywalker válasza hombre[EU] (#9084) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az valami Marcus volt. Jóvan'? :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#9093) RangerFox válasza VTom (#9091) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Pedig a WD2 világa tényleg él és lélegzik, ráadásul az npckkel is interakcióba tudsz lépni.

(#9094) hombre[EU] válasza ImACeltic (#9085) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ez szerintem a max pc build, nem konzol :DDD persze a youtube tömörítés sokat elvesz, de láttuk már yt-on többit is

skywalker igen az, felejthetetlen npc volt :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#9095) Szabi® válasza VTom (#9091) üzenetére


Szabi®
addikt

Ps4 Pro-n nem rossz grafika ez.Nekem legalábbis a víz,környezet,karakterek ábárzolása nagyon tetszett :)

(#9096) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Live-Die-Respawn

(#9097) erahurka válasza oriic (#9096) üzenetére


erahurka
félisten

Nyilván. Mert még mindig ott tartunk, hogy a lemezes játékhoz nem jár digitális verzió. Mondjuk a használt játékok kedvelőinek örömére.

(#9098) hombre[EU] válasza oriic (#9096) üzenetére


hombre[EU]
veterán

mivel a lemez maga a "cd key"... logikus,nem? ha járna mellé digi kulcs is akkor csak 1gépen lehetne felhasználni
ez a tomika...kezet foghat a colteastwooddal :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#9099) VTom válasza oriic (#9096) üzenetére


VTom
veterán

Na, azért ez óriási baki.. Ezt már felvetették többen is, hogy ilyenkor mi lesz, de ha ez igaz, akkor az úgy elég gáz.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9100) Wesder válasza VTom (#9099) üzenetére


Wesder
félisten

Mi gàz azon hogy a discless géppel bukod a lemezes jàtékaidat?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.