Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#9551) Wesder


Wesder
félisten

Az első részt 30fps-sel vittem végig, szerintem ez a spinoff is így lesz. Jó lesz ez a felhypeolt filmes hatàs tovàbbra is.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9552) erahurka válasza bandi0000 (#9549) üzenetére


erahurka
félisten

"Te se tudod hogy mikor 60 és mikor 50 fps egy jàték, ha csak a DF ki nem rakja..."

Gondolom még nem játszottál 60 FPS-sel :D Rohadtul lehet érezni. Nem mondom, zseniálisan meg lehet csinálni a 30 FPS-t is úgy, hogy a játékosok 99%-ának semmi gondja nem lesz vele, de ha mellé teszel egy kétszeres képfrissítésű dolgot, látszani fog a különbség.

(#9553) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

nem is kellett sokat várni az elsō(?) fizetōs remasteredre -> Overcooked! All You Can Eat

Life, Uh, Finds A Way

(#9554) Wesder válasza hombre[EU] (#9553) üzenetére


Wesder
félisten

Ez egy mindenegyben budli, így talàn érthető. 30$-nàl többet nem is adnék érte.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9555) RangerFox válasza Wesder (#9554) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Ráadásul lesz benne új content.

(#9556) KaitouP válasza hombre[EU] (#9553) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Megéri a pénzét, pláne annak aki egyáltalán nem játszott még vele, és lesz új content is.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#9557) ProEvoFan válasza erahurka (#9552) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

PS+ban kapott Borderlands 2nél sem nem vettem észre a 60fpst.
Wesder hívta fel rá a figyelmemet... azt hittem stabil 30.:B

(#9558) Lackooo84 válasza oriic (#9532) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Blablabla 2050-ben a ps12-n is 30fps lesz ha ezeken múlik és még meg is magyarázzák miért jobb, mint a magas frém....

The Truth is out there...

(#9559) l.skywalker válasza Lackooo84 (#9558) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nulla probléma van. Kipótolod a PS-re szánt pénzedet még egyszer annyival, veszel egy PC-t és máris meg van oldva. Én nem várom el a konzoltól azt, hogy túlzásba legyen vive ez a dolog, de mások vagyunk. Engem nem érdekel, hogy legyen billentyűzet és egér támogatás a konzolon, mások meg ezt akarják.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#9560) Lackooo84 válasza l.skywalker (#9559) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Már PS1-PS2 sőt a megadriveon is voltak 60fps játékok, szóval ez már elég ciki...

The Truth is out there...

(#9561) keIdor válasza Lackooo84 (#9560) üzenetére


keIdor
titán

Akkor nem voltak teknikák a 30 fps "simítására", ma már vannak ilyenek.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9562) Lackooo84 válasza keIdor (#9561) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az én szemeimet nem lehet átverni. 30fps-től agyf@szt kapok konkrétan. Ilyeneket csak motion plus-szal vagyok hajlandó játszani. :DDD

The Truth is out there...

(#9563) keIdor válasza Lackooo84 (#9562) üzenetére


keIdor
titán

TLoU 2 után amúgy újra játszottam az első rész remasteredet. Na ott durván szaggat a 30 fps a Part 2-hoz képest.
Érdemes megnézni, mert én is rácsodálkoztam, ég és föld.

Sok mindenre jó a motion blur. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9564) Lackooo84 válasza keIdor (#9563) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nekem a motion plus 60fps-t csinál a 30-ból, HUD stb környékén vannak néha apró anomáliák gyors mozgásnál, de ennyi belefér, nekem megéri.

The Truth is out there...

(#9565) erahurka válasza Lackooo84 (#9564) üzenetére


erahurka
félisten

Nem növeli meg nagyon az input lagot?

(#9566) Deck válasza l.skywalker (#9559) üzenetére


Deck
titán

A 60fps nem messze nem túlzás..
Van billentyűzet egér támogatás konzolon, csak a fejlesztőkön múlik a dolog..

PS5

(#9567) Lackooo84 válasza erahurka (#9565) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Kicsit, de nem vészes. TLOUP2 fasza volt így.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#9568) erahurka válasza Lackooo84 (#9567) üzenetére


erahurka
félisten

Ott pont sokat kell dodge-olni, engem zavarna.

(#9569) l.skywalker válasza Deck (#9566) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem, nem azt mondtam, hogy túlzás. De vekengeni a hiánya miatt az túlzás. Több játékra van bill és egér támogatás, de mégsem játszik feszt mindenki azzal, azért, mert nem ez a lényege a konzolnak. Nem sajnálom, ha fejlődik a technológia, de ha nagyon erre a részére lennék ráállva, akkor olyan hardverbe fektetnék.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#9570) Carlos Padre válasza erahurka (#9548) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Jó hír neked :D [link]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#9571) hombre[EU] válasza KaitouP (#9556) üzenetére


hombre[EU]
veterán

és ha nekem megvan mindkettō? :DDD kapott online featuret (elhanyagolható mennyiségū contentet) és newgame

a smart delivery/ps crossbuy kapcsán téma volt,hogy megszūn(het)nek a remasteredek...de nekem már a gta5 is gyanús volt,hogy az bizony fizetōs lesz ps5-ön.
lesz egy pár mézesmadzag (közeli crossgen címek) aztán minden megy ugyanúgy tovább :)

Life, Uh, Finds A Way

(#9572) KaitouP válasza hombre[EU] (#9571) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Nekünk is megvan, de ha nincs smart delivery, crossbay vagy anyám tyúkja, akkor vagy kénytelen az ember megvenni mégegyszer, vagy hagyja az egészet a csába. Vlsz előbbiek táborát fogom erősíteni.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#9573) ProEvoFan válasza KaitouP (#9572) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A Modern Warfare remélem futni fog ps5ön, nem szeretném újra megvenni.

(#9574) Wesder válasza ProEvoFan (#9573) üzenetére


Wesder
félisten

Minden PS4 jàték futni fog PS5-ön. Lemezes és digitàlis egyarànt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9575) KaitouP válasza ProEvoFan (#9573) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Biztosan az lesz, bár engem nem izgat, elvileg akkor már rég az új, idei Call of Duty játék lesz az aktuális amikor megjelenik a PS5, és nem az MW.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#9576) pzstm válasza .LnB (#9525) üzenetére


pzstm
titán

Ez pontosan ezt jelenti szerintem. Nem lenne a per jel ott amugy.... Nyilvan sokan 4K60FPS-nek ertelmezik.....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9577) tboy93 válasza d@vee (#8673) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem az Ody jobban tetszett. Használtan vettem, 2 hónapig csak azt toltam, 0 bukóval adtam tovább.

(#9578) ProEvoFan válasza KaitouP (#9575) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Engem nem érdekel az új, őszi(?) COD.
A Modern Warfare jelenleg számunkra tökéletes FPS multi.Játékosok jövőre is lesznek dögivel, ebben biztos vagyok.

(#9579) oriic válasza .LnB (#9525) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Fura mod a fejlesztok errol nem nagyon beszelnek a twitter bejegyzes ota.

Live-Die-Respawn

(#9580) KaitouP válasza ProEvoFan (#9578) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Akkora játékosbázissal amivel a széria rendelkezik, marad bőven játékos MW-re is, de a többség az új résszel fog már játszani.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#9581) hombre[EU] válasza oriic (#9579) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ott a / jel :)
de abból is ki lehet következtetni,hogy nextgen openworld raytracinggel nem lesz (szerintem) natív 4K60 ezeken a konzolokon...max a crossgenek és a fapadosabbak (mint a Nier)
az odysseynek pc-n kell egy rtx titan :DDD és az még rt nélküli

Life, Uh, Finds A Way

(#9582) erahurka válasza Carlos Padre (#9570) üzenetére


erahurka
félisten

Lyézus, ezek elhitték hogy az emberek tényleg lelkesek a Bugsnaxszel kapcsolatban :D

(#9583) mettek válasza hombre[EU] (#9581) üzenetére


mettek
addikt

Ja az Odyssey nagyon szarul van optimalizálva. Nálam High-on 1440p-ben (nem is 4K-n) 50-90 fps között teljesít egy i7 7700k és egy rtx2080super.
Ps4pron le is tettem ezt a játékot annyira ocsmány volt és szaggatós az én szememnek.
Amugy el kéne felejteni ezt a 4K dolgot és egy jó felskálázást alkalmazni inkabb.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#9584) hombre[EU] válasza mettek (#9583) üzenetére


hombre[EU]
veterán

mindegy,írhattam volna a reddead-et amit szintén nem lehet kimaxolni vga-val...és ezek már prevgen címek lesznek. a következōk még szebbek,még igényesebbek...ezért gondolom,hogy nextgen openworld rt-vel felejtōs a 4k60 (még lehet az upscale is kevés lesz)

Life, Uh, Finds A Way

(#9585) VTom válasza hombre[EU] (#9584) üzenetére


VTom
veterán

A RT is gyerekcipőben jár ám még, főleg az nvidia megoldása PC-n. Talán a következő generáción már nem okoz olyan mértékű teljesítményvesztést, de én inkább az azutáni generációra tennék.
Az új konzolokon teljesen más megoldás lesz.
Ettől függetlenül én is egyetértek abban, hogy nem lesz 4K60 az új generációban, nem is ebbe az irányba mennek a fejlesztők, inkább a jobb minőségű skálázás, magasabb részletesség, RT-n lesz a hangsúly szerintem.
A konzolgyártók szempontjából még mindig költséghatékonyabb a fejlesztőkre bízni a munkát, mint belepakolni egy olyan hardware-t a konzolokba, ami erőből megoldja a 4K60-at, aztán esetleg veszteséggel árulni a konzolt.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9586) hombre[EU] válasza VTom (#9585) üzenetére


hombre[EU]
veterán

a dlss2-vel már korrekt eredményeket hoznak rt-vel és ez lesz a trend még nagyon sok évig, az okos megoldás.

Life, Uh, Finds A Way

(#9587) opr válasza erahurka (#9582) üzenetére


opr
veterán

Sok ember tényleg lelkes a Bugsnax-el kapcsolatban. Pl én, meg az egész családom, meg a baráti köröm nagy része.
Sokan vagyunk, akik halálra unjuk már az n+1-edik sci-fi wwII náci zombi sniper pókszörny agyatlan hentelőgép játékokat, és bármi új és érdekes koncepció jön, azt nagyon várjuk, és ha jónak tűnik, nagyon tudunk ám lelkesedni.

Nálam pl az astro az egyik oka, hogy day1 lesz a ps5.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9588) .LnB válasza opr (#9587) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkor miért nem veszel egy Nintendo Switch-et?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9589) opr válasza .LnB (#9588) üzenetére


opr
veterán

Mert ott mi van, ami annyira új és eredeti? N+1-edik zelda meg mario játék teljesen hidegen hagy (pedig tudom, hogy jó, de annyira azért nem érdekel, hogy kiadjak annyi pénzt egy switch-re).
Plusz nekem nem kell hordozható konzol.
Plusz a fenti nem azt jelenti, hogy nem játszunk a tipikus játékokkal, pl apexezni is szoktunk, pedig annál tipikusabb játék kevés van, csak épp lelkesedni ma már nem tudok egy ilyenért.
Ps-en viszont van VR, meg eredeti játékok, eredeti storyval, mint mondjuk a Detroit, TLOU, Astro Bot:Rescue Mission, meg mittudomén még ami nem jut eszembe. De mondjuk jó példa a rocket league is. Az se épp egy tipikus játék.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9590) hombre[EU] válasza opr (#9589) üzenetére


hombre[EU]
veterán

The Sexy Brutale...ext már próbáltad? :)

Life, Uh, Finds A Way

(#9591) opr válasza hombre[EU] (#9590) üzenetére


opr
veterán

Ez mennyire gyerek/csaladbarat? :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9592) hombre[EU] válasza opr (#9591) üzenetére


hombre[EU]
veterán

attól függ mekkora a gyerek :D nemigazán: krimi,gyilkosság, fekete humor

a bugsnax az lesz? :D

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#9593) opr válasza hombre[EU] (#9592) üzenetére


opr
veterán

Akkor ezt egyelore elrakom a backlogba. :DDD
Koszi a tippet!

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9594) Mr Bond 007 válasza opr (#9589) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Meglepődnél mennyivel innovatívabbak azok a játékok..
Gyerekeknek fényévekkel jobb a (1st party) játék kínálat. De a nagy mamlasz felnőtt gyerekeknek is élvezetes. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9595) opr válasza Mr Bond 007 (#9594) üzenetére


opr
veterán

Elhiszem, de az van, hogy probaltam mar, jart mar a kezemben switch, nem is egyszer, tobb problemam is van vele:
- Egyreszt maga a hw minosege (nem az ereje) szerintem botranyos, kb a piacos tetris szintje, vagy az alatt, vegig olyan erzesem volt, hogy pont nalam fog darabokra esni, aztan perkalhatok a tulajnak.
- Maguk a jatekok kis kijelzon zsenialisak voltak, de az egermozit En nem szeretem, plusz nem passzol az eletembe egy hordozhato konzol, ugyhogy csak TV-n hasznalnam, viszont
- TV-n nezve probaltunk sok kisebb, local co-op jatekot, amik valami borzaszto gagyik voltak, utoljara ez a szint valahol a 386-elso pentium szintje volt. Valszeg velem van a baj, mert a tobbiek elveztek, de en halalra untam magam.

Szoval az van, hogy teljes mertekben meg tudom erteni, miert vesz valaki switch-et, egyreszt egyetlen hordozhato konzolkent mi mast venne, masreszt azert a fostalicska mobilos jatekokhoz kepest abszolut urraketa a dolog, harmadreszt tenyleg van ra par zsenialis jatek (a nagy nintendo exkluzivok), viszont szamomra abszolut nincs ertelme sajnos. Hiaba zsenialis az uj zelda meg a mario jatekok, 3 jatekert nem fogok megvenni egy hordozhato konzolt, amit sose hordoznek, plane nem olyan arban, hogy azert mar normalis konzolt is vehetek.

Gyerekeknek jatek: Ez mar egy masik generacio... Lanyomat pl abszolut nem erdekli semmi olyan jatek, ami nem VR. Kiveve az Astro, de az is csak mert az Astro Bot: Rescue Mission annyira jo volt, hogy total belezugott. Neki mar ez lesz a "mario".

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9596) d@vee válasza opr (#9589) üzenetére


d@vee
őstag

Most leírtad hogy minden játék szar és nem tudsz lelkesedni érte, de azért ugyanúgy játszol minden szarral. Oké :C
Szerk.: Mindenki úgy neveli a gyerekeit ahogy akarja, szíve joga. De sok helyen láttam már, hogy a még írástudatlan gyerek fején már ott a VR, anélkül nem is játszik semmit. Azért ez nekem szúrja a szemem kicsit.
Pl. tesóm kislánya, a telót elég elvenni a kezéből ha valaki odaadja, vagy gép elől is rendesen ki kell parancsolni. Nem szabad ilyen fűggőséget okozó dolgok elé engedni őket sokáig.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#9597) opr válasza d@vee (#9596) üzenetére


opr
veterán

Szovegertesert nem kaptal az iskolaba dicseretet soha, ugye? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9598) d@vee válasza opr (#9597) üzenetére


d@vee
őstag

Abszolút értem és feleslegesen írtad ezt. Leszarozol (ha nem is ilyen szavakkal) mindent de azokkal játszol, mikor írták hogy próbalj ki más alternatívát.
"Sokan vagyunk, akik halálra unjuk már az n+1-edik sci-fi wwII náci zombi sniper pókszörny agyatlan hentelőgép játékokat..."
Ezzel leírtad a játékos piac 99%-át.
Pedig nem is mind agyatlan, ha a témája ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#9599) opr válasza d@vee (#9598) üzenetére


opr
veterán

Es itt jon be a szovegertes.
Azokkal IS. Jatszok veluk, van, amikor meg elvezem is, de lelkesedni nem fogok tudni ertuk.
Teljesen mas dolog az, hogy csinalsz valamit, meg talan elvezed is, meg az, hogy lelkesedsz valamiert.

Ha pedig nem agyatlan, akkor hirtelen maris nem tagja az n+1-edik agyatlan repetitiv hentelogep jatekoknak, nem?

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9600) l.skywalker válasza opr (#9599) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szobára srácok.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.