Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98801) zsolt1225 válasza tresh (#98799) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Miért lehet annyira olcsó? Közelben van, egy megtekintést szerintem megérhet.

(#98783) Morris: tudom, hogy próbáltad mindkettőt mikor vetted a kocsit, de nem csak a nyomaték miatt érződik jobbnak a PD? Dízellel szerintem nem járnék jól, mert a másikkal is másfél év alatt 5k km-t mentem, pedig tuti tetszene a pd is...

És amúgy ha jó állapotban van jó lehet ez a kis kocsi? Mire kéne figyelni?

(#98802) Morris válasza zsolt1225 (#98801) üzenetére


Morris
veterán

Menj el, ülj bele és próbáld ki! Az a biztos. :)

(#98803) K Norbi válasza Kicker (#98800) üzenetére


K Norbi
addikt

Mizu? vidéki vagy? [link] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#98804) kribe válasza zsolt1225 (#98801) üzenetére


kribe
őstag

Bocs hogy ismeretlenül belepofázom de szerintem forgalomba helyezéssel már nem gyanúsan olcsó. A kereskedést ismerem igaz a cég csak Suzukikat vett onnét, én egyszer alkudtam ott egy Celicára korrektnek tűntek, arról hogy a bank mexopatott nem ők tehettek végül. Szerintem menj el próbáld ki mindenképpen.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#98805) Mágus2 válasza Kicker (#98800) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Fél évente előjössz a témával. Emlékeim szerint pályán hajtottad 4000 fordulaton, ami nem tett neki jót. Gyűrűzés vagy töltögetés volt a válasz már fél éve is, és azóta nem változott semmi. ;)

(#98806) zsolt1225 válasza kribe (#98804) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Hát igen, a hitel része a bankon múlik. Szerintem el fogok menni megnézni, egy próbát megér. Amikor előző autómat vettem nézelődtem itt is, de kicsit drágának találtam őket. Ez viszont tetszene ebben az árban. Forgalomba helyezés még plusz zsozsó lenne az én részemről?

(#98807) kribe válasza zsolt1225 (#98806) üzenetére


kribe
őstag

itt van infó a forgalomba helyezésről, a legdurvább része a "vagyonszerzési illeték" aminek -logikusan- semmi közel az autó értékéhez hanem teljesítmény alapján kell fizetni. Ezen kívül nem tudom említik-e hogy műszakiztatni kell az autót, aminek a költségét nem feltétlenül kellene a vevőre terhelni, de mivel írták hogy lejárt okmányokkal van az autó, úgy is gondolhatják hogy tisztában vagy vele hogy fizetned kell. Azt hogy műszakin átmegy-e az autó törött hátsó lámpával nem tudom, de biztosan olyan helyen vizsgáztatnak ahol elnézik ezt az apróságot, mert a lámpa javítás díját megfizettetni a vevővel azért tényleg pofátlanság lenne.

Ha ez a kocsi 3 héttel hamarabb kerül fel, lehet hogy én magam is megnéztem volna... főleg a szín tetszik. Meg a motor. Kollégámnak volt 1.8T, bejött nekem.

[ Szerkesztve ]

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#98808) zsolt1225 válasza kribe (#98807) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Nekem is nagyon megtetszett a színe. Adatlap szerint 2017/04-ig van műszaki rajta. A legtöbb kocsijuk ahogy nézem ki van vonva forgalomból.

(#98809) Mágus2 válasza zsolt1225 (#98781) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Aki ült már 200 000-et futott passatban, az tudja, hogy 200 000km alatt nem kopik meg a fékpedál gumija, hacsak nem városi autó volt. Akkor meg akár igaz is lehet a futás, kérdés, hogy mindene annyit kapott, mint a fékpedál? A kormány nekem ugyan erről mesél.

[ Szerkesztve ]

(#98810) zsolt1225 válasza Mágus2 (#98809) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Akkor azt mondod még talán valós is lehet a km óra állás? A kormány alapján én többre tippelnék, de nem értek hozzá. Ez ennyinél már ennyire lekopik?

(#98811) Rick4 válasza zsolt1225 (#98808) üzenetére


Rick4
félisten

A legtöbb kocsijuk ahogy nézem ki van vonva forgalomból.

Nyilván, hiszen a kereskedés az előző tulajtól a nevére vette, viszont használni nem akarják, ebből legalább az jön le, hogy a papírokkal nincs gond, tehát ennek leginkább örülni kellene. Viszont ha még 2014-ben került hozzájuk- a nevükre, és azóta árulgatják, akkor az új vevő majd kap egy forgalomba visszahelyezés dátumától kiszámolt súlyadós csekket is. Cserébe mivel cégtől veszed, garit kell vállaljanak az eladott autóra.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#98812) Mágus2 válasza zsolt1225 (#98810) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Használattól függ, városban gyorsabban amortizálódik, pályán kevésbé. Nem lehet megmondani, hogy ez biztos ennyi vagy annyi. Ki hol használja és menyit simogatja.

Inkább az állapota fontosabb. Mennyire táncol az alapjárat, milyen állapotban vannak a vákuumcsövek a motortérben. Az olajcserére is kényes a szentem, meg a láncfeszítőre a két vezérműtengely között. Az is tud kerepelni szépen. Meg kell nézni, meghallgatni, kipróbálni, ha nem értesz hozzá, akkor átvizsgáltatni, és akkor nem érhet nagy meglepetés. ;)

[ Szerkesztve ]

(#98814) zsolt1225 válasza Mágus2 (#98812) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Apám autószerelő volt (nyugger) tud segíteni, meg van családban is ember, meg jó barát is aki segít ebben. Engem nem vonzott az autószerelősdi :<
Minél többet nézem ezt a kocsit annál jobban tetszik. De mindenképp feljegyzem amit írtál :)

[ Szerkesztve ]

(#98815) freaghill válasza Cheesy (#98813) üzenetére


freaghill
őstag

üdv az internetben ;]

[ Szerkesztve ]

(#98816) Ck. válasza Cheesy (#98813) üzenetére


Ck.
addikt

Hihi :DD
Mági, az ilyet hívják péknek? :DDD

(#98817) cool13 válasza Mágus2 (#98764) üzenetére


cool13
őstag

Köszönöm! Gyógyítható otthon, vagy szerelő? Esetleg tudsz távsegítséget adni?

(#98818) footy válasza footy (#98771) üzenetére


footy
addikt

Mágus2

Erre te mit mondasz?

CAYC motorkódnál ugye 210ezernél kell a vezérlést cserélni? A szerelőm felhívta a helyi autószervizet mert nem hitte el a 210ezres cserét és a szerviz ugyan megerősítette hogy 210-nél van csere, de állítólag ott szoktak cserélni már 160 vagy legkésőbb 180ezernél. Van ennek értelme?

(#98819) Mágus2 válasza footy (#98818) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

150 000-nél elkezdik pislogni, ha repedezett akkor csere, állapottól függ, meg a szíj korától! Inkább a vízpumpa szokta megadni magát, a szíj jól bírja a kiképzést, a pumpával cserés az egesz.

Cool13 otthon kódolható,de tudnod kell a teljes felszereltséget, ha kitörlöd, visszaírja?

[ Szerkesztve ]

(#98820) cool13 válasza Mágus2 (#98819) üzenetére


cool13
őstag

Nem mertem hozzányúlni amíg meg nem kérdezlek. Milyen adatok kellenek? Priviben alvázszám vagy csak soroljam fel itt mi van a kocsiban?

(#98821) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok.
Mennyire durván nagy ugrás van egy leon mk2nél az 1.6mpi és 2.0 t fsi motor között.
Vásárlás elött állok, a leon mk2 biztos már csak a motort nem tudom eldönteni.
Városi használat lét hetente bp_debrecen táv.
A leon fr jobban tetszik felszereltségbe csak ugye árban plusz fél misi.

(#98822) freaghill


freaghill
őstag

Videjó

[ Szerkesztve ]

(#98823) focvis válasza ADAM1337 (#98821) üzenetére


focvis
veterán

Ég és Föld.
(Fél milla esetén nem gondolkodnék.)

1.6 mpi: alapigények
2.0 TSI: az Golfban már GTI

[ Szerkesztve ]

(#98824) kribe válasza freaghill (#98822) üzenetére


kribe
őstag

Hát ezen elmosolyodtam...

Egyébként gyönyötűen trombitál a Nissan...

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#98825) ADAM1337 válasza focvis (#98823) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az igazsághoz hozzátartozik hogy első saját lenne, és hosszútávra gondolkozok úgyis átalakítanám lökös stb. Így igazábol mindegy (az alapár) a motor viszont sokan azt mondják gyengus az 1.6 mpi, a tfsinek nem tudom mennyire van jobban szerviz igénye, turbo az gondolom alap de másabb befecskendezése is van ugye ?

(#98826) Kicker válasza Mágus2 (#98805) üzenetére


Kicker
senior tag

Végülis ami igaz az igaz... :B :U

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#98827) focvis válasza ADAM1337 (#98825) üzenetére


focvis
veterán

Akkor a fene se tudja, én kispolákkal kezdtem, top speed komoly lejtőn: 133 kmh és boldog voltam vele :DDD .

Ha átalakítod a lököst, majd veszel bele FR üléseket, felnit, stb., akkor ugyanott leszel pénzben és még mindig 1.6 mpi lesz.
Biztos, hogy szervizigényesebb a tsi, nekem is az van (1.4 tsi ami tkp. minden normális közlekedési igényhez elegendő, de erősen töröm a fejem egy cserén felfelé). Turbó miatt én nem aggódom, direkt befecskendezővel is együtt tudok élni. Azt nem tudom biztosra, csak sejtem, hogy a 2.0 tsi is láncos - na ez az 1.4 tsi-ben nem egy örökéletű darab.

Ha friss a jogsid, akkor bőven frankó lesz az 1.6, de felesleges (= gazdaságtalan) azt pimpelni, ha fél milkó az FR felára.

(#98828) Piwi


Piwi
addikt

Mágus

egy utolsó kérdés VCDS vásárlás előtt. Érdemes megvenni a 14.10-es verzióval vagy itthoni "mókolásra" elég a 12.12.0 is?

Illetve fékolaj kérdés: nyáron le szeretném cseréltetni mindkét autón a fékolajat,viszont mindkét autó szervizkönyvében csak annyit találtam hogy DOT 4-es olaj kell de hogy pontosan mennyi,azt nem említi..
Van ajánlott fékolaj? Anno egy ilyet vettem tartalékba de nem lett hozzányúlva [link]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#98829) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

150 lovas 1.8T-ről egyébként mi a vélemény? Tartós motor? Most apámnak azt mondták nem érdemes vele foglalkozni, mert drága a fenntartása ennek az 1.8t passatnak, illetve drága a turbó ha meghal, de ugye minden autóba drága és meghalhat...

(#98830) Mágus2 válasza Piwi (#98828) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Otthonra elég a 12.12.x

1 liter fékolaj kell a cseréhez, valami 4 deci megy a rendszerbe és minden keréknél 1 decit kell kinyomni.

Nem ismerem ezt a fékolajat, de biztos nem önteném bele. Ha rendes fékhatást akarsz, akkor ATE vagy TRW.

Cool13 Jelenlegi kódolása 00067, ami két első elektromos ablakot és centrál zárat feltételez, ami a távkapcsolóval mind a 4 ajtót nyitja. Ehhez képest kellene tudni, hogy mi van a kocsiban.

zsolt1225 ilyen alapn minden turbós autó drága, vegyen mindenki babettát, azon bármi romlik el, olcsó. ;]

Kicker:Kompresszió mérés ad valami képet a motor állapotáról, de a lehúzó gyűrűk állapotát nem lehet megállapítani, csak azt, hogy érdemes-e vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#98831) Piwi válasza Mágus2 (#98830) üzenetére


Piwi
addikt

köszönöm :R el is mentettem mindkét fékolajat,remélem otthon is elérhető lesz a kettő közül valamelyik :)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#98832) Kicker válasza TaaT (#98795) üzenetére


Kicker
senior tag

Igazából ez lenne a kérdésem így most újból, hogy mikor kezdjek el aggódni? Mi az amire figyeljek? Van-e valami adalék, vagy teszt amivel az állapotot lehet felmérni?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#98833) K Norbi


K Norbi
addikt

(#98834) footy válasza Mágus2 (#98819) üzenetére


footy
addikt

Köszi, akkor megnézetem valakivel milyen állapotban van. Jah, a másik, hogy mondom a szerelőnek hogy pucolja ki az EGR-t és mikor az asszony elhozta az autót mondta, hogy nem csinálta meg, mert nem fért bele az időbe. Állítólag fél napos munka, de belenézett valami csőbe és nem tűnt koszosnak. Tényleg fél napos munka? Így meg lehet állapítani mennyire koszos a szelep?

(#98835) ADAM1337 válasza focvis (#98827) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen ezen futottam át én is akkor már inkább az FR verziót érdemes választanom.
Akkor keresgélek fr-eket, bp környékén ha valaki tud ne tartsa vissza.
Még az FR-t is átalakítanám, de a sima 1.6mpi ülései borzasztóan festenek az fr-esben már ültem az kényelmes igaz 2.0 pd tdi-ben.

(#98836) Piwi válasza Mágus2 (#98830) üzenetére


Piwi
addikt

éreztem hogy egyik sem lesz...csak ezek vannak Bárdinál: [link]

Bárdit és Unixot szoktam nézni mert a szülővárosomban lévő autós boltok onnan rendelik a cuccot amit másnapra ki is hoznak nekik, ezért nem is kerestem másik oldalon..

[ Szerkesztve ]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#98837) Mágus2 válasza Piwi (#98836) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez jó minőségű.

Csak bárdi létezik, vagy szoktatok keresni is? [link]

[ Szerkesztve ]

(#98838) Kicker válasza Mágus2 (#98830) üzenetére


Kicker
senior tag

Köszi, a motorba ilyen szondát nem szoktak bedugni? :DDD vagy nincs értelme?
Vadászok egy normális szakit, de sajnos ilyennel még nem találkoztam... mindenki kapkod és van sűrgősebb munkája...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#98839) TaaT válasza Kicker (#98832) üzenetére


TaaT
veterán

A gyártó szerint a 1L/1000km olajfogyasztástól lehet aggódni, szerintem viszont már korábban is el lehet kezdeni. :)

Megbontás nélkül csak kompresszió mérést lehet eszközölni ahogy Mágus írta.

Give them hell Ukraine!

(#98840) Mágus2 válasza Kicker (#98838) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szemrevételezéssel ezt nem lehet eldönteni. Ha be lenne marva a hengerfal, akkor más gondja is lenne az olajfogyasztáson kívül. Ahhoz, hogy kiderüljön a gyűrűk állapota, le kell venni az olajkádat, hengerfejet, ki kell kapni a dugattyúkat és lehet nézegetni, de ha már ezt a munkát kifizetted, érdemes venni az új gyűrűket is, nem ám visszarakni a régit. :Y

Tömítések és munka és gyűrűk a fő tétel.

(#98841) cool13 válasza Mágus2 (#98830) üzenetére


cool13
őstag

Mágus ezek vannak benne, ahogy mondod.

2 első motoros ablak. Központi zár, ami mindent zár/nyit és a távirányítóval + a riasztót.

(#98842) Mágus2 válasza cool13 (#98841) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Töröld ki a hibát, majd meglátjuk, lehet mást is próbáltak beállítani.

(#98843) cool13 válasza Mágus2 (#98842) üzenetére


cool13
őstag

Már csak holnap tudok ezzel foglalkozni. Reflektálok mi lett a vége.

Az összefügghet ezzel, hogy az ajtókat random becsukja egy idő után ha elindítom. Vagy elindulás után teszi. És ezeket variálja össze vissza. És a ma reggeli újdonság, hogy csak egy kis idő után kapcsolódik fel a tompítottam. Hiába fordítom el a kapcsolót.

[ Szerkesztve ]

(#98844) FoLey-v válasza K Norbi (#98833) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ide hozod a bicikli mániádat? ;] :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#98845) mmdms válasza K Norbi (#98833) üzenetére


mmdms
addikt

Semmi rotor? o.O :)

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#98846) TaaT válasza mmdms (#98845) üzenetére


TaaT
veterán

Az most tiltólistán van.

Give them hell Ukraine!

(#98847) tresh válasza TaaT (#98846) üzenetére


tresh
addikt

a ramszessz még nem ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#98848) TaaT válasza tresh (#98847) üzenetére


TaaT
veterán

Fúdejó :D

Give them hell Ukraine!

(#98849) Mágus2 válasza TaaT (#98846) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Már nem sokáig, még ezt a kicsit bírjátok ki. ;) Tali után mehet a rotor. :))

footy Ki vagyok én, hogy felülbíráljam a mestert, ha belenézett és azt mondta, hogy nem koszos, akkor nem az, ja, hogy a belenézéshez ki kell venni a fojtószelepet. :Y Akkor mégsem ott nézte, aholl kell, hanem az EGR csőbe nézett bele a szelep előtt, ahol nincs olajfilm, szóval kosz sincs, csak kis korom réteg. :U

[ Szerkesztve ]

(#98850) footy válasza footy (#98834) üzenetére


footy
addikt

Mágus2

Erre mit mondasz?

Köszi, akkor megnézetem valakivel milyen állapotban van. Jah, a másik, hogy mondom a szerelőnek hogy pucolja ki az EGR-t és mikor az asszony elhozta az autót mondta, hogy nem csinálta meg, mert nem fért bele az időbe. Állítólag fél napos munka, de belenézett valami csőbe és nem tűnt koszosnak. Tényleg fél napos munka? Így meg lehet állapítani mennyire koszos a szelep?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.