Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77701) freaghill válasza Balupapa (#77699) üzenetére


freaghill
őstag

Write only? :D

(#77702) Balupapa válasza freaghill (#77701) üzenetére


Balupapa
senior tag

jah :B :DDD

_-=*WheelWhores*=-_

(#77703) Rick4 válasza VR6-Fan (#77693) üzenetére


Rick4
félisten

Ennyire nincs már a mociban kompresszió? ;]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77704) Ck.


Ck.
addikt

A termosztát drága mulatság?

(#77705) Rick4 válasza Ck. (#77704) üzenetére


Rick4
félisten

Amennyiben 2K egy kifizethetetlen összeg, akkor mindenképp drága mulatság. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77706) Ck. válasza Rick4 (#77705) üzenetére


Ck.
addikt

A hűtővíz 80-85 foknál nem megy feljebb tegnap hajnal óta. Remélem termosztát lesz.

(#77707) Rick4 válasza Ck. (#77706) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem obd-n keresztül nézve 200km autókázás után fixen 78-80°C körül van. Én ezért még nem cserélek termosztátot.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77708) freaghill válasza Rick4 (#77707) üzenetére


freaghill
őstag

Nekem attól függ. Ha laza 90-es tempóval megyek akkor nekem is 78 körül van. Ha városba megyek és nyomom neki (ne értsd félre, nem sonkyzom :D) akkor felmegy 90re.

De én kicseréltetem, ezen ne múljon semmi. :)

[ Szerkesztve ]

(#77709) MunezXBK válasza Ck. (#77704) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

2.700 ft-ért vettem. A csere az, ami szopi. Vezérlés alatt figyel.

(#77710) Rick4 válasza freaghill (#77708) üzenetére


Rick4
félisten

Én se toltam, pályán 110 körül. Meg voltam lepődve, bár a csekély hőtermelés miatt benne volt, hogy van elég felület a hűtőn a lehűléshez. Gondolom akkor is vissza kell tudnia hűteni, mikor padlógázzal megy az ember, itt meg 2200-at forgott... Szóval nem biztos, hogy emiatt rossznak kellene minősíteni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77711) Morris


Morris
veterán

Mi az a tünet ami a turbónyomás szabályzó szelep hibájára utal?
Kicsit elbizonytalanodtam a kuplunggal kapcsolatban.

A hiba: 4-ben és 5-ben (de volt már, hogy 3.-ban is) 3ezres fordulatnál nyomva egy padlógázt a fordulatszám gyorsan emelkedik, az autó annyira nem húz, majd visszaesik a fordulat 2-300-at (persze folyamatosan padlózom) és ismét elkezd emelkedni fordulat és talán jobban is kezd húzni.

(#77712) tomcsi23 válasza Morris (#77711) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pedig ez olyan, mint amikor megcsúszik a kuplung. Sok a nyomatékod. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#77713) Morris válasza tomcsi23 (#77712) üzenetére


Morris
veterán

Tudom, szarfosdízel... ;]:D

Legyen igazad! :)
Olvasgattam már ezzel kapcsolatban. Volt ahol azt tanácsolták, hogy álló helyzetben kézifék behúzva majd tegyem 5.-be vagy 6.-ba és próbálják elindulni. Ez ma reggel nem sikerült. Egy darabig bírta (gyanús is volt), aztán hirtelen kiengedtem a kuplungot és lefulladt.

[ Szerkesztve ]

(#77714) -v- válasza tomcsi23 (#77712) üzenetére


-v-
addikt

Vagy otodikben is kiporog meg a kerek .... :D

(#77715) tomcsi23 válasza Morris (#77713) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, igen: a fordulatszám emekedéssel a sebességmérő is emelkedett? Mert akkor az van, amit Vilike is ír, szántod az utat. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#77716) MunezXBK válasza Morris (#77711) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Légtömegmérőd nem ganés?

(#77717) bitpork válasza tomcsi23 (#77715) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Már megint csak a sok hülyeség...hát szerintetek mire fel villog az az E(lb@szottul)S(ok)P(óver) lámpa?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#77718) Mágus2 válasza Morris (#77711) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tsúszik a kuplung.

[ Szerkesztve ]

(#77719) Morris válasza Mágus2 (#77718) üzenetére


Morris
veterán

Tehát akkor egyértelmű. Értem, köszi srácok. ;)

Munez: Nem retkes.

Ja igen, kis kiegészítés: Az esp nem villog, az út utánam sértetlen. ;]:D

(#77720) tomcsi23 válasza bitpork (#77717) üzenetére


tomcsi23
veterán

Egyértelmű, miért villog a kipörgésgátló lámpája: a quattro hiánya. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#77721) Kicker válasza -v- (#77517) üzenetére


Kicker
senior tag

Voltam tegnap az embernél, gyertyák tiszták, olajfolyás nyoma nincs.
Mobil 1 5w30 van most benn, a amióta nálam van ezt tesszük bele, aztán lehet, hogy 5w40 kellene bele... :F

az unix ezt dobta ki miután végigmentem a szűrésen:
olaj

pedig egyszer már meggyőzödtem róla, hogy 5w30-as kell bele.. nem tudom most miért nem találom..

EZ 5w30-at ír

Itt még 5w40-et

Na akkor most mi legyen? Mi van ha legközelebb 5w40-et rakok bele??

Más: fékfolyadékot Ti szoktatok cserélni? Könyv szerint 2 évente kell, szerelő szerint 5 évente... :B

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#77722) freaghill válasza Rick4 (#77710) üzenetére


freaghill
őstag

Nekem egyből visszahűl mikor kiérek városból, és valamilyen tempót tartok. Ha jól emlékszem akkor sem ment fel 90-re mikor pályán hoztam haza a kocsit.

(#77723) Mágus2 válasza freaghill (#77722) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Cseréld ki a termost. 90-re kell, hogy legyen betonozva.

(#77724) freaghill válasza Mágus2 (#77723) üzenetére


freaghill
őstag

:R

(#77725) Mágus2 válasza freaghill (#77724) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

No, milyen a lengéscsillapító, működik az ősrégi módszer?

(#77726) thefreeman válasza Kicker (#77721) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Én mostanig úgy tudtam nem kell cserélni fékfolyadékot aztán előre puhább lett a fék de még biztonságosan meglehetett vele állni, majd a fékpedált belehetett nyomni a padlóig. És pár nap múlva amíg az autó állt amikor ránéztem már szinte nem volt benne fékfolyadék valószínűleg tönkre tehette a hátsó fékhengert is és annál kifolyt( olvastam hogy a rossz fékfolyadék tönkre tehet mást is). Amikor először betudtam nyomni padlóig a pedált akkor is körbejártam az autót de akkor még sehol nem folyt és a kiegyenlítő tartályból sem hiányzott. Az autó 4 éve van nálam 12 éves én még soha nem cseréltem benne előttem nem tudom cserélteke.

Olajból szerintem olyan kell ami teljesíti a VW 502.00 vagy 504.00 szabványt.

(#77727) freaghill válasza Mágus2 (#77725) üzenetére


freaghill
őstag

Nagyon frankó, sokkal jobban fekszi az utat. Múltkor voltam szerelőnél, hogy átnézze lett-e valami gebasz a földművelés miatt a kocsival. Kérdeztem is tőle, hogy szerinte mi lenne az amit még lehetne cserélni.
A módszeredet használta, lenyomta elől a kocsit, rugózott, hátrament és ott meg egyből visszaállt.
Mondta, hogy pénz függvénye a csere.

De az öregnek is most lett kicserélve, ő is mondja, hogy jobb. Múltkor láttam is, ahogy átment egy döccenőn és egyből vissza is állt a helyére.

(#77728) Kicker válasza Kicker (#77721) üzenetére


Kicker
senior tag

bocs, nem írtam, BSE motorkód passat 2007 1.6 benzin

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#77729) Mágus2 válasza thefreeman (#77726) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

2 évente kötelező cserélni. Hová hordod műszakira, hogy soha nem vágtak ki miatta? Forráspontját mérik műszakin, ha nem jó, akkor legközelebb viheted, miután kicseréltetted.

[ Szerkesztve ]

(#77730) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Tiszteletem mindenkinek!

Róla valakinek van véleménye?

[Polo]

Fogyasztás, alkatrészellátás, megbízhatóság. Hasonló infók érdekelnének, de ha esetleg van itt valakinek ilyen az meg pláne jó lenne.
Barátnőmnek lenne, a Milyen autót vegyek topik alapján a másik kiszemeltet kilőttem, erről tudnátok valamit mondani?

Előre is köszönöm.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#77731) Rick4 válasza Mágus2 (#77729) üzenetére


Rick4
félisten

Északi szomszédaink mérhetik, de itt tuti nincs ilyen vizsgapont.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77732) Mágus2 válasza CarajoEsp (#77730) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tudja mit ad el, de az új helyesírását nem tuggya.
No, mindegy, nem fogom minősíteni a hirdetést, remélem nem olyan gazdája volt, mint amilyen a helyesírása.

Ez a motor sokat kibír, ha nem volt kínozva, még majdnem egyszer ennyit elmegy. Alkatrész árak nem vészesek, csak a kis műanyag elemek vannak túlárazva(melyik autónál nem?)

Átlagban olyan 7 körül fogyaszt, országúton nem probléma bevinni 6 alá, városban inkább 7 és fölötte.
Furóműben a szilent szokott megfáradni, az nem nagy tétel, amúgy masszív kis autó érzetét kelti.

Rick4 Ez komoly? Nálunk alap, ezzel kezdik, sok verda elhasal rajta. 180 fok fölött kell lennie a forráspontjának, akkor még megkapja a műszakit 2 évre. Alatta repül, mert két év alatt annyit fog romlani, hogy veszélyes lesz.

[ Szerkesztve ]

(#77733) Rick4 válasza Mágus2 (#77732) üzenetére


Rick4
félisten

Itt sok a vizsgahely, kevesebb az ügyfél, pontosabban mindenki szeretné, ha sikerülne a műszakija, ezért inkább olyan helyre viszi, ahol némi zsírzást követően (az ügymenetet kell zsírozni, hogy minden jobban csússzon) egészen biztosan sikerül. Ahol mindent néznek, és valóban pöpec kell hogy legyen a verda, oda azok mennek, akik tudják, hogy valóban pöpec a verda.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77734) VR6-Fan válasza Rick4 (#77733) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ott se mérnek ilyesmit tudtommal.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#77735) Rick4 válasza VR6-Fan (#77734) üzenetére


Rick4
félisten

Mágusnak írd, ne nekem... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77736) sullerj válasza CarajoEsp (#77730) üzenetére


sullerj
tag

Rengeteget nézegettem ezt a kategóriát/típust, míg végül egy idősebb polo lett végül egy hónapja amit megvettem, ettől kicsit drágábban, de kb harmad-feleennyi futással. Ezek az képek kb semmit nem mondanak/mutatnak (én nem tudtam hd-ban megnézni), személyesen kell látni: volt olyan autó amit megnéztem, fotókon ettől "szebbnek" mutatott, de számomra elfogadhatatlan módon le volt lakva: összekarcolva, ajtó és egyéb kárpit helyeken beleívódott kosz, szag, stb. Nekem is bézs belsős van, ennél különösen fontos, hogy mennyire van/volt lelakva, vagy esetleg huzat nélkül használva, ez a barátnődnek is szempont lehet, meg neked is, hogy új huzatvásárlással és teljes kozmetikával kell-e kezdened. Vidd el a leányzót is, ha fanyalog, akkor kérdezd ki őszintén, miért teszi. Ha rendben van az autó, szerelővel át/megnézetni sztem alap.

Gyakorlati dolgok: vegyesben kis klimával nekem 8-ra jön ki a fogyasztás és nem taposom neki. A vezérlésről nem ír semmit, érdemes rákérdezni, az vizpumpával, görgőkkel munkadíjjal egyebekkel száz körüli tétel, ha nem az autoszerelő haver/rokon csinálja meg. Egyelőre ennyi jut eszembe.

(#77737) Mágus2 válasza VR6-Fan (#77734) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nálunk az alvázszám után ez a következő. Hozza a fickó a műszert, belógatja a tartályba és megméri a forráspontot. Érdemes vizsga előtt cserélni, akkor biztosan jó. :K

Volt osztálytársam csinálja, tényleg nem szőrözik vele, de a féket mindig megnézi, mintha nem is ismerne. :K

[ Szerkesztve ]

(#77738) CarajoEsp válasza Mágus2 (#77732) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Sziasztok!

sullerj és Mágus2 Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek.

Köszönöm :)

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#77739) !Overdose! válasza sullerj (#77736) üzenetére


!Overdose!
őstag

"vegyesben kis klimával nekem 8-ra jön ki a fogyasztás"

:Y Ez horror, ekkora bódéhoz és teljesítményhez. 1.4 PD-k sokkal drágábbak?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#77740) sullerj válasza !Overdose! (#77739) üzenetére


sullerj
tag

Kerekítettem feljebb, elnézést: pontosan 7.8 volt a legutolsó tankolás átlaga kb 50/50 város/országút + klímahasználat mellett. Benzinest kerestem, nem értek az autókhoz, leginkább belvárosban használjuk, rövid utakon.

Évi max 8-10E km futáshoz kerestem autót, több típus közül ez végül állapot és az eladó megbízhatósága miatt "nyert".

[ Szerkesztve ]

(#77741) VR6-Fan válasza Mágus2 (#77737) üzenetére


VR6-Fan
veterán

én is szinte rendszámmal járok át a sajátommal, még is direkt kértem hogy fékezzék meg rendesen és rángassák át padon rendesen, az a biztos, kijöhet olyan dolog amit az ember nem vesz észre vagy nem látott addig. :K

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#77742) !Overdose! válasza sullerj (#77740) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ja, hogy rövid távokon használjátok. Így már érthető.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#77743) thefreeman válasza Mágus2 (#77729) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Nekem még sosem mérték itt Romániában. De pár ismerős akivel beszéltem erről ők sem tudtak róla hogy kellene cserélni. Miután az enyémben már puhább volt a fék vezettem ismerősöm 7 éves focusát csak pár métert mentem de akkora fékkel ami az enyémet szépen megállítja annál majdnem megfejeltem a kormányt, akkor már gondoltam hogy itt valami nincs rendben, pedig azt mondta még ő sem cserélt benne folyadékot soha.

(#77744) Mágus2 válasza thefreeman (#77743) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A kiegyenlítő tartályban még 5 év múlva is szép sárga a fékfolyadék, no, de láttad mit engednek ki a csövekből, nyergekből 2 év után? Teljesen fekete vizes mocskot. A fék nem játék. :Y

[ Szerkesztve ]

(#77745) bitpork válasza Mágus2 (#77744) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A medve sem játék , még sem cseréled 2 évente :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#77746) thefreeman válasza Mágus2 (#77744) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Ami a keréknél lefolyt arra pont illik a leírásod. Ezután jobban odafigyelek majd erre. De a folyadék vajon hogy tehette tönkre a fékhengert?

(#77747) Morris


Morris
veterán

No, a kettőstömegű és a kuplung szett megrendelve. 130ezer magyar forint. (82k+50k)
Ehhez még jon a munkadíj.
Fincsi kis feladat a pénztárcámnak.:( :O

[ Szerkesztve ]

(#77748) Mágus2 válasza thefreeman (#77746) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az ott keni is a dugattyút, de ha felvizesedik, akkor már nem ken. Amúgy is szétkopik egy idő után, ez csak segített. A fékfolyadék megköti a vizet még a párát is a légkörből. A tartály nem zár légmentesen, mert akkor a betétek kopásával nem működne megfelelően a fék. Van egy pici szellőző a kupakon. Onnantól, hogy kinyitják az új flakont, romlik a minősége.

Morris Biztos jó vétel volt ez a verda? Nem sokat használtad, mire csúszni kezdett a kuplung.

[ Szerkesztve ]

(#77749) bitpork válasza Morris (#77747) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De most kímélve újabb 200-250k km-ig nem van vele gond.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#77750) Morris válasza bitpork (#77749) üzenetére


Morris
veterán

Nagyon remélem.
Basszus, belegondolva kedvezmény nélkül.... erős kötél, magas fa...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.