Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77251) bitpork válasza Hege1234 (#77250) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Először egy villamossági nézze meg a nyugalmi áramfelvételt mert lehet nem az akkuval van a baj. Szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#77252) Hege1234 válasza bitpork (#77251) üzenetére


Hege1234
addikt

ok köszi!

(#77253) TaaT válasza Hege1234 (#77250) üzenetére


TaaT
veterán

Az első hogy ki kell mérni multival van-e valami fogyasztó álló helyzetben.
A második hogy meg kell mérni mennyi szufla van még az aksiban, ezt teljesen feltöltött állapotban kell mérni, jobb helyeken van ilyenhez ketyere.

A napi pár km mellé lehet érdemes venni a egy cseptöltőt gyorscsatival, ez mondjuk nehezen megoldható ha csillaggarázsban áll az autó.

Give them hell Ukraine!

(#77254) Rick4 válasza TaaT (#77253) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom, multiméterrel hogy méred ki az állóhelyzeti fogyasztást, jobb oda egy lakatfogó, de a másik oldalon a töltést, és az akksi kapacitást is mérni kellene, egyszerűbb egy akksiforgalmazó céghez belépni, ez az egész 10 perc alatt, rendszerint ingyen megvan. A csepptöltő arra való, hogy hetekig nem használt akksikat töltsön. Ide inkább az kellene, hogy az akksi jó legyen, szerintem ez lesz a megoldás, sokezer autó van, ami napi 5km-eket megy, még havi plusz töltésre sem szorulnak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77255) !Overdose! válasza Rick4 (#77254) üzenetére


!Overdose!
őstag

Multiméterrel is meg tudod mérni, de tény, hogy lakatfogóval egyszerűbb, mert nem kell levenni az akkusarut vagy kivenni a főbiztit. Viszont DC lakatfogója azért kevesebb embernek van, mint multimétere.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#77256) Rick4 válasza !Overdose! (#77255) üzenetére


Rick4
félisten

Végülis le lehet, csak mégse arra való a multiméter. Ezért is írtam, jobb egy ilyen akksis céghez beugrani, van mindenük, főleg eladó új, garis akksijuk. :D

Amúgy most nézem, nem olyan vészes áron mennek: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77257) !Overdose! válasza Rick4 (#77256) üzenetére


!Overdose!
őstag

Mi az, hogy mégse arra való? Akkor mire? Komolyan nem értelek, miért ne mérhetnék áramot egy olyan műszerrel, ami tökéletesen alkalmas rá? Általában még a használati útmutatójában is benne van, hogy hogyan kell, ha esetleg valaki nem lenne annyira otthon benne.

Ez a lakatfogó, amit linkeltél mondjuk pont nem tud DC-t. Ráadásul, mivel igen kis áramfelvételről beszélünk, ezért nagyon pontos lakatfogó kell, ami nem ugrál fel-le 1A-t. Az olcsóbbak között ilyet csak nagy szerencsével lehet találni.

Abban természetesen egyetértek veled, hogy a legjobb megoldás begurulni egy akkus helyre. Mondjuk Pesten a Micronix-ot tudom ajánlani. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#77258) TaaT válasza Rick4 (#77254) üzenetére


TaaT
veterán

"Nem tudom, multiméterrel hogy méred ki az állóhelyzeti fogyasztást"

Gyorsan ;)

"egyszerűbb egy akksiforgalmazó céghez belépni, ez az egész 10 perc alatt, rendszerint ingyen megvan."

Ott nekem nyugalmi fogyasztást nem mértek, csak indítóáramot.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#77259) Habsteve


Habsteve
tag

Sziasztok!

Skoda Octavia Combi II 2006, 1.4 59kw benzin. Hány eKm-nél ajánlatos az ékszíjcsere?

(#77260) TaaT válasza Habsteve (#77259) üzenetére


TaaT
veterán

Mármint vezérműszíj?

Give them hell Ukraine!

(#77261) Habsteve válasza TaaT (#77260) üzenetére


Habsteve
tag

Igen :D

(#77262) MunezXBK válasza Habsteve (#77261) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Most vetted?

(#77263) TaaT válasza Habsteve (#77261) üzenetére


TaaT
veterán

Fedélzeti irodalom (szervizkönyv) mit mond?

Give them hell Ukraine!

(#77264) freaghill válasza MunezXBK (#77262) üzenetére


freaghill
őstag

A vezérműszíjat? :DDD

(#77265) MunezXBK válasza freaghill (#77264) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem vazze, a nagy levegőt. ;]

(#77266) Rick4 válasza TaaT (#77258) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem mértek lakatfogóval is. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77267) Ryu


Ryu
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni ismételten. Adott egy Skoda Octavia II 1.4 benzines autó. Olyat produkál, hogy melegben (>30°C), hosszabb állás után (>2 óra), nem azonnal indul a motor. A jelenségnek több variánsa van, érzésre - és most lehet, hogy orbitális baromságot mondok - mintha a meleggel lenne egyenes arányban:

- ugyan elindul, de egyből leesik a fordulatszám, majdnem lefullad, de aztán felveszi az alapjáratot és minden rendben
- második indítózásra elindul
- többszöri indítózás és közte pár másodperces várakozás után elindul

Ez utóbbi ma volt, egy 9 órás tűző napon álldogálás után. Nagyjából 36 fok volt a kocsi környékén, a belső mérései szerint.

A fura számomra az, hogy ez hűvös időben egyáltalán nem fordult elő, valamint ha egyszer beindul, utána bármennyiszer próbálhatom, minden a legnagyobb rendben. Megállásnál sincs semmi rángatózás, maximum egy kis rezonancia amíg be nem áll a megfelelő alapjáratra. Sőt indítás után azonnal klíma stb. után se történik semmi drasztikus.

A dologhoz még hozzátartozik, hogy pár hete volt szervizbe, ahol cseréltettem többe között az olaj és benzin szűrőt is, mert arra gyanakodtam, hogy talán a benzin szűrő teszi mindezt (látszik, ennyit értek hozzá). Valamint tankoltam bele MOL EVO 100-at, hátha nem ízlik neki a sima 95-ös.

Ha valaki tapasztalt hasonlót, vagy tud iránymutatással szolgálni, hogy merre induljak el, azt nagyon megköszönném!

(#77268) Habsteve válasza MunezXBK (#77262) üzenetére


Habsteve
tag

Igen, a héten lett átírva.

(#77263) TaaT: még nem jutottam el odaáig :DDD

(#77269) MunezXBK válasza Habsteve (#77268) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor kb. azonnal.

(#77270) rihi1 válasza Habsteve (#77268) üzenetére


rihi1
tag

Senkibe és semmibe nem bizunk meg! Egyből cserelni amit kell. Levegő szürők,olaj,szíjak, kopó alkatrészek. Aztán innentől tudod számolni a kilómétereket

(#77271) Mágus2 válasza Ryu (#77267) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Motorhőmérséklet jeladó.

(#77272) Habsteve válasza MunezXBK (#77269) üzenetére


Habsteve
tag

Ismerőstől lett véve, 90e fix benne és nem is volt cserélve. Mennyi egy ilyen móka allin?

(#77273) Ryu válasza Habsteve (#77272) üzenetére


Ryu
tag

Szia!

Nekem most volt nemrég ugyanez a móka, kocsi is ugyanez. Amit nekem márkaszervizben mondtak:

- 120 000 km-nél kellene cserélni, az enyémben ekkor pont 100 000 volt
- Úgy állapodtunk meg, hogy vízpumpa, szíjjak, stb. legyen most cserélve, ez volt 140 ezer Ft- (ha kell tételesen, szólj )
- Amit esetleg érdemes megjátszanod, hogy van egy bizonyos kupon füzet, amiben pont erre a szervizre van valamennyi engedmény.

Persze minden márkaszervizre értve. Azóta, mivel lejárt már az 5 év, én se oda viszem, hála az itteni iránymutatásoknak.

[ Szerkesztve ]

(#77274) Rick4 válasza Mágus2 (#77271) üzenetére


Rick4
félisten

Ezzel már nem olyan egyértelmű.

valamint ha egyszer beindul, utána bármennyiszer próbálhatom, minden a legnagyobb rendben.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77275) vendingo


vendingo
veterán

Ez vicc akar lenni?
Egyedi rendszám ennek a töredékéért csináltatható és az még különb is ennél.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#77276) KaiotEch válasza vendingo (#77275) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez nem is ződ-fehér, ez utángyártott kínai :D

(#77277) TaaT válasza vendingo (#77275) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem is egyedi rendszámom van, nincs még egy az országban. ;]

Give them hell Ukraine!

(#77278) zsolt19900


zsolt19900
őstag

kijött egy olyan dolog a kis lupokámnál, hogy minden elindulás előtt kiírja, hogy oil service és csak akkor tűnik el, ha megnyomom egyszer a km nullázót.... mitől lehet ez?

szerelő barátom azt mondta, nézzek szintet és töltsek utána

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#77279) Rick4 válasza vendingo (#77275) üzenetére


Rick4
félisten

Az egyedi rendszámnak az a lényege, hogy nem autóhoz kapod, hanem a tied, autótól függetlenül. Bár tény, hogy a betűk miatt lazán a ciki kategória, simán csak azt hiszi, menő, és sokat ér, de nagyon nem... Ismerősnek az FTC-008 és az FTC- 088 van, az is sokba volt, de az se ér sokat.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77280) Cheesy


Cheesy
őstag

Amikor elém rakták a boltban, hogy akkor ezek lennének azok, megrogyott a tirgyem. Ez a két kis tenyérnyi csövecske 27,2k volt (négy karika meg a VW jel gondolom +50% ár :((( ):

De ha ugyanannyi ideig tartanak ki, mint az elődjeik...

Most várom a maestrot, hogy szóljon ha kész...

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#77281) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Biztos vótmá, de most nem tok mindegy? :DD

Akarhanyszor meg lehet nezni :C

(#77282) Cheesy válasza ßrainiac (#77281) üzenetére


Cheesy
őstag

Élmény lehetett benne a pattogós macskakő. :U
Jól néz ki, meg van benne menés, amit ki se lehetne használni, de nem kéne. :N
Itthon egy futóművest eltartanál belőle :D

www.vakbelmutet.hu

(#77283) freaghill válasza ßrainiac (#77281) üzenetére


freaghill
őstag

De szépen tilt :K

(#77284) Habsteve válasza Ryu (#77273) üzenetére


Habsteve
tag

Köszi, át kell tanulmányozom majd a szervizkönyvet.

(#77285) TaaT válasza ßrainiac (#77281) üzenetére


TaaT
veterán

Video még nem volt róla. :)

Give them hell Ukraine!

(#77286) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#77287) KaiotEch válasza TaaT (#77277) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hogyne lenne. nézd meg a kocsid elől és nézd meg hátul. :P

(#77288) Rick4 válasza Cheesy (#77280) üzenetére


Rick4
félisten

Végül hogy derült ki, hogy melyik cikkszámú cső kell neked?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77289) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Jó ez a wax

Iphone 7

(#77290) Lacess


Lacess
tag

Sziasztok!

Ideje lenne lecserélni a fékoljat a kocsiban (Bora Variant 1.9TDI, ASV). Mekkora mennyiség kellhet a teljes cseréhez?
Illetve jól tudom hogy ez a megfelelő cikkszámú: B000750M3?

Köszönöm előre is!

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#77291) TaaT válasza Lacess (#77290) üzenetére


TaaT
veterán

Aszem 1L

Give them hell Ukraine!

(#77292) K Norbi válasza ßrainiac (#77281) üzenetére


K Norbi
addikt

Jó féle!! :Y

(#77293) Habsteve válasza FET-MEN (#77289) üzenetére


Habsteve
tag

Neve, honnan rendelted?

(#77294) K Norbi válasza K Norbi (#77292) üzenetére


K Norbi
addikt

Én ebbe vagyok szerelmes [link] 2.0 TSI - 400 HP and 450 Nm
0-100: 3.9 Seconds
Top Speed: 280 km/h

(#77295) freaghill válasza K Norbi (#77294) üzenetére


freaghill
őstag

degeccel ti nagyon jó barátok lehetnétek. CSAKATSI

(#77296) Lacess válasza TaaT (#77291) üzenetére


Lacess
tag

Köszönöm!

Valahol 2l-t írnak valahol 1-et, ezért jöttem kérdezni bár akkor úgy néz ki az 1l a helyes. A vicc az hogy pont 1l-es kiszerelésben van és bár nem egy nagy összeg, azért nem vennék feleslegesen 2x annyit.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#77297) FET-MEN válasza Habsteve (#77293) üzenetére


FET-MEN
veterán

Einszett hart glanz kemény wax. Ha kell adok telefonszámot. Hivatalos partnertől van.

Iphone 7

(#77298) degec válasza freaghill (#77295) üzenetére


degec
senior tag

pssszt!! :D igen igen csak a TSI ! te vagy a szóvivőm ?-e? :D

FET-MEN : was ist WAX ist das ? nagyon csillanti ! :D

K Norbi: nem lehetsz fattyú gyerek !:D okos vagy! csak a tsi! 3 ra egyszerre a gép előtt!! hogyaszongya::1-2-..-... Csaaaaalaaaaaaaaka téesiiiiiiiiiiiii

[ Szerkesztve ]

(#77299) TaaT válasza FET-MEN (#77297) üzenetére


TaaT
veterán

Olyat használtam már én is jó cucc, csak nem igazán tartós. :)

Give them hell Ukraine!

(#77300) joshua7 válasza degec (#77298) üzenetére


joshua7
veterán

Nem tanultad még meg, hogy a téesi egy f0s? :U Majd biztos linkeli mindjárt valamelyik a gugli találatokat. 20-30 éves kotványt mindenkinek!

:))

Ace owner: erről van szó! :D

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.