Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) TaaT válasza tomcsi23 (#28400) üzenetére


TaaT
veterán

kb ilyen a fapad verzió :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#28402) V.Stryker válasza Mágus2 (#28387) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én is ezt olvastam az egyik angol leírásban, de azt mondták a skoda funclub topikban, hogy inkább GL4-es olajat kéne beletenni, mert a G50 eszi a tömítéseket. ? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28403) AMD Power válasza t1 (#28389) üzenetére


AMD Power
titán

Hogyne persze. Ettől élek én is. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28404) petymeg


petymeg
addikt

Itt a Skoda Rapid! Nemsoká'

Azé' nem olyan dögös, mint a koncepcióautó volt, de szerintem szép! Méretben nekem még jobb is lenne, mint a mostani nagy dög Octim.

A kinai verzió elég csúnya. Puttonyos Fabia. :P

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#28405) petymeg válasza petymeg (#28404) üzenetére


petymeg
addikt

Milyen érdekes, hogy kezdenek visszatérni a komcsi idők jelvényére, ami amúgy is szebb vsz, mint a mostani zöld, leveles-felíratos (eredetileg amúgy se zöld volt, hanem kék, még a régi időkben)

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#28406) Mágus2 válasza V.Stryker (#28402) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Most is G50 van benne, megette a tömítéseket??? Szerintem nem. ;)

tomcsi: Szerintem nem fog melegedni, szépen elfújja a meleget az utastércella és a futómű hídja között. A sima 1.6 és 1.8 is csak ezt a darabkát kapta, csak a dieselek vannak teljesen letakarva, nekem kb 20 centivel a burkolat fölött van a turbó, ha melege lenne, már leolvadt volna. Sok 1.8T-n a nagyobbat látom, mint első tuningalkatrészt. Van egy olyan mellékhatása, h habekapcsolnak a hűtő ventillátorai, (pl. klímázásnál) akkor kiszállásnál ha előlre felé kerülöd a kocsit, leégeti a szőrt a lábadról a forró levegő, mert a küszöb alatt fúja ki két oldalon a sárvédő és küszöb találkozási pontja alatt. :K

[ Szerkesztve ]

(#28407) Mágus2 válasza petymeg (#28404) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nagyon rácuppantak, a B6 passat műszerfalára, szinte mindegyik új model ezt variálja. Most, h olvastam kicsit a toledo-ról, és tudom, h 5 ajtós, remélem a rapid is ilyen lesz. Ami kicsit fáj mostanában, az a skoda árpolitikája, nagyon elszálltak az árakkal, néhol drágább mint a nagy testvér vw. Ezt azért túlzásnak tartom, mivel minőségben még mindig lejjebb van.
Ha egyformák, és a seat olcsóbb, akkor inkább az. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28408) Mágus2 válasza tomcsi23 (#28400) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Erről van szó. Több verzióban is van. ;)

(#28409) V.Stryker válasza Mágus2 (#28406) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát ebben tök igazad van. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28410) Mágus2 válasza V.Stryker (#28409) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Aki ezt az olajat önti a 20 éves váltójába, amiben ez még nem volt előírás, és csak a viszkozitást nézi, az magára vessen. Szerintem azoknak volt gondja, akik régi golfok, pólók váltójába öntötték, a morstaniakban, más a tömítések anyaga. ;)

(#28411) V.Stryker válasza Mágus2 (#28410) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De ha mondjuk API GL4-est tennék bele az gáz lenne?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28412) Mágus2 válasza V.Stryker (#28411) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nekem nem. De ha elkezd hangokat adni a váltó hidegben alapjáraton, akkor majd gondolj arra, h ha azt az olajat tetted volna bele, ami kell,ez nem történik meg. ;) Már csak azt nem értem, miért kérdezed meg, milyen olaj kell bele, ha úgysem akarod beletenni. :F

[ Szerkesztve ]

(#28413) V.Stryker válasza Mágus2 (#28412) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Bele akarom, már miért ne akarnám. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28414) Mágus2 válasza V.Stryker (#28413) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Bemész bármelyk skoda vagy vw kereskedésbe, ahol van szervíz is, ők azt tesznek bele ami kell bele, nem hiszem , h otthon akarod cserélni, mert kell hozzá egy spéci kulcs. Jobb helyeken megengedik, h végignézd. Utána 10 évig elfelejtheted, hidegben könnyebben fog kapcsolni. 10 évben egyszer ennyit megérdemel a gép. Literje annak az olajnak 3000ft körül mozog, 2l kell bele, meg a munka.

(#28415) V.Stryker válasza Mágus2 (#28414) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Van olcsó szervizesem és gondoltam én beszerzem az olajat, ő meg beleteszi olcsón. :) Márkaszervizbe nem szándékoztam vinni a 9000 Ft/óra díjukért, azt kenjék a hajukra. Veled se azért érthetetlenkedek, mert kötözködős a fajtám - amúgy de :DDD - hanem párhuzamosan a skoda fabia club fórumán is érdeklődtem, azok meg mást mondtak. De a vége csak az lesz, hogy felhívom valamelyik márkaszervizt,hogy milyet vegyek bele.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28416) MunezXBK válasza V.Stryker (#28415) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ők meg olyat fognak mondani, ami az Ő zsebüknek felel meg.

(#28417) Mágus2 válasza V.Stryker (#28415) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én senkinek nem akarok rosszat. Ha megkérded a márkakereskedést, azt fogja javasolni amit én, mert az ő adatbázisukat használom. Lehet, h jó bele a API GL4 is, de a G50 biztosan jó. A kockázat mértékét is vedd figyelembe és úgy mérlegelj. :K Ha bevállalod, ám legyen, majd írd meg milyen a váltó, én is folyamatosan tanulok, csak nem szívesen kísérletezek mások autóin. :Y

(#28418) petymeg válasza Mágus2 (#28407) üzenetére


petymeg
addikt

Hát, én VW poloról (2005-ös, 1.4 Comfortline) váltottam Octavia-ra (2010-es 1.6 Ambiente) nem mondanám, hogy minőségben rosszabb a Skoda... Azér' az Octiba is benne van az anyag rendesen. Árban a VW drágább vagy 10-20 %-kal.

Ez a Rapid nagyon tetszik, nekem is ötajtósban jönne, be, de úgy olvastam hogy ilyen lesz mert az Európaiak ezt szeretik. A kínai-india változat négyajtós, mert azok meg azt szeretik.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#28419) Mágus2 válasza petymeg (#28418) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én az 1.6 75kW os és az 1.9 Tdi 81kW között őrlődtem, De csak MK1 - ben gondolkodtam, a kettes nem fért bele a keretbe. Amikor kipróbáltam az 1.6-ot, az volt az érzésem, h jól megy, de valami hiányzik abból a motorból. A TDI rögtön megfogott. :D Tény, hogy a vw-től örökölt padlólemezre a skoda rakja a legnagyobb bódét, ezért soha nem fekszi annyira az utat egy skoda, mint egy Audi,VW. Ez az egy bajom van a skodrival, meg néhány technikai megoldástól tudok a falra mászni. Ülj át egy audiba és megérted. ;)

(#28420) petymeg válasza Mágus2 (#28419) üzenetére


petymeg
addikt

Audim még nem volt, de ha így ha jól mennek a dolgok akkor 3-4 év múlva a következő kocsim egy A4 lesz.

Szerintem az 1.6 motor 102 LE+148 Nm-rel még épp, hogy elég ekkora batár alá. Úttartása az enyémnek speciel "jó" mert sportfutómű+225/45 R17 van alatta

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#28421) AMD Power válasza t1 (#28389) üzenetére


AMD Power
titán

Igazad lett! Hála Istennek! :R 585Ft volt csak a matrica ára.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28422) Mágus2 válasza petymeg (#28420) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

(#28423) FoBCRaistlin válasza Mágus2 (#28422) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Ezért jó a kis Ibike :) Ha akarom sem tudom túlpakolni :DD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28424) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, mi a vélemény az 1.4 tsi 122le változatáról? (golf6)
Ajánlott v. kerülendő?
Tdi esetén mi a javaslat?
Köszönöm előre is.

® visions created with passion

(#28425) siti válasza Uzmany (#28424) üzenetére


siti
senior tag

profi német mérnökök fejlesztették, nyugodtan vedd meg.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#28426) AMD Power válasza siti (#28425) üzenetére


AMD Power
titán

Ez aztán megnyugtató és meggyőző volt. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28427) VR6-Fan válasza siti (#28425) üzenetére


VR6-Fan
veterán

? :F

köszi a komentet de kár volt. ;)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#28428) Mágus2 válasza Uzmany (#28424) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nézd meg ezt vagy ezt és vegyél egy 1.6 CR TDI-t.

(#28429) Uzmany válasza Mágus2 (#28428) üzenetére


Uzmany
őstag

Elég az 1,6-os motor? (Sok autópálya lenne, a 140 tartható?)
A garancia 4 év?
1,5-2 évesre gondoltam, minél kevesebb km-rel.
Van esetleg valami, amire különösen figyelnem kell választáskor?
(Természetesen vezetett szervizkönyv, leinformálható előzmény)

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#28430) FoBCRaistlin válasza Mágus2 (#28428) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Akkor elvileg egy sz@ros kis "feszítő" pöcök miatt elugrott folyton a lánc, beleért a szelep a dugattyúba, és frankón cserések lettek. :F

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28431) VR6-Fan válasza FoBCRaistlin (#28430) üzenetére


VR6-Fan
veterán

jah jobbik eset ha a tulaj, rendelkezik némi műszaki érzékkel és, feltűnik neki hogy elég brutál hangja van a motornak meg rázkódik, akkor ez megelőzhető, de ezen kívül is vérzik pár sebből a régi 1,4 tsi ;]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#28432) AMD Power válasza Uzmany (#28429) üzenetére


AMD Power
titán

Én ha a 1.4 8v tudom tartani a 140-t autópályán.... ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28433) Mágus2 válasza FoBCRaistlin (#28430) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gyakorlatilag ez a helyzet, de nem ilyen egyszerű, maga a konstrukció hibás. Amíg új a lánc, nincs gond, de ha megnyúlik, akkor az olajnyomásra feszítő elem nem érkezi megfeszíteni a láncot indítózáskor, mert az olajnyomás akkor 0. A régi gyengébbik HTP-nek ugyan ez a baja. :W

(#28434) Mágus2 válasza Uzmany (#28429) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Látom nem ültél még ilyenben, a 180 is tartható. :DD Jó kis nyomatékos motor. Meg fogod szeretni hamar. Teljesítmény/fogyasztás aránya kiváló.

[ Szerkesztve ]

(#28435) TaaT válasza Mágus2 (#28417) üzenetére


TaaT
veterán

nekem most olyan problémám van hogy melegben (30 fok körül) 10km-nél többet megyek ötödikben utána baromi nehéz váltani, olyan ragadós, szorulós érzés a váltókart mozgatni... :F

hidegben nem csinálja...

Give them hell Ukraine!

(#28436) Mágus2 válasza TaaT (#28435) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az nem jó, kevés olaj van a váltóban(remélem csak ez). Milyen gépről van szó?

[ Szerkesztve ]

(#28437) Uzmany válasza Mágus2 (#28434) üzenetére


Uzmany
őstag

Igen ez a helyzet :B
Jelenleg 1,6 16V-t használok.

® visions created with passion

(#28438) Mágus2 válasza Uzmany (#28437) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Te tesztelsz engem :F :DDD Töltsd fel a megfelelő oljjal az ellenőrző nyakáig minnél hamarabb, ha valami elkopik a váltóban, az nem lesz olcsó.

Ez a váltó mióta rudazatos? Én azt gondolom ez huzalos, javíts ki ha tévednék. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28439) TaaT válasza Mágus2 (#28436) üzenetére


TaaT
veterán

négyesgolf :)

volt aki a rudazat kenését szorgalmazta, de az sajnos nehezen hozzáférhető helyen van... :(((

Give them hell Ukraine!

(#28440) Mágus2 válasza TaaT (#28439) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

De milyen motor???? 1.4, 1.6, dízel?, benzin?, nem mindegy. Motorkód, évjárat, ez itt alap, nélkül nem is értem milyen infót akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#28441) Mágus2 válasza Mágus2 (#28438) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez az üzi TaaT kollégának szólt. Bocsi.

Uzmany : nem lesz nagy változás, kevesebbet fog enni, érzetre jobban fog tolni az ülésbe, de gyorsulásban nem jobb. ;)

(#28442) TaaT válasza Mágus2 (#28440) üzenetére


TaaT
veterán

szori aszittem emlékszel :DDD

01' 1.6 16V AZD

szerk.: ez biz rudazatos :) ERT gearbox

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#28443) Mágus2 válasza TaaT (#28442) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Rossz a memóriám, vagyis fogalmazzunk úgy, elértem a kapacitásának határait és mindig valamit felülírok. :D Ennek otthon utána nézek, szerintem, vagy kevés benne az olaj, vagy melegszik a kuplung, és nem köt ki rendesen, más okot nem látok erre a problémára.

[ Szerkesztve ]

(#28444) Mágus2 válasza TaaT (#28442) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem vagy egyedül a problémáddal, itt is ez a gond. A rudazatot kellene megkenni, lehet, h tényleg csak ennyi a gond. Szorul a cucc, ha megmelegszik.

[ Szerkesztve ]

(#28445) TaaT válasza Mágus2 (#28444) üzenetére


TaaT
veterán

van egy védőlemez a rudazat felett, ha azt el tudom otthon távolítani akkor megoldom én, ha nem akkor szerelő :( [link]

amúgy autókozmetikában dolgoztam, évente vagy 4x-5x volt mosva a motortér, lehet az "tett be" neki :D

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#28446) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Tegnap rendesen fel lett avatva a vadriasztó. :))
2 sünmalaccal is találkoztam pisztoly volt a kezükben. :(((

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28447) MunezXBK válasza FoBCRaistlin (#28446) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

És öngyik lettek? :D

(#28448) FoBCRaistlin válasza MunezXBK (#28447) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Neeem, lövöldöztek de nem találtak. Vagyis ki fog derülni :DDD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28449) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#28431) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez az újabb, VI-os generációra nem normalizálódott?
Ismerős, aki egy ideje PoPe, majd most PoBu-nál dolgozik nagyon szereti a sajátját és ajánlja másoknak/ügyfeleknek is. Igaz, a garanciális időn túl egy kocsit sem tart meg, és persze, elintézi házon belül a dolgokat. :B

FoBCRaistlin: mennyivel pörköltél? ;]

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#28450) FoBCRaistlin válasza tomcsi23 (#28449) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Természetesen a megengedettel... :DDD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.