Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) dízelracer válasza zolikaDB (#22450) üzenetére


dízelracer
senior tag

Soha életemben nem láttam ezt az autót. :D Én egy sötétzöld elsőkerekes kombiról tudok ami ott lett rendbe rakatva.

(#22452) zolikaDB válasza dízelracer (#22451) üzenetére


zolikaDB
veterán

:) Meg ez! Tulaj szerint a fogyasztás is nagyon rendben van, 7 fölé nemnagyon megy.
Azért jó kis moci az 5 hengeres dízel: [link]

(#22453) zoo8800 válasza dízelracer (#22441) üzenetére


zoo8800
veterán

baszki :DD

rip and tear, until it is done

(#22454) Templomegere


Templomegere
senior tag

(#22455) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Véleményt szeretnék kérni erről a felniről? Fabiára kerülne 175/65 gumikkal.

(#22456) 14adam


14adam
addikt

szerelmes lettem a Vw Amarokba. Ma láttam közelebbről ilyet és félelmetes egy gép. 2.0BiTDI volt. Szép

(#22457) tomcsi23 válasza 14adam (#22456) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát...szokni kéne jócskán. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22458) 14adam válasza tomcsi23 (#22457) üzenetére


14adam
addikt

megtudnám szokni :P

(#22459) kymco


kymco
veterán

7 évig egy 2001-es gyártású skoda fabia comfort kombi tulajdonosa voltam. Szerettem az 1.4-es 100 lovas motorját. A váltója szenzációs volt, a tárcsafékei nagyon fognak hiányozni...De az elektromos dolgai betegesek voltak. Egyrészt a típushibás elektromos ablakemelő rendszere, másrészt a szakszervizek által szinte ismeretlen (mármint, hogy ilyen még szinte soha nem hibásodott meg a skodán) drága javítású hibák szaporodása miatt meg kellett válnom tőle. Vegyesek az érzéseim. Hiányzik a dinamizmusa, hiányzik a váltója, a tárcsaféke... hiányzik, mert hét év alatt összeszoktunk.. de hiányzik egy vagon pénz a pénztárcámból is, amit a hét év alatt a bosszantó hibáira költöttünk. Biztos csak én voltam peches vele, de kétszer cserbenhagyott, egy családi kirándulást meghiúsított, Gyöngyösnél pedig a hibajelzésével majd a frászt hozta a a családra... kb 100 km-re otthonunktól... Mint egy családtag. Időnként kényelmetlen, és bosszantó dolgokat tud tenni, de hozzánk tartozik... A 9 éves lányom még utoljára sírva ölelte át a szutykos autót... nekem is fájt a búcsú.
De új nap virradt, egy más autóval, ami nem skoda.... a skodákból most egy kicsit elegem lett, nekem a skoda fábia skoda fóbiát hozott... mindig számítani lehetett arra, hogy valami elromlik, és akkor röpködtek a 10-20-50.000-ek... Az utóbbi két évben több mint 200.000 Ft-ot költöttem a nem törvényszerűen meghibásodó alkatrészek cseréjére...
Ennek ellenére hiányozni fog...

www.refujvaros.hu

(#22460) AMD Power válasza kymco (#22459) üzenetére


AMD Power
titán

Átérzem a dolgot... én most a Poloval vagyok úgy ,hogy nincs még meg egy éve sem de ilyen "felesleges" 10000-ből 1x előjövő hibák jelennek/jelentek meg rajta mióta megvan. Ezekből kettő még nincs is orvosolva és már már most tartok 100e Ft-nál. És ez mind 7000km alatt. :U Csak mondjuk nekem a Polo nem is dinamikus. :DDD

Menne a kormány a rendszámos kurv* Anyába! :((

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22461) FoBCRaistlin válasza AMD Power (#22460) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Kellett neked VW :D

Templomegere: Fejenként ez mennyit is jelentene?

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22462) FoBCRaistlin válasza FoBCRaistlin (#22461) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Ok, megvan elvileg még 8500Ft.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22463) AMD Power válasza FoBCRaistlin (#22461) üzenetére


AMD Power
titán

Tiéd is "VW" wazzeg! :D

Tudod mi az érdekes.... olyan extrák mentek benne tönkre vagy voltak vele problémák amik a Cliomban pl nem voltak.

Központi zár
Gyári indításgátló
Klima
Légzsák

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22464) kymco válasza AMD Power (#22460) üzenetére


kymco
veterán

Ki voltam akadva, mikor megtudtam a szerelőtől, hogy lambda szonda meghibásodás általános vw hiba, hőérzékelő gomba közel évenkénti meghibásodása ált. vw hiba. Elektromos ablakemelő meghibásodása ált. vw hiba, stabilizátor rúd gyakori meghibásodása skoda fabia általános hiba....
És erre jött egy fordulatszám érzékelő hiba, amire még tapasztalt szerelők sem emlékeztek, hogy kellett valaha is cserélni...nem volt olcsó a csere, de muszáj volt, mert szinte minden elektronika használta az adatait, meghibásodott a klíma hőérzékelője... ez sem gyakori a szerelő szerint, és gallyra ment a hideg-meleg levegő arányát szabályozó szervomotor... ez volt a leggázabb... ilyen hibáról több szakszerviz egyöntetűen mondta, hogy nem találtlkoztak, de a javításához szét kellett bontani az egész műszerfalat... csak a munkadíj tetemes volt kb 5-6 óra szerelés költsége több volt, mint az amúgy nem túl olcsó szervomotor...
Így hát én nagyot csalódtam a vw konszern megbízhatóságában. Kollégámnak poloja van, és már évek óta csak szívatja őket az újabb és újabb meghibásodásokkal...

Mindezek ellenére hiányzik a skoda csoda...

www.refujvaros.hu

(#22465) FoBCRaistlin válasza AMD Power (#22463) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Áááá, ez csak egy sz@ros Seat. :P
Mi lett volna ha nem lecsekkolt, frankó kocsit veszel meg. :F

kymco: Seatot a népnek!

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22466) m3tr0 válasza tomcsi23 (#22457) üzenetére


m3tr0
senior tag

Én is meg tudnám szokni.
Bár nem rég vezettem egy Nissan Navarát, az nekem csalódás volt.
Gondoltam úú de zsír egy terepjáró..aha. Csak baromi nehéz vele városban közlekedni, tolatni meg pláne. Sima hátsó hajtásnál ha kicsit jobban odalépsz neki simán dobja a seggét, elég kiszámíthatatlan tud lenni.
De mondjuk nekem is tetszik az Amarok, már amikor megjelent akkor is nézegettem, nem mintha tudnék valaha is venni egyet. :D

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#22467) rob210 válasza kymco (#22464) üzenetére


rob210
nagyúr

Ilyenkor szoktam én azt mondani, hogy a VW kultuszt nem értem.
A 3-as talán még a 4 es golf időszaka az amikor többet nyújtott mint más márkák, de napjainkra és inkább úgy mondom 2004-5 környékétől ugyan azt a szart adja el mint bármelyik másik gyártó.

De ezért én már annyiszor kaptam a fejemre, itt hogy azt elmondani nem lehet.
Egy biztos, most is fogok, pedig a te és egyre több ilyen példa igazolja az állításom.
:R

Renault power

(#22468) dízelracer válasza rob210 (#22467) üzenetére


dízelracer
senior tag

"De ezért én már annyiszor kaptam a fejemre, itt hogy azt elmondani nem lehet."

Dehogy nem lehet. Én is így gondolom. Sőt... De inkább mégsem mondok semmit mert le leszek hurrogva. :D

(#22469) FoBCRaistlin válasza dízelracer (#22468) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Aki csak hurrogni tud az elmehet a 3,14csába.
Egy értelmes vitában (a vita észérvek ütköztetését jelenti, nem csak alaptalan vagdalkozást) én is bármikor benne vagyok. Annak nincs értelme amikor csak az okoskodás megy tapasztalat nélkül.
Ami veled/velem, családban jó havernál történt, az ok, bár inkább csak (a személyes tapasztalat számít) az ok. De amikor azzal akar valaki "érvelni", hogy ezt meg azt hallotta, na onnantól ignore.

Ey szó mint száz, én szívesen olvasom a tapasztalatokat mint érv. :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22470) rob210 válasza FoBCRaistlin (#22469) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát sajnos én most a renaulttal is tapasztalom, hogy kezdi a kormánymű megadni magát.
Egész pontosan jobra balra alászedésnél egy bizonyos idő után pattan egyet a kormánymű mind a két irányba.
Ez 98%-hogy a toronycsapágy és szilent cseréhez fog vezetni, amihez szét kell szedni az egész lengéscsillapító részt. (ki kell venni őket, mert csak azután lehet cserélni)

Egyszóval minden autóval van gond, csak van aki nem írja le, mert az ő autója hibátlan és kimegy a világból.
Még ha nem akkor is, én ezt nem szeretem.

Egy nagyon bölcs ember azt mondta nekem nincs bajod vegyél autót, nem elég nősülj meg, szép az életed csinálj gyereket.

Renault power

(#22471) dízelracer


dízelracer
senior tag

[link]

A Csubi' üvöltés a legkomolyabb... :DDD

(#22472) FoBCRaistlin válasza rob210 (#22470) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

"Egész pontosan jobra balra alászedésnél egy bizonyos idő után pattan egyet a kormánymű mind a két irányba.
Ez 98%-hogy a toronycsapágy és szilent cseréhez fog vezetni, amihez szét kell szedni az egész lengéscsillapító részt. (ki kell venni őket, mert csak azután lehet cserélni)"

Pár hete volt nálam ugyanez a csere, akkor kapott tömör szilenteket. :DDD De ezt írtam is.
Sajnos végignéztem a műveletet, tényleg nem 1-2 óra, csontra szét volt bontva a gép, meg persze utána futóműállítás is kell hiába jelölgeted fel.
Szerk: Mellesleg nálam a csapágygolyók inkább kockák voltak már :DDD

dízelracer: pont tegnap néztem, röhögtem is egy jót. Hmm, azt nem értem miért lett a Chewbacca, illetve Chewie ejtsd csúví-ból Csubi?! :F Most nem neked szólok be, csak úgy általánosságban kérdem.

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22473) Mágus2 válasza FoBCRaistlin (#22469) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szerintem ma már nem gyártanak rossz autót, csak az emberek nem arra használják, amire tervezve lettek, Combi Fábiával ne versenyezzenek, FR leonnal ne járjanak rallizni a mezőre. Polóval ne akarjanak gyorsulási versenyt nyerni. Szerintem az ülés és a kormány között keresendő a probléma. Mindent szét lehet hajtani, illetve rendben lehet tartani. :K

(#22474) FoBCRaistlin válasza Mágus2 (#22473) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Ebben is van valami :K Tutira nem mind1, hogy ki hogyan/mire használja a kocsit.
Én is próbálom ahol lehet kímélni, de ez nem azt jelenti, hogy 1500-nél elváltom, hanem kerülöm a kátyút, nem tankolok bele pancsolt cuccokat, ami csereérett azt cserélem, folyadékokra vigyázok, ha valami furcsát veszek észre megnézetem, stb...

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22475) tomcsi23 válasza dízelracer (#22468) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szerintem nincs itt senki, aki lehurrogná a másikat emiatt. Már AMD-t is beszoktattuk. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22476) AMD Power válasza FoBCRaistlin (#22465) üzenetére


AMD Power
titán

Ebbe bele se merek gondolni. Lehetett volna sokkal nagyobbat is szivni vele... tesom 1x nagyon beszopt* egy 306-al. Nah az volt az igazi cumi.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22477) rob210 válasza FoBCRaistlin (#22472) üzenetére


rob210
nagyúr

Mondjuk halkan megjegyzem én kicserélem magamnak, mert a tököm se fizet érte 25-30e-t aztán elgurulok a futóshoz, mert az valóban kell utána. Így 5.400.- ból megúszom az egészet + alkatrész de az se horror 25.e be megáll az egész.
:((( bár ez se jött jókor, de ez van.

Renault power

(#22478) FoBCRaistlin válasza rob210 (#22477) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Nekem 25 volt a 2 brutál szilent, 2 toronycsapágy mindennel együtt, ez is csak azért mert vagy 4-5 órát orálozott a haver vele, és nem volt pofám csak alkatrészt fizetni. :B

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22479) rob210 válasza FoBCRaistlin (#22478) üzenetére


rob210
nagyúr

Árában vagyunk én a sachs-t néztem, azt ugye nem kell bemutatnom.
:R

Renault power

(#22480) Mágus2 válasza FoBCRaistlin (#22478) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az erősebb szilenteknek el tudnád küldeni a vw számát?

(#22481) FoBCRaistlin válasza rob210 (#22479) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

jaja :R Itt is Sach ment bele csapágyból, a szilentet nem tudom.

Mágus2: Fú látod, azt lehet meg kell kérdeznem. :U

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22482) Mágus2 válasza FoBCRaistlin (#22481) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

8N0 407 181 B re gondoltam. Érdekel, h neked is ez való e bele, kontkrétan az alsó lengőkar hátsó szilentjéről van szó. Ha jól tudom a cupráé ilyen, meg az audi TT-jé is. Nekem Octavia 1-be kellene.

(#22483) AMD Power válasza rob210 (#22477) üzenetére


AMD Power
titán

Jo neked! Nekem sajnos se a hely sem a szakertelem nem adott semmi.ilyesmihez.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22484) rob210 válasza AMD Power (#22483) üzenetére


rob210
nagyúr

Hely?? :Y itt a telepen a parkolóban kicserélem:)

Renault power

(#22485) FoBCRaistlin válasza Mágus2 (#22482) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Sajnos én fejből nem tudom, a "szerelőmet" kell megkérdezni.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22486) AMD Power válasza rob210 (#22484) üzenetére


AMD Power
titán

Az kiraly!;) Ugyes vagy semmi ketseg.

Amugy a Polo Hungary foruman km hosszu hozzaszolasok vannak a beteg kozpontizarakkal kapcsolatban....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22487) rob210 válasza AMD Power (#22486) üzenetére


rob210
nagyúr

Neked is az a levegős szar van benne?
Mert akkor érdemes lenne elgondolkodni egy elektromoson ami "soha nem romlik el, a gyári fost meg kikúrni belőle.
7.000.- az anyag és 3 óra a beszerelés.
Anno a favoritba tettem én is be ilyet és ott még a helyét is ki kellett találni meg megfurkálni az ajtót.
De szuper lett, sokan mondták mennyek a francba távirányítós központi zár a favoritba:D
De én csak mosolyogtam és élveztem a kattogtatást:)

Renault power

(#22488) FoBCRaistlin válasza rob210 (#22487) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Figyi... azért annál nagyobb poént, mint kispolákba elektromos ablakot szerelni, és beállni a mc drive-ba kaját kérni miközben lecsúszik az ablak, a gyerek meg nem tud megszólalni a meglepetéstől. :DDD :C

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22489) AMD Power válasza rob210 (#22487) üzenetére


AMD Power
titán

Igen az van benne ha jol tudom. En ebbe mar semmi ujat nem szeretnek belerakatni,de koszi a tippet.;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22490) eddie17 válasza VR6-Fan (#22446) üzenetére


eddie17
addikt

Értem. Rájöttem aztán én is.
Kicsit utánaszámolgattam lehet ennyit még sem ér meg az autó. :)
De a motort mindenképp átnézetem majd valakivel. De a nagyobb projektet inkább hagyom a búsba. Meg ki tudja még mi lesz tavasszal lehet mindenki Mad Max-et játszik majd élőben. :)

(#22491) rob210 válasza eddie17 (#22490) üzenetére


rob210
nagyúr

Vagy sétálgatunk az utcákba mogyorófa vesszővel olaj után kutatva:)
:O

Renault power

(#22492) kymco válasza Mágus2 (#22473) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem gyártanak rossz autót... Mindig előfordul rossz konstrukció... nálam pld az ablakemelő mechanika pocsék volt konstrukcióilag... és nem azért ment tönkre, mert száguldoztam a fábia kombimmal. Egy kb 300 Ft értékű műanyag alkatrész tört el rendszeresen, és mikor eltört szétszedte a mechanikát bovdenestül derekasan... megelőzni nem lehet, késleltetni is nehezen... és amikor tört az alkatrész, nem lehetett megmenteni. Az egész szerkezetet simán cserélték kb 40.000 Ft-ért...
És vannak olyan hibák, amik nem a rossz használat miatt jönnek elő, hanem mert belecsúszik egy kis selejt is...
Tehát nem mindig a hülye autós a hibás....
Én úgy vigyáztam a kocsimra, mintha család tag lett volna, sőt többet költöttem rá, mint a gyerekeimre...minden szerviz időben lerendezve, minden hiba szinte azonnal javítva...

www.refujvaros.hu

(#22493) VR6-Fan válasza eddie17 (#22490) üzenetére


VR6-Fan
veterán

igazából nem hiszem hogy a teljes kötegezést ki kéne cserélni, de RP-s 2-eshez lehet találni komplett kocsit lehet venni 50 ezerért...

vidd el egy olyan helyre ahol értenek hozzá meg mondják mi az érdemes, cserélni, esetleg megjavítani :D

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#22494) dízelracer


dízelracer
senior tag

(#22495) Babetta-X válasza Morris (#22440) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Vigyázzunk az adatokkal, mert abban kétütemű dízel van ha jól tudom :)

(#22496) Morris válasza Babetta-X (#22495) üzenetére


Morris
veterán

nemnem. :N pont, hogy 4 ütemű!

Az M62-ben van 2 ütemű

(#22497) Babetta-X válasza Morris (#22496) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Tyű ezt nem tudtam. Én azt hittem nem szerelték őket ilyen "változatos" motorokkal. Mondjuk a mai világban szerintem kevés tere van az ilyen gépeknek, de szépnek szépek az biztos.

(#22498) AMD Power válasza kymco (#22492) üzenetére


AMD Power
titán

Én is minden autómra úgy vigyázok mint egy jó Anya a gyerekére.... De mint látod hiába. :(((

Ez viszont a Fabia mellett szól..

4*: Front: 12 , Side: 14

Seat Ibiza 2000:

3*: Front: 7, Side: 13

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22499) zoo8800 válasza AMD Power (#22498) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezt az Ibizát tedd a Fabiacska mellé. :)

rip and tear, until it is done

(#22500) AMD Power válasza zoo8800 (#22499) üzenetére


AMD Power
titán

Így már egál.. de erre meg nem lenne pénzem. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.