Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129851) Speeedfire válasza tomcsi23 (#129850) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Valami miatt ez rémlett nekem. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#129852) freaghill válasza lenko (#129830) üzenetére


freaghill
őstag

Igen, így van, pontosan akkor mikor te is :)

(#129853) maximilian4


maximilian4
addikt

Ha már tunyingnál tartunk, még mindig azt mondjátok hogy a 2000-es pd-t nem érdemes tunyingolni?
Az miért van hogy az 1,9-es pd-t szarrá tuningolják és ezt nem?

Egyébként most kapott új kettőstömegűt, meg a hozzá tartozó kuplung alkatrészek, de leállításnál még mindig az a szar rezgő/zörgő hangja van. Viszont legalább már nem rázza a kasztnit. Gondolom vissza kéne vinnem megnézetni. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#129854) Brumi˘ válasza maximilian4 (#129853) üzenetére


Brumi˘
addikt

Mert a 2.0-nak van elég baja tuning nélkül is. ;]
Viccet félre téve lehet azt is, de összetettebb a vezérlése, és a mechanikai rész is kevésbé bírja a nagyobb igénybevételt. Mi a motorkódod?

(#129855) maximilian4 válasza Brumi˘ (#129854) üzenetére


maximilian4
addikt

BKD

Maxi

(#129856) Brumi˘ válasza maximilian4 (#129855) üzenetére


Brumi˘
addikt

Az már a 16v pd, haver csinált, tudtommal még megy, de én nem feszegetném, azoknál ha jól rémlik szeret a fej repedni gyári állapotban is.

@ #129857: Azt passzolom, főleg, hogy se előtte, se most nem hallottam/hallom.

[ Szerkesztve ]

(#129857) maximilian4 válasza Brumi˘ (#129856) üzenetére


maximilian4
addikt

Értem. És ez a leállításkori hang mitől lehet?

Maxi

(#129858) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Mágus köszönöm ismét, teljes siker mai napon indulás előtt locsoltam fékfolyadékot az izzítókhoz szépen mentem egy kört beálltam a garázsba és olyan szépen megindultak amint elkezdtem kiszedni amire gondolni sem mertem volna :)

Kövi kérdés: érdemes vagy szükséges-e valamivel bekennem a menetet az újak visszacsavarásánál vagy nem fontos?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#129859) Mágus2 válasza zsolt19900 (#129858) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szárazon 11Nm meghúzási nyomaték. ;)

(#129861) Gyula84 válasza M@nH. (#129846) üzenetére


Gyula84
veterán

itt van egy lista az eu besorolásról

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#129862) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Srácok! H7-es izzókészlet kell nekem, ugye? (2011 Jetta, semmi kszenon, meg ilyenek) :R

I humbly and respectfully decline™

(#129863) MunezXBK válasza Magnum_ (#129862) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nézd meg a fényszórót, lehet, hogy rá van írva. :))

Kritikán aluli ma a topik. :U

(#129864) tomcsi23 válasza Magnum_ (#129862) üzenetére


tomcsi23
veterán

Osramos oldalt én nézegessem? :) [link]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#129865) Magnum_ válasza tomcsi23 (#129864) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ezen gondolkodtam, hogy focvis mit is linkelt nekem regebben es nem ugrott be.. :R

Munez: majd a kovetkezo privat uzis segitsegkeros kerdesedre en is ezt fogom reagalni ;-)

I humbly and respectfully decline™

(#129866) Magnum_ válasza Magnum_ (#129865) üzenetére


Magnum_
nagyúr

H7 :R

I humbly and respectfully decline™

(#129867) MunezXBK válasza Magnum_ (#129865) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Rá szokták firkálni. ;)

(#129868) M@nH. válasza Brumi˘ (#129848) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Köszönöm a válaszokat Brumi˘ VR6-Fan tomcsi23 Gyula84 :R Akkor frissíttetnem kellene a forgalmit. De mi van akkor, ha megállít a "kedves" biztosúr, majd meglátja azt a 02-őt? :Y Gondolom büntetés előtt azért lekéri a központ adatait nem? Vagy mit számít az csak fizessen az illető :F Illetve ha jól tudom, az autópályákon lévő kamerák már automatikusan lekérik a központi adatokat és már küldik is a szeretetcsomagot. Vagy az csak tervezet volt?

Na de, hogy legyen egy témához kapcsolódó kérdésem is. Mik a vélemények a Total Quartz 9000 5w40-es olajáról, vagy a Total Quartz Ineo MC3 5w40-ről? 1.8T-be használta már valaki? A jóváhagyásokat teljesíti ugye, de azért a véleményeket meghallgatnám :) Max 10000km/csere

(#129869) Magnum_ válasza M@nH. (#129868) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tesóm ilyen olajat használ az autójában. nem mond rosszat, de én mást választanék.

I humbly and respectfully decline™

(#129870) maximilian4 válasza M@nH. (#129868) üzenetére


maximilian4
addikt

"Vagy mit számít az csak fizessen az illető "

Ezeket úgy bírom. :D
Nem a "kedves" biztos úr lesz a köcsög, ha megszeged a szabályozást. :D De ha szarul van a forgalmiba, mindenképp szólj neki.

Amikor 120-as táblánál 190-nel bemértek sem a rendőr volt a köcsög, hanem én voltam a hülye. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#129871) davenport válasza M@nH. (#129868) üzenetére


davenport
aktív tag

Nem nagyon látni sehol adatokat arra, hogy mennyi embert büntettek meg, sőt a rendőrség kifejezetten azt mondta hogy nem gyűjt erre vonatkozó statisztikát. A VÉDA-val kapcsolatban pedig valóban érdekes lenne tudni azt, hogy tudja-e ezt kezelni. A gondom ezzel az, hogy felbátorítja azokat, akik esetleg hezitálnak, mivel nem látni azt, hogy valóban szankcionálják a megsértőket, ez pedig nem jó. Egyébként meg feloldhatnák már, mert vinnénk a törpéket dokihoz, és csak a beutalós orvoslátogatás mentes a rendelet alapján. Meg elugranék a Skodába kérni egy tanúsítványt hogy EURO 4-es a kocsi, és talán javítják a besorolását.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#129872) VR6-Fan válasza M@nH. (#129868) üzenetére


VR6-Fan
veterán

én mobilt töltök, nem volt még rossz vissza jelzést, nekem totalal kapcs kicsit olyan érzésem van mint ha valamivel rosszabb lenne mint a többi (simán lehet hamis, kérdezzétek meg a bárdit hogy mennyire beszélt orosz akcentussal akitől vették..), szóval passz, ha nem kérik vagy nem pénz szűke van én nem szoktam használni.

04-06-09 lehet neked.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#129873) Viperator válasza Gyula84 (#129861) üzenetére


Viperator
őstag

Szép estét!

Itt valami nem stimmel.... Talán nem fokozták le? A VW gyártó szerint a Golf IV Euro4-es kategóriájú... a forgalmiban a 4-es van megadva (Euro2), a mellékelt képen nem látom az OBD rendszert a 4-es pontnál, viszont a 9-esben (Euro4) van OBD rendszer. Ebben a kocsiban van OBD rendszer.... Nektek is Euro2-esben van kategorizálva? (mármint Golf IV és hasonló tulajok) Mi a teendő? Korrigáltatni? Kivel? /Euro3 és Euro4 - OBD rendszerrel/

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#129874) molnarpeter válasza Viperator (#129873) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vizsgahelyen kell kérni helyesbített műszaki adatlapot (1800), gyakorlatilag ránéznek, van-e kati és OBD. Ezután okmányiroda, ingyen kéne adják a javított forgalmit.

(#129875) maximilian4 válasza Viperator (#129873) üzenetére


maximilian4
addikt

nekem 11-es van a forgalmiban /2.0 pdtdi/

Maxi

(#129876) M@nH. válasza maximilian4 (#129870) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Jó itt igazából az a baj, hogy én magam sem tudom, hogy valóban jogos lenne e a büntetés, vagy csak papírforma szerint, mert még mindig 2-es van a forgalmiban :D
Mert szerintem vagy 4-es vagy 6-osnak kellene ott lennie. Bár 4-es esetén ugyanúgy jogos lenne. Arra még emlékszem, hogy kb 2 éve a forgalmin mondták nekem, hogy más számnak kellene ott lennie, mert piros matricából kék lett, de ugye nem annyira foglalkoztatott a dolog, mert akkor volt még matrica.

(#129877) M@nH. válasza VR6-Fan (#129872) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Eddig castrol ment bele, de mostanra már kezdem úgy érezni, hogy egyre jobban csak a marketinget fizetem meg vele. Ezért gondoltam valami reálisabb árú olajra váltásra

(#129878) Magnum_ válasza M@nH. (#129877) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha olcsobb olaj kell, akkor Mannol.

I humbly and respectfully decline™

(#129879) M@nH. válasza Magnum_ (#129878) üzenetére


M@nH.
aktív tag

A mannol nekem szimpatikus, bár már ilyesztően olcsó. Az sct szűrőkről már nem is beszélve, azokon tényleg meglepődtem. Ilyenkor viszont már kezd gyanakodni az ember, hogy jó, de miért ilyen olcsók? Persze tapasztalatom nincs vele.

(#129880) Magnum_ válasza M@nH. (#129879) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem van tapasztalatom a Mannollal, teljesen jó, rendben van, 5w-30ig teljesítik a VW normákat. LEgutóbb (a hétvégi olajcsere előtt) Mannol 5w30 volt az autómban. Az autós topikban más is megelégedéssel használja.
Szűrőből nem vennék SCT-t, mert nem annyira nagy a diffi a többihez képest.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#129881) davenport válasza Viperator (#129873) üzenetére


davenport
aktív tag

2002-es Octavia, és igen, nekem is EURO II van az AVU motorra, amire EURO IV-et írnak.

No money, no honey.

(#129882) focvis válasza M@nH. (#129879) üzenetére


focvis
veterán

(#129883) lenko válasza Viperator (#129873) üzenetére


lenko
aktív tag

A tied elvileg Euro4-es(ha neked az 1.6 16v motor van benne) már mint az enyém, így 9-esnek kellene szerepelnie.
Nagyon sok embernek el van ütve, ahogy most mindenki ránézett....

(#129882) focvis

Egy Mahle-t is betehettek volna, én mindig azt veszek minden szűrőből. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#129884) Viperator válasza molnarpeter (#129874) üzenetére


Viperator
őstag

Éppen voltam a NKH-nál (ahol a műszaki vizsgáztatást csinálják), a fickó szerint Euro4-es, de ez csak szóbeli véleményezés, igenis kell átnézni rendesen és hétfőre kaptam időpontot!

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#129885) Viperator válasza lenko (#129883) üzenetére


Viperator
őstag

Nekem is ilyen van (1.6 16V, AZD motor).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#129886) lenko válasza Viperator (#129885) üzenetére


lenko
aktív tag

Nekem nem, de évjárathoz köthető ez is, 2000től szerelték ezeket a motorokat, az Eur 4-es.
Az 1.6SR is Eur 3-as volt.

Az embereknek fáj az igazság!

(#129887) Qru válasza M@nH. (#129879) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen jó a Mannol. Ami olcsó és jó is az a Fuchs. Arra is ránézhetsz.

#nincsbennetarcsi

(#129888) Gyula84 válasza Viperator (#129873) üzenetére


Gyula84
veterán

na én ezt nem tudom beszélj az oldal szerkesztőjével :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#129889) M@nH. válasza Magnum_ (#129880) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Akkor vagy Mannol marad, vagy még a MOBIL Super 3000 X1 5W40 amit gondoltam tölteni az 1.8T-be. De az a baj h a Fuchs is ígéretesnek tűnik. Na és akkor eljutok arra a pontra, hogy jön a nagy dillemma, melyik legyen.. De talán ezek közül bármelyik is lesz ha 10000km-nél tovább nem gyötröm, baj nem lehet.
focvis, lenko: Szűrőkből én is Mahle párti vagyok :K

[ Szerkesztve ]

(#129890) i-sti válasza M@nH. (#129889) üzenetére


i-sti
senior tag

+1 a Mobil-ra.

Novum Forum Siculorum

(#129891) Qru válasza M@nH. (#129889) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mobil azért felső kategória a Mannol meg a Fuchs meg közép.

Szűrőből Mann is jó és olcsóbb mint a Mahle.

#nincsbennetarcsi

(#129892) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Azt meg tudja valaki mondani, hogy mi a különbség a seat leon 1.8T Sport R és a Cupra között leszámítva a +lóerőt?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#129893) i-sti


i-sti
senior tag

Milyen döntés alapján nem raktak a G5be 1.8T benzinzabálót?

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#129894) lenko válasza Speeedfire (#129892) üzenetére


lenko
aktív tag

Akad...

cuprar

sportr

Az embereknek fáj az igazság!

(#129895) Qru válasza i-sti (#129893) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert a konszernen belül a Seat-é a sportos vonal.

#nincsbennetarcsi

(#129896) Viperator válasza lenko (#129886) üzenetére


Viperator
őstag

Akinek 1.6 16V AZD motorkódú autója van, annak milyen környezetvédelmi besorolásban van kategorizálva az autója?

----

Szeretnék egy bontott központi zárat (bal első) és hol lehet szerezni?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#129897) molnarpeter válasza Viperator (#129896) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kapcsolódó cikk (környezetvédelmi besorolás): [link]
Ha Golf 4, írj egy privátot, adok kontaktot bontóshoz.

[ Szerkesztve ]

(#129898) tomcsi23 válasza Qru (#129895) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nemazé. ;]
A g5 a g4 utódja, ott már a 2 lityós turbós ment.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#129899) maximilian4 válasza lenko (#129894) üzenetére


maximilian4
addikt

"120-150-es utazó mellett, lendületes gyorsítgatásokkal-előzgetésekkel nagy örömmel konstatáltam, hogy a pillanatnyi fogyasztásmérő legyökerezik a 8,3 literes értéknél."

Akkor szerintem inkább egy 1,9-ces 160 lovas dízel cupra, ami nem kicsit gazdaságosabb.

Én most hollandból 150-160-as utazóval jöttem 7 literes átlaggal, 130-as szakaszokon 6l körül volt. Igaz az enyém "csak" 140 paci, de én sokallom az 1,8T fogyasztását.

Maxi

(#129900) M@nH. válasza Qru (#129891) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Az olajjal igyekszem azért belőni valami közép ár kategóriát, de a legutolsó castrol (edge) olajom 14-15k körül volt. Ahogy most néztem pl Mobil-al ez most megállna 10k-ban ami azért elég jónak mondható. :K

Szűrőből meg igazából mindig azt veszem ami épp jobb árban van, de Mann és Mahle alá nem adok :) Üzemanyag szűrőm pl. Mann lett mert jó árban volt. A levegőszűrőm, pollenszűrőm pl Mahle. Pollenszűrővel is jó tapasztalataim vannak, mert előtte valami olcsóbb volt és hiába volt az is aktív szenes, sokkal rosszabb volt. Ha előttem valami koromgenerátor haladt, igen erőteljesen éreztem a kellemetlen szagát. Oké ez a Mahle volt vagy 5k körül, de szerintem sokat számít. Viszont a Mann új pollenszűrőjére is kíváncsi vagyok, amin van valami plusz réteg, de most nem jut eszembe milyen fantázianeve is van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.