Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129551) do3om válasza Qru (#129545) üzenetére


do3om
addikt

Szóval nem hűl vissza de most itt -19 volt majd beírom hogy nekem sem hűl vissza, és a -19 fokos utaseret élvezem. Biztos mindenki így próbálja, télen minek fűtés, attól visszahűl és az szégyen itt.
:W

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#129552) i-sti válasza do3om (#129551) üzenetére


i-sti
senior tag

Szégyen, nem szégyen én azért elvártam a 15k Auditól, hogy télen se fagyjak meg benne.
Azt a minimális ellenállást ami kellene az olajnak, amit a BMW betudod építeni, hogy melegedjen mi a facért nem tudta belerakni?
Fűtés nélkül valahogy melegszik, de abban a pillanatban mikor elindítom 18-20 fok között, hogy ne is erőltessem, már is látszik a mutatón, hogy lim x -> 0 felé.

Most télen a Dácsiával járok. 1.4 MPI 3 km után beton 90 fok és ontja magából a forró levegőt.

Ez csak egy dühkirohanás volt. :R

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#129553) Mágus2 válasza do3om (#129551) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A chip sem melegít eleget?

(#129554) tresh válasza i-sti (#129552) üzenetére


tresh
addikt

A dízel az ilyen , tegyél bele állófűtést. Bár nekem az a furcsa hogy a fos 17 éves kályhámba is van előmelegítő ami talán már nem a legacélosabb révén hogy csere érettek a gyertyák benne. Még is -15 fokba kb 2-3 perc alapjárat fűtés offal , majd go és 10km önti be a meleget. Igaz lassabban melegszik be, de stabilan tartja a 90 fokot :))

(#129555) Gabady válasza bandiie (#127698) üzenetére


Gabady
aktív tag

Van bármi előrelépés az ügyben ?

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#129556) szokeherceg válasza Mágus2 (#129553) üzenetére


szokeherceg
tag

Diagmágus, segíts nekem kérlek! Vettem egy DS 150 VCI CDP+ interfészt az egyes superbemhez, tökéletesen működik is, viszont egy audi a4 b5-el próbálkoztam, amivel nem kommunikált. Létezik hogy azzal már nem kompatibilis, vagy én csesztem el vmit? :R

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#129557) Mágus2 válasza szokeherceg (#129556) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Egyáltalán semmit nem olvasott, vagy csak a motorvezérlőt próbáltad?

(#129558) kenny123 válasza Magnum_ (#129538) üzenetére


kenny123
addikt

Áh, dehogy. Gari már nincs. Zalai vagyok kb 4 havonta, amúgy meg külföldön vagyok.
Semmi más nem volt ebben a 32 ezerben, csak olaj, olajszűrő ( a többi most volt 3 hónapja, feleslegesnek tartottam volna.) Ja, meg egy 5l ablakmosó kb. Meg ránézett a vezérlésre, fékekre, ennyi. :)
Mondott pár új dolgot, mondjuk hogy ha lejtőn állok meg akkor csak kéziféket használjak, váltót ne, mert okozhat gebaszt a vezérlésnél ha (szép lassan) megy vissza a lejtőn.
Amúgy mindent okénak talált, 144ezer van a kocsiban elvileg gyári vezérléssel. Ránézett, mondta a szíjakon a feliratok nem különösebben néznek ki használtnak, amíg nincs hangja reggel, illetve nem villan ki a műszerfalon valami, addig nem kell félni attól sem.

yo

(#129559) szokeherceg válasza Mágus2 (#129557) üzenetére


szokeherceg
tag

Semmit nem sajnos. Van ötleted? 1999-es faceliftes 1.9 Tdi AHH.

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#129560) (baphomet) válasza tresh (#129531) üzenetére


(baphomet)
tag

"Nem vennék mérget rá hogy ez biztos csak a kettőstömegű végett van ;)"

Mire gondolsz egész pontosan? Motortartó, váltótartó bak?

(#129561) (baphomet)


(baphomet)
tag

Hello.

Kisteleken a Parragi kárpitosnál volt már valaki?

(#129562) Mágus2 válasza szokeherceg (#129559) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Van áram a diagnosztikai csatlakozóban? A nem gyári rádió nem zárlatolja a k-line csatornát?

(#129563) Morris


Morris
veterán

Ismeri valaki a motordiag komfort manager lite 1.20 progit?

Nos, megpróbáltam megtanítani a passatosnak a távirányítós ablak le- és felhúzást. Nem ment.
Mindent úgy csináltam ahogy itt ezen a videón van.

0:40ig nálam is minden úgy működik ahogy a videón. Azonban az Aktivace oken ugyanúgy inaktív szürke marad.

Valakinek tippje?

(#129564) cool13 válasza K Norbi (#129396) üzenetére


cool13
őstag

Tegnap azt tettem bele amit ki akarsz próbálni. Jobb volt a hangja. Az enyhe hidrotőke hangom is jobb lett. Pedig ma reggel még a garázsomban is jó hideg volt.

(#129565) Danex válasza Richard (#129550) üzenetére


Danex
addikt

sportban irreálisan magasan tartja a fordulatot, az egyest kb 3000-3500ig biztosan pörgeti, hogy mikor beváltja a kettest ne legyen az 2000 alatt.

Én a manuálban bízom, ott tudom adagolni, hogy 2000-2200körül elváltok.

(#129566) simonjoe


simonjoe
senior tag

...tom, h ez Ford, de a VW-be ez nem megoldás??
https://sites.google.com/site/fordfocusextrak/ford-focus-extrak/ptc-kiegeszito-gyari-elektromos-futes

Joe

(#129567) Ace owner


Ace owner
addikt

1990 1.6td sb kódos Jeti.
Jelenség: Elfogyott a víz, kidurrant egy hűtőcsövem a nyomástól gondolom. Kicseréltem a csövet, feltöltöttem 2l folyadékkal a rendszert, több nem fért bele. Beindítom had légtelenítsen. Víz nem kering a csövek egy része meleg és kezd is túlmelegedni, le is állítottam mielőtt felforr. Ahol kezd emelkedni a hűtőcső onnan hideg tehát a melegvíz nem jut el addig már.
Vízpumpa döglött meg és azért is párolgott el alapból a víz?
Pedig már akartam képeket lőni a hirdetéséhez. :U

Galaxy Fold 4

(#129568) VR6-Fan válasza Ace owner (#129567) üzenetére


VR6-Fan
veterán

az ki lett amugy cserélve vezérlésnél nem?
régi fajta vizpumpánál is megtud fordulni sajnos a keréken a lapát.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#129569) Ace owner válasza VR6-Fan (#129568) üzenetére


Ace owner
addikt

Nem is cseréltünk végül vezérlést sem.

Galaxy Fold 4

(#129570) Mágus2 válasza Ace owner (#129569) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

;] Akkor meg is válaszoltad. Komolyan örök élet meg egy nap, ha karbantartják, de csak akkor. :U

[ Szerkesztve ]

(#129571) Brumi˘ válasza Morris (#129563) üzenetére


Brumi˘
addikt

Én azzal csináltam anno, nekem ment. De óvatosan, mert gallyra vághatod a komfort elektronikát vele. Nem mindegyikkel kompatibilis.

(#129572) Ace owner válasza Mágus2 (#129570) üzenetére


Ace owner
addikt

Csomiba van csak nem volt ideje a szerelőnek mikor csináltuk. Aztán meg nekem :N
Akkor vízpumpa lesz a gond?

Galaxy Fold 4

(#129573) Mágus2 válasza Ace owner (#129572) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Majd ha szakad, akkor nem sokat ér a csomiban...meg a kifogások. :DDD

Pumpa vagy megszorult termostat. Ne használd így, mert meg fogod főzni a motort.

Panaszkodtál, hogy szívsz, de szerintem magadat szivatod. ;]

[ Szerkesztve ]

(#129574) Ace owner válasza Mágus2 (#129573) üzenetére


Ace owner
addikt

Nem használtam tavaly óta a kocsit. Csak vizsgaidőszak miatt nem volt időm meg erőm foglalkozni vele. Termosztátot is kicserélem akkor már.

Galaxy Fold 4

(#129575) Mágus2 válasza Ace owner (#129574) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:DDD Nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#129576) Morris válasza Brumi˘ (#129571) üzenetére


Morris
veterán

Felismerte a vezérlőt. Végig megy a teszt. Csak azt nem értem, hogy akkor miért nem tudok rákattintani az aktiválásra. :F

Hogy csináltad? Ugyanúgy ahogy a videón megy?

[ Szerkesztve ]

(#129577) Ace owner válasza Mágus2 (#129575) üzenetére


Ace owner
addikt

Mit nem hiszel? :U

Galaxy Fold 4

(#129578) Mágus2 válasza Ace owner (#129577) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mióta is van meg a jetta? És azt akarod nekem bemesélni, hogy azóta nem volt idő vezérlést cserélni? :N

[ Szerkesztve ]

(#129579) kk831228 válasza Mágus2 (#129578) üzenetére


kk831228
addikt

:DDD Nincs idő ilyen hülyeségekre... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#129580) Mágus2 válasza kk831228 (#129579) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Majd magyarázkodhat a motornak, ha fülén jön ki a szeme a szíjszakadás miatt. :DDD

Az ilyen tulaj addig jár, amíg beindul. Aztán megy a fejvakarás, hogy a legrosszabbkor robban le ez az öreg szar. ;)

Arra van idő, amire akarjuk. Ha nagyon akarom, szakítok rá időt.

Ace owner Nem csak hajtani, rendbe kell rakni, és nem lesz folyton valami baja. Ha dobnál egy hiba listát, szerintem kiderülne, hogy könnyebb felsorolni azt, ami működik. :K

[ Szerkesztve ]

(#129581) Ace owner válasza Mágus2 (#129578) üzenetére


Ace owner
addikt

Hát mivel amióta megvettem szinte csak áll mert mindig elbaszódik benne valami amúgy se lett volna sok esélye elszakadni a vezérlésnek.. Ha működne a km számláló akkor tudnám mennyi ment bele, de gyanítom nem több 2000nél. Július óta.

Galaxy Fold 4

(#129582) Killer01 válasza Ace owner (#129581) üzenetére


Killer01
őstag

Akkor az aktuális kérdés: Mennyi nafta van a tankban? ;]

(#129583) VR6-Fan válasza Ace owner (#129581) üzenetére


VR6-Fan
veterán

amugy ha nem rohad, vagy csak negyed annyira mint a fekete, én simán össze lapátolnám, max ha épp jól tudok kiugrani belőle, akkor adnám el.
soha se ülnék át egy B corsa-ba egy kettesből, én olyan szar kettest még nem láttam ami erre ösztökélt volna!

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#129584) Brumi˘ válasza Morris (#129576) üzenetére


Brumi˘
addikt

Mert szerintem nem támogatja a vezérlődet. A programod aktivált? Úgy rémlik volt vele valami trükk.

(#129585) Ace owner válasza VR6-Fan (#129583) üzenetére


Ace owner
addikt

2 rohadás van össz vissz.. Feketéhez képest most jött le a gyártósorról. Egyébként tisztára Laci effektus. Egyik pillanatban imádom, másikban elkéne adni. Meglátjuk mi lesz..

Killer01: Annyi van hogy fel tudjam gyújtani..:)

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#129586) Morris válasza Brumi˘ (#129584) üzenetére


Morris
veterán

Nem aktivált. Sima mezei.

(#129587) Mágus2 válasza Ace owner (#129585) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez kell neked. Ettől majd kisimul a hajad.

(#129588) Mágus2 válasza Ace owner (#129585) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

(#129589) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

SOS segítség kellene!

2013 Seat Toledo IV, 1,6 CRTDI 77kW, CAYV motorkód.
Budapestről hazafelé Debrecenbe az M3-ason a következőt produkálta: óraszerinti 140-es tempónál elkezdett villogni az izzítás jelzője, erő elment, 2000-es fordulat fölé nem engedte a motort. Pihenőbe kiálltam, kis alapjárati ketyegés után leállítottam, újraindítottam, hiba megszűnt (látszólag), elindultam, majd néhány km után ismét. Ezt vagy kétszer eljátszotta, utána kísérletezgettem vele, végül óraszerinti 120-125 között jött szépen, de amint gyorsabban mentem, ismét letiltott.
Külső hőmérséklet a műszerfal szerint mínusz 15 -17 fok vlt, vízhőfok stabil 90, olaj tempótól függően 88-93 fok.
Hazaértem, egy Bluetoothos ELM327 v1.5 és az androidos Torque segítségével a következő hibakódot láttam:
P0087 - Fuel Rail/System Pressure - Too Low

Igazsághoz hozzátartozik, hogy volt már előzménye, két hete a nagyon nagy hidegben volt hasonló, akkor az üzemanyagra és a nagy hidegre fogtam (nem prémium dízelt, csak normál Shell gázolajat tankolok), garázsba beálltam vele, másnapra rendbe jött.

Kérdésem a következő, mi okozhatja?
Illetve okozhatja-e elkoszolódott, eltömődött gázolajszűrő? A hidegben a gázolajból kiváló paraffin(?) vagy valami más szutyok, akár belefagyott víz okozhat ilyet, ha eltömíti a szűrőt? Nekem efelé mutat a logika, de kellene hozzáértő megerősítése.

Valamint, ha a megoldás a szűrő cseréje, akkor azt hogy kell?
Hosszan nem magyaráznám, a lényeg, hogy hétvégén meg kell oldanom, hétfőn hajnalban újra BP, de a szerelőm hétvégén nem dolgozik.
Tudtok-e segíteni,
- Milyen szűrő kell bele?
- Hogy kell kicserélni?
- Otthon alap szerszámokkal és műszaki ismeretekkel kivitelezhető-e?
- Kell-e valami különleges eljárás, pl a légtelenítéshez?

Segítségeteket előre is köszönöm.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#129590) Mágus2 válasza Faby (#129589) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Eltömődött az üzemanyag szűrő. Tankoltál volna prémium nyálat. Cserélni kell a szűrőt és géppel(VCDS, vagy más rendes diag, az elm 327 nem elég erre) légteleníteni. Utána irány a kút és tessék tele tankolni prémium üzemanyaggal. :K Emiatt le is állhat és ottmaradsz valahol. :Y

Otthon nem fogod tudni kicserélni. Kezdetnek tankold tele prémium üzemanyaggal. Ez a kéne csak -15 fokig stabil, alatta nem garantálnak semmit. A prémiumnál sokkal nagyobb a tartalék. Ilyen kemény fagyokban nem kell sajnálni azt a kis felárat ha biztosra akarsz menni. Ha belefér, hogy bárhol leállhat, akkor persze nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#129591) Faby válasza Mágus2 (#129590) üzenetére


Faby
senior tag

Késő bánat...
Egyébként úgy vagyok vele, hogy a normál alap üa (Shell, MOL, OMV, nem a sarki kis kút) is meg kell. hogy feleljen a szabványoknak, ergo jó kellene, hogy legyen. Havi 5 ezret megyek, de saját zsebből tankolok, túl soknak tartom a különbséget árban.
Mindegy.
Akkor a csere otthon nem kivitelezhető?

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#129592) Ace owner válasza Mágus2 (#129588) üzenetére


Ace owner
addikt

Most marutikat nézegetek :(

Galaxy Fold 4

(#129593) molnarpeter válasza Faby (#129591) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vegyél dermedésgátló adalékot egy kis adagot, aztán ha hideg van, tankoláskor löttyintesz egy kicsit hozzá :)

(#129594) Morris válasza Brumi˘ (#129584) üzenetére


Morris
veterán

Regisztráltam.
És most teljes a siker.

Köszönöm a tippet! :R

Amúgy hogy lehet ezzel haza vágni a vezérlőt?
Nem szeretnék kísérletezni. Sőt, hozzá sem nyúlok már a jövőben, de remélem ez nem tett kárt benne!

[ Szerkesztve ]

(#129595) Mágus2 válasza molnarpeter (#129593) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az olcsók csak tiszta szeszből vannak. A CR motor nem fogja díjazni. Inkább tankoljon prémium nyálat, olcsóbb lesz.

(#129596) Faby válasza molnarpeter (#129593) üzenetére


Faby
senior tag

Attól félek jelen helyzetben ez már későő, mindenképpen szűrőcsere lesz a vége, de kösz a tippet.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#129597) VR6-Fan válasza Ace owner (#129585) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Látod Laci is beletolt egy valag lovét és szar is lett, tolhat bele még :DDD
mondjuk a 15sec-es 100-200nak azért páran tudnának itt is örülni ;)

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#129598) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#129597) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kik? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#129599) Mágus2 válasza tomcsi23 (#129598) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tényleg, kik? :DDD

Sokan itt simán a 200-nak is örülnének, bármilyen idő alatt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#129600) VR6-Fan válasza tomcsi23 (#129598) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nem tooom... én tuti, a poloval pont fasza lenne :U

Mágus2:80-160 9sec, azt azért az itt jelenlévő géppark bármelyik tagja megfutja, legalább traileren miután eloltották a lángokat ;] :P

kiváncsi leszek fix setupolás után milyen lesz, valami kamu perfexpertes mérést is csinálok majd....

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.