Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) TasiA válasza bolondember (#2800) üzenetére


TasiA
senior tag

azért ahhoz kissé több kell ;)
Nem vagyok én EMO, gyerek, meg nincs rózsaszín ingem sem, na meg nem kezdek el sírni, ha azt mondják, hogy csúnya vagyok.
Poénnak szántam! :Y :F

Nekem csak ilyen "ly-j" izém van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2802) dokar válasza TasiA (#2799) üzenetére


dokar
addikt

amúgy én is í-vel ejtem. de itt a dunántúlon sajnos nem használják a hosszú magánhangzókat. egyszerűen bántja a fülemet ahogy itt beszélnek. néhány példa:
sir, tiz, husz, tyuk, buza, hus, cim, ...stb :W
és meg ezek mondják az alföldi emberre, hogy parasztosan beszél :(
ja a kedvenceim, amit hallani szoktam még errefelé:
hüttő, pappír, melegittő, ...stb :DDD

extra - SEXRay

(#2803) TasiA válasza dokar (#2802) üzenetére


TasiA
senior tag

Itt Szegeden meg az Ö és Ő betű a szokás. Na az is fura, tud lenni. Párom szülei FULL Ö betűvel beszélnek.
Sajna helyesírás nem az erősségem. Pedig igyekszem ám, de ez sosem ment. Tanáraim mindíg kiakadtak. Világ életemben jól tanultam,meg általában 4-esnél rosszab bizonyítványi jegyeim nincsenek, de nem tok helyesen írni. Biztos valami gügye vagyok. :U :F

[ Szerkesztve ]

(#2804) bolondember válasza dokar (#2802) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

győri kedvencem: "motrot" :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#2805) plömplöm válasza Ramius (#2796) üzenetére


plömplöm
őstag

szerintem a "családi" autó 4ésfél méternél kezdődik :B
vagy mondjuk félm3 kalaptartó alatti csomagtérnél. én megértem hogy itt nálunk ezeknek kell betölteniük a "családi" szerepet, de azért "bőven"-nek egyáltalán nem nevezném a dolgot. ha befér hátra két gyerekülés mellé (vagy közé) a nagymama, vagy befér három gyerekülés, akkor nem szóltam. ráadásul valaki az előbb mondta hogy classicii-t vett és jajjdejó, hát ebből kiindulva még olcsónak sem nevezném a dolgot. nade ez egy opel topik, szóval inkább kussolok, off-ba is rakom :B

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#2806) deicide válasza plömplöm (#2805) üzenetére


deicide
veterán

attól függ, kinek mekkora a család, én pl asszonnyal jól elvagyok az astrában, gyereket meg ugysem akarunk, ergo jó lesz az családi autónak :D.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2807) helkis válasza plömplöm (#2805) üzenetére


helkis
addikt

igazat kell adjak, nálam is sima G astra van, párommal + ikrekkel már elég "szoros" a dolog, most még csak 2 hónaposak a picik, így kirándulni még nem megyünk, de amit lesz babakocsi (épp modellváltás van ahol rendeltük és még nem jött meg :() lesz hátul aztán ennyi. pelenkák, cumisüvegek, babaruhák, hihetetlen menyni dolgog kell mielött elindul az ember 2 babával.. amit tudom lecserélem egy zafirára vagy galaxy-ra..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2808) dokar válasza helkis (#2807) üzenetére


dokar
addikt

vegyél egy ifát ;]

extra - SEXRay

(#2809) deicide válasza dokar (#2808) üzenetére


deicide
veterán

tudok olcsó mercedes sprintert, abba is belefér pár babakocsi. Látom Te is gyerekbarát vagy.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2810) helkis válasza dokar (#2808) üzenetére


helkis
addikt

tucatjával olcsóbbat azért nem játszunk :D de nektek még összejöhet ha jól sikerül a nászéjszaka! asszem te is hamar váltanál opelről ilyenre: [link]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2811) Kicker válasza helkis (#2810) üzenetére


Kicker
senior tag

kivitel: dobozos :Y :C

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#2812) plömplöm válasza deicide (#2806) üzenetére


plömplöm
őstag

két gyerek már "megvan" és az asszony rágja a fülemet egy harmadikért, mert mostmár össze kell jönnie egy lánynak is :D
az asszonnyal ketten elvoltunk a régi swiftben is, de mostmár az ötajtós régi laguna a kicsi néha :U

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#2813) KrAt


KrAt
veterán

Családi autó - Opel Kadett E 4 ajtós, 500+ literes csomagtér, apu meg én elég nagy darabok, tesóm anyum szintén 180+ cm, és simán elmegyünk bárhova. Csak akarat kérdése :DD

(#2814) zfarkas


zfarkas
senior tag

Egyik munkatársam vett most 5 éves családi Opelt (Zafira, vagy fene tudja, mi a neve, 7 személyes) külföldről, garantált 50e km-rel, sosem volt törve, valami 4 szerelővel nézette meg. 2,5M Ft volt mindenestől.
Ment vele 100 km-t, aztán autópályán pár másodperc kopogás, aztán egy nagy durranás, és addig volt motorja. Állítólag valahogy kilyukadt a blokk :F

Raw Dark Pure

(#2815) helkis válasza zfarkas (#2814) üzenetére


helkis
addikt

vazz, cumi rendesen.. dízel vagy benyás volt? :F

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2816) zfarkas válasza helkis (#2815) üzenetére


zfarkas
senior tag

Passz, ezt nem tudom. Azt mondta, kb. 1M lenne rendbe rakni (új motor, ...).
Olaj nem folyt (nem azért, mert nem volt benne).

Raw Dark Pure

(#2817) bolondember válasza KrAt (#2813) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Akarat.

ÉS türelem... Na meg tapintat: "kinek a veséjébe könyököltem bel?!" ;]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#2818) helkis válasza zfarkas (#2816) üzenetére


helkis
addikt

akkor már csak az a kérdés, hogy azt az 50ekm-t hogy tették meg? 6500-ös fordulattal? :(

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2819) dokar


dokar
addikt

bazz, most voltam a vasútállomás mellett a fékpadon.
az üzemi fékeim rendkívül jók, de a bal hátsó kézi nem fog semmit.
jövőhéten műszaki. :Y
a másik dolog, hogy mondta a manus (zöldkártyás+műszakis), hogy hiába a bizonylat, az első ablakokon nem lehet fólia hazánkban. ez komoly? :F
mivel van protekcióm az alföldön, remélem nem lesz problémám. :B

extra - SEXRay

(#2820) deicide válasza dokar (#2819) üzenetére


deicide
veterán

a vezetőoldali és anyósülés oldali ablak 70%-os áteresztőképességgel kell rendelkezzen, de ezek általában gyárilag szinezettek, és 70%-ra vannak beállitva, ha erre teszel még valamit, akkor már nem lesz meg a 70%.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2821) dokar válasza deicide (#2820) üzenetére


dokar
addikt

ezt mondtam a manusnak, de mondta, hogy ez nem így van, semmilyen fólia nem lehet elöl

mellesleg az üvegeim színezetlenek

a vezetőoldali és anyósülés oldali ablak 70%-os áteresztőképességgel kell rendelkezzen

tudod esetleg a törvény vagy rendelkezés számát, hogy lehessen rá esetleg hivatkozni műszakin?

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#2822) parandroid válasza plömplöm (#2805) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Három gyerekkel Astra már necces sajnos. :( Nekem a kettőhöz még pont elég, az esetleges hosszabb utak miatt meg választottam kombit. A netes listarakból ne indulj ki, az enyémnek 4M volt a listaára tavaly tavasszal (Astra Classic II, 1,6 Twinport), és onnét indult a kereskedő ajánlata, hogy 3,2. Végülis még pár apró extra cuccal, vizsgával, rendszámmal és átírással együtt 3,25-ért hoztam el. Ráadásul egy csomó minden alapból benne volt, ami itt extraként szerepel (klíma, elektromos ablak, tükrök, légzsákok, központi zár, kormány magasságállítás, meg mittudomén még mi).

A három gyerekülés egyébként csisszre elfér benne, főleg ha az egyik gyerek már nagyobb, és csak ülésmagasítót használ. Nálunk a gyerekülés és az ülésmagasító (1,5 és 6 éveseknek) közé/mellé még épp befér egy kisebb méretű nagymama.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2823) Calogero válasza dokar (#2821) üzenetére


Calogero
addikt

Gazdasági és közlekedési miniszter 84/2005. (X.11) GKM rendeletének 3. §-a szerint személygépkocsik esetén, nem csak a hátsó oldalsó ablakok, de a hátsó szélvédő is bármely sötétségű fóliával jogszerűen ellátható, amennyiben a fólia magyarországi minősítéssel ("H" engedély) rendelkezik, valamint a gépjármű két oldalsó tükörrel van ellátva. Pontosítva:

-A "B" oszlop mögötti üvegek (hátsó oldalsó, hátsó szélvédő) csak érvényes "H" minősítő jellel rendelkező anyaggal fóliázhatók, a fényáteresztéstől függetlenül.

- A vezető üléssor melletti üvegek is fóliázhatók olyan anyaggal, mely rendelkezik érvényes "H" minősítő jellel, de összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 70 %-nál

- Az első szélvédő esetében, kivéve a lehajtott napellenzők által takart felület (ahova sötétítő csík szerelhető), is fóliázható, érvényes "H" jellel rendelkező anyaggal, ha összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 75 %-nál.

(#2824) dokar válasza Calogero (#2823) üzenetére


dokar
addikt

kösz szépen, kinyomtatom, hogy legyen mit az orruk alá dörgölni :R

extra - SEXRay

(#2825) urban racer


urban racer
senior tag

Újra A vectra kérdés: anyós oldalon, lábtól jobbra van egy fém doboz sok kábellel. Az a risztó+központizár akar lenni?

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#2826) helkis válasza urban racer (#2825) üzenetére


helkis
addikt

úgy tudom központi-zár vezérlő, riasztót nem tudom beleintegrálták-e.. majd jön TasiA és kimondja az áment! ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2827) urban racer válasza helkis (#2826) üzenetére


urban racer
senior tag

konkrétan: vettem egy full új szett központizárat és a régit egy az egybe lecserélem. Ha az a doboz a régi központizár, akkor lenyúlom a tápkábelét :)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#2828) TasiA válasza urban racer (#2825) üzenetére


TasiA
senior tag

Szasztok, ha Ámment nem is, de valami okosat megpróbálok.
Szerintem az a motor vezérlő Computer. Legalább is én nem tudok külön kpzár vezérlőről. A két első motor vezérel, tudtommal. Mikor a régi fapados Vectrámba építettem be a gyári kp zárat, meg elektromos ablakot, akkor nem láttam semmilyen vezérlőt. Csak behúztam a fölös vezetékeket és midnden működött.

Miért vettél újat???Mi a baj a régivel??

[ Szerkesztve ]

(#2829) helkis válasza TasiA (#2828) üzenetére


helkis
addikt

utánakerestem google-n 1 topic legalján találtam valamit, ott is motorvezérlőnek írják.. :R
egyébként astrában ott pont a kpz.vez-van.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2830) TasiA válasza helkis (#2829) üzenetére


TasiA
senior tag

Akkor csak nem beszélek hülyeséget?
Közben eszembe jutott, hogy nem csak az első kettő, de még a csomagtartó is vezérel. Tehát akkkor a 6-ból 3 vezérel.Ha emlékezetem nem csal, akkor ezek 3 vezetékesek, míg a hátsó ajtók és a "tanksapka" csak kettő.

[ Szerkesztve ]

(#2831) dokar válasza TasiA (#2830) üzenetére


dokar
addikt

én még azt vezérlésnek sem nevezném, mezei kontaktus aztán hello :)
annyira egyszerű, hogy valószínűleg már a dinoszaurusz is ilyet használt :D

extra - SEXRay

(#2832) marsu válasza dokar (#2831) üzenetére


marsu
addikt

Megnősülök november 17-én Tihanyban.

Ez azt jelenti, hogy mindenki meg van hívva, vagy érezzünk veled együtt, vagy sajnáljunk?

:D :DDD

Ha egyik sem, akkor Gratula hozzá!

:C :C

Press any key to continue ...

(#2833) urban racer válasza TasiA (#2828) üzenetére


urban racer
senior tag

Akkor abba inkább nem babrálok bele. Lehet nem lenne jó, ha 150-es tempónál csak úgy leállna a moci :))

Azért cseréltem le, mert a gyári kp motorok gagyik voltak, szétrohadtak... Az egyikben motor se volt(valaki lenyúlta) a másik nem működött a másik 2 még épphogy ment. Már 2 éve ki volt kapcsolva. A csere azé kellett, mert sz*r kulccsal nyitogatni, meg pöcköt huzogatni. Azonkívül meg a bicskakulcs nagyon fájn :DDD

Most azon dolgozok, hogy a csomitartónyitó a kulcson ne csak kinyissa, hanem kinyissa. Érted. Szóval ne csak épphogy kinyíljon a csomitartó, hanem teljesen kinyíljon.

Feladat: Anyósülésen szerezni 12 voltos tápot a kp.vezérlőnek. A legjobb az lenne, ha valahonnan tudnék lenyúlni olyan ágat az akksiról, ami direkt megy valahova(nem megy biztosítékdobozba). A vezérlőnek van biztosítéka. A szivargyújtó biztosítékát kinyírtam, az nem volt elég neki...Lassan hajlok affelé, hogy 2 akksi legyen a kocsiban :C

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#2834) TasiA válasza urban racer (#2833) üzenetére


TasiA
senior tag

Ezesetben semeddig nem tart egy pozitív szálat elhúzni az akksitól a kívánt helyre.

Dokar: Nem konyítok sokat az elektronikához, én kivettem a komplett kábelköteget az autómból, meg melléraktam a donor kábelkötegeit és szépen kicseréltem azokat, amik nekem hiányoztak. Szóval így egyenként átraktam egyikből a másikba. Csak ilyen józan paraszti ésszel és sikerült, mert működött minden, sőőt még a napfénytetőm is elektromos lett. :D
Ügyi vagyok mi??!!! :P

(#2835) Calogero


Calogero
addikt

Újra éppen

Ilyen volt
[link]
[link]
[link]

Ilyen lett
[link]
[link]
[link]

(#2836) urban racer


urban racer
senior tag

Tegnapi nap fejlesztése:
erősítő
mélynyomi

:B

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#2837) urban racer válasza TasiA (#2834) üzenetére


urban racer
senior tag

Inkább azzal megcsináltatom, aki a hifimet is behúzza... Kicsi lyukon kell bevinni, ami a biztosítékdobozhoz megy közvetlen, majd ő szív vele, én nem :K

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#2838) Calogero


Calogero
addikt

Nha megvettem a téligumikat, már fönt is vannak, most már jöhetnek a fagyos szentek :)

(#2839) KrAt válasza Calogero (#2838) üzenetére


KrAt
veterán

Milyen lett? :)

(#2840) Calogero válasza KrAt (#2839) üzenetére


Calogero
addikt

195/65 R15 Continental WinterContact TS810 lemezfelnivel

(#2841) KrAt válasza Calogero (#2840) üzenetére


KrAt
veterán

Frankó :) Mint ahogy szépen meg is csinálták :)

Nekem majd ha jövőév elején lesz kis kessem, akkor szeretnék vmi 185 környékit alátolni :)

(#2842) marsu válasza Calogero (#2840) üzenetére


marsu
addikt

:C :C

Nahát ....

[link] Én is ilyet vettem ...

Mennyiért jutottál hozzá?

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#2843) #35685120


#35685120
törölt tag

Sziasztok!

Gyors kérdésem lenne. 1998as opel astra g 1.6 caravan boldog tulajdonosa vagyok már most novemberbe 1 éve... Nagyon szeretem. 1x volt vele gondom generátorba valami ment tönkre, 1 nap alatt megcsinálták tizenpárezerér...

Ami miatt írok a következő:

Pár hete változó időközönként néha felpislog az akkumulátor visszajelző led. Az akkumulátorom jó, generátorom megfelelően tölt, nem laza a szíj... Felpislog úgy marad, ha rálépek a gázra üresbe elalszik, leállítom kocsit, újraindítom eltűnik. A gép pöccre indul, akkumulátor töltöttsége jó, semmi hiba nincsen... Érintkezési, kontakt hiba lehet? Vagy mi?

(#2844) Calogero válasza marsu (#2842) üzenetére


Calogero
addikt

Az üzlet neve: Marso Debrecen
17 000 Ft volt a gumi
11 000 Ft volt a lemez felni
+ szerelés

Összesen 124 000 FT-t fizettem.
Valamint járt hozzá egy 5000 Ft-os vásárlási utalvány a "Hülye azért nem vagyok" boltba :)

(#2845) helkis válasza Calogero (#2840) üzenetére


helkis
addikt

nem rossz! :R
múlt héten rakattam fel a én is a téli gumikat, ill. elötte héten rendeltem innen a settet: téli gumi akció
nálam 185/65 R15 lett a méret: Michelin Alpin A3 pedig a tipus.. ;)
az egész kijött 77000.- ből, házhozszállítással, szereléssel, centírrel, jattal ;)
szerencsére voltak lemezfelnieim, így arra most nerm kellett költeni..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2846) marsu válasza Calogero (#2844) üzenetére


marsu
addikt

Nekem a lemezfelnik már meg voltak, mert azzal vettem az autót. Később vettem hozzá alufelnit, a lemezfelniket elraktam, hogy őszel majd veszek rá téligumit. Én 68.040.- pénzt fizettem a négy gumiért, a szerelésért nem kellett fizetnem, saját műhelyben csinálták meg a szerelőim ...

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#2847) helkis válasza #35685120 (#2843) üzenetére


helkis
addikt

Szia, Laci! ;)

tudom ajánlani Győrben Horváth István-t, aki autóvillamossági szaki! :R
tőletek nincs is messze: Koppány u 23. könnyü felismerni, mert sok kocsi áll általában elötte :DDD korrektül dolgozik és az árai sincsenek elszállva! tel.: 06209120502
egy szakvéleményt simán megér! ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2848) #35685120 válasza helkis (#2847) üzenetére


#35685120
törölt tag

Jah megmutatom egy villamoságinak... Én Perjési Frigyessel dolgoztattam... De elmentem Te szakid is... Köcce...

Ötlet amúgy hogy mitől lehet?

(#2849) helkis válasza #35685120 (#2848) üzenetére


helkis
addikt

írtam volna, ha lenne tippem, de sajna ilyennel még nem találkoztam... :F

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2850) Calogero


Calogero
addikt

Nekem sajnos kellett lemezfelnit is venni, mert nyári kerekek nálam 16"-sak.
Valamint Structure kerekem van, és nem akartam a sóslével tönkre tenni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.