Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48751) daneel_hu válasza rothfb (#48737) üzenetére


daneel_hu
addikt

Semmi. :)
550-ért meggondolnám a 65B9-est ha van még, mert azért (na!) az mégiscsak 65".
Egyéb esetben inkább 55 GZ950 jelenleg.

Euronicsban elvileg a 65 GZ950 is 599e.
Akkor inkább úgy fogalmaznék, hogy 550e-hez közeli pénzmagért kurvára 65-öst vennék. :D

(#48752) Archttila válasza daneel_hu (#48751) üzenetére


Archttila
veterán

De miért vennék B9-et ha közel két hétig (én sem) tudtam megszokni az A7 féle motion-t? :) Hidd el erőltettem, megpróbáltam elhitetni magammal, hogy idővel megszokom, és mindezt pont a 65-ös méretre váltás miatt szerettem volna :) de sajnos nem ment.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48753) rothfb válasza daneel_hu (#48751) üzenetére


rothfb
veterán

Hát igen, a méret a lényeg.:D De itt ha jól emlékszem a mozgásból indult ki minden, meg a "villogásból", bármit is jelentsen az.

(#48754) Archttila válasza rothfb (#48753) üzenetére


Archttila
veterán

Korábban írtam erről a zavaró, éppen csak érzékelhető vibrálásról, ami a CX-en NINCS. :)
Az RTL klub az nyilván kiváló... :D

Az is gond, hogy itt sokaknak a Netflix meg az HBO GO jelenti a minőségi forrást ha pedig mégsem, akkor a 8GB-os RIP tökéletesen ugyanazt nyújtja mint a teljes BD vagy a Remux :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48755) Fisha válasza Archttila (#48754) üzenetére


Fisha
őstag

Én örülnék, ha más jelenthetné a minőségi forrást, de sajnos nincs ennél jobb, csak 2-3 éves filmek esetén, sorozatoknál meg még úgy se nagyon.
Ez amúgy egy nagy csapda a minőségi TV-zés szerelmeseinek. Nyilván mindenki nézné a legfrissebb dolgokat a legjobb minőségben, csak hát ez ellentmond egymásnak, vagy sokszor a legjobb minőség sose éri el azt a szintet, amire vágynánk.
Így sajnos az a realitás, hogy jelenleg h265 15mbit jelentheti csak a csúcsot az anyagok nagy részénél, hiszen nincs jobb.

[ Szerkesztve ]

(#48756) rothfb válasza Archttila (#48754) üzenetére


rothfb
veterán

Gondolom irónia akart lenni ez a minőséggel kapcsolatos mondatod.:)
Nagyobb felbontásnál és bitrátánál jelentkezett a villogás? Nem lehet, hogy valami beállítással van gond? Esetleg nem volt bekapcsolva a BFI? Mert az még borzalmas villogást tud okozni. Panán úgy hívják "fekete keret beillesztése".:D

(#48757) Archttila válasza Fisha (#48755) üzenetére


Archttila
veterán

Alapíts családot, és garantálom neked, hogy késve fogod megnézni a filmeket :DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48758) rothfb válasza Fisha (#48755) üzenetére


rothfb
veterán

Ezt cáfolnám, pár hetes, vagy hónapos késéssel megnézhetőek a legújabb filmek 4k hdr-ben. Bármelyik. Csak ez nagyon nem erre fórumra és a Prohardverre való téma...:U
Nekem inkább van a tartalommal problémám a mostani sorozatok nagy részénél és a mai legtöbb film esetében is. De ez megint nem ide való téma. Meg ez amúgy is szubjektív.

(#48759) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

0:41-től induló demo videót keresem. Elérhető yt-on?
[link]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#48760) Fisha válasza rothfb (#48758) üzenetére


Fisha
őstag

Nem kell itt "olyasmit"sejteni a háttérben, hiszen forrásanyagról beszélgetünk, ami vagy a stream vagy valamilyen dvd/bluray kiadás. (Az, hogy "olyan helyeken" előfordul, hogy háromszor akkora release-t gyártanak valamiből, mint az eredeti volt, inkább röhejes, semmint hasznos)

Amúgy nagyon nem minden filmre igaz a pár hónapos késés, pár hetes meg maximum néhány kivételes esetben, de legalább annyira igaz az 1-2 év is.

De a lényegen ez sem változtat: ha a sati által említett minőségnél jobbra vágyunk, akkor filmeknél olykor többet, olykor kevesebbet várnunk kell, míg sorozatoknál jellemzően nem is jelenik meg belőle jobb.
Tök jó lenne egy netflix opció valami 50Mbit közeli bitrátára, akár nem stream formájában. De - ahogy ezt korábban írtam már - erre valszeg annyira kicsi az igény, hogy nem várható soha. Kevés az igazi geek, na. :)

Addig meg el kell fogadni, hogy sajnos a 15Mbit-ből kell tudnia a TV-nek a legtöbbet kihoznia.

És még egy gondolat: amúgy a mozgásos anomáliák sokkal kevésbé jönnek elő az igazi 40Mbit+ blueray tartalmaknál. Leginkább sajnos pont a tartalomszolgáltatós streameket sújtják. Csak hát szerintem ezeket fogyasztjuk itt a legtöbbet.

[ Szerkesztve ]

(#48761) rothfb válasza Fisha (#48760) üzenetére


rothfb
veterán

Van ott bőven olyan, ami vagy veszteségmentes mkv vagy egy az egyben blu-ray iso-ban vagy úgy ahogy van úgy van feltöltve a blu-ray fájlrendszer. Van ott bőven olyan, amihez hozzá sem nyúltak. Ráadásul amint megjelenik, elérhető. De ezt a részt befejeztem.

(#48762) rothfb válasza Digital (#48759) üzenetére


rothfb
veterán

Az egy Samsung demo, Fisha jól mondja. Beszélnek is alatta a Samsungról...

(#48763) Fisha válasza rothfb (#48761) üzenetére


Fisha
őstag

Ok, mert csak te beszélsz róla. :) Tök irreleváns a témával kapcsolatban.

Digital: Itt amúgy fent van egy rakat szuper hdr teszt cucc. Na, ezek már nem szoktak átférni a 100Mbit/es zsinóron. Könnyen lehet, hogy az is ott van, amit keresel. Gyártónként vannak külön oldalak elvileg.

https://4kmedia.org/

[ Szerkesztve ]

(#48764) rothfb válasza Fisha (#48763) üzenetére


rothfb
veterán

Nem Samu teszt, hanem LG-s. Több LG tv-s teszt videónál feltűnik a piros terepjárós film. Csak még konkrét linket nem találtam hozzá.

(#48765) Clay válasza rothfb (#48764) üzenetére


Clay
senior tag

A piros terepjárós teszt benne van a C8 memóriájában. A későbbi modelekben nincs?

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#48766) rothfb válasza Clay (#48765) üzenetére


rothfb
veterán

Jótól kérdezed...:) Majd C9-CX, vagy más LG oled tulajok megnézik. Szerintem ez egy általános teszt.

(#48767) Archttila válasza Clay (#48765) üzenetére


Archttila
veterán

B9-en is van.

(microstutter es vibralas? mentes) :DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48768) Fisha válasza Clay (#48765) üzenetére


Fisha
őstag

Igen benne van. Kicsit trükkös volt, hogy nem ott volt a video linkelve, mint amire a krédés vonatkozott. Szóval az egy LG UHD-HDR videó, ami benne van a 9-es szériában is. Lehet, hogy megtalálod a korábban linkelt oldalon is, illetve van nagyon sok még jobb is. :)
Ezeket azért ne yt-ről akard szerintem lejátszani.

(#48769) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Srácok...
Egy kérdés, ezen a LG-n, hogy lehet elindítania képernyővédőt?
Nem az érdekel, hány lépésből jutok oda, hanem, hogy hol van ez a rész a menüben.

(#48770) Clay válasza ΞΔGLΞ (#48769) üzenetére


Clay
senior tag

Szerintem csak kikapcsolni lehet a kijelzőt a menüből, sajnos jópár lépésben.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#48771) Laca1212 válasza daneel_hu (#48751) üzenetére


Laca1212
őstag

"550-ért meggondolnám a 65B9-est"

MM-ben, Euronics-ban, Emag-on most annyi.

[ Szerkesztve ]

(#48772) Pro Koryak válasza Beck84 (#48736) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Subpixel hiba szerintem az oledek 99%-án jelen van, már szinte első bekapcsoláskor is.
Aki keres, az talál!
Viszont jó benne, hogy 40-50cm-ről már nem látod, normál nézési távból meg lehetetlen észrevenni.

(#48773) blakey válasza Pro Koryak (#48772) üzenetére


blakey
titán

Subpixel hiba szerintem az oledek 99%-án jelen van
Ennyire nem lennék ebben biztos. Túl merész kijelentéseket teszel, főleg azért , mert esetleg a Panádon tapasztaltad? Ahhoz, hogy 99%-ban ilyen legyen nagyon sok készüléket kellett volna látnod, de még Vincent sem látod túl sokat ahhoz, hogy ilyer írjon. Amikor megveszem a TV-imet kb. 2 napig mást sem csinálok csak átvizslatom 5-10 centiról és akár nagyítóval is. Ha találok valamit akkor megy is vissza, ha nincs akkor utána már nem keresem a hibát. Szóval simán elképzehető, hogy elég sok készüléken van 1-1 alpixel hiba de a 99%-ot erősen túlzásnak érzem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48774) ΞΔGLΞ válasza Clay (#48770) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Aha, szóval akkor nem én vagyok a hülye, hogy nem találtam.
Én nem értem, hogy egy OLED-nél, ami az egyik legfontosabb, mi a redváért nem lehet rácseszni egy dedikált képernyővédő gombot a távra?
De k...szok vele, mert csinálok egy 4K képernyővédőt rá, kb 4-5 órában és azt bármikor eltudom indítani majd. 4 óra nem használat után, ha elfelejteném, meg úgyis kikapcsol.

(#48775) ΞΔGLΞ válasza blakey (#48773) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

CX/GX-en sincs halott pixel. Különben vittük volna vissza. Ketten néztük át - ahogy írtad is - nagyítóval. GX-en még banding sem volt.

(#48776) rothfb válasza blakey (#48773) üzenetére


rothfb
veterán

+1. Én is átvizslattam 2 tv-t, mielőtt nem küldtem vissza őket, mert semmit sem találtam.:D

(#48777) alaves válasza sakal83 (#48741) üzenetére


alaves
addikt

"Akkor ne vegyél Oledet ha,
- napi 8-10 órát csak TV-zel egy csatornát nézve
- monitornak használnád
- különös kényszert érzel, hogy áramtalanítsd minden használat után a TV-det.
- nem akarsz jó képminőséget"

Az első két bekezdéssel nem értek egyet, többen is használjuk így probléma nélkül (2018 utáni típusok).
Helyesbíteném azzal, hogy ha monitornak használod és/vagy napi több óra színes logós csatornát nézel, akkor kizárólag 100-120 nit fényerővel tedd (17-33 OLED fény).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#48778) dh66e válasza Pro Koryak (#48772) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt mantrázod régóta ,de mi az alapja az állításodnak?

(#48779) Pro Koryak válasza dh66e (#48778) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Én sem láttam az enyémen az 1. kettő átnézéskor, kizárólag egyszínű tesztképekkel. Harmadszorra meg lám itt is egy, itt is egy...és kizárólag oldalról, valamilyen szögből + közelről(20-30cm) nézve látszik, akkor sem minden színnél. Ha szemből nézem a pixelt, az adott színt adja => nem látható, hogy hibás a subpixel :B
Ja, és a képernyő szélén kb. az 5-8cm sávban vannak. A képernyő ettől beljebb lévő része hibátlan.
Mondjuk egy idő után már jojózott a szemem... :U

Szóval másnál is lesz szerintem, de ez nem hiba ill. a használatot nem befolyásoló, zavaró hiba. ;)

[ Szerkesztve ]

(#48780) wallace 234 válasza Pro Koryak (#48772) üzenetére


wallace 234
őstag

Nekem ez a második oled tvm, de nem találtam subpixel hibát, ez az állítás elég meredek, nem tudom honnan vetted ezt! Olvastad ezt valahol?

(#48781) torma1981 válasza Pro Koryak (#48772) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem sem volt még soha érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#48782) lala666 válasza Pro Koryak (#48779) üzenetére


lala666
senior tag

Hát nálam egyiken sem volt! A C9 en még banding sincs.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#48783) Clay válasza Pro Koryak (#48779) üzenetére


Clay
senior tag

Nekem sincs a C8-on se pixel, subpixel hiba, se tinting, se banding, igaz "csak" 55colos.

A tieddel azért bőven együtt lehet élni, ha ennyire nem látszik.

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#48784) mucsácsó válasza rothfb (#48762) üzenetére


mucsácsó
tag

nem, ez gyerekek nem Samsung demó egyáltalán, ez egy offisöl LG demo, ráadásul Dolby Vision-ös :) YT-on nem találtam én sem.

megnyitjátok az alap médialejátszót, és az internal storage-en ott lesz rajta, mellette a másik "teáskannás" demóval (ez csak sima HDR) - legalábbis nálam a B9-en fent van mind2, szerintem az összes LG OLED-en fent kell lenniük, mert ezek mennek a store modeban is :)

btw, akkor valszeg én is szerencsés vagyok, de én sem fedeztem fel pixelhibát eddig (még) a az 55" B9-emen, bandinget se láttam eddig, pedig arra nagyon ugrok, mert az LG monitor (27GL650F) az sajnos nagyon durván érzi a bandinget egy bónusz pixelhibával megáldva start óta - de imádom így is :)

[ Szerkesztve ]

(#48785) sakal83 válasza alaves (#48777) üzenetére


sakal83
addikt

A itt forumozok mindegyike figyel ilyenre. Az atlaguser nem igy nem is ajanlanam nekik. 6-7 ev sok ido. Monitorkent siman beeg ennyi ido alatt. Haver vett vmi plazmat meg 2008 kornyeken potom 1m kornyeken. Tipikus atlaguser, azt se tudta mi az plazma. 4 evvel kesobb a logok beegve:) mai napig igy tolja mert leszarja a beegest. Nem erdemes magunkbol kiindulni. Egyebkent nalam jelenleg 98%ban tv adas megy 70%ban hatterzajkent napi 8 oraban 55os oled fennyel. Tehat nem szivbajoskodok de meg sem fogok lepodni ha beeg :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48786) blakey válasza Digital (#48759) üzenetére


blakey
titán

Része az LG TV-knek, ezt az áruházi módból indította, szerintem letölthető valahonnan, nem néztem utána.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48787) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

Remélem nem gond, de ide is bedobnám a kérdésem.

(#48788) rothfb válasza máyköl (#48787) üzenetére


rothfb
veterán

Pontosan milyen lesz a felhasználás?
Amúgy én a kettő közül az E9-et venném egyértelműen, akkor, ha az ár nem számít.

(#48789) máyköl válasza rothfb (#48788) üzenetére


máyköl
veterán

Filmnézés (napi 1 általában), Youtube napi 1-2 óra, focimeccs, PS4.
Számít azért az ár, nagyon jó kenne 550-600 körül beleférni.

65E9PLA a Media -ban most 772.000 helyett 640.000.

(#48790) rothfb válasza máyköl (#48789) üzenetére


rothfb
veterán

Én rárepülnék, mielőtt kifut. Az ugye tavalyi modell.

(#48791) máyköl válasza rothfb (#48790) üzenetére


máyköl
veterán

Az E9 -el szemben mi az amivel kevesebbet nyújt egy 65B9PLA?

Beégés ügyileg hogy állnak?

(#48792) ΞΔGLΞ válasza máyköl (#48791) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha visszaolvasol, kb több embernél került rapportra a b9, a pocsék mozgás miatt. Ha ennyi évre kell tv, akkor Cx.

(#48793) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

:Y Lenne ott, ha megnézném. :B De örüljetek, hogy nem vettétek észre. :U
Amúgy jelentéktelen a hiba.

(#48794) dh66e válasza Pro Koryak (#48779) üzenetére


dh66e
veterán

Ez ebben a formában nem valami meggyőző,de egy ilyen kijelentéssel csak felesleges floodot generálsz.
Sehol nem olvastam tömeges alpixel halálozásról,a tiedén van ez előfordulhat,de benyomni erre ezt a 9x százalékos arányt elég komolytalan,akkor is ha ezzel nyugtatod magad hogy ez mindenhol ilyen. :(

(#48795) blakey válasza dh66e (#48794) üzenetére


blakey
titán

Szerintem csak saját magát vigasztalja, hogy ha nála a Panán van akkor a felhasználók 99%-ánál is van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48796) #gab_ válasza Pro Koryak (#48793) üzenetére


#gab_
őstag

Nálam sincs... :N 65cx

(#48797) krx21 válasza máyköl (#48791) üzenetére


krx21
nagyúr

Üveg hátlap, hangszórók, interpolációs képesség...

(#48798) rothfb válasza máyköl (#48791) üzenetére


rothfb
veterán

Beégés ügyileg ugyanúgy, jól viselik, persze észszerű határokon belül kell használni. Napi 6-8 óra statikus tartalom még alacsony fényerőnél is be fog égni.
Egyébként a döntéshez segítség:
E9 vs CX: link
Én ebből az E9-et venném, főleg, hogy bő százassal olcsóbb és említetted az árat, mint kritériumot. Ha viszont PS5-öt tervezel venni, a CX jobb választás lenne. Az E9 viszont tud DTS-t, CX-ből (idei modell) kihagyták.
Aztán itt a E9 vs B9: link
Itt is az E9 nyerne nálam. A design-ja is sokkal szebb mind a CX-nél, mind a B9-nél. (Daneel::B:U):D

(#48799) krx21 válasza rothfb (#48798) üzenetére


krx21
nagyúr

PS5-höz miben jobb a CX mint az E9?

(#48800) PATTA86 válasza máyköl (#48789) üzenetére


PATTA86
csendes tag

Hol 640k az E9? Már hónapok óta nincs MM-ban, szerintem az már csak egy kiállított/használt darab lehet.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.