Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) wallace 234 válasza jugeen (#48050) üzenetére


wallace 234
őstag

Arra akar rá mutatni, hogy ami ki van téve már járatva van! Tehát ha gond van vele látszik. Emlékszem régen azért ennyire nem voltunk el kényeztetve, hogy rögtön bontatlan tvt adtak volna! Tetszett, le vették a polcról és még nagyon sokáig jó volt! Oled más mert ugye, cseppet oda kell figyelni rá!

(#48052) Bazsi81


Bazsi81
tag

Na bő egy hónap topikozás net böngészés vélemények kikérése stb. után meggyőztem magam és befektetek egy oledbe. Most már csak az a kérdés, hogy b9 vagy cx? Mert c9 sehol sincs. :U :F

(#48053) jugeen válasza wallace 234 (#48051) üzenetére


jugeen
addikt

“Oled más mert ugye, cseppet oda kell figyelni rá!” A bolti promoter pont arról híres, hogy figyel rá...

(#48054) jugeen válasza Bazsi81 (#48052) üzenetére


jugeen
addikt

Ha nem vagy árérzékeny, akkor CX

(#48055) daneel_hu válasza Bazsi81 (#48052) üzenetére


daneel_hu
addikt

CX

(#48056) Rolly válasza Bazsi81 (#48052) üzenetére


Rolly
veterán

Én megneztem boltban a b9, cx, pana 950es valamint Sony oledet, s mivel ránézésre nem láttam különbséget ami megérte volna a felárat b9et vettem :), bejáratuk mostmár nincs gondunk vele :)

(#48057) Bazsi81 válasza jugeen (#48054) üzenetére


Bazsi81
tag

Köszönöm.

(#48058) Bazsi81 válasza Rolly (#48056) üzenetére


Bazsi81
tag

Milyen gond volt a b9-el?

(#48059) Bazsi81 válasza daneel_hu (#48055) üzenetére


Bazsi81
tag

Köszönöm.

(#48060) Archttila válasza mucsácsó (#48012) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Helyben vásároltam, de online rendelést vettem át :)

Viszont most nagyon elbizonytalanodtam , mert 3 nappal a vásárlás után mire ébredek, na mire? :W Panasonic GZ2000 | 519e

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48061) tigipuf válasza Archttila (#48060) üzenetére


tigipuf
senior tag

Hú de durva :U

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#48062) Clay válasza Archttila (#48060) üzenetére


Clay
senior tag

:Y Ez durván bestbuy

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#48063) daneel_hu válasza Clay (#48062) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az lenne, ha nem lenne 519e-ért 65B9PLA. :D
Mondjuk aki mindenképp 55 colban gondolkodik annak a Pana a jó választás.

(#48064) sakal83


sakal83
addikt

Jo arak vannak most Oled fronton a mediaban most. Ha valaki nem odzkodik az outlettol ez a gz950 egesz jo vetel 287e Ftert [link]

(#48065) Rolly válasza Bazsi81 (#48058) üzenetére


Rolly
veterán

Volt egy világosabb csík a tv képében az első 1-2 napban. Ha itt visszaolvasol látod. De 2-3 pixel frissítés után eltűnt.

(#48066) Clay válasza daneel_hu (#48063) üzenetére


Clay
senior tag

Asszem ez az a kategória, ahol a méret nem ír felül mindent :DDD

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#48067) chros válasza Clay (#48066) üzenetére


chros
őstag

De felulir :)

(#48068) Archttila válasza daneel_hu (#48063) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Én személy szerint ha 65 colost veszek, akkor együtt kell élnem a tudattal, hogy folyamatosan megy a TV ha kell, ha nem. Gyerek, feleség állandóan nyúzza... őket nem érdekli, hogy LCD vagy OLED, beég vagy sem...
Közel 10.000 óra van az 55-ös LCD-be úgy, hogy ebből én csak a heti sorozatokat , és a szokásos 3-4 filmet néztem.
Mindez úgy, hogy az első 2 évben alig ment. Gyerek nem volt, az asszony meg állandóan a cégnél dekkolt. :)

Így most nyugi van, főleg ha még kötök rá +3 év gold-ot. :K

(#48067) chros
Ha elvonatkoztatok a saját helyzetemtől akkor 100% igazad van. A 65 az 65.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48069) wallace 234 válasza jugeen (#48053) üzenetére


wallace 234
őstag

Persze reggel meg este izzadva rohan, hogy jó legyen 🤣 igen sajnos nem sokat foglalkoznak vele! Napi 8 órába kínozzák a tvt, de legalább látszik bírja e vagy nem :R :R

(#48070) sec0nd


sec0nd
tag

Mi miatt olyan jó a GZ2000?
Nekem első ránézésre pl szimpatikusabb a webOS és árban még mindig nagy a különbség az LG javára. Filmekre, sorozatokara, Youtube-ra és néha talán Spotify-ra is használnám(utóbbi nem is érhető el a Panasonic-on). Üzletben még nem néztem meg a őket, szóval ne kövezzetek meg pls. :D Milyen anyagot javasoltok az összehasonlításukra?
Köszönöm a segítséget! :)

(#48071) jugeen válasza wallace 234 (#48069) üzenetére


jugeen
addikt

Nem is értem, hogy miért nem. Hiszen mindegyiknek pont olyan készüléke van otthon, mint amilyet éppen nézel. :)) :R

(#48072) krx21 válasza sec0nd (#48070) üzenetére


krx21
nagyúr

Különbséget eleve leginkább csak a beállítások miatt fogsz látni...
Kérdés melyik hogy van beállítva? Az LG-t is közel tökéletesre lehet állítani...

[ Szerkesztve ]

(#48073) sakal83 válasza sec0nd (#48070) üzenetére


sakal83
addikt

Nezd meg eloben. Az egyetlen oled amelynel tenyleg lattam kepminosegben kulonbseget valoban jobbnak latszott. Foleg fenyeroben. Valamint tisztes anyagminoseg.

(#48074) Pro Koryak válasza sec0nd (#48070) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Spotify-ra is használnám(utóbbi nem is érhető el a Panasonic-on)"

Az baromi fontos tévére. :Y :R

(#48075) Bazsi81 válasza Rolly (#48065) üzenetére


Bazsi81
tag

Ja igen emlékszem.

(#48076) Bazsi81 válasza daneel_hu (#48055) üzenetére


Bazsi81
tag

Annyival jobb is a cx mint az árkülönbség?

(#48077) Bazsi81 válasza jugeen (#48054) üzenetére


Bazsi81
tag

Annyival jobb is a cx mint az árkülönbség?

(#48078) Citroware


Citroware
addikt

Az előbbi kérdést másféleképpen tenném fel, mert én is kíváncsi vagyok.
Ha a B9-et 520-550k-ért el lehet hozni, akkor a CX-nek maximum mennyibe kéne kerülnie, hogy megérje a felárat? 600? 650?
Ha alapvetően számít az ár, ugyanakkor megengedhetném magamnak a drágábbat, csak egész biztos vagyok benne, hogy amennyiért most megy, nem éri meg az ártöbbletet.

(#48079) Fisha válasza Citroware (#48078) üzenetére


Fisha
őstag

Nehezen fogod tudni ezt letesztelni sajnos, mert szerintem kell hozzá 1-2 hét használat, hogy kiderüljön, hogy zavar-e téged az OLED interpoláció mentes képe, illetve hogy zavar-e a B gyengébb interpolációja. A nagyobb fényerőt szerintem nyugodtan elfelejtheted, én bevallom nem is teljesen értem, hogy hogy lehetne, ha egyszer a kijelző vezérlőelektronikája ugyanaz.

Esetleg jó tesztanyaggal tudok segíteni ebben. Pl. az umbrella academy első évadának legelső része nekem botrányosan nézhetetlen interpoláció nélkül. Interpolációval meg rengeteg az artifact. Ehhez az általam korábban linkelt jeleneteket is elviheted egy pendrive-on valahova, ahol meg lehet sasolni a tv-ket működés közben. Persze ez se egyszerű, mert nem biztos, hogy ott ismeretlenül annyira fogod tudni kezelni a tv-t, hogy ilyeneket gyorsan kapcsolgass, pendrive tartalmat megtalálj, lejátssz.

Így végiggondolva az interpolációs anomáliákat a tesztvideóimon láthatod. Nincs minden forrás esetén, valamiért bizonyos anyagok sokkal hajlamosabbak rá, és jellemzően pont ugyenezek az anyagok nagyon rosszak mozgásban nélküle. Ami hajlamos rá, ott 4-5 percenként számíthatsz valami hasonlóra, mint amiket beraktam.
Sajnos az interpolációmentes mozgásról nem sikerült nekem értelmes videót készítenem, mivel eléggé bekavar az újrafelvétel framerate-je. Szóval azt tényleg élőben kell megnézni. Csak ne hagyd magad olyanokkal etetni, hogy hát ha a foci jó rajta, akkor jó az, mert az jellemzően 60fps, és itt a 24-gyel vannak bajok.

(#48080) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Hátha valakit érdekel:
Úgy néz ki, hogy service remote-on az in stop az csak az UTT-t illetve a kompenzációs ciklust reseteli. :D Önszántamból megnéztem nektek :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48081) daneel_hu válasza Clay (#48066) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Asszem ez az a kategória, ahol a méret nem ír felül mindent :DDD"

OK, mivel kompenzálod a méret adta különbséget?

(#48082) daneel_hu válasza sec0nd (#48070) üzenetére


daneel_hu
addikt

Magasabb a fényereje, gondolom főleg a csúcsfényeknél.
Az anyagfelhasználás szintén elég jó, olyasmi mint az E vagy a G-kategória LG-ben. (vagy W)
Plusz van egy extra hűtése a panelnek hátul.

Bár szerintem a 120-as BFI miatt inkább a HZ2000 éri meg. :)

(#48083) Citroware válasza Fisha (#48079) üzenetére


Citroware
addikt

Megnéztem a felvételeid. Borzasztó az artifact. :DDD

És ez a mozgásinterpoláció tényleg annyira hasznos funkció?

Rákerestem google-n, az első találatok mind panaszkodások voltak rá, hogy elveszi a filmszerű élményt, szappanopera hatása lesz a megjelenített tartalomnak és érdemes kikapcsolni már csak amiatt is.
Ez egyben azt is jelenti, hogy kizárólag 24 fps-es filmeknél van vele probléma? Mert én az idő 80%-ában ennél magasabb képfrissítésű tartalmakat néznék (sportesemény, videojáték, youtube videó).

Mi a helyzet a 30fps-es tartalmakkal? Már ott is sokkal jobban működik? (Vagy eleve kevesebb igény van rá)

[ Szerkesztve ]

(#48084) Fisha válasza Citroware (#48083) üzenetére


Fisha
őstag

24-30 fps-nél van nekem igényem rá, afelett én is simán kikapcsolom. A 2/10-es dejudderrel azért szerintem még nem lesz egyáltalán szappanoperás a feeling, de ez is eléggé egyénfüggő dolog, mint ahogy az is, hogy zavar-e a 24 fps oledesen tálalva. Engem igen, bár érdekes módon ez sem igaz minden tartalomra.
Ha eleve nem nagyon szempont a filmnézés és a sorozatozás, akkor szerintem nyugodtan veheted a B-t.

[ Szerkesztve ]

(#48085) wallace 234 válasza jugeen (#48071) üzenetére


wallace 234
őstag

Nem érem, hogy jön ide én min tvzek? Nem arról volt! Az meg ők min tvznek, kit érdekel? :R :R

[ Szerkesztve ]

(#48086) Celtis válasza Citroware (#48083) üzenetére


Celtis
veterán

Mozinál (24fps) szokták sokan használni, mert gyors, egész képernyős mozgásoknál érezhetően darabos a kép. Sajnos a kijelző technológiából adódóan az OLED-en erősebben látszik ez a jelenség.
Egyik megoldás a mozgás interpoláció, ami nem létező képkockákat talál ki. Mivel ezt egy algoritmus végzi, értelemszerűen az eredmény kérdéses. A B sorozatnál több a hiba, a C-nél kevesebb. Nagyon erős beállításoknál valóban elveszíti a film a mozi hatást és olyan lesz, mint egy TV sorozat epizód. Van aki elvből elutasítja az ilyen megoldást. A moziban sincs ilyen, ott is csak a film valódi képkockáit vetítik.
Másik megoldás a BFI, fekete képkockák beszúrása. Ilyenkor rövidebb ideig jelenik meg egy képkocka a TV képernyőjén, ezért jobb a mozgásélmény, cserébe villódzás érzékelhető.
A harmadik megoldás, hogy nem zavar a dolog.

Azt javaslom, hogy próbálj ki egy OLED-en egy filmet, amiben sok a svenkelés, mindenféle "képjavító" kikapcsolásával, és ha nem zavar a darabosság, akkor válaszd a B9-et. Ha jobban tetszik a kép a truemotion bekapcsolásával, akkor pedig C.

Itt van egy nagyon jó kis demo, hogy mit is csinál az interpoláció.
(Csak az LG-t nézd a különböző beállításokkal. A Sony judderes.)

[ Szerkesztve ]

(#48087) Citroware válasza Celtis (#48086) üzenetére


Citroware
addikt

Bonyolít a dolgon a következő szituáció:
144Hz-es monitorom van, és annyira hozzászoktam már a magas képfrissítéshez, hogy már a 30fps-es játék is kicsit zavar (ugyebár játékkonzolon vannak ilyen limitek), és még ezen a monitoron is kissé zavar a filmek 24fps-es sebessége, habár ritkán nézek, és talán pont emiatt szoktam el tőle.
Ha az OLED technológián ez még jobban látszik és zavaró, akkor elég valószínű, hogy engem zavarna a darabos kép, ugyanakkor youtube-os felvételek alapján az interpolált folyamatos kép is erősen szokatlannak tűnik számomra, valamint a villogást sem szeretném, azaz jelen esetben semelyik sem tűnik igazán jónak. :DD Se vele, se nélküle nem jó.
Egyedül a játékkonzolon 30fps-re fixált videojátékok folyamatosságának javításánál tudok elképzelni egyértelmű élménybeli javulást.

szerk.: köszi egyébként a magyarázatot, de mérnök lévén értem az interpoláció matematikai jelentését, szóval tudom, hogy miről van itt szó. :))

[ Szerkesztve ]

(#48088) Celtis válasza Celtis (#48086) üzenetére


Celtis
veterán

A linkelt videó egy újabb eset ami mutatja, hogy mit okoz az androidon, hogy az appok csak 60hz-es képfrissítéssel tudnak működni.
Szerencsére a Sony megfelelő beállításokkal képes a reverse 3:2 pulldown-ra, de akkor is gáz.

(#48089) Citroware válasza Fisha (#48084) üzenetére


Citroware
addikt

Ha félretesszük az interpolációt, meg a BFI-t, mivel az azt illető kérdés még nyitva marad...

Más tekintetben egyébként hogyan muzsikál a B9 a C9/CX-hez képest a képminőségben?

(#48090) Celtis válasza Citroware (#48087) üzenetére


Celtis
veterán

Tök mindegy hány hz-es a monitor képfrissítése. Ha nincs interpoláció akkor egyforma képkockákat mutat 6-szor a 144-es monitorod, bármiféle változás nélkül. Szóval nagyjából ugyanazt fogod látni OLED-en is.

(#48091) Citroware válasza Celtis (#48090) üzenetére


Citroware
addikt

"Sajnos a kijelző technológiából adódóan az OLED-en erősebben látszik ez a jelenség."

Akkor ezzel mire gondoltál?

(#48092) daneel_hu válasza Citroware (#48087) üzenetére


daneel_hu
addikt

Tökmindegy mennyi a képfrissítés ha mozifilmet nézel (24 képkocka van felvéve másodpercenként)
Az interpoláció a valódi (felvett) kockák közé szúr be generált képkockákat. A kiszámolt képtartalom sosem lehet tökéletes, ezért vannak itt-ott kisebb-nagyobb artifact-ok.
Tehát egy 120-as panelen minden mozifilmkocka 5x lenne kirakva... de mivel sample and hold, még ez sem igaz, egyhelyben "kivár" a kép. :)

Sőt, sokkal bonyolultabb a kérdés mint ahogy általában ezt érintjük a topikban.
Sample and hold technológián (ilyen az oled is) két út van, hogy ne tűnjön szaggatottnak a mozgás adott esetben.

1. BFI (fekete képkockák beszúrása), imitálja az impulzusos technikát
2. Interpoláció, tehát nem valós/nem felvett képkockák generálása, és összességében magasabb fps elérése.

Az 1-es verzióval lehet valótlan tartalmak generálása nélkül jobb mozgásfelbontást elérni, és így megmarad a 24p-s térérzeted is.
A 2-es verzióban vannak fokozatok szinte minden készüléken, hol jobban oldják meg, hol rosszabbul. A végeredmény: olyan mintha magasabb képkockaszámmal lenne rögzítve a mozgókép, viszont minél erősebbre van állítva, annál inkább sérül a térérzet. (ezt az agyad és a szemed közösen generálja)

Én mindenképpen hosszútávon a BFI-t preferálom, bár alacsony interpolációt néha bekapcsolok. (1-es judder LG-n a 10-es skálán) :)

[ Szerkesztve ]

(#48093) Citroware válasza daneel_hu (#48092) üzenetére


Citroware
addikt

Nos BFI-t illetően a B9 és a C9 csak 60Hz-en tud megoldani, míg a CX már 120Hz-en is. Nem tudom, ez milyen különbséget jelenthet, mivel eleve nem ismerem, hogy a BFI eleve hogyan befolyásolja az élményt.

(#48094) daneel_hu válasza Citroware (#48093) üzenetére


daneel_hu
addikt

Próbáld ki.
A 60-as BFI kicsit vibráló érzés, főleg ha világos tartalmat nézel. (szigorúan 24p-s tartalom, tehát nem 25p! - tehát nehogy a tévéadásra kapcsolj BFI-t!)
Fél óra alatt meg lehet szokni, a mozgás és térélmény sokkal jobb lesz.
De van akinek minden vibrál ha bekapcsolja, így vállalhatatlan. Nálam működik.

A 120-as a vibrálást csökkenti, mivel kétszer annyit villog.
Ami még probléma LG-n, hogy ezekhez külön kéne kalibrálni, Panán már a H-szériában ELVILEG meg van ez oldva. (nem tudom, csak állítják)

[ Szerkesztve ]

(#48095) jugeen válasza wallace 234 (#48085) üzenetére


jugeen
addikt

Nem te voltál középpontban. :)

Egy kis promoter fikázás volt csak részemről.

(#48096) Fisha válasza Citroware (#48089) üzenetére


Fisha
őstag

Nem sokan rakták még őket egymás mellé. Vannak legendák arról, hogy szebb a C feketéje az "erősebb processzor miatt". Amit én - szintén mérnökként - nem nagyon tudok értelmezni, pláne, hogy a vezérlés ugyanaz. Szerintem képminőség miatt nem érdemes beletolni azt a +10-20%-ot. Ha lenne különbség, akkor annak azért több helyen lenne nyoma.

daneel_hu kolléga talán csak azt nem említette a BFI-nél, hogy az bizony erős fényerővesztéssel is jár, ami HDR esetén megengedhetetlen szerintem sajnos.

24p béna, interpoláció béna, bfi béna. Üdv a klubban :D
Viszont minden más téren olyan képet kapsz, hogy besza...

[ Szerkesztve ]

(#48097) daneel_hu válasza Fisha (#48096) üzenetére


daneel_hu
addikt

Említettem, azt írtam kalibrálni kell mindenképpen.
HDR-nél elképzelhető, hogy be sem lehet lőni még műszerrel sem.
Majd valahol megnézem a HZ BFI-jét, hátha... hátha megoldották. :D

(#48098) Citroware


Citroware
addikt

Egyre inkább hajlok a B9 felé. (C9 nem kapható, a CX jelenleg +50%-os felár...)
Kipróbálni nincs alkalmam, de egyébként is jobban hiszek a beszámolóknak, mint a tuningolt kiállítási darabokon, nem éppen otthoni környezetben, a saját szememnek.

Ha azt választom, otthon be tudom-e kalibrálni a TV-t, hogy jó legyen minden (színek, stb), vagy ehhez szakember kell, hogy kihozza a TV-ből a legjobbat?

[ Szerkesztve ]

(#48099) ginola


ginola
addikt

2, 5 méterre melyik méretű tv ideális?
720 P adás is fut majd rajta eleget.

(#48100) jugeen válasza Citroware (#48098) üzenetére


jugeen
addikt

Amelyiket érzed, azt vedd. Ha nem tetszik, akkor elállsz a szerződéstől és megveszed a másikat

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.