Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48551) Archttila válasza wallace 234 (#48547) üzenetére


Archttila
veterán

Nekem is B9 SLA van, (meg 1 napig) es tudja a DTS-t :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48552) Bazsi81 válasza Archttila (#48551) üzenetére


Bazsi81
tag

Miért csak 1 napig?

(#48553) alaves válasza alaves (#44840) üzenetére


alaves
addikt

Philips OLED754: új TPM196E_091.003.166.001 fw: úgy tűnik minden hiba javítva (pl. HDMI UHD beáll., DV problémák, belső lejátszó lejátszás folytatása, ki-be kapcs., stb).
A videokontrasztot SDR-ben is 100-on kell tartani, mert más értéken lehetnek gradient és near black jelenségek (100-on minimálisak, illetve nincsenek).
Akinek érzékeny a szeme ezekre a jelenségekre annak érdemes egy próbát tenni más gyártók OLED-jén is: AVS HD 709 Contrast Calibration.mp4: felhúzni addig a kontrasztot, hogy a 235-ös sáv már ne villogjon (illetve kicsit túlhúzva már a 234 se villogjon).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#48554) daneel_hu válasza evilskati (#48539) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez a DTS-dolog tényleg fillérbaszás, érthetetlen. :(

(#48555) wallace 234 válasza Citroware (#48471) üzenetére


wallace 234
őstag

Logó védelem ajánlott beállítása az alacsony fokozat! Kivéve ha logó fényes akkor a magas az ajánlott! Lg így ajánlja! B9 em van és alacsony beállításon jól végzi a dolgát!

(#48556) KTTech válasza evilskati (#48506) üzenetére


KTTech
veterán

Nekem van a Panával szerviztapasztalatom. Az 50X10Y-om azt játszotta, hogy egy hangos csattanással a hangkimeneten újraindult. Felvettem videóra, megnézték, jöttek érte, elvitték. Első körben kapott egy új alaplapot. Visszajött, ugyanazt csinálta, megint elvitték, kapott tápegységet. Ezt nagyon rövid idő alatt lenyomták (1 hétig tesztelték, náluk nem jött elő a hiba, ez tartott sokáig). Visszakaptam, megint csinálta. Rá 3 hétre megvettem a lakásom és elköltöztem... kiderült, hogy az albi 230V-os hálózata volt a hibás, azóta is működik a TV (11 éve). Rá 1 évre vettem az 50G30-at, még megy, nem kellett használni az 5 éves gart. A VT65-ök is túl vannak már a 7 éven, remélem még húzni fogják egy ideig (nem úgy, mint a videokártyáim, már a 2. nVidia hal meg GPU hibával 3 éven belül, és mindkettő felső kategóriás volt, persze túl a garon... nagyon örültem neki tegnap... 2D-ben még megy, de a YT már random fagyás, játék meg 100%-ban már 3D-be lépéskor. Ugyanez volt a réginél is..).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#48557) chros válasza alaves (#48553) üzenetére


chros
őstag

Akkor a philips-nel is voltak gondok rendesen, ezt eddig nem irtatok...

(#48558) chros válasza Citroware (#48541) üzenetére


chros
őstag

Egyik baratom hasznal valami elektronikus halozatos HDMI atalakitot. Ha erdekel, akkor megkerdezem pontosan mit. (Nalam a PC a TV mellett van.)

(#48559) djpundro válasza alaves (#48553) üzenetére


djpundro
aktív tag

Szia
Nekem is 65OLED754 van ,updateltam az uj szoftokra ,de nem vettem eszre semmi külömbseget ,de ugy nez ki kell probalgatnom .

Mit jelent hogy gradient és near black jelenségek? Ens szellemkep ottmaradast a kepernyön (sötet reszeknel latszik)latok több helyen es bandingot ,de csak müholdas müsoroknal .Netflix gyönyörü ,Kodin 1080P s tartalmaknal semmi ilyen nincsen.
De maskor mindha a videokntrasztnal
30 as erteket mondtal volna ?!
En gyari bealitassal nezem a Termeszetes bealitassal es ottan azt hiszem 70% on al videokontraszt. Az a hatter fenyeröt jelenti ,ugy tudom, van meg a standard na ott 100% on van ,tetszik is ,csak nem mertem azon nezni ,nehogy beegjen .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#48560) blakey válasza djpundro (#48559) üzenetére


blakey
titán

Philipsnél a Kontraszt az OLED-fény, a Videó kontraszt meg a "hagyományos" kontraszt, előbbit érdemes 20-30 között használni, utóbbi maradhat 100-on. Ha fordítva használod akkor ne csodalkozz ha egy pillanatig ott marad valami a képernyőn.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48561) ztfolder válasza HUTCHDB (#48532) üzenetére


ztfolder
csendes tag

Menü/súgó/rendszerállapot 4/ első számsor

(#48562) Archttila


Archttila
veterán

Azert erdekes, hogy - a 2020 elotti szeriakkal ellentetben (legyen az B,C,E ...) - a CX 24p mozgasmegjelenitesevel kapcsolatban nem nagyon panaszkodnak a felhasznalok.
Ti mit gondoltok errol?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48563) ginola


ginola
addikt

Amennyiben neten rendelek tv-t, de áruházi átvételt jelölök meg ugyanúgy áll a 14 napos elállás? (Euronics)

(#48564) rothfb válasza ginola (#48563) üzenetére


rothfb
veterán

Személyes átvétel esetén is élhetsz a 14 napos elállási jogoddal:

"Mivel távértékesítés esetén a fogyasztó nem tekintheti meg az árut a szerződés megkötése előtt, elállási jogot kell biztosítani számára. Ezen információhiány kompenzálása érdekében biztosítja a jogszabály az elállás jogát, amelyet a teljesítés módjától függetlenül – akár személyes átvételről, akár postai, illetve egyéb kiszállításról van szó – az átvételtől számított 14 napon belül gyakorolhat a fogyasztó. (Amennyiben ugyanis a személyesen átvett termékekre nem vonatkozna az elállási jog, azt a Korm. rendelet 29.§-a a kivételek között felsorolná)."

(#48565) adamssss válasza Archttila (#48562) üzenetére


adamssss
veterán

Én azt, hogy egyrészt van fejlesztés, fejlődés (pl 120bfi) valamint cx-ből még nagyon kevés van itt a topikban lehet ha elterjedtebb lesz akkor jönni fog pár sasszem akinek gondja lesz. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#48566) Fisha válasza rothfb (#48564) üzenetére


Fisha
őstag

Amúgy ez annyira életszerűtlen. Mármint, hogy azt hiszik, hogy élőben bárhol is meg lehet tekinteni az árut normálisan. Mindegy, ez van.

ztfolder: arra figyelj, hogy céges számla esetén egy perc elállásod sincs. Ami szintén röhej. Mintha minden cég viszonteladó lenne, holott 99%-ban ugyanolyan végfelhasználók.

sati: szerintem kevesen képesek belátni bármilyen új szerzemény hibáit. Pláne ha drága volt. Ez meg elég friss cucc, nem volt még annyi kekec vásárló. :) De aztán lehet, hogy tényleg jobb, jó lenne egy értelmes teszt. Az Rtings c9 vs cx elég szánalmas volt.

[ Szerkesztve ]

(#48567) Archttila válasza adamssss (#48565) üzenetére


Archttila
veterán

En itt most inkabb a kulfoldi forumokra celoztam. (Reddit, AVS)

Fisha

De ez a C9, C8 stb sorozatra is igaz volt, megis panaszkodtak:)link

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48568) Fisha válasza Archttila (#48567) üzenetére


Fisha
őstag

Hmm, én eddig nem nagyon kerestem nemzetközi fórumokon, de ez most erősen elbizonytalanít abban, hogy vajon tényleg jobb-e a c sorozattól fölfelé a TM... :(

(#48569) wallace 234 válasza Fisha (#48566) üzenetére


wallace 234
őstag

Sajnos vannak vissza lépések, miért lenne szánalmas a teszt? Nézd meg a csúcs fényerőket! Bfi lett jobb elvileg! Máshol láttam, hogy lehet talán állítani az erősségen. Sony régebbi tvn ezt nagyon szerettem.

(#48570) Fisha válasza wallace 234 (#48569) üzenetére


Fisha
őstag

Sokkal felületesebb, mint amit az rtingstől várnék. Szó sem esik a true motionről, és a bfi fényerőről. DTS-ről meg szintén hallgatnak.

[ Szerkesztve ]

(#48571) Archttila válasza Fisha (#48568) üzenetére


Archttila
veterán

Gondolom Pana (kozeli) szint...:D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48572) wallace 234 válasza Fisha (#48570) üzenetére


wallace 234
őstag

Ami kínos arról nem beszélnek, mert akkor ki venné meg az újabbat, ami a tavalyitól, bizonyos esetekben vissza lépés!Dts érthetetlen dolog, hogy ennyi pénzért már nem fér bele!

(#48573) ΞΔGLΞ válasza Archttila (#48562) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

CX az utolsó 44-es frissítéssel egy k...va jó tévé lett, előtte elég sokat anyáztam, nem?
Már attól is falra tudok mászni, ha egy nagyon apró kis röccenés van. Most nincs semmi, tehát meglehet ezt úgy frankón csinálni, csak akarni kell. 3-as, néha 4-es judder-ral tökéletes!
Nincs olyan, hogy ez vele együtt jár. Lehet, hogy B9, C9 E9-nél (még) nem lehet megoldani, de CX/GX-nél ez most lett tökéletes.
És ilyenkor Vinszentkének is illene egy új tesztet csinálni, mert a pár hónappal ezelőtti CX/GX tesztjei, kb most lófüttyöt nem érnek, de semmilyen szempontból, de főleg motion-ra vetítve.

[ Szerkesztve ]

(#48574) Pro Koryak válasza ΞΔGLΞ (#48573) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor az LG-ket havonta tesztelhetné újra. Amúgy illene megcsinálni valamit elsőre jól, főleg ennyiért!

Az is krva nagy blama szerintem, éppen csak hogy megjelent, de már adtak ki hozzá frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#48575) DamianB válasza Pro Koryak (#48574) üzenetére


DamianB
őstag

Én ebben nem látok blamat foglalkoznak vele és javították ez a lényeg.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#48576) Fisha válasza DamianB (#48575) üzenetére


Fisha
őstag

Szerintem se blama, ha tényleg jó lett. Mondjuk a sok év fórumozás alatt ha egyetlen egy dolgot megtanultam, akkor az az, hogy csak azt higgyem el, amit a saját szememmel láttam. :) Csak ez sokszor nehezen kivitelezhető.

(#48577) ΞΔGLΞ válasza Fisha (#48576) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem is, az lényeg, hogy most frankó.
Mondjuk egy Changelog-ot nem ártana, ha néha kiraknának.

(#48578) blakey válasza ΞΔGLΞ (#48577) üzenetére


blakey
titán

Hivatalosan ennyi:
Improvement
1) Fix out of sync audio
2) Fix the issue of re-running certain application or rebooting TV

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48579) Archttila


Archttila
veterán

AQUA-ba 438e a CX (a gar persze kerdeses)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48580) Archttila


Archttila
veterán

Kozben csak nem hagyott nyugodni a kerdes igy felhivtam az LG-t. Azt mondta dadogos Deeni :DDD h mindegy melyik netes webaruhazban vasarolom a keszuleket, oket kell hivni, ok fogjak szervizelni.
Ezt ketszer is megerositette:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48581) ΞΔGLΞ válasza blakey (#48578) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez mind ki bírták írni? :)

(#48582) wallace 234 válasza Archttila (#48580) üzenetére


wallace 234
őstag

Persze, hogy őket csak mikor kiderül, hogy a garancia nem tőlük van zsebbe lehet nyúlni! Bár az lg elég korrekten áll a dolgokhoz. de inkább csak olyan oldalról érdemes ahol eredeti lg garancia papírt adnak!

(#48583) Bazsi81


Bazsi81
tag

Na bő egy hónap után rászántam magam és meggyőztem a feleségem is :) ;] hogy kell egy oled. Ma rendeltünk egy cx 55-öt.Szept.4. hozzák. Alig várom. Addig is kérhetek segítséget képbeállításhoz? Oled fényerő logó halvanyítás stb. Köszönöm szépen előre is a segítséget.

(#48584) Archttila válasza Bazsi81 (#48583) üzenetére


Archttila
veterán

Grat! Honnan rendelted?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48585) Archttila


Archttila
veterán

Ezt valaszolta az Aqua:

Tisztelt Ügyfelünk!

Illetékes kollégánk tájékoztatása alapjána jelzett LG OLED55CX3LA 55" 4K HDR Smart OLED TV 2 év Aqua garanciával rendelkezik.
Viszont az LG-hez is lehet fordulni meghibásodás esetén. Tehát nem szükséges az 1+1 évet regisztrálni.

További szép napot kívánok!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48586) Bazsi81 válasza Archttila (#48584) üzenetére


Bazsi81
tag

Telekom.

(#48587) balage25


balage25
senior tag

Megérkezett ma hozzám egy 65cx3la.
Milyen filmekkel érdemes kezdeni képminőség szempontjából?
Egyelőre a Planet Earth megy, ez nagyon szép, de mozifilmből is jó lenne pár minőségi darab. Lehet DV is.

Vannak ajánlott beállítások ehhez a típushoz?

(#48588) ΞΔGLΞ válasza Archttila (#48585) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Volt már garanciás problémád az AUQA felé?
Nyilván nem, mert akkor nagy ívben elkerülnéd őket, függetlenül, hogy az LG javít.
Tv-t MM, Euronics, Edigital kell venni és ha valami probléma, akkor ezek azonnal visszaveszik, cserélnek, intéznek etc...
Én azt mondom, hogy nem éri meg ezen spórolni, de ezt te döntöd el. :)

(#48589) balage25


balage25
senior tag

MediaMarktban a Sony 65ag9-en futó promo videót meg lehet nézni valahol a neten? Mi lehet a neve? Arra a videóra gondolok amiben olyan Avatar szerű erdős jelenet van.

(#48590) ΞΔGLΞ válasza balage25 (#48587) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Milyen filmekkel érdemes kezdeni képminőség szempontjából?

Ezt a tv-t nem kell bejáratni, egyszerűen nem állja meg a helyét ennél már ez a szó. Ha látsz banding-et, amiatt kell a bejáratás és lehet annak nevezni, egyébként semmi extra nem történik, ha rögtön HDR/ DV széles vászonnal kezded.
Nálam a sötétszoba van beállítva sima FHD és 4K-ra. 30 oled fénnyel.
A HDR-t is lejjebb vettem 75-re, mert majd kiégettem a retinám, pedig állítólag az maradhat 100-on, de olyan kicseszett erős, hogy nem bírtam úgy nézni. Dolby Vision az oled fény 52-ön van nálam. A többi egyéni ízlés kérdése. :)

(#48591) Archttila válasza ΞΔGLΞ (#48588) üzenetére


Archttila
veterán

Eszem ágában sincs tőlük vásárolni! :N Kíváncsi voltam, így rákérdeztem. :) de ennyi.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48592) balage25 válasza ΞΔGLΞ (#48590) üzenetére


balage25
senior tag

Arra gondoltam a kérdés feltételekor, hogy mitől esik le az állam. Van ajánlott ilyen szempontból?
Egy 4 éves 4k hdr mentes tv-t váltott, de eddig a Planet Earth kivételével nem láttam számottevő különbséget.
Majd kipróbálom shielddel is, de most egy oppo 203 van üzemben.

(#48593) Fisha válasza balage25 (#48592) üzenetére


Fisha
őstag

Nekem _képileg_ eddig talán a legújabb (mitoménhányadik) John Wick tetszett a legjobban. DV van belőle.

[ Szerkesztve ]

(#48594) Pro Koryak válasza DamianB (#48575) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Alig 1 hónapja lehet kapni és már javítani kellett rajta. Ez nem blama? Akkor semmi nem az! :Y :O

(#48595) Strezi válasza Pro Koryak (#48594) üzenetére


Strezi
őstag

Nagyon nem vagy képben a szoftverfejlesztéssel, ugye?

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#48596) rothfb válasza Strezi (#48595) üzenetére


rothfb
veterán

Először kell fejleszteni a szoftvert és majd készen kiadni, hogy éles helyzetben helytálljon. Nem kiadni egy több százezres tv-t félkész szoftverrel. Persze nem minden fekete és fehér. De én úgy hiszem, frissítésekkel hozzáadni kell a szoftverhez, nem elvenni, meg bődületes hibákat javítani.
Mindennel együtt azonban úgy gondolom senki és semmi sem sikerül tökéletesre elsőre. A hiba mennyisége a nem mindegy. Így sem Pro-nak, sem neked nem adok igazat. Ha a tökéletes és a sz@r között van valami félúton és javítanak rajta folyamatosan, az belefér. Nálam.

[ Szerkesztve ]

(#48597) alaves válasza djpundro (#48559) üzenetére


alaves
addikt

Philips OLED754: nálam kontraszt (OLED fény): 22-25, videokontraszt most már kizárólag 100. Gradient (https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/gradient) növekedést tapasztaltam a videokontraszt csökkentésével (tesztképen, napi használatban nem). Near black flashing jelenség is könnyebben előjön (az OLED pixel vezérlés az adott helyen nem tudja eldönteni, hogy teljesen kikapcsoljon vagy minimálisan világítson).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#48598) Clay válasza rothfb (#48596) üzenetére


Clay
senior tag

No offense, de akkor neked sincs fogalmad a szoftverfejlesztésről. :B

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#48599) rothfb válasza Clay (#48598) üzenetére


rothfb
veterán

Nem veszem támadásnak, de akkor mi a szoftverfejlesztés? Az a normális, hogy megvetetek egy több százezres, milliós tv-t a felhasználókkal és közben komoly hibákat javítok, amiket már az elején kellett volna? A Microsoft is ezt csinálja, hibát javít és közben újabb hibákat költöztet a frissítéseivel a Windowsba. De neki mentségére szóljon, hogy iszonyú sok fajta hardver és környezet az, amire fejlesztenie kell. De egy tv gyártó esetében van 3 típus egy adott évben és ezekre kell összehozni működő szoftvert. Nincs sokfajta hardver, sem más, elvileg nincs nehéz dolguk, főleg úgy, hogy az alapok megvannak, hiszen pl a webos több éve fut.

(#48600) wallace 234 válasza rothfb (#48599) üzenetére


wallace 234
őstag

Nincs idő tesztelni, vásárló a tesztelő a készülék által vissza küldött, információk alapján javítanak! Ill akik vissza jeleznek, különböző csatornákon. És persze tvk lehet,hogy 3 típus van de bizonyos szériákon belül is van alkatrész szórás! Ahonnan olcsóbb onnan veszik. Ilyen ez a világ gyorsan kell piacra dobni! Ennek ez az ára!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.