Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) ΞΔGLΞ válasza Jorgi Kormi (#48390) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem , ha megjön ( még nincs itthon) lan kábelen fog működni

Azt tudod, hogy a max ott is 85m körül lesz...
Én emiatt (is) vettem shield pro-t, az tudja az 1giga netet.

(#48402) kicsi kecske válasza ΞΔGLΞ (#48401) üzenetére


kicsi kecske
tag

85M azért 4K tartalomra elég, nem? B50 filmek 30-40M Bitratet tartalmaznak. 4K-ba nem tudom pontosan, mert az én ST60am azt még nem tudja ezért sosem töltöttem.. Egyébként amúgy vicc h új áron milliós TV-k ezek és egy gigabites kártyát nem képesek beletenni az eszközbe 2020ban.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#48403) daneel_hu válasza kicsi kecske (#48402) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem elég, lesznek 100Mb feletti kiugró csúcsok.
5 gigás wifi kell, komolyabb routerrel.
Vagy eteted media playerről... hdmi-n keresztül.

(#48404) lala666 válasza kicsi kecske (#48402) üzenetére


lala666
senior tag

Nem mindig elég,sokszor akadozott. Az 5Ghz-es Wi-Fi jó nekem, azon simán szalad minden.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#48405) Archttila


Archttila
veterán

Nalam Archer C7 (openWRT-vel a fedelzeten) szorja az aldast. Atlag 600 mbit/s felett van a sebesseg.

ISP gigabit

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48406) Jorgi Kormi válasza ΞΔGLΞ (#48401) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Mint fentebb írtam csiga lassú netem van (50mb/s) jelenleg és így mindegy , hogy wifi vagy lan kábelen megy , talán a kábelen stabilabb lesz a net , ha pedig a t-com méltosztatik bekötni a gyorsabb netetet , akkor biztosan wifiről fog menni(5ghz). 2020-ban vicc , hogy 50mb/s nettel kell bajlódni , de sajnos itt a t-com van csak , de pár kilométerre tőlünk már ott van az 1000mb/s internet ( optikai t-comos) , remélem 2021-ben nálunk is lesz. A Netflixre egyenlőre elég lesz .( Gondolom) Külső lejátszót is csak akkor veszek hozzá , ha meg lesz a gyorsabb net.

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#48407) kicsi kecske válasza Jorgi Kormi (#48406) üzenetére


kicsi kecske
tag

Ahol most építkeztünk nincs normális kábeles net. Van ilyen fostaliga rádiós trágya amit alapból elvetettem. Tcom tud VDSL netet adni 50MB névlegessel, de 3.5kre a központtól kb 10Mbitet se érné el. Most jelenleg mobilneten lógunk, erősítős antennával. Így a 60-70Mbit megvan. Azt ígérték 2021 dec-ig egész Fehérváron lent lesz az optika. Vicces, hogy az összes környező és szomszédos utcában most húzták be a gigabites optikát.. a mi utcánkat meg kihagyták :O

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#48408) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Sziasztok.
A Panasonic 950 és 1500 között mi a különbség?
Ezekhez képest az LG c9 milyen?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#48409) Northlorien válasza HUTCHDB (#48408) üzenetére


Northlorien
tag

A hangrendszer más a panak között, véleményem szerint nem éri meg a felárat, a c9 kb velük van párban viszont nem nagyon kapható már.

Eagle tisztában vagyok vele fentebb írtam.

(#48410) ΞΔGLΞ válasza Jorgi Kormi (#48406) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha csak netflix kell, akkor külső lejátszó sem kell. mert arra elég és egyelőre, amíg végre fel nem emelik a bitrátát, mert amennyi pénzt bezsebelnek, fordíthatnák fejlesztésekre is, nem csak több száz millás akciófilmekre kell pénz szórni a sorozatok mellett, hanem az elcseszett max 15.25-öt is (HDR/Dolby Vision) is illene már a duplájára emelni. A sima 4K 11.44 bitrátája, kb röhej 2020-ban...

(#48411) Fisha válasza ΞΔGLΞ (#48410) üzenetére


Fisha
őstag

És akkor mit mondjuk az hbo go-ról :D Ahol még 4k sincs, nemhogy hdr, pedig 20 év előnyből indultak.
Szerintem ezt a bitrátaemelést azért ne próbáld meg féllábon kivárni. Nagyon csodálnám, ha a következő 3 évben bekövetkezne. Egyébként a felhasználók nagyon kis százalékát érdekelheti mindez. Még a 4k is tök felesleges nekik, ezért nincs az hbonál se valszeg. :)

[ Szerkesztve ]

(#48412) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

MM plusz gari kötés TVre.
Akkor most hogy is van ez?! Webáruházas rendelés, mert ott volt olcsóbb. Áruházi átvételt nem lehetett kérni, pedig jó lett volna, mert akkor egyből kötöm rá a garit. Webáruházból megjön a termék házhoz, majd cibáljam be az áruházba, hogy meg tudjam kötni a biztit.. nóórmális?!
A termék megvásárlását (kézhezvételés) követő 185 napon belül – kizárólag a Garancia Plusz Silver biztosítási csomag vásárolható. Az Információ technikai készülékekre, fototechnikai berendezésekre, GSM, TV termékkategóriába tartozó termékekre vonatkozóan a termék megvásárlását (kézhezvételét) követő 21 napon belül Garancia Plusz Gold és Garancia Plusz Platina biztosítási csomagokra is – bármely áruházban - a vásárlási számla és a jótállási jegy egyidejű bemutatása mellett - kollégáinknál
Információ technikai készülékekre, fototechnikai berendezésekre, GSM, TV termékkategóriába tartozó termékekre a termék megvásárlását követően akkor köthető Garancia Plusz Gold és Garancia Plusz Platina biztosítás, ha a megvásárolt terméket valamely MediaMarkt áruházba beviszi és az áruház meggyőződik az eszköz sérülésmentes állapotáról és azt dokumentálja.

Első része azt írja, hogy elég a számla meg a jótállás. Második részbe azt írja cibáljam be a TV-t.. ?!

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#48413) nitro16 válasza kicsi kecske (#48412) üzenetére


nitro16
senior tag

Felhívod a közeledben lévő boltot és megkérdezed telefonon. Volt aki tudot anélkül is kötni, hogy bevitte volna a terméket. Amúgy meg nagyon egyszerű, azért kell bevinni mert simán megcsinálhatná bárki, hogy megveszi bármiféle garancia/bíztositás nélkül, kicsomagolás vagy bármi következtében véletlen össze töri vagy bármi és gyors elmenne utána az mm-be kötni bíztosítást rá anélkül, hogy bemutatná a hibátlan terméket miközben otthon meg már ott van összetörve. Majd megköti és pár napon belül meg szól, hogy véletlen összetört.

Hülye megoldás ez így, de meg lehet érteni őket is. Amúgy meg jelezni kell feléjük, hogy csinálják már meg, hogy online vásárlás során hozzá lehessen adni ezeket a garancia/bíztositási szolgáltatásokat. Csak hát bassznak rá.... Konkurens webshopoknál simán hozzá lehet adni ezeket a szolgáltatásokat.

(#48414) Jorgi Kormi válasza ΞΔGLΞ (#48410) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Még várni akartam a tévé vásárlásával jövő év tavaszáig ( a net gyengesége miatt is ) , de jó vétel volt és hát a" karma "ezt akarta.
Tervbe van véve a fejlesztés mind házimozi szekcióban ( első lépés a tv volt) és hifi vonalon is .

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#48415) Calogero válasza kicsi kecske (#48412) üzenetére


Calogero
addikt

Az "első rész" hol írja hogy elég csak a számla és gari jegy?

Ott az vagy hogy bemutatása mellett....

(#48416) Migee


Migee
tag

Sziasztok. Mi a véleményetek az új Sony Oledről (KD55A8) ? vs konkurencia.
Kezdem megunni az LG gagyi mozgásmegjelenítését.
Milyen ez az Android rendszer? Médialejátszója miket visz vagy nemvisz?

(#48417) adamssss válasza Migee (#48416) üzenetére


adamssss
veterán

Jó tv-k. Az androidot régebben sokat szidták de főleg azért volt fos mert gyenge soc-ot pakoltak alá a gyártók. A 2020-as modelleknél már bőven fluid a rendszer.

Milyen tv-d van most?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#48418) Migee


Migee
tag

C9

(#48419) Pro Koryak válasza Northlorien (#48388) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem ideális center hely: ha nem pont középre esik.
Középen a tévé/vászon/kép alatt, felett, mögött = ideális helyek!

Sztereón meg ne akarjon senki házi mozizni!

(#48420) Migee válasza adamssss (#48417) üzenetére


Migee
tag

LG55C9

(#48421) adamssss válasza Migee (#48420) üzenetére


adamssss
veterán

Nézd meg ezt a két videót, szerintem sokat segítenének a döntésben, hogy megéri-e cserélni:
[link] [link]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#48422) Migee válasza adamssss (#48421) üzenetére


Migee
tag

Köszi szépen, már túl vagyok ezeken. Amit sajnálok, az a WebOS LG, illetve az univerzális egér távirányító.
Cserébe elvileg piacvezető mozgásmegjelenítést kapok!

[ Szerkesztve ]

(#48423) blakey válasza Migee (#48422) üzenetére


blakey
titán

Az A8 alatt gyenge a hardver, ez betesz a droidnak, korábban volt itt fórumtárs aki ilyet vett, LG-re cerélte.
Panasonic és Philips mozgásmegjelenítése is rendben van

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48424) Fisha válasza Migee (#48420) üzenetére


Fisha
őstag

Wow. C9-en mi a gyenge a mozgásban?

(#48425) Final12


Final12
csendes újonc

Szia az A8G volt ez pedig A8 egy teljesen más modell!

(#48426) Migee válasza Fisha (#48424) üzenetére


Migee
tag

Tv adás alatt sok apró stutter.Főleg, ha a De Blur be van kapcsolva. B7 minta jobb lett volna.....Ki nem allhatom, ha reccen a kép, megugrik.Nezem a teniszt, és néha dadogossá válik a kép.Aztan kisimul megint.

(#48427) rothfb válasza blakey (#48423) üzenetére


rothfb
veterán

Az AG8 volt. Amúgy a Pana mozgásmegjelenítésére +1.
Viszont az android rendszer, ha jól működik és van alatta hardver jobb, mint a Pana rendszere. Illetve nem jobb, inkább sokoldalúbb.

(#48428) rothfb válasza Migee (#48426) üzenetére


rothfb
veterán

Oled alatt a mozgás sosem lesz tökéletes. Ezt jobb ha elfogadod. Ez az achilles sarka. Vannak gyártók, akik talán jobban eltalálták, én a Panáról tudok nyilatkozni, szerintem jól megoldották és még a szappanoperázás sem vészes. Én meg vagyok elégedve vele.

[ Szerkesztve ]

(#48429) Migee válasza rothfb (#48428) üzenetére


Migee
tag

Melyik típust nézed?

[ Szerkesztve ]

(#48430) Final12


Final12
csendes újonc

:DD Bocsi el írtamAG8 egyébként az A8 nak ahogy én néztem a teszteket stabil az android rendszere és mozgásmegjelenítésben sem rossz ha kicsit mérséklődik az ára beruházok egyre!

(#48431) rothfb válasza Migee (#48429) üzenetére


rothfb
veterán

Általánosságban beszéltem. Ez általánosan elfogadott tény. Nekem amúgy egy 55fz800-am és egy 65fz950-em van. Ezekkel elégedett vagyok.

(#48432) Migee válasza rothfb (#48431) üzenetére


Migee
tag

Nálam egy plazma maradt még , ami
Pana , a Gt60.

(#48433) Fisha válasza Migee (#48426) üzenetére


Fisha
őstag

Hmm. ez meglep, és elbizonytalanít. Nekem a B9-en semmi probléma nem tűnt fel TV adás esetén. Mondjuk teniszt nem nézek, de focit igen, ott minden nagyon szépen megy. Egyedül a BL meccs elején nem szép a mozgás, amikor 20 sec alatt mutatnak meg 25 ember 1 méterről. De az inkább rendezői baklövés.
Körbejártad a problémát? Tuti nem egyedi hiba? Külső tunerrel nézed vagy csak a TV van a láncban?

(#48434) ΞΔGLΞ válasza Final12 (#48425) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A8 egy teljesen más modell!
Nyilván az A8H-ról van szó, mert olyan nincs, hogy sima A8, ami semmivel nem jobb, mint az A8G, sőt a lenti leírás alapján az a8h-ban talán még a hardver is ócskább, ha nem tudja azokat, amiket az a8g. Jobb hardvert csak az A9G kapott.
Quantum egyik véleménye a8g és a8h között.

Why the A8G? More picture modes. Better color post calibration. Significantly better sdr tonemapping. Better motion options, and 24p synchronization options. Better options for saving HDR settings. And cheaper. The A8H has better input lag, better out of box color accuracy, better brightness, but lacks key picture modes and processing options.

(#48435) chros válasza ΞΔGLΞ (#48434) üzenetére


chros
őstag

Az uj A8 (A8H?) a tavalyi A9 hardveret kapta meg!
De Sony-nal sem rozsas a helyzet:
- nincs teljes DV, csak LLDV: banding, posterizacio!
- HDR10-el nem tonemap-el, hanem clipping-el
- aranyarban merik
- stb

Vegyetek csak nyugodtan, akkor sem kene ha utanam dobnak... :D

(#48436) ΞΔGLΞ válasza Migee (#48426) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

CX ilyen volt, illetve nem ilyen volt, csak jött egy frankón elcseszett frissítés, és utána ilyen lett, amiket leírtál, de nagyon pipa voltam a tévére meg az lg-re. Aztán most helyrepofozták az újabb update-el.

(#48437) ΞΔGLΞ válasza chros (#48435) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az uj A8 (A8H?) a tavalyi A9 hardveret kapta meg!

Az szép műsor a sony részéről megint, ha ez így van és mégis az A8G kellene venni, pl quantum szerint. Az AG8 meg egy használhatatlan fostenger...

(#48438) Archttila válasza chros (#48435) üzenetére


Archttila
veterán

Itt sok embernek az ilyesmi nem szamit.:) A lenyeg, h minel nagyobb legyen jo bika feketevel:DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48439) Pro Koryak válasza rothfb (#48431) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Most vettem észre FZ800-on:
tegnap este Gyilkos lölkök rötölö klubb HD, bazz, :Y milyen kaki a kép + mozgás, az egész úgy egyben, mintha fel lenne néha gyorsítva a kép = "Mozi" képmódban volt hagyva
Átnyomom Normal vagy THX Cinema képmód, minden frankó, nem gyorsul fel a mozgás, színek is rendben.
Pár hete frissítettem, eddig szerintem nem volt ilyen "Mozi" módban. :U

Esetleg akinek újabb pl. Pana GZ950/1500 van, megnézhetné nála milyen a "Mozi" módban a HD tv adás, mondjuk Digi-n.

[ Szerkesztve ]

(#48440) Final12


Final12
csendes újonc

Azt írod az AG9 hardvere jó az A8H-é nem de ugyanaz van mindkettőben akkor ez hogy van ?

(#48441) chros válasza Archttila (#48438) üzenetére


chros
őstag

Persze, de akkor egy B9 / Philips 754 is megteszi, fele / ketharmad aron is, azokban legalabb ezek nincsenek elbaszva :D

[ Szerkesztve ]

(#48442) Jorgi Kormi válasza Pro Koryak (#48439) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Én majd a t-comos iptv-ről (hd )tudok véleményt mondani valamikor. Azt nem tudom , hogy HBO(hd) csatornákkal érdemes e növelni a választékot vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#48443) daneel_hu válasza Migee (#48426) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Tv adás alatt sok apró stutter.Főleg, ha a De Blur be van kapcsolva. B7 minta jobb lett volna.....Ki nem allhatom, ha reccen a kép, megugrik.Nezem a teniszt, és néha dadogossá válik a kép.Aztan kisimul megint."

A topik egyik legnagyobb teniszbuzija vagyok, Adamssss-vel együtt... :D
Nade... minek kapcsolsz interpolációt 50 vagy 60 fps-nél?
Ennyi bőven elég a teniszhez is.

Annyival nem lesz jobb ha SIMA beállítást kapcsolsz (10-es deblur vagy judder!) ráadásul még el is cseszheti azt a mozgóképet ami alapban 50 fps.
Felesleges szerintem.
A Gemini Man-nek sem kell interpoláció. (az más miatt xar) :D

(#48444) ΞΔGLΞ válasza Final12 (#48440) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az A9G mindenből a legjobbat kapta, a mai napig foglalkoznak vele. Az, hogy az A8H megkapta a prociját, még nem jelent lófüttyöt sem. Nyilván ezért a MASTER széria megnevezés is az A9g-re, az a legmagasabb kategória. A sima A szériával sokat nem törődnek sony-ék az biztos...
------------------
Ez ilyen saját vélemény lesz...
Szerintem, ez az A8H egy lebutított és olcsó dolgokból összetákolt valami lett, amik ott maradtak a raktárban és azt most jó drágán eladják. Különben, hogy a francba, hogy pl a mozgás megjelenítése is rosszabb, mint egy A8G-nek. Nem beszélve a színekről és a sokkal jobb 24p szinkronról szintén az A8G javára. :U
--------------------
Egy biztos, én nem venném meg. Ha jön, pl majd egy A10G master, azt már igen...azzal biztosan sokat fognak foglalkozni megint, de az árcédulán is meg fog látszani.

A8H-nál megnéznék egy youtube HDR videót, hogy játszik le, mert az a sony-k egyik leggyengébb pontja.

[ Szerkesztve ]

(#48445) Final12 válasza ΞΔGLΞ (#48444) üzenetére


Final12
csendes újonc

Köszi ennyire nem vágom a témát,pedig az egyik amit kinéztem az A8H lett volna a másik a Philips 805 lenne,tudnál valamit mondani róla?

(#48446) ΞΔGLΞ válasza Final12 (#48445) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem ismerem a Philips tévéket egyáltalán, ezért nem is írok róluk semmit.
Majd megteszi ezt más, valós tulaj.

(#48447) Pro Koryak válasza Final12 (#48445) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A 805 elvileg elég jó lett:
[link]
Inkább ezt, mint a Sony A8H-t, ami szerintem is egy olcsósított valami. Már a kinézete alapján is annak tűnik. :O

(#48448) daneel_hu válasza Pro Koryak (#48447) üzenetére


daneel_hu
addikt

Emlékszem, az AF8 is valami borzalom volt külsőre.

(#48449) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

A Panasonic GZ 2000 és az 1500 között mi a különbség?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#48450) Northlorien válasza HUTCHDB (#48449) üzenetére


Northlorien
tag

Hangrendszer, cherry pickelt panel, és spéci hűtés hozzá, amivel magasabb fényerőt tud. Ennyi diohelyban.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.