Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48201) Clay válasza rothfb (#48200) üzenetére


Clay
senior tag

Hát én még olyat nem láttam a C8-on. De lehet nekem lassabb a szemem, mint egyeseknek, vagy csak igénytelen vagyok :DDD

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#48202) rothfb válasza Clay (#48201) üzenetére


rothfb
veterán

Nem akarok tippelgetni, de szerintem kizárt bármelyik márkánál is, hogy a belső lejátszó ne tudjon kadenciahelyesen lejátszani. Lehet buta a lejátszó app, lehet olyan, hogy valamit nem tud elindítani, de ha már lejátszik, át is vált a megfelelő frekvenciára.

(#48203) Land


Land
veterán

Üdv!

330-345 ezer Ft-ért már vannak korrektnek tűnő (Philips 55OLED754, LG OLED55B9SLA) Oled Tv-k.
Párom általában tévézni szokott, én néha sportot nézek és esténként PC-ről Nero Media homen keresztül 1080p filmek/sorozatok szoktak menni. Viszont van egy 3 hónapos lányunk, aki idővel biztos mesét fog nézni akár több órán keresztül egy csatornát. Utóbbi miatt vessem el az Oled Tv-ket a beégés miatt és nézzek egy jobbféle Qled Tv-t?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#48204) daneel_hu válasza rothfb (#48200) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Akadást. Pár vagy egy másodpercenkénti ütemes "pillanatos" akadást."

Akkor kizárt, hogy ez egy jelenlévő probléma legyen.
Óriási balhé lenne belőle. (szerintem)
E6V-n sem láttam ilyet anno...

(#48205) Citroware válasza rothfb (#48184) üzenetére


Citroware
addikt

Egyébként egyetértek veled, de ez nemcsak TV-knél van így, hanem már szinte minden eszköznél. Egyre magasabb szintre fejlesztik azt, hogy lehet a szart drágán eladni, vagy ugyanazt többször eladni, a vásárlók nagy részének felháborodása nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#48206) Fisha válasza Land (#48203) üzenetére


Fisha
őstag

Szerintem erre a felhasználásra jobban jársz valami lcd technológiával.

(#48207) alaves válasza Land (#48203) üzenetére


alaves
addikt

OLED-et vegyél, ha igényes vagy a képminőségre. Nálunk is megy mesecsatorna, PC, alacsony OLED fénnyel (17-33) 100-120nit nem valószínű hogy probléma lenne a beégés (a 2018-as modellektől kezdődően). Az OLED754 smart paramétereit alaposan nézd meg, hogy megfelel-e az igényeidnek.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#48208) Celtis válasza rothfb (#48202) üzenetére


Celtis
veterán

Sokadszor is leírom, a droidos tv-knél van/lehet kadencia probléma. Mondjuk egy 50fps YT videó.

(#48209) Jorgi Kormi válasza Land (#48203) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ha a gyerek szemének egészsége is számít + 1 voks az oled tévére.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#48210) alaves válasza ΞΔGLΞ (#48186) üzenetére


alaves
addikt

Nehogy azt hidd, hogy valamelyik gyártó nem hibázik a szoftverrel. Mindegyik, még a Sony-nál is. Valamit javítanak és egy másik dolgot közben elrontanak. Az OLED754-nél is van ilyen probléma. Nem vagyok programozó matematikus, ezért nem is értem hogyan ronthatnak el olyan dolgot aminek látszólag nincs is köze a javított programrészhez.
Ui: Pl. most tesztelem mennyit romlott (mert hogy romlott ahogy látom) a kezdő szoftverhez képest a near black flashing és a color banding (gradient).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#48211) Pro Koryak válasza Land (#48203) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nyugodtan mehet az oled. Nem kell órákra a tévé elé szoktatni kacsatévé és társai miatt és nem lesz gond.
Menjen inkább bandázni, bulizni, cigi, pia ...stb. :DDD

(#48212) alaves válasza Jorgi Kormi (#48209) üzenetére


alaves
addikt

Na erről van szó: Jorgi Kormi-nak egy nagy 5* :) :C Ezért hagyom én is Star Stable-ézni a kislányomat inkább az OLED-en, minthogy a nyomorult laptop kis LCD-je rontsa a szemét. Na meg az élmény is ég és föld :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#48213) rothfb válasza Celtis (#48208) üzenetére


rothfb
veterán

Értem. Logikus a droid miatt...:R

(#48214) Land válasza Land (#48203) üzenetére


Land
veterán

Köszi srácok. A 2 közül inkább az LG legyen?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#48215) BusinessGuy válasza Citroware (#48175) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ahogy kifejtettem pár napja. Ami a legalapabb oled mellé rakható képminőségben, az a q9 és q90r széria. Az alatt semmilyen téren nem kapod meg az oledhez közelítő szintet. A Q80T az1 éves Q70R szintje, és képminőség tekintetében még filmek alatt is jócskán elmarad az oledtől,játékokban meg pláne de játékok alatt ez az összes qledre jellemző.
C9 és CX között elhanyagolható a különbség minden téren ide értve a mozgást is, lásd hdtvtest és egyéb érdemesebb teszterek review-jeit.

[ Szerkesztve ]

(#48216) janos666 válasza daneel_hu (#48199) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Már a ~7 éves Samsung F5500 plazma (ami itthon van) is helyesen kezeli Netfliex-el a 24fps-t (pedig ki van szürkítve a menüben a Film Mode opció, ami fix 60Hz-re utalna), ahogy az összes LG OLED is, DLNA/file lejátszásakor is. Ez inkább 5-10 éve volt általános gond, hogy fix 60Hz-el ment a belső lejátszó program. Biztos ma is vannak hülye TV-k, de már régen is voltak jók, és az OLED-ek általánosságban nem a leghülyébb TV-k (egyik márkánál sem).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#48217) Celtis válasza janos666 (#48216) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor 128.szor is. Pl. a Sony androidon (legalábbis az ATV2 platformon) minden app fixen 60hz-en megy, kivéve a TV alkalmazást. Legfeljebb a cimemotion magasra állításával felismeri a TV az eredeti kadenciát és helyreállítja.
Én pont ezért használok a TV-n külső médiaplayert, mert az 50i tartalom trükközés nélkül borzalmas bármilyen alkalmazással.

Ha nem hiszed, nézd meg a #48086 linkelt lassított videón a Sony-t 24fps netflix streammel.

[ Szerkesztve ]

(#48218) Archttila válasza janos666 (#48216) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

A netflix tortenetesen nalam is jo, DLNA-an keresztul jonnek a gondok...:) Ha csak real cinema on-t tolok (truem. off mellett) szo szerint vibral a kep, es nagyon de nagyon nem a majd megszokod szinten.
A TrueMotion-nel meg nem sikerult eltalalnom egy olyan De-Judder erteket, amivel hozza a regi LCD/madvr/DJ3-as mozgast. Gyakorlatilag egy 5 eves Samsung 55H6500 sokkal jobb mozgast produkal mint a B9, ami azert eleg durva.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48219) janos666 válasza Archttila (#48218) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

TM=OFF -> Lehet, hogy B9 firmware specifikus probléma.
TM=ON -> Ebben szerintem benne lesz a puszta megszokás is. Ha két, objektív értelemben hasonlóan rossz dolog közt kell szubjektíven döntened, akkor azt látod jobbnak, amit már megszoktál. (Az LCD féle blur is sz@r, de megszoktad, és most hiányolod, mert mosott valamennyit az akadozáson, de maga a darabosság a 24fps-ből jön, nem az OLED-ből...)

(#48217) Celtis - Elhiszem. Sony-val a legkevesebb az ilyen jellegű tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#48220) KTTech válasza evilskati (#48168) üzenetére


KTTech
veterán

Nálam 3 db HP Microserver van (a régi N36 és N40 széria, több, mint elegendő a teljesítménye), szerverenként 4db 2TB WD RE4 illetve WD RED és WD Purple HDD-kel (szerverenként azonosak persze), Debian 10 illetve XigmaNAS alatt, ZFS filerendszerrel, RaidZ tömbben (ha 1 HDD meghal szerverenként, az adatok sértetlenek maradnak, és továbbra is megy a rendszer, csak egy hibaüzenetet kapol a felügyeleti rendszerben, hogy jó lenne aktiválnom a pénzerőt a kieső HDD pótlására). A nettó összkapacitás így 5.4-5.5TB szerverenként. Gigabites háló van, Mikrotik routerrel. A lejátszásért egy AMD Ryzen3 3200G alapú PC felel, MPC-HC BE és MadVR párosítással, illetve tervben van egy Shield Pro is. Olyan 109-110MB/s a mért csúcssebessége a hálózatnak, akár írás, akár olvasás terén. A párhuzamos olvasással sincs gond, mindegyik szerver 16GB RAM-ot használ, főleg olvasási gyorsítótárnak (a ZFS szereti).

Nálam a DLNA kizárt (mert ha valamit épp nem ismer a fogadó, akkor máris jöhet a transzkódolás, ami minőségveszteség illetve teljesítményigényes, a szervereim nem erre vannak tervezve), SMB-n van minden. Nem használok adatbázist (sőt kifejezetten kerülöm, mióta néhányszor megszívatott, a kézi adatbevitel meg túl hosszadalmas lenne a fel nem ismert filmeknél), a saját rendszeremet jobban szeretem, minden film szépen be van rendezve mappaszerkezetbe, angol cím alapján (meg el van lmtva egy sorszámmal, ami alapján pillanatok alatt kereshető a listámból, ami tartalmaz minden lényeges infót az adott fileról: felbontás, képfreki, hangsávok és azok tulajdonságai, felirat, magyar cím, IMDB link).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#48221) chros válasza Archttila (#48218) üzenetére


chros
őstag

Probald ki ugyanazt a tartalmat kulso HDD-vel az LG beepitett lejatszojaval, amivel gond volt DLNA-n. Mi volt az egyebkent?

(#48222) blakey válasza Archttila (#48164) üzenetére


blakey
titán

Akkor azt mondod, hogy egy Zidoo Z9X (ami amúgy is tervben volt) orvosolhatná a fájdalmam - egy CoreELEC képes eszköz is orvosolná a problémádat. A Z9X nagyon friss modell, én még várok egy-két új frissítést és utána kipróbálom. Valószínűleg már egész tűrhető lesz a szoftvere de egy megfelelő CE képes box nagyon frankó társ lehet a médialejátszásban.

(#48168) evilskati
Úgy látom, hogy a TV csak egy kis szelete a dolognak. - megjelenítőként funkcionál
DLNA-n keresztül történik a lejátszás? - nem, SMB/NFS, DLNA-n csak akkor ha TV-vel vagy Blu-ray lejátszóval szeretném elérni a NAS-t
Akkor van mellé egy DLNA képes NAS? - nekem van NAS de nem kötelező hozzá ilyesmi, egy számítógéppel is megoldható az SMB/NFS és DLNA is. Egyébként nálam a Plex szerver biztosítja a központi adatbázist és azon keresztül érem el Kodival, Infuse-al, MrMC-vel és egyéb lejátszókkal a szervert, így nincs probléma ha egyik készülékről a másikra költözök, minden ugyanott tart és onnan tudom folytatni ahol abbahagytam, de természetesen más módszerek is léteznek a központi adatbázis eléréséhez, Emby, vagy MySQL.
Gondolom itt figyelembe kell venni a hálózat sávszélességét és a NAS-ban található HDD-k olvasási sebességét is. - nem ár a min. CAT5e kábelezés, hogy problémamentes legyen a 4K HDR Atmos lejátszás
Talán külső SSD-ről etetitek? - én kizárólag hálózatról használom NAS-ról megy a lejátszás de mehet USB-ről is, van aki úgy használja.
Láttam említve az Nvidia Shield-et, mint lejátszót, erre közvetlenül van rákötve valami háttértár, vagy szintén NAS-ról van etetve? - itt is mehet NAS-ról a lejátszás de USB sem akadály.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48223) krx21 válasza ΞΔGLΞ (#48172) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát lehet, de akkor jó lenne bele még pár objektum felismerés is.
Járművek, oszlopok, kerítés... :K Persze ez iszonyat processzor igényes művelet lenne, pláne úgy hogy jó is legyen...

(#48224) blakey válasza daneel_hu (#48204) üzenetére


blakey
titán

Nem feltétlenül és a felhasználók (megkockáztatom) 90%-a észre sem veszi, van 8% aki látja, tudja, és megfelelő beállítással elviselhetővé teszi és van 2% aki semmilyen szinten nem viseli el, én a 8%-ba tartozom, jó beállítással észrevehetetlenné tehető és egyáltalán nem zavarja a szórakozást. Ha tesztelésről, hibakeresésről van szó akkor a 2%-ba tartozom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48225) KTTech válasza blakey (#48222) üzenetére


KTTech
veterán

Nem lenne rossz ez a Zidoo Z9X, de sajna még mindig nem tud DRM-et (ez nem befolyásolja a helyi lejátszást, amit viszont jól tud)... így nálam kiesett, marad majd a Shield Pro, 23 fonttal drágábban (bár több memóriával).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#48226) blakey válasza KTTech (#48225) üzenetére


blakey
titán

Sajnos igen, én is megemlítettem a megjelenéskor, illetve nekem hiányzik az is, hogy a saját lejátszóján kívül egyéb app-okkal is kadenciahelyes legyen a lejátszás, pl. Kodival, egy CE képes lejátszót jobbnak tartok, olyan élményt nyújt mint régen egy Dune, egyedül felskálázásban gyengébb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48227) KTTech válasza blakey (#48226) üzenetére


KTTech
veterán

A Dune lejátszói nem voltak rosszak a Sigma Design-es chipsettel. Mondjuk nemrég adtam el a Popcorn C-200-at (ami azonos volt a D1-el), mert sajnos az AAC hangokkal meggyűlt a gondja (bizonyos forrásoknál). Az újabb Dune-ket nem ismerem sajnos (amik Android + Linux alapúak), de a Pro 4K II nem tűnik rossznak (és a DRM is támogatott), de sajnos a DV-t nem láttam a leírásban.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#48228) Archttila válasza chros (#48221) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha csak a RC on, akkor az osszes 24p anyag nezhetetlen. (Kiveve a Gemini, ami kicsit tobb :DDD)
TM Clear jo lenne, de valahogy az sem az igazi. Amikor nagyobb teret vesz a lassan mozgo kamera, vagy hirtelen kicsit gyorsabban kezd el mozogni a szinesz, akkor egyszeruen elverzik.
Valahogy van az egesznek (a legjobban eltalalt de-judder mellett is) egy enyhe vibralo hatasa, amit nem lehet/tudok megszuntetni.

Most videken vagyunk, de hetvegen csekkollom amit irtal.

Ps.: Igy fejbol az 5G wi-fi channel 36-os csatornan, 80mhz-en, es a 111111 statban:) 670 mbit/s-en viritott.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48229) blakey válasza Archttila (#48228) üzenetére


blakey
titán

TM Egyéni és 0/0 legyen az első próba utána egyesével állítsd a Blur-t és próbálgasd, hátha lesg olyan ami a B9 hibáit kompenzálja. Az LG-ken a Real Cinema nem valami jó, sőt csak az Egyéni az ami használható. Egy próbát megér.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48230) Archttila válasza blakey (#48229) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Koszi, de a blur nem csak a 60 feletti anyagoknal hasznalhato?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48231) janos666 válasza blakey (#48229) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha bekapcsolod a TrueMotion-t, akár csak 0/0 állással is, azonnal kikapcsol a RealCinema, tehát 0/0 effektíve olyasmi, mint TM=Off, RC=Off (bár lehet, hogy már a 0/0 is interpolál egy kicsit). Tehát rossz helyről indulsz így. Inkább állítanék be mondjuk 3/3-at, aztán TM ki/be úgy, hogy az RC közben On, mert az RC=Off az akadazoni fog. TM-nél (1/1 és felette) ez nem gond, mert akkor már nem a 2:3 szaggatást látod, hanem az interpoláció eredményét (onnan jönnek az extra képkockák, nem 2:3 ismételgetésből).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#48232) ginola válasza janos666 (#48231) üzenetére


ginola
addikt

Sony esetén, mondjuk az LED, motionflowt mire érdemes állítani?

(#48233) Clay válasza ginola (#48232) üzenetére


Clay
senior tag

Ki

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#48234) ginola


ginola
addikt

Kedves 55 GZ950 tulajok.
Mekkora a készülék talp szélessége, mélysége?

(#48235) bunddog


bunddog
tag

Sziasztok!

A nagy kérdés: B9 vagy C9? :D Megéri a C9 a felárat? Rtings szerint HDR Peak Brightness-ben van "komolyabb" eltérés. Csak a megjelenítésbeli különbség érdekel, egyéb feature (hang, belső lejátszó stb.) nem.

(#48236) BusinessGuy válasza bunddog (#48235) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Rtings-et hagyjuk...
Attól függ mennyi az a felár, de +50-100-at meg.
Képminőség jobb (b9-en erősebb a black crush pláne hdr alatt), skálázás jobb, mozgásmegjelenítés jobb, rendszer pörgősebb kevésbé besokalós, a fényerő valamivel több.

(#48237) kicsi kecske válasza BusinessGuy (#48236) üzenetére


kicsi kecske
tag

Ellenben a c9et mar nem kapni, max outlet vagy használtkent 😊😉

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#48238) Plebi


Plebi
senior tag

Áldom az eget, hogy nincs olyan "jó" szemem, hogy észrevegyek minden kis anomáliát és azt nézegessem egy új tv-n teszt képekkel, hogy milyen kis hibák vannak, ami használat közben nem is látható, ahelyett, hogy élvezném a tv-met. Bár nekem sok megtakarításom van benne, így megbecsülöm, hogy egy ilyen drága eszközöm lehet, nem tervezem minden évben cserélni, ettől függetlenül ahogy lejjebb is irtam gariztatom amit kell.

Sajnos utóbbi időben nem lehet itt mást olvasni. Tudom fórumra szinte csak azok írnak akiknek gondja van. Én is megvettem akkor a bemutató darabos b8-at, utána egyből kijelzőt cseréltettem gariba és azóta minden jó.

Egy dolgot nem érték, tesztekben mindenhol azzal kezdik, hogy truemotion off, BFI off, akkor itt miért akarnak sokan szappanoperát? Miért nem jó, ahogy a film sorozat fel van véve? Moziban sincs truemotion-t meg BFI-t. Közben mindenkinek baja van vele és rosszul működik. Kb 1-2 film sorozat nézése után már fel sem tűnt, hogy ezek közül egyik sincs bekapcsolva.

Egyébként korábbiakra, igen megjelent az apple tv, végre, új apple eszközökhöz jár az 1 év előfizetés, vegre nezhető a regebbi LG-ken is külső eszköz nélkül, ez szuper, de air play továbbra sincs. Ebben továbbra is a szar az LG-ben. Kiad egy tv-t majd szoftveresen egy szinten hagyja vagy visszafejleszti idővel. Nekik is kellene egy apple féle büntetés és nem lenne tervezett avultatás szoftveresen.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#48239) Fisha válasza Plebi (#48238) üzenetére


Fisha
őstag

Ahogy te is írtad az elején: örülj neki, hogy téged nem zavar, élvezd a számodra tökéletes képet, én is erre vágynék a legjobban. :)
Lejjebb a mozis, szappanoperás rész inkább technológia tájékozatlanságot sejtet, semmint reális érv lenne, minden bántás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#48240) poli27


poli27
veterán

Ma a mediába bementem megkukkantani a cx tévéket :D odajön a Samu manus, hogy tud e segíteni, erre mondom csak nézegetem az oldeket... erre mondja már a qled is van annyira jó mint az oled :DD Mondtam neki árban biztosan :DD

(#48241) Plebi válasza Fisha (#48239) üzenetére


Plebi
senior tag

Nem hiszem, hogy technológiái tájékozatlanság lenne, egyszerűen nem használom azt ami rossz. Nem csak én írom, hogy rajzfilmszerű, vagy szappanoperás. Nem életszerű, gyorsított képet latok, ha TM be van kapcsolva, BFI jobb lenne, de ott tagadhatatlan, hogy a 30 hz miatt én sem tudom megszokni a villódzást, biztos ebben egy cx jobb, ahol 120 hzről feleződik.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#48242) Fisha válasza Plebi (#48241) üzenetére


Fisha
őstag

Jó akkor konkrétan:
1. Azért a TM 1-2-es dejudder mellett még nagyon nem szappanoperás. Amit egyébként én is utálok, nemcsak TM-mel, de még eredetileg sok képkockával felvéve is. Hiszen a szappanopera nem az interpolációtól lesz, hanem a sok képkockától.
2. A mozis képmegjelenítést párhuzamba állítani az oledessel teljesen felesleges és értelmetlen. Az oled az a technológia, ahol sajnos a 24p minden nyűgje beleszakad az ember nyakába. Korábban sokszor átbeszéltük már ezt.

[ Szerkesztve ]

(#48243) Plebi válasza Fisha (#48242) üzenetére


Plebi
senior tag

Azért is irtam, hogy hál istennek nincs mindent látó szemem, egyszerűen élvezem a tv-n megjelenő tartalmat, és mozizok, mint a moziban. Kikapcsolok minden képjavító szarságot és csak azt nézem ami oda lett tervezve. Igen 24p-t és 21:9et elfelejthetnek a filmesek, de most csak ilyen van.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#48244) daneel_hu válasza Plebi (#48238) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Moziban sincs truemotion-t meg BFI-t. Közben mindenkinek baja van vele és rosszul működik. Kb 1-2 film sorozat nézése után már fel sem tűnt, hogy ezek közül egyik sincs bekapcsolva."

A "Mozi" ha jól tudom impulzusos technológia.
Magyarán de, olyan mint a BFI sőt jobb.

(#48245) torma1981 válasza poli27 (#48240) üzenetére


torma1981
veterán

Árban sem. Mert drágább a QLED. 🙂

(#48246) chros válasza janos666 (#48231) üzenetére


chros
őstag

Janos, ezt Te lattad? [link]
Igy az LG-ken (2018-tol biztosan), a 3 dimming algo-bol 2 kikapcsolhato! (A maradek ABL nem nagy gond.)

Nem tudok mas markarol (Pana, Sony, Philips), aminel ezt meg lehetne tenni.

[ Szerkesztve ]

(#48247) janos666 válasza daneel_hu (#48244) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A filmtekercses mozi hagyományosan olyasmi, mint a 72Hz-es BFI, és digitális projektorok közt is van, ami tudja villogtatni a fényforrását (az inkább >=92Hz szokott lenni, ami valamelyest a 3D korszak öröksége is, hogy lehessen szemenként 24 többszöröse aktív szemüveggel). De nem csak a frekvencia számít, hanem a duty cycle is, ami most LG WOLED-nél viszonylag szűken paraméterezhető, mert szó szerint fekete képkockát jelenít meg maga a WOLED panel pixelenként, de más jellegű szabályzásnál (pl. mikor LCD mögött villognak a LED-ek, nem maguk a pixelek) szabadabban paraméterezhető (pl. kikapcsolhat 6ms-re, majd bekapcsol 10ms-re, vagy fordítva... bár LCD TV-ken is inkább szabályosan hullámzik, de a plazma TV-k tovább maradtak feketék, mint ameddig világítottak egy képkockához...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#48248) janos666 válasza chros (#48246) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Láttam már így képeken, de a C9-em menüjében (mikor legutóbb szétnéztem az IN-START -ban) még nem. Talán majd a következő firmware-el megkapja. Bár a C9-en eleve sokkal finomabban dolgozik, mint a C8-on, ezen még nem zavart (a C8-on még néha igen).
Mondjuk alig használom mostanában a TV-t.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#48249) DamianB válasza poli27 (#48240) üzenetére


DamianB
őstag

Azért nem olyan rosszak az új qledek meg is lepődtem.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#48250) Land


Land
veterán

Erősen agyalok az LG OLED55B9SLA tévén 346.000 Ft-ért, 2 év garanciával. Előbb olvastam, hogy beégésre csak 2 év gyári garancia van, tehát ha +3 év kiterjesztett garanciát vennék hozzá, akkor az nem vonatkozna beégésre. Szerintetek beégésen kívül ezek a TV-k elmennek 5 évet hibátlanul vagy mindenképp érdemes 5 év garanciával venni?

(C9 már nem kapható..)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.