Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) Fisha válasza MultiDoodad (#48945) üzenetére


Fisha
őstag

Ha fakóbb, akkor ott valami nem kerek szerintem. Ez akkor szokott lenni, ha valahol elveszik a HDR meta. A TV kirakja a HDR logót mikor megkapja ezt az inputot?

[ Szerkesztve ]

(#48952) szabiii07


szabiii07
csendes tag

Media Marktot vagy az Lg szervizt kell ilyenkor hivni?

(#48953) AL válasza szabiii07 (#48952) üzenetére


AL
addikt

Szia. A frissen vásárolt készülékeket az adott üzletnek kell cserélnie.
Személyes vásárlásnál : 3 nap. Netes vásárlásnál : 14 ? nap
Üdv.

(#48954) MultiDoodad válasza Fisha (#48951) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Igen természetesen, sőt meg is néztem beállításban. De ez nem az első eset, minden játéknál ezt tapasztalom ami támogatja a HDR-t. Érdekes módon egy youtube videónál ezt nem nagyon tapasztalom.

(#48955) szabiii07


szabiii07
csendes tag

Ember kedvét veszik el hogy selejt tv-t küldenek :(

(#48956) adamssss válasza MultiDoodad (#48945) üzenetére


adamssss
veterán

Kvantalas fullon van a ps-en?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#48957) chros válasza szabiii07 (#48955) üzenetére


chros
őstag

Elhiszem, de ne csuggedj! :) Sajnos megesik az ilyesmi, a jo hir ebben: 99% az eselye, hogy csere tokeletes lesz. :)

(#48958) Celtis válasza chros (#48957) üzenetére


Celtis
veterán

Pont ugyanakkora a valószínűsége, hogy másodikra, harmadikra, stb. hibásat kap, mint elsőre. :)

(#48959) whatnot válasza Celtis (#48958) üzenetére


whatnot
őstag

Ezzel nem mondtál ellen. Úgy tűnik, sajnos elsőre az 1%-ba esett :)

Első OLED tévémet holnap üzemeljük be. Van ajánlott demo, hogy parasztvakítsam magam? :)

(#48960) KTTech válasza kicsi kecske (#48919) üzenetére


KTTech
veterán

Az ilyen váltogatásokba bele szoktak némulni, sajnos. Sokszor jártam már így TV-vel. Emiatt a TV-n nálam semmilyen hang nincs, mindent az erősítő intéz, így nincs kavarodás. Egyébként minek optikai hang, ha ott van a CEC vezérelt erősítő, ami HDMI-t feltételez?
A TV-n belül a Viera app-on állítható egyébként, hogy hova küldje a hangot, de automatikusan nem fogja megoldani a kérdést.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#48961) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Nulla döglött pixel és 0 km-es a tv , a röccenéseket finoman el lehet tüntetni ( egy kis finom állítgatással) ,kombinálva a beltéri egységgel a zoom funkciót , minden sz@r logó eltüntethető , Hd ( 720) és SD hányadék ,
Netflix qrv@ jó, antenna Hd csatornák már jobbak ( semmi javító turpisság). Sokat nem fogok itt okoskodni , még egy két bejegyzés lesz részemről a panáról és csendesen olvasgatom tovább a h.sz-ket.u.i: Bazi nagy ez a tv , de nálunk elfért volna még egy mérettel nagyobb is , de hàt kinek van erre pénze : [link] ;] ( Majd ha kiszolgálta az idejét) Ennyiért úgy néz ki , hogy megérte.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#48962) rothfb válasza Jorgi Kormi (#48961) üzenetére


rothfb
veterán

Gratulálok!:R

(#48963) MultiDoodad válasza adamssss (#48956) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Sajnos nem tudom mi az... :DD

(#48964) kicsi kecske válasza KTTech (#48960) üzenetére


kicsi kecske
tag

Köszi. Apueknal van a TV en csak keresem neki a megoldást 😁hétvége felé megyek hozzájuk akkor lecsekkolom. Nem tudom miért kellett bele az optikai, most hogy kérdezed valóban felesleges ha HDMIn átvisszuk a hangot es egyéb jelet is.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#48965) chros válasza Celtis (#48958) üzenetére


chros
őstag

Dehogy is :) Valoszinusegszamitas, kozepiskola: ha szaz golyobol 97 piros es 3 fekete, akkor mennyi a valoszinusege, hogy masodszor is feketet huzol :)

(#48966) Batyops válasza whatnot (#48959) üzenetére


Batyops
aktív tag

John Wick 2 nyitó jelenet 4K HDR-ben pont elég nem kell itt semmi demó.

(#48967) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

SONY 55" AG8 | 230e

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48968) TCr válasza Archttila (#48967) üzenetére


TCr
veterán

Hogymi???

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#48969) Archttila válasza TCr (#48968) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem veletlenul a beszerzesi arat adtak meg. Biztos ami biztos, rendeltem egyet.:DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48970) zozika84


zozika84
őstag

Most, hogy megjelennek a 30xx kártyák vajon letesztelik a 9-es OLED szériát a 4K 120FPS-re? :F

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#48971) TCr válasza Archttila (#48969) üzenetére


TCr
veterán

Én is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#48972) Celtis válasza chros (#48965) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem azért 100 darabnál jóval több TV készült. Ez a probléma sokkal inkább egy százoldalú pénzérme feldobása. Ilyet nem tanítottak a középiskolában?
Ha egy üzletnek van 100 darab készüléke raktáron, akkor az 1%-os hibaarány nem azt jelenti, hogy pontosan 1 darab rossz van közöttük, hanem bármelyik 1% valószínűséggel lesz hibás.

(#48973) Celtis válasza TCr (#48968) üzenetére


Celtis
veterán

Ahogy nézem 230.049 Ft a maximum ár mindenre. A 86''-os LG TV is annyi.

(#48974) Calogero válasza Celtis (#48973) üzenetére


Calogero
addikt

Meg a laptopok is (a többség)

(#48975) máyköl


máyköl
veterán

Holnap vagy hetfon erkezik a Tv. (65” B9).

Lenne par kerdesem:

- Olvastam korabban, hogy be kell “jaratni” ezeket a teveket. Mit jelent ez pontosan? Mit nezzek vagy ne nezzek rajta, es meddig?

- Valaki tudna ajanlani ehhez a tevehez jo kep beallitasokat?

- A beeges vedelmet magatol tudja a keszulek, es elvegzi kikapcsolaskor, vagy be kell hogy allitsam ezt kulon? Btw, ha mar beeges, mekkora fenyerovel hasznaljam maximum?

Barmi egyeb tanacsot szivesen fogadok. :)

Koszonom elore is!

(#48976) szabiii07


szabiii07
csendes tag

Felhivtam a media marktot cserélni nem tudják mert nincs készleten 65cx válasszak más terméket hát köszi de nem :W

(#48977) Fisha válasza máyköl (#48975) üzenetére


Fisha
őstag

Érdemes az rtings-es beállításokból kiindulni. Aztán ízlés szerint finomítani, ha kell.
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b9-oled/settings

Ne feledd, hogy minden bemenetre külön be kell állítani a dolgokat. Hogy pontosan mit jelent egy bemenet, azt azért nem mindig olyan egyszerű eldönteni. Szóval, ha eleinte agybajt kapsz, hogy minden "visszaugrik" az eredetire, akkor ne félj, nem vagy egyedül, túlleszel rajta.
:)

Bejáratás kicsit mítosz is. Javulhat a képe az elején, de ha nem vadászol direkt bendinget és tintinget, akkor nem is fogod észrevenni. Lehetőleg azért változó tartalommal használd az első 10 órákban, a legjobb, ha full screen. Pl 16:9-es sorozat.

A regenerációt magától csinálja, csak ne áramtalanítsd soha lehetőleg.

OLED fényerőt SDR-nél én 30-ra vettem vissza. Ezt érdemes megtenni, mert alig lesz tőle sötétebb, de az élettartamot állítólag jelentősen növeli. HDR maradhat 100-on.

[ Szerkesztve ]

(#48978) chros válasza szabiii07 (#48976) üzenetére


chros
őstag

Akkor penz vissza! Es mashonnan venni.

(#48979) chros válasza Archttila (#48969) üzenetére


chros
őstag

Sok sikert hozza, ezt kuldte vissza Eagle! :D

(#48980) máyköl válasza Fisha (#48977) üzenetére


máyköl
veterán

Köszönöm :R

(#48981) chros válasza zozika84 (#48970) üzenetére


chros
őstag

Biztosan :) Vincent azt allitja, hogy teljes 48Gbps a HDMI 2.1 az RTX30 kartyakon.

(#48982) TCr válasza chros (#48979) üzenetére


TCr
veterán

Már le is került az oldalról (a többi drágább tévékkel együtt).
Tuti, hogy valami rendszerhiba volt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#48983) Fisha válasza Fisha (#48977) üzenetére


Fisha
őstag

El tudja nekem valaki magyarázni, hogy pontosan mit csinál az LG-kben a real ciname opció? Ahogy neten néztem elvileg 5:5 pulldown-t kapcsol 24p tartalom esetén, ami valahol logikus. Mondjuk fura, hogy ezt kapcsolni kell, mi értelme kikapcsolni? Nem ez lenne a kadenciahelyes lejátszás eleve?

No és mi van akkor, ha medaplayerből jön az anyag, ahol eleve be van kapcsolva a refresh rate szinkron HDMI-n keresztül? Akkor ez már semmit se csinál?

[ Szerkesztve ]

(#48984) zozika84 válasza chros (#48981) üzenetére


zozika84
őstag

Akkor jó :)) remelem a nextgen konzolok is kihasznaljak majd :C

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#48985) Archttila válasza chros (#48979) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

:DDD
Nyilvan rendszerhiba, egy probat azert megert:DDD
Egyebkent eladasra szantam... :K (most minden zs megy a 65'-ba):))

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48986) szabiii07 válasza chros (#48978) üzenetére


szabiii07
csendes tag

Szerintem megvárom én már a januárt a plusz 3 év gari miatt ha már igy jártam... igy is kötöttem rá plussz 2 évet a nagy semmire :))

(#48987) chros válasza Fisha (#48983) üzenetére


chros
őstag

Janostol a magyarazat: [link]

(#48985) sati : "Egyebkent eladasra szantam... :K"
:D Akkor megnyugodtam

(#48984) zozika84 : Vincent az uj Xboxrol nem ezt allitotta (hanem 40Gbps-t). Majd kiderul ...

(#48988) Fisha válasza chros (#48987) üzenetére


Fisha
őstag

Ó, köszi (Jánosnak is). Így nem csoda, hogy nekem se állt össze, hogy ennek mi értelme. :)

(#48989) chros válasza Fisha (#48988) üzenetére


chros
őstag

:) Igen, meglehetosen zavarosra sikerult ez az opcio. A lenyeg, hogy legyen mindig bekapcsolva sorozatokhoz es filmekhez, akar belso vagy kulso a forras, es ekkor kapod meg az igazi judder-free 23p/24p/25p-t.

Ha nem igy hasznaltad, akkor letesztelheted ujra a mozgas megjelenitest a B9-en ... :D

[ Szerkesztve ]

(#48990) Fisha válasza chros (#48989) üzenetére


Fisha
őstag

Hehe. :)
Interpolációnál mindegy, ott kikapcsolja magát, bár az is bénán van megcsinálva, mert csak kiszürkül az opció, de úgy marad, ahogy volt. Ha ON-on, akkor ON-on. Ehh.
Álánátur meg sajna be volt kapcsolva. Nem is recegést látok, hanem elmosódást, "szellemképet"... :(

[ Szerkesztve ]

(#48991) TCr válasza Archttila (#48969) üzenetére


TCr
veterán

"Tisztelt XYZ Úr!

Az alábbi megrendelésével kapcsolatban írok. A rendelt termék hibás készlet információval és téves áron került ki oldalunkra, így rendelését nem tudjuk teljesíteni. Az esetlegesen okozott kellemetlenségért ez úton is elnézését kérem."

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#48992) Archttila válasza TCr (#48991) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szinten zenesz:DDD
Annyira nem hasit, mert idombol kitelt, szoval egy probat boven megert.:)(bar bevallom eddig meg soha nem jott egy ilyen jellegu probalkozasom sem)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48993) TCr válasza Archttila (#48992) üzenetére


TCr
veterán

Nekem igen, de ahogy a többi, úgy ez sem jött össze. :DDD
Őszintén, azért az elején egy picit, tényleg picit beleéltem magam. :B

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#48994) Archttila válasza TCr (#48993) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy hangyaherényit én is:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48995) zozika84 válasza chros (#48987) üzenetére


zozika84
őstag

Igen-igen én arra gondoltam, hogy a 40gGbs is elég a 4k 120-hoz, (10 bit)és elvileg a C9 csak a Hdmi 2.1 es eszközökön támogatja ezt képfrissítést ebben a felbontásban. Ha nem is hasznaljak ki a teljes savszelesseget az sem gond, csak a COD miatt erdekel tobbek kozott a 4K120 a 9-es OLED szérián :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#48996) Strezi válasza szabiii07 (#48976) üzenetére


Strezi
őstag

Bejelentheted az LG-nek is. Pikk-pakk kijönnek és megjavítják. Náluk van alkatrész.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#48997) szabiii07 válasza Strezi (#48996) üzenetére


szabiii07
csendes tag

Hivtam az LG is ők is kapásból a cserét javasolták de a telefonos operátor nem igazán volt képbe :U

(#48998) tollasahatam válasza szabiii07 (#48997) üzenetére


tollasahatam
kezdő

ez melyik típusú tv?

(#48999) szabiii07 válasza tollasahatam (#48998) üzenetére


szabiii07
csendes tag

65cx

(#49000) snpetit válasza szabiii07 (#48999) üzenetére


snpetit
aktív tag

pénz vissza esetén a biztosítást nem bukod? :-/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.