Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) DamianB


DamianB
őstag

Majd jönnek az okosok de én azt mondom oké . De 480 ért van cx én azt venném a helyedben .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#48352) mucsácsó válasza zsepii (#48349) üzenetére


mucsácsó
tag

Szia!

Én csak ajánlani tudom a B9-et, én is pár hete vettem :) nyilván nem tökéletes a TV, viszont brutálszép a képe, ha sikerül jól belőni a beállításokat (nekem finoman szólva nagyon nem jöttek be az előre beállított profilok, de nyilván mindenkinek más az ízlése :) )
Eddig bárkinek mutattam, mindenki el volt ájulva tőle..
Samsungból szvsz idén a Q90T/Q95T ami _TÉNYLEG_ rohadt jól sikerült és ajánlott is - dehát az meg még picit borsos egyelőre..

B9-en a játékok nagyon szépek, eddig csak FHD-n próbálgattam base PS4-en játékokat, de jól tolja az upscale-t 4K-ra, Ghost of Tsushima pl. emberidegen néha, de akár a 2016-os Doom is SDR-ben elég brutálisan néz ki, rendesen kb. mélység érzetet ad a képnek a kontraszt és a fekete, vagy nem is tudom :) ... csak jól beállítani szerintem kicsit szenvedős a tévét, de ha egyszer megvagy vele, akkor utána már nem ereszt :D

Azt mondjuk nem tudom, hogy napi 10-12 óra IPTV-re (csatorna logókkal...) mennyire ajánlatos az OLED.. az lehet picit meredek, de zoomolással kikerülhető végülis a logo :D
de majd az okosok.. :)

(#48353) mucsácsó


mucsácsó
tag

Megnéztem minap Netflixen a Project Powert - az éjszakai részek és a színek embertelen durván néztek ki, brutál ez a Dolby Vision :D még a picit gyengébb filmeket is feldobja a látvány.. :D

Tudtok még esetleg filmet/sorit - akár Netflixen is - ami másztszí és bokafosatós a látványban? :P

(#48354) Fisha válasza mucsácsó (#48353) üzenetére


Fisha
őstag

Szerintem a dark (a második évadtól uhd-hdr csak) elég brutálisan jól néz ki.
Amúgy az a project power... atyaég. Inkább a sharknado 8-at néztem volna helyette, az kisebb időelb.. lett volna.
Illetve korábban már ajánlottam a Seven worlds one planet-et. Azt hiszem az is netflix.

(#48355) ΞΔGLΞ válasza mucsácsó (#48353) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nos, én pont nem voltam elájulva ettől a szar fimtől. A látványtól sem és a Dolby atmos hang is egy rakás gané volt. Ehhez képest a német DARK atmos-ban körberöhögi a PP-t. Nézd meg, pl a 10 ember egy szigeten, vagy mi a lófütty a magyar címe, na a sziget, tengerpart, nap, pálmafák ...meg úgy minden odavág látványban.

(#48356) ΞΔGLΞ válasza Fisha (#48354) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pipa vagyok netflix-re, második, harmadik évadból eltűnt az ATMOS hang. Csak sima DD+, kb olyan érzésem volt elsőre, mintha bedugultak volna a füleim.

(#48357) Fisha válasza ΞΔGLΞ (#48355) üzenetére


Fisha
őstag

Ennél a project powernél valamit nagyon elkeffentettek a hanggal, bár lehet, hogy azóta javították. Semmit nem lehetett hallani/érteni a párbeszédekből 5.1-ben. Nagyon zavaró volt, már akkora kiemelést raktam a centerre, hogy mindenhol máshol beszakadt volna a dobhártyám ha megszólal valaki.

(#48358) nitro16 válasza mucsácsó (#48353) üzenetére


nitro16
senior tag

Extraction szerintem elég jól meg van csinálva. [link] Fent van netflixen 4k hdr-be.

(#48359) chros válasza mucsácsó (#48353) üzenetére


chros
őstag

Jo DV-k netflixen: Stranger things S02-S03, Alter carbon S01, Witcher S01. Ezekkel elleszel egy darabig :)

(#48360) Jorgi Kormi válasza chros (#48359) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ezekkel be is járathatom a tévét.( finoman) + a lányom az Umbrella academy sorozattal.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#48361) rothfb válasza Jorgi Kormi (#48360) üzenetére


rothfb
veterán

Megjött már a Pana?

(#48362) Jorgi Kormi válasza rothfb (#48361) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Várom a szállítási cég telefonhívását , bekevert a hosszú hétvége.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#48363) rothfb válasza Jorgi Kormi (#48362) üzenetére


rothfb
veterán

Médiamarkt-os a vétel? Melyik futárszolgálat?

(#48364) Jorgi Kormi válasza rothfb (#48363) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

M.M-nak a futárszolgálata , üzletben vásárolt akció volt részemről. 19-ke +2 nap van a papíron.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#48365) mucsácsó


mucsácsó
tag

Köszi a tippeket srácok :) a sorik mind megvoltak már, leszámítva a DARK s2 és s3, azt most kezdem - de amúgy már a s1 is durván nézett ki néha :)
Project Power mint film gyenge, de látványra nekem okés volt :) Extraction fasza viszont nagyon, talán az első Netflix film, ami kifejezetten odabaszós lett :D

[ Szerkesztve ]

(#48366) DamianB válasza Fisha (#48357) üzenetére


DamianB
őstag

Pont ezt meséltek a Denon boltban hogy ha nincs külön center akkor oda x.1 nél a beszéd hang és már TVK is szeretik így leadni. Csak az a baj egy 3,1 is 200 K:(

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#48367) flake


flake
csendes tag

"Sajnos" én még nyaralni vagyok, igy nem tudom ellenőrizni, hogy az új CX frissítés rendbe rakta-e a dual layeres DV-t. Valaki esetleg megtudná nézni?

creating rivers in the desert

(#48368) zsepii válasza mucsácsó (#48352) üzenetére


zsepii
tag

Köszönöm a véleményed! Ma bent voltam MM-ben, megnéztem a jelöltet, tényleg szép a képe. Szerintem ő lesz az áldozat, csak a beégés miatt aggódok, van valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

Köszönöm előre is!

(#48369) zsepii válasza DamianB (#48351) üzenetére


zsepii
tag

Köszi, de a 480 ezer most nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#48370) janos666 válasza DamianB (#48366) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy jó AVR szét tudja dobni normálisan a front-okra a center csatornát (én így használom).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#48371) Fisha válasza janos666 (#48370) üzenetére


Fisha
őstag

Van olyan mazochista, aki AVR-t használ, de nincs centere? :o

(#48372) DamianB válasza janos666 (#48370) üzenetére


DamianB
őstag

Oké de az egy AVR :DDD
Én csak egy egyszerű 3.1 Ben gondolkodok társasházba elég az .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#48373) janos666 válasza Fisha (#48371) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha szettként vettem volna meg a hangdobozokat, akkor is a padláson porosodna a center. Nem tudom betenni a képernyő közepébe, csak alá vagy fölé, és hiába mindenféle mérőmikrofonos játszadozás, a hangképe sem lesz teljesen egyforma a front-okéval. De így, ha pontosan középen ülök (és a front-ok is szimmetrikusan vannak elhelyezve), akkor tökéletesen a képernyő közepéből hallom, ami a forrásban oda van keverve (nem szánkázik fel-le magasságilag és nem hallani átmenetet hangszínben, ha valami mozog előttem).
A sub-ért sem rajongok, az is csak szükséges rossz.
Ezt a center dolgot mozikba találták ki, ahol mehet a vászon mögé, illetve kevesen ülnek a terem középtengelyén.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#48374) Fisha válasza janos666 (#48373) üzenetére


Fisha
őstag

Ööö. Én elsősorban arra gondoltam, hogy minek szívatja valaki magát AVR-rel, ha sztereo erősítőt negyedannyiért lehet venni 10x jobb minőségűt, amin zenét is lehet hallgatni, nem csak filmet nézni.

A hangképpel sem teljesen értek egyet (mint stúdióakusztika szakirányos villamosmérnök), de az már tényleg hosszú lenne és eléggé off ide. :)

[ Szerkesztve ]

(#48375) DamianB válasza Fisha (#48374) üzenetére


DamianB
őstag

Pedig érdekes volt a diskurzus

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#48376) Fisha válasza DamianB (#48375) üzenetére


Fisha
őstag

Jó, leírom, úgyis pont a topikgazda a másik fél, legfeljebb kitörli. :)

Szóval sztereó hangkép:
A térhallásunkban igen nagy szerepet játszik a fejünk mozgatása. Lehet erre azt mondani, hogy ok, de én nem mozgok filmnézés közbe, de ez nem így van, mivel minden mikromozgás is számít. Ezeket pont azért csináljuk, hogy jobban "tájékozódjunk" a térben.
Ha egy hangforrás pontosan szemben van velünk, fejmagasságba (ahogy a TV-nél elvárnánk), akkor a fejünk kicsi oldalra fordításával is jelentősen megváltozik két fülünket érő hangkép. Egyrészt lesz némi fázisletolódás, de ami sokkal fontosabb a fejünk jelentősen "árnyékol", így a távolodó fülünkbe gyakorlatilag egy aluláteresztő szűrűn keresztüli hang jut.
Ha mindezt sztereo rendszerrel szeretnénk modellezni, akkor mindaddig, amíg teljesen mozdulatlan a fejünk, teljesen be lehet csapni a térérzetünket. Csakhát ilyen nincs, ahogy fent is említettem, amint kicsit is mozdulunk, nem jön létre ez fent említett hangképváltozás, hiszen, mindkét fülünk szinte direktbe kapja a hangot az adott oldalon lévő hangsugárzóból.
Node minek felel meg ez a helyzet? Ugyebár kiindulásnak szemből hallottunk mindent, de elfordulásra nincs jelentős szűrés. Ez pont az az eset, mintha a hangforrás előttünk lenne ugyan, de nem szemben, hanem valamivel feljebb, és emiatt nem szűr annyira a fejünk. Ezért van az, hogy sztereó hangkép középen jelentősen megemelkedik. Sokkal jobban, mint egy TV fölé (vagy alá) tett center.

A másik észrevételem az ügyben, amit én is csak akkor realizáltam, amikor meglett a centerem a korábbi 4.1 rendszerbe illesztve. Érdekes módon a center nem is annyira a közepek középre húzására való, hanem a szemben lévő tér kiszélesítésére. Onnantól, hogy nincs rákeverve a frontokra a közép, jelentősen kinyílik a tér jobbra-balra. Ráadásul a hangsugárzókat is bátrabban lehet oldalra kitolni, mint előtte, ami még fokozza a hatást.

Szóval szerintem ezért jó a center. (nomeg azért, mert érthető a beszéd a moziknál :) )

[ Szerkesztve ]

(#48377) Pro Koryak válasza Fisha (#48376) üzenetére


Pro Koryak
addikt

+ ahogy "Evil"janos írja, ha az AVR keveri ki a center jelét a frontokra, akkor az már nem a natív center hang lesz, hanem az AVR által kreált, nem?

Szerintem is jó, kell a center. Ja még annyit, egy jó center hangfalról meg nem mondod , hogy a kép alatt, mögött vagy felett helyezkedik el.

(#48378) Pelican válasza janos666 (#48373) üzenetére


Pelican
őstag

"a hangképe sem lesz teljesen egyforma a front-okéval"
Vegyél három egyforma frontot... :)
Nekem van centerem és szerintem jobb vele filmet nézni, mint nélküle...

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#48379) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sos help pls.
UPC settop box hdmivel összekötve a GZ1500al. Nincs hang az istenért se. CI+ kartyara egyenlőre hitelesítési hibát dob, probaljuk a normal boxon keresztül megoldani, de valamiért semmi csatornan nincs hang. Ötlet, jotanacs?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#48380) kicsi kecske válasza kicsi kecske (#48379) üzenetére


kicsi kecske
tag

Update mert nem engedi szerkeszteni.. Ci kartyaval van hang. Wtf 🤨

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#48381) Jorgi Kormi válasza kicsi kecske (#48380) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Milyen a kép sima hd anyaggal?

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#48382) cichlid1 válasza kicsi kecske (#48379) üzenetére


cichlid1
tag

GZ 960-em van. Nekem volt hangom egyből de a soundbarra végül csak optikai kábellel tudtam a hangot átvinni. A beállításokat végig kell nézni, mert több helyen is lehet a hangot állítani. Nézd át, próbálkozz az opciókkal.

(#48383) kicsi kecske válasza Jorgi Kormi (#48381) üzenetére


kicsi kecske
tag

Upc hd adás kb moslek. 4K YT csodás. Majd meglessuk kepjaviton es egyeb beallitas utan hatha jobb lesz az adás

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#48384) kicsi kecske válasza Jorgi Kormi (#48381) üzenetére


kicsi kecske
tag

Neked tudja a TV az 5GHz wifit?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#48385) wallace 234 válasza janos666 (#48373) üzenetére


wallace 234
őstag

Sub egy plusz csatorna, azon vannak az alacsony frekvencián lévő mélyhangok. Nem véletlen 5.1 vagy több egy rendszer! Center is egy fontos dolog, ahogy írták is a beszéd hangokat, ill a frontok terét növeli. Nyugodtan lehet tv felett, meg alatt is nézz szét pár helyen.

(#48386) Northlorien válasza Pro Koryak (#48377) üzenetére


Northlorien
tag

Egy jó helyen lévő centerről nem mondod meg hogy honnan jön a hang, de ha szarul lehet csak elhelyezni, akkor igenis jelenthet problémát, és valid amit Janos mond. DE egy SPL meterrel egesz jól belehet lőni a dolgot, és normális elhelyezéssel teljesen rendben van a dolog. Sokan használják 4.1-ben a rendszerüket, van indoklás is hogy miért, és nem rossz úgy, de van egy olyan hátránya, hogy tök középen kell ülni hozzá, a center ezt a problémát orvosolja. Az hogy mennyire illeszkedik a rendszerben az meg függ attól hogy a frontjaidhoz megfelelő centert kell választani, akkor nincs ez a gond. A sub pedig hatalmas élményt ad, és teljesebb hangképet kap az ember, ritka - kurva drága - az az álló hangfal ami lemegy 45hz alá és jól is szól.

DamianB én egy nagyon jó sztereót vennek a helyedben tisztesseges sztereo erositovel es subbal. elso korben, utanna centert es hatsokat ha szukseget erzed.

[ Szerkesztve ]

(#48387) Pro Koryak válasza Northlorien (#48386) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha középen van és valóban jó, akkor :R .
Nem azt mondtam, ha pl. oldalra teszed vagy 2-3méterrrel a kép alá, fölé!!!
Ha csak így lehetne megoldani, akkor át kell rendezni, ha már annyira akarja a hm érzést.

Sub meg nem azért kell, hogy lemenjen 45Hz alá, hanem mert a sub csatorna csak a sub kimeneten fog megszólalni, cseszheted a csillivilli frontodat, meg sem kapja a sub csatorna jelét.

[ Szerkesztve ]

(#48388) Northlorien válasza Pro Koryak (#48387) üzenetére


Northlorien
tag

Az avr megoldja, sztereorol beszélünk, másképpen működik mint a házimozi. Volt sztereom is most egy elég massziv hazimozim van. Pont erről beszélt hogy nehéz berakni ideális helyre a centert ha pl nagy a doboz és nem fér és az enyém elég nagy, elég sok tweakelgetes volt amíg jól szólt és úgy ahogy kell. Nem mindenki akar rendezgetni, de mondjuk ha hazimozid van akkor nagyon ajánlott, valóban. Én imádom az enyém.

(#48389) Land


Land
veterán

Tegnap mi is vettünk egy 55-ös B9-et. Eddig pöpec. :)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#48390) Jorgi Kormi válasza kicsi kecske (#48384) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Nekem , ha megjön ( még nincs itthon) lan kábelen fog működni ( várom a tcomos optikai kábeles internetet , hogy mikor fog ide érni )egyenlőre csiga biga 50mb/s internet van nekünk( ami valójában nincs annyi), de talán a Netflixre elég lesz.

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#48391) rothfb válasza kicsi kecske (#48384) üzenetére


rothfb
veterán

Tudni fogja neki, majd ha megjön a tv-je.:DDD
A tiéd is tudja.

(#48392) Jorgi Kormi válasza rothfb (#48391) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Valahol az M1-en rekedt , kb a 98-as km jelzésnél. ;] ( Az is lehet , hogy az optikai kábel hamarabb ér ide. ;] ;] )

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#48393) OPiiPO válasza zsepii (#48349) üzenetére


OPiiPO
addikt

napi 10-12 órát :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#48394) wallace 234 válasza OPiiPO (#48393) üzenetére


wallace 234
őstag

Napi 12 óra már kicsit extrém! Nálam napi 5-6 órát megy! Hétvégén van mikor10 is eddig gond nélkül!

[ Szerkesztve ]

(#48395) Bazsi81 válasza wallace 234 (#48394) üzenetére


Bazsi81
tag

Neked milyen tv-d is van?

(#48396) wallace 234 válasza Bazsi81 (#48395) üzenetére


wallace 234
őstag

55b9

(#48397) DamianB válasza Northlorien (#48386) üzenetére


DamianB
őstag

köszi megjegyzem ezt .bár mint mondtam kis lakásról van szó ki se tudnám használni

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#48398) zsepii válasza OPiiPO (#48393) üzenetére


zsepii
tag

Előfordul, párom sokat van itthon.

(#48399) kicsi kecske válasza rothfb (#48391) üzenetére


kicsi kecske
tag

Jah kozbe tálat 5GHzes wifit is, csak fatereknak nem volt rendesen beallitva a upc connect box. Utána jó lett az 5Ghz.
Első blikkre amugy a tv cefet jo. Az első soundbarja durvan jo hangot ad ki. Oké nem 5.1 de jól szól. Tv adás némely csatin elég moslekos, de a 4K tartalom brutal szép. Igaz a upc boxrol nem volt hang, de CI+ kártyáról hibátlan. Apunak lesz ideje tanulgatni a sok beállítást meg lehetőséget, featuret.. 😂 Nagyon örült a tvnek szóval megerte az árát. 😊

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#48400) ΞΔGLΞ válasza Northlorien (#48386) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Teljesen mindegy, hogy a tv felett, vagy alatta van a center, ha a szoba szar és összeverődnek a hangok, akkor kb az lesz, hogy a center-t (ami hülyeség) ki lehet váltani, pl sztereóval.
Akinek kell a frankó HM hangzás, a legelső, hogy feltérképezi az adott szobát, hogy egyáltalán alkalmas-e rá. Se a centert, se a sub-ot, se semelyik hangszórót nem tud kiváltani egy másik hangtérleképezés szempontjából. Ha mégis, akkor életbe lép az első bekezdés.
Szar a szoba és ezért működik kevesebbel is és ezért nem működik, úgy ahogy kellene.
Regényt lehetne írni róla, de nagyjából, így lehet jellemezni.
Nekem a tv felett van, az életbe meg nem mondaná senki, ha nem látná, hogy nem a tv-ből jön a beszéd.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.