Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Topiccsendőr válasza Integra (#2898) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem azért mondtam, csak hogy összevesd az árakat. :D
Telohoz azért kellene néhány célszerszám is, szimeringbeütő alap. Nem a fogáson van a hangsúly szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2902) Integra válasza Topiccsendőr (#2901) üzenetére


Integra
titán

van két nyomaték kulcsom, kics meg nagy, vannak alap szerszámaim, kereket tudok cserélni meg idomzat bontásban már profi vagyok :DDD
ja de nem, mert nincsen még mindig emelőm.. kuplung és fékkart is meg kellene tanulnom kikapni, fogyó eszközök :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2903) runner 125 válasza Gaboman (#2880) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gratula a motorhoz! Szép darab.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2904) #81556480


#81556480
törölt tag

Igen az a germalex.

OK mindenki azt csinál amit akar, én sem csak utcán bóklászta, viszont én már kinőttem azt hogy ami drága az a jobb. Kérdezzetek motor szerelőt, vagy vegyetek 1500 forintosat és nézzétek meg mi van rá írva. és mi van a drágára.. én nem győzködök senkit ...

(#2905) Topiccsendőr válasza #81556480 (#2904) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem a drágább a jobb. Ezt senki nem mondta, de az sem elvárható, hogy ugyanazt a minőséget kapod 1/8 ad vagy 1/4 ed áron. Vannak olyan esetek, hogy ha nem a motorgyártól, hanem az alkatrészbeszállítótól veszel közvetlenül alkatrészeket, akkor az olcsóbb, de nem ilyen szinten, és kínosan ügyelnek arra, hogy ne ugyanaz legyen ráírva!
Szimeringeknél pont most vásároltam jópárat egy motorba, volt olyan, amit után se gyártottak, olyan bonyolult volt, egyébként a 4000 és 1000 forintos között azért ránézésre is volt különbség. Ugyanarról a szimeringről beszélünk. méretre legalábbis.
Mivel nincs tapasztalatom az öreg cbr villaszárszimeringjével kapcsolatban, mert sosem cseréltem, ezért nem azt mondom, hogy nem igaz, amit írsz, nem kell itt most sértődni :D de nekem csücskös a sztori, ennyi. :D

Mindegy, szerintem nem a villaszárszimeringen kell spórolni. :D
Én nem ilyeneken szoktam. :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2906) Integra válasza Topiccsendőr (#2905) üzenetére


Integra
titán

na jó, beugrom a hondába megrendelem, remélem hamar megjön, süt a nap, ma kéne megcsinálni, alkatrész persze nincsen raktáron, miért is lenne.... :)
mennyibe kerülnek a célszerszámok amik kellenek a cseréhez? gondolom azért ezek minden féle motor típushoz alkalmazhatók, tehát a tehénben is lehet vele cserélni, nem kell még egyszer ugyanennyi szerszám ahhoz is..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2907) Topiccsendőr válasza Integra (#2906) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hát ez passz, márkától, átmérőtől elkezdve elég széles az ajánlat, és változó az ár.
Gugli a barátod :D Nézd meg az átmérőjét a villaszárnak előtte.
De szerintem ha nem gyakran csinálnád - azaz úgy, mint most - akkor inkább szervizbe vidd, mert el lehet vele szarakodni rendesen.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2908) #81556480


#81556480
törölt tag

én nem sértődök. nem szoktam :D

A KTM-be ott a WP teleszkóp ami nem sz*r. WP-től 8000ezer a szimering pár, Athenától ha jól emlékszem 6, germalextől pedig 4.

Most csináltam egy Yamaha XJR 400as első teleszkóp párt, amihez az athena (dobozban lévő) porvédő 7ezer párszáz forint lett volna. A gerlmalexék pedig leküldték 3000 forintért. és ebben benne volt a posta is. Nincs különbség a kettő között.
Akinek van vagy volt KTM az tudja, hogy ott sok dologért dupla árat kell fizetni, csak a név miatt. Ugyan azok a csapágyak szimeringek 3x áron vannak szép narancssárga zacsiban KTM felírattal, mint amik a csapágybolt polcain. Persze nem a szart kell megvenni bele . a minőségnek mindenhol megvan az ára. a gyári(nak mondott) cuccok mindig drágábbak. Ezeket nem okoskodásképpen írtam le hanem TAPASZTALAtból :U

az athenánál a 41es teleszkópra 5ezer a porvédő a 48asra pedig 10. Annyival több anyag van benne ?

Amiből kiindultunk, a lényeg: Ha olajat cserélsz szimeringet is kell. ha nem cserélsz az hülyeség. Drága gyári vagy olcsó nem gyári már csak azért is mindegy, mert ha tényleg verseny körülmények között használod, akkor illene évente cserélni az olajat, akkor meg már ugye szimeringet is. :K

akinek új motorra van pénze, annak szimeringre is ;]
Amúgy milyen motorról is beszélünk ?

(#2909) Daywalker válasza #81556480 (#2908) üzenetére


Daywalker
addikt

:DDD
Az utolsó mondat üt.
Csak egy betű a válasz: H (és nem a kínai H:D)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#2910) #81556480


#81556480
törölt tag

ahha.. olyan van itthon most 3

(#2911) ALI_G válasza zsoltee10 (#2899) üzenetére


ALI_G
veterán

Én 4 év után cseréltem első telókban olajat, szimering nélkül.
Nem ereszt. :P Mondjuk nem én vagyok itt a legnagyobb pályás...

(#2912) zsoltee10 válasza ALI_G (#2911) üzenetére


zsoltee10
addikt

az enyémben 42ekm volt, amikor cseréltünk teló olajat meg rugókat. Az olajcsere esetén csak akkor kell szimeringet cserélni, ha teljesen szétkapja az ember a teleszkópot, szvsz. Nem tudom, ti mennyire szedtétek szét, elvileg teljes szétbontás nélkül is lehet olajat cserélni.

(#2913) #81556480 válasza zsoltee10 (#2912) üzenetére


#81556480
törölt tag

Annak mi értelme van? ott marad benne az olajsár, meg a fém por ami csiszolja szépen a a csúszógyűrűket, meg tönkre teszi idő előtt a teleszkópot.

(#2914) TayRol válasza #81556480 (#2913) üzenetére


TayRol
veterán

azon a par ezer forinton mar ne muljon a motor öröme. nem éri meg sporolni.

(#2915) zsoltee10 válasza #81556480 (#2913) üzenetére


zsoltee10
addikt

semmi, ezért szedtük szét mi is, csak eszembe jutott.

(#2916) Integra


Integra
titán

ültem a 2012-es blade-n. egy álom. elképesztően kicsi, gyönyörű gép :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2917) zsoltee10 válasza Integra (#2916) üzenetére


zsoltee10
addikt

nekem már nem is tetszene, ha kicsi. :)) doboz szett van hozzá, meg középállvány? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2918) Daywalker válasza Integra (#2916) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem tűnik rossz gépnek, valóban. Remélem egyszer nekem is megadatik (egy új ZX10 után). Ezek a mostaniak tényleg nagyon picik, nem tudom mennyire zavarna hosszú távon. Ültem R1-esen...biztos baromi jól lehet pályázni vele, nem úgy, mint az én kirándulóbuszommal:DDD

zsoltee10: azt csak a Yamahához adnak:DDD (csak h Persu is örüljön):DDD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#2919) Integra válasza Daywalker (#2918) üzenetére


Integra
titán

nincsn rajta semmi extra, semmi csili-vili, csak patent ahogy van. vannak menőbbek, erősebbek, vagy egyes részleteiben nagyobb tudásúak, itt meg minden ahogy van, egyszerűen csak jó, szolíd és működik, sehol nem keresel rajta semmi kivagyiságot. vörös-fekete volt, piszok jó. mondjuk ledobálnám ócska fehérre a teljes idomzatot kezdésnek, meg fel a karbon dekliket meg a többit, jól elrondítanám, de nem érdekelne:) most vagy ugyanakkora mint az rr-em, vagy egy fokkal kisebb, nem tudom eldönteni, de szemre nagyon tömzsi középen. legszívesebben becserélném ráfizetéssel, annyira vágy tárgya, de inkább kialszom magam, nem szeretek érzelemből vásárolni.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2920) TayRol válasza Integra (#2916) üzenetére


TayRol
veterán

en meg itt vagyok egesz nap a Dream-mel szemben a Philips boltban. legkozelebb szolj ha jossz.:)

(#2921) Topiccsendőr válasza Daywalker (#2918) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az új ZX 10 ről elmond valamit, hogy a BSB ben egy az egyben a gyári kipörgésgátlót használják, a többi motornál meg ki van kötve :D
Nagyon odatették magukat.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2922) Integra válasza TayRol (#2920) üzenetére


Integra
titán

csütörtökön adom le reggel a bringát, du 2-3 körül lesz kész, bazz, most motorosban kell hazaküzdenem magam bkv-n... meg vissza.. ajjeee :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2923) Topiccsendőr válasza #81556480 (#2913) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

hát sok helyen úgy csinálják. A fémreszelék azért nagyságrendekkel csökken ilyenkor az olajban. Nem tudom mennyire árt neki, modern motoroknak előbb görbül a villaszára karambolnál, minthogy csapágy legyen cserélve benne :D
persze nem offroadról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2924) Djuree válasza Integra (#2916) üzenetére


Djuree
félisten

mér jó az ha kicsi? és akkor nekem mi lesz? :DDD már a safety-s tanfolyamon is röhögtek rajtam mikor a gsxr-en (nem a csúnya nevén írtam látod? :DDD ) ültem, mint majom a köszörűkövön, lenéztem és láttam az első lámpabúrát :Y :C . nagyon kényelmetlen volt. persze gondolom nagy sebességnél azért tart a menetszél valamennyire.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2925) #81556480 válasza Topiccsendőr (#2923) üzenetére


#81556480
törölt tag

nem csapágy, hanem persely, amit mondjuk egy KTM-nél 2 évente cserélni kéne.. amugy meg nem gond, csak azt veszed észre ha elkopik hogy elkezd lógni, és hamarabb nyomja ki a szimeringeket.. csak ennyi :D

(#2926) Integra válasza Djuree (#2924) üzenetére


Integra
titán

határozottan fejlődsz, még 10 év és.. :)
neked a csopper akkor :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2927) Daywalker válasza Integra (#2926) üzenetére


Daywalker
addikt

:DDD

Jaja, csak metróra ne szállj! Az manapság veszélyesebb, mint motorozni:DDD

Kawa kipörgésgátló meg tényleg elég jó, azt mondogatják. De nekem a formája jön be nagyon...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#2928) Topiccsendőr válasza #81556480 (#2925) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

bazz mi a különbség a kettő között? :D
telószár is egy csap.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2929) #81556480 válasza Topiccsendőr (#2928) üzenetére


#81556480
törölt tag

én a teleszkópban lévő csúszógyűrűkről beszéltem, te pedig ha visszaolvasa jól értelmezem a kormány csapágyról? merthogy a teleszkópban maradó fémporról beszéltünk. a teleszkópban pedig nincsen csapágy...

(#2930) Topiccsendőr válasza #81556480 (#2929) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

énis ugyanarról

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2931) #81556480 válasza Topiccsendőr (#2930) üzenetére


#81556480
törölt tag

hát az nem csapágy. :D

(#2932) Daywalker válasza Topiccsendőr (#2930) üzenetére


Daywalker
addikt

Bunyóóóóó ;] :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#2933) NINJA_V válasza #81556480 (#2931) üzenetére


NINJA_V
tag

Márpedig ez is csapágy, még hozzá egy csúszó/sikló csapágy...attól hogy nincs benne görgő vagy golyó attól még ez is az. Az hogy perselynek is hívjuk, meg abból adódik hogy a két átmérő közötti különbséget hivatott áthidalni (általában mint egy persely), ezzel támasztó szerepet tölt be, de legfőképp a mozgásból adódó súrlódás csökkentése a cél, azaz a két felület csapágyazva van...

Two Strokes and Four Jokes

(#2934) #81556480 válasza NINJA_V (#2933) üzenetére


#81556480
törölt tag

Igen teljesen igazad van, gépészmérnöki értelmezésben ez így teljesen korrekt! Csak ha bemész a boltba akkor sajna nem mindenhol tudják ezt. És katalógus is csúszógyűrűnek, vagy csúszóperselynek írja. Ez alapján lehet rendelni :R

(#2935) TayRol válasza Integra (#2922) üzenetére


TayRol
veterán

:DDD

(#2936) Djuree válasza Integra (#2926) üzenetére


Djuree
félisten

fújj, nem kell csopper. majd ha 70 éves leszek :DDD pedig gondolkozok egy pályagépen, ha lenne saját garázsos házam akkor már lenne. de így nincs hovatenni, ezt az egyet is alig tudom hova eltenni :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2937) Integra


Integra
titán

epic fail gyűjtemény
egyik-másik darwin díjas :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2938) #81556480 válasza Integra (#2937) üzenetére


#81556480
törölt tag

te ismered K. Andrást ??

(#2939) Integra válasza #81556480 (#2938) üzenetére


Integra
titán

ismerek 3 k.andrást is szerintem, de kit kéne? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2940) #81556480 válasza Integra (#2939) üzenetére


#81556480
törölt tag

ja csak mert K András becenevén szőke haverom is nemrég tette ki ezt a videót..

(#2941) Integra válasza #81556480 (#2940) üzenetére


Integra
titán

passz :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2942) #81556480 válasza Integra (#2941) üzenetére


#81556480
törölt tag

akkor jó :C

Jászboldogházára szokott jönni valaki innen ?

(#2943) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2944) Djuree válasza Shkiz0 (#2943) üzenetére


Djuree
félisten

hú bammeg, ez most fájt :o :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2945) Shkiz0 válasza Djuree (#2944) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

nekem ne mond, én szakadtam a röhögéstől :D
Anyám átjött a másik szobából, hogy van valami baj?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2946) Integra


Integra
titán

szakad az eső, szép kilátások holnapra :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2947) runner 125 válasza Integra (#2946) üzenetére


runner 125
nagyúr

Felénk is...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2948) Integra válasza runner 125 (#2947) üzenetére


Integra
titán

azt remélem, hogy lesz nekik valami cserebringa, valami kis 50cc kis robesz, mindegy mi, csak menjen... :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2949) Integra válasza Integra (#2948) üzenetére


Integra
titán

kaptam.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2950) TayRol válasza Integra (#2949) üzenetére


TayRol
veterán

lattam mikor a piros pulcsis srac hatratolta a motorodat.:) sorry, de elegge el vagyok havazva, sok a vasarlo. de franko motort kaptal.:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.