Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143901) -Maci- válasza bacus (#143899) üzenetére


-Maci-
addikt

Bazzz.... :O
Mi történt?

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#143902) Topiccsendőr válasza palfitom (#143887) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nyugodjék békében

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#143903) KoVee84 válasza bacus (#143899) üzenetére


KoVee84
senior tag

Nyugodjék békében :(

[ Szerkesztve ]

(#143904) Des1gnR válasza -Maci- (#143901) üzenetére


Des1gnR
őstag

[link]
Agyvérzés eshe írása alapján.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#143905) martonx


martonx
veterán

Nyugodjék békében!

Én kérek elnézést!

(#143906) Oppenheimer válasza palfitom (#143887) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Részvétem a hozzátartozóinak, nyugodjék békében. :(

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#143907) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Megkapta a zselés ülést is (új huzattal) a vörös démon. Jelentős ride comfort különbség, seggünk nagyon hálás lesz. Készen áll a nagy túrára.


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#143908) Mentolka válasza Oppenheimer (#143907) üzenetére


Mentolka
senior tag

x

[ Szerkesztve ]

(#143909) pepucs válasza palfitom (#143887) üzenetére


pepucs
tag

Nyugodjon békében

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#143910) csongi


csongi
veterán

Nyugodjon Békében!!

(#143911) vihartigris válasza Oppenheimer (#143907) üzenetére


vihartigris
őstag

Nagyon szép lett az ülés! :K
Mennyibe került, kivel csináltattad?

bármi reciproka a semmi

(#143912) Oppenheimer válasza vihartigris (#143911) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Berger Motor Kft csinálta (Üllő) és 128k lett a vége. Zselés bélések, új huzat, hímzés.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#143913) 3800+


3800+
őstag

Megvolt a gumicsere végül Diablo Rosso III lett. Van már benne 7-800 km és nagyon pöpec. Sokkal feszesebb mint a Pilot Power 2CT volt, amit főleg csőgázas kigyorsításnál meg autópálya tempós kanyarodásnál lehet érezni. Áll mint a cövek, nem inog, nem táncol. Tegnap előtt sikerült letesztelnem öklömnyi esőcseppes időben is, tudjátok az az igazi nyári zápor amikor fél perc után áll az öledben a víz. :D Nem akart megcsúszni, pedig próbálgattam egyre intenzívebb kigyorsításokkal, persze ésszerű keretek között. Az én tudásomhoz mért tempókat esőben is tudja. Szóval tapadás szempontjából nem hiszem hogy bele lehetne kötni, az első benyomások nagyon jók. Tök jó a karkasz is, rágondolok az ívre és már rajta is van. Persze az előző gumi már kockás volt, ahhoz képest minden jobb. A kopássállóságról majd jövőre beszámolok. Ha valaki ilyen gumin gondolkodik, bátran ajánlom, nem fog csalódni. :)

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#143914) GTVili válasza Oppenheimer (#143912) üzenetére


GTVili
tag

:Y

Kértél mástól is ajánlatot...?

(#143915) Oppenheimer válasza GTVili (#143914) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem, miert kellett volna?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#143916) GTVili válasza Oppenheimer (#143915) üzenetére


GTVili
tag

Te tudod... ha van pénz lóvéra... :DD

Elég nagy a szórás az árakban. Ugyanazt a munkát egyik 70-ért, míg a másik 30-ért csinálja.....

(#143917) Oppenheimer válasza GTVili (#143916) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ennek ennyi az ára, fölösleges több helyről ajánlatot kérni. Lehet a világ végén 10k-val olcsóbb, de nekem meg nincs végtelen időm.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#143918) GTVili válasza Oppenheimer (#143917) üzenetére


GTVili
tag

Te tudod, de pl a 30 ill. 70 közti különbség már elég jelentős... szerintem. :R

(#143919) Micsurin válasza GTVili (#143918) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Lacházi úrra gondolunk akit itt ajánlottatok nekem?

~80-90-ben és őszben maradtunk mert akkor tudom nélkülözni az ülést. Nagyon korrekt a gyerek. :K

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#143920) vihartigris válasza Oppenheimer (#143917) üzenetére


vihartigris
őstag

Mennyi időalatt készült el az ülés?

bármi reciproka a semmi

(#143921) Oppenheimer válasza GTVili (#143918) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem tudom honnan jön neked a 30 meg a 70, de ahogy gondolod. :D Sehol nem fogsz első és hátsó ülésbe zselét, és új prémium huzatokat kapni hímzéssel 70-ért, nem hogy 30-ért :Y .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#143922) Oppenheimer válasza vihartigris (#143920) üzenetére


Oppenheimer
veterán

1 nap

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#143923) Micsurin válasza Oppenheimer (#143921) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A nem prémiumnak mondott és a prémiumnak mondott is pont ugyan addig fogja kb bírni aktív napi használat mellett... :)
Tapasztalat, voltunk az elmúlt 8 évben a motorokkal már Tomot-nál is meg maszek kárpitosnál is.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#143924) Oppenheimer válasza Micsurin (#143923) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nincs napi használatban a motorom, ez az ülés bírni fogja rajta a roncstelepig. Hisz a gyári huzatnak sem volt semmi baja és ez egy 2007-es motor... Egyszerűen szebbet akartam, ezért kértem rá újat.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#143925) -Mosquito- válasza GTVili (#143916) üzenetére


-Mosquito-
őstag

30, 70eFt-ért senki sem fogja neked ugyan ezt megcsinálni. Muti már egy 30eFt-os munkát.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#143926) Topiccsendőr válasza bajnokpityu (#143898) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

96dB a 2020 tuono, ha E jeles. Amit linkeltem 2022 E jel nelkuli 106dB. 96 dB viszonylag halk, en nem tudom elkepzelni, hogy a te illegalis rendszered, nem pedig vegcsoved ennel halkabb.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#143927) Topiccsendőr válasza 3800+ (#143913) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Veletlenul sem kotoszkodesbol, de hozza kell tegyem, hogy a 2ct nel valoban jobb a rosso3, de te egy kockasra kopott gumirol ultel at egy uj gumira. Persze, hogy jobb. A 2ct nem tapad ugy, mint a rosso3, de jobb minosegu uton eleg kicsi kulonbseg van koztuk, amennyiben mindketto uj.
Mindenesetre nem ekkora, amit leirsz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#143928) 3800+ válasza Topiccsendőr (#143927) üzenetére


3800+
őstag

Igen igazad van, mindenképp ki akartam hangsúlyozni, hogy a régi kockásnál minden jobb. :D Egyedül az abroncs feszessége vagy nem is tudom, hogy lehet meghatározni, az talán ami markáns különbség lehet új 2CT-hez képest is. A 2CT-t kézzel bel lehet nyomni a felniről leszedve, a Rosso-hoz elég sokat kéne recskázni. :D Van egy két hely ahol egyenesben el tudtam forgatni a 2CT-t, nem jártam még arra de kíváncsi leszek.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#143929) JoinR válasza Oppenheimer (#143912) üzenetére


JoinR
senior tag

Az komoly ár. :Y Én is nézegettem, csak hogy 1-2 centivel magasabb legyen. De akkor veszek inkább báránybőrt egy 10-esért. :DDD

(#143930) Oppenheimer válasza JoinR (#143929) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekunk masik opcio az volt hogy veszunk 2 zseles ulesparnat, darabja 15-20k. Akkor ott vagyunk hogy koltottem 30-40k-t 2 ronda parnara. Ehelyett mar inkabb megcsinaltatom az ulest rendesen, jol fog kinezni, es nem kell parnakkal baszakodni.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#143931) Topiccsendőr válasza 3800+ (#143928) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ebbol sok mindent nem tudsz leszurni. A supercorsak olyan lazan vannak a felnin, plane a hatson, hogy neha kezzel fel tudod rakni.
Aztan van nehany gumi ami nagyonlaza, asszem metzeler vmelyik tipusa amelyik brutal feszes. Ebbol kovetkeztetninem tudsz semmire

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#143932) DJGABI


DJGABI
addikt

Pici lelki- és/vagy fiziológiai segélyre lenne szükségem: A korlátlan, 1 hete volt az első rutinórám, hát rettenetesen ment, a végén asszonynak azt mondtam, hogy hagyom a francba, én kiiratkozom.

15 éves korom óta kisebb-nagyobb kihagyásokkal motorozok (most vagyok 32), de egyszerűen a szűk forduló nem ment, pályán kívül eleinte csúsztatott kuplunggal csináltam, mondta az oktató azt azonnal felejtsem el, utána kb 5km/h-val csináltam, bakkecskézett a motor, épp csak le nem fulladt, akkor meg azért kellett letennem a lábam. Az 500-as Suzukit már-már éreztem is a végére, de a Kawa ER6n-en kb 5 perc után már fájt a bal csípőm, utána napokig éreztem is. Nem mondanám hogy pici vagyok (178cm), oké ülőmunkát végzek, de sose szokott ilyen gondom lenni. Rosszul ültem csak rajt? Tényleg gondolkozok rajta hogy inkább félbehagyom a jogsit.

Kanyarodásra visszatérve: oktató semmit nem mondott hogyan csináljam. Néztem videókat, mindenki csak annyit mond, hogy dönteni kell a motort meg hátsó fékkel korrigálni, majd ráérzel. Talán az is bennem van hogy a segédmotorokkal estem párszor, nem merem annyira (?) egyáltalán (?) dönteni, közúton inkább kormányból szoktam megoldani.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#143933) vihartigris válasza DJGABI (#143932) üzenetére


vihartigris
őstag

Menni fog az!
Eleinte nagyobb köröket tegyél meg, majd picit szűkítsd.

bármi reciproka a semmi

(#143934) csongi válasza DJGABI (#143932) üzenetére


csongi
veterán

Ne hagyd abba ezért!
Iktass be egy szünetet, és menny el egy fizetős alap tréningre,ahova nem kell jogsi.
Pont megfelelő lesz, és a városi közlekedés és a tanpálya is vígan fog menni.
Olcsóbb lesz mint bugdácsolni és meglesz a siker élmény. :)

[ Szerkesztve ]

(#143935) d@vee válasza DJGABI (#143932) üzenetére


d@vee
őstag

Miafakk? Én simán csúsztatott kuplunggal csináltam. Kicsit csúsztat, kis gáz, sose kellett hátsó fékhez érni.
Haver is most csinálta a rutint, ő ugyanezzel a módszerrel tolta a szűk kanyart. Nehogymár ne lehessen behúzni a kuplungot amikor akarod :DDD
Nekem is "bakkecskézett" ha alapjáraton gurulgatott és nem tartottam egy kis gázt/vagy kis kuplungot.
De lehet én is szarul csináltam, majd tapasztaltabbak leírják, ettől függetlenül átmentem meg haver is.
Ne hagyd hogy elvegye a kedved a dolog. Kell egy kis idő míg ráérzel, aztán majd jobban fog menni.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#143936) A Zéé válasza DJGABI (#143932) üzenetére


A Zéé
addikt

no para, az első alkalommal szerintem mindenki kínlódik.
Nekünk úgy tanították, hogy stabil gáz+hátsó fék. Stabil gázt úgy tudsz adni, hogy a markolatot kinn fogod a kormányvégsúlynál úgy, hogy a kisujjad már azon van. Ez azért fontos, mert így kisebb eséllyel rángatsz bele a gázba menet közben. Megkeresed azt a gázállást, ahol ilyen 14-15 km/h környékével megy a motor egyesben, és ott tartod meg. Innen pedig mehet finoman a hátsó fék. Ha nem engeded el a gázt, nagyjából 8-9 km/h-ig vissza lehet fékezni a motort a hátsó fékkel úgy, hogy nem kezd el dadogni. ER-6n-en tanultam én is, valóban egy tohonya dög, nehezen akar fordulni, de ha ráérzel arra, hogy mennyire kell lefelé tolni a motort alattad, akkor menni fog. Illetve ha egy kicsit kiülsz a döntés irányával ellentétesen még lejjeb tudod tolni, sokkal szűkebben fog kanyarodni.
Nagyon fontos, hogy bízz a motorban, hogy nem kezd el ugrálni alattad. Ez 8-9 km/h meg már bőven jó lesz majd a körözéshez. ER-6n legalábbis tudja. Az én 690-es egyhengeresem 20 alatt mint a bakkecske...
Mi pl. addig nem kezdhettük meg a rendes rutinpályát, amíg nem ment stabilan az 5-6 kör mindkét irányba, volt erre külön terület. Asszem én a 3. alkalommal mentem föl úgy egyáltalán a tényleges pályára.

Just a simple Lineman...

(#143937) bardi válasza DJGABI (#143932) üzenetére


bardi
aktív tag

Én is nemrég csináltam meg a korlátlant.
Én alapjáraton gurulva fordultam, eleinte amíg nem emnt annyira, a kuplungot húzva lassítva a motort, a fékhez soha nem nyúltam közben.
Ami segített, hogy picit előrébb csúsztam az ülésben, és ellentétes oldalra kicsúsztattam a seggem, mint amerre fordulni akartam. Így stabilabban tudtam megdönteni a motort, és egy idő után simán, alapjáraton fordultam, szűkebben, mint kell.
Amikor még nem a pályán mentünk, akkor 4 bólya körül, majd belül köröztünk, nekem a rutinpályán lévő több bója nagyon segített, valahogy jobban megvezette a tekintetem.
Emiatt szerintem semmiképp se add fel.

'92 Honda VFR 750

(#143938) neutron23 válasza DJGABI (#143932) üzenetére


neutron23
csendes tag

Zéé jót írt neked fogadd meg. Én annyival egészíteném ki, hogy letolásos kanyarodás technikánál a külső lábtartóra érdemes minél jobban terhelni, így még stabilabb lesz a motor. Próbálj mindig ugyanazzal a motorral menni és vizsgázni is, mert két teljesen megegyező motor kezelése között is hatalmas különbségek tudnak lenni.

(#143939) macilaci78 válasza DJGABI (#143932) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nemrég estem túl rajta. 40 éves vagyok, 24 éve ugyanazt a robogót nyüstölöm nagyobb kihagyásokkal, de az elmúlt 5 évben folyamatosan. Nagyon rég még új korában füvön és tavalyelőtt a Hungárián csúsztam el vele.

Első rutinon, mivel nem volt váltóssal tapasztalatom - egy 125-ösre ültettek, második órán egy 500-asra, harmadik órán egy 600-as Frazerre, negyedik órán egy másik Frazerre és utána ezzel mentem végig.

Mielőtt a rutinpályára (vagy a forgalomba) mentem volna, minden óra előtt elmentem a pálya mellé nyolcasozni, illetve az elindulást gyakorolni, tükröt beállítani.
8-as: két szimpatikus csatornafedelet kerülgettem eleinte csak 8-as alakban, majd mindkét fedőt kétszer megkerülve váltogattam őket. Ha nincs csatornafedél, bármi megfelel, amit nem fúj el a szél. Még aszfaltkrétát is vettem jelölni. :D

A csúsztatott kuplung és a hátső fékkel haladás sem ment, utóbbi a mai napig sem megy (igaz, nem is igen vezettem azóta). A 125-össel 2-es alapjáraton ment mindkét szlalomos pálya, az 500-ason 1-es alapjárat, de az oktatómotoron meg volt emelve az alapjárat. A Frazeren nem volt emelve, de egyes alapjáraton csináltam a pályákat.
Dönteni kell, én nem mertem annyira dönteni, mert még nem éreztem annyira a súlyát, az egyensúlyt, inkább kormányoztam. Persze közel volt a széle, nem a középen lévő bólyát néztem és a target fixation tette a dolgát, el-el kaszáltam néha a külső bólyát. Egyszer sem döntöttem el a motort viszont. Vagy elkaszáltam a bólyát, vagy letett lábbal megálltam.
Az első féket felejtsd el a 3. pályáig! Behúzod, bólint az eleje a szűk íven és dőlsz is.
Dönteni nagyobb sebességnél jobban lehet, mert a lendület segít fent tartani a motort, de nem mertem a gázzal játszani.
Illetve igyekeztem annyira a külső szélen belemenni a kerengőbe, amennyire lehetett, hogy legyen helyem fordulni és a külső íven maradni, hogyha korrigálni kell, befelé még tudjak mozdulni. Ugye, nem visszafordulni kell, hanem majdnem 2 teljes kört megtenni.

Ami segített, egyrészt a pályára menés előtt a nyolcasozás, másrészt a tudatos fejmozgás: megvolt, hogy a kerület mely pontján nézek oldalra, nem is feltétlenül a bólyára (nekem ahhoz kényelmetlenül ki kellett tekerni a nyakam, a bólyától kb fél méterre néztem, mintha a bólya köré rajzolt fél méter átmérőjű kör ívét követném szemmel), illetve hol váltom a tekintetem az ívből kifelé jövet.

A fejmozgatással együtt kormányzod, döntöd a motort is és csinálja, amit kell. Ezért igyekeztem megtalálni azokat a pontokat, ahol a sisakot kell mozdítani. Persze ezt a széles szlalomra is átültettem és amint a bólya mellé értem, már a következő bólyát néztem.

Az oktató mondta, hogy szépen ülöm a motort (196 cm, 170 kg, mit nekem a 200 kilós motor? :D), de végig egyesben elég lagymatag. Oké, a szlalomot kettesben csináltam, de az utolsó bólyánál visszaraktam egyesbe, a motorfék még a kerengő előtt lelassított alapjáratra.

Az elindulást is gyakoroltam, hogy ne fulladjon le. Nem szeretem nagy gázzal, nagy hanggal indulni.

Motorosként a kezdő szintet sem érem el, olvasd el és fogadd meg a tapasztaltak tanácsait, mert én biztosan nem jól csináltam. :N Viszont ők már régen majréztak rutinon, bennem még friss az emlék. :B

Első fék: annyira elszoktam a használatától a motoron (robogón persze aktívan használom a hátsó dobfék mellett), hogy a 3-as pálya végén a megállásnál az elsőt nem is használtam. Megálltam jóval a végpont előtt, de a hátsó kerék az ABS-es motoron blokkolt. :D Szóval ott oda kellett figyelnem, hogy egyrészt használjam ki a rendelkezésre álló féktávot, másrészt az első féket is. :D

Az emelkedőn való elindulás volt még az, amit a forgalomban nagyon gyakorolni kellett. Gyakorlott autósként az elméletet persze tudom és kocsival flottul is megy, de motoron ezt még gyakorolnom kell.

5-en vizsgáztunk rutinon aznap annál az oktatónál, amikor átmentem. (Másodjára lett meg a rutin, 2 plusz órát vettem.) Az 5-ből 2-nek lett meg. A 3 bukó tapasztalt motoros volt, kategóriát bővített. Az egyik a 3-as pályán a fordulóból kijövet a bukókerettel sodort el egy bólyát. A másik szintén a 3-as pályána visszafordulás helyett tett egy tiszteletkört a bólya körül, ami pályatévesztés. A hamradik srác az 1. pályán a 14 méteres lassú menet elején lefulladt, nem tudta újraindítani a motort, így kénytelen volt letenni a lábát... Pech.
Én az első alkalommal a 2-es pályán a hátsó kerengőben egy bólya talpára gurultam rá és eltoltam kb 5 centit, ezen bestresszeltem és visszafele már nem szlalomba jöttem, hanem egyenesen. De a vizsgának is úgy mentem neki, hogy délelőtt home office-ban felhúzott a munka és nem is éreztem magam felkészültnek. A második alkalommal tudtam, ha meglesz a vizsga, az nem szerencse dolga lesz.

Úgy néz ki, megvan a kiválasztott típus, amit jövőre venni fogok. Idén még egy hétvégi bérlés alkalmával egy párszáz km-es üléspróbát elintézek. Jövőre viszont talán már a vásárlás előtt mindenképp elmegyek egy kezdő tréningre, ahol nem vizsgára készítenek fel, hanem a közlekedésre. Nem is egy tréninget tervezek.

Velem az szokott előfordulni, mintha a combcsontom tetején a gömb csípődne be. Előfordul ez székre ülve, biciklin, robogón is. Lehet, hogy veled is ez volt. Vagy csak kényelmetlen, szokatlan volt a motor. Nekem is kicsi a Frazer, kényelmetlen. Jobb, mint a rogobó, de a jó nem ilyen. Ez ne tántorítson el!
A motorozást is csak emberek találták ki, embereknek. Egy egészséges ember a megfelelő fizikai mérettel meg tudja csinálni. Ugyan bonyolultabb, mint az autó, mert ha nem csinálsz semmit, az autó legalább nem dől el, de ettől függetlenül meg lehet tanulni.
Velem együtt kezdett egy srác, neki annyi tapasztalata volt, hogy néha külföldi nyaralás alkalmával béreltek 50 ccm robogót, mert a B-s jogsi azt engedte meg. Ő is A-ra jött azért, hogy külföldi nyaralások alkalmával valami combosabb, kétszemélyes gépet bérelhessen. Még a harmadik rutinórán a pálya előtti nyolcas gyakorlás alkalmával eldöntötte a motort. Az oktató persze nekünk se rágott a szánkba semmit. Én mondtam neki, hogy egyszerűen nem meri dönteni a motort épp csak annyira, mint egy biciklit. Pusztán kormányzással akarta csinálni a fordulásokat. Mondjuk, ő már az első rutinóra után befizetett még 4-et, a vizsgája elsőre meglett.
Az eséstől a rutinon ne félj. Teljes felszerelés van rajtad: prokterok térden, vállon, könyéken, háton, mellkason, kesztyű, cipő, sisak. Rutinon lassú tempónál vagy bizonytalan, esni ott könnyebb. Nincs sebesség, a motorral együtt is esel, a bukókeret miatt nem szorul alá a lábat és nem sérül a motor sem. Csak ne akard tenyérrel hárítani az esést, ha nem sikerül egyszerűen lelépned róla.

Szerk.: olvasva a többieket, letolni a motort... Szóval a motor dől, te maradsz függőleges felső testtel. Ahogy a motor dől, a belső íven lévő kormányvég lejjebb kerül, azt tolod le, nem majrézol, nem fékezel.
Nekem kicsi volt a Frazer én nem illegettem a popómat jobbra, balra. De amekkora vagyok, a felső testem mozgatásával is dobok annyi súlyt valamelyik oldalra, mint egy MotoGP pilóta összességében. :D
Ne félj szólni az oktatónak, ha valami változott a motoron! Nálam a gázbowden lazut meg, nagyobb lett a markolat holtjátéka. Szóltam, állított rajta, jó lett. Azt mondta, a típusra jellemző, hogy elállítódik. Nyilván azért tűnt fel, mert két használatom között mentem még vele többször.
És igen, ez a stabil gáz, hátsó fék kombót is meg kell tanuljam. Most olvasok először erről a kisujjal fogjak rá a kormányvégsúlyra. Logikus amúgy, vezetés közben előfordult, hogy magától fogtam szélesebbet és a gázra markolva ráfogtam a kormányvégre is, csak elvettem onnan a kezem.
A kuplungnál is megszoktam az autó erejét, nyomatékát. Emelkedőn ebből adódott a gondom: motoron abban a fordulatszámtartományban, amit az elinduláshoz használtam, nincs még ez meg. Tartani kell a csúsztatott kuplungot sokáig. Nem ugorhatsz le róla, mert lefullad, de gázt se húzhatsz hirtelen, megugrik. És a tetejébe még ne is kapaszkodj a kormányba, mert egyszerre húzod a kuplungot és a gázt. :))És a tapasztaltak azt mondják, hogy ne is támaszkodj a kormányra, mert akkor nehezebb irányítani. A kormány nem kapaszkodó, hanem kezelőszerv. Derékból, combból tartod a felső tested a lábtartóra támaszkodva. Na, nekem ez nem ment a tank fölött mélyen előre hajolva. Ezért is keresek túramotort, ahol egyenes háttal ülhetek.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#143940) lumpy92 válasza DJGABI (#143932) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Ahogy mások is írták: stabil gáz és hátsófék. Tehát a hatsó fékkel fogod vissza a motort. És ne alapjárat közeli fordulatszámot tarts így, hanem magasabbat.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#143941) GTVili válasza -Mosquito- (#143925) üzenetére


GTVili
tag

Nem is azt mondtam. Csak azt kérdeztem, hogy kért-e mástól is ajánlatot.... mert én első hallásra kissé sokalltam az összeget.

A 30 ill. 70 azért került elő, mert egy barátomnak az egyik nagy nevű ülésgyártó 70-et mondott egy munkára, amit a másik szaki 30-ért csinált meg. A minőség kiváló, tehát nem a felhasznált anyagok árában keresendő a különbség....

Szóval egyetlen szóval sem mondtam, hogy ugyanez a munka megállna 30-ból, vagy akár 70-ből..... de lehet, hogy nem lett volna ~130.....

:R

(#143942) GTVili válasza -Mosquito- (#143925) üzenetére


GTVili
tag

Parancsolj.... :DD

(#143943) Oppenheimer válasza GTVili (#143942) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem akarok ízlésen vitatkozni de az én ülésem lett annyival szebb amennyivel többe került. ;]

Amúgy van ebben is zselé? Mert ha igen akkor jó dealt csinált.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#143944) GTVili válasza Oppenheimer (#143943) üzenetére


GTVili
tag

Látom nem megy az értő olvasás.... :R

(#143945) -Mosquito- válasza GTVili (#143941) üzenetére


-Mosquito-
őstag

A felhasznált anyagokban nagyon is van különbségek. Mivel az is kintről jön drágábbak lettek tavaly óta. Úgy mint a munka minőségé is különbözik egyik másik szakinál. Ez 2022 februárban 25eFt volt. + 2 cm vastag keményebb szivacs elől.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#143946) -Mosquito- válasza GTVili (#143942) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nem véletlenül a 11.ker.-ben csináltad?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#143947) GTVili válasza -Mosquito- (#143946) üzenetére


GTVili
tag

Nem. Kiskunlacházán...

Az anyagminőséget illetőleg arra céloztam, hogy annak ellenére sokkal olcsóbb, hogy nem olcsó-gagyi anyagokból készült....

A te ülésedért az a 25 teljesen reális ár volt....

[ Szerkesztve ]

(#143948) vlevi válasza macilaci78 (#143939) üzenetére


vlevi
nagyúr

A gázt tartani kell jóval alapjarat fölött, és hozzá taposni a hátsó féket, ezzel tudod nagyon jól szabályozni. Fontos, hogy ilyenkor ne vedd el a gázt, mert azonnal lefullad, és beborul. Vagy engedd fel azonnal a féket.
A motort pedig a rutin pályán nem dönteni kell ( nem úgy, hogy dolsz vele), hanem lenyomni. A motor dől, de te felette maradsz függőlegesen, mint a supermotosok.
Ezt elég nehéz elsőre fejben összerakni, de ha megvan, akkor minden sokkal egyszerűbben menni fog. Lenyomasos technika nélkül a motoros vez.treningek teljesítése lehetetlen. Azzal viszont könnyűnek mondható. Ha lenyomod a motort, és oda nézel, ahová kell, akkor majdnem magától működik, ha nem jól csinálod, akkor kínszenvedés.
Én se tudom készség szinten alkalmazni, de amikor figyelek rá, akkor azért csak összejön
[link]

(#143949) -Mosquito- válasza GTVili (#143947) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Facsén szokott hirdetni. Szépen dolgozik.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#143950) DJGABI


DJGABI
addikt

Köszi mindenkinek, holnap megpróbálom gyakorlatba ültetni az elméletet, remélem nem marad el megint eső miatt az óra...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.