Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144351) Topiccsendőr válasza static00 (#144350) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

- nem
- ezek hidegoldali viszkozitas ertekek, tehat szivattyuzhatosagi hatarhomersekletben lesz kulonbseg, es 40 fokon mert viszkozitasertekben.
- nem, epp ellenkezoleg

Hasznald a keresot a topicban, ha az okok erdekelnek.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#144352) Jakab66[hun] válasza hroberto (#144344) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Oké a 450 exc-f nél még megemésztettem, hogy ha befogom a kidörrenőt olyan hangja van mint ha olaj nem lenne benne, de ennél egy picit zavarja a fülem. :DDD

#144348fattyu:
Ez olyasmi mint ha a kocsiban zörög valami kárpit vagy kopog a futómű, akkor hangosabbra tekerjük a zenét? :DDD

Gipsz Jakab

(#144353) Pttypang


Pttypang
veterán

Kene par rezgescsillapito es tavtarto, amiket a honda 2000/darab aron szolgaltatna nekem, de hasznaltam en mar ilyet korabban, csak nem emlekszem, honnan vettuk, villanyszerelo segedanyagra tippelek.

Peremes belso tavtarto az eddigi tipp, de nem talalok konkretan sehol.
Van valami otletetek, vagy aliexpress, ebay lesz a nyero? Ott a gumi rezgescsillapitoval egyutt jon 10 darab 10 euroert :D

Everybody lies.

(#144354) static00 válasza Pttypang (#144353) üzenetére


static00
csendes tag

Tükör csavarja alá lehet ilyet tenni?
Nekem oda kellene valami, egy henger nagyon rázza 100 felett :)
Vagy ahol a kormányra fel van fogatva a tükör és fékkar, az alá egy kis gumilapot tenni, vajon segítene?

[ Szerkesztve ]

(#144355) lumpy92 válasza Pttypang (#144353) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Kábelátvezető gumi?

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#144356) Topiccsendőr válasza static00 (#144354) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem lehet.
Ez kisebb tartalyok, legszurodobozok, vilagito berendezesek vagy konyebb kipufogo reszek gumis rogzitesere valo, hogy a rezgestol ne repedjen meg maga a tartoful, csavarfurat, ami vagy muanyag, vagy vmilyen lemez. Nem alkalmasak eleve a meretukbol adodoan nagyobb, nehezebb elemek rogzitesere. Kis alkatreszekhez valoak.

Gumilapot pedig sehova ne tegyel lehetoleg.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#144357) Pttypang válasza static00 (#144354) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem, ez a hornet s-re kell, a burkolatot izolalja a motor rezgesetol.
Ezen a rajzon 2 a gumi, 14 a fem tavtarto.
Epp azert kell a fem tavtarto, hogy ne vagja szet a gumi csillapitot azonnal, fuggetlen maradjon a csavar odaszoritasatol.

Ha remeg a tukor, akkor kormanyvegsuly ellenorzes, meg egyebek iranyaba indulnek.
Nekem sokat segitett, hogy szereztem gyari kormanyvegsulyokat a korabbi semmi sulyu alu valamik helyett, amik voltak rajta.

#144355lumpy92
A fem reszt keresem foleg.
A gumi reszet kinda megtalalom kabelatvezeto gumikent, igen.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#144358) Topiccsendőr válasza Pttypang (#144353) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem villanyszerelo segedanyag, az biztos.

Ebayen vettem egesz motor bontasabol csavarszetteket, oem, kb 15€ egy kg. Ezekben szokott lenni gumibasz, es ez a vashuvely is. Inkabb ebben gondolkodnek.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#144359) macilaci78 válasza Pttypang (#144357) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kíváncsiságból megnéztem, a robogómhoz mennyiért adják. A légszűrőt rögzítik ilyen gyűrűvel, 10 drabos kiszerelésben árulják 14 ezerért és kell kettő... 21-es alkatrész.

Valamikor idén egy kerékpárszervizben kértem pár rossz gumibelsőt...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#144360) Topiccsendőr válasza macilaci78 (#144359) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

10 db os kiszereles csak a magyar webshopban letezik. (Bemehetsz markaszalonba, es darabonkent rendelheted, ha mas ut nincs)
Darabonken vasarolhato, ilyen mennyisegi megkoteseket csak ennel a magyar webshopnal lattam, semmilyen mas oem alkatreszshopban nincs ez a fszsag. Raadasul meg dragabb is, mint egy barmelyik oem shop. Pl az msp.eu olcsobb.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#144361) macilaci78 válasza Topiccsendőr (#144360) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha csak egy darab mütyűr kell, akkor nem feltétlenül a legalacsonyabb árú bolt a legolcsóbb. Például most vettem indexbe izzót, 130 Ft az olcsó helyen, plusz 1690 Ft posta. Megvettem a Homasitában, mert az új kocsi végett több más dolgot is rendeltem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#144362) Mentolka


Mentolka
senior tag

A csizma sem véd mindentől: [előzés]

(#144363) vihartigris válasza Mentolka (#144362) üzenetére


vihartigris
őstag

:Y

bármi reciproka a semmi

(#144364) HoaryFox válasza Mentolka (#144362) üzenetére


HoaryFox
őstag

Eww Meme GIFs | Tenor

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#144365) macilaci78 válasza Mentolka (#144362) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem is néztem végig. Inkább leszek puhapöcs kamion mögött, mint kyborg...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#144366) Jakab66[hun] válasza Mentolka (#144362) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Bammeg :Y

Gipsz Jakab

(#144367) csongi válasza Pttypang (#144353) üzenetére


csongi
veterán

Aliexpress. Szotyiért van.

(#144368) csongi válasza Mentolka (#144362) üzenetére


csongi
veterán

Főleg a papucs!!

(#144369) bardi válasza macilaci78 (#144365) üzenetére


bardi
aktív tag

Én nem is értem a koncepciót, de az autóst se. Azért elég feltűnően jött szembe, de az autós is, ha így vezetnék, csak idén lett volna 10 frontális ütközésem.

'92 Honda VFR 750

(#144370) miezez válasza Mentolka (#144362) üzenetére


miezez
csendes tag

Azért az autós nem sokat segített. Viszont, ha a csizma rendesen tart, akkór térdből szedi szét a lábát. Nem tudom mivel járt jobban...

(#144371) miezez válasza Pttypang (#144353) üzenetére


miezez
csendes tag

Így keresd: plexicsavar

(#144372) 3800+ válasza JoinR (#144349) üzenetére


3800+
őstag

Vegul szolnok kecskemet dunaujvaros szekesfehervar vonalon jottunk, egesz jo volt. Na persze nem egy Matra. :D

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#144373) miezez


miezez
csendes tag

Üdv fórumtásak! Még zöldfülű vagyok. 4 hetes jogsi, kb 1500km (autóval kb. 1,5M km)

[ Szerkesztve ]

(#144374) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Na teljesen boldog vagyok. 200km van a motorban, mennék haza a munkából, és nincs világítás. Se elöl se hátul sehol semmi. :(((

Gipsz Jakab

(#144375) miezez válasza Jakab66[hun] (#144374) üzenetére


miezez
csendes tag

Az gondolom bizti lesz, mert két izzó/LED, vagy két vezeték egyszerre nem igazán sérül/szarik be. Se a gyújtáskapcsoló egy 200km-es motornál.

(#144376) miezez


miezez
csendes tag

Van egy zsír új Monolock platnim bontatlan csavarszettel. Nem postázom, de ha valakit érdekel, Kecskeméten 2 Pilsner Urqell sörért viheti. :))

(#144377) Topiccsendőr válasza miezez (#144375) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az nem. De a led vezerloegyseg mar igen. Az meg nem csak egy biztositek.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#144378) Jakab66[hun] válasza Topiccsendőr (#144377) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Féklámpa, indexek, ködlámpa működik. Holnap világosban ránézek a biztosítékokra, gondolom az nem kavar bele a garanciába.

szerk: most olvastam a könyvében, az index meg a féklámpa külön biztosítékon vannak.

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#144379) bardi válasza Jakab66[hun] (#144378) üzenetére


bardi
aktív tag

Ha motoroknál is úgy van, mint autókban, akkor ez sajnos nem jelent semmit. A vezérlő valahol a lámpatestben van, a led mögött. S-Cross fényszóró pl el tud úgy romlani, hogy a 3 led közül csak 1 nem ég.

'92 Honda VFR 750

(#144380) Jakab66[hun] válasza bardi (#144379) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Arra nem jelezne valami hibakódot? Mert ez semmit nem dobott be.

Na mindegy ránézek holnap a biztikre, aztán ha azok jók, akkor megyek vissza a kereskedésbe. :(((

Gipsz Jakab

(#144381) Topiccsendőr válasza Jakab66[hun] (#144380) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Dob hibakodot, de nem P (powertrain), ezert ez nem jelenik meg a muszerfalon valszeg. Az index es feklampa sem szokott, csak kiolvasasnal latszik.
Ha pedig egy bizti ment ki, az valamitol kiment. Az hiba nelkul nem vagja le a biztositekot se, tehat az sem epp megoldas, ha bizti ki van cserelve altalaban.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#144382) csongi


csongi
veterán

Husvetra majd csak elkeszul. :).

(#144383) vihartigris válasza miezez (#144373) üzenetére


vihartigris
őstag

Szép a vas!
Széles utat!

bármi reciproka a semmi

(#144384) Zsírkrétamen válasza Jakab66[hun] (#144380) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Nem jelezne, nálam se dobott hibakódot a műszerfalra (bár nekem az akksi volt szar, és az indexek villogtak rendellenesen, a többi meg szimplán csak nem világított).
Ha ez megnyugtat, nekem 5000km van a motoromban, és kuplungcserén van (látszólag kifolyt az olaj, nem tudom még mit csinálnak vele, nem igazán értek hozzá :B ). Már 2 hete van szervízbe, lassan megunom a robogózást :))

(#144385) palfitom válasza miezez (#144373) üzenetére


palfitom
félisten

Üdv, gratula!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144386) Pttypang válasza miezez (#144371) üzenetére


Pttypang
veterán

Az teljesen mas, gumiba agyazott anya van a plexicsavar keszletekben, meretben is mas.
Ez idom rogzitesre van.

#144358Topiccsendőr
Ezt hogy talaltad? En nem talaltam se bontott motort igy, se ilyen mixes szerelvenyek pakkot. Meg ha nem is cb600S, de a vfr-nel volt hasonlo rogzitesi pakk, sok alkatresz egyezett is az ilyen aprosagokbol.
De koszi, msp-n is osszerakom a rendelest es megnezem, epp a csoda arfolyammal mennyit tudok huzni.

Everybody lies.

(#144387) Jakab66[hun] válasza Jakab66[hun] (#144380) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Felhívtam a kereskedőt, ne cseréljek biztosítékot se, vigyem vissza hétfőn, majd ők megnézik. Jól kezdődik 18ezer euroért.

Bezzeg a 95-ös VFR 750-em nem hisztizik 80 ezer kilométerrel. :U

Gipsz Jakab

(#144388) csongi válasza Jakab66[hun] (#144387) üzenetére


csongi
veterán

Faxa :(
Pedig egy japán sosem romlik el. :(

(#144389) dellfanboy válasza Jakab66[hun] (#144387) üzenetére


dellfanboy
őstag

az is euro5? ne adj isten van benne abs, mtc, 43 wp telok, meg a tokom tudja meg mi?

sztem add el, ne idegeld magad vele ;]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#144390) Topiccsendőr válasza Jakab66[hun] (#144387) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sosem ertettem ezt a fajta osszehasonlitast. Ertem, h frusztralt vagy, de a vfr egy rakas szar ahhoz a motorhoz kepest. Es ha veszel uj motort, az ilyen. Gariba ki lesz cserelve, es akkor jo lesz. Ez ilyen.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#144391) Topiccsendőr válasza dellfanboy (#144389) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem. abban mar a masodik generator van, es a harmadik benzinpumpa :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#144392) Jakab66[hun] válasza Topiccsendőr (#144390) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Teljesen jogos amit írtok. Az ideg beszél belőlem. Hosszasan vártam papírokra fizetés után, és 3 nap használat után vihetem vissza, majd kitudja meddig vacakolnak vele.

Motort még nem vettem újat, csak autót, de azzal nem volt semmi ilyen mizéria. Nem vagyok hozzá szokva. :N

Befejeztem, próbálok lenyugodni! :K

(egyébként ez fájt, hogy leszaroztad a szerelmem :DDD )

Gipsz Jakab

(#144393) macilaci78 válasza Jakab66[hun] (#144392) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Anno 2001-ben megvettük szalonból a VW Bora-t. Apám nem akarta elhinni, hogy az nem jó, hogy a csomagtartót addig nem lehet kinyitni, amíg az utastérvilágítás világít. Azt mondta, ez így jó, mert a VW az Isten és ez egy először belefingós új autó.
10 éves elmúlt a kocsi, mikor megkergült a riasztó, letiltott. Bevitte a szervizbe, megcsinálták, azóta a csomagtérajtó akkor nyílik, amikor kell. :U

Azóta felgyorsult a világ, a termékek egyre szélesebb körében a user a teszter is. Lehet, erre a onalra váltottál most te is jegyet.

Zoli bácsi is megjárta ezt a szintén új Benellivel. Persze, az egy indiai minőség, nem is igen lepődött meg, de nem is volt őszinte a mosolya.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#144394) Topiccsendőr válasza Jakab66[hun] (#144392) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nekem szabad szaroznom, mivel nekem is van. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#144395) crissprivat


crissprivat
senior tag

Sziasztok.
Az új Transalp-ot próbálta már valaki? A tesztekben elég szépeket írnak róla.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#144396) Pttypang


Pttypang
veterán

Meg mindig nem nagyon tudok napirendre terni afelett, hogy miert nincsenek burkolt lanchajtasok, ahol olajfurdoben futhatna a lanc.
A lanctakaronal, ami van altalaban felul a lanc felett, kivagasok vannak, a hatso kerek is konretan a lancra loki a koszt/vizet/barmit.

Odaig eljutottam, hogy elvileg nem erzekeny ra mar az uj lancok tobbsege a kulonbozo tomitesek miatt, de ebben mennyire vagyunk biztosak, ha az ajanlasban meg mindig valtoolajat es hasonlokat irtak ketezres evekben a lanckenesre? :D

A hatso lanckerekre csepegtetett olaj nekem egy fura felmegoldasnak tunik a sima olajfurdohoz kepest.

Everybody lies.

(#144397) csongi válasza Pttypang (#144396) üzenetére


csongi
veterán

Erre szuletett meg a Gardan tengely.
:).

(#144398) dellfanboy válasza csongi (#144397) üzenetére


dellfanboy
őstag

es akkor mire valo a kardan tengely? :U

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#144399) Jakab66[hun] válasza Topiccsendőr (#144394) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Mindent értek! :D

Anno €1000 ért sikerült hozzájutnom így dobozokkal mindennel, sérülésmentes gyári idomok, gyári szerszámkészlet, ülés takaró púp minden meg van hozzá. Ha rajtam múlik még nagyon sok évig nálam lesz. A futóművére ráférne egy felújítás, illetve a kuplung kopott már. Van egy 2005-ös 800-asom is, közel sem szeretem annyira mint ezt. :N

Gipsz Jakab

(#144400) Topiccsendőr válasza Pttypang (#144396) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Azert nincs, mert plusz koltseg lenne raszerelni a motorra, az olajfurdo miatt a tomitest megoldani is plusz koltseg lenne, osszeszerelesben megegy lepes, es megegy letomitendo dolog, amibol olaj folyhat, emelle a kenoanyag tovabbi hajtasi veszteseget okozna.
Lancfeszesseg beallitasa problemas lenne, sima éves szervizeles idoigenyesebb ezaltal dragabb lenne, amit az ugyfelnek kellene kifizetnie olyan versenytarsakkal szemben, ahol ez a koltseg nem jelenik meg.
Emelle nem menne el sokkal tobbet a lanc bizonyos loero felett.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.