Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128151) Xero válasza tboy93 (#128135) üzenetére


Xero
nagyúr

Na kerem en meg itt vagyok kb fel orat… nagyon rakaptam az izere. Majd egy teli tankot sikerult kigurulni. :DD

(#128152) Topiccsendőr válasza GTVili (#128148) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem akarom, hogy notorozzon, tul veszelyes :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#128153) fattyu válasza Topiccsendőr (#128152) üzenetére


fattyu
veterán

ezt én is mondtam neki.

nem bírt komolyan venni

GTVili: ha a fogyasztás érdekelne: priust vezetnék.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#128154) GTVili válasza fattyu (#128153) üzenetére


GTVili
tag

Nem mondtam, hogy engem érdekel a fogyasztás.... :DD Csak, hogy akkor kiemelkedően alacsony volt..... 9 helyett alig 7,5 liter... igaz, alig-alig léptük túl a 90-et..

Nekem nem kellett győzködnöm az asszonyt, saját magától akart elkezdeni motorozni. Először vettünk neki egy kis 70-es CPI supermoto-t. Azzal megtanult úgy-ahogy motorozni. Egy szezont eljárt vele dolgozni... aztán a következő évben elment, és letette a jogsit A2-re...

(#128155) tboy93 válasza Xero (#128151) üzenetére


tboy93
nagyúr

En 5-re ertem oda, de csak egy kort mentem, aztan fordultam is hazafele. Igy is 2.5 oras karika lett.

Mai nap tanulsagai:
- kvara nem tudok motorozni :D nem erzem még a gépet, a cbf-el azert tempozva sokkal magabiztosabban motoroztam, fura ez a csutka kormany még, kell idő hogy osszeszokjunk
- db killer megy vissza, ez igy tul hangos hosszutavon
- baromira tetszik a motor :))
- ja es ugy tunik barhogy cibalom a bajszat, nem eszik sokat, 4.09-es fogyim lett


Geresics beallitod nekem topik kepnek?
2017 Honda CBR500R

[ Szerkesztve ]

(#128156) LógaGéza válasza tboy93 (#128155) üzenetére


LógaGéza
addikt

Sose voltam még arra, nekem alaphangon másfél óra csak oda. De ha összebeszélünk egy páran, hogy összefutunk valahol arra, és gurulunk pár kört, abban bennelennék :K

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#128157) runner 125 válasza tboy93 (#128147) üzenetére


runner 125
nagyúr

Király vagy, kösz szépen, ez az.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#128158) tboy93 válasza LógaGéza (#128156) üzenetére


tboy93
nagyúr

En siman benne vagyok. Csak talaljuk ki elore, hogy le tudjam egyeztetni itthon :D

(#128159) tboy93 válasza runner 125 (#128157) üzenetére


tboy93
nagyúr

Zsír ;)

(#128160) Burt1793 válasza Xero (#128151) üzenetére


Burt1793
veterán

Szombaton egy egész tankot ellőttem a BajnaHéregen, Zsámbéki tankolással. Délután 5kor felszáradt az út, nem volt senki, kint maradtunk 3an egy túra után. Kurvajó volt, 0ra koptattam a gumit, ma került fel az új. :)

#128155 tboy93: Jó, hát egy kör semmire se jó, az a bemelegítő. :) Vigyázni kell a nagyon sok körrel, mert elborul az agy és azt veszed észre, hogy minden kanyar masszírozza a talpadat a lábtartón keresztül :C

[ Szerkesztve ]

(#128161) etnies válasza Topiccsendőr (#128152) üzenetére


etnies
senior tag

Ez az egyik kedvenc kérdésem a laikusoktól: -és nem félsz? De bm, azért ülök a motorra, hogy rettegjek :D

"önmagam hite vagyok magamban"

(#128162) fattyu válasza etnies (#128161) üzenetére


fattyu
veterán

az adrenalin jó dolog

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#128163) Xero válasza tboy93 (#128155) üzenetére


Xero
nagyúr

Na en meg 16:56-kor gurultam el hazafele Hereg iranyaba a video tanulsaga szerint. :D
Ha mar video, osszevagtam a legtisztabb kort, ami pont az utolso kor volt. Talan itt volt a legkisebb forgalom. Nagyon felos, meg darabos meg es sok a hiba, de na majd kialakul. :)

A vege kb 1.5 tank lett. A kozepen nagyon reszkettem mert egy rovatkam maradt, aztan meglattam navin hogy van egy kut Bajnan, volt is nagy orom. Foleg amikor szepen ki volt irva hogy van E5 is. :DDD Na csak emiatt a telitank miatt maradtam meg fel orat. :P

(#128164) Geresics válasza tboy93 (#128155) üzenetére


Geresics
addikt

Done. :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#128165) Geresics válasza Xero (#128163) üzenetére


Geresics
addikt

Mindig is bátornak, és felelőtlennek tartottam az ilyen motorosokat. No nem a motorozásra, a sebességre gondolok, hanem arra, hogy a kamerát a sisak oldalára rakod! Egy kisebb esésnél is ha arra az oldalra esel, a tartó pontszerű terhelést fog adni a sisaknak, és azt egyszerűen nem fogja bírni. Szegény Schumacher is ezért járt ilyen szörnyen!
Amúgy a hangot teljesen megöli a szélzaj, ezért én a helyedbe tennék egy mikrofont a sisakon belölre, hogy szélvédett helyen legyen...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#128166) Somatom válasza Xero (#128163) üzenetére


Somatom
veterán

Nem szeretném véleményezni az ilyen motorozást, felőlem mindenki azt csinál, amit akar. Csak szólok, hogy van arra egy állandó filmforgatási helyszín, úgyhogy azon az útvonalon bármikor szembejöhetnek ilyenek konvojban. Lehet, hogy belógnak a szembejövő sávba és azért is nagyon szar velük közlekedni, mert a vontatók jobbkormányosak.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128167) Topiccsendőr válasza Geresics (#128165) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Felelotlen? :D
Akkor mindenki vegye le a senat is

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#128168) #14787072 válasza Geresics (#128165) üzenetére


#14787072
törölt tag

Akkor Mackóék is felelőtlenek, mert ők is a sisak oldalára rögzítik a kamerát....

(#128169) tboy93 válasza Xero (#128163) üzenetére


tboy93
nagyúr

En Zsambekon tankoltam es rohadt nagy sor volt. Amikor mar alltam a sorban egy 15 percet, akkor vettem eszre, hogy a kutfejen nincs 100-as benya :W

(#128170) #31733248 válasza Geresics (#128066) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Igen, a cél a vérlovagság! :B"

Akkor Te is azok közé tartozol majd, akik legálisan húzhatják vigyorogva a csutkagázt a részingelős videón, másnap meg azt írják neki az ingerszegény környezetben szocializálódott világtalan emberek, hogy "Hősök vagytok!" meg ilyenek?

Tök őszintén, én rendszeresen adományozok jótékony célra, de ettől a sztoritól valahogy nem szakad taknyom-nyálam egybe. Az emberélet a legritkább esetben lesz azzal a különbséggel megmentve, hogy 180-nal mész el az autók mellett, a két sáv között ahelyett, hogy megvárnád, hogy lemenjenek előled. Ellenben valaki előbb-utóbb feltekeredik majd egy motorháztetőre, abban pedig majd csak reménykedhetünk, hogy az autó utasait nem viszi magával.

Mackót én egyébként bírom, de hogy motoros oktatóként pont ő csináljon ilyeneket - ez bizony csalódás. Remélem, a Te videódon nem lesznek ilyenek. Biztos kevesebb lesz a dicséret és kevésbé izgalmas a jelenet, de elvileg nem az lenne a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#128171) Xero válasza Geresics (#128165) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezen en is kattogtam eleg sokat es teljesen egyetertek Veled. Ott is van a todo listen elore rogziteni. Mondjuk ha puffanok a kis gombfej talan elereszti, nincsen teljesen fixre rogzitve ugyebar.
A szelzaj pedig jogos. Ules alatt szoktam kulon telefonnal felvenni a hangot, itt siman csak elfelejtettem. :DDD

#128166 Somatom: Ez mar a sokadik kor volt, azert probalok figyelni az ilyesmire. :K

#128169 tboy93: En is ott alltam meg eloszor, mar akkor is sor allt. Gyorsan korbe is neztem, hogy csak 95-os van es ballgtam szomoruan tovabb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#128172) Somatom válasza Xero (#128171) üzenetére


Somatom
veterán

Hogy próbálsz fgyelni? A videón látszik a kilóméterórád. Az ott egy kanyargós, szűk országút, az órád meg ritkán mutat kevesebbet, mint amennyi az autópályán megengedett maximum.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128173) Xero válasza Somatom (#128172) üzenetére


Xero
nagyúr

Oda-vissza mentem folyamatosan. Ha jott volna egy ilyen gep azt tudtam volna, mivel elotte elmentem volna mellette. :)

(#128174) Somatom válasza Xero (#128173) üzenetére


Somatom
veterán

Nemááá!!! Ez egy tíz perces videó. Ha előtte visszafelé normális ütemben (mondjuk fele tempóval) "felmérted" az utat, az plusz 20 perc. Ha a felmérős indulásod után 5 perccel az a konvoly ráhajt az útvonaladra, akkor cirka a gyors meneted közepén találkozol szembe vele.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128175) Xero válasza Somatom (#128174) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor igy jartam volna, igen. Az amugy remelem megvan, hogy a fele tempo az kanyarokban 35-50-t jelentett volna 60-90-es szakaszokon? ;)

Viszont ahogy latszik mindenhol boven hagytam benne tartalekot, sehol nem volt tokig dontve pont ezert, es ahogy irtam is ez ovatoskodo volt.

(#128176) Somatom válasza Xero (#128175) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a gyors tempódban méred fel a pályát, akkor visszafelé nem a közepén, hanem a végén találkoztok szembe. A végeredmény szempontjából tök mindegy. Lehet, hogy elméletileg a sávodon belül maradnál, de mi van akkor, ha mondjuk egy közben elütött állat miatt korrigálnod kell az ívet? Ott már nagyon nem mindegy, hogy 60 -nal, 90 -nel, vagy 120 -szal kényszerülsz plusz manőverre.
És még egy infó. A KRESZ azt mondja, hogy törekedni kell a kárenyhítésre. A gyakorlat viszont az, hogy ha én törekszem az épséged megóvására, behúzom a verdát az árokba, akkor Te elsuhansz, én meg ott állok egy saját balesetes, beborult szerelvénnyel. Inkább bekapcsolom az ablaktörlőt, hogy levakarja az agyvelődet a szélvédőről. Aztán a szakértők majd vizsgálgatják a szitut, de a Te álláspontodat már nem fogják megtudni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128177) fattyu


fattyu
veterán

kiegyezhetünk abban hogy mindenkinek mástól élmény a motorozás és nem próbáljuk elmagyarázni a másiknak hogy az miért rossz hibás veszélyes buta felelőtlen?

légyszi. fogadjuk már el a másságot és ne csak a saját szemüvegünkön keresztül.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#128178) Somatom válasza fattyu (#128177) üzenetére


Somatom
veterán

Ebben az esetben nem egyezhetünk ki ebben. Közúton történik, ahol a közlekedésre szabályok vonatkoznak, amik mindenki számára kötelezőek. Aki e szabályokon túlmenően akar motorozni, annak ott vannak a versenypályák.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128179) Geresics válasza Topiccsendőr (#128167) üzenetére


Geresics
addikt

Azt hittem legalább Te tudsz megfelelő hangsúlyt beleolvasni. Kár.
A SENA-val viszont nincs igazad. Anno én is gondolkodtam ezen a 10S-sel, de annyira a sisak alján van, hogy ha csak nem pont a patkára fejelek úgy, hogy a vállam még az úttesten van, akkor nem tud előbb leérni, így az veszély nem hordoz extra veszélyforrást.

(#128168) johanson
Látom a hangsúlyom megint nem ment át, mindegy. Hogy Mackóék hol hordják a kamerát egyrészt nem érdekel, másrészt nem neki adtam épp kéretlen tanácsot. Esetleg sorolj még fel kérlek 100 youtubert, hátha...

(#128170) Econ
Szabad országban élünk, mindenki azt hisz, amit akar. De ha azt hiszed, hogy azért megyek vérlovagnak, hogy vigyorogva csutkagázozhassak, akkor elég nagyot tévedsz. Mackóék első videóinál én magam is jeleztem feléjük, hogy inkább érjenek oda 2 perccel később, mint hogy ne érjenek oda. Ugyan ez igaz a most indult debreceni csapatra is.
Az emberélet mentésénél pont nem tudok fontosabb dolgot elképzelni. Ha pedig azt hiszed, hogy nem számítanak a percek, akkor sajnálattal közlöm, hogy előfordult már a csapattal olyan, hogy a cél előtt pár perccel szóltak, hogy már nem kell sietni. Elég szomorú. Nem mondom, hogy a céren múlt, de akkor is... Amikor meg csecsemőnek szállít az ember, az még egy extra történet.
Nemes dolog az adományozás, csak így tovább. Reméljük a pénzed valóban oda megy, ahova szántad! Köszönöm a megsegítettek nevében is, bárcsak többen lennének ilyenek!
Mackónál meg pont, hogy kevesebb alkalmasabb embert ismerek erre. Itt nem az számít, hogy ki tud gyorsabban vigyorogva menni, hanem hogy ki mennyire megfontolt közben. Remélem valaha leszek fele olyan jó ebben, mint ő.

(#128171) Xero
én is rögzítettem anno külön hangot, de egy hosszabb napon tök macera összevágni a képet vele. Ma már csak sisakmikrofonban hiszek, akkor jó a hang, és nem kell külön összevágni. Éljen a lustaság! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#128180) Xero válasza Geresics (#128179) üzenetére


Xero
nagyúr

Gopro8-al szivas az egyben ajto miatt a kulso mikrofon. Masikat vegyen ra mas. :P Szoval en is a lustasag miatt de inkabb felveszem kulon ules alatt. Dumalni ugysem akarok. :DDD

(#128181) Xero válasza Somatom (#128176) üzenetére


Xero
nagyúr

Meggyoztel, eladom a motort es nem megyek ki a hazbol nehogy a kobakomra essen egy meteor vagy egy cserep. :K

(#128182) fattyu válasza Somatom (#128178) üzenetére


fattyu
veterán

és egy fórumon koptatva a klavit meg fogod változtatni a világot?
tök fölösleges. el nem érsz semmit csak feszkó

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#128183) Xero válasza fattyu (#128182) üzenetére


Xero
nagyúr

Inkabb Te is add el az osszes gepet a francba. Nyitok egy online sakk klubot!

(#128184) Somatom válasza Xero (#128181) üzenetére


Somatom
veterán

Félreértettél. Nem miattad aggódom, hanem magam miatt. Ha a fejedre esik egy cserép, az engem nem érint. Ha viszont felkenődsz a szélvédőmre, abból nekem ügyem lesz, amivel foglalkoznom kell.
Az országúton 160 és az "eladom a motort" között sztem még vannak lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128185) Xero válasza Somatom (#128184) üzenetére


Xero
nagyúr

Latod ebben egyetertunk. En is magam miatt aggodom. :)

(#128186) #14787072 válasza Geresics (#128179) üzenetére


#14787072
törölt tag

Azért írtam őket, mert mindig őket ajnározod és amúgy is Vérlovagnak készülsz. ;)

(#128187) Somatom válasza Xero (#128185) üzenetére


Somatom
veterán

A videód alapján nem vagy aggódós típus. Inkább a felelőtlen kifejezést használnám.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128188) zgospel válasza Somatom (#128176) üzenetére


zgospel
őstag

Ebből a hozzászólásodból (is) látszik, hogy csak károgod a joghurtosdobozozást, mert az szerinted humoros, közben meg ha szerinted a videón látott tempónál és dőlésszögnél már veszélyes ha korrigálni kell, akkor mégsem vagy túlságosan képben a dolgokkal.
Megnéztem a videót, kurvára semmi extrát nem láttam. Abszolút értékben bőven van benne tartalék.
Xero motorostudását nem ismerem, de a látott mozdulatok alapján nem feszegette a határait.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#128189) Topiccsendőr válasza Somatom (#128178) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Irta ezt az a hivatasos sofor, akinek ha elolvassuk korabbi hsz-eit, kiderul, hogy azert nem rest veszelyesztetni kozlekedesben resztvevoket, egy kis jatek miatt.
Hat komolyan beszarok :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#128190) Geresics válasza #14787072 (#128186) üzenetére


Geresics
addikt

Ha az, hogy elismerem a tudásukat (amit az én hiányos tudásom alapján átlagon felülinek vélek) az ajnározás, akkor ajnározom persut is, sőt, még Dodort is. Mindenkit másért. Sőt, Dodor stílusát és mondandója mikéntjét még fikázni is szoktam. De a munkáját szakmai szemszögből pl. mindig elismertem. Bocsánat, ajnároztam. Bár eddig erre nem gondoltam még így! :DDD

u.i.: a megfelelő hangsúlyt kérlek olvasd hozzá! ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#128191) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Jó ez a Delkevic. Ez valószínűleg nem tűzkarika csere lesz, ugye? :C

(#128192) Somatom válasza Topiccsendőr (#128189) üzenetére


Somatom
veterán

Nem hiszem, hogy olyan hsz. -t találsz tőlem, amiben én kezdeményező lennék egy konfliktusban. Itt is ugyanerről van szó. Ha egy felelőtlen motoros hibája miatt nem dobom árokba a kamiont a személyi sérülés elkerülése érdekében, akkor megsértem a KRESZ -t. Ha megteszem, akkor viszont én húzom a rövidebbet, mert az csak tündérmese, hogy visszajön elismerni a felelősségét. Ha egy ilyen szituban engem kiáltasz ki veszélyeztetőnek, mert szándékosan nem borítom be a szerelvênyt, akkor vállalom.

zgospel:
Ha az ott bizronságos lenne, akkor kiraknák a 160 -as táblát. De, nincs ilyen tábla.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128193) Geresics válasza Lomha 8V (#128191) üzenetére


Geresics
addikt

Itt most mit látunk? Tippem ugyan volna, de ha kifejtenéd, én tuti tudnék belőle tanulni! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#128194) Xero válasza zgospel (#128188) üzenetére


Xero
nagyúr

Ahogy irtam is es latszik is ez nagyon ovatoskodo es darabos kor volt. Meg messze vannak a hataraim a motore meg plane. Egyelore marad is igy mert balfasz vagyok. :DDD

#128192 Somatom: Melyik kanyarban lattal 160-at? Tenyleg erdekelne, mert screenshotolnam. ;]

[ Szerkesztve ]

(#128195) Somatom válasza Xero (#128194) üzenetére


Somatom
veterán

Külön 40 -es tábla sincs a kanyarok előtt. Ezt relatív gyorshajtásnak hívják. A 90 viszont ott mindenhol érvényes maximum. Vajon miért vannak a kanyarokban azok a jelek? Sztem azért mert páran már elsokaltak azokon a szakaszokon.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128196) Lomha 8V válasza Geresics (#128193) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Ez a kipufogó könyök felső része. Elkezdett a seggem alatt ciripelni. Gondoltam kifúj a tűzkarika, semmi gond, filléres csere, apró munka. Erre szét van repedve az egész könyök, körben.

(#128197) Geresics válasza Lomha 8V (#128196) üzenetére


Geresics
addikt

Ááá, így már értem! Köszi! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#128198) Xero válasza Somatom (#128195) üzenetére


Xero
nagyúr

Es az megvan azokat a jeleket hogyan kell hasznalni? Na en pont ugy hasznalom ahogy kell. :)

(#128199) Topiccsendőr válasza Somatom (#128192) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hivatasoskent teljesen mindegy, hogy te mit erzel kezdemenyezesnek, neked nem szabad ilyet csinalnod, az isten szerelmere :D
Es ezek utan eleg hulyen jon ki, ha barkit megszolsz. :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#128200) Lomha 8V válasza Geresics (#128193) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Bocsánat, mivel én szerelek, nekem egyértelmű, hogy ha megemlítem a tűzkarikát, akkor nyilvánvaló, hogy kipufogóról van szó, de ez természetesen csak az én fejemben egyértelmű; egy laikusnak nem árul el semmit. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.