Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67201) mumtaz válasza sityupityu (#67200) üzenetére


mumtaz
senior tag

Kínai öntöttvas 70-es. Ez bejött korábban is, mert az átömlőkben és egyebekben megegyezik a gyári aluval. Így a fordulatszám tartomány sem tolódik el, meg semmi. Csak picit erősebb. De a végsebesség csak picit több a korábbinál az elektronika korlátozása miatt, de azzal eddig sem volt bajom. Csak a picit jobb gyorsulás és a hegymenet volt a lényeg.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#67202) sityupityu válasza mumtaz (#67201) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Gyárilag aluhenger van a motoron?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67203) rwin5


rwin5
őstag

Üdv!

Tud valaki mondani olyan honlapot, ahol az átlagostól másabb/egyedi bukósisakokat lehet kapni? Mintázatára gondoltam, régen ~10 éve csomót találtam webáruházakban, most viszont egyet sem sikerült. :U

köszi

(#67204) mumtaz válasza sityupityu (#67202) üzenetére


mumtaz
senior tag

Az.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#67205) siti válasza rwin5 (#67203) üzenetére


siti
senior tag

néha belefutni valami jobb (aztán ízlés dolga) sisakba, de jobban jársz egy fehér (egyszínű) sisak+ festés.
vagy matricázás.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#67206) sityupityu válasza mumtaz (#67204) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Mármint rendes nicasil-os henger? Csak mert egy olyan 50-es hengerben simán több lónak kéne lenni mint egy 70-es vasban. Mármint fordulaton. Persze azt nem tudom, hogy gyárilag belül milyen kialakítású lehet egy ilyen gyárilag felrakott henger.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67207) mumtaz válasza sityupityu (#67206) üzenetére


mumtaz
senior tag

Rendes nicasil. Nem erősebb a 70-es vasnál. Bár ennél a jetforcenál nen tudtam tesztelni a különbséget, mert sajnos gyűrűtörést szenvedett és a letört darab 2-3mm mélyen gyakorlatilag egy nútot vágott a hengerfalba.
De ez a vas érezhetően erősebb és a hasznos tartomány is ugyanott van.
Ezek a motorok nem képesek 10000-nél többet forogni az elektronika miatt. Terhelésen a leg optimálisabb tartomány 8 és 9 ezer között van.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#67208) sityupityu válasza mumtaz (#67207) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Akkor nem értem. Ha gyárilag szabályozva van a max fordulat, akkor miért van gyárilag aluhengerrel szerelve? Az aluhengernek (pláne ilyen kicsinek) a magas fordulatszámban van az ereje. A fordulatszám korlátozás és az aluhenger kombó nagyon üti egymást. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67209) rwin5


rwin5
őstag

200-300e ft környékéig milyen használtban érdemes gondolkodni? Eléggé gyér a kínálat, pedig nagyjából 1 évben van már fejben az, hogy venni fogok valamit, de a kínálaton mindig csodálkozok, hogy mennyire nincs már? piaca, pedig kölök koromban akadt. Otthon aztán házi barkács szinten később sportkipu, szűrő, meg lehet később lehet kompletten a motorikus részét cserélném. Viszont idén max egy jobban szóló sport kipuf. menne rá.

Csak városi robogózgatásra kéne, meg max néha azzal mennék melóba.

Régen ezek jöttek volna szóba: honda dio, mbk booster, yamaha slider
viszont ilyen kisebb testű robogók már annyira nem jönnek be így 26 évesen, meg ahogy látom nem is nagyon akad belőlük.

Így valami nagyobb kéne még ha a súlya miatt kicsit lomhább is volna, de gondolom Yamaha Aeroxból ennyi pénzért nem találok normálisat, pár akad hahu-n is de azokért 400km kéne utazni őszintén szólva annyira nem vagyok beleesve. Még Peugeot speedfight 3-at néztem de abból is össz 5-öt találtam eladót az országban, van még valami hasonló "nagyobb" 50-es amihez még újonnan kaphatóak alkatrészek, amiknek a kiszállítási ideje nem 1 hónapon túli :P

Runner, SR 50 nem jön be külsőre

Egyet találtam a közelben csak, viszont ez vizes nem tudom annak házi szinten a barkácsolása mennyire bonyolult, illetve mennyire költségesebb ha a hűtés része megadja magát?
szerk: az kimaradt, hogy évjárat nem lényeg, bár ahogy elnéztem itt a minél régebbi, annál leamortizáltabb nagyon jellemző a kínálatban
Köszi!

[vélemény?piaggionrgdd]

[ Szerkesztve ]

(#67210) rwin5 válasza rwin5 (#67209) üzenetére


rwin5
őstag

Ez már nem fért bele a szerkesztésbe, esetleg ez bár az árát kicsit sokallom, meg nem értem hogy okmányok nélkül az mit takar? [derbi2005]

(#67211) mumtaz válasza sityupityu (#67208) üzenetére


mumtaz
senior tag

Mit lehet tenni, ha egyszer így van.
Érdekesség még, hogy a régi jetforce-om még ezt a fordulatot sem volt képes elérni, bár ez lehetett esetleg az, hogy talán csalt a fordulatszámmérő, bár nehezen hiszem, mert léptetőmotoros és az ECU adja neki a jelet. Az ilyen rendszereknél meg az szokott lenni, hogy vagy mindegyik csal, vagy egyik sem. Mindegy. Annak 9000 volt a plafon és 7,5 környékén érezte jól magát a gyári hengerrel.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#67212) madarasz92 válasza rwin5 (#67209) üzenetére


madarasz92
őstag

Piaggio NRG-m van Power DD változat az idén vettem, nagyon jó kis robogó. Formára nekem ő jött be a legjobban.
Írj rám ha van esetleg kérdésed! :)

(#67213) sityupityu válasza rwin5 (#67209) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Kár hogy nem jönnek be az Aprilia SR-ek, én pont azt ajánlottam volna. 200-300 ezer között nagyon jót lehet venni.
A vízhűtés sokkal jobb a léghűtésnél. Adott esetben persze ha hiba merül fel akkor szervizköltségesebb mint egy levegős, viszont egy állandó konstans hőmérsékletet biztosít a motornak még a nyári melegben is. Mondom ezt én akinek van tuningolt léghűtésese is. :)

(#67210) Ne foglalkozz vele, segédmotorra nálunk nem kell semmilyen okmány.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67214) rwin5 válasza sityupityu (#67213) üzenetére


rwin5
őstag

Ezek tetszenek csak, régebbiek nem. Mondjuk ez léghűtéses nem?
(#67212) madarasz92 : estefelé dobok egy részletes-kérdezős PÜ-t köszi szépen. :R

[link]

(#67215) sityupityu válasza rwin5 (#67214) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nem, vízhűtésesek. Én ezt a típust mondom. Ezt pl drágán adják, de lehet ilyeneket venni 300 alatt is ugyanilyen állapotban.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67216) sityupityu válasza sityupityu (#67215) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Bocsi. Előbb nagyon rosszat linkeltem hirtelen, olyat nehogy vegyél. Ezeket a befecskendezős sz@rokat nagyívben kerülni kell.
Bár ez már nem teljesen gyári, de ezt a karburátoros piaggio blokkos típust keresd.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67217) blu79


blu79
addikt

Sziasztok, íme az enyéém :D , meg sem mutattam az újdonságom ... :D , karburátoros :B ;) ezt 300k vettem, 3400Km volt benne, mikor megláttam ... magával ragadott mert az állapota... mintha a szalonból hoztam volna ki... ;) :

[link1]
[link2]
[link3]
[link4]
[link5]
[link6]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#67218) sityupityu válasza blu79 (#67217) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Gratulálok. Na pontosan ezt a típust ajánlom én is. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67219) madarasz92 válasza blu79 (#67217) üzenetére


madarasz92
őstag

Szia!
Szép darab! Ezek jó választások főleg ilyen állapotban! Vigyázz rá! ;)

rwin5 : Okés várom!

[ Szerkesztve ]

(#67220) blu79


blu79
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek, vigyázni is fogok rá mert nagyon tetszik :K . 1 hónapja vettem kb. eddig az átlagfogyasztás 3l kb ebben minden benne van , város és azon kívül... max amit megy 76 Gps-el mérve . Én álatalában 60-65-el szoktam csapatni remélem ez nem sok neki :) . Na meg azt akarom kérdezni hogy ez az olaj kiváló választás e mert akkor csakis ezt veszem : [link]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#67221) sityupityu válasza blu79 (#67220) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Jó választás. Ha meg nincs akkor helyette ez.
Az a jó ebben a két olajban, hogy a mellett, hogy teljesen szintetikusak viszonylag alacsony hőfokon is elégnek már, tehát gyári robogókba is megfelelők. Minőségben ezek alá ne menj, de feljebb sem. Ha ezeknél drágább és "erősebb" versenyolajokat teszel bele, akkor azok hiába szintetikusak, nem fognak elégni teljesen.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67222) rwin5 válasza sityupityu (#67218) üzenetére


rwin5
őstag

Na ez mondjuk nekem is tetszik, tényleg mutatós darab :C :R

(#67223) blu79 válasza sityupityu (#67221) üzenetére


blu79
addikt

Nagyon köszönöm :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#67224) gabe_ válasza sityupityu (#67221) üzenetére


gabe_
őstag

A Castrol power 1 racing 2t olajat én is ajánlom, most fogyott el egy dobozzal, szerintem ugyanilyet veszek majd...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#67225) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hali!

Yamaha BW's SPY

Kész vége mindennek! :( A 20 éves robogón a lámpa leszakadt. Az elülső műanyag idom belső felén van két fül, amire a lámpatest van akasztva, alul középen meg egy gömbfejű állítócsavar a fényszórómagasság-állítás céljából.
A felső fülek 50 km budapesti használat alatt leszakadtak.

Szegeden ismerek egy jó műanyaghegesztőt, aki tudom, hogy meg tudná oldani, viszont Budapesten nincs még ekkora ismeretségem. Egyik szomszédom a Hüllő Kft-t ajánlotta. Ismeritek, van-e tapasztalatotok vele, vagy hasonló feladat megoldására van-e ajánlott szaki?

Köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67226) dugynok válasza macilaci78 (#67225) üzenetére


dugynok
senior tag

Budapesten Fehérvàri út (11. ker.) muheg.hu

(#67227) macilaci78 válasza dugynok (#67226) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hétvégén szétkapom és hétfőn vihetem a sérült elemeket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67228) rwin5 válasza sityupityu (#67218) üzenetére


rwin5
őstag

Tegnap ilyenre akadtam a környéken, ez milyen? [sr_factory]

(#67229) Tegla80 válasza macilaci78 (#67227) üzenetére


Tegla80
addikt

Ha hetvegen szetkapod akkor lehet meg is tudnad csinalni.
Kellene venned egy uverapid-ot es uvegszalas ragasztoszallag-ot es dolgozni picit.....
Sztem olcsobban kijossz meg igy is es utana marad is boven ragaszto es szallag a kovetkezo javitasra.(En spec a torott muanyag elemeket is ezzel javitom meg belulrol 1-2 ragaszto/halo reteggel. Nameg a letort rogzitofulek egy femlemez felragasztasaval is oda kerulhetnek ahol lenniuk kellene,azaz voltak. Sztem jo dolog ha van ilyen a haznal....jah,benzint is birja mert tankot is javitottam mar vele.)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#67230) macilaci78 válasza Tegla80 (#67229) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kenjük be sárral dolog annyira nem jön be. Láttam a szegedi műanyaghegesztőt dolgozni, odaolvasztotta a műanyagot, az adta a kötést és erősebb, mint a ragasztó.
A motoron a nyereg alatti egyik oldalidom egyik rögzítőfüle letört, meg lett ragasztva epoxival, ugyanott tört el az első út alatt. Azt tartja még másik 4 csavar, így annyira nem érdekel.
Viszont a lámpa egy nyegle szar, rázkódik össze-vissza és ez a sok kátyú, csatornafedél, macskakő (még lépésben is) kínozza szegényt és nem hiszem, hogy azokat a pici füleket úgy vissza lehet ragasztani, hogy az tartós legyen.

A lámpatest 38k, az idom 21k. Mindkét képen az 1-el jelölt elem.
Lehet, szétszedem és nem is lesz törés, csak a kis csapok rázkódtak ki. Majd csinálok fotót.

De igazad van, ha nem pici éleket kell ragasztanom, akkor megveszem, kipróbálom. A Kőházy ráadásul a szomszédban van.

A motorral nem estem, az idom ép, csak a lámpa rázkódása a saját súlyánál fogva letörhette a 20 éves körmöket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67231) sityupityu válasza rwin5 (#67228) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ez az ajánlott típus, bár nem tudom, hogy mennyire valóságos az az 1000 kilométer.
És drágállom is.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67232) JoinR válasza sityupityu (#67231) üzenetére


JoinR
senior tag

10000 :)

(#67233) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Megy itt a kilométerkedés, de mi egy robogó várható futásteljesítménye?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67234) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!

Olajban én is kérnék tanácsot. Most fog elfogyni a MOL-os olaj, amit a motor vételekor vettem a benzinkúton. Motul 710 2t-t néztem,de Pécsen elég nehézkes beszerezni. Motul Scooter Expert van polcon, és Castrol Power 1 Racing 2t.

Létezik olyan ami kevésbé rakódik le?

Köszi :)

(#67235) blu79 válasza blizzrd (#67234) üzenetére


blu79
addikt

Szia, a Castrol Power1 Racing 2T a te olajad :K ;) , én is ezt az infót nemrég kaptam. Pár hsz-el feljebb ;)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#67236) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Aprilia SR50 Factory robogómba le kell cserélnem az aksit. Jelenleg 9Ah -van benne, Yuasa YB9-B 12V 9Ah

Melyik típust vegyem? Száraz vagy zselés?
Illetve mekkora Ah-sat?
Tudtok ajánlani aksikat?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#67237) sityupityu válasza JoinR (#67232) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Valóban, elnézést. :K Na az már valós kilométer lehet.

szerk: Viszont akkor is drága. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67238) macilaci78 válasza Tegla80 (#67229) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szétkaptam. Itt van az idom a lámpával, mindennel.
A lámpát felül két tüske tartja (a kis barna valami), amiből az egyik elveszett a kitört műanyagdarabbal együtt. A másik darab szépen illeszkedik a helyére, de kis felületen. Ahogy látom, mindkét fül volt korábban ragasztva, ránézésre pillanatragasztóval, ami most elengedett. Mivel az idom belül tiszta kosz, így tippem szerint a ragasztandó felületek nem voltak megfelelően tisztítva sem.

A kitört elem kb 15×20 mm nagyságú, rajta van egy kb 8 mm átmérőjű, 2 mm magas domborulat, ami a lámpán lévő lyukba passzol bele. Tud ilyet pótolni a műanyaghegesztő, vagy keressek 3D nyomtatóst, aki komplett rögzítőkonzolt készít és ezt a meglévők helyére beragasztok?

Vagy harmadik megoldásként rendeljek új idomot az elveszett rögzítőtüske mellé?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67239) sityupityu válasza macilaci78 (#67238) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Szerintem jó pár lehetőséged van.
Vagy megjavíttatod a régi motyót (műanyagosok mindent helyre tudnak hozni), vagy veszel használtan-bontottan, vagy akár új utángyártott elemet is tudsz venni. Gyári kinézetű lámpát lehet hogy csak bontottat tudsz beszerezni, de elemet biztosan tudsz újat is venni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67240) macilaci78 válasza sityupityu (#67239) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lámpa ép, az új elem raktáron van, 23 k kiszállítással onnan, ahonnan a bukót rendeltem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67241) gabe_


gabe_
őstag

A melegragasztó pisztoly ilyenkor mennyire jó megoldás, vagy az is felejtős? A pillanatragasztónál jobb?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#67242) sityupityu válasza gabe_ (#67241) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nem jó ilyesmire egyik sem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67243) sityupityu válasza macilaci78 (#67240) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

És ott színre fújtat kapsz? Csak ezért kérdezem. Annyi, hogy ez nincs megfurkálva, de azt te is megteheted ha tetszenek azok a lukak.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67244) macilaci78 válasza sityupityu (#67243) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A motor színei közt van fehér, fekete, piros. Ezek közül nekem mindegy.
Amúgy elvileg igen, gyári Yamaha. De jó lesz az utángyártott is.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67245) sityupityu válasza macilaci78 (#67244) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Mivel a te motorod kék, akkor szerintem egyértelmű, hogy onnan rendeld amit belinkeltem. :)
Én egy komplett szettet vettem egy BWS-re feketében. A régi elemek lefújása többe került volna mint ez az egész szett. Ráadásul baromi jó minőségűek az elemek, nem vékonyak és a fényezése is kitűnő. Ráadásul metál, ami a képeken nem is látszik. Plusz egy hatalmas előny a gyárival szemben (legalább is a feketénél), hogy anyagában feketén színezett maga a műanyag is. Ha valahol meghúzza véletlenül az ember akkor alig venni észre, ellentétben egy olyan elemmel aminek más az anyagszínezete.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67246) macilaci78 válasza sityupityu (#67245) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tapasztalatból tudom, hogy a gyári is anyagában fekete. :))

Kirajzoltam, meglátjuk, cimbi meg tudja-e etetni 3D nyomtatóval. Hatlapfejű M8 csavarhoz van rajzolva, 4-4,4 mm anyagvastagság, szóval vélhetően tartós lesz, ha elkészül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67247) sityupityu válasza macilaci78 (#67246) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Tapasztalatból mondom, hogy van fehér is. ;)
Ezzel az egésszel csak arra akartam kilyukadni, hogy ennél az utángyártott elemnél egy szerencsés kombináció van mégpedig az, hogy az elem anyaga és a fényezés is fekete. És mindez annyi pénzért amennyiért nem fújnak le neked egy garnitúra elemet hacsak nem ismerős csinálja. Ennyit akartam csak mondani.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67248) macilaci78 válasza sityupityu (#67247) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az egyik ajánlott műanyagos 6-8 k nettóért csinálja meg. Rendelem is a linkelt idomot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67249) sityupityu válasza macilaci78 (#67248) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Jobban jársz.
Annyit kell majd csinálnod (nálam legalább is kellett), hogy az oldalt lévő fülekből dremellel leveszel valamennyit mert vastagabbak és talán hosszabbak is a gyárinál. Mondjuk szerintem inkább ez legyen vele mint, hogy túl vékony és rövid legyen. Ezen lehet alakítani.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67250) Zin


Zin
senior tag

Olaj leeresztonél van olaj csepp...mi a teendő?150-es honda nes...A leeresztő csavar uj, mivel tavaly meghuztam eltört s ujjat vettem...Van ott valami tömítés esetleg?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.