Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#60851) dReFiX válasza Pocok256 (#60847) üzenetére


dReFiX
senior tag

Egyrészt fehér, másrészt a gari nem túl bizalomgerjesztő. :(
A linkelt gép nem ér meg annyit ?

[ Szerkesztve ]

(#60852) Greentea válasza Dhampir (#60844) üzenetére


Greentea
senior tag

Igen!

(#60853) PainKiller13 válasza Pocok256 (#60849) üzenetére


PainKiller13
őstag

újonc, 0 értékeléssel, egyébként is felesleges bele az i5 sztem.

(#60854) Khelben válasza F.B.I. (#60850) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiből játékra asztalit vegyél.

(#60855) F.B.I. válasza Khelben (#60854) üzenetére


F.B.I.
veterán

Sajnos utazós kell, a tulajdonos sokat megy, nincs otthon (nem kell gigagép, Wot lesz főleg). :B
Esetleg ő ajánlott?

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#60856) Khelben válasza F.B.I. (#60855) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor Lenovo Z510-et keress. Pl. ezt.

(#60857) Armahun válasza F.B.I. (#60855) üzenetére


Armahun
addikt

Inkább ő.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#60858) Levwi


Levwi
aktív tag

Hellosztok!
Laptopot szeretnék venni a közeljövőben, a lényeg hogy netezésre teljesen elég legyen játszani nem játszanék rajta nem használnék semmi erőforrás igényes alkalmazást arra van asztali gép.
Legyen rajta webkamera skype miatt, más elvárásom nincs, max 92 ezret szánnék rá
Használt is szóba jöhet, de ebben az esetben az ár max 50 ezer.
Előre is köszi a segítséget.

Huawei P20 Pro Black

(#60859) Khelben válasza Levwi (#60858) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én csak a HP-kat ismerem, abból ennyiből kifoghatsz 6530b-t, 6730b-t, esetleg 6930p-t. Ha nagy szerencséd van, akkor 8530p is befigyelhet, de az ritkább (bár idén kettőt is sikerült vennem már ennyiért). P8xxx sorozatú processzort keress, az elég mindenre. Szánj rá egy kis időt a keresésre, mert rengeteg variációban vannak ezek a gépek, simán kifoghatsz 1-2 hét alatt egy webkamerás, magyar billentyűzetes darabot. Laptopsystem.hu böngészése ajánlott és a Hardveraprón is vannak megbízható eladók.

(#60860) F.B.I. válasza Khelben (#60856) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm! :R

Arni, bocsáss meg, hogy 40 óra alvás nélküli meló után nincs kedvem fogalmazni. :U

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#60861) momesz22


momesz22
csendes tag

Szeretnék venni egy laptopot ami nagyon megbízható kb. 120000ft főleg irodai munkára használnám. Melyik típus most a legjobb?

(#60862) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Pár hónapon belül (2 körül)

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?

Számoljunk max 130-140k-val, ha összejön egy dolog amit szeretnék, akkor lehet 180 max.

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)

PS CS6, Virtualizációból Hyper-V-ben kellene futnia egy Windows Server 2012 R2-nek meg egy Ubuntu Servernek (ha nem megy, azs em baj ha nem egyszerre futnak), illetve egy Visual Studio 2013-nak fejlesztéshez

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?

Egyértelműen kijelenthetem hogy nem, munkagép lesz.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?

Ha lehet akkor próbáljuk megtalálni az arany középutat, de inkább a minőség ha már...

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!

Idővel nagyon jó lenne ha ilyen irányba is bővíthetném majd.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?

Ha már lehet választani akkor matt legyen, felbontásban pedig 1366x768-cal is kiegyezem. 13" körül gondoltam, a 15 már nagy...

(8) Notebook tömege?

Minél könnyebb annál jobb. olyan max 1,5kg-ig gondolnám. Elég volt a 2,5-3 kg-os monstrumok cipeléséből.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?

Mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?

HDD-ből egy olyan 320-500GB azért kellene, a ramból is jó lenne minimum 4GB, illetve optikai meghajtó nem kell.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

Nincs. Talán max egy hdmi.

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?

Igen. A fent említett PS, Hyper-V azért eléggé szereti.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

A súly/méret/ár háromszögbe eddig ez esett be nálam, bár itt kevéske a RAM illetve az a CPU sem biztos hogy elég...
katt

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?

Kizárólag csak új

Köszi a segítséget!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#60863) Onekerub


Onekerub
csendes tag

Sziasztok!

Sony Vaio VPC F11M1E laptopomtól fogok megválni a jövő héten, mely családon belül marad, nem eladó. :)
Helyette keresek egy időtálló vasat, amivel kihúzom a következő 4-5 évet.

A keretösszeg: max. 350.000 Ft

Felhasználási kör: PhotoShop, alkalmazói programok, C#, HD filmek szerkesztése, játék... :)

Aminek meg kellene felelnie:
Min. 15,4"Full HD (lehetőleg matt) kijelző, min. 16 GB RAM, 128 GB SSD, min. GeForce 755M SLI, billentyűvilágítás, OS nem kell.

Az előző hozzászólásokat átböngészve ERRE a vasra esett a választás, de nyitott vagyok a javaslatokra.

Előre is köszönöm!

Üdv:
Kerub

[ Szerkesztve ]

(#60864) B-L-A-C-K válasza Onekerub (#60863) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, erre csak a Y510p van jelenleg ilyen keretösszegért, viszont ha pár hónapot képes vagy várni most jön az utódja a Y50-es, sokkal komolyabb hardverrel...

(#60865) PainKiller13 válasza B-L-A-C-K (#60864) üzenetére


PainKiller13
őstag

Valszeg árban nem ennyiért lesz, már csak az UHD kijelző egy vagyon.

(#60866) B-L-A-C-K válasza PainKiller13 (#60865) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sima FHD kijelzővel is kapható lesz elvileg, illetve FHD kijelzővel nem hinném nagyon 300 fölé menne (i7-es procival), hiszen ...Y570, Y580, Y500, y510 se volt drágább mikor megjelent, akkor ez miért lenne?

(#60867) Onekerub válasza B-L-A-C-K (#60864) üzenetére


Onekerub
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Akkor szerintem maradok az y510p-nél. Májusig még kibírnám valahogy, de a 4K kijelző, meg az érintőképernyő tuti 500k közelébe tolja az árát.
Még egyszer köszönöm a javaslatokat!

Üdv:
Kerub

(#60868) Khelben válasza Neil Watts (#60862) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiből nem kapsz munkagépet. Vagy az összeget szorozd meg kettővel vagy adj lehetőséget a használt gépeknek is.

(#60869) Onekerub válasza B-L-A-C-K (#60866) üzenetére


Onekerub
csendes tag

Az a baj, hogy akkor meg már a "tuti" kellene. Bár ha biztosan tudnám, hogy 400k alatt maradna, megvárnám. :)

(#60870) B-L-A-C-K válasza Onekerub (#60867) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Írtam előtte csak gondolom későn láttad hogy FHD kijelzővel is kapható lesz majd valószínű, én a helyedben biztos várnék...Viszont május végéig nem hiszem hogy hozzánk megérkezik, inkább július után saccolom...

Közbe látom észrevetted, ha lesz FHD kijelzővel 100%-ra veszem 400 alatt marad, vagyis i7-es procival 300-320 körüli árra teszem, hiszen mint írtam az összes előd megjelenési ára ennyi volt...

[ Szerkesztve ]

(#60871) Onekerub válasza Khelben (#60868) üzenetére


Onekerub
csendes tag

Mit nevezünk munkagépnek? :) Nem 4K-s, 3D-s filmet szeretnék effektezni, csak max. a házi 1080p-s cuccokat összevagdosni. Arra ez elég, nem? (Alapvető C# programozáshoz, PhotoShophoz még a jelenlegi is elég.)
Bocs. Elnéztem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#60872) Onekerub válasza B-L-A-C-K (#60870) üzenetére


Onekerub
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! :)

(#60873) B-L-A-C-K válasza Onekerub (#60871) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem is neked címezte a hozzászólást....:)

(#60872) Onekerub: Nm.

[ Szerkesztve ]

(#60874) Acsifun


Acsifun
aktív tag

folyamat vacilálok....

Mnőségre/megbihatóságra melyik? Szal melyik a premium ha lehet igy kerdezni es ezeket annak nevezni.

[link]

[link]

(#60875) B-L-A-C-K : valahogy a lenovo sokkal jobban tetszik...igazabol 3-4 ev gari van ezekre de hát addig ugyis le lesznek cserélve...nemtudok dönteni

[ Szerkesztve ]

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#60875) B-L-A-C-K válasza Acsifun (#60874) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kb egykategóriai minőségben...

Viszont azt vedd figyelembe hogy egy i5-4200M, nem egy i5-4200U, utóbbi jóval gyengébb...

Szerk: Én is azt venném, de használtan SLI VGA-val...:)

[ Szerkesztve ]

(#60876) Pocok256 válasza Acsifun (#60874) üzenetére


Pocok256
veterán

Én a lenovot venném. Jövőre nézve ha véletlen kevés lesz a craft akkor belelökök még1 750m et aztán happy van :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#60877) Acsifun válasza Pocok256 (#60876) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Lehet ilyet?:o Mert erről nem is tudtam neztem ilyen unobxing videot lattam hogy ki lehet kapni oldalt a 750est....de így akkor már más a felállás :)

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#60878) PainKiller13 válasza Pocok256 (#60876) üzenetére


PainKiller13
őstag

És hol lehet venni ilyen + VGA-t? Csak mert én még sehol sem láttam :))

(#60879) B-L-A-C-K válasza PainKiller13 (#60878) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

pl -> link

(#60880) tozso88


tozso88
csendes tag

Üdv! A kérdésem az hogy a Acer Aspire E1-772G vagy a Acer Aspire V5-552G éri meg jobban az árát illetve teljesítményben mi a különbség?Köszönöm!

(#60881) B-L-A-C-K válasza tozso88 (#60880) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Függ specifikációtól, de nem nagy tudomány gugliban utána nézned...

(#60882) dbala


dbala
tag

Látom, hogy az Acer típusokat nagyon nem szoktátok ajánlani és le szoktátok beszélni róla az embereket.
Az Acer Aspire V5 és V7 típusokkal is ez a helyzet?

(#60883) Khelben válasza dbala (#60882) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugyanaz, mint a többi Acerrel... A HP-Lenovo-Dell hármason kívül nem nagyon fog senki gépet ajánlani itt. Nem véletlenül. :)

[ Szerkesztve ]

(#60884) brumi1024 válasza PainKiller13 (#60865) üzenetére


brumi1024
veterán

Arra leszek kíváncsi, hogy vajon a Yoga 2 féle UHD kijelzőt kapja-e majd az Y50. Mert ha igen akkor inkább egy jobb fullhd panel, az a pentile sárga helyett barna színnel hagy kívánnivalót maga után. A másik pedig a Windows és a programok skálázása nagyon-nagyon nem az igazi.

(#60885) dbala válasza Khelben (#60883) üzenetére


dbala
tag

Nekem is furcsa volt, hogy csak Acert találtam FHD kijelzővel és rendesebb i5 procival meg 8GB memóriával 220 alatt.
Más márkánál a FHD kijelző innen kezdődött sokkal gyengébb procival, kevesebb memóriával, külön VGA nélkül.

(#60886) Tikakukac válasza dbala (#60885) üzenetére


Tikakukac
titán

Tippelj egyet, hogy miért van ez. Szerintem te is tudod, csak még nem akarod benyelni: igen, olcsó húsnak, büdös a toroskáposztája.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#60887) Nippel


Nippel
tag

Érdekes pár éve fújolták a fujikat, vettem egyet és mai napig megy, haveromnak 3 éve megy az Acer van hogy 90 fokon mégis megy. Ellenben a csoda dell ami megkapta az ATi kártyákat és még rendes driver sincs rá, ráadásul fém házas stb... és 190 ennek nem híg a leve? hagyjuk már, szart bármelyik márkából foghatsz ki.
Acer vagy a többi lenézett márka 2x áron adná a gépeit csak azokat látnánk topicba, de hát ilyen az ember...
Hőfokkal meg nem kell jönni amibe van egy kis erő az melegszik is.

(#60888) B-L-A-C-K válasza Nippel (#60887) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Érdekes pár éve fújolták a fujikat...

Te kevered a Fujitsu Siemens-el, azok halál sz@rok voltak, a cég ketté vált már és azóta csak Fujitsu a neve, és itt is ajánlott kategória, elég ha rákeresel...

Acer meg van akinek megy 20 évig, de többségről nem mondható ez el, de abszolút nem értesz hozzá ahogy látom, csak benyögtél valamit mert 1 barátodnak bevált. Erre alapozni meg elég nagy butaság....

[ Szerkesztve ]

(#60889) Nippel válasza B-L-A-C-K (#60888) üzenetére


Nippel
tag

Nem keverek én semmit :) nekem pont az van amit most leszaroztál :S Sőtt a családba még van 2 másik fajta amik úgy szint mennek, egy ram bővítésen kivűl mást nem kaptak. Volt hogy egy hétig ki se volt kapcsolva mert épp skillezet játékba (MMORPG) és még mindig megy, jah jó szarok voltak:S bátyám kamionos hányszor leesett a műszerfalról szerencsétlen még mindig megy... Másik bátyám az ügyelt rá ott max a kisgyerek nyüstölte és megy.

(#60890) B-L-A-C-K válasza Nippel (#60889) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Oké, akkor mindenkinek ajánljad mennyire szupi gépek, az a baj nincs összehasonlítási tapasztalatod, nem értesz hozzá (csak szerinted), és itt úgy okoskodsz nekünk! Elég neten kutakodni milyen gépek, nem kell hozzá sok ész hogy rágyere nem egy ajánlott kategória. Nekem is van amúgy a családban Fujitsu Siemens van vagy 8 éves és még mindig megy, ettől függetlenül nem ajánlanám senkinek, mert minek ha van tőle jobb is adott használt piaci áron?

(#60891) Tikakukac: :DDD

Amúgy nem telik el hónap hogy ne legyen egy atom okos...:D

[ Szerkesztve ]

(#60891) Tikakukac válasza Nippel (#60889) üzenetére


Tikakukac
titán

Király. Akkor probléma megoldva, pontosan tudod mit kell venned, mi meg nem és hülyén halunk meg. Szörnyű ez a világ, na.

Ja van egy buligépünk egy FuSi, állati, eddig 2 liter bort és 4-5 doboz sört megivott, ventije nem megy, de bírja, meg hiányzik pár gomb, meg zsanér fele kiszakadt, de zenélni jó.
Ettől ez jó gép volt/lesz? Nem. Az 5110-esek sem lesznek jobbak attól, hogy rakat van ami megy a környékemen. Ez a klasszikus mesevilág, hogy igen, én tudom a királyosat, én megcsinálom a tuti vételt, mert hiszen mennyivel olcsóbban kapok mennyivel jobb gépet, a többi majom vegye csak a drága hulladékot.
Legyen, elismerem a tudásod. Csak ne hangoztasd, mert húsvét alatt 2 nagyon közei rokonomnak is bontásra gyűjtöttem be a gépét, mert zsanér/alaplap sehol sincs hozzájuk. És nem azért, mert annyira nem romlanak el...sajnos.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#60892) Khelben válasza Nippel (#60889) üzenetére


Khelben
nagyúr

És mindegyik újszerű, karcmentes állapotban van kívül belül és még 6 évig menni fognak :D
Ne abból csinálj statisztikát, hogy nálad hogy bírja 1-3 gép, hanem abból a pár éves, pár száz darabos tapasztalatból, ami pl. egy ilyen topicban felgyűlik.
Ha már így kiragadtad a hőmérsékletet: igen, lehet, hogy bírni fogja a 90 fokos Acer 1-2 évig. De mennyivel kellemesebb az 55 fokos HP-n dolgozni/játszani, ugye?

(#60893) Nippel válasza B-L-A-C-K (#60890) üzenetére


Nippel
tag

Mert mindenki olyan okos :)
Net kevés egy gép megválasztásához ahhoz elsőnek lekel húzni egy kis időt a gépekkel, de gondolom ha kiadnak egy gépet te rohansz megvenni és már minden típusból volt neked egy minimum egy évig ami lehet csak 3 hónapja van kint. Mond kérlek pl egy Acer v5-573g mennyi ideig volt neked? Mik voltak vele a tapasztalataid?
Ugyanis ez a topic erről szólna! Jön Psitike megkérdezi milyen gép az a z510 mondjuk, erre Gergőke válaszol hogy uh nekem pont ilyen van csúcsszuper!
Nem arról hogy ő kérdezi a z510-et, nekem van egy g500 asom és úgy mondok véleményt mert azt hallottam a szomszéd nénitől hogy szar akkor az szar!

(#60894) B-L-A-C-K válasza Nippel (#60893) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Te sem gondolod komolyan hogy itt mindenkinek aki segít minden márkán belül adott szériából volt vagy 5? Az több ezer gépet jelentene...:) Én elég sokat foglalkozok gépekkel, elég sok tapasztalatom van belőle, a kerülendő darabokat meg már ismerem, mivel vagy volt már dolgom vele, vagy a rengeteg visszajelzés alapján eltudom mondani hogy nem jó. Szóval nem az az ember vagyok aki a családban látta már mindenkinek a gépét és hú de okos lettem belőlük...

De feleslegesen nem vitatkozok veled, attól hogy láttál 3 gépet az írottak alapján semmi közöd az egész topikhoz...

Viszont megmosolyogtattál, picit ki is kacagtalak, szóval köszi hogy jöttél...;)

[ Szerkesztve ]

(#60895) Nippel válasza Khelben (#60892) üzenetére


Nippel
tag

Jah több száz gép tapasztalatai....
Csak az emberek nagyrésze megvesz egy gépet kicsit megzörren a hűtő és már jön is fel panaszkodni :D
Mert lehet élete első notija és nem ehhez van szokva.

(#60896) Nippel válasza B-L-A-C-K (#60894) üzenetére


Nippel
tag

igazán nincs mit :)
Én viszont már értem miért tartunk ott ahol...
Miért élünk egy olyan társadalomban ahol a minőséget az ár alapján ítélik meg holott lehet a 2 távol áll egymástól .

(#60897) norbeey


norbeey
tag

Mit tudnátok ajánlani maximum 280 ezerért minél nagyobb teljesítménnyel (játszani is szeretnék rajta)?

Fontos hogy 15 coll fullhd és optikai kimenet legyen rajta. Egyenlőre csak lenovo y510p illetve asus g56jr amit találtam viszont ami zavar hogy egyik sem UEFI-s.

(#60898) Khelben válasza Nippel (#60893) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni, de akik itt tanácsokat osztanak, azok nem egy meg nem tíz gépet láttak már. Én csak koca notebookos vagyok, de az utóbbi 1-2 évben az én kezeim között is megfordult vagy 50 gép, egyrészt melóhelyen másrészt az összes ismerősöm hozzám hordja őket. Szerencsére lassan mindenhonnan sikerült kiölni a teszkós acer meg asus trágyadombokat és érdekes módon akik használt hp, dell üzletire cserélték, azok nem hozzák vissza, hogy nem megy ez meg az a gomb meg leverte a gyerek és 17 darabra tört a gép, stb.

Pistike meg Gergőke véleményét pedig olvasd el a gyakorikérdések.hu-n. ;)

(#60899) B-L-A-C-K válasza Nippel (#60896) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Érdekes, eddig mindenki megvolt elégedve az ajánlásommal/ajánlásunkkal, miért pont te akarsz minket kioktatni? Nem gondolod gáz egy picit? :/

Na de mind1, én lezártam a témát veled, nem egy szakmai topikban való szerintem az ilyen téma, bár volt már olyan aki látott 3 gépet és azt hitte ő nagyon ért hozzá, szóval annyira nem leptél meg.

(#60897) norbeey: Jelenleg csak a Y510p sli vga-val. Vagy ha tudsz várni pár hónapot valószinű 300 körüli áron fog érkezni az utódja Y50 névvel.

[ Szerkesztve ]

(#60900) Tikakukac válasza norbeey (#60897) üzenetére


Tikakukac
titán

Miért is nem UEFI-s? És miért lett nekünk annyira ez jó? Egyiket sem nagyon értem...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.