Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#60201) zodo válasza gergobaby (#60199) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!

Előre is köszi. :R
Mint fentebb írtam, laikus vagyok a témában ezért is fordultam ide segítségért de úgy látom magammal "tippelgetek" melyik lenne jó, hosszú távon zenére és netezni.
Így nem is tudom mire lennék kíváncsi, nyilván bővíthető szinte mind és válasszam azt amelyik árban is tetszik.
Szerintem bemegyek hozzájuk és személyesen válogatok a lehetséges alternatívákból.

(#60202) Chaser válasza zodo (#60192) üzenetére


Chaser
titán

Ilyen kiépítésben teljesen vállalható.

szerk: 6930p is nagyon jó, sőt sztem jobb:) alfától meg vehetsz bármit, ha gond lenne rendezni fogja.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60203) FirstAndroid


FirstAndroid
tag

Mi az ami megbízható netes bolt, ahonnan érdemes rendelni? Garancia, nem szürke import, nem külföldön kell gariztatni. Mert ahol kinéztem a notebook-ot (Lenovo IdeaPadZ510, Pentium 3550M, GT740M) abban a boltban már nincs ilyen gép, máshol találtam, de ajánlották helyette a G510-est:
(http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_G510_Intel_Core_i3_4000M_4GB_1TB_AMD_Free_DOS_Fekete_59-412585_11821.html)
Melyik lenne szerintetek a jobb választás? A g510-nek erősebb a procija, ha jól láttam, de a Z510-ben erősebb a videókártya. Netes játékokra kéne (elsősorban World of Tank), meg sima játékra.
Köszi.

(#60204) zodo válasza Chaser (#60202) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi szépen!

Konkrétan ezt a hármat néztem eddig:

Dell Latitude E6400 52.990 Ft
HP Compaq 8510P 53.990 Ft
HP Elitebook 6930P 56.990 Ft

Driverek, bővíthetőség, szervizelés stb kérdést is figyelembe vesszük akkor melyik a legokosabb választás?

(#60205) Tikakukac válasza zodo (#60204) üzenetére


Tikakukac
titán

8510 felejtős, 6400 ha szép nem rossz, 6930p is ha egyben van jó lehet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#60206) zodo válasza Tikakukac (#60205) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi szépen! :R
Ahogy elnézem nincsenek köztük nagy különbségek de még megálmodom melyik legyen a befutó mondjuk egy cseppet a Dell felé szimpatizálók.

(#60207) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Szerintetek mennyibe kerül egy ilyen notebook, ami felér ennek a gépnek a teljesítményével?
(esetleg típust, linket is várok):

AMD FX 6300
AMD-MSI Radeon HD7790 1GB
8GB Corsai RAM (1600MHz)
500GB WD Caviar black Winchester

---------------------------------------------------------------------
Egyébként rendszergazdai képzésre jelentkeztem (okj+cysco képzések), de vidéki vagyok.
Szeretnék notebookot venni (mivel a tananyag eleve net alapú, nincsenek könyvek...).
Pontosan nem tudom, mire lenne.. az biztos hogy virtaulboxon 1-2 virtuális gépet (szervert) jó lenne, ha futtatni tudna. Emellett a programozási feladatokat el lehessen rajta végezni...

----------------------------------------------------------------------
Nem tudom még, hogy éri meg jobban: ha veszek egy notebookot, és használom az asztali PC-t, vagy ha azt eladom, és az árával drágább notebookot vásárlok.

Ui.: Lehetséges, hogy csak ősszel veszem meg a notebookot, de a pénz gyűjtés szempontjából már most célszerű lenne tudnom, mire számíthatok.

[ Szerkesztve ]

(#60208) Tikakukac válasza Victoryus94 (#60207) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy y510p sli-s i7-el talán üti. Szóval 3 guriga legyen tarcsiban.

Nippel: 64bit természetesen, még mindig.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#60209) Nippel


Nippel
tag

A lenovo z510 ben, 64 vagy 128 bites a gt 740m es kártya?

(#60210) Khelben válasza Victoryus94 (#60207) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem válaszd ketté a dolgot. A melóra/tanulásra vegyél egy ilyet vagy egy ilyet, játékra tartsd meg az asztalit. A játékos notebook ugyanúgy nem lesz alkalmas az általad leírt feladatokra, ahogy a melós notebook nem alkalmas játékra.

(#60211) 426os válasza Nippel (#60209) üzenetére


426os
őstag

64.

.

(#60212) Victoryus94 válasza Khelben (#60210) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi. :)

(#60213) Damateo


Damateo
aktív tag

hy,
Samsung NP355V5C-S01HU gép eladnám, mert nem használom ki az erejét.
Eredetileg játékra vettem, de mostanában nincs időm ilyesmire.
Az árából kellene egy szerényebb gép, tanulásra munkára.
Amire használnám: képszerkesztés, Dreamweaver, egyéb adobe webprogramozos platformok.
Néha egy kis játék, max Wot, vagy Cs go.
Ne okozón problémát a linux sem.
Mit ajánlotok?

(#60214) FirstAndroid válasza 426os (#60211) üzenetére


FirstAndroid
tag

[link]

Itt azt írja, hogy 64/128, akkor ott a 64 a helyes?! Az aláírásodban szerepel a Z510. Neked milyen változata van, esetleg a fenti, amit beírtam? Mi a tapasztalatod vele?

(#60215) Nippel


Nippel
tag

Nekem az i3-4000m es procival felszereltet szeretném megvenni!

(#60216) Tikakukac válasza FirstAndroid (#60214) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljesen mindegy ki mit ír, az is mindegy kinek milye van.

Az öszes Asus K56CB-n kívüli gép ami itthon van-volt-lesz 64 bites karis.

Nippel: Én meg egy jó lekváros buktát, de sajnos a környékbeliek elég rosszul csinálják.

Most ilyen bedobált mondatokból ne akarj se gépet, se véleményt se semmit.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#60217) 426os válasza FirstAndroid (#60214) üzenetére


426os
őstag

Nem írja az sehol a specifikációban, hogy hány bites. Az a táblázat, amit kidob összehasonlításképpen csak mérvadó lehet, ne építs arra.
64 bites az összes változata (a Z510-ben), ez biztos. Nekem a Pentiumos Gt740-es változat van. Játékok terén (gondolom erre irányult a kérdésed) nem szolgálhatok semmilyen infóval, max azzal, amit korábban egyszer leírtam ide, illetve a Lenovo topicba is (kereső!).

.

(#60218) Nippel válasza Tikakukac (#60216) üzenetére


Nippel
tag

A gép adott, csak érdekelt milyen VGA ra számítsak.

(#60219) brumi1024 válasza Nippel (#60218) üzenetére


brumi1024
veterán

Írták, procitól függetlenül 64 bit.

(#60220) Nippel válasza brumi1024 (#60219) üzenetére


Nippel
tag

Köszönöm hogy válaszoltatok! :)

(#60221) brumi1024 válasza Nippel (#60220) üzenetére


brumi1024
veterán

Amúgy ebben az árkategóriában nem nagyon van jobb kártya, és még a minőséggel sincs baj, szóval veheted nyugodtan. 128bites GT740M-el én nem találkoztam még.

(#60222) Tikakukac válasza brumi1024 (#60221) üzenetére


Tikakukac
titán

K56CB-ben az volt. Istenem, mennyire szerettem azt a gépet a többi hulladékhoz képest. Erre 2 hó alatt kifutatták, de lehet sokat mondok...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#60223) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Segitsetek legyszi. Nagyon jo baratom eladna nekem a novemberi vasarlasu laptopjat.[link]

Kifogastalan allapot. Szerintetek 150ert megeri, illetve van vmi olyan tulajdonsaga ami hosszu tavon cinkes lehet? HD filmre netre kell hosszu tavra.

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#60224) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Szerintetek mennyi a reális ár egy ilyenért: [link]

Köszi!

(#60225) dbala válasza dbala (#60155) üzenetére


dbala
tag

Sziasztok!
Erre valaki valamit tudna mondani?

[link]

(#60226) Handball94 válasza SOAD19 (#60224) üzenetére


Handball94
aktív tag

(#60227) SOAD19 válasza Handball94 (#60226) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi, és sorry! :)

(#60228) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Mely gyartok termekeinek garanciaja intezheto az EU-n belul?
Fontos lenne, mert ez alapjan valasztanek gepet.
Koszonom!

(#60229) Chaser válasza zodo (#60206) üzenetére


Chaser
titán

6930p-t választanám a 3 közül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60230) feket663


feket663
tag

Sziasztok, notebook vásárlás előtt állok.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában, 1-2 hónapon belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 250-270 eFt
(3) Felhasználási kör? (kicsi játék, filmek vágása, netezés)
(4) Játékra használnád-e? Alapszintű játékok illetve Phoenix RC szimulátor lehetőleg full HD-ben, bár ezt a mostani gépem is majdnem tudja
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? mindkettő
(6) Szeretnél bele SSD-t? Igen, de már megvan, így nem létkérdés, hogy legyen benne alapból
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? full HD, mindegy, hogy matt vagy fényes
(8) Notebook tömege? 3 kiló alatt legyen
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle is jó
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége: lényegtelen
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) szeretnék megvilágított billenytyűzetet
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem tudom
(13) Eddig kinézett notebookok? [link]
[link]
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? újat szeretnék

Jelenleg egy Asus C90-S notebookot használok asztali gépbe való E6600 core2duo processzorral, nvidia 8600GT M videokártyával. Szeretnék egy olyan gépet, amivel a mostanitól lényegesen gyorsabban tudom a fullHD videoimat vagdosni, mert most egy 15-20 perces filmecske vágása akár 1,5 óráig is eltart, emellett a sok flash-t tartalmazó netes oldalak nagyon igénybe veszik a processzort, olyankor eléggé beindul a hűtőventillátor. Eléggé le is van már lakva a gépem, az akku is 0 perces, megfelelő driverek keresése se egyszerű hozzá. Ezért szeretnék egy olyan gépet, ami legalább addig kibírja, mint ez (2008-ban vettem).
Nézegettem a Lenovo y510p-ket, de elég sok rosszat hallottam róluk. Lenne még az MSI GE-60, core i7 processzorral, gt750M videokártyával, amit esetleg külföldről 700 euro környékén be tudnék szerezni, ez is megfelelne, csak a billentyűzet világítás hiányzik belőle.
Esetlegesen tudnátok véleményt mondani ezekről a gépekről, esetlegesen hasonló árban alternatívákat ajánlani?

Köszönettel: István

[ Szerkesztve ]

(#60231) zodo válasza Chaser (#60229) üzenetére


zodo
nagyúr

Az jó. :)
Addig addig nézegettem míg végül szimpibb lett a Dell-nél és már meg is rendeltem némi (+2GB ram) frissítéssel.

Köszönöm a segítségeket! :R

(#60232) gergobaby válasza zodo (#60231) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Mennyibe került így? Mert én is gondolkoztam rajt, de végül elvetettem, mondván rakok bele utólag :)

Üdv. :R

(#60233) Chaser válasza feket663 (#60230) üzenetére


Chaser
titán

y510p haswell i7-tel jó. Jelentősen gyorsabb lesz a videovágás:)

zodo: Szívesen. Jó döntés.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60234) Gabbana válasza Gabbana (#60223) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Erre senki?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#60235) SirG


SirG
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Ti milyen típusokat ajánlanátok, ha most azonnal szeretnék új laptopot venni 1ik ismerősömnek. Ő kizárólag internetezni, e-mailezni, filmet nézni szeretne rajta. Játszani nem fog. Max. 150ezer forintom lenne rá és jó lenne, ha lenne benne DVD lejátszó is a filmnézés miatt. Légyszi segítsetek ki, hogy ár/érték arányban milyen gyártó éri meg most a legjobban.

Előre is nagyon köszi a válaszokat!

(#60236) B-L-A-C-K válasza Gabbana (#60234) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Annyit megér, viszont itt kérdezz rá vele kapcsolatban, ott több az ilyen noti tulaj, azaz bővebb információt tud adni.

(#60237) sckonti


sckonti
újonc

Üdv! Segítséget szeretnék kérni laptop vásárláshoz irodai munkára.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 héten belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150.000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
irodai munka, office, videók
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
teljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
nincs szükség rá
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15.6"
(8) Notebook tömege?
2 körül
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Windows 7 op.rendszerrel
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
HDD min 500GB, Ram min 4GB, kell optikai meghajtó is.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
nincs
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
új

Köszönöm a segítséget!

(#60238) Chaser válasza SirG (#60235) üzenetére


Chaser
titán

100k körül lenovo B590 pentiummal. Bőven jó ezekre, nem kell lebecsülni. Ha pörgés kell bele egy 120-as SSD. De ha DVD-t is megtartanád, HDD, SSD is kell akkor az i3+GT720 verziója, abban van msata foglalat SSD-nek. Ez a verziója 13x k körül van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60239) Warek


Warek
tag

Sziasztok

Notebookot szeretnék vásárolni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 héten belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 180000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) internet, filmnézés
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? árértékarány
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! nem, de azzal is jó
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? min. 15" nagyobb is lehet
(8) Notebook tömege? mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Windows 7 vagy 8
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? DVD olvasó, tárhely nem fontos, inkább a memória legyen több
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) usb 2 db
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? filmnézés
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) nincs
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? jó használt is csak legyen rá még 2 év garancia minimum

Köszi

(#60240) Chaser válasza Warek (#60239) üzenetére


Chaser
titán

Ennyit nem kell kiadni ilyen célokra. A fentebb említett 100k-s B590 is bőven jó. Amennyiben ki akarod használni a teljes keretet, én használt üzletit vennék. Ennyibe belefér FHD kijelzős magyar billzetes dell E6530 pl, kis szerencsével. Azokra még lehet 2-3év gar is. Ráadásul helyszíni NBD gar. De pl E6520-at jóval olcsóbban kaphatsz, ott is lehet még 2év gar. Csak FHD-sat vegyél mindenképp.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60241) zodo válasza gergobaby (#60232) üzenetére


zodo
nagyúr

Gondoltam hogy kevés lesz a 2GB ill. nem akartam vesződni a beszerzéssel, beszereléssel és így + 5.500 került többe.

(#60242) Chaser válasza zodo (#60241) üzenetére


Chaser
titán

Korrekt, ha külön veszed is apróról 4500-5000ft átlag áron megy + posta.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60243) zodo válasza Chaser (#60242) üzenetére


zodo
nagyúr

Eladó is annak tűnt ahogy korábban már olvastam róla + ebben a hónapban, ingyenes kiszállítás akció van. :)

(#60244) elcamino11


elcamino11
újonc

Sziasztok!

Laptopot szeretnék vásárolni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 héten belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 140ezer
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) irodai munka, filmnézés
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? teljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15.6"
(8) Notebook tömege? mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Windows 7
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? min 500GB HDD, min 4GB RAM, optikai meghajtó is kell
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) 2db usb
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) nincs
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? új

köszönöm a segítséget.

(#60245) Chaser válasza zodo (#60243) üzenetére


Chaser
titán

Igen, korrekt. Régóta ismerem :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60246) SirG válasza Chaser (#60238) üzenetére


SirG
csendes tag

Nagyon köszi a választ, amúgy én is pont ezt a típust nézegettem a napokban, csak a gyártótól féltem kicsit, mivel nem nagyon hallottam még a Lenovoról sem jót, sem rosszat igazából. Még 1 olyan laikus kérdésem lenne, hogy amennyiben OPrendszer nélkül veszem meg, akkor sima, mezei, asztali PC-re való windows 7 felmegy rá elvileg? (Amiatt kérdem, mert még nagyon régen rémlik, hogy XP telepítéssel voltak problémák 1 laptopra, valami spéci driver kellett hozzá azt hiszem és emiatt kifagyott mindig a telepítés, csak a gyári XP ment rá, amit hozzá adtak.)

(#60247) Chaser válasza SirG (#60246) üzenetére


Chaser
titán

B590-en még megy W7. XP már nem menne:) Olyan nincs, hogy desktop vagy notebook oprendszer. Más miatt fagyott az a gép, pl driver miatt ami gondolom a gyári verzióba integrálva volt.
Nem a gyártókat kell nézni, mindig adott típust. Ez a modelljük vállalható, jó ár/érték arányú.
Jelenleg a szervizük pocsék, nemrég szervizelik újra Mo-n az Ideapadokat. Nem sikerült még átállniuk. Persze ez idővel megoldódik és ideális esetben nem is lesz szükséged szervizre.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60248) SirG válasza Chaser (#60247) üzenetére


SirG
csendes tag

Igen köszi. Én is driver-re tippeltem a fagyásból kifolyólag, csak nem akarok ebbe megint belefutni esetleg, XP-t már természetesen nem telepítenék. :) Aqua-ba ahogy nézem 100-ért van OP rendszer nélkül, a specifikáció alapján tökéletesnek tűnik. NAgyon köszi a segítséget.

(#60249) Khelben válasza Gabbana (#60223) üzenetére


Khelben
nagyúr

HD filmre netre kell hosszu tavra.

Ha tényleg csak erre kell, akkor felesleges ilyen drága gépet venned. Sokkal tartósabbakat kapsz olcsóbban.

(#60250) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv,

gépvásárlás előtt állok.

Általános felhasználásra kell, internet, skype, office, autocad, néha filmmnézés, youtube 1080p-t is vigye gond nélkül. SSD mindenképp kerül majd a gépbe.

T400 vagy T410 a kiszemelt.

A kérdés csak az, megér-e 15-20 ezer ft-ot a Core i5-520M proci egy Core 2 Duo P8600 vagy P8400-al szemben? Érezhető bármilyen sebesség különbség? Szigorúan az általam leírt felhasználás mellett.

A két típus ugyanis kb csak ennyiben tér el egymástól. :R

üdv

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.