Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#60501) ribarszki válasza Pocok256 (#60500) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha munkanélküli vagy csóró diák akkor csak Inspiron gépet vehet!!! De előtte töltess ki vele helyesírás tesztet, hogy megérdemli-e a Latitude szériát :D

(#60502) Tim82 válasza Pano (#60498) üzenetére


Tim82
nagyúr

De, az konkrétan az Nvidia hibája volt, úgy keress rá neten, hogy "Nvidia G86 failure". Igaz, ez jó 5-6 éves történet, az újabb generációs Nvidia GPU-kat nem érinti tudtommal.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#60503) Kbali válasza ribarszki (#60501) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mindenáron bele akarsz kötni valakibe? A feltett kérdés alapján kb. bármi a piacon megfelelne, akár a Pocok által linkelt gép is.

(#60504) maroni válasza Pocok256 (#60500) üzenetére


maroni
aktív tag

Bocsi , de olcsóbb gépre gondoltam kb 100000ft!
Üdv maroni

(#60505) ribarszki válasza Kbali (#60503) üzenetére


ribarszki
őstag

Te valamit nagyon félreolvastál, vagy összekeversz. Ki kötött bele kibe? Ha nem ismered az aláírás előzményeit akkor miért van kényszered arra, hogy belebeszélj? Offban írtam, csak neki. Ő érti. Nem kötekedés volt, hanem pont, hogy egy összekacsintás. De ha már itt tartunk, neked mindenáron bele kell dumálni valamibe?

[ Szerkesztve ]

(#60506) Kbali válasza ribarszki (#60505) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kérek engedélyt meghunyászkodni és térdenállva könyörögni a bocsánatért felséges uram...

(#60507) Pocok256 válasza Kbali (#60503) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem kötekedésként írta ;)

Kardokat le :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#60508) dannyl válasza Pocok256 (#60507) üzenetére


dannyl
addikt

Hogy miért nem lehet itt like-olni hozzászólásokat?!?! :)

(#60509) ZavaBalazs válasza Pano (#60498) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

köszi a választ! :)
a jobb betekintési szög igazából annyira nem lényeg, szemből tervezem nézegetni, nem oldalról/felülről, bár egy esti filmezésnél nem hátrány, ha nem kell hússzor állítani rajta, hogy jó legyen. viszont a szebb színek...

a dellnél a 8870-es verzió nem játszik, azt csak 17.3"-as gépekben láttam.

Tim82: neked is kösz :) akkor ezt kihúztam a szempontok listájáról.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#60510) ginola


ginola
addikt

Dell 5430 vagy HP 8470 p?

(#60511) Chaser válasza maroni (#60504) üzenetére


Chaser
titán

Lenovo B590 pentiummal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60512) Gabesz25


Gabesz25
tag

Sziasztok,

erre valaki, valamit?

[link]

köszi

(#60513) maroni válasza Chaser (#60511) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszönöm a választ!
Üdv maroni

(#60514) Handball94 válasza Gabesz25 (#60454) üzenetére


Handball94
aktív tag

(#60515) Chaser válasza Gabesz25 (#60512) üzenetére


Chaser
titán

Azok gyártók amiket mondasz. ThinkPad T500-at nézz. 45-50-ért is akad már, abból is 1680-as panelest.

maroni: Szívesen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60516) viktor4545


viktor4545
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlásEgy hónapon belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 130-145.000ft
(3) Felhasználási kör? Játékra egyáltalán nem kell,Irodai Munka,Böngészés,HD Filmnézés
(4) Játékra használnád-e?-----
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Abszolút minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Szerintem ilyen keretösszegbe nem fér bele.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Nincs kikötésem.
(8) Notebook tömege? -------
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? -------
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Optikai meghajtó nem fontos,RAM min 4 GB
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Két fontos kívánságom lenne:
-kényelmes,megbízható gyorsaság
-vékony,elegáns,minimalista külső (fehér vagy más nem fekete színben)

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? ------
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Acer V5 573
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Új,garanciával.

Sziasztok! Asztali gépet cserélném le notebookra kihasználatlanság miatt.2008 óta nem nem vásároltam azaz témába se vagyok, nézegettem és a fent linkelt Acer terméken akadt meg a szemem.

Fontos külső igényemnek megfelelő és azoknak a dolgoknak is amit említettem. Valakinek volt már tapasztalata vele vagy esetleg valami mással jobban járnék?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#60517) Mikulásbá válasza viktor4545 (#60516) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Acer helyett inkább EZ

(#60518) brumi1024 válasza viktor4545 (#60516) üzenetére


brumi1024
veterán

A vékonyság és a nem fekete külső ez a keret mellett a minőség és a támogatás rovására fog menni, így én ezeket nem javasolnám. Ha jó a fekete gép is, akkor az Acer helyett sokkal inkább Fuji A544, vagy jelenleg kicsit nehézkes szervizzel B590 + SSD (ha Pentiummal veszed).

(#60519) Wikoo


Wikoo
aktív tag

Üdv
Ismerősömnek segítek notebookot választani.

- Vásárlás minél hamarabb.
- 180 vagy inkább alatta.
- irodai munka és multimédia, exel, word, netezés, letöltés, filmnézés.
- 0 játék
- természetesen a minőség mindenek felett
- anyagilag csak a legszükségesebbek kellenek, ssd vásárlás esetleg évek mulva bővités szempontjából.
- 14-15,6 min 1366x768 felbontás, de a nagyobb természetesen jobb és mindezek melett edig nem sikerült lebeszélnem az ismerősömet h érintőkijelző is legyen.... gondolom ezek csak szutyok fényes panellel vannak.
- 3kg alatt, hurcolászva ritkán, de lesz.
- os nélkül lenne az ideális, így az ár is barátibb lenne
- 500gb hdd és 4gb ram bőven elegendő, optikai meghajtó jó lenne ha van, de ne ezen bukjak egy tökéletes választású lapost, ha nincs, túléli.
- hdmi usb3
- leírtakon felül semmilyen alkalmazás nem lessz hazsnálva, i3 masnál erősebb cpu felesleges lenne. gpu elég az apu rész
- ismerősöm ezeket a gépeket nézte eddig: LINK LINK ( fontos lenne hogy oylan boltba legyen vásárolva ahol kamatmentes, illetve alacsony kamatú hitellel lehessen megvásárolni a gépet.
- a részletre való vásárlás miatt természetesen csak új gép jöhet szóba

Előre is köszönöm a segítségeteket :R :R

Békesség, boldogság! x)

(#60520) csaba17


csaba17
senior tag

ezek közül ti melyiket vennétek?
lenovo g700
hp pavilion
vagy tudnátok ajánlani valamit ilyen árban?
legyen 17"os a kijelző illetve ha lehet akkor dedikált vga legyen benne mert lenne egy pici játék is bár mondtam ismerősnek hogy ezek a videokarik nemigazán arra vannak bár nemtom hogy pl a hp-ban ez a 8670M mire képes :)

(#60521) nemigazmar2


nemigazmar2
csendes tag

Hello, gépet keresek anyukámnak, ezek a kritériumok:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
a héten

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
elég rugalmas, 100-200 között, attól függ mekkora a minőségbeli különbség

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
irodai munka, film, nagyon ritkán játék (elhanyagolható szempont kb)

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
mattot preferálnám, jó lenne, ha lehetne udvaron is használni. felbontásnál minél magasabb annál jobb

(8) Notebook tömege?
lehetőleg könnyű legyen, sokat lesz hurcolászva

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
mindegy

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webkam, hdmi mindenképp kéne, illetve minél tovább bírja az aksi, annál jobb

igazából egy elsősorban irodai, strapabíró, kisméretű, könnyű, aksival sokáig bíró 11"-14"-os gép kéne, amin filmezni is lehet azért.

előre is köszönöm a segítséget!

(#60522) Khelben válasza nemigazmar2 (#60521) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#60523) ordas12 válasza Chaser (#60496) üzenetére


ordas12
csendes tag

Igazad lehet , csak aki megkérdezte úgy áll a dologhoz , hogy megyünk a tecskóba gépet venni.
Tudok-e annál olcsóbban rendelni. Új gépet akarnak venni.Gyengébb összeszerelésre majd jobban kell
vigyázni.Ezt [link] vagy ezt [link] éri jobban megvenni , ha az összerelést nézzük ?

[ Szerkesztve ]

(#60524) Chaser válasza ordas12 (#60523) üzenetére


Chaser
titán

Majd vesznek másikat ha szétesik, legalább a tecsko megél:) 2 közül B590.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60525) brumi1024 válasza nemigazmar2 (#60521) üzenetére


brumi1024
veterán

Fuji UH552, amit Mikulásbá linkelt kicsivel feljebb., persze ha új kell. Használtan van sok lehetőség.

(#60519) Wikoo: Egyik sem, hanem a feletted linkelt A544 + SSD.

(#60526) Kara91


Kara91
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Április 18-ig lehetőleg.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? max 200.000
(3) Felhasználási kör? Minimális játék, főleg gépigényes szoftverek. (Jelenleg 4 giga memóriát min. 90%-ban kihasználja asztali gépen.)
(4) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség.
(5) Szeretnél bele SSD-t? SSD alapfeltétel lenne.
(6) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Lehetőleg matt, 17" vagy felette.
(7) Notebook tömege? Nem fő szempont, de azonos feltételeknél természetesen a könnyebb a preferált.
(8) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Lehetőleg nélkül.
(9) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége? Min. 8 GB RAM és SSD 120 v 250 GB
(10) Használsz-e CPU vagy GPU igényes alkalmazást? Jelenleg az AMD Athlon II X3 445-ös processzorom leterheli 85+ %-ban.
(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Mindenképp újat keresek.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#60527) szabonagyur válasza Kara91 (#60526) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ha az asztali géped szenved, szerinted egy laptop (főleg ennyiért), hogy fogja magát érezni?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60528) Kara91 válasza szabonagyur (#60527) üzenetére


Kara91
csendes tag

Asztali gép jó 4 éve lett összerakva kb 100-ból, szal nem egy túl erős darab már. Ha gondolod leírom az adatait, hogy ahhoz mérten lehessen keresni egy értelmes laptopot. Mennyiből jönne ki egy az általam leírt paramétereknek megfelelő laptop szerinted?

(#60529) #92275200 válasza #92275200 (#60485) üzenetére


#92275200
törölt tag

Valaki tudna ebben segíteni?
Köszönöm!

(#60530) szabonagyur válasza Kara91 (#60528) üzenetére


szabonagyur
félisten

Asztalival jobban járnál... 200-ért majdnem ágyba viszi a reggelit. Laptopban meg ami bírja is főleg ekkora igénybevételt az nem olcsó...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60531) Kara91 válasza szabonagyur (#60530) üzenetére


Kara91
csendes tag

Az tény, hogy asztaliból fényévekkel jobbat össze tudnék rakni, de mindenképp kéne egy laptop, mert elég sokat ingázom városok közt és mindenhova asztalit venni nem lenne gazdaságos. :) Azért gondoltam 200körül, mert ahogy néztem SSDvel 8 GB RAMos 17"-os laptopok kb kicsivel 200alatt kijönnek. Amiket láttam általában 2magos procival voltak, de egy 4magos nem gondoltam, hogy ennyivel megdrágítaná.

(#60532) Tikakukac válasza Kara91 (#60531) üzenetére


Tikakukac
titán

Grátiszban nagy eséllyel abszolút bővíthetetlen lenne, így az elején még ha be is halnál mit tud, utána erősen fogyna a kedv és a kraft. Ugyanígy atomgyenge asztaliról kentem át notira és hát na, élveztem, de aztán mikor kevés lett a core2 csapdába estem. Remélem egy ideig tudok netezős gép+asztali konfig mellett élni, mert ez a lehető legélvezetesebb páros azokból amit próbáltam. Pedig volt pár :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#60533) tozso88


tozso88
csendes tag

Sziasztok!Van egy asztali pcm amiben egy intel q6600-as proci hd-7770-es kártya és 8GB 1333-s memória van.A gép sok helyt foglal és nem is használom már annyit ezért le szeretném cserélni egy notebookra.A kérdésem az hogy hasonló teljesítményű noti (amilyen az asztali pc) mennyibe kerülne?Néha néha szeretnék játszani is rajta köszönöm a válasz!

(#60534) szabonagyur válasza Kara91 (#60531) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát akkor még rakj hozzá szerintem pénzt, feltéve ha nem évente vennél 200-ért... ha utóbbi még lehet vennék is egy consumer gépet aztán 1 év és kuka, jöhet a következő. De ez meg végképp nem gazdaságos, és teljesítményben talán egy szinten lennél.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60535) Kara91 válasza szabonagyur (#60534) üzenetére


Kara91
csendes tag

Jobban átgondolva a kijelző mérete lehet kisebb, mivel legtöbbször monitorra lenne kötve úgyis.
Hosszabb távra szeretnék beruházni rá, és a szoftverek amiket használok elhasználják a 4giga ramot és az x3 445 procit szinte teljesen, de a következő pár évben biztosan nem lesz ennél nagyobb igényük. Így sincs semmi ötlet 200körül?

(#60536) brumi1024 válasza Tikakukac (#60532) üzenetére


brumi1024
veterán

Nagy +1. Én is bejártam az erős laptop utat, ráadásul az utolsónál már a minőség is a toppon volt (15" MBP mid 2012 Ivy i7), de váltottam, 13" MBA (12-13 óra üzemidővel, nulla zajjal) + erős asztali kombinációra (i5 Haswell + GTX770). A monitor adott volt, és az egész kijött az 1 éves MBP árából. Nem váltanék vissza :)

(#60537) kaszas19


kaszas19
senior tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni tőletek Laptop ügyben.
Max 80.000ft-tot szánnánk laposra.
Ebből szeretném a lehető legjobbat kihozni,használtban gondolkozom.
Tudnátok ebben segíteni nekem???

(#60538) Khelben válasza kaszas19 (#60537) üzenetére


Khelben
nagyúr

Összefoglalóban lévő kérdésekre válaszolj és akkor tuti biztos kapsz segítséget.

(#60539) kaszas19 válasza Khelben (#60538) üzenetére


kaszas19
senior tag

Napi használatra,nem játékra(első sorban)
Videó konvertálás időnként.
Film nézés,youtub,facebook, ilyenek lennének.
Az esedékesség az minnél hamarabb.
A 4GB ram az alap.
Ha lehet ne alaplapi VGA legyen benne,és ne Core2-es CPU.
Remélem mindent leírtam.

(#60540) Chaser válasza kaszas19 (#60539) üzenetére


Chaser
titán

80k-ért nagyon sok mindent szeretnél, ez sajnos nem megy. Tudom sok pénz ez is, de notebookok világában kb semmi. B590-et pentiummal kapsz 100k-ért, celeronnal 85-90k-ért. Ennyi pénzért természetesen integrált vga-t kapsz. Videokonvertálás meg zsebbenyúlós, persze ezen is menne csak lassan.

szerk: látom használt is jó, akkor alfa156-nál nézz szét, vagy laptopsystem.hu, az ő oldala, korrekt tag, korrekt gépekkel

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60541) Khelben válasza kaszas19 (#60539) üzenetére


Khelben
nagyúr

Lenovo T410
Dell E6410
Hp 8440p

Ha valamelyikben kevés lenne a ram, akkor kérhetsz még bele, illetve a HDD-vel is lehet variálni. Én azt szoktam tanácsolni ismerősöknek, hogy vegyenek egy új HDD-t és kérjék anélkül a gépet, így a legnagyobb rizikófaktor megszüntethető.

Dedikált VGA-val nem nagyon kapsz ennyiért megbízható gépet.

(#60542) Chaser válasza tozso88 (#60533) üzenetére


Chaser
titán

Hasonló teljesítméényű egy y510p lenovo k_vad i7-tel 270k körül.

szerk: Kara91 Az esetek nagy részében egy i3 gyorsabb egy x4-nél, pedig az 4 magos. De magonként elég gyenge, intel meg erős. Szóval 200k-ért azért találsz gépet, persze nem k_Vad i7-et, de az reggelire eszi az x3-akat - ha vannak mobilban -. Pl ha veszel egy ulv i7-es gépet azzal sztem elleszel. Pl dell 3537, nem a legmasszívabb gép de 3 év gari.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60543) kaszas19 válasza Khelben (#60541) üzenetére


kaszas19
senior tag

Köszönöm,szétnézek,hátha találok valamit. :R :R

(#60544) kaszas19


kaszas19
senior tag

ezt néztem ki.
Nem messze tőlem árulják új 6hónap gari van rá és 78.000ft.
A kérdésem az hogy ez jó választás lenne???

(#60545) Nippel


Nippel
tag

üdv!

Vélemények? [link] Játékra is használnám!

(#60546) brumi1024 válasza Nippel (#60545) üzenetére


brumi1024
veterán

Sokkal inkább a 7537, ha belefér még, vagy 200k környékén 5537 8850M-el, ha találsz.

(#60544) kaszas19: Nem. Lepkefing az a proci, és nagyon sokkal jobbak, amiket Khelben ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#60547) Nippel válasza brumi1024 (#60546) üzenetére


Nippel
tag

Acer el mi a probléma?
Dell-t néztem de félek az intel amd combotol :S

(#60548) brumi1024 válasza Nippel (#60547) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem kell félni az Intel AMD kombótól, és az Acerrel a gyengébb minőség, cseh szerviz, a durva melegedés és a gyengébb ddr3-as dGPU a probléma.

(#60549) Crafter32


Crafter32
őstag

Üdv
Mennyire fontos, hogy egy friss új laptop vásárlás esetén legyen a képernyő érintőkijelzős?
Láttam új laptopokat 600 Ft felett ami ezt a funkciót nem is tudja. A win8 at érintővel nem könnyű kezelni? Nem romlik még jobban a készülék ára ha nincs benne ilyen funkció?

[ Szerkesztve ]

(#60550) runner 125 válasza Crafter32 (#60549) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem semennyire, de ez egyéni vélemény.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.