Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#60801) btudos válasza Tsumaas (#60800) üzenetére


btudos
veterán

Nem, legalábbis érdemben erősebbet nem fogsz kapni ennyi pénzért, de a GT740m mellé nincs is szükség komolyabb processzorra, a mindennapi feladatokhoz meg így is bőven elég erős.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#60802) Tsumaas válasza btudos (#60801) üzenetére


Tsumaas
senior tag

Ezekhez mit szólsz?

Hard work beats talent.

(#60803) latrom255


latrom255
csendes tag

Sziasztok, egyellőre csak nézelődöm, de olyan 110 000,- körüli árkategóriában keresnék, egy videó, képszerkesztésre használható notebookot. Én ezt találtam, ami tetszene, de érdekelne a Ti véleményetek is. :

Acer E1-530G-21174G50MNKK notebook

Tényleg csak hobbi szinten használom a programokat, de jó lenne, ha egy sony vegas pro12 simán elmenne rajta... A PCm nagyon béna, uh rgyszerűbb inkább notebookra váltani.

Köszi előre is! :R :R :R :R

flickr.com/photos/rzlmsphotography/

(#60804) btudos válasza Tsumaas (#60802) üzenetére


btudos
veterán

Az E531 szerintem a valaha volt egyik legelviselhetetlenebb Lenovo, ráadásul nincs benne dGPU sem, szóval játékra kilőve.

A G510 nem lenne rossz, de grafikában gyenge, és fényes kijelzős, szóval igazából visszalépés a Z510-hez képest.

Az Acer meg jól néz ki, tetszetős specifikációkkal, de ugye megint kérdés, hogy ha belefért az i5, meg a GT740m is ennyiért, akkor mi hiányzik belőle. Én nem biztos, hogy meg merném venni, érdemes utánajárni, hogy hűtésben, illetve anyaghasználatban milyen. A Z510 már bizonyított, szerintem nagyon kellemes gép, a nehézkes szerelhetőséget leszámítva nincs nagy gondja, ezért merem ajánlani, az Acernek meg jól olvass utána, próbáld meg valahol megtapogatni vásárlás előtt, így látatlanban nem bíznék benne, túl jó ára van.

latrom255: Videóvágás 110 k-ból? Duplázd meg, akkor már érdemben lehet beszélni a témáról.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#60805) PainKiller13 válasza btudos (#60804) üzenetére


PainKiller13
őstag

+1 a Z510-nek, nekem a kijelző fos Dell IPS monitor után, de ez minden laptopnál szar 350k alatt.

(#60806) Phoenix94 válasza premete (#60768) üzenetére


Phoenix94
csendes tag

És ha csak a minőségre mennék rá? Úgy esetleg valami tipp?

(#60807) lsc válasza Handball94 (#60796) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen az, köszi.

Az élet kegyetlen .

(#60808) premete válasza Phoenix94 (#60806) üzenetére


premete
veterán

Akkor ez például, vagy hasonló Dell, HP üzleti. Ha van még egy kis lé, akkor ssd bele.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#60809) Tsumaas válasza btudos (#60804) üzenetére


Tsumaas
senior tag

Remek. Köszönöm a segítséged! :R

Hard work beats talent.

(#60810) Chaser válasza PainKiller13 (#60805) üzenetére


Chaser
titán

Azért ha FHD van benne már nem olyan fosch:) És ahhoz nem kell 350k.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60811) justaview válasza justaview (#60286) üzenetére


justaview
őstag

Erre valaki tudna tanácsot adni?

(#60812) PainKiller13 válasza Chaser (#60810) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem tudom az az igazság, gondolkodom fullHD-n, annak betekintése mennyivel jobb mint a sima HD-nak?

(#60813) Chaser válasza PainKiller13 (#60812) üzenetére


Chaser
titán

Sokkal, és a színei is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60814) PainKiller13 válasza Chaser (#60813) üzenetére


PainKiller13
őstag

Akkor lehetséges, hogy beruházok egy y510p-be, ezt úgyis visszaküldöm, nagyon gyér a kijelző, ezenkívül mindene megfelelt.

(#60815) tozso88


tozso88
csendes tag

Sziasztok!Szeretnék véleményt kérni az Acer Aspire E1-772G laptopról.Hogyan teljesít kicsit régebbi játékoknál és hogy 170 ezerért jó az ár/érték arány?A másik kérdésem pedig az hogy az Nvidia Geforce GT 820M kártya ami benne van az pontosan mit takar?Köszönöm! :R

(#60816) dbala válasza tozso88 (#60815) üzenetére


dbala
tag

Milyen ártól kezdődnek a 14-15" körüli fullHD laptopok, legalább i3 procival?

(#60817) Awsomesky


Awsomesky
csendes tag

Sziasztok!

Két laptop között nem tudok dönteni. Te melyiket ajánlanátok?

[link]

[link]

Átlagos felhasználás (office, videó, internet) és néha ha úgy adódik egy kis játék.

A cél az, hogy a legjobb gépet ebből az árfekvésből ezekre a célokra. (130-140k)

(#60818) Khelben válasza Awsomesky (#60817) üzenetére


Khelben
nagyúr

A cél az, hogy a legjobb gépet ebből az árfekvésből ezekre a célokra.

Akkor egy használt üzleti gépet nézz, ne ezeket a vackokat.

(#60819) dbala


dbala
tag

Látom, hogy az Acer típusokat nagyon nem szoktátok ajánlani és le szoktátok beszélni róla az embereket.
Az Acer Aspire V5 és V7 típusokkal is ez a helyzet?

(#60820) Mónika91


Mónika91
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy notebookot, főként irodai használatra, filmnézésre, játszani egyáltalán nem szoktam. 13-14"-sat szeretnék, 1,5 kg körül és kb. 150 ezer Ft-ig. Eddig ezt találtam megfelelőnek.
http://www.bemutatoterem.net/Termek/samsung-np535u3c-k01hu-ativ-book-5-hamu-fekete-amd-dual-core-p121044.html
Mi a véleményetek? Nem ragaszkodom ehhez a géphez, de valami hasonlóban gondolkodom. Köszönöm a választ előre is! :)

(#60821) Khelben válasza Mónika91 (#60820) üzenetére


Khelben
nagyúr

Link

A linkeden lévő gép 2,2 kg. Ha 1,5 kilós kell, akkor a 12,1-12,5-ös méretben nézelődj, pl ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#60822) Greentea


Greentea
senior tag

Hello!
Laptopot szeretnék a hetekben vagy inkább napokban vásárolni!
Tegnap eljutottam arra a szintre hogy ki kell a saját érdekembe kapcsolni a gépet, mert elkezdett füstölni és égett szaga lenni... A gép egy 6 éves toshiba, így ha ez nem is várható, de elképzelhető volt.
A keret maximum 250, feljebb nem szeretnék menni.
Játszani szeretnék vele, szerkeszteni videokat, fotókat, meg persze netezni. A játszás egyenlore a World of tank-ot teszi ki. (a mostani gép processzora a wod nál 100 fokos...)
Fontos lenne nekem hogy fém legyen a burkolata, úgy mint a macbook-nál, és ne legyen elavult a processzora, és a videokártyája.(Ivy bridge-tol) Rambol szeretnék 8gb, de ha 4gb azse baj..

Visszatérve a fém burkolatra: Amiket néztem laptopokat szinte mindegyiken az alja fekete müanyag, olyan mint a mostanim, ez változott valamit az elmult években? Lehet jogos az a igényem hogy az alja és fém legyen?

Köszi előre is!
TGreen

(#60823) Khelben válasza Greentea (#60822) üzenetére


Khelben
nagyúr

Minek az aljára is fém? A fedlap és a belső rész szokott fém lenni, bár az általad megadott 250k-s keretbe nem nagyon fér bele ilyen gép.

(#60824) Greentea válasza Khelben (#60823) üzenetére


Greentea
senior tag

Nekem bizalomgerjesztőbb... de ha kell erről lemondok :)

(#60825) Mikulásbá válasza Mónika91 (#60820) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#60826) Khelben válasza Greentea (#60824) üzenetére


Khelben
nagyúr

Majd írnak a hozzáértők is, de szerintem vagy a játékról vagy a fém házról le kell mondanod. Fémházas gépek az üzleti notebookok között vannak, ott meg ritkán van igény diszkrét vga-ra. Meg nem is férnek bele a 250k-s keretbe. De műanyagból is vannak jó és viszonylag strapabíró gépek, pl. a Lenovo Z510, amit mostanában ajánlani szoktak.

(#60827) redwhite78 válasza Mikulásbá (#60825) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Épp néztem, hogy a 150k-s verziót OS nélkül már nem lehet kapni a szalonban, de abban amit linkeltél meg benne van a W8, így okés.

never go full retard

(#60828) Mikulásbá válasza redwhite78 (#60827) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kicsit többért pedig i5-el is van,8 GB RAM+120-as SSD.

[ Szerkesztve ]

(#60829) tjokai


tjokai
senior tag

Hali
Valaki megtudná mondani h egy 10"-os Samsung NC10, 1024*600 felbontású netbooknak mekkora a kijelző mérete pontosan (szélesség x magasság)?

Üdv!

(#60830) btudos válasza tjokai (#60829) üzenetére


btudos
veterán

Ismersz minden adatot, amire szukseged van, ott az atmero, adott a keparany, innen egyszeruen kiszamolhato, hajra ;)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#60831) tjokai válasza btudos (#60830) üzenetére


tjokai
senior tag

Igen, már kimatematikáztam, 22,5cm x 13,3cm :))

Üdv!

(#60832) CsGorgo


CsGorgo
csendes tag

A hónap elején ([kérdeztelek]) titeket, és a kapott ajánlások alapján (külön köszönet Borote-nek! :R) a következő 2 gépre szűkítettem le a vágyaim tárgyát, de még utoljára kíváncsi lennék a véleményeteke, melyiket ajánljátok, főleg ha volt már valamelyik a kezetekben:

Z510: 200k
Y510p 8 GB RAM-mal: 232k

Szerintetek megéri-e a 32k felárat a GT 750M (processzor, RAM ugyanaz), melyiknek jobb a minősége, hűtése, szerelhetősége. Például van egy 64 GB-os mSata SSD-m régebbről, amit tudom, hogy nem lehet betenni az y510p-be, de abban van SSHD, ami talán kompenzálja egy kicsit. A Z510 esetén pedig ha jól láttam, optibay kellene a kivett HDD-nek, ami nem tudom, mekkora sebességre képes. Ezen kívül a Z matt, míg az Y sajnos fényes. :(

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#60833) PainKiller13 válasza CsGorgo (#60832) üzenetére


PainKiller13
őstag

FullHD kijelzőset vegyél mindenképp, a sima HD pocsék, nekem z510 van, kedden küldöm vissza.

(#60834) Pocok256 válasza Greentea (#60822) üzenetére


Pocok256
veterán

25k val told ki a keretet és kapsz egy időt álló igazán erős gépet 4 év garral.

Spyduck kollegát keresd meg és az itt található igen jóvariáns kérd tőle:
Intel® Core™ i7 • 4700MQ • 8GB • 1TB + 8GB (SSHD) • 15.6 • 1920 x 1080 • Full HD LED Antiglare • GeForce GT 750M • DVD író/olv.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#60835) redwhite78 válasza Mikulásbá (#60828) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Pont egy ilyen gépet szeretne majd a feleségem, csak a panel lehetne benne IPS. Egyébként minden más tekintetben tökéletesnek tűnik. Jelenleg nem sürgős szerencsére, mert még bő 1 évig gyesen van, addig meg remélhetőleg a 300k alatti kategóriában is megjelennek a normálisabb kijelzők.

never go full retard

(#60836) laci0501


laci0501
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon bellül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 200 ezer Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) játék
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? min. medium szinten, a legújabb játékoknál
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? teljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! nem fontos
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15.6, a többi nem fontos
(8) Notebook tömege? nem fontos
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Op rendszer nélkül
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? min 500 HDD és min 6GB RAM
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? csak új

(#60837) brumi1024 válasza laci0501 (#60836) üzenetére


brumi1024
veterán

Dell Inspiron 5537 ha találsz 8850M-es variánst, vagy Lenovo Z510 GT740M-el. Utóbbi erősebb prociban, de gyengébb GPU-ban, ami a legtöbb játék esetében rosszabb eredményt ad, mint az i5 U+8850M kombó.

[ Szerkesztve ]

(#60838) Szvena válasza beller (#60787) üzenetére


Szvena
újonc

Köszönöm szépen a választ. :) Újat szeretnénk vásárolni.

(#60839) Pocok256 válasza Szvena (#60838) üzenetére


Pocok256
veterán

70k ért új laptopot nem kapsz amit 1 perc használat után ne a kukába akarnál dobni ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#60840) Chaser válasza Szvena (#60838) üzenetére


Chaser
titán

Én is szeretnék sok mindent...:) 70-ért új gép eldobós, vedd meg majd rájössz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60841) laci0501 válasza brumi1024 (#60837) üzenetére


laci0501
újonc

Kösz a választ, én is ez a 2 laptop között vacilálok.

(#60842) Tikakukac válasza Szvena (#60838) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem fogsz mert, nincs. Vagy ha esetleg lenne, az olyan ocsmányul bitangul fostos, hogy arra rendes körbeíró mondatot sem tudok összehozni, ami sokat elárul erről.

Használtat vegyél, vagy semmi ennyiből. Használtból is lehetőleg ne a csilivili verziókat konumerből, mert erősen ráfázol arra is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#60843) stratova válasza Szvena (#60838) üzenetére


stratova
veterán

Kényes helyzet, mert ajándékba nyilván újat venne az ember. De 70-ért nagyon szűkös a kínálat és még kevesebb a jó szívvel ajánlható gép. Ha mégis játszik használt gép érdemes böngészni a laptopsystem kínálatában is, s lehetőleg személyesen is megnézni egy-egy kiszemeltet (többen vettünk már innen hibátlan állapotú gépet). Nem vagyok meggyőződve arról, hogy egy 11.6"-os belépő gép éppen szövegszerkestésben lenne kényelmes (erre a legkisebb komfortos modell egy Thinkpad X200/201s vagy HP Elitebook 25x0 subnotebook lenne). Ha mindenképpen újat szeretnétek ennek a keretnek a 1.5-2x-ével kellene számolni legalább.

[ Szerkesztve ]

(#60844) Dhampir válasza Pocok256 (#60834) üzenetére


Dhampir
félisten

Milyen jó vétel ez játékra, de persze másra is! :C

(#60822) Greentea

Portalanítottad valaha is?

[ Szerkesztve ]

(#60845) dReFiX


dReFiX
senior tag

Erről mi a véleményetek ?

G510
Core i5 4200M
4096 MB
AMD Radeon R5 M230 2GB
500GB

159 900 Ft

Megéri az árát ? :R

(#60846) Khelben válasza Szvena (#60838) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én is ajándékba vettem egy gépet a laptopsystem-től (HP 6530b) a feleségemnek. A gép karcmentes és 45000 Ft volt, minőségben meg kenterbe ver minden újat 150.000 Ft alatt. Fontold meg, mert ha ennyiért újat veszel, abból fél év múlva családi háborúság lesz (konkrétan a fejedhez fogják vágni).

(#60847) Pocok256 válasza dReFiX (#60845) üzenetére


Pocok256
veterán

Én inkább érdeklődnék nála egy kört :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#60848) PainKiller13 válasza Pocok256 (#60847) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ez szép és jó, de a gari max rajtam keresztül rendezhető mondat elég büdösen hangzik :D

(#60849) Pocok256 válasza PainKiller13 (#60848) üzenetére


Pocok256
veterán

Annyira nem én is így szoktam eladni a gépeim tudni illik ha cégnevére veszed akkor kicsit más lesz a gari menete. Volt olyan gépem amit németben vettem ott kint volt rá 3 év gari de logikusan magyarhonba csak 1 volt. Ezért a gari csak rajtam keresztül volt intézhető mert én kitudtam küldeni azonnal németbe gariztatni rokonhoz. Ez a kb +2 nap nem oszt nem szoroz garainál már... főleg ha nézed a hasznot :P

De igen utána kell ennek járni az biztos :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#60850) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdvözletem!

Új gépet szeretnénk vásárolni, több évre tervezünk vele, főleg játék, a maximum keret 150K, ami HITELRE lenne.

Ebben kérnék segítséget.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.