Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#60551) Crafter32


Crafter32
őstag

Nem könnyebb kezelni egy érintőset, mint egy " hagyományost"?
Telefonokban is azért hirtelen eléggé elterjedt lett az érintőkijelző...

(#60552) Tikakukac válasza Crafter32 (#60551) üzenetére


Tikakukac
titán

A telefon más, ott alapvetően erre csinálnak ár mindent, plusz méretileg is más tészta.

2 hete próbálok rájönni, hogy kinek kényelmes ez az érintős dolog, mert napi 5 pöcintéshez kicsit drágállom, rendesen folyamatosan használni meg hát pocsék, mint eddig, de mivel már x éve van otthon érintős noti így ezt eddig is tudtam. Egyetlen értelemes a wacom, na azzal viszont lehet csodákat mívelni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#60553) Khelben válasza Crafter32 (#60549) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én már attól is rosszul vagyok, ha valaki véletlenül egy ujjal hozzáér a gépem kijelzőjéhez... Hogy nézhet ki egy érintős notebook egész napos használat után?
A telefon vezérléséhez egy ujjadat kell mozgatnod és az is kényelmetlen egy idő után. Képzeld el ezt úgy, hogy az egész kezedet kell mozgatnod.

[ Szerkesztve ]

(#60554) brumi1024 válasza Crafter32 (#60549) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem túlzottan. Volt nálam win8-ra gyártott érintős gép, de még a hajtogatható Yogánál sem láttam túl sok értelmét. Egy ideig poén, aztán már nem, és nem is használod.

(#60555) szabonagyur válasza Crafter32 (#60551) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha átalakítható tabra akkor használható talán., de csak kis méretben. Nekem a 7" tabom is még határeset, egy 15,4"-es 2 kilós cuccot meg hurcolni és érinteni felesleges dolog.

Mindennapokban meg nehéz elképzelni, hogy jó az érintő, hirtelen egy példa jutott eszembe ami eléggé ritka azért.. Esetleg annak jó aki nagy méretű érintősre fejleszt és tesztelni akarja. Pl. nálunk cégnél 22-32" érintők vannak, rajta 10 ikonnal és ennyi a kiválasztási folyamat (mint Tesco önkiszolgáló kassza kb).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60556) wilkyx


wilkyx
tag

Sziasztok nem tudom, hogy ez a copypaste-s dolog e a módi, de sok ilyet láttam, s így hátha segítetek rálelni álmaim laposára,
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? nyomban
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 175k körül
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) játék, játék, játék
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Elsősorban erre lenne, starcraft 2 , dota 2, cs:go, perverzkedésnek egy kis cod 5
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőségiteljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! nem létkérdés
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? nem igazán számít kb 15
(8) Notebook tömege? mind1
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? mind1, nem baj ha szűz
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 8gb ram nem lenne rossz, a többi nem létkérdés
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) a lista hosszú lenne, gép szempontjából ennyi elég
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? mean játékok?
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) még nincs konkrét áldozat
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?mind1, a garancia a fontos

szóval kb. ennyi lenne, előre is hálahálahála

(#60557) Arpsoft


Arpsoft
tag

Sziasztok, 220k körül milyen laptopot ajánlanátok?
Olyan kéne, amibe be tudok tenni még egy 128 GB-s SSD-t a HDD mellé (feláldozom az optikai meghajtót is akár, de akkor úghy lehessen betenni a helyére, hogy kívülről semmi nyoma ne legyen), és alkalmas játékra is, továbbá legyen benne 8GB RAM, és olyan proci, ami jobb a i7-3630. 15,6"-os kéne.

(#60558) brumi1024 válasza Arpsoft (#60557) üzenetére


brumi1024
veterán

Újonnan 220k-ért, legalább i7-3630QM, és még erős dGPU is? Nem lesz, vagy ami van az hulladék. Használt jó?

[ Szerkesztve ]

(#60559) dbala válasza brumi1024 (#60558) üzenetére


dbala
tag

Ez a Lenovo is hulladék? Igaz csak 4GB memória de +10ezerért lehet bővíteni 8-ra és még akkor is 220 alatt van.

(#60560) Chaser válasza Crafter32 (#60549) üzenetére


Chaser
titán

:) Hát pont ettől nem fog romlani az ára. Ha már touch, akkor legyen kiforgatható/billzetre hajtható kijelző, úgy esetleg értelme is van, egyébként nincs. Teló meg kicsi, még jó hogy elterjedt a touch, fizikai gombok helyére is mehet kijelző.

szerk: dbala: Nem hulladék, csak nem ilyen cpu-hoz van tervezve. Ez a kaszni olcsó gépnek való, nem munka gépnek erős cpu-val.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60561) Arpsoft válasza brumi1024 (#60558) üzenetére


Arpsoft
tag

2012 cégén 240-ért vettem i7-3630-as gépet, 8GB RAM-mal, 1 TB HDD-vel, GT640M-mel. Azóta feljebb mentek az árak vagy mi van?

(#60562) dbala válasza Chaser (#60560) üzenetére


dbala
tag

Akkor lehet jobban járnék egy i5-el szerelt minőségibb géppel? Pl Lenovo Z510, Dell 5537, HP Probook 450 G1?

(#60563) Chaser válasza Arpsoft (#60561) üzenetére


Chaser
titán

Azt elfelejtetted odaírni mit is vettél annyiért:)

szerk: dbala: Jah, és 3 év garis legyen, dell vagy HP. De 200 körül kapsz ulv i7-es 3537-et is, ami csak borításban különbözik az 5537-től. Pár hete 190-ért volt, nemrég 210-ért, most lehet épp fél úton van. De nézz meg pár teszet, x3-4 athlonok sajnos nagyon gyengék, azonos órajelű i3 majdnem minden alkalmazásban ver egy x4-et.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60564) Arpsoft válasza Chaser (#60563) üzenetére


Arpsoft
tag

Acer Aspire V3-571G

(#60565) Tikakukac válasza Arpsoft (#60564) üzenetére


Tikakukac
titán

Tyühühüüüüü ;]

Azt a gépet megvenni akkora hardverrel azért volt olcsó, mert nem költöttek nudlit sem másra. Így ne mérd egy sokkal jobb minőségűhöz, mert unfair. Latiból ennyiért meg alap i3-at ha kapsz. Más kérdés azt milyen használni meg ezt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#60566) Arpsoft válasza Tikakukac (#60565) üzenetére


Arpsoft
tag

?

(#60567) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Most van nálam egy E5420, meg egy E5530-as, sokszor említem hogy aki a kisebb Latidude változaton azaz E54XX-ben gondolkodik nyugodtan veheti a nagyobbat mert nincs köztök olyan oltárin nagy különbség, ezt most le is fotóztam:

(#60568) Arpsoft válasza Tikakukac (#60565) üzenetére


Arpsoft
tag

Miben más használni? Nem nagyon értem. Ami zavaró volt, az az, hogy nem voltak led-ek a NUM LOCk, CAPS LOCK gombokhoz, más bajom nem volt vele.

(#60569) Tikakukac válasza Arpsoft (#60568) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindenben. Hiába sorolom fel, mivel nem volt bajod vele, így felesleges leírnom, hogy az általad eddig használt gép az ipari hulladékok megtestesítője. Mert viszonyítási alapod ezek szerint nem sok volt. Na, hát azért nem annyi amit most mutattak, mert ezen költöttek némi pénzt anyagokra is, ergonómiára, zsanérokra, meg hűtésre.
Ha veszel egy jobbat te is rájössz addig nyilván ezt nem lehet felfogni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#60570) brumi1024 válasza Arpsoft (#60568) üzenetére


brumi1024
veterán

Abban, hogy egy laptopnál csak harmadlagos, hogy milyen proci vagy gpu van benne. A hűtés, az összeszerelési minőség, az anyaghasználat, az ergonómia, a támogatás, a szervizháttér mind-mind olyan dolgok, amik sokkal lényegesebbek egy notebook esetén, mint az i7. Itt ugyanis ha nem elég jó a hűtés nem dobsz rá a procira egy komolyabb hűtőt, raksz a házba még 3 ventit, vagy akár lecseréled az egész házat. Nem, itt ha gyenge a hűtés kuka a gép. És az Acer azért ad ilyen olcsón ilyen hardvert, mert se a támogatás, se a hűtés, se az anyagminőség nem volt lényeges neki.

Csak érdekességképp: nézd meg ezt az Alienware tesztet. Még ez a gép sem tudja tartani minden esetben a turbó órajelét, sőt a GPU is throttlingol teljes terhelésen. Ezek után én egyáltalán nem ajánlom a belépő gépeket i7-el.

(#60571) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Dell Vostro 5470 vagy Lenovo U430P?
Esetleg van jobb ultrabook hasonló árban?
Női felhasználásra. ;)

The glass is already broken.

(#60572) Tikakukac válasza piRate_nEx (#60571) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindkettőt szerettem, U430p az egy macbook, a Dell meg Dell. Utóbbi supportban sokkal előrébb van, de elviekben wifije gyengécske, U430p sem vág agyon senkit, de ami nálam volt az jó volt az fix. Ez inkább külső dolog szerintem, a lenovo nekem valamiért jobban tetszett. Talán a billzet és a világítás, talán a félmatt kijelző, passz. szvsz egyikkel sem lő annyira mellé, csajoknak a dell talán férfiasabb, bár az első 2 gép amit hoztak és láttam azt csajok vitték el.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#60573) tvamos válasza B-L-A-C-K (#60567) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez a felso... E5420... fenyes, szalcsiszolt alu? Nagyon tetszik! Tetszenek a fenyes dolgok... Nem elado? :)

(#60556) wilkyx
Ahh.. neked nem valaszolt meg senki? Lehet, ha vissza olvasol parat, ott kitargyaltak a sracok, mi kell jatekra.
Szerintem tegyel hozza par ezrest, es vegyel egy fasza jatekos gepet, mint ez a Dell Alienware. Persze, ha eleg a 14"... Ha nagyobb kell, az egy kicsit dragabb.
Node! Felre a trefaval!.. Ennyiert uj jatekos gep nincs sajnos!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#60574) piRate_nEx válasza Tikakukac (#60572) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Okés, köszi, akkor nem szűkítem neki a kört, ő dönt. :D

The glass is already broken.

(#60575) B-L-A-C-K válasza tvamos (#60573) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ugyan ilyen szürkés szálcsiszolt a fedlapja az E5420/E5430, E5520/E5530, E6220/E6230, E6320/E6330, E6420/E6430 ,E6520/E6530-asnak (azt hiszem nem hagytam ki semmit)

Sajnos nem eladóak, cégesek. Az egyik asszonyé, másik az enyém (és nem egy cégnél dolgozunk..:) )

[ Szerkesztve ]

(#60576) tvamos válasza B-L-A-C-K (#60575) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bizti? Nekem az E6420 nem ennyire fenyes.
// Vicc volt, nagyon nincs most keret!..

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#60577) B-L-A-C-K válasza tvamos (#60576) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igaz a 6-os sorozatokon ennyire nem látszik, de majdnem hasonló..."Sz@rabbra" meg amúgy is miért cserélnéd le, még viccnek is rossz volt...:D ;]

(#60578) kona005


kona005
senior tag

Sziasztok!

Egyik ismerosom most szeretne venni maganak egy lapost. Olyan 130-140 lenne a ra keret, mindenes felhasználasra, azert ha elmegy rajta 1-2 ujabb gem az sem baj. Par tipust szivesen fogadok.

Elore is koszi

(#60579) Crafter32


Crafter32
őstag

Köszönöm a rengeteg választ. Toshiba Tecra R940-n gondolkoztam és furcsáltam, hogy se érintő, se bill.világítás.

A másik ami nagyon érdekelne:
Mennyire igaz, hogy hordozva a laptopot várni kell kb fél órát és csak utána bekapcsolni? Gondolok itt a reggeli munkába menetre majd hideg autóba beüllni és munkahelyen ismét 25 fokba lerakni a laptopot. Párakicsapodás vagy ilyesmi miatt lehet gond a szerkezettel?

(#60580) Khelben válasza Arpsoft (#60568) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nehéz ezt elmagyarázni, ha még nem volt üzleti kategóriás géped. Kb. azt képzeld el, hogy van egy 400 lóerősre tuningolt trabantod és ezt hasonlítod egy 170 lóerős, fullextrás BMW-hez. Nyilván a trabant a gyorsabb, minden indulásnál messze magad mögött hagyod a BMW-t, ordít a motorod, érzed a forró levegőt a tarkódon, ráz és remeg körülötted minden, minden váltásnál megcsikordulnak a kerekek alattad. A BMW sofőrje eközben elfekszik a masszírozós, hűtött bőrülésben, az automata váltó teszi a dolgát hangtalanul, az utastérben csak a csúcs hifiből szóló halk zene hallatszik. Remélem, sikerült érzékeltetni a különbséget.
A kérdés az, hogy mindennapi használatra melyik a jobb.

(#60581) Khelben válasza Khelben (#60580) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azt kihagytam a végéről, hogy: ... és vajon melyik lesz a tartósabb.

(#60582) Chaser válasza kona005 (#60578) üzenetére


Chaser
titán

Z510 pentium+GT740

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60583) Pano


Pano
addikt

Ha már az üzleti sávnál tartunk, a HP-nak az új 450 G1-es Probookjai milyenek? Valakinek volt már vele tapasztalata?
Nézegettem, hogy van egy egész kellemes verzió 190 körül, amibe már belepakoltak egy 8750-s radeont, i5m procival és szerintem simán ajánlható már multimédiára is, vagy játékra.

[ Szerkesztve ]

(#60584) brumi1024 válasza Khelben (#60581) üzenetére


brumi1024
veterán

És a Trabantot hova viszi, ha baj van vele.

(#60585) Mikulásbá válasza Pano (#60583) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekünk itthon dGPU nélküli i5-ös verzió van 120-as SSD-vel,rendben van,egyben van a gép.Kijelző is,billentyűzet is tökéletes.

(#60586) nemigazmar2 válasza brumi1024 (#60525) üzenetére


nemigazmar2
csendes tag

Köszönöm a választ, felmerül még más a kategóriában? Fujitsunak az üzemideje ma nem számít már kicsit gyengének? Illetve a képernyőről lehet tudni valamit, hogy mennyire erős a fényereje? notebookchecken egy UH572-es modellnél kicsit szidták, mert csak 180cd/m^2, de a hivatalos honlapon 220cd/m^2-t írnak, vagy ezek jónak számítanak ebben a kategóriában?

Ja igen, azt elfelejtettem írni, hogy új kéne, hogy legyen.

Köszönöm szépen a többi választ is!

(#60587) Kbali válasza Crafter32 (#60579) üzenetére


Kbali
nagyúr

Most megnéztem a notebookchecken a tesztjét ennek a Toshibának, egész jókat írnak róla, versenytársnak a Thinkpad T430, ill. Dell Latitude 5430-at írják. Lehet, hogy érdemesebb lenne az utóbbit is megnézned, arra 3 év helyszíni garancia van általában.
A másik felvetésedre: én nem szoktam semmit várni, csomagtartóban a gép 1-1,5 órát, utána bekapcs, stb... nem tudok félórákat várni, hogy átmelegedjen. Ha félsz ettől, akkor inkább tedd az utastérbe, ülés alá a gépet autózásközben, ott mégiscsak melegebb van, kisebb a hőingadozás.

(#60588) Crafter32 válasza Kbali (#60587) üzenetére


Crafter32
őstag

Köszönöm. Egész jónak néz ki a Dell. 100.000 -el olcsóbb is, de akkor ott van a Tecra R840.
Viszont találtam egy jó írást az SSD-ről ahogy olvastam a Dell-t. Nem gondoltam volna ennyivel gyorsabb a gép. Túl nagy háttértár nekem úgy sem kell. SSD-ről pedig hátrányt nem is írtak csak az árát. Lehet érdemesebb lenne Tecra r840-ET választani SSD-vel ha lehetséges.

(#60589) Crafter32 válasza Crafter32 (#60588) üzenetére


Crafter32
őstag

Utólag a HDD-t ki lehet cserélni SSD-re szinte bármely laptopon?

(#60590) premete válasza Crafter32 (#60589) üzenetére


premete
veterán

Ki lehet, legfeljebb bukod a garanciát (minél gagyibb a gyártó. annál inkább tiltják a cserét).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#60591) Chaser válasza Crafter32 (#60589) üzenetére


Chaser
titán

Volt az a Máté Kriszta műsor, "Nyom nélkül". A lényeg itt is az és nincs gond:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60592) Pala válasza Chaser (#60591) üzenetére


Pala
veterán

Nyom nélkül, tehát még arra is ügyelve, hogyha a szervízesek kinyitják, HDD-t találjanak benne. :D

(#60593) dbala válasza premete (#60590) üzenetére


dbala
tag

Vannak olyan boltok ahol van lehetőség memória bővítésre, HDD helyett SSD beszerelésre és a HDD-t megkapom külső tokban. Ilyenkor mi a helyzet a garanciával?

Jelenleg ott tartok a keresésben, hogy veszek egy Dell 3537-est i5 procival, HD 8670M 1GB VGA kártyával, kibővíttetem a memóriát 8GB-ra, 120GB SSD-t kérek bele és kijövök 200ezer alatt.

Szerintem ez megfelelő lenne az igényeimnek.

(#60594) Tikakukac válasza dbala (#60593) üzenetére


Tikakukac
titán

Gari marad, te örülsz. De ha otthon csinálod is kb. ugyanez lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#60595) Chaser válasza Pala (#60592) üzenetére


Chaser
titán

Így van. Ha gariztatni kell célszerű eredeti állapotba hozni a gépet.

szerk: dbala: Ilyenkor az a helyzet, hogy bolttól függően kidobsz kb 10-20k-t az ablakon, akkora felárat kérnek el érte. Olcsóbb megvenni külön az SSD-t, hdd-t meg rackba vagy optibaybe. Ennél a gépnél pl egyszerű hozzáférni a hdd-hez.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60596) Kbali válasza Crafter32 (#60588) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azért az R840 az már 3 éves cucc nem?

(#60597) dbala válasza Chaser (#60595) üzenetére


dbala
tag

A +4GB 11900, ennyiért láttam egyébként is, a 120-as Samsung SSD meg 26900, itt talán ráfizetek egy kicsit de külső racket itthon úgysem veszek annyival olcsóbban, ebayről meg mire ideér az idő.
Könnyen ki lehet szedni egyébként pl. egy Dell 3537 merevlemezét? Nem szoktak a hátlapra valamilyen matricát ragasztani, hogy észleljék, hogy már volt szétszerelve?

[ Szerkesztve ]

(#60598) szabonagyur válasza dbala (#60593) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ilyen gépem van nekem is, múltkor azt hittem meghalt vagy a töltő vagy az alaplap csatija, bevittem de saját beépítésű SSD-vel és semmit sem szólt a szervizes. Saját szavaival élve: "örülök, hogy végre kezd terjedni az SSD"

Semmi matrica nincs rajta, csak a jobb csukló alatt van 3db, de annak semmi köze ehhez. Kiszerelni meg 2 csavar a hátlapon, meg kettő ami fogja a HDD keretet és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60599) lsc


lsc
nagyúr

Nos a múltkor kapott tanácsok alapján egyelőre alfánál lesz egy használt üzleti, de ha mégsem tetszene akkor a következő paraméterek alapján mi lenne a jó:
15" körüli méret
fő felhasználás win 7 mellett orvosi szoftverek /receptíró meg hasonló, a mostani gép egy régi celeron tehát a mostani prociknak nem hiszem hogy gond a futtatásuk/
internet néha filmnézés ügyeletben
ssd relatív könnyen belerakható legyen, ha mellette összehozható a hdd is a gépben az lenne e legjobb
3g lehetne, ha nem akkor mobilnet lesz
strapabíró legyen, sokat lesz hurcolászva
számla kell, megbízható bolt, minél hosszabb gari
legyen olyan opció is hogy matt és fényes.

Nagyjából ennyi, keret mondjuk 150 max.

Az élet kegyetlen .

(#60600) Handball94 válasza lsc (#60599) üzenetére


Handball94
aktív tag

Ezt venném alfától.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.