Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#40301) premete válasza B-L-A-C-K (#40300) üzenetére


premete
veterán

Ez relatív, ha valaki napi szinten hordozza, akkor szerintem igen; ha csak hébe-hóba, akkor nem.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#40302) tvamos válasza pixxon (#40285) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon tetszikez a noti, de fazok a radeontol. (Ha elhagyja rajta magat az Altium, ez lenne a 4. gepem, amin nem megy...) Szoval, csak nVidiaban gondolkodom. (Persze, jobb lenne 14" dejo nekem akarmennyi, meg fHD is jo lenne, de tudom, hogy nem eleg a keretem. De amugy a 70 bele fer, ha lenne egy jo Lenovo G5xx...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40303) spyduck válasza Nixon18 (#40297) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az is, csak megpróbáltam kicsit szarkasztikusan fogalmazni ;]

(#40304) B-L-A-C-K válasza premete (#40301) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom mitől lenne jobb napi használatban a 6-es széria az 5-össel szemben hogy megérje azt az elég nagy felárat. De szívesen meghallgatnám ha elmondod. Talán azért mert palmrestje gumírozott anyagból van? Mást nem nagyon veszek észre ami miatt megérni pl az 5530 vs 6530 közötti közel 100 ezer pluszt.

[ Szerkesztve ]

(#40305) tvamos válasza pixxon (#40285) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez jo lehet?
Dell Latitude E6400 Ajándék dokkolóval!
Ez mar Nvidia Qvadro NVS 160M
(Annyi eleg is, ha nem fagy le, es indul ujra a gep.)

De ha nagyon gyenguszok ezek a gepek, akkkor probalok gyujtogetni...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40306) B-L-A-C-K válasza tvamos (#40305) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mire kell a gép?

(#40307) Chaser válasza premete (#40301) üzenetére


Chaser
titán

Szerintem azért nem éri meg, mert abból a pénzből bőven kijön még +2év NBD gari +250GB SSD:) Ha valami megmakkan a gépen úgyis megcsinálják 5 évig.
szerk: Ha valaki meg annyira minőségre megy akkor meg már szerintem Precision.

tvamos: Azzal a felszereltséggel nagyon jó áron van az E6400. Vga nem sokat ér, de talán már nem érintett BGA ügyben mint a 140. A T9400 alacsonyabb órajelű i3-akat elkalapál. + 3G modem, dokk, ha azokat eladod kb -15k.
Asztaliban a 140nvs kb GF8400 szint.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40308) Tikakukac válasza tvamos (#40305) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt egy egészen jó állapotú abból, mikor hoztam el a HP-t. Nekem egyedül az ára nem tetszett, azért is lett HP amúgy az is versenyben volt. Meg a T400 is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40309) tvamos válasza B-L-A-C-K (#40306) üzenetére


tvamos
nagyúr

Gyakorlatilag el vagyok most az Atomos gepemmel is, de hamarosan kell egy gep, amin fut az Altium Designer. Azzal meg eleg rossz tapasztalataim vannak. (Nekem csak nVidias gepen ment stabilan. Ez van a minimum system requirements-nel: NVIDIA® GeForce® 6000 series, 128MB graphics card * or equivalent)
Ez volt az eredeti posztom.
De bele fer 70 is...
Van itthon egy i3-as asztali gepem, az lenne a legjobb, ha valamibe bele lehetne cserelni azt...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40310) B-L-A-C-K válasza tvamos (#40309) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért nem az M4600-ason futtatsz te ilyeneket? Na jó ez nem rám tartozik, a lényeg az hogy az E6400-as nem rossz erre, a proci is viszonylag erős, illetve a vga se annyira gyenge az egy 9800M-nek felel meg. DDR3-as memória van rajta ami 256-bites szóval bőven meghaladja a minimális követelményt...

(#40311) tvamos válasza B-L-A-C-K (#40310) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mert a ceg most kitalalta, hogy ne Altium legyen ezentul, es nem egyszeru "sajat" programot visszatenni a ceges gepre... szoval par honap, de lehet, hogy csak het, es nem lesz Altiumom rajta. Amugy az M4600 mocskos jo gep lehetne... valoban... annak a modjat is keresem, hogy ezt megoldjam.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40312) Walamoo


Walamoo
csendes tag

Szép estét!

Meglepő módon Én is notebookot szeretnék venni és szeretném a Ti véleményeteket is kikérni.
Van már pár elképzelésem és elvárásom a vásárolandó laptoppal szemben.

-Kb. Aug-ban lenne esedékes a vétel.
-100.000 és 150.000 Ft közötti áron.
-A jegyzetelés, böngészés mellett játékra is használnám. Zömében nem a legújabb "csodákkal" nyomnám, hanem ink. régebbi stratégiai játékokkal (régi Total War series, Settlers,stb.), plusz természetesen WOW :P Emellett persze nem lenne az sem utolsó szempont, ha legalább közép grafóval menne pár közelmúltban kiadott játék is. Nem vagyok nagy felbontás megszállott!!!
-A játékok miatt számomra nem teljesen elhanyagolható a teljesítmény, de azért a minőség is fontos. Gondolok itt a laptop megfelelő hűtésére és a kijelző felfogatására pl.
-SSD-re még gondolni se merek ilyen árkategóriában, bár nem lenne rossz :S
- Kijelző: matt ink., 15" v. annál kicsivel nagyobb is jó :)
- Mivel az eredeti rendszerekkel megáldott lapik többe kerülnek, ezért rendszer nélkülit szeretnék.
- Mivel nem vagyok az a megszállott letöltő, ezért csak minimális tárhelyre van szükségem. A játékok miatt olyan 300-as, max. 500-as winyóra gondoltam. Ramból minimum 4 gb ddr3-as!
- Mivel a processzorokhoz nem nagyon értek, ezért abban elsősorban a Ti hozzáértéseteket kérném segítségül. Hallottam olyasmit ( nem nevetni, ha hülyeség), hogy ebben az árkategóriában nem érdemes túl nagy procit vásárolni, mert a többi gyengébb hardware miatt úgysem tudnám kihasználni. Olyan i3 körülire tippelnék.
- Emellett fontos a gari is, mint mindenkinek!!!

Előre is megköszönöm a tanácsaitokat!

(#40313) Walamoo válasza Walamoo (#40312) üzenetére


Walamoo
csendes tag

Azt kifelejtettem, hogy csak a dedikált VGÁ-sok érdekelnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#40314) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Egy ismerősöm keresi a lehető legolcsóbb netre való notit. Én azt mondtam neki, hogy T40 alá nagyon ne menjen, de szeretné olcsóbban megúszni. Vélemények?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#40315) premete válasza Chaser (#40307) üzenetére


premete
veterán

Már akit érdekel a 3 év utáni garancia, engem speciel nem; az viszont igen, hogy másfél kilós gépet cipelek naponta, vagy három és fél kilósat, arról nem is beszélve, hogy e5xxx-ben már találkoztam repedt fedéllel, e6xxx-nél még nem.
Ha nem hordoznám állandóan, akkor nekem is elég lenne az e5xxx.....

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#40316) B-L-A-C-K válasza tvamos (#40311) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem valahogy old meg, feleslegesen ne költs gépre ha van céges is. Én is eladtam az enyém mikor megkaptam a cégest, mert mi a túrónak 2 gép...

premete: "e5xxx-ben már találkoztam repedt fedéllel"

Néha kiégek rajtad, tisztában vagy miből van a fedlapja? Ha igen hogy repedhet meg?

[ Szerkesztve ]

(#40317) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#40316) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+ Még egy kis kiegészítés mert kicsit felidegesítettél ezzel ah hülyeséggel. Ugye a fedlap nem úgy van hogy a műanyagra rávon húzva egy 0.5 mm-es alumínium, hanem kompletten az egész egy tömören vastagnak mondható alumínium, oldalt van egy műanyag keret körbe annyi. Már szedtem szét párszor így tudom, de most kerestem erről neked videót is, itt is tisztán látszik (ez egy E5520-as). Illetve ezt most fényképeztem egy E5530-asról, és jól látható a képen is nem 0.5 mm-es valami. Szóval ha te láttál megrepedve ilyen fedlapot akkor az nem is ilyen notebook volt, mert ez nem repedhet meg, max behorpad.
Ha lehet hülyeségekkel ne vezesd már félre a hozzá nem értőket.

[ Szerkesztve ]

(#40318) Chaser válasza Walamoo (#40312) üzenetére


Chaser
titán

Játékra lenovo G580 GT635 vga-val pentiummal 120k alatt kicsivel, i3-mal 135k körül. Az akkor előnyösebb ha multizol, vagy használsz olyan sw-t ami profitál belőle. Pl photoshop, videovágás.

pocokxx: Inkább T60 legyen a beugró. T40 1 magos, ha minden igaz még ddr ramos, IDE hdd-s...drága korrekt szintre felhozni. Meg már elég régiek is azok a gépek.

premete: Akit nem érdekel az meg elfagyizza a különbözetet:) 6xxx annak való aki minőségibb gépet akar, 5xxx-nél is fogják cserélni a legatyásodott elemeket.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40319) eddieke666


eddieke666
tag

Sziasztok!

Szerintetek melyiket érdemes megvenni általános (net, office, film) felhasználásra?
[link]

[link]

Szerintem a AH502-es jobb valamível,de nem vagyok benne biztos.

[ Szerkesztve ]

(#40320) katalin888


katalin888
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy csak engem idegesit vagy egyszeruen 2013 ennyire nem figyelnek oda a gyartok egy fontos dologra...
Szerintetek normalis, hogy a business ultrabook kategoriaban (de ugy altalaban) alig letezik olyan modell amiben van beepitett 3G/4G modem!
Ha mar az ember ennyi penzt kiad azert, hogy konnyu, jol hordozhato gepe legyen ne kelljen mar az a keves USB portok egyiket egy 3Gs modemre aldozza, nem beszelve meg a kenyelmetlensegrol! :W
Szerintem ez nagy hianyossag!
Remelem egyetertetek?! :(

(#40321) Prowler válasza Walamoo (#40312) üzenetére


Prowler
senior tag

Esetleg Z500, ugyanazzal a teljesítménnyel, kicsit jobb minőségű házban, matt kijelzővel, 2 helyett 3 év garanciával.

Veremivadék Undorkutya

(#40322) Borote válasza katalin888 (#40320) üzenetére


Borote
addikt

Pontosan melyik gépre gondolsz?
Illetve mely gépekre?

[ Szerkesztve ]

(#40323) premete válasza B-L-A-C-K (#40317) üzenetére


premete
veterán

A hugom e5410-ese volt, gariban kicserélték a fedelet (ráfért, mert az előző tulajdonosa össze-vissza karcolta a repedésen kívül).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#40324) Joe 89


Joe 89
tag

Üdv! Az ASUS K56CB gépben lévő GT 740M-es kártya kihajtásához elég az i5 3337U processzor vagy kellene mellé az i7 3537U? Árban 21 ezer forint különbség van a kettő között. 177 ezer lenne i5-el. Érdemes kiadni a plusz pénzt az i7-es verzióra?

(#40325) B-L-A-C-K válasza premete (#40323) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért egy régi szériás E5410-est ne sorolj már minden E5xxx csoportba, illetve most nem is a régi típusokról volt szó...Szóval E5X20/E5X30-as szériák felfelé nem fog megrepedni a fedlapúja egyiknek sem.

[ Szerkesztve ]

(#40326) AxBattler válasza Walamoo (#40312) üzenetére


AxBattler
félisten

Lenovo IdeaPad G580AH - 135k, és még egy SSD is belefér (vagy ram, táska, egér, hűtőállvány, notebook táska).

Szerk.:
Jah, már látom, hogy ajánlották lejjebb... :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40327) Chaser válasza Prowler (#40321) üzenetére


Chaser
titán

Z500 sztem csak annak, akinek fontos a matt kijelző. Nem azért mert rossz gép, de szerelhetősége konvergál a nullához. Védjük laptopunkat, takarítsuk ki fél évente a hűtőt, pasztázzuk újra. Na ezt a gépet egyszeri user nem fogja szétszedni. Én se állnék neki amíg előre kezembe nem nyomják az 5-10k-t...:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40328) Majkee84


Majkee84
aktív tag

Sziasztok!
Már egy párszor kaptam tőletek segítséget, most is hozzátok szeretnék fordulni.
Az egyik barátom megkért, hogy nézzek neki valami minőségi lapost, javarészt irodai munkára, néha filmnézésre. A következő 2 típust néztem ki a számára:
-Lenovo Thinkpad T400 -69900 Ft
-Hp Elitebook 2530P -59900 Ft

Melyiket lenne érdemesebb megvenni?
Illetve ha hasonló árkategóriában tudnátok jobbat ajánlani, azt is meghallgatom!

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#40329) Prowler válasza Chaser (#40327) üzenetére


Prowler
senior tag

- Kijelző: matt ink., 15" v. annál kicsivel nagyobb is jó :) Ezt írta, ezért ajánlottam neki.
Szerelhetőségre tényleg nem egy leányálom :D

Veremivadék Undorkutya

(#40330) btudos válasza Majkee84 (#40328) üzenetére


btudos
veterán

Kijelzőméretben elég nagy a különbség, a filmezés a 2530p-n vicces lesz. A T400 szerintem jobb választás, a DDR3-as RAM, illetve a filmezésre alkalmasabb képernyőméret miatt.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#40331) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Sziasztok!
Kábel témában kérdeznék. Egy HP 550-eshez keresek egy AC adaptert (a régi elromlott), így körülnéztem ebay-en. Ezt találtam. Szerintetek megbízható vagy inkább rendeljek itthon 2-3x annyiért? Bocs az offért, ha máshol kellett volna feltennem a kérdést, nyugodtan irányítsatok át. :R

(#40332) Pocok256 válasza Chaser (#40327) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért tegyük hozzá, hogy a z500 am nemrég lett takarítva kb 3-4 hónapos most és negyed annyi por sem volt benne mint ugyanannyi idő alatt a régi pavilionomba. Szóval ez már nem az a porszívó mint egy átlagos gép.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#40333) Chaser válasza elpatkorado (#40331) üzenetére


Chaser
titán

Ez egy ugy. töltő, én inkább gyárit vennék.
Innen válogatnék gyári töltőt.

Pocok256: Attól független a paszta kiszáradhat, az sem mindegy milyen környezetben használják. Átlag user nem fogja szétszedni.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40334) Pocok256 válasza Chaser (#40333) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez igaz, de egy átlag user semmilyen gépet nem szed szét ;]

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#40335) elpatkorado válasza Chaser (#40333) üzenetére


elpatkorado
aktív tag

Kösz :R Azzal, amit linkeltem biztos megszívnám?

(#40336) Majkee84 válasza btudos (#40330) üzenetére


Majkee84
aktív tag

Köszönöm!
Esetleg ez jöhetne még szóba: HP Elitebook 8530P.
Maradjon a T400?

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#40337) Chaser válasza elpatkorado (#40335) üzenetére


Chaser
titán

Ugy., just own risk. Akkuból, töltőből én nem vennék ugy-t.

szerk: Ez kb olyan, hogy a pc-be beleraksz egy vargáné és társa "tápot"..lehet megy vele pár évig, lehet 2. héten hazavágja az alaplapot, hdd-t, ramokat..

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40338) btudos válasza Majkee84 (#40336) üzenetére


btudos
veterán

Én TP tulaj és szimpatizáns mivoltom miatt a T400-at mondanám, de igazából a fő kérdés a kijelzőméret.

Ha kell a 15,4", akkor a HP, ha a kisebb előny, akkor a T400. Egyikkel sem jár rosszul.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#40339) Majkee84 válasza btudos (#40338) üzenetére


Majkee84
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#40340) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Ezt a két notit néztem átlag felhasználásra: office, film, zene, net. melyik lenne a jobb választás?

- Lenovo IdeaPad G585 59-366737
- Samsung 15,6'' NP270E5V-K01HU

[ Szerkesztve ]

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#40341) BoC1ka válasza Majkee84 (#40336) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Én használtam mindkettőt, én a t400 mellett szavazok, nekem sokkal jobban tetszett az. súly, kisebb kijelző, kényelmesebb cipelni..persze a hp erősebb a dedikált vga val, viszont csak ddr2 megy bele esetleges módosítások miatt.

a t400 nak sokkal jobb a pöcökegere, messze jobb. Összeszerelésre viszont nyekergősebb a t400, de hát mindkettő jóval erősebb a consumereknél.

YNWA

(#40342) Walamoo


Walamoo
csendes tag

Köszönöm szépen a tanácsokat! Tényleg nem rossz a g580-as Lenovo! Majd azért még körbenézek a többi márkánál is :)

(#40343) Chaser válasza Walamoo (#40342) üzenetére


Chaser
titán

Ne törd magad, jobbat nem fogsz találni. Lehetne még dell 3521, de szidják az anyagminőséget, kicsivel drágábban 5521. Talán még samu NP370, az matt kijelzős. De ár/értékben mindent összevetve a 119k-s GT635-ös G580 a legjobb ha van játék is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40344) katalin888 válasza Borote (#40322) üzenetére


katalin888
aktív tag

Tudtommal csak 2 gep van ilyen az ultrabookok kozott jelenleg!!!
Lenovo ThinkPad X1
es a most megjelent
Samsung ATIV Book 9 LTE

Szerintem jo lenne, mas gepekbe is lehetne kerni opcionalisan!!!

(#40345) Renesanz


Renesanz
csendes tag

Sziasztok,

Notebook vásárlását tervezem, és az alábbi két gép közül van lehetőségem választani. Sajnos nem vagyok egy műszaki ember hogy miert érné meg az egyiket vagy éppen a másikat választani, így tőletek várom a segítséget.

Előre is köszönöm! :) :R

Sony Vaio SVE1513K1EW
( Képernyő mérete [mm]: 15,5
Hard Drive: 750 GB SATA rev. 5400
USB csatlakozók: 3x 2,0 1x 3,0
Munka Wireless: WiFi 802.11 b / g / n Bluetooth v4.0 + HS
Natív felbontás: 1366 x 768
Memória: 4 GB
A / V csatlakozók: HDMI Fejhallgató kimenet Mikrofon bemenet kimenet D-Sub (VGA)
Grafikus kártya: AMD Radeon HD 7650M Memória [MB]: 1
Operációs rendszer: Windows 8
Processzor: Intel Core i3-3120M )

vagy

Sony Vaio SVF1521H1EW
( Képernyő méret [inch]: 15,5
Munka Wireless: WiFi 802.11 b / g / n Bluetooth v4.0 + HS
Natív felbontás: 1366 x 768
RAM: 4 GB
A / V csatlakozók: HDMI Fülhallgató kimenet Mikrofon bemenet
Merevlemez: 500 GB rev. 5400
USB csatlakozók: 2x 2,0 2x 3,0
Operációs rendszer: Windows 8 64-bit
Processzor: Intel Core i3-3227U
Grafikus kártya: NVIDIA GeForce GT 740m 1GB )

(#40346) AxBattler válasza Renesanz (#40345) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem ártana, ha árat is mondanál a gépekre...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40347) Borote válasza katalin888 (#40344) üzenetére


Borote
addikt

Mit tartasz üzleti Ultrabooknak? Az Ultrabook alapvetően inkább a consumer vonalat célozza, elég kevés van, amire az üzleti cédulát rá lehet sütni.
ThinkPad X1 Carbon-ból van 3G-s változat, és a T430u-ból is.
Ha a HP-t nézzük, 9470m-ből szintén elérhető 3G-s változat.
A Dell 6430u-nál is opcióként választható a 3G modem, csak nem itthon.

Hol van itt a probléma?

Az a Samsung pedig nem üzleti :)

[ Szerkesztve ]

(#40348) katalin888 válasza Borote (#40347) üzenetére


katalin888
aktív tag

Ez igaz!

Akkor javitom magam, szoval szerintem minden ultrabookban opcionalisan elerheto kellene, hogy legyen!!!! :)

(#40349) Renesanz válasza AxBattler (#40346) üzenetére


Renesanz
csendes tag

Mivel juttatásként kapnám így árat nem tudok mondani, ezt a két típust ajánlották fel, a fenti termákadatokkal. A 2 közül választhatok.

[ Szerkesztve ]

(#40350) AxBattler válasza Renesanz (#40349) üzenetére


AxBattler
félisten

A másodikban a GeForce GT740m erősebb VGA, mint a Radeon, viszont kisebb a merevlemeze.
Azt viszont nem tudom, hogy az F-széria mennyivel jobb/rosszabb, mint az E - tippre ugyanolyan minőség lehet.

Teszt az svf15-ösről - nem tűnik rossznak, viszont a hűtése hagy maga után némi kívánnivalót:

"Basically, the laptop does not use its full potential. The combination of a Core i7 and GeForce could supply higher frame rates. However, the components cannot run simultaneously at full speed for cooling reasons."

"However, Sony has set the graphics core's default speed much lower than specified by Nvidia. Consequently, the default clock of the GT 735M core is lower than that of the GT 730M core in the Aspire. The Vaio is also much more conservative with the GPU's Turbo. The reason for this is likely the laptop's cooling system in both cases. The CPU and GPU cannot work at full speed at the same time and thus the benchmark scores are lower than those of the Aspire."

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.