Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#39051) Chaser válasza spyduck (#39050) üzenetére


Chaser
titán

Annak nem mellékes aki nem ért hozzá:) Eredeti verzió azt jelenti, a cpu mindig képes 3.4G-n pörögni ha valaminek vagy valakinek igénye van rá, javított verzió pedig kimondja a lényeget, ha az ehhez szükséges feltételek adottak. Nem mindegy.
Mikor még IDA néven futott c2d generációnál nem hypolta jgy az intel ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39052) Tikakukac válasza Chaser (#39051) üzenetére


Tikakukac
titán

Aki tudja, hogy megy az eddig is tudta aki nem, annak meg úgyis mindegy, ezt sem bírja lásd anyám és tesóm: mindkettő azt mondta, hogy ez micsoda, mert nem érti. Ennyi a lényeg :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39053) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Hello! Ismét a segítségeteket kérném notebook vásárlás terén!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
130-150k.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Irodai alkalmazások, némi képszerkesztés, SketchUp, fősulira, minimális játék
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
5-10 éves játékok, pár viszonylag újabb, low-mid részletesség, 1366x768.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6; 1366x768, lehetőleg matt
(8) Notebook tömege?
3kg kb., de nem feltétel
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Lehetőleg nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Min. 500GB HDD, 4GB RAM, egy általános DVD író/olvasó.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI előny, de nem feltétel.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
3-as pont :)
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Konkrét nincs.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Szóba johet, megbízható forrás és garancia esetén!

Továbbá normális anyagból legyen, ne recsegjen/ropogjon/horpadjon, ne maszatolódjon minden egyes érintés után, normális zsanér sem árt! 2-3 év garancia.

Mely webshopokból/üzletekből érdemes vásárolni? Esetleg ha valaki tud olyan aktuális akcióról, ami a fentebb említett kritériumoknak megfelelő gép(ek)re érvényes, kérem szépen értesítsen! ;)

A segítséget előre is koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#39054) partxxx


partxxx
tag

Hali !!

Egyik ismerősömnek kellene napokon belül rendelni egy laptopot

webprogramozó a srác
15-17" legyen a mérete, min 4 GB ram
160k a plafon, egy fillérrel sem lehet több

és a lehető legjobb teljesítménye legyen a játékok terén

(amd vagy intel, mindegy)

később egy SSD-vel lenne bővítve (az ODD helyére)

tudtok valamit ajánlani ?

[ Szerkesztve ]

(#39055) Tikakukac válasza haromegesz14 (#39053) üzenetére


Tikakukac
titán

Akár, és ez tuti viszi a játékokat, és van 3 év gari is.

G580-ra keress rá, a 635M az elegendő lesz kb. mindenre jelenleg. És olcsó 115k-tól indul az óra, és akkor az SSD egyből belefér a keretbe.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39056) oleee


oleee
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A nyár folyamán.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150.000 +-10e
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Egyetemi felhasználás, programozás, esetleg pár játék alacsonyabb beállításon.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Legfeljebb alacsonyabb beállításon párat.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Mindkettő, de hordoznám.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Igen, utólag, vagy alapból is jó lenne.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
12.5-től 14.1-ig. Legjobban 14-es panelnek örülnék 13-mas házban.
(8) Notebook tömege?
Hordoznám, fontos a súly.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Tárhely párszáz GB, 4-8 GB RAM kell, ODD nem kell. Legjobb lenne párhuzamosan egy HDD és egy SSD is.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI nem ártana,de nem létszükséglet.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Fent.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Valami alfa156 féle üzleti laptop, vagy az U Lenovok közül egy.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Abszolút szóbajöhet, a mostani Z580-asomat váltanám kisebbre.

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#39057) Chaser válasza Tikakukac (#39052) üzenetére


Chaser
titán

Na látod ha nem érti az jó, mert akkor meg tudja kérdezni olyantól aki érti- ideális esetben -, avagy utánaolvas az intel hivatalos specifikációjában. Amennyiben valaki ennyire nem képes ennyi infoval, IJB kategória nálam. Mindenesetre nem lehet azt mondani a cikkre így, hogy félrevezető lenne, vagy félinformációkat adna.

oleee: 8440p van alfanal 1 év garral 90k körül, 3g modemmel. Magyar bill kb 10-14k lehet bele újan ha a gyári német nem jó. SSD-t bőven tudsz belevenni a maradékból, ramot is bővíteni. Játék meg, hát azt nem írtad melyik az az 1-2 játék:) Intel igp sokra nem képes de valamit valamiért. x220 lenovo is volt nála 130k körül SSD-vel, szóval ennyi pénzből vannak lehetőségek.

szerk: Vagy amit én ajánlanék még ha játéktól eltekintesz...x200, dokkolóval minden szirsz@rral 75k nála. Bőven tudsz bővíteni 8GB ramra, akár egy 256-os SSD is belefér, egy új 9 cellás akku - lesz kb 8-9 óra üzemidőd- és ami a legjobb, a panelt kicserélheted IPS-re és akkor kánaán:) 25-ért lehet venni új IPS panelt belea gyári vacak TN helyett. Akku és panel persze nem hazai árak, ebayes beszerzés.
9 cellás akkuval lehet olyan 1.8-1.9kg a gép. Ráadásul ez még 16:10-es 1280x800 paneles.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39058) Dark Soul


Dark Soul
csendes tag

nocsak van már új Lenovo G500 !?
ebben nem kellene legyen egy ATI vga ?

[ Szerkesztve ]

(#39059) B-L-A-C-K válasza Dark Soul (#39058) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gondolom majd lesz olyan fajta is, ahogy nézem G580-as utódja lesz, és ugye azt is lehet kapni így, meg mellette 2 fajta vga-val még.

(#39060) spyduck válasza Dark Soul (#39058) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nemsokára pedig jön az IdeaPad G510 is ;)

(#39061) oleee válasza Chaser (#39057) üzenetére


oleee
tag

Azért egy Sandy elkéne, már csak a fogyasztása miatt is. De alfánál ez nyilván nem akadály. A 2560P is tetszik nagyon, abban lehet egyszerre HDD, és SSD is ugye?
15.6" után azért kicsit tartok a 12.5-től, de valamit fel kell áldozni a hordozhatóság oltárán, ráadásul azért akad itthon monitor.

(#39062) Chaser válasza oleee (#39061) üzenetére


Chaser
titán

Fogyasztás miatt? Szerinted mennyivel fogyaszt kevesebbet gyakorlatban?:) c2d procikat házilag alul lehet feszelni, semmilyen veszélye nincs, a core i szériát már nem sajnos. Hűvősebb időben egy x200 beszabályozva net alatt passzívan is vígan elmegy. Nem mellesleg ezekhez a gépekhez elérhető egy venti szabályzó program, amivel a hűtést is testre lehet szabni. x200 még 1-es venti fokozaton is teljesen néma, az meg bőven elég hűtést ad akár HD filmek lejátszásához is, ha a külső hőmérséklet nem 30+ fok.
2560p-be mehet optibay is, igen.
Azt hittem kicsi nekem is a 12" mikor x200-am volt...most x200t-m van amiben IPS panel van, mindjárt nem kicsi, csak azt a nyamvadt TN panelt nem tudtam elviselni. 2560p-be is lehet éppen IPS-t tenni de az drágább is.

szerk: Jah, 15" 4:3-as gépről váltottam, 12"-ra.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39063) premete válasza Chaser (#39062) üzenetére


premete
veterán

Sajnos a HP kijelzői elég gyatrák, még az újaké is, viszont a Dell és Lenovo 12.5"-ös LG-Philips a nem IPS sem rossz. Volt x200T-m, annak a kijelzője borzasztó gyatra volt viszont (nem IPS-es, de talán még TN-esből is a xarabb).
Azután a Dell XT2-nek a transzflektívje felüdülés volt már.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#39064) Chaser válasza premete (#39063) üzenetére


Chaser
titán

Tudom, ezért se kéne. LGP-t általában mindenki dicséri, T60-ba is csodálatos IPS panelt hoztak össze, de amiket én láttam TN LGP-ket azok is tűrhetőek.
x200t-ben nem volt TN, "csak" IPS, AFFS-IPS, PVA:) Sztem a tiedben samu PVA volt.

1) CCFL
190nit, 500:1 contrast, frameless screen, BOE-Hydis FFS, FRU 45N6090/1, PN 42T0569, Model# HV121WX4-100
2) LED
200nit, 500:1 contrast, frameless screen, Samsung S-PVA (FRU 13N7268, Model# (unknown)), BOE-Hydis FFS (FRU 13N7269, Model# HX121WX1-110), PN 13N7248
3) Superbright LED
285nit, 500:1 contrast, frameless screen, Toshiba S-PVA, FRU 45N5388/45N6092, PN 42T0567, Model# LTN121KX6B
4) Superbright Outdoor Viewable LED
400nit, 500:1 contrast, Glossy, 1.2% reflectivity, multiple anti-reflectivity layers, Toshiba S-PVA, FRU 13N7272, PN 42T0697, Model# LT121EE08000
Touch Screen and Digitizer Models
5) LED (single touch resistive: before October 2009)
230nit, 500:1 contrast, Samsung S-PVA, FRU 44C9666 (no wireless USB) / 93P5615/7, PN 42T0565, Model# LTN121AP03
6) LED (multi touch capacitive: since September 2009)
270nit 500:1 contrast, FRU 13N7270 (Samsung S-PVA Model# LTN121AP03101) or 13N7271/13N7295 (Toshiba IPS Model# LTD121KX6B), PN 27R2490

És még 1-2 típus volt ezenkívül, TN nem volt köztük.

Enyémben ez van és mit mondjak, nincs hiányérzetem a T/60 IPS után, azt aki ismeri tudja miről beszélek. Sztem az a kijelző szebb mint egy Dell U2312H - lehet nem ez a pontos típus, lényeg nem a budget dell IPS kategória, még CCFL világítása volt, sajnos elég gyorsan leállították a gyártását -. A BH egy kiváló gyártó csak nem ismert, az AFFS-t ők fejleszették ki. Mélyebb fekete, kevesebb lilás beütés eredeti IPS-hez képest.
"Known as fringe field switching (FFS) until 2003,[34] advanced fringe field switching is similar to IPS or S-IPS offering superior performance and color gamut with high luminosity. AFFS was developed by Hydis Technologies Co., Ltd, Korea (formally Hyundai Electronics, LCD Task Force).[35]"

Volt egy x60t-m is, 12" 4:3 1400x1050 az ő panelükkel, ha kiraktam egy tájképet háttérnek mintha az ablakon néztem volna ki:) x200t-nél a kisebb felbontás miatt nincs ez az élmény, de semmi kivetnivaló nincs benne, sőt. Kalibrációval sztem simán alkalmas grafikai munkára is. Egy ilyen mellett egy jobb LGP is elvérzik.

T60 IPS LGP 15" 1400x1050, T61 15" TN LGP 1680x1050 saját képek.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39065) AxBattler válasza oleee (#39056) üzenetére


AxBattler
félisten

Alfánál most akciósan 160k a 8470p, vagy 150k-ért SSD-s T420!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#39066) premete válasza Chaser (#39064) üzenetére


premete
veterán

El is adtam gyorsban 200 K-ért anno. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#39067) Chaser válasza premete (#39066) üzenetére


Chaser
titán

Nekem meg panelt kellett volna cserélni benne tavaly, de talán összejön egy olyan hibrid is:) Teljesen elég ez a méret, felbontás lehetne nagyobb de minden nem lehet tökéletes.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39068) premete válasza Chaser (#39067) üzenetére


premete
veterán

Én is így vagyok vele, a Dell E6230-ast nem tudom mire lecserélni, aminek lenne értelme, már a Haswell-lel is futottam egy kört, de értelmét egyelőre nem látom. Mondjuk nekem a háttérviágításos billentyűzet, belső wwan, dokkolhatóság alap: így kiestek a fullhd ips-ek is; a 12.5"-nél feljebb se mennék, az oldalról látható 20%-kal vékonyabb háznak se látom értelmét, ami ugye a stabilitás róvására+ gyengébb cpu-ra megy ki, illetve nekem is van fullhd-s monitor 2 darab, amiket egyszerre visz kiterjesztettben. :)
Az NBD-garit se felejtsem ki. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#39069) Chaser válasza premete (#39068) üzenetére


Chaser
titán

Nekem csak a thinklight hiányzik x200t-ből, de backlit bill se lenne rossz. Viszont ledes paneleket nem csipázza a szemem - amikben PWM vezérlés van, majdnem mindben az van... -, ezért se veszek új gépet ha nem muszáj. És ezeknél a gépeknél már mindegy hogy nincs dell NBD garjuk, kinőttek már a garis korszakukból:) HW meg nekem elég ami van. Olcsón jó, ennyi. Inkább egy használt business, mint két új konzumer:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39070) premete válasza Chaser (#39069) üzenetére


premete
veterán

Na ja, nem is értem, miért félnek annyira sokan a használt gépektől, mint ördög a tömjénzsolttól, (ha már egy minőségi, új ára magas nekik, mint lapostetűnek a kosárpalánk) :)
Inkább megvesznek a madarasteszkóban 150 ezerért valami ipari hulladékot, mintsem vennének ennyiért egy alig használt business cuccot, ugyanannyi garanciával.
Thinklight nekem nem jön be, a HP Elitebooknál legalábbis kevesebb fényt ad, mint a kijelző, de a céges T420-asnál se egy nagy eresztés

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#39071) AxBattler válasza premete (#39070) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát ja, és gyakran még egy SSD is belefér a 150k-ba...
Egyébként a 8440p/2540p-ben szerintem még erősebb, és teljesen használható volt a LED, mint a mostani 8460p/8470p-ben - utóbbiakban már tényleg kicsit halovány.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#39072) Andyka0908 válasza AxBattler (#39071) üzenetére


Andyka0908
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen ártól indulnak azok a használt notebook-ok, amelyben már van Wifi? :) Semmi extra használat nem lenne, csak internetezésre használná az illető. Csak nincs kedvem a fél lakás végig kábelezni, az asztali gép miatt :DDD
Ajánlatot is tudnátok nekem linkelni? :)

Köszi szépen előre is! :)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#39073) AxBattler válasza Andyka0908 (#39072) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem a legtöbb használt gépben van már wifi, de előbb találd meg a téma összefoglalóját, ha lehet!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#39074) Andyka0908 válasza AxBattler (#39073) üzenetére


Andyka0908
tag

Köszii! :P :P

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#39075) Chaser válasza premete (#39070) üzenetére


Chaser
titán

Használt konzumertől én is félek ;] mai busineseket se tartom már életbiztosításnak..de a régiek az más tészta, már bizonyítottak.

Andyka0908: Legolcsóbban ami nem bontószökevény egy T42, T43. Csak net sok mindent takar, pl youtube vidikkel már ezek a gépek is megszenvednek, ahogy a böngészőkkel is, egyre több ramot igényelnek. Ha csak nem linuxot használna az ilető, abból vannak kevésbé erőforrás igényes verziók. De azért sztem nem árt 2 mag és 2GB ram. T60, T61 már jobb választás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39076) Andyka0908 válasza Chaser (#39075) üzenetére


Andyka0908
tag

Azért nem gondoltam, hogy kellenének a kérdések, mert tényleg egy olyan illetőnek lenne..aki úgy mond most tanulja a számítógép és az internet rejtelmeit. Hogy mennyire nézegetne youtube videókat ez jó kérdés, véleményem szerint annyira nem.
Inkább még szerintem az alapokkal lenne el és hogy milyen jó az internet. :)

Az biztos, hogy mindenképp windows kerülne rá...ajánlott lenne a win7, de sztem maradna az XP, ha még felmenne rá egyáltalán. :F

[ Szerkesztve ]

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#39077) pixxon válasza Andyka0908 (#39076) üzenetére


pixxon
tag

XP elfut mindenen :D ,de ha bírja akkor win7 a nyerő

XP minimum követelmények:
Pentium 233 MHz vagy gyorsabb processzor (300 MHz javasolt)
Legalább 64 MB memória (128 MB javasolt)
Legalább 1,5 GB rendelkezésre álló merevlemez-terület
CD-ROM- vagy DVD-ROM-meghajtó
Billentyűzet és Microsoft egér vagy azzal kompatibilis mutatóeszköz
Super VGA (800 x 600) vagy nagyobb felbontású videokártya és monitor
Hangkártya
Hangszóró vagy fejhallgató

[ Szerkesztve ]

(#39078) Chaser válasza Andyka0908 (#39076) üzenetére


Chaser
titán

Még egy gyerek is pár perc után rátalál a youtubera:) Jó az internet, megfelelő hw-rel, anélkül szenvedés.

pixxon: Tényleg elfut így, bár a fut szó erősen túlzó kifejezés ;] a mazochista meg enyhe kifejezés arra aki ilyen gépen próbálna netezni...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39079) Andyka0908


Andyka0908
tag

Rendben, azért válaszolok a topic kérdéseire:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában ha lenne olyan ajánlat, egyenlőre felmérem a kínálatot.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? Nem szeretnék sokat rá költeni, mert tényleg alapokra lenne használva.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Sima mezei internetezés, max office, képnézegetés.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Mindegy
(8) Notebook tömege? Mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nélkül
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Tárhely annyira nem fontos, memória amennyivel kényelmesen lehetne internetezni.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Wifi mindenképp fontos szempont!
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) -
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Használt.

[ Szerkesztve ]

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#39080) pixxon válasza Chaser (#39078) üzenetére


pixxon
tag

Nah mindjárt előszedem a régi pentium1es gépem, már csak ramot kéne hozzá találni :DDD

(#39081) Chaser válasza Andyka0908 (#39079) üzenetére


Chaser
titán

A válasz még mindig ugyanaz. Business gép 2 maggal, 2GB rammal.

szerk: Lehetőség szerint nem 1024x768 kijelzővel, az megint csak alkalmas sok mindenre, csak netezésre nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39082) Andyka0908 válasza Chaser (#39081) üzenetére


Andyka0908
tag

Rendben, köszi a segítséget és az ajánlatot is!

A kérdésekre azért válaszoltam, mert így szokás ez és így lehet könnyebb (sőt biztos)is!

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#39083) AxBattler válasza Andyka0908 (#39079) üzenetére


AxBattler
félisten

T400 apróról....
...pl. EHHEZ már nem kell semmit hozzávenned.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#39084) Andyka0908 válasza AxBattler (#39083) üzenetére


Andyka0908
tag

Rendben, köszi a linkeket. :)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#39085) Tim82 válasza AxBattler (#39083) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hádde: +4 GB RAM, DVD-író a DVD-ROM helyett, SSD a vinyó helyett. ;]

Mármint úgy általában értve, nem pedig a kérdező igényei alapján. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39086) iliili


iliili
csendes tag

Milyen gépet ajánlotok 150-200 ezres tartományba ami ár/érték arányba a legjobb ? :DD

Köszi!

(#39087) Tikakukac válasza iliili (#39086) üzenetére


Tikakukac
titán

A legjobb mire?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39088) iliili válasza Tikakukac (#39087) üzenetére


iliili
csendes tag

Csak maga az ár/érték arány legjobbakra gondoltam,ott általánosítva van.
De ha nagyon le kell szűkíteni,akkor legyen hordozható,és lehessen vele játszani!

(#39089) gOldie válasza gOldie (#39029) üzenetére


gOldie
tag

sziasztok, koszonom a segitseget a piros LH532 lett es elegedett vele az uj tulajdonos! :)

Boldi

(#39090) Tikakukac válasza iliili (#39088) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát azért nem mindegy, mert ár/értékben kezdjük ott, hogy az összes új gép bukó, új autó bukó stb stb.

Z500 bőven elég, 150k van pénz fagyira meg minden másra is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39091) B-L-A-C-K válasza iliili (#39088) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ilyen benyögött, semmit mondó kérdésekre hogy válaszoljunk? Még is milyen méretben kell? Az is mind1? Jó 8"-os meg 17" is? Még is mire lenne használva? Játékra, munkára, internetezésre? Szóval nem lebaszásként, de az ilyenektől kiégek, nem vagyunk jósok hogy mások fejébe lássunk ha már nem tud valamilyen kérdést korrekt módon feltenni. Először is olvasd át ezt, és utána írj ide újra...

gOldie: Jó gép, jó vásár volt...;)

[ Szerkesztve ]

(#39092) Chaser válasza Andyka0908 (#39082) üzenetére


Chaser
titán

Szívesen.

AxBattler: Azért netre nem kell T400 hw, főleg annak aki kezdi. T60 is elmegy már, T61 meg YT-bal is elvan bőven. FHD film egyiknek se gond okosan. Persze nem 5k-val T400/T500-nál olcsóbban:)

szerk: iliili: Fujitsu LH532 is jó lehet neked. i3+GT620 vga, nem a legbivalyabb "de a lehessen rajta játszani" feltételnek bőven eleget tesz. 3 év gar, matt kijelző, 14". Ha sokat hordozod a gépet 15-öst ne vegyél, pláne ha tömegközlekedésben gondolkodsz.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39093) iliili válasza B-L-A-C-K (#39091) üzenetére


iliili
csendes tag

Múltkor pontról-pontra leírtam de 0 db válasz érdekezett,szóval,most így próbáltam!

(#39094) iliili válasza Chaser (#39092) üzenetére


iliili
csendes tag

A 15,6ossal is járkál nagyon sok ember,egy laptop táskába kb 2,5-3 kg,miért nem lenne jó tömegközelekdésre.

(#39095) don.racz


don.racz
csendes tag

Sziasztok!

Nézegettem laptopokat, ki is néztem párat, de azért szeretném kikérni jobban hozzáértők véleményét, ajánlását. Amire használva lenne az internetezés és filmezés. Maximum 120-130 ezret tudok ráfordítani. Legfőképp Lenovo, Fujitsu, HP márkákban gondolkozom, de ha van más amit jobban megéri megvenni állok elébe! Lehetőleg matt kijelzős legyen. Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

LENOVO Ideapad G580
DELL Inspiron 3521 Obsidian Black
HP 650
HP Pavilion Sleekbook 15-b000sh C0W66EA
HP Pavilion Sleekbook 15-b001sh C6T19EA
Fujitsu LifeBook A512 i3 3Y NoOs FPR

(#39096) B-L-A-C-K válasza iliili (#39093) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mi meg nem nézzük vissza 3-4 héttel ezelőtt ki mit írt... Na mind1...

Amit akkoriban mutattál az a Y500-as 1 db GT650-el is jó választás 215 ezert, akkor még ott a Dell 7520-as ami szintén jó alternatíva lehet neked.

Viszont amire nem kaptam abból a hozzászólásból sem választ, az az lenne hogy használt gép szóba jöhet e. Mert ha igen 200 alatt már kapsz Y580-ast amibe már GTX660-as vga van...

(#39097) Tikakukac válasza iliili (#39094) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy miért vettem ultrakönnyű 12" gépet hordozni? Kifejtettem már sokszor, a 15" mindennapi vackokkal tasival töltővel nehéz és sok. Meg nagy. Ennyi a baja.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39098) Chaser válasza iliili (#39094) üzenetére


Chaser
titán

Igazad van, teljesen ideális. Lehet a 17-es még jobb is :K
;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39099) iliili válasza B-L-A-C-K (#39096) üzenetére


iliili
csendes tag

hát azon nincsen annyira garancia,meg nem bír ki minimum 2 évet!
De ha kibírna,akk szóba jöhet :)

(#39100) iliili válasza Tikakukac (#39097) üzenetére


iliili
csendes tag

Jó de sztem,túl sok mindent kell feláldozni,teljesítménybe,meg ár/értékbe is,h olyan kicsit géped legyen!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.