Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#39351) 105kacsa válasza pixxon (#39345) üzenetére


105kacsa
őstag

Suport miatt jobbnak tűnik a Toshiba mint a Fujitsu .AMD A 8 menyivel gyöngébb mint az i3.4 fizikai mag csak jobb mint a kettő?Radeon HD 7640G + Radeon HD 7610M is jobb mint az HD Graphics 4000 vagy GeForce 610M? Vagy nem jól gondolom? Szóval ki mit venne 130000-ig új laptopból?

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#39352) pixxon válasza 105kacsa (#39351) üzenetére


pixxon
tag

Most akkor általános felhasználás vagy más a cél? Általánosan soha nem fogod kihasználni a 4 magot. Egy szálon pedig az i3 kicsit alázza az A8at.
Ha filmet akarsz nézni (általános felhasználás) akkor bőven elég a HD4000.

adamssss: Ha valami régi, de működik már nem is jó?

[ Szerkesztve ]

(#39353) brumi1024 válasza 105kacsa (#39351) üzenetére


brumi1024
veterán

Supportra pont a Fuji a jobb.

(#39354) Dhampir válasza 105kacsa (#39351) üzenetére


Dhampir
félisten

AMD-t. :D

(#39355) B-L-A-C-K válasza ambushka (#39341) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kijelző felbontása mind1?

(#39356) 105kacsa válasza pixxon (#39352) üzenetére


105kacsa
őstag

Azért a játékok is min alapon menjenek.Magyar supportra gondoltam

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#39357) btudos válasza 105kacsa (#39356) üzenetére


btudos
veterán

Lenovo G580AH B960+GT635m ha játszani is akarsz. 120 alatt megkapod.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#39358) ambushka válasza B-L-A-C-K (#39355) üzenetére


ambushka
aktív tag

Mindegy :)

PSN ambushka8989

(#39359) pixxon válasza 105kacsa (#39356) üzenetére


pixxon
tag

Az már nem általános felhasználás....

Legközelebb kezd az összefoglalóval, akkor elsőre meglesz amit keresel.

(#39360) 105kacsa válasza pixxon (#39359) üzenetére


105kacsa
őstag

Nálam az általános felhasználás: net, film nézés ,kevés játék, office ,winrar.Az összefoglalót természetes olvastam.

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#39361) btudos válasza 105kacsa (#39360) üzenetére


btudos
veterán

Ez esetben elárulod a kérdésekre miért volt nehéz válaszolni? Nem dísznek vannak ott :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#39362) pixxon válasza 105kacsa (#39360) üzenetére


pixxon
tag

Elolvasod az összefoglalót de nem válaszolsz rá? Érdekes. Az meg, hogy neked a játék általános felhasználás nem tudom, hogy a kristálygömbömből miért nem tudtam kiolvasni.

(#39363) B-L-A-C-K válasza ambushka (#39358) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor pl ez, + még SSD-t is tud bele venni, meg + memóriát.

(#39364) tvamos válasza AxBattler (#39348) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi, ezek nagyon jo ajanlatok...
De vajon egy ilyen eleg lehet szerinted?
Dell Latitude D630C
Vagy nem erdemes ilyet mar megvenni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39365) privacy99 válasza pixxon (#39362) üzenetére


privacy99
senior tag

:DD

Laci FULL HD- Szerintem valaki(k) nagyon beléd beszélte, hogy a laptopok úgy felmelegednek pár óra után, hogy elolvad a műanyag és tönkremegy stb.. és ezért játékra abszolút alkalmatlanok. Erről én is hallottam, nekem is mondták. Nos, ha nem is kifejezetten játékra valóak, kiválóan megoldják ezt a feladatot. Nem kell félni a melegedéstől, a gyártó is tudja, hogy nem csak az Antarktiszon veszik a gépeket. Ha játszol, teszel alá egy hűtőpadot, és ha egy ajánlott gépet veszel, kizárt hogy a hűtéssel bármi gondod legyen. Ha évente kitisztítod, akkor ez így is marad.

Ez egy egyszerű tévedés, hogy elolvad, meg ilyenek. Azok mondják, akiknek asztalijuk van, sosem használtak notebookot, és leszólják őket mert nem tudják elviselni, hogy én bárhova elviszem azt a teljesítményt, ami neki otthon van fixen, és 15ször ekkora méretű.

(#39366) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

60-70 körül milyen használt notit érdemes keresgetni irodai/multimédia felhasználásra?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#39367) pixxon válasza privacy99 (#39365) üzenetére


pixxon
tag

Amúgy igaz hogy kisebb a laptop, de van miniITXbe is olyan konfig ami szétszed minden notebookot könnyedén ;)

[ Szerkesztve ]

(#39368) btudos válasza pocokxx (#39366) üzenetére


btudos
veterán

Thinkpad/Latitude/Elitebook

Én innen válogatnék, mondjuk egy nagyobb felbontású (1440*900-as) T400 jó lehet.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#39369) AxBattler válasza tvamos (#39364) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem tegyél magadnak egy szívességet, és válassz az újabbak közül... ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#39370) ambushka válasza B-L-A-C-K (#39363) üzenetére


ambushka
aktív tag

Rendereléshez nem lenne jobb egy nvidiás?

PSN ambushka8989

(#39371) 105kacsa válasza pixxon (#39362) üzenetére


105kacsa
őstag

Hú inkább hanyagoljuk.A kérdés csak az lett volna hogy max 130000-ig ki milyen laptopot venne amihez van magyar support háztol-házig garancia (vagy valami hasonló) és azért használható mindenre legalább alapszinten(pl a pár éves játékok crysis esetleg elfut rajta)Ár-érték arányban best buy most.
Az AMD A8 proci erőssége(nem benchmark)gyakorlati szinten kérdezem aki esetleg használt i3 mellett.Valamint a Toshiba mint gyártó menyire jó (itt is gyakorlati szinten aki használt esetleg szervizelt más laptopokkal összehasonlítva)

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#39372) btudos válasza 105kacsa (#39371) üzenetére


btudos
veterán

Toshiba ebben a kategóriában nem jó.

Leírtam már, vegyél egy Lenovo G580-at, GT635m-el, az bőven kiszolgál, játékra is jó.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#39373) xAcidx


xAcidx
tag

Sziasztok!

Szeptember első felében vennék egy laptopot 160-180 ezer környékén, esetleg még 200-ig elmennék.
Igazából unalmas óráim játékkal való betöltésére használnám. Azért ez a legfőbb szempont, mert ha az új játékokkal nincs baja, akkor csak elbánik egy kis CAD-el :)

Ki, mit ajánlana nekem?

(#39374) 105kacsa válasza btudos (#39372) üzenetére


105kacsa
őstag

Köszönöm ilyen választ vártam Lenovo G580 volt a másik kiszemelt.
A Toshiba miért nem jó ebben a kategóriában kifejtenéd érdekelne? [link] ez konkrétan

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#39375) btudos válasza 105kacsa (#39374) üzenetére


btudos
veterán

Rossz anyagminőség, gyenge hűtés, gagyi zsanérok amennyire meg tudtam ítélni egyik ismerősöm pár hetes gépét mikor elém került.

G580-nal nincsenek komoly gondok, sokkal jobb vétel. És akkor még nem szóltunk a grafikáról, ami a Toshibában kb. semmit nem ér.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#39376) 105kacsa válasza btudos (#39375) üzenetére


105kacsa
őstag

Radeon HD 7640G + Radeon HD 7610M enyire gyenge?(igaz eleve nem vagyok Radeon párti)

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#39377) pixxon válasza 105kacsa (#39374) üzenetére


pixxon
tag

Ilyen választ vártál, csak ha jobban megnézed, 4-5x kellett visszakérdezni, hogy kiderüljön mit is akarsz...

Szerintem vezessük be azt, mindenki csak beírja, hogy "Laptopot szeretnék venni" a többiek meg mint a barkochba-ban, tippelnek.

A GT635M van egyszinten a HD7670M-mel. Az a HD7610M ennél gyengébb. A hybrid-crossfire meg még nem kiforrot, sok helyen rosszabbul teljesít mint a dGPU magában.

[ Szerkesztve ]

(#39378) Kbali válasza adamssss (#39350) üzenetére


Kbali
nagyúr

És akkor te biztos vagy benne, hogy 6 hónap múlva sem lesz frissítés (hát ez tényleg tarthatatlan)....

[ Szerkesztve ]

(#39379) Dhampir válasza 105kacsa (#39371) üzenetére


Dhampir
félisten

Ár/érték arányban az A8 proci jó lehet, főleg, ha Radeon 7670M-el párosított és a korábban akciós Lenovo Z585-öt veszed, amely összességében 130.000-et megérne, mert sokoldalúan kihasználható gép. Viszont, ha berzenkedsz a Radeontól, akkor inkább mást válasszál.

(#39380) pocokxx válasza btudos (#39368) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszönöm, nekem is ez tűnt a legszimpatikusabbnak! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#39381) xAcidx


xAcidx
tag

Jaj, bocsánat... Most vettem észre az összefoglalót... :)

-Szeptember első felében venném.
-Vagyont átnézve, akár 220 ezerig is mehetek.
-Játékoknál leginkább a Total War: Rome 2 érdekelne Medium, de inkább High felbontáson. Ez mellett CAD is használva van.
-Kijelző 15,6" lenne, inkább a fényesebbet szeretem. Egy HD, FHD felbontásban.
-HDD mérete 750GB vagy 1TB, RAM 6-8GB. 1600Mhz elég csábító.
-HDMI, Bluetooth, legalább 3 USB port, kártyaolvasó
-Optikai meghajtó nem annyira fontos.
-Op. rendszer Win 8, de ha nincs az se baj
-Új legyen, de ha használtan kapható ennyiért valami jobb cucc, akkor az is szóba jöhet.

(#39382) Kiki18 válasza xAcidx (#39381) üzenetére


Kiki18
őstag

Öröm látni,hogy más is ennyire várja a játékot. :R

(#39383) xAcidx válasza Kiki18 (#39382) üzenetére


xAcidx
tag

Az első rész után kötelező darab :D

(#39384) Kiki18 válasza xAcidx (#39383) üzenetére


Kiki18
őstag

Ebben teljes mértékben egyetértünk! :R

Ilyen áron általában a Lenovo Y500, Y580-at szokták ajánlani. Majd mindjárt jön egy okosabb ember,és pontosabb ajánlatot mond. :D

(#39385) pixxon válasza xAcidx (#39381) üzenetére


pixxon
tag

Ebbe belefér még a +4GB ram (hogy elférjen a sok katona benne :D ), és megvagy 200alatt.
Vagy az említett Y500, ehhez jár oprendszer is.

[ Szerkesztve ]

(#39386) Pocok256 válasza Kiki18 (#39382) üzenetére


Pocok256
veterán

Azt a gamet én is nagyon várom ha veszek y510 -et akkor az csak ennek a játéknak lesz köszönhető :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#39387) Kiki18 válasza Pocok256 (#39386) üzenetére


Kiki18
őstag

Akkor nincs min gondolkodni,menj és vedd meg! :C A Játéknak van saját topikja, McCartman jóvoltából mindig kapunk friss híreket,cikkeket,képeket és videókat. Monumentális egy játék lesz.

(#39388) tvamos válasza AxBattler (#39369) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajnos egyikben sem nVidia a video, es az egyik program amit hasznalok, azt keri.
Ez jo lehet?
Dell latitude E6410

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39389) Tom1939 válasza Pocok256 (#39386) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja ja Rome Total War Rules :) Remélem az én gépemen is hasítani fog :)

Megalakíthatjuk lassan a Rome Total War fan clubot a topicon belül :)

(#39390) overland


overland
aktív tag

sziasztok, szeretnék egy olyan laptopot:

ami legalább 14"-es, nem fényes kijelzős,
nincs rajta numerikus pad,
viszonylag könnyű,
usb 3.0 van rajta,
eddigi favorit a Fujitsu LH532

javaslatokat szívesen látok...

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#39391) runner 125 válasza overland (#39390) üzenetére


runner 125
nagyúr

E5430

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#39392) xAcidx válasza Pocok256 (#39386) üzenetére


xAcidx
tag

Nem lehet valahol 0% THM-el, 24 hónap részletre kapni? :D Nagyon megtetszett, csak az árával vannak gondok... :)
Az y580 is tetszik, de ez is sokba kerül. Az első mondat erre is érvényes :)

Az y500 vagy a Dell 7520 elég lesz a játékhoz? Nem igazán értek a gépekhez... ^^

(#39393) Kiki18 válasza xAcidx (#39392) üzenetére


Kiki18
őstag

Mindkettő vinni fogja,de inkább csak közepes beállításon,nem high-on. (Főleg,ha a legnagyobb egységméretet állítot be)

(#39394) pixxon válasza xAcidx (#39392) üzenetére


pixxon
tag

A 650M erősebb a 7730M-nél, de a Total War: Rome II mindenkettőn futnia kell fullHDn medium, a laptop natív felbontásán medium-high beállítások mellett

(#39395) B-L-A-C-K válasza ambushka (#39370) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igazából Quadro vga lenne jó, de újonnan ilyen áron ilyet nem fogsz kapni.

(#39396) overland válasza runner 125 (#39391) üzenetére


overland
aktív tag

köszi, az inspiron i14 sorozat milyen?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#39397) Dicker válasza Pocok256 (#39386) üzenetére


Dicker
őstag

Szerintem a játéknak nem lesz ekkora igénye, ha tippelni lehet szerintem az új inteles integrált kártyákon is elmegy medium-on, egyébként se az optimalizálatlanságáról volt híres annak idején se. Olyan nagyon komoly karaktereket nem gyártottak, ahogy hallottam, inkább a teret növelték, és a területeket szépítgették. Inkább marad az élvezetes, és nem öt perces játékmenetnél, (ezt a 35 gb+ tárhely igényből gyanítom :)) ) és jól megformált stratégiai elemeknél. Ami viszont nekem inkább az ínyemre való, mint, ha a római katonák lábán látnám a szőrt is. :)

(#39398) Tapor


Tapor
csendes tag

Sziasztok,
otthoni, általános felhasználásra a lehető legolcsóbb, de minél megbízhatóbb kategóriába ahogy láttam a Fujitsu LifeBook-ot ajánlottátok, ez nekem meg is felelne, már csak két típus között nem tudok dönteni:
fuji 1
pro: 3 év gari, kicsivel olcsóbb

fuji 2
pro: 4GB RAM, ezt ajánlottátok korábban másnak
kontra: 2 év gari

Nekem a 3 év gari miatt az első fele billen a mérleg, de nem tudom anyaghasználatban esetleg jobb-e valamelyik a másoktól.
Kérném mélyentisztelt véleményeteket :)

[ Szerkesztve ]

(#39399) runner 125 válasza overland (#39396) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lövésem nincs, mivel itthon nincs forgalomban, de az csak egy consumer kategóriás gép. Biztosan gyengébb minőségű, mint az E5430.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#39400) xAcidx


xAcidx
tag

Egy utolsó kérdés mára:
Mekkora a különbség 6, 8 vagy 12 GB RAM között?
Gondolok itt a játékok belüli változásra, vagy "hétköznapi" dolgokra (akár 3-4 3D-s CAD rajz egyidejű futtatása, sok Word és Excel futtatása, böngészőben akár 10-15 lap).
Nyilván számít a méret, de ha elenyésző, akkor 6GB mellé felesleges még belepakoltatni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.