Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#40701) btudos válasza lajosx (#40699) üzenetére


btudos
veterán

laptopsystem.hu-n érdemes lehet körülnézni, nagyon jó állapotú használt gépeket kaphatsz ott, szinte minden esetben valamennyi garanciával.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#40702) lajosx válasza Borote (#40700) üzenetére


lajosx
őstag

kb ilyen hardverrel keresek gépet max65-70k ig és min 14" eredetileg egy lenovo g5xx szériát néztem ki.

(#40703) Chaser válasza lajosx (#40702) üzenetére


Chaser
titán

Kis pénz kis foci. Nézegesd akkor a dell E6400-eket nála, igen jó árban vannak. Ez a cpu brutál és elég drágán el is lehet adni, kapásból 15k-t mondanék rá, lecserélheted feleannyiba kerülő P8xxx-re is ha nem kell annyira kraft, 3g modemet is el tudod adni.

szerk: És ebbe tehetsz magyar világítós billt, újan 12-13k körül lehet találni hozzá. Ha nem lennék TP b_zi én is vennék egyet:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40704) lajosx válasza Chaser (#40703) üzenetére


lajosx
őstag

köszi átgondolom:R

(#40705) Chaser válasza lajosx (#40704) üzenetére


Chaser
titán

E6410 meg 75-ért van nála kb 9 hó NBD garival, de van E6400-es gyengébb konfigban 55-ért. Nincs ezen mit gondolkodni ha normális 14-es gépet akarsz garival, még a T400-ak vannak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40706) freemanone


freemanone
őstag

Sziasztok,
milyen notit lehet mostanság kapni, amire ráillik a következő:
- új
- ~220.000huf +-10k
- fontos az elérhető legnagyobb játékos teljesítmény
- ~140ppi vagy jobb: azaz FHD @ 15.6" // 1366 @ 11,6" (nem kérek megjegyzéseket, hogy miért nem jó a gyengébb felbontás stb.)
- minőség - teljesítmény: ne menjen egyik a másik rovására. egyaránt fontos mindkettő. viszont sokat lenne pakolgatva, hurcolva, tehát bírnia kéne a strapát.
- GPU teljesítmény GT640M szintjét üsse meg, AMD/NV mindegy (ez viszonylag elég minden játékhoz ami nekem kell, kevesebb viszont karcsú, a nagyobb jobb! főleg hogy Assassin's Creed Black Flag közelgő részét bírnia kell szuflával, mégha minimum részletességgel is, de 30 fix FPS-el)
- súly 3kg alatt, de inkább 2-2,5kg lenne az igazi!
- i5 sandy/ivy elfér bele, i3 néha kevés, de ha olyanból van jobb ajánlat akkor még épp elégséges, i7 pedig túl meleg és sok. AMD prociktól sem zárkózok el, de nem ismerem a mobil variánsokat és baromira sok van már ebből is.
- SSD/HDD mindegy, később úgyis SSD kerül bele utólag
- hdmi, min 1db usb3
- bónusz pirospont: eSata (nem kötelező)

jelenleg a kiszemelt: [link]

Csak hogy legyen egy kis pikantériája is a dolognak, igényes hangzásról merjek álmodni ebben a katagóriában? Egy MSI GT683R notit fog váltani és annak kiváló minőségű hangzása van, mint jack kimenetről, mint pedig hangszórókról. (laptophoz képest! ne tessék asztali sépci méregdrága megoldásokhoz hasonlítani)
A csere legfőbb oka a súly és a túlzott proci teljesítmény, valamint az ebből fakadó hő mennyiség és az ezzel járó hűtés zaj.

[ Szerkesztve ]

(#40707) membrandj válasza B-L-A-C-K (#40690) üzenetére


membrandj
nagyúr

Nem nagyon szeretne az illető matricázni,de rákérdezek. Egyéb ötletek? Köszönöm előre is !

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#40708) B-L-A-C-K válasza membrandj (#40707) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De van, csak ez időtállóbb, legstrapabíróbb ilyen áron. Bordós színben van még ami ajánlott, Fujitsu Lifebook LH532-es személyében (ez 14"-os).

(#40709) szucsatee


szucsatee
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni!

A napokban tervezek laptopot vásárolni a barátnőmnek.
Általános célokra használná, mint például internetezés, filmnézés, Office termékek használta, Skype és a többi és a többi...
A kornak megfelelően i3-as processzorban, 4gb ramban valamint 500gb tárhelyben gondolkodtam.
Nem helyeznék nagy hangsúlyt a videókártyára, mert szerintem nem kulcsfontosságú kérdés általános használat esetén. (De ha így van,hát jelezzétek)
Nagyon fontos szempont a súly, a hordozhatóság miatt. Persze nem a szuperkönnyű ultrabookokra gondoltam,hanem egy körülbelüli 2 kg-ra.
Központi téma inkább az ár lenne mivel maximum 130.000 Ft-ot szánnék erre a projektre.
Ilyen paraméterekkel kezdtem el keresgélni, és találtam 4 lehetséges jelöltet:

1:Asus X502CA-XX010D
http://www.bluechip.hu/termek/asus-x502ca-xx010d-15-6--feher#specifikacio

2:Toshiba Satellite C855-2CF
http://www.bluechip.hu/termek/toshiba-satellite-c855-2cf-feher#specifikacio

3:HP Pavilion Sleekbook 15-B000SH
http://www.edigital.hu/Notebook/HP_Pavilion_Sleekbook_15-B000SH_C0W66EA_notebook-p345179.html

4:Asus X501A-XX360D
http://www.bluechip.hu/termek/asus-x501a-xx360d-15-6--feher#specifikacio

Kérésem az lenne, hogy segítsetek nekem megtalálni a legjobb kütyüt, hiszen egy szuper ajándékot szeretnék átadni majd a szülinapon.
Természetesen, ha létezne jobb megoldás ezen kereteken belül, annak csak örülni fogok.

Előre is köszönöm :)

Szucsatee

(#40710) Dreadloord válasza freemanone (#40706) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Ugyanennyiért lehet kapni y500-at, 1 db gt650m-el, 3 év garival, utólagosan bövithető SLI-re.

Minőségibb ház
+1év gari
erősebb videókártya
bővìthető
szerintebb szebb is, de ez szubjektìv:)

(#40711) B-L-A-C-K válasza freemanone (#40706) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#40712) NyxNyxNyx válasza Dreadloord (#40710) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

+1 neki, én is ilyet nyúzok (SLI-vel, de még nem volt rá szükségem), meg vagyok elégedve vele teljes mértékben. hangszórója is laptophoz képest minőségi JBL. hűtése is nagyon rendben van. teszt (igaz, ez a bikább változat)

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#40713) AxBattler válasza NyxNyxNyx (#40712) üzenetére


AxBattler
félisten

Ehe ehe... spyduck, mond csak, milyen IGP van a 8470p-ben?
Intel HD Graphisoft 4000? Azannya... :DDD

Szerk.:
Bocsi, ez nem válasz akart lenni, hanem új hozzászólás!
Még mielőtt valaki azt hinné, hogy MikE008 egy spyduck-klón... ;]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40714) NyxNyxNyx válasza AxBattler (#40713) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

parancsolsz? :DDD

szerk.: Ja oké, azt hittem már lebuktam

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#40715) Chaser válasza freemanone (#40706) üzenetére


Chaser
titán

Y510 még esetleg. FHD matt kijelző, backlit bill ott is adott. Ellenben a vga már GT750 és 4. genes haswell k_vad i7 van mellette. 250-260k most, de talán időtállób egyrészt a valós 4 magos cpu miatt, másrészt ha később akarsz bele SLI vga párt talán könnyebben találsz. Bár ez nem feltétlen lesz így, elég gyorsan módosították és a következő széria már GT755-tel jön. Speciel én a jóval erősebb cpu és matt kijelző miatt azt venném kicsit drágábban, de ha neked ezek nem számítanak Y500 is jó kicsit olcsóbban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40716) BELA0201


BELA0201
csendes tag

Laptopot szeretnék vásárolni chipland.hu oldalról. Hétköznapi használatra, ne Linuxos operációs rendszer legyen és körülbelül 160-190 ezer forintos árkategóriában. Milyet ajánlotok?

(#40717) runner 125 válasza BELA0201 (#40716) üzenetére


runner 125
nagyúr

Dell Latitude E5530.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40718) B-L-A-C-K válasza runner 125 (#40717) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért mekkora már hogy egy i7-essel + 4GB memóriával és Win7-el már 143 ezerrel többe kerül...:)

BELA0201: Amúgy én is azt ajánlanám a 185 ezres E5530-ast.

[ Szerkesztve ]

(#40719) BELA0201 válasza B-L-A-C-K (#40718) üzenetére


BELA0201
csendes tag

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#40720) AxBattler válasza BELA0201 (#40719) üzenetére


AxBattler
félisten

Ugyanez a chipland-en is jó árban van...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40721) hipsteR


hipsteR
csendes tag

Sziasztok!
Újonnan felmondta az asztali a szolgálatot, egyetemre is felvettek szóval itt az idő beruházni egy laptopba..
(1) Most.
(2) 200e, +- 10e
(3-4) Játékra is használnám, főként fpsre, mmora de az új single playeres játékokat is elvihetné highon játszhatóan (pl Bioshock Infinite). Egy kis photoshop is elfér és programozásra is használnám.
(5) Is-is..
(6) Nem lényeg.
(7) 15" , 15.6", lehetőleg matt de nem lényeg.
(8) Nem lényeg de azért ne szakadjak meg a hurcolásba.
(9) Mindegy, de ha vele akkor w7.
(10) 500gb-1tb, 8gb RAM elférne. Kell optikai meghajtó.
(11) Webcam.
(12) PS.
(13) [link]
(14) Új.

Elnézést a csúnya posztért és a tudatlanságomért de amire összepötyögtem ezt telefonról, félkézzel..
Remélem a link működik, ő a kiszemelt, valami olyasmi kéne.
Köszi!

(#40722) B-L-A-C-K válasza hipsteR (#40721) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én inkább ezt ajánlanám: link

(#40723) runner 125 válasza AxBattler (#40720) üzenetére


runner 125
nagyúr

De ez nem FHD, úgy viszont már kevésbé. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40724) B-L-A-C-K válasza runner 125 (#40723) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+ Még a képen se az van, azaz normálisan egy hirdetést nem tudnak kirakni...:)

(#40725) hipsteR válasza B-L-A-C-K (#40722) üzenetére


hipsteR
csendes tag

Gondoltam, hogy nem az i7 a fontos hanem inkább a vidkari, köszi!
Ő nagyon tetszetős, optikai meghajtó jár hozzá?

(#40726) B-L-A-C-K válasza hipsteR (#40725) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Úgy tudom természetesen jár, és ráadásul jó mert ennek a szériának az optikai meghajtó helyére rakhatsz külön hűtést, vagy még egy ugyan olyan vga-t ha a késöbbiekben igényt tartanál rá.

(#40727) hipsteR


hipsteR
csendes tag

Köszi a gyors segítséget.
A hardver esetleg cserélhető benne?

(#40728) Chaser válasza hipsteR (#40727) üzenetére


Chaser
titán

HW alatt mit értesz? A cpu az garvesztéssel jár ha észreveszik. Ranot, hdd-t cserélheted.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40729) B-L-A-C-K válasza Chaser (#40728) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezeknél lehet a proci az alaplapra van forrasztva..., ha jól rémlik a Y570-nél is úgy volt mikor szétszedtem, bár lehet már rosszul emlékszem...

(#40730) freemanone válasza Dreadloord (#40710) üzenetére


freemanone
őstag

(#40710) Dreadloord és (#40711) B-L-A-C-K: köszi a tippet! Ez a lenovo teljesen elkerülte a figyelmemet! Tettszetős darab.

(#40715) Chaser: köszi neked is, de I7-re nagyon nincs szükségem, pont arról akarok kissebb procira váltani plusz ez már árban is meghaladja a keretet.

Mégegyszer köszi mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#40731) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Már kaptam tippet, és segítséget is Borote fórumtárstól konkrét típus ügyében, (Lenovo G580)
annyi kérdésem lenne, hogy kell-e 8gb ram, vagy sem. (eredeti HSZ-m itt.)
Esetleg az időtállóság miatt érdemesebb most több ramot venni, vagy ez a későbbiekben sem befolyásolja jelentősen a teljesítményt? Tudom lehet otthon is bővíteni, de ha érdemes, akkor inkább megvenném most egyben, az esetleges későbbi kompatibilitási problémák elkerülése végett.
Előre is köszönöm, üdv: Vikman

(#40732) kicirain


kicirain
tag

Tud valaki esetleg otthon olyan boltot ahonnan tudnek lenovo y500/y510 -es SLI-s gepet venni , KULFOLDi (UK) postazassal? :) Vicces de itt nem lehet kapni es ar/ertekben megelelo lenne. Valaszokat elore is koszi

(#40733) B-L-A-C-K válasza 1stVikman (#40731) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amire te használod bőven elég a 4 GB is, kb én is hasonló dolgokra használom, és nekem is 4 GB van a gépemben. De amúgy meg ha utólag csak kell majd valamik program miatt te is beletudod rakni garancia vesztés nélkül, és nem egy nagy összeg a memória.

kicirain: Érdeklődj a nagyobb boltoknál efelől, ha meg nem jönne össze valami rokonoddal/jó ismerősöddel vetesd meg és küldesd ki.

[ Szerkesztve ]

(#40734) 1stVikman válasza B-L-A-C-K (#40733) üzenetére


1stVikman
senior tag

Köszönöm szépen a gyors segítséget.
Nincs tervben videorenderelés meg vágás-szerkesztés (máshoz tudtommal nem kell sok ram), szóval akkor elvileg elegendő lesz a 4 GB is . :D
Köszönöm még 1x.

[ Szerkesztve ]

(#40735) B-L-A-C-K válasza 1stVikman (#40734) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azokhoz amúgy is a proci is gyenge lenne...:)

(#40736) 1stVikman válasza B-L-A-C-K (#40735) üzenetére


1stVikman
senior tag

Igen, nem is arra kell a gép.
Akkor marad a 4gb-os verzió, elégnek kell lennie. :)
Köszönöm eme késői órán is a gyors megerősítést.

(#40737) AxBattler válasza runner 125 (#40723) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, de Ő onnan kérte! A szalonból én is tudok FHD-set linkelni, jó áron... :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40738) runner 125 válasza AxBattler (#40737) üzenetére


runner 125
nagyúr

Akkor miért írtad, h ugyanaz? ;]
Noh meg ki az aki ugyanazért a pénzért nem a FHD-t választja.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40739) grindrise


grindrise
csendes tag

Sziasztok

Éppen laptopvásárlás előtt állok és tanácsot szeretnék kérni

-13 as kijelzö
-matt
-min i5
-könnyü inkább ultrabook
-amire szeretném használni az programozás,kis auto cad,inventor
-nagyon fontos az üzemidö
-hordozhatoság

ajánlanátok pár gépet?
én ezt néztem [link]
persze egy 20 al kevesebbért

Előre is köszönöm, üdv:Zoli

[ Szerkesztve ]

(#40740) B-L-A-C-K válasza grindrise (#40739) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Árban meddig lehet elmenni? Használt esetleg szóba jöhet e?

Amúgy pl egy ilyennel járnál a legjobban, ezek minőségi strapabíró gépek, és használtan megveheted az új áruknka a töredékért úgy hogy még rengeteg garancia van rajtuk...

(#40741) grindrise válasza B-L-A-C-K (#40740) üzenetére


grindrise
csendes tag

max 200
és mit gondolsz elég lenne arraamire használnam?

(#40742) AxBattler válasza runner 125 (#40738) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó, majdnem... :P
Akinek a chipland-ből kell, az választja.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40743) B-L-A-C-K válasza grindrise (#40741) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Inventornak lehet kevés a vga, ennek néz utána, viszont 13,3"-ba amúgy sem fogsz bika vga-ásat találni főleg nem 200 ezerért. Viszont az a E6320 nagyon masszív strapabíró gép, itt olvashatsz róla.

[ Szerkesztve ]

(#40744) BELA0201


BELA0201
csendes tag

http://www.chipland.hu/termekek/ASUS-NOTEBOOK-S56CM-15-6-Intel-Core-i5-3317U-1-7GHz-8GB-750GB-24GB-SS/043548
erről mi a véleményetek vagy inkább a DELL?

(#40745) B-L-A-C-K válasza BELA0201 (#40744) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Minőségben semmi köze a Dellhez, az a legjobb választás, bár ezt már elmondtuk.

(#40746) BELA0201


BELA0201
csendes tag

Egyébként erre kellene egész pontosan:
(1) vásárlás egy hónapon belül
(2) keretösszeg: 160-19ezer
(3) játék, irodai alkalmazások
(4) fifa 13 maximális felbontásban
(5) minőség és teljesítmény is fontos
(6)nem
(7)15.6″
(8)
(9)op. rendszer nélkül, vagy win7-el
(10)4-8GB
(11)nem
(12)nem
(13) chipland
(14) kizárólag új

(#40747) troland26


troland26
őstag

Ezen a notin gondolkodtam [link] , de zavar , hogy a bill nem magyar .. vajon mennyibe kerülne a cseréje ?

(#40748) Chaser válasza troland26 (#40747) üzenetére


Chaser
titán

Új magyar billek 12-14k körül szoktak menni aprón, sztem 14-ért már kaphatsz backlitest is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40749) grindrise válasza B-L-A-C-K (#40743) üzenetére


grindrise
csendes tag

igen már én is igy vagyok vele de ezt találtam és sztm ezt fogom választani ha jol tudom ez quadros ami elég jo és ilyenre van kitalálva
[link]

[ Szerkesztve ]

(#40750) B-L-A-C-K válasza grindrise (#40749) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

E6420-ast azért nem mertem ajánlani, mert a kikötésed 13"-as volt (ilyen méretben meg csak HD3000 vga-val van ez a típus) az meg már 14"-es, de ha a méret megfelel, az jó választás biztos, bika gép...:) Annak az új ára 400 körül volt kb...

Mennyiért adja amúgy?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.