Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#33851) Pocok256 válasza Tenken (#33850) üzenetére


Pocok256
veterán

Vga bios moddal ott is el lehetett érni a a 6770m szintjét sőt voltak elvetemültek akik bőven fölé mentek... egyedül a hűtés szabott gátat a tunningnak maga a chip hihetetlenül bírta a nyúzást.

még ezt leírom...

Ugyanis a 6750m érdekes jószág volt ahogy megfigyelték ha adtad neki a plusz mhz -et akkor egy idő után a kártya emelte automatikusan hozzá a feszültséget is ami nem volt jó mert felesleges hő keletkezett, de ha bios moddal beállítottad, hogy melyik értékhez mennyi feszültséged és milyen mhz tartozzon akkor elég kafán működött az egész :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#33852) Deniweit válasza btudos (#33814) üzenetére


Deniweit
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Ha esetleg szeretnék dedikált VGA kártyát bele és nem ragaszkodom a 15,6"-hoz akkor ezekről mi a véleményetek?:
Fujitsu LH532
ACER P243

Videókártyánál mennyire érezhető a különbség egy geforce 610m-620m-630m között (azt sejtem hogy az integrált intel HD3000-4000 től sokkal jobbak) ??

(#33853) Chaser válasza Deniweit (#33852) üzenetére


Chaser
titán

A 610-nél valszeg már egy HD4000 is gyorsabb, de legalább a tudását hozza és kevesebbet fogyaszt. 630 az már jóval erősebb, 620 meg kb félúton. A fuji jó választás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33854) piRate_nEx válasza Pocok256 (#33849) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Basszus, te hogy mered húzni a GPU-t? :F Azért én laptopokkal nem lennék ilyen bátor, nem egy asztali hűtésük van.

The glass is already broken.

(#33855) Pocok256 válasza piRate_nEx (#33854) üzenetére


Pocok256
veterán

Semmivel nem másabb mint egy asztali.. Nem asztali hűtésük van, de nem is asztali teljesítményük. Ugyanúgy ott van a küszöb hőmérséklet amit tartani kell megfelelő programokkal folyamatosan tudod monitorozni ezt a hőmérsékletet, ergo semmi meglepetés nem érhet.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#33856) Tikakukac válasza Pocok256 (#33855) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem tuningoltál akkor eleget asztalit vagy nagyon mákos voltál. Irgalmatlanul sok buktató van egy tuningnál, ami laptopnál kap egy 10*-es szorzót. A hőmérséklet az egy dolog.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33857) Tenken válasza Pocok256 (#33851) üzenetére


Tenken
őstag

6750m-nek a csúcsa valahol 800/900-as értékek körül van, míg a 6770m 900/1000 fölött is stabil bizonyos példányoknál. Sehol nem találtam olyan külföldi hivatkozást - pedig elég sokat átnéztem -, sem PC sem MAC színekben, ahol olyan bios modot kínáltak volna, hogy hozza a 6770-as OC szintjét a 6750-ös.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#33858) sketchifun


sketchifun
senior tag

Hűűűderég jártam itt :))

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#33859) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Köszönöm aki a Fujitsu A512 gépet ajánlotta, megvettük és elégedettek vagyunk a géppel (cél volt, hogy 100k -nél ne legyen drágább és viszonylag korrekt minősége legyen).

A debreceni laptopszalon üzletében vettük de amilyen két seggfej, flegma eladók vannak ott. "100k -ig mind1 milyen gépet vesznek, mind igénytelen". és hasonlókat mondtak :O

Ezeket se jutalékos rendszerbe fizetik hahahahha.

[ Szerkesztve ]

(#33860) Pocok256 válasza Tenken (#33857) üzenetére


Pocok256
veterán

Ebben a fórumba találkoztam én anno 900/1100 -as értékkel. Ki nem keresem már neked :D

De abban teljes mértékben igazat adok, hogy normál esetben egy 6770m nagyobb teljesítményre képes mint egy 6750m OC téren is, de a 6750 a sima 6770m et simán utol tudta érni oc vel.

Na de ez volt az utolsó offom ilyen témában nem akarom teleszemetlni a topikot :U

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#33861) panpeter92 válasza ad4m1337 (#33859) üzenetére


panpeter92
tag

Ugyanez a tapasztalatom velük. Előzetesen felhívtam őket, hogy lehet-e kártyás-készpénzes fizetést kombinálni, azt mondák igen, mikor odamentem pedig hülyének nézett a csávó, hogy ők ilyet nem tudnak, végül mégis tudtak. Ha elállásról, vagy hibáról van szó pedig kifejezetten ellenségesek, telefoncsapkodósak.
Nem tudom, hogy lehet itt annyira fene ajánlott bolt. Rengeteg negatív tapasztalat van, múltkor Dell topicba zsinórban öten írtak negatívot, azért ez nem lehet véletlen. Viszont, ha itt rosszat mondasz, akkor te vagy a hülye. :N

(#33862) ad4m1337 válasza panpeter92 (#33861) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Azt nem is írtam, hogy 100% -ra mondták, hogy lehozzák a gépet Pécsről, nagy magabiztosan, stb. erre 3 napot csúszott a szállítás és azért nem mindenki olyan rugalmas, hogy csak úgy bármikor tud időt szakítani a vásárlásra. Bezzeg más helyen szinte könyörögtek, hogy náluk vegyük a gépet...

(#33863) Mr.Wiking


Mr.Wiking
tag

Melyik boltot válasszam, ha bolti garanciával veszem meg a telefont? Melyik a megbízhatóbb? GSM-line, GSMHome vagy a b-tel?

(#33864) B-L-A-C-K válasza Mr.Wiking (#33863) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Eltévedtél, ez notebook topik....

(#33865) Pocok256 válasza panpeter92 (#33861) üzenetére


Pocok256
veterán

Negative tapasztalatokat belinkelnéd. Érdekelne :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#33866) panpeter92 válasza Pocok256 (#33865) üzenetére


panpeter92
tag

Itt megtalálod, privátot nem teregetnék ki.

(#33867) Pocok256 válasza panpeter92 (#33866) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát én aztán most így hirtelen ránézve nem találtam semmit :D De lehet hogy én vagyok a vak :D
Azon kívül, hogy 3 ember beírja, hogy nem ajánlja, de hogy miért nem azt egyik sem írja le pontosan.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#33868) panpeter92 válasza Pocok256 (#33867) üzenetére


panpeter92
tag

#30478-as hsz-al kezdve, de más topicban is volt már nem egy, sőt itt is, csak itt gyorsan el vannak csitítva az ilyen dolgok. Az a 3 inkább 5, lényegtelen miért nem ajánlja, nem arra van kitalálva az a topic, hogy ott panaszkodjanak, akit érdekel megkeresi az egyéneket privátban. Itt úgy is az a bolt lesz ajánlva(ha nem is konkrétan itt, akkor a topic törzslakóitól privátban megkapják az újoncok a személyes ajánlást :) ), amikor bárki ezt megkérdőjelezi, akkor az hülyének lesz nézve és el lesz bagatellizálva a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#33869) B-L-A-C-K válasza panpeter92 (#33866) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ide is megoszthatod, attól hogy a laptopszalonról van szó nem azt jelenti hogy nem lehet róla negatívumot írni. Mindenhol vannak negatív tapasztalatok legyen egy bolt akármennyire is korrekt, de nagyon nem mind1 milyen arányban. Szóval titkolózni nem kellene ezzel kapcsolatban szerintem...

(#33870) spyduck válasza ad4m1337 (#33859) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem jártak messze a valóságtól, persze az A512 kivételt képez , de ahogy láttam van már Inspiron 3521 is, az se rossz! :)

(#33871) btudos válasza panpeter92 (#33868) üzenetére


btudos
veterán

Azért ez egy elég erős általánosítás és gyanúsítgatás, amit be lehetne már fejezni. Mindenkinek van egy-egy bolttal rossz tapasztalata, mindenhol vannak bunkó vagy rossz napot kifogó ügyintézők, de tény hogy van hogy nem kezelnek megfelelően egy ügyet, ilyenkor jogos a bírálat. Tökmindegy hogy a laptopszalon, a notebookstore vagy az usanotebook a szóban forgó bolt, néhány eset miatt nem lesz egy bolt lehúzva, ha van mellette többszáz-többezer elégedett vevő. Az meg hogy mi melyik boltot ajánljuk a megbízhatóbbak közül többnyire azon múlik hogy melyiknél a legolcsóbb az adott gép, a laptopszalon általában jó ilyen téren, ezért többet szerepel mint más boltok.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#33872) runner 125 válasza panpeter92 (#33861) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem fűződik érdekem hozzájuk, de szerintem ez enyhe túlzás, h "rengeteg negatív tapasztalat van".

Egy részből ha jól nézem, a 7 üzletből a debreceni az egyik. Ha, valóban volt ilyen tapasztalat, le lehet írni, a kompetens személyekhez biztosan eljut, de azt továbbra is túlzónak érzem, h akár 1-1 ilyen - ha tényleg valós - szituáció miatt, az egész szalonra rá kellene húzni a vizes lepedőt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33873) Tenken válasza Pocok256 (#33860) üzenetére


Tenken
őstag

Nem olyan sok az a 4 oldal úgyhogy végig néztem, de ilyesmit nem találtam. Amúgy komolyan érdekelne valami konkrétum, mert az én kutatásaim szerint ezt kizártnak tartom, pedig több fórumot átnyálaztam amd kérdéskörben notebook vásárlás előtt.

De amúgy meg már tényleg mindegy nekem is. Csak amiatt hozakodtam elő vele, hogy egy bios mod-os feszültség állítás a komolyabb beavatkozások közé tartozik és maguk a programozók is a "sötétben matatnak" mire rájönnek, hogy melyik a keresett változó...

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#33874) Pocok256 válasza Tenken (#33873) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem konkrétan ebbe a topicban volt hanem ebbe a forumba, de mindjárt megkeresem neked :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#33875) Pocok256 válasza Tenken (#33873) üzenetére


Pocok256
veterán

Klikk

Klikk

Klikk

Konkrét eredményt nem találtam meg,de itt voltak ebben a topikban nagyon durva mért eredmények. Ami a cooling modot nézve nem is csoda :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#33876) szpevak


szpevak
csendes tag

btudos, Tikaukac, borote nem vagytok ma itt?

(#33877) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Szeretnék venni egy Packard Bell laptopot.Nem nagyon ismerem a notikat,ezért szeretném a segitségeteket kérni,megbizhatoak?nyilván van jobb is,de ahogy néztem elég jó felszereltséggel kaphatoak,aránylag jó áron.Nyilván egy Dell jobb lehet de azért birják ezek a tipusok is?Nekem csak netre,emailhez,meg filmezni kell.Szóval nem lenne agyon hajtva,de azért szeretném ha tartos lenne és nem 2évig menne amig a garancia van:)Köszi.

még annyit ezt a tipus néztem Easynote F4011-BZ-235HG

[ Szerkesztve ]

(#33878) troland26 válasza lajosx (#33877) üzenetére


troland26
őstag

A PB az egyik legrosszabb gyártó ami a minőséget és a megbízhatóságot illeti..

(#33879) sketchifun válasza lajosx (#33877) üzenetére


sketchifun
senior tag

PackardBell-re nem 1 év gari van már? :Y

(#33878) troland26 Ne szóld le, az Acer sem képvisel jobb minőséget.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#33880) lajosx válasza sketchifun (#33879) üzenetére


lajosx
őstag

amit vennék egy hónapos gép és 2 év garancia van rá,legalábbis az eladó szerint:)

de akkor mit ajánlotok?

mlg egy szerkesztés:) miben nyilvánól meg a hiba hogy igy leszóljátok?hamar tönkre megy az alaplap?vagy mi jellemző rá mint tipushiba?tényleg nem akarok szart venni inkább kihagyom ha ennyire gáz a Packard Bell.

[ Szerkesztve ]

(#33881) Chaser válasza sketchifun (#33879) üzenetére


Chaser
titán

Ha minden igaz, már újra kettő:) Régen 2 év volt, aztán levitték egyre, most elvileg újra 2.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33882) Borote válasza szpevak (#33876) üzenetére


Borote
addikt

Van, amikor csak olvasni van időm - bár a mai nap pont nem ilyen, egész nap döglöttem, végre sikerült kipihennem a hétvégét :D

(#33877) lajosx: Téma összefoglalót olvastad?

(#33879) sketchifun: kb október óta Acer-rel egyetemben általánosan 2 év garancia van minden gépükre. (Acer Travelmate-re pl 3 év).

(#33883) lajosx válasza Borote (#33882) üzenetére


lajosx
őstag

még nem de megteszem :R

(#33884) szpevak válasza Borote (#33882) üzenetére


szpevak
csendes tag

Küldtem tegnap, de már aludtál.

De az 5521-nek jóval gyengébb a processzora. Jobb, mint a G580? Melléketen küldök egy PerformanceTest benchmark-ot, 15%-al gyengébb a G580-nál.
És a HP G6 vagy a SleekBook (ha ugyanolyan, ahogy én hiszem) milyen összeszerelés szempontjából? Ha nem nyomogatom, ütöm, ha vigyázok rá, akkor számít az anyaghasználat? És a billentyűzete tényleg olyan rossz?

(#33885) B-L-A-C-K válasza szpevak (#33884) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezek átlagos felhasználás mellett észre se vehetőek, vagy azért veszel egy gépet hogy ezekkel a tesztekkel játsszál? Értelmetlen az egész...

(#33886) Chaser válasza szpevak (#33884) üzenetére


Chaser
titán

Majd' 1Ghz órajel előnnyel nem 15%-kal fog elhúzni a G580 i5-e.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33887) Tikakukac válasza szpevak (#33876) üzenetére


Tikakukac
titán

Vagyok én is, de ma épp az eurotúránkat szerveztük, meg van egy mérés leadandóm, minden nap nem tudok itt lenni 0-24 ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33888) Borote válasza szpevak (#33884) üzenetére


Borote
addikt

Már válaszoltam rá akkor is.
A gép jóságát nem gigahertzben mérjük. Ilyen vehetsz Packard Bell-t is.

A G6 elég gyenge eresztés, a Sleekbook pedig a minősíthetetlen kategóriába tartozik.

(#33886) Chaser: turbo :) egy szálon (3,2/2,6) 23%, két szálon (3,0/2,4) 25% a lehetséges különbség, legalábbis ha feltételezzük, hogy az órajeltől egyenes arányban függ a teljesítmény (ami ugye itt nagyjából igaz is.

[ Szerkesztve ]

(#33889) szpevak válasza Borote (#33888) üzenetére


szpevak
csendes tag

De, az 5521 jobb, mint a G580?

(#33890) Borote válasza szpevak (#33889) üzenetére


Borote
addikt

Összeszerelésre, anyaghasználatra, garanciára, egyéb apróságokra (bluetooth, webcam) való tekintettel igen :)
Ja, a 6 cellás akkuja az 65Wh-s, az igen korrekt darab.

(#33891) Chaser válasza Borote (#33888) üzenetére


Chaser
titán

A turbo átmeneti. ULV prociban kíváncsi lennék mit produkál:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33892) vhunor


vhunor
őstag

Helló,

kb. milyen ártól lehet win 8-as, érintőképernyős notebookot kapni? A legalja érdekel, esetleg konkrét márkák/típusok is. Kérdezném rudit is, ha nem most jutott volna eszembe, így marad a fórum :).

[ Szerkesztve ]

(#33893) Borote válasza vhunor (#33892) üzenetére


Borote
addikt

Mekkora méretben keresed? Miért pont a legalját szeretnéd?
Illetve miért notebookot akkor? Mire fogod használni, hogy érintőképernyős kell? A nem kiforgatható kijelzős gépek esetén általában csak múló érdekesség az érintéses bevitel.

(#33891) Chaser: a Turbo hosszú távon is mehet. Nézd meg akár ITT is :) Volt már Turbo-s géped? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33894) vhunor válasza Borote (#33893) üzenetére


vhunor
őstag

Nem használatra kell, pusztán a kb. legalacsonyabb árra vagyok kíváncsi, ahol már érintőképernyős Windows 8 számítógépet (asztali v. noti) lehet vásárolni Magyarországon.

(#33895) Borote válasza vhunor (#33894) üzenetére


Borote
addikt

Asus X202 már érintőkijelzős, valahol 120k környékén meg lehet kapni.
Nemsokára lesz majd Lenovo G500S Touch is érintőkijelzővel, de az árát én nem tudom.

Aztán mutattak Dell Inspiron 3521-et, érintőkijelzővel 180k, de nem tudom, hogy rendeltek-e már belőle a kiskerek, illetve azt sem, hogy nagykerben elérhető-e.

Asztalit nem tudok mondani... Illetve lehet, hogy ezeknél van olcsóbb is.
Én mondjuk ilyen célra egy használt, multi-touch-os, kiforgatható érintőkijelzős subnotit vennék, pl ThinkPad X, de van a HP-nak, Dell-nek is ilyen gépe (+ más gyártóknak is, pl Fujitsu-nak, csak ritkák, mint a fehér holló).

[ Szerkesztve ]

(#33896) monyok


monyok
csendes tag

Jó estét!

Szeretném kérni a segítségeteket! A tegnapi utam során beadta a kulcsot az gépem, mivel egy régebbi darabról beszélünk nem tervezem megcsináltatni, hanem vennék egyet.
A megcélzott kategória egyértelműen az üzleti a sok utazás miatt. Viszont teljesen újat nem engedhetek meg magamnal, ezért használtba gondolkodom, amin van még garancia pl:

Lenovo T sorozat
Dell Latitude
vagy
HP elitebook

- méret 14"
- matt kijelző
- suly max kb. 2kg
- csak munka, semmi játék - képek szerkesztése és kiadványok tervezése, mint pl katalógus - integrált VGA sztem elég
- fontos a megbízhatóság és az elő garancia
- ár a legfogosabb kérdés, mivel a fenti gépek 250től többe kerülnek, viszont kb 180at tudok jelenleg rászánni, ezért gondoltam alig használtra
Nézegettem a hwaprót, onnan kit ajénlanátok? Illetve ebben a kategóriába bármilyen megoldási javaslatot szivesen fogadok!

Kösz,
Monyok

(#33897) brumi1024 válasza Chaser (#33891) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha megfelelő a hűtés akkor nyugodtan lehet azzal számolni, hogy a proci terhelés alatt a megfelelő turbo órajelen fog működni. Az Y570-emnél is és most a MBP-mnál is felugrik amint kell. Az Y570-nél még pár óra játék után is tartotta a 3,1 GHz-et a proci BF3 alatt. És a notebookcheckes teszt alapján szépen tartja az 5521 is.

(#33894) vhunor: Asztaliból ezek az All-In-One monitor-számítógépek érintősek általában, de azok inkább 200 felettiek, ha igény az érintőképernyő. Ezt találtam legolcsóbban, de ez egy kifejezetten nem ajánlott boltból van. Külön érintős monitor árakat nem nagyon tudok, de szinte bármilyen monitorból lehet érintőképernyőt csinálni, csak be kell szerezni hozzá egy érintőfóliát, bár ezzel már bütykölni kell, gondolom nem ez a cél.

Más: Fura ez a piros 5521. Nem csúnya, csak engem egy ilyenre emlékeztet, és ezekről a gépekről nincsenek jó emlékeim, kritikán aluliak. 4 hónaposan, csak otthon használt és abszolút nem terhelt gépek és a csuklótámasz elülső része már elvált az aljától. Pedig asztalon, vagy ölben vannak használva, a lakást el nem hagyták.

[ Szerkesztve ]

(#33898) B-L-A-C-K válasza monyok (#33896) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Dell Latitude E5420, E5430....

(#33899) vhunor


vhunor
őstag

Köszi mindenkinek!

(#33900) AxBattler válasza monyok (#33896) üzenetére


AxBattler
félisten

HP Elitebook 8460p
Lenovo Thinkpad T420
Dell Latitude E5420, E6420

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.