Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#33351) _adaml21_ válasza MAC72 (#33348) üzenetére


_adaml21_
őstag

Windows telepítésnél amikor ki kell választani a partíciót, akkor a haladó beállításoknál szerintem törölj minden partíciót. Ezek után hozz létre egy (vagy kettő, saját belátásod szerint, sokaknak mániája agyon particionálni a merevlemezét, nekem nem) partíciót, formázd meg, és úgy telepítsd a windows-t.

Ha nem ódzkodsz az újdonságoktól, akkor telepíts Windows 8-at, abban van beépített rendszer-visszaállító, így ez a funkció sem fog majd hiányozni.

(#33352) piRate_nEx válasza _adaml21_ (#33351) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Rendszernek és adatoknak egy-egy, plusz gyorsítótárnak legelőre mégegy. :K

The glass is already broken.

(#33353) _adaml21_ válasza piRate_nEx (#33352) üzenetére


_adaml21_
őstag

Na nekem a rendszer egy 128-as SSD-n van, az adatok az 500GB-os merevlemezen, gyorsítótárat meg minimálisra szorítom, 8GB memória miatt :)

(#33354) piRate_nEx válasza _adaml21_ (#33353) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

SSD esetében lényegtelen hova teszed a gyorsítótárat, jó az, ha magától megcsinálja magának, és nem kell piszkálni manuálisan.
HDD-nél azért teszed előre, mert akkor a lemez belső területein lesz, ahol a fejnek a legkevesebbet kell mozognia, ez pedig SSD-nél ugye nem így van, mert ott semmi mechanika nincs.

The glass is already broken.

(#33355) Tommas


Tommas
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a legolcsóbb 15" os notit megvenni, ami megfelelő internetezésre (Flash ne akadjon, meg a youtube 480p -ben), illetve filmnézésre, word excel -re.
Bajban azért vagyok, mert 80 ezer körül már kapható AMD C-60, Celeron B820, AMD E1-1200 . Nem tudom ezekkel mi a tapasztalat. Szerintetek egy C-60 elegendő vagy válasszam inkább a B820 -at? Tesztekben a a B820 többet hoz, viszont az IGP-re vonatkozóan nem találtam eredményeket (nem is kerestem túl sokat).

Köszönettel,
Tamás

(#33356) fateless válasza Tommas (#33355) üzenetére


fateless
veterán

Mindenáron új gép kell?
Ennyiért vehetsz Thinkpad T500-at és könnyen meglehet, hogy jobban jársz vele, mint egy új full alap géppel. :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#33357) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy lenovo T430 ba szeretnék egy jó SSD t venni rendszervinyónak.
Milyet érdemes, ki mit javasolna? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#33358) spyduck válasza DonThomasino (#33357) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kingston V300, ugyanis olcsó, 3 év garos és MLC chipes. Az én gépemben Samsung 840-en van, TLC chipes de az is jó, csak kevesebb az élettartalma. Neked elvileg csak ez a két típus jöhet sóba, mivel 7mm-es fér csak bele.

(#33359) AxBattler válasza Tommas (#33355) üzenetére


AxBattler
félisten

Alap Fujitsu A512, Celeronnal van már 85k-ért, szerintem megéri a többletet.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33360) Aldo Novares


Aldo Novares
aktív tag

üdv

Lenovo Essential g565 .ről valakinek vélemény ? P340 -es procival , 4 gb rammal,

(#33361) Borote válasza Aldo Novares (#33360) üzenetére


Borote
addikt

Ha használt gépet szeretnél, akkor továbbra is ThinkPad, Latitude, EliteBook (esetleg Lifebook). Ne szopasd Magad ilyesmivel :)

(#33362) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok, segítségetekre, véleményetekre van szükségem.
Kinéztem EZT a laptopot. Van esetleg ár/teljesítményben valami jobb választás? Árba e körül nézelődnék, 15" elég.
Felhasználás: szokásos irodai alkalmazások, net és nagyfelbontású (akár SACD ISO is) zenelejátszás USB kimeneten keresztül (külső DAC-ra) Ennek megfelelően garfkártya lényegtelen (gondolom manapság egy alap is megbirkózik egy full HD videólejátszással), a sok RAM fontos (6 GB-nál kevesebbet nem szeretnék), a fél TB-os vinyóméret megfelelő, az i5-ös proci is. A fenti gépet megtapiztam, anyagminősége jónak tűnik, ha más a javaslat, akkor ennél gagyibb anyagú ne legyen. Halk működés alapfeltétel (ezt bolti zajban nehéz volt megítélni) ill. ami kicsit megfoghatatlan, a minőségi stabil tápellátás, USB fesz ne ingadozzon, DPC latency alacsony legyen. Ha van esetleg hasonló paraméterekkel rendelkező gép, amin van digit koax RCA kimenet (van egyáltalán ilyen?) az lenne a csúcs.
Hirtelen ennyi jutott eszembe és előre köszi.

Ami még kimaradt, a 3 év gari nagy jó pont, oprendszerről fogalmam sincs, most Win7-et használok, de hifi fórumban a Win8-at jobbnak mondják (zenelejátszási szempontból).

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33363) Tikakukac válasza Dorian (#33362) üzenetére


Tikakukac
titán

USB fesz ne ingadozzon, DPC latency alacsony legyen

Hmm, no ezt azért szerintem itt senki, de még sokkal magasabb körökben sem tudja 100%-ig :N Sokból nem tart barkácsolni egy kondis cuccot, amivel lehet viszonylag stabilra kiadni egy feszt., de hogy gyárilag most mennyit ingodik vagy mekkora egy USB fesz., bevallom, soha az életben nem foglalkoztam vele, pedig multiméterrel kelek-fekszek. RCA és egyebek max bővítőkártyával random minőségben. Bevallom, most olyat kérdeztél ami hatalmas fekete lyuk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33364) Dorian válasza Tikakukac (#33363) üzenetére


Dorian
félisten

Na igen, ezeket csak félve írtam le, de sejtettem, hogy zsákbamacska. :)
Akkor a többi paramétert figyelembe véve jó példányt választottam, vagy van jobb választás?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33365) rgeorge válasza Dorian (#33362) üzenetére


rgeorge
addikt

A DPC latency-ról csak annyit, hogy egy intel háló vagy wifi kártya driver-e is úgy elzavarhatja a latency-t melegebb éghajlatra, hogy csak na. Nálam egy félmilleres munkaállomáson reccsent meg a filmlejátszás hangja 2-3 percenként emiatt. Érdekes módon akkor egy ősrégi driver megoldotta, azóta volt egy újratelepítés, és nem volt ilyen problémám.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#33366) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!
Max. 50.000 ért milyen használt netbook ill. laptop jöhet szóba amivel biztosan nem nyúlok mellé?
Méretben elég a 10-11"
Megbízható legyen fusson rajta a Win7 olykor menne rajta dvb-t tv nézés full hd-ban...
Játék nem igazán fontos.
Arra ott az asztali gépem :)

[ Szerkesztve ]

(#33367) SeniorTilla válasza pusi1981 (#33366) üzenetére


SeniorTilla
veterán

FullHD-ban nem hiszem, hogy találsz 10-11"-os gépet :) elírtad?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#33368) premete válasza SeniorTilla (#33367) üzenetére


premete
veterán

Ha mégis, akkor meg az ár végéről hiányzik egy "0". :)
A fullHD-s dvb-t is processzorigényes pluszban.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#33369) rgeorge válasza SeniorTilla (#33367) üzenetére


rgeorge
addikt

Gondolom van egy FullHD TV-je, ami nem MPEG4 (DVB-T) kompatibilis, és arra szeretne a laptoppal + DVB-T vevővel FullHD képet kitenni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#33370) ASDqwe123


ASDqwe123
csendes tag

Sziasztok!

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
100-110ezer forint
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
13-15,6-ig bármekkora, mindegy
(3) Notebook súlya?
minél könnyebb
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
Főként netezés, filmezés és office
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
mindkettő
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
csak windows 7-tel
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
HDD: min 320gb RAM: min 4gb
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, webkamera, jó összeszerelési minőség, halk és hűvös működés és vagy kék vagy fekete vagy fehér színű legyen esetleg barna
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
még nincs
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2 héten belül
(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
csak új boltból

[ Szerkesztve ]

(#33371) Chaser válasza ASDqwe123 (#33370) üzenetére


Chaser
titán

Ennyiért fujitsu A512, a celeronost meg lehet csípni 80k-ért esetenként, egyébként 85-90k. W7 oem 25k körül volt mikor utoljára néztem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33372) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Legyen adott két azonos notebook, az egyik Intel HD4000-el, a másik Optimus GT650-el szerelt.
Ha a másodikat átkapcsoljuk Intel HD4000-re, akkor a két gép fogyasztása és hőtermelése egy az egyben megegyezik? Avagy teljesen lekapcsolt állapotba került a GT650 GPU?

(#33373) brumi1024 válasza Shrike7973 (#33372) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem 100%-osan egyezik meg, de nagyon közel lesznek egymáshoz.

(#33374) Pocok256 válasza Shrike7973 (#33372) üzenetére


Pocok256
veterán

Elméletileg 2% al fogyaszt többet az optimus technológiával megáldott gép.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#33375) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Elírtam :-)
Netbook kéne amin menne stickel a dvb-t akadás mentesen. Mindez használtan 50.000 körül.

(#33376) Armagedown


Armagedown
őstag

Egy ismerősömnek kellene laptop, megválaszolta a kérdéseket :

1.A végső összeg 220 ezer forint
2.Nekem elég lenne egy 15,6-os kijelző is de viszont az érje meg az arat !
3.A súlya mindegy inkább otthon használnám párszor vinném el itthonról, csak mikor elutazom vagy éppen a tanuláshoz kell (Ritkán!) Maximum 3Kg
4. Többnyire komolyabb játékok futtatására ,munkára(Excel..),az internet intenzív használatára (Email,Facebook,Skype,), multimédiás használatra (Filmezés, zenehalgátas,)
5. Számomra a megbízhatóság, és a teljesítmény is fontos lenne,mert egy erős megbízható laptopot, szeretnék ami akár 4 év múlva is egy jó laptopnak fog számítani.
6. Operációs rendszerekből egy Windows 7 Home Premium-ot szeretnek rá rakni de kezdetileg kevés laptopon van meg ez
az operációs rendszer ezért ha FreeDOS-es akkor sincsen semmi baj mert ott ahol megvennem ra rakatnám.(Attól függ hogyan jövök ki olcsóbban)
7. Legalább a HDD legyen 1000Gb (1T)vagy több !
A memória RAM pedig legalább 6Gb legyen ami még bővíthető legalább 8Gb-ig.
8.Legyen rajta két darab USB 3.0(lehet mindegyik USB portja 3.0 de legalább kettő) összesen 3/4 USB port,egy HDMI,egy VGA csatlakozó ,hang ki és be menet ,1 vagy 2 Megapixeles webkamera, beépített mikrofon , memória kártya olvasó ,
9. laptopszalon, laptop.hu
10.A vásárlás olyan szeptember, október korul lenne esedékes. :N
11. Kizárólag új gépet szeretnek venni.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#33377) Nixon18 válasza Armagedown (#33376) üzenetére


Nixon18
senior tag

Szeptemberig még nagyon sokminden változik. Szerintem akkor több értelme lenne újra visszajönni. 1TB-nál egyébként nem láttam nagyobb 2,5"-os HDD-t

(#33378) pusi1981 válasza Nixon18 (#33377) üzenetére


pusi1981
aktív tag

2 terrás volt vagy két hete az Aldiban :DD
29990- ért.

(#33379) Nixon18 válasza pusi1981 (#33378) üzenetére


Nixon18
senior tag

Most vettem egy hdd-t külső rackbe, de 1 terrás lett, mert nem találtam nagyobbat. Ezek szerint gyakrabban kellene aldiba járni :DD

(#33380) Pocok256 válasza Armagedown (#33376) üzenetére


Pocok256
veterán

Lenovo y500 lenne neki megfelelő de az 250k körül lenne.
Bár a kollega árul 230k ért ujjat is i5 el :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#33381) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Üdv,

2 héttel ezelőtt egy Dell Latitude E5530 laptop vásárlását határoztam el, mert megtetszett az üzleti laptopok jó tulajdonságai.

Azóta sajnos rájöttem, hogy hiába meggyőző a HD4000-es Intel teljesítménye, csak kelleni fog egy dedikált GPU. Ha lenne külön desktop PC-m, akkor simán belemennék, de egyetlen gépként átgondolva túl sok mindent nem fogok tudni megcsinálni (többek között a tervezett következő szakdolgozatomat :O ).

Azonban szomorúan tapasztalom, hogy csomó jó minőségű laptop így rögtön kiesik.
Eddig három laptopot találtam, főleg a házukra és egyéb minőségekre lennék kiváncsi, specifikációkat így most nem is írok.
Más laptop ajánlatot is szívesen fogadok, de a mainstream ajánlatokon már valószínűleg túl vagyok (Lenovo Y500/Z500).

Dell Inspiron 7720

A 17.3" el valahogy megbarátkoznék, van annak előnye is. Papíron megfelelő, de képek alapján nagyon gagyinak tűnik a háza, nem tudom, valóságban is az-e.

Lenovo ThinkPad Edge E530

Lenovo-val annyi gondom van, hogy nem lehet kideríteni, hogy a boltokban a Broadcom vagy az Intel Wi-Fi chip-el szereltet árulják. Lenovo oldalán nem találtam meg (pontos cikkszám: N4F47HV_TS).
Ez azért nem mindegy, mert a broadcom-mal gondok vannak Linux-on, amiből nem kérek :)
Ha ezt valahogy ki lehetne deríteni, jó lenne.

Asus N56

A külsejébe belezúgtam, láttam itteni (Németország) MediaMarkt-ban, hát gyönyörű.
Linux kompatibilitás rendben van, viszont mint márkáról nincs tapasztalatom (legalábbis laptopok terén). Zsanér minőségére kíváncsi lennék.

(#33382) Szepi1979 válasza Shrike7973 (#33381) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Mennyi a keret? Ha üzleti kellene dedikálttal és a súly nem számít akkor egy precision is jó lehet. M4600/M4700 ?

“ nem kell mindig nyerni “

(#33383) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

250.000 Ft körül gondolkozom. Ezek pont mind annyiba kerülnek.

Szerk.: Nincs tapasztalatom, hogy egy GeForce és egy Quadro között pontosan mi a különbség, azon kívül, hogy utóbbi munkára van főleg. Megnéztem a szoftver hardware ajánlatát, és ott Geforce és Radeon van.

[ Szerkesztve ]

(#33384) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Egyre bizonyosabb vagyok az Asus N56 notebook-ban. Rengeteg Ubuntu felhasználói véleményt találtam róla (más laptopoknál sokszor teljes csönd van ilyen téren). Előző kiadásban voltak gondok az Fn+Key kombinációkkal, de az új 13.04-ben - ami egyébként tegnap jött ki - out of the box működik minden. Windows alatt feltételezem minden rendben lesz vele. Notebookcheck teszt jónak tűnik. Valakinek van róla tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#33385) Pocok256 válasza Shrike7973 (#33383) üzenetére


Pocok256
veterán

Mire is használnád a gépet ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#33386) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Ez miért lényeges :F
Eddig annyit tudtam meg, hogy az ASUS supportja nem csillagos 5-ös, mert 8 napig kell várni a javításra - ezzel együtt tudok élni.

(#33387) Tikakukac válasza Shrike7973 (#33386) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért lényeges, mert lehet kapsz egy konzumert nyúzásra, ami lehet, hogy egy 250k-s baklövés lesz. Pölö.

Haverom most 5. alkalommal éli meg a 8 napos szervizt, ő mondjuk már nem ennyire együttérző. Hasonló van Ideapad vonalon másiktól. Hullanak most a gépek, és egyre több aggasztó sztorit hallok.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33388) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Akkor kezdjünk mindent előről.

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
250.000 Ft.
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
15.6-17.3 matt 1600*900, vagy 1920*1080
(3) Notebook súlya?
Mindegy.
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
Programozás, virtualizálás - ezért min. Core i5 és 4-8 GB RAM
Robotokai szimulálás és vizualizás - például ehhez kellene nvidia gpu
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
Megbízhatóság.
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
Nem kell operációs rendszer.
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
320 GB már elég, lehetőleg 8 GB.
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
eSata, HDMI, webkamera, USB 3.0
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
ThinkPad Edge E530
Dell Inspiron 7720
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Napokon belül.
(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Kizárólag új.

(#33389) Tikakukac válasza Shrike7973 (#33388) üzenetére


Tikakukac
titán

"0 találat" tizensokezer gép közül, ha minden feltételt kell teljesíteni.

Ha az árat elhagyom, akkor már lesz 431-től :DDD Viccet félretéve az eSata ma már nem menő, azt le kell adnod, amit meg is tettél, mert amiket írtál, azokban sincs.

Jó képekkel 7720. Rakatnék rá helyszíni garit és akkor az úgy jó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33390) premete válasza Tikakukac (#33389) üzenetére


premete
veterán

Az e-satával meg mi a bajod? Éppen azon keresztül írom lemezre az ubuntu 13.04-et, és a külső sata3 ssd-met is azon keresztül szoktam rákötni, gyorsabb, mint az usb3.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#33391) Pocok256 válasza premete (#33390) üzenetére


Pocok256
veterán

Gondolom csak annyi, hogy fölösleges :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#33392) Tikakukac válasza premete (#33390) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem semmi, sőt, én imádom, hogy 12 voltot adok a vinyónak esata-sata kábel be és már megy is a backup. 4 éve. Rohadt gyorsan. Épp azért írtam, hogy ma már nem menő ilyen egyszerű dolgokat meg portokat alkalmazni, vegyél USB átalakítót, dokkot meg amit akarsz. Bár igen, ezt kifejthettem volna, jah :B

szerk.: félreérthető volt, én is e-sata párti vagyok, hidd el. Csak a cinizmus, ugye, átkozott bajom, hogy képtelen vagyok rendesen írni, valamivel mindig felextrázom a mondataimat :DDD

Pocok256: USB3.0 mellett annyira már nem csillámcucc, de azért míg nem volt elterjedve, addig igencsak OP dolog volt. Ezért is vettem anno a Paviliont. Mocskos mennyiségű port volt rajta, mai szemmel is, sőt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33393) Pocok256 válasza Tikakukac (#33392) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen USB 3.0 miatt írtam én is, hogy mára igencsak feleslegessé vált.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#33394) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Nekem is van egy eSata-s winchesterem, de végülis USB-vel is megy.

Pontosan ez a bajom, úgy érzékelem, hogy nem fogom megkapni azt, amire vágom :( Minden nem fog teljesülni. External GPU-s megoldások léteznek? Talán 2009 fele olvastam itt prohardver-en egy fehér Fujitsu-ról, aminek olyan volt. Frankó lenne amúgy ilyen dokkolót szerezni, mert a GPU-t úgy is csak otthon asztalon használnám. Bár gondolom az speciális megoldás lenne, amit Linux alatt felejthetek el.

Amúgy a Dell Inspiron 7720 nem ugyanúgy konzumer, mint az Asus N56VZ?

(#33395) HATHAZ


HATHAZ
csendes tag

sziasztok, pár nap múlva ballagok a gimiből, és műszaki egyetemre szeretnék egy laptopot venni

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
kb 160 000-180 000 FT (plusz pár ezer forint még esetleg belefér)
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
a kijelző mérete teljesen mindegy, egy 15,6"-os is elég és az, hogy fényes vagy matt, annyira nem számottevő
(3) Notebook súlya?
a súlya nem számít
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
műszaki tanulmányok során szóba jövő 3D tervező programok és játék ( a lehetőségekhez mérten a legjobb teljesítménnyel)
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
egy ilyen árkategóriájú vételnél mindkettő fontos lenne, de talán inkább a megbízhatóság
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
amelyikkel a legolcsóbb
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
a HDD 500GB vagy attól több, a RAM pedig 6-8 GB (természetesen inkább a 8felé hajlok)
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…?
az alap kimenetelekre lenne szükségem, USB 2 és 3 as csatlakozók, Jack 3.5 mm, webkamera, VGA csatlakozó
még lehet benne, de nem létfontosságú: HDMI, beépített mikrofon... stb
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)

http://www.bestbyte.hu/termekek/53049/ACER_V3_571G_53218G1TMAKK_15_6_Intel_Core_i5_3210M_2_5GHz_8GB_1000GB_DVD_iro_Fekete_notebook.html

(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
június és augusztus között
(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
hosszú távra tervezek a laptoppal, úgy hogy inkább az új felé hajlok
használtra csak akkor neveznék be ha teljesen megbízható forrásból származik

lenne még pár további kérdésem is:

(k1)ha esetleg van két laptop teljesen azonos tulajdonságokkal úgy, hogy csakis a processzoruk különbözik kb. azonos órajelű 3xxx -es sorozatú i3 és i5, akkor megér a teljesítmény különbség az árban +(15000-20000) Ft-ot?

(k2)a videókártyák közül pedig ebben az árkategóiában az nVidia GT630M (2GB) környéki kártyák a jobbak, vagy a 6-7xxx-es sorozatú ATI kártyák?

(k3)több inteles processzor után láttam betűjeleket pl: i5 3xxx M vagy U... stb
ezek a betűjelek mit jelentenek?

[ Szerkesztve ]

(#33396) piRate_nEx válasza HATHAZ (#33395) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Lenovo Z500 vagy Lenovo Z500 + SSD

Szerintem a CPU is kelleni fog, de őszintén nem tudom, szóval lehet jobban megéri az i5 a Z500 esetében.

Játékra azért ne várj egy akkora nagy durranást, persze a mai játékokat még elviszi mediumon (kivéve Crysis 3).
Az itt vásárolható laptopokban lévő 635M egy átnevezett 630M, de bizonyára ezt is tudod. Ez a 7670M-el van párban, nagyjából azonos teljesítmény, de ha a gép többi részét nézzük, akkor a Z500-al jársz a legjobban. És később még lehet kelleni fog a CUDA mag, isten tudja milyen programokkal fogtok dolgozni. :)

M: mobil CPU
U: ulra alacsony fogyasztás - azért ilyet annyira ne nézz, ha az erő kell

The glass is already broken.

(#33397) SeniorTilla válasza piRate_nEx (#33396) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Így van, az U-s procik érezhetően lassabbak az M-es normál prociknál. És jóval olcsóbbak is az ilyennel szerelt gépek, mint az M-esek.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#33398) LaptopSystem

sziasztok

egy felhívást szeretnék tenni,hogy még véletlenül se rendeljen innen senki: STOP-LINEA TRANS Kft.

de Itt a Weboldal is

csináltam egy próba rendelést egy ilyet rendeltem mindenkit szeretnék tájékoztatni,hogy próba rendelés volt részemről, ugyanis tisztában vagyok az árakkal és ugye bár ez éppen az a kategória,hogy túl szép,hogy igaz legyen!

Nos, leadtam a rendelést,majd ezt követő harmadik napon meg is jött a csomag, amit már eleve fenntartásokkal vártunk :)

csönget a postás, kimegyek, - STOP-LINEA TRANS Kft-től jött csomagja, 59500 forint lesz a fizetendő összeg- mondja a postás, erre én, -szabad egy pillantást vetnem arra a csomagra?- válasz igen, de nem bonthatja ki! ok értettem,megmozgatom a csomagot, eleve gyanúsan könnyű volt egy dobozos új laptop súlyához képest (na aki egy Iphone5 -őst rendel annak esélye sincsen ezt súly alapján kiszűrni), forgatom a dobozt össze-vissza, próbálok belesni a ragasztásoknál, és láss csodát, az alsó résznél aki csomagolta ezt a kedves csomagot, nem végzett rendes munkát, mert a ragasztás el volt csúszva, simán be lehetett látni rajta, és amit ott láttam, az igazán meglepett(egy tört tégla volt a dobozban,megjegyzem ha egész lett volna benne talán hihető is lett volna súly alapján), hogy a mai világban, 2013-ban,hogy-hogy nincsen rács mögött az, aki ilyen csalásokkal károsítja meg az embereket?!

Túl szép,hogy igaz legyen a gyanúsan alacsony ár ezt eredményezi,én egy próbavásárló voltam, aki eleve nem vette volna át a megrendelt csomagot, de gondoljunk bele, hány ember naivitásának köszönhetően, ezek az emberek szépen megszedik magukat!

Ezt a felhívást azért írtam,hogy egy kis összefogással ezeket az embereket rács mögé lehetne juttatni,ki ért velem egyet?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#33399) Chaser válasza LaptopSystem (#33398) üzenetére


Chaser
titán

Ezt csalásnak hívják, feljelentést kell tenni. Többrendbeli, úgyhogy bűncselekmény. Köszönet az infoért :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33400) LaptopSystem válasza Chaser (#33399) üzenetére

már megettük :K

várom a további károsultakat többen nagyobb eredményt érünk el ellenük :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.