Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#23951) _adaml21_ válasza G-lader (#23949) üzenetére


_adaml21_
őstag

[link]

Ezt is érdemes megfontolni. Garanciában mindenképpen jobb, mint egy Lenovo, vagy egy HP, vagy bármi más.

[ Szerkesztve ]

(#23952) premete válasza _adaml21_ (#23951) üzenetére


premete
veterán

Nem is tudtam, hogy Mosqu!to tud áfás magyar számlát adni. :)
Persze, egyébként jók a cuccok/árak, én is rendeltem már tőle.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#23953) brumi1024 válasza _adaml21_ (#23951) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen ezt is érdemes lehet megfontolni. A Thinkpad jobb minőségű ugyan, de ez meg jobban belefér a keretbe.

(#23954) _adaml21_ válasza premete (#23952) üzenetére


_adaml21_
őstag

Utólag vettem észre én is, javítottam is! :)

(#23955) Aflamin válasza brumi1024 (#23950) üzenetére


Aflamin
tag

Csak ezekben nincs a kért HDMI csatoló, csak Displayport, ha jól láttam...............

(#23956) brumi1024 válasza Aflamin (#23955) üzenetére


brumi1024
veterán

Az igaz. Ha létfontosságú a HDMI megléte akkor ott az 5430, de ha jó a displayport is(létezi átalakító és kábel is) akkor továbbra is jobb választás lehet a T430i.

(#23957) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok! Használ itt valaki Fujitsu Lifebook UH552-öt? Esetleg LH532-öt?

[ Szerkesztve ]

(#23958) G-lader válasza G-lader (#23949) üzenetére


G-lader
tag

Sziasztok!

Amit még nem írtam, hogy a Samsung nagy előnye sztem a hybrid winyó, azaz SSD+hagyományos combó, szóval vagy ilyen Winchesteres gép kéne vagy ha nem is ilyen de 7200RPM-es.

HDMI mindenképpen kell, hogy TV-re simán rá tudjam kötni.

[ Szerkesztve ]

(#23959) premete válasza G-lader (#23958) üzenetére


premete
veterán

Azért azt se feledd, hogy anyaghasználatban, garanciában a samsung sehol nincs egy üzleti Dell/HP/Lenovo mellett.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#23960) G-lader válasza premete (#23959) üzenetére


G-lader
tag

HP-t soha többet, volt velük tapasztalatom, Dell, Lenovo jöhet, bár designra inkább a lenovo áll hozzám közel, Dell annyira nem tetszik, de persze ez a legutolsó szempont.

(#23961) debi


debi
tag

Tiszteletem!
Egy nőnemű ismerősöm keres magának hűséges útitársat! (ne legyen fekete kocka)
Körülbelül 130k a keret, (oprendszer nélkül is jöhet).
Egy könnyen hordozható gép kéne. (13" vagy 14", lehet fényes/matt is, legyen könnyű)
Nem lenne túlságosan molesztálva: általános netezgetés, skype (mikrofon-webkamera), office.
Ezek viszont megbízhatóan és villámgyorsan menjenek rajta.
Esetleg linkelhetnétek több gépet is, hogy lehessen válogatni.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#23962) runner 125 válasza debi (#23961) üzenetére


runner 125
nagyúr

Thinkpad L430

mod.

Még: E330, S300

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23963) debi válasza runner 125 (#23962) üzenetére


debi
tag

Köszönöm a gyors választ!
Elég "üzleti" a kinézetük, de gondolom a "csajosak" nem ennyire megbízhatóak.

(#23964) piRate_nEx válasza runner 125 (#23962) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Vegyen már valaki egy S300-at!!! :D Kíváncsi vagyok egy véleményre.

debi: Ha lányos kell, akkor szerintem az S300 / S400 vonalon kell keresgélni.

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#23965) runner 125 válasza debi (#23963) üzenetére


runner 125
nagyúr

A kategóriában ezért a pénzért, minőség/teljesítmény arányt figyelembe véve ezek a legjobbak.
L430 a legtutibb, utána az E330 és az S300.

Inkább vegyen egy ilyen üzleti(es) gépet, ami strapabíróbb lesz, mintsem egy trendi, kikönnyített gagyi consumert.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23966) debi válasza runner 125 (#23965) üzenetére


debi
tag

Jogos! Még egyszer köszi.

(#23967) thesound


thesound
őstag

Az első hsz-ban lévő kérdésekre próbálok válaszolni:

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban? 150.000
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt? 15,6; nem kell full hd; matt (ha van még ilyen)
(3) Notebook súlya? nem szempont, nyilván ne legyen 20kg
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)? net, adóbevallás, mail, youtube, kis film, e-mail
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény? megbízhatóság
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred? win7 (win8 nem)
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége? ~320gb hdd; 3-4GB RAM
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) webkamera legyen, 3 usb, dvd olvasó, vga/hdmi
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2-3 héten belül

"Nagyi" notebook kellene, de ne hulljon ki a hajam, ha gond van vele :)

Köszi a tippeket.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#23968) btudos válasza thesound (#23967) üzenetére


btudos
veterán

Fujitsu Lifebook A532 + Win7

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#23969) runner 125 válasza thesound (#23967) üzenetére


runner 125
nagyúr

A532, ProBook

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23970) trm8904


trm8904
csendes tag

Nem akarok duplikálni, de úgy tűnik elveszett az előző hsz-em a rengetegben...

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban? Max bruttó 130.000 Ft
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt? Kijelző legyen min. 14"
(3) Notebook súlya? Lehetőleg minél könnyebb
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)? Munka, ezen belül: Photoshop, Office, Internet, Wordpress és más CMS rendszerek, ha néhány játék fut rajta nem hátrány, de nem arra veszem
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény? A megbízhatóság
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred? A FreeDOS is jó
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége? min. 320 GB HDD és min. 4 GB RAM
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) webkamera legyen, lehetőleg HMDI és USB 3.0 is
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni) [link]
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Lehetőleg egy hónapon belül megvenném

(#23971) Chaser válasza trm8904 (#23970) üzenetére


Chaser
titán

Fujitsu A532. Ha játék dominánsabb lenovo G580AH. pentium+GT630/635-tel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23972) btudos válasza trm8904 (#23970) üzenetére


btudos
veterán

Ha lesz játék akkor Lenovo G580, ha nem lesz játék akkor a fentebb linkelt Fujitsu A532 jó lehet.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#23973) Chaser válasza btudos (#23972) üzenetére


Chaser
titán

Nem beszéltünk össze :N ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23974) spyduck válasza piRate_nEx (#23964) üzenetére


spyduck
nagyúr

Éppen az S400-at tesztelem. Mire vagy kíváncsi?

(#23975) London26 válasza spyduck (#23974) üzenetére


London26
tag

S400-nak van billentyű világítása?

(#23976) runner 125 válasza London26 (#23975) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nincs.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23977) tween válasza spyduck (#23974) üzenetére


tween
őstag

anyaghasználat,melegedés,billentyűzet...

(#23978) AxBattler válasza spyduck (#23974) üzenetére


AxBattler
félisten

Én az akkuidőre is kíváncsi lennék!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23979) spyduck válasza AxBattler (#23978) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jelenleg a GT635-öt tesztelem a HD7670m-el. Az S400-at eddig csak külsőleg nézegettem, meg feltelepítettem a Win7-et. Billentyűzet jó, touchpad rossz. Melegedést nem tapasztaltam még, az akkuidő viszont biztos nem lesz sok. Remélem holnap este már rendesen neki bírok ülni...
Anyaghasználat nem a legjobb bár rossznak se nevezhető. Az biztos, h ilyen áron nincs alternatíva.

A G580-ra viszatérve. A VGA picit gyöngébb mint az Y500-ban :DDD Fura az után ezen játszani :)

[ Szerkesztve ]

(#23980) roccat


roccat
csendes tag

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban? ~ 400.000 FT
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt? mindegy
(3) Notebook súlya? mindegy
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)? játék
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény? mindegy
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred? mindegy
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége? SSD fontos lenne
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) mindegy
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni) msi gt 60,70 asus rog gepek
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás? hamarosan

otletelek tanacsokat szivesen varom
koszonom

(#23981) btudos válasza spyduck (#23979) üzenetére


btudos
veterán

TP Edge E430 nem alternatívája az S400-nak?

Azért G580 az Y500 után... Nem irigyellek :DDD

roccat: Írtál árkeretet meg felhasználást. De azért legalább egy méretet mondhatnál. Egyébként Dell Precision ha a minőség és a gari fontos, vagy Asus G-széria ha tényleg a gamer kategória a cél.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#23982) runner 125 válasza btudos (#23981) üzenetére


runner 125
nagyúr

Vagy Y500.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23983) spyduck válasza btudos (#23981) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az E430 egy kamu üzletigép az S300 pedig egy kamu ultrabook. Nem egy kategória, éppen ezért össze se lehet hasonlítani. Viszont egyiknek sincs alternatívája.

(#23984) thomeef válasza roccat (#23980) üzenetére


thomeef
őstag

Az ingatlanirodába sem úgy mész be, hogy van 120milkám, kérnék egy családi házat amiben vannak szobák, minden más mindegy. Ha értelmes tanácsot szeretnél, ne ilyen belesza*om módon kérd azt.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#23985) spyduck


spyduck
nagyúr

Nos a G580 kapcsán. A GT635 tényleg nagy kamu. Egy az egyben ugyan azokat az FPS számokat kapom, mint korábban a GT630-nál. De, h fokozzam a HD7670M-el is azonosak az FPS számok. Szóval aki a HD7670M vagy GT635 között vívódik ne tegye, mert dettó ugyan az.

Ja és GT635 esetén tök8, h B960 vagy i5, legalább is a játékok esetén. Mondjuk ezt eddig is sejthettük. Az SSD viszont odavág neki. B960 + GT635 + SSD - na ez egy kajak konfig :)

[ Szerkesztve ]

(#23986) roccat válasza btudos (#23981) üzenetére


roccat
csendes tag

17" ben gondolkodom

(#23987) Maksifül válasza _adaml21_ (#23939) üzenetére


Maksifül
senior tag

Nagyon köszi, de mindenképpen újat akar, úgyhogy valszeg Inspiron 5520 lesz a delikvens. :)

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#23988) spyduck válasza spyduck (#23985) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kiegészítem, a HD7670M picivel erősebb :)

(#23989) brumi1024 válasza roccat (#23986) üzenetére


brumi1024
veterán

Precision M6600 szerintem egy jó választás lenne, de a G75(VX, gtx670mx-el) sem rossz. Hardverben nagyjából hasonló szinten vannak(prociban picit erősebb a g75(mert újabb), de ez sokat nem számít ezen a szinten játékra, gpu-ban hasonló a kettő, lehet pár százalék eltérés a g75 javára). Egyébként minden másban sokkal jobb a Precision: gari, burkolat/összeszerelés minősége, kijelző, support, tudom nem mindenkinek számít annyira de pl wifikártyája is jobb, egyszerűbben bővíthető, illetve cserélhető a gpu-ja akár 7970m-re is, ja és könnyebb ezek ellenére a Precision mint a G55(ami a 15"-os játékos Asus), ami kb a vicc kategória :DDD .

Egyetlen ok, amiért hasonló áron vannak az az, hogy az M6600-nak itt az utódja, de abból hasonló teljesítmény valahol 600k környékén kapható.

[ Szerkesztve ]

(#23990) AxBattler válasza spyduck (#23979) üzenetére


AxBattler
félisten

Benyomódásra hogyan reagál? Melyik konfiggal teszteled?
Bocs, hogy ennyit kérdezek, de az S300 bejövős...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23991) spyduck válasza AxBattler (#23990) üzenetére


spyduck
nagyúr

Most körbetapogattam, semmi olyat nem érzek ami az átlagnál rosszabb lenne.

(#23992) spyduck válasza AxBattler (#23990) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az összképhez viszont használnom kell legalább 1 hétig. Azt viszont bármelyik gyártó beismeri sztem, h a Lenovo-val nem lehet versenyezni. Szóval nem kell meglepődni :)

(#23993) mulatosdj válasza spyduck (#23988) üzenetére


mulatosdj
tag

Hogy gondolod a g580 és a dell 7520 azaz 7730 vga-val megér annyival többet az a gép! Játék lényeges!

(#23994) B-L-A-C-K válasza mulatosdj (#23993) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha csak a játékot nézed akkor nem...

(#23995) mulatosdj válasza B-L-A-C-K (#23994) üzenetére


mulatosdj
tag

Nagy munkát nem végzek vele! Netezés,filmezés max egy kis szövegszerkesztés. Egyetemista vagyok és annyira nincs nagyon szükségem annyira erős gépre.

(#23996) piRate_nEx válasza spyduck (#23974) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Így konkrétan semmire, majd a tesztet megvárom. :) Bár ilyen játékos lelkű embernek, mint nekem, biztosan nem lenne jó. :DD

Csak azért érdekel, mert külsőre nagyon bejön, a billentyűzet a G580-ban is ugyanaz, és nagyon pöpec.
Itthon nálunk is sorra járnak át a laptopok, aztán néhol már a hányinger kerülget, hogy mennyire horpadozik. :D Például jelenleg egy Asus X55A.

The glass is already broken.

(#23997) B-L-A-C-K válasza mulatosdj (#23995) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha csak a játékot nézzük akkor nem ér annyival többet, mert játékok alatt nincs annyira nagy eltérés hogy megérje, viszont ha a többi dolgot is nézzük akkor már lehet megéri...Mivel erősebb proci, nagyobb tárhely, minőségibb anyaghasználat, +1 évvel több gari stb...

Viszont itt neked kell mérlegelned, megéri neked ezek a pluszok a plusz pénzt.

(#23998) mulatosdj válasza B-L-A-C-K (#23997) üzenetére


mulatosdj
tag

Értelek én és azért is kérdem! Mert ugye azt az 50-60 ezret eltudom költeni másra is :)

(#23999) spyduck válasza mulatosdj (#23993) üzenetére


spyduck
nagyúr

Amikor nálam volt a 7520, akkor a Crysis 2-t kipróbáltam rajta, szépen ment és jobb volt mint a HD7670M, de FPS számításokat nem végeztem. A 7520-nak az opcionális i7, a matt 1920x1080-as kijelző és a 3 év garancia miatt van nagy előnye. Ha ezek nem számítanak akkor 3521/5521-es Inspiron és a G580 is tökéletes választás.

(#24000) mulatosdj válasza spyduck (#23999) üzenetére


mulatosdj
tag

Köszönöm szépen a választ! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.