Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#23801) Chaser válasza DNReNTi (#23799) üzenetére


Chaser
titán

Igen, ez erőforrás igényes. Ehhez nem árt sok ram, jó vga, jó cpu. Ha ilyeneket sűrűn csinálsz na meg visszatermeli az árát akkor persze 4 magos i7, ártani nem fog az biztos:) Viszont annak nézz utána, firegl vagy quadro fekszik-e jobban a PS-nek, firegl-t több minden nem szereti annyira mint a quadrot.

adamlukacs: Ha mást nem kinti webshopból vagy bayen biztos találsz hozzá. Más kérdés, hogy gyári akku valszeg 30k körül lesz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23802) DNReNTi válasza _adaml21_ (#23800) üzenetére


DNReNTi
őstag

Létezik hozzá:
DELL
eBay

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#23803) Laszmen


Laszmen
aktív tag

Sziasztok!

Noti vétel előtt állok,és érdekelne a ti véleményetek is a 2 laposról, illetve ti melyiket ajánlanátok teljesítmény/ár arányban! Leginkább Multimédiára használnám,HD filmek,nem utolsó sorban pár játék ha elindul rajta, az sem hátrány! Köszönöm előre is!

Lenovo G580AH Brown 59-355625 FD 2Y 8GB

Pentium B960 (2200)
2048 MB NVIDIA GF GT635M
4096 (DDR3) MB

122.000Ft(Bruttó)

Illetve:

HP Pavilion G6-2013SH B6W25EA FD

AMD A6-4400M (2600)
4096 (DDR3) MB
1024 MB AMD Radeon HD 7670M

127.000Ft

:R

[ Szerkesztve ]

(#23804) Chaser válasza Laszmen (#23803) üzenetére


Chaser
titán

G580. De hol 122k?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23805) Laszmen válasza Chaser (#23804) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Bocsánat! A 8gb-os verzió 127k, a 4gb-os a 122K-s :)

(#23806) DNReNTi válasza Chaser (#23801) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igen a Quadro-kat jobban szeretik a munkás programok. Bár a CS6 csomag már elvileg támogatja az OpenCL-t viszont nem derült ki egyértelműen hogy csak 1.2-től vagy a korábbiakat is. Az M5950-ban 1.1 van. Ennek ellenére is jobb választásnak Tűnik a FirePro. Gyorsabb, nagyobb számítási teljesítményű, fele annyi video RAM-mal. Bár szerintem az 1GB is bőven elég. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#23807) Laszmen válasza Chaser (#23804) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Egyébként engem ami nagyon zavar ebben az árkategóriában, az a B9XX szériás Intel processzor, nem vagyok benne biztos, hogy ez elegendő e az én elvárásaimnak.. :)

(#23808) _adaml21_ válasza DNReNTi (#23802) üzenetére


_adaml21_
őstag

Tisztában vagyok vele, hogy létezik, amire a kérdésem irányult inkább, hogy itthon hol lehet megvenni? :D

(#23809) DNReNTi válasza _adaml21_ (#23808) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az M4600-14 9 cellással van alapból pl itt. Bár ez i7 procival. :(

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#23810) Chaser válasza Laszmen (#23807) üzenetére


Chaser
titán

140k-ért kapsz i3-mast. 1ébként meg elég a pentium. Ha pörgést akarsz akkor SSD.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23811) Kodiak88


Kodiak88
tag

Üdv! Azért ide írok, mert ez a topik pörög a legjobban laptopos témában. Packard Bell TM85-JN-503HG
típusú laptopom van, ennek a tuning lehetőségeiről szeretnék érdeklődni (CPU, RAM SSD?...stb). Kicsit fel szeretném frissíteni, mert újat venni most nem fér bele a kereteimbe. Leginkább munkára használom, játszani nem nagyon szoktam rajta. Programokból leginkább AutoCAD-t, Acrobat-t, és Office-t használom. Tudnátok tippeket adni hogyan oldható meg egy ilyen művelet, vagy hol foglalkoznak ilyennel? A válaszokat előre is köszönöm!

(#23812) Tim82 válasza Gergő_ (#23772) üzenetére


Tim82
nagyúr

nem tudom. a mostani gépemmel(6910p) a kijelzővel van gondom(vagy a szememmel?) Mióta iMacen használom a photoshoppot azt hiszem egy hasonló kijelzőre van szükségem. Lehetségem ebben a gépben a kijelző cserélni vajon értelmes áron?

Milyen iMac? 2009 óta mindegyik iMac-ben IPS/PVA panel van, az azelőttiekben a 17"/20" modellek azért TN panelesek voltak. (Itt meg tudod nézni.) A 6910p-ben biztosan TN panel van, tehát igen, gyengébb a képminőség valószínűleg egy újabb iMac-hez képest. Cserélni nem tudod jobb minőségű panelra benne.

webkamera, erős ház. legalább 5 óra akkuidő, magyar kiosztású vagy hasonló vagy arra könnyen cserélhető billentyű. Synaptics touchpad, esetleg 3g modem vagy bővíthetőség, ujjlenyomatolvasó esetleg. legalább 3 usb

Szerintem ennek leginkább a high-end workstation notebook-ok (Dell Precision, HP Elitebook 87xx, Thinkpad W5xx/W7xx) felelnek meg, azokban a kijelző is elfogadható lesz (vagy IPS, vagy jobb minőségű TN). Viszont ezek nagy valószínűséggel túlnyúlnak a kereteden (még ha nem is írtál most összeget). Költséghatékony megoldásnak tudnék mondani egy Thinkpad X200-at (esetleg X201-et) + 8 GB RAM-ot + eBay-ről AFFS kijelzőpanelt bele. Esetleg dokkolót hozzá + egy 24" IPS/PVA monitort is érdemes fontolóra venni, még mindig számottevően kevesebből kijössz, mint egy IPS paneles workstation noti, valamint garantált a legalább 5 órás akkuidő.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23813) Tenken válasza Kodiak88 (#23811) üzenetére


Tenken
őstag

Mit szeretnél tuningolni? Van valami konkrét elképzelés,vagy csak úgy kicsit lassúcskának tűnik?
Sok választási lehetőséged nincs. SSD-t tudsz tenni bele, ami érezhető lesz, meg esetleg bővítesz ram-ot és csinálsz egy ramdisk-et a sokat töltögető szoftvereknek...
Ezek nem nagy dolgok, akinek kis affinitása van az IT-hez simán megoldja.

(#23814) Laszmen:

Igen, és ha azt nézed, akkor még mindíg nem lesz benne ssd. :)
Ez egy olyan fejlesztés ami alap kéne legyen lassan.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#23814) Laszmen válasza Chaser (#23810) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Értem! Igen, nézegettem, de tesztek alapján valamelyik I3-as gyengébb mint egy 970,vagy 980-as Pentium, de elgondolkodtató amit írtál, SSD jó ötlet, bár ha azt nézzük hogy ha az SSD árát hozzárakom a vételárhoz, már kapok egy I5-öst,,vagy egy közepes I3-as cpusat..

(#23815) Kodiak88 válasza Tenken (#23813) üzenetére


Kodiak88
tag

Konkrét elképzelésem nincs, kicsit gyorsítani szeretnék rajta, csodákat úgysem lehet művelni vele gondolom (pl vga csere). Akkor az a legegyszerűbb ha keresek egy boltot ahol jó áron vannak az alkatrészek és be is szerelik őket?

(#23816) btudos válasza Kodiak88 (#23815) üzenetére


btudos
veterán

Akkor SSD és kész. Annál komolyabb gyorsulást semmi nem fog hozni.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#23817) panpeter92


panpeter92
tag

Hali
Érdekelne, hogy egy 3 éves MSI ex627 laptopot mennyiért tudnék eladni? Nincsen kifejezett baja, sőt, egyedül a képernyőjén van egy kis hiba.

(#23818) Chaser válasza Laszmen (#23814) üzenetére


Chaser
titán

i5-öst még azért az árért nem kapsz. ugyanakkor i5 sem jobb az i3-nál csak elenyészően, 2 magos csak +2HT mint i3. SSD-t viszont minden helyzetben érzed, erősebb cpu-t csak cpu igényes műveleteknél. Ezeknél a vga-knál bőven elég pentium. aminél már érezhetnéd az i3 adta HT előnyeit, az a gép 230k-tól kezdődik.

Kodiak88: SSD-t meg ramot bele.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23819) DNReNTi válasza panpeter92 (#23817) üzenetére


DNReNTi
őstag

Pontos konfiguráció és a kis hiba kérdése. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#23820) panpeter92 válasza DNReNTi (#23819) üzenetére


panpeter92
tag

Intel Core2DuoT6600 (2.2GHz), 16WXGA kijelző, 4 GB DDR2 memória, 500 GB WD merevlemez, Ati Mobility Radeon HD4570 (512 MB) VGA, DVD R/RW DVD-író, BGN WLAN, Firewire, kártyaolvasó, LAN, HDMI, eSata, Bluetooth 3X USB, 4400 mAh akkumulátor, 2.7 kg, webkamera, ujjlenyomat érzékelő
Van egy kisebb folt rajta, azt hiszem kicsit megvan karcolva, ahogy lecsukódott mindig, a touchpad feletti műanyag rész miatt.

(#23821) Tim82 válasza panpeter92 (#23820) üzenetére


Tim82
nagyúr

Fáradj át ide (csak számolj azzal, hogy kb. 1-2 napos átfutási idővel kapsz választ, mert az árazást végző ármester el van havazva általában): Notebook beárazós topik.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23822) Borote válasza piRate_nEx (#23792) üzenetére


Borote
addikt

Nagyon úgy néz ki.
A 77xxM sorozat lesz az egyetlen, ami az 512 számolóegységes GCN magra épül.
Az eddigiek alapján úgy tönik, hogy 87xxM és attól lefelé 384 számolóegységgel fognak dolgozni, ami gyakorlatilag az előző széria felváltására éppen elég - persze órajelet lehet emelni, mert bírja, de szerintem a Kepler-rel nem tud majd labdába rúgni.

(#23823) panpeter92 válasza Tim82 (#23821) üzenetére


panpeter92
tag

Értem, köszi

(#23824) Krisinto


Krisinto
őstag

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
(3) Notebook súlya?
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

1. 90.000 jó magyar forint
2. mindegy
3. mindegy
4. Némi játék. CS:GO, CoD2 esetleg 4, HD filmek, szövegszerkesztés
5. erről nem tudok nyilatkozni
6. Ez is mindegy, mert megvan ami kell rá.
7. Ez is mindegy, mert 1,5 TB van külső HDD ként. Ram: ami a HD filmekhez elég.
8 HDMI legyen rajta webkamera, USB kimenetek
9. Eddig nem nagyon nézegettem....de időtálló legyen és viszonylag fejleszthető, ha van benne 2gb ram és lehet bele venni még +2-t akkor nincs gond. Elég a 2.
10. Nyárig meg szeretném venni.

Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv:
K.

(#23825) andreijj


andreijj
tag

Sziasztok!

Az egyik cimborám noti vásárlás előtt áll, elcsábította az auchan alábbi ajánlata:
Ezzel az a baj, hogy a letölthető újságban mintha 7370 videokari lenne a 7730 helyett, ami azért nem mindegy (ha 7730, 8gb, 1tb, akkor jó választásnak tűnik ez is, igaz a proci képességeivel vannak fenntartásaim).
Általános használatra lenne a gép (játék is fontos), én a fórum olvasgatása miatt is ezt a gépet ajánlottam az auchan-os helyett: g580 ah i3
Mit gondoltok, jobban jár a g580-al?

Ezer köszönet, további jó hétvégét!

(#23826) btudos válasza Krisinto (#23824) üzenetére


btudos
veterán

Egyrészt 90-ből nincs normális gép (bővíthető pláne nem, inkább vegyél asztalit), másrészt gyere vissza 4 hónap múlva, akkor lesz értelme erről beszélgetni. (bár nagy pénzt tennék rá, hogy 90-ből akkor se lesz értelmes gép)

andreijj: Abban a gépben kizártnak tartom hogy HD7730m legyen, de a proci miatt amúgy se venném meg.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#23827) Tikakukac válasza andreijj (#23825) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindenképp G580. A fentebb linkelt procija pláne HDD-vel nagyon húzós már.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23828) Chaser válasza andreijj (#23825) üzenetére


Chaser
titán

G580

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23829) Krisinto válasza btudos (#23826) üzenetére


Krisinto
őstag

Asztali van...2-is, ezért akarom eladni az egyiket...
És helyette venni egy laptopot.

(#23830) btudos válasza Krisinto (#23829) üzenetére


btudos
veterán

Vegyél inkább egy használt üzletit (pl. Lenovo Thinkpad T400-T500 ATI VGA-val), újonnan enyiből csak rosszul járhatsz.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#23831) andreijj válasza Tikakukac (#23827) üzenetére


andreijj
tag

Kösz a megerősítést mindenkinek!! Néztem notebookchecken én igencsak elkerekedett a szemem a 7730 láttán, de azért elég kemény ha az üzletben is így van kitéve, benne meg 7370 lapul... :U

(#23832) mulatosdj válasza andreijj (#23831) üzenetére


mulatosdj
tag

Jó kártya nem a 7730?? Veri a gt635 meg a 7670et?

(#23833) btudos válasza mulatosdj (#23832) üzenetére


btudos
veterán

Jobb mint a másik kettő, de a lényeg az volt, hogy az adott gépben valószínűleg nem az van.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#23834) mulatosdj válasza btudos (#23833) üzenetére


mulatosdj
tag

Én azt értem! :)

(#23835) piRate_nEx válasza andreijj (#23825) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Kemény, elég nagy ferdítés az a 7730M a 7370M helyett. :C

The glass is already broken.

(#23836) bubi92


bubi92
őstag

Hejho

Barátom szeretne venni notit.
15,6-os méret. internet,film nézés, zene hallgatás, játékok, néha egy kis sonyvegas, ill ps. használatra.
milyen gépeket ajánlanátok, a következő árkategóriában. 200ezer, 250k, és végül ha 300ezer lenne a határ.

(#23837) brumi1024 válasza bubi92 (#23836) üzenetére


brumi1024
veterán

Például:
200k: HP Probook 4540s+SSD, Dell E5530+SSD.
250k: Dell Latitude E6530.
300k: Dell Precision M4600+SSD.

[ Szerkesztve ]

(#23838) runner 125 válasza bubi92 (#23836) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kisebb ársávban még ezek, plusz a 7520, vagy 350-ért ez a Precision.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23839) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Szerintetek mekkora különbséget jelentene egy NVS 5200 (1GB DDR5) az integrált iHD 4000-hez képest?
Azért gondolkodom a diszkrét VGA-n (Latitude E6530-ról van szó egyébként), mert használok 3D-s gépészeti szoftvereket (SolidWorks, Pro/Engineer), illetve néha játszok is pl FIFA-val (tehát ilyen crysis, meg hasonló gépzabáló játékokat nem játszom).
Viszont állítólag már iHD 3000-en is elfutottak az általam említett szoftverek, illetve mennyire lenne alkalmas játékra ez az üzleti szériás VGA? Ha nem hozna jelentősebb teljesítménybeli előnyt az inteles megoldással szemben, és ha jobban melegedne miatta a gép/többet fogyasztana nyugalmi állapotban, akkor én maradnék az integrált mellett, bár úgy tudom, támogatja az Optimust, így az esetek 80%-ában csak az iHD menne. Esetleg valakinek tapasztalata az NVS-el?

(#23840) btudos válasza _adaml21_ (#23839) üzenetére


btudos
veterán

Optimus miatt nyugalmi állapotban csak az integrált menne, szóval csak akkor menne a dGPU mikor szükség van rá/amikor Te úgy akarod.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#23841) brumi1024 válasza bubi92 (#23836) üzenetére


brumi1024
veterán

Hoppá, most veszem észre játékok is lennének. Milyen szintűek, milyen igényekkel? (COD2 fusson jól, vagy BF3 ultrán minimum 60fps? :) ) Mert akkor 200k alá még mehetnek azok amiket runner 125 ajánlott, 250k-s keretbe még beleférhet egy i5-ös Y580, vagy egy matt 1080p-s 7520. 300k-s keretbe beleférhet még ez az Y500 is. Ezeknél jobb minőségűek(és jobb garanciájúak) a fentebb ajánlottak, de hardverben ezek az erősebbek. Ezért számít, hogy milyen szintű játék lesz.

Más: Elég jó áron van ez az i5-ös, win7-es T530. Talán még a hardveraprós Mosqu!to féle E6530-nál is jobb vétel, tekintve, hogy ez számlás, nem refurbished.

[ Szerkesztve ]

(#23842) btudos válasza brumi1024 (#23841) üzenetére


btudos
veterán

Ez a T530 hogy a fenébe lehet ennyi? :Y

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#23843) brumi1024 válasza btudos (#23842) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem tudom, most találtam tök véletlen miközben y580-akat kerestem. Elég komoly ár :Y

(#23844) runner 125 válasza brumi1024 (#23841) üzenetére


runner 125
nagyúr

T530-nak tényleg jó ára van, csak kár, h nincs ezeken numpad. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23845) Chaser válasza brumi1024 (#23841) üzenetére


Chaser
titán

Magyar + billentyűzetmegvilágítás
Ennyiért ha nem írták el Yooo, bár gyanús hogy elírták.

szerk: Jövő 7en megyek Kmétre, megsasolom ha van az üzletben. Kíváncsi vagyok a kijelzőjére. De ivy i5+W7, + backlit bill ennyiért? Sztem elírás.

runner 125: Az Y500-akra 3 év gar van nem?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23846) btudos válasza Chaser (#23845) üzenetére


btudos
veterán

Valószínűleg egy százassal elírták, de ez nem változtat azon a tényen, hogy most ennyiért meg lehet rendelni. :P

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#23847) Chaser válasza btudos (#23846) üzenetére


Chaser
titán

Megrendelheted, azt mondják out of stock..majd 2 nap múlva értesjtenek hogy érkezett, de 100k-val drágább. Kéred-e. És ez így teljesen legális. Ha benn vagy a boltban és rajta van a 2xx k akkor viszont oda kell adniuk.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23848) runner 125 válasza Chaser (#23845) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, aprómban hibásan lett becopyzva a 2 év, javítottam köszi - ha, emiatt írtad.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23849) Chaser válasza runner 125 (#23848) üzenetére


Chaser
titán

Igen emiatt, nem akartam a hirdetésbe írni. így biztos jobban rácuppannak:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23850) Dhampir válasza btudos (#23846) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem írták el. Három másik üzletben is ennyibe kerül a 2429 CTO számmal.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.