Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#20951) Borote válasza vand (#20948) üzenetére


Borote
addikt

Neeee, a 20GB-os gyorsítócache az nevetséges, inkább vegyél majd később SSD-t a Lenovo-ba.
Az a kicsit erősebb processzor az majdnem kétszeres különbséget jelent, azért ezen a szinten ez még érezhető.
Az elsőben a dGPU az HD4000.

(#20952) Notebook2012 válasza vand (#20948) üzenetére


Notebook2012
tag

Ha már ennyi pénzt szánsz rá, akkor javaslom inkább az Ideapad G580 vagy Lifebook A531 modelleket. Sokkal jobbak!

(#20953) Firpo válasza Notebook2012 (#20949) üzenetére


Firpo
tag

Nyilván nem egy Latitude, de kétszer is meggondolom, hogy mire adom ki a pénzem.

csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot...

(#20954) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Olyan laptopot, notebookot szeretnék, ami nagyon bírja a strapát, munkahelyi környezetbe kellene, tehát a grafikus képességek nem annyira számítanak.
A lényeg, hogy viszonylag nagy kijelzővel szerelt, könnyen kezelhető, erős, massziv gép kellene.
Rendszer: mindegy, linuxnak örülnék a legjobban.
Szerintetek melyiket érdemes választani?
Árban olyan ~ 100 E FT, mehet fölé is kicsivel.
:R

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#20955) premete válasza Firpo (#20950) üzenetére


premete
veterán

Mondjuk én is inkább az Inspiront venném, nem állítom, hogy mindegyik teszt hibás, vagy azt részesíti előnyben, aki jobban tejel, bár ilyen is előfordul. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#20956) Firpo válasza premete (#20955) üzenetére


Firpo
tag

Jah cirkusz az egész világ :D de azért köszi a választ.

csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot...

(#20957) matepalfi


matepalfi
aktív tag

Üdv!
Laptop vásárlás előtt állok. Maximum 130000Ft-om van rá.
amire lenne: alap dolgok, netezés, stb, játék cod 4, counter strike source. erre kellene egy megbízható lapos

(#20958) Swami


Swami
senior tag

Döntenem kellene, segitsetek!
Acer V3 vagy Samsung 350 V (Windows 8) illetve
HP Pavilion DM4 vagy HP G6-2168SA vagy Samsung R 540. (Windows 7).
Árban és tudásban majdnem azonosak, de hátha (biztosan) okosabbak vagytok, mint én és tudtok esetleg hibákról az egyes készülékek esetében.
Jómagam az elsőre hajlok, talán a hang miatt (Dolby home theatre b3 sound system), talán a márka miatt.
Általános használatra kell, nem játszom PC-n.
Köszi!!!

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#20959) btudos válasza Swami (#20958) üzenetére


btudos
veterán

Az 1. hsz. alapján kérlek pontosíts a feltételeken, mert így látatlanban, a listát átfutva megmondom hogy tudunk mondani olyan gépet ami mindegyiknél jobb.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#20960) vand válasza Notebook2012 (#20952) üzenetére


vand
csendes tag

Kicsit zavarban vagyok a Lenovo G vs B sorozatával.
Itt mintha azt írta volna vki, hogy a G a jobb, de pl itt meg azt, hogy a B van magasabbra pozicionálva.

A 20 GB SSD értékéről: én azt olvastam itt és itt, hogy megközelití az SSD-k teljesítményét, kivéve ha leterhelik a rendszert.
Bevallom, nekem tetszik ez a cache-eléses ötlet, mert ötvözi az SSD és a HDD előnyeit, persze nem tökéletese (a HDD olcsó és azt hiszem megbízhatóbb is mint a legtöbb SSD).
Megfontolom azért a Lenovo-t is, a márkát jobban kedvelem mint az Acer-t.

(#20961) Khelben válasza vand (#20960) üzenetére


Khelben
nagyúr

a HDD olcsó és azt hiszem megbízhatóbb is mint a legtöbb SSD

Mitől lenne megbízhatóbb egy mozgó alkatrészes dolog egy olyannál, amiben nincs mozgó alkatrész?

(#20962) choco01


choco01
addikt

Hello.
A múlthéten meg érkezett az új Dell Inspiron 7520-as gépem(i7es fajta),ma pedig a hűtője.
Tesztelgettem,egyáltalán nem igaz szerintem hogy gagyibb lenne a hűtése plusz hűtés nélkül simán asztalon fél egy óra játék után se megy 70-75°C fölé,a hűtőjével venti nélkül 65-70 körül, hűtő+venti olyan 58-62 fok körül marad néha kiugrok 65 környékére.
Alapjáraton böngészésnél olyan 40-47 fok.
Eddig egyetlen "hibát" vettem észre ami nem feltétlenül a gép hibája, a catalyst control center nem megy.
COD MW2-COD MW3 egyaránt elmegy 60 néha 100 fps körül,dirt 3 40-60 fps, és ez mint ultra vagy extra grafikán.:)
Lényegében inkább képeket vágtam vele videót mg nem nagyon de képeknél teljesen jól teljesít, a 12gb ramjával egy jó ideig elég lesz.
A proci telepítgetés, böngészés közben is 20% alatt tartja nagyrészt magát,winrar benchmark teszten 6600 pont körül teljesített.
Megérte! :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#20963) lsc válasza lsc (#20935) üzenetére


lsc
nagyúr

Meg is vettem, már arról vagyok, ez a w8 nem egyszerű.

Az élet kegyetlen .

(#20964) Swami válasza btudos (#20959) üzenetére


Swami
senior tag

Szia!
150K-ig keresek gépet általános használatra (de a hang fontos), 15.6-os HD kijelzővel (LED?) min i3-as CPU-val, 500 GB hard drive, 6 GB ram-mal, HDMI port-tal, jó minőségű beépitett webcammal. Nem vagyok márkafüggő (jelenleg egy Lenovo 3000 N100-asom van, ami nem rossz, csak már öregecske szegény), de SONY szóba sem jöhet.
Köszi!!!

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#20965) Notebook2012 válasza lsc (#20963) üzenetére


Notebook2012
tag

Mit vettél végül?

(#20966) fogtunder válasza lsc (#20963) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kb. egy hét, mire megszokod rendesen, én azóta használom a win gombot a laptopomon, mióta fent van. viszont nagyon gyorsan bootol, és kevesebb memóriát eszik, mint a 7. a képernyő szétosztás alkalmazások között is jó lett.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#20967) premete válasza fogtunder (#20966) üzenetére


premete
veterán

Van, aki dicséri, én biztos, hacsak windows 8 lenne, azonnal áttérnék valamelyik linux disztróra.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#20968) lsc válasza Notebook2012 (#20965) üzenetére


lsc
nagyúr

Samsungnp350v5c lett.

Az élet kegyetlen .

(#20969) Notebook2012 válasza fogtunder (#20966) üzenetére


Notebook2012
tag

Én is szeretem használni.

(#20970) btudos válasza Swami (#20964) üzenetére


btudos
veterán

Ha a hang fontos, szerezz egy jó minőségű hangrendszert, ilyen árban nincs normális laptop hangszóró :(

A RAM se legyen kitétel, mert fillérekből bővíthető.

Ennyi pénzből én ezt venném, és bővíteném a memóriát. (tudom, csak 320 GB a háttértár, de ez tényleg minőségi gép)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#20971) Prowler


Prowler
senior tag

Bocs, hogy ide írok,de ez a fórum jobban pörög.
3 hete vettünk egy Lenovo G580 laptopot, eddig főként hálózatról volt használva, néha akksiról. Ennek tudatában már első bekapcsoláskor átállítottam az energy managamentben "Akkumulátor-kímélő" üzemmódra.
Az előbb lehúztam töltőről és kikapcsolt. Akksival nem kapcsol be. Kivettem az akksit egy időre, nem változott semmit. A windows szerint nem töltődik, az energy management szerint állapota rossz.
Mit lehet tenni ilyenkor? Van egy olyan opció, hogy teljesen feltölti az akksit majd lemeríti (kisüti), ez használ valamit? Vagy ez már instant szervíz?

[ Szerkesztve ]

Veremivadék Undorkutya

(#20972) Swami válasza btudos (#20970) üzenetére


Swami
senior tag

Köszi! Még gondolkodom. Ez is meggondolandó.
[link]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#20973) zalyy


zalyy
tag

Sziasztok!

Egy Toshiba Qosmio F750-10L-en gondolkodtam játék használatra. Néztem már pár videót a neten de inkább megkérdeznélek titeket, mert azért videóba, akármikor összevághatják. Szeretném kihasználni a laptopot így inkább a mostani jobb grafikájú játékokat szeretném futtatni rajta ha lehet maximumon. A videóban http://www.youtube.com/watch?v=8J3xe8-JXA0 elvileg felvevő program nélkül 35-45FPS van maximumon a battlefield 3-ban, ami igen csak megizzasztja a hardvert, de vajon ez tényleg igaz? Tényleg játszhatok majd ennyivel a laptoppal max grafikán? Egyébként mi a véleményetek a laptoprol mennyire melegedik túl, mire kell odafigyelni és ezt kb. egy 210.000FT-ért néztem ki, ennyi pénzből tényleg ez lenne a legjobb, amit ki lehetne hozni? Persze elmehetünk ha nagyon muszáj 225-250.000-ig de ha lehet minél olcsóbb. Nagyon köszönöm a segítségeteket! :)

(#20974) Knagymate


Knagymate
csendes tag

Sziasztok!

Az nem lehetséges, hogy a DELL 5521-es laptop 6 cellás 65Wh-ás akkumulátora belemegy a DELL 7520-as gépbe, amibel 6 cellás 48 Wh-ás akksi van? Lehet nagy hülyeséget kérdezek :)

(#20975) Ankhiszesz


Ankhiszesz
tag

Sziasztok!
Igaz nem notebook, amit venni szeretnék, hanem egy AIO PC (elnézést kérek, nem találtam a megfelelő AIO topicot). igazából csak a konfiguráció izgat, hogy mire lesz elég nekem.
Röviden:
i5 2400s,
AMD Radeon hd 6650 1gb,
4gb ram,
1000Gb hdd.
képernyő: 21.5" fullHd
Ja és Lenovo.
(leginkább a videókártyában vagyok bizonytalan, például egy Intel HD graphics-hoz hasonlítva :S)

Nokia 3330>Nokia 6610>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia E52>(Samsung s5230 és Galaxy S5 koncertfon)>Alcatel ot995>Huawei P6>Huawei P9>Xiaomi MI9T Pro>ZTE Axon 40 Ultra

(#20976) Borote válasza Prowler (#20971) üzenetére


Borote
addikt

Lehet, hogy hibás volt az akksi. 1 év garancia van rá, ez esélyes, hogy csere lesz - tehát no problem :)
Akksinál előfordul, hogy se szó, se beszéd elhalnak.

(#20975) Ankhiszesz: HD6650 vagy HD6650M? Mert ez nagyon nem mindegy :)

(#20977) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!
Lenovo g580AH-t néztem ki, minden szempontból legjobb vétel lett volna, de ahol tudok gépet venni nem kapható.. És mivel csak egy helyen tudom levásárolni a lóvét, más alternatíva kell..
Egy ilyen esetleg jó döntés lehet?

Vagy egyéb más ilyen kategóriában, ami ajánlható?

Köszi!

• Honor Magic5 Pro •

(#20978) btudos válasza fpatrik17 (#20977) üzenetére


btudos
veterán

Laptopszalonnál nincs G580? :Y

Ja csak az i3+GT635m fogyott el. Vedd helyette ezt, ugyanaz a gép, alig gyengébb a CPU mint egy i3.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#20979) fpatrik17 válasza btudos (#20978) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Nem laptonszalonnál veszem te, csak onnna linkeltem a gépet :D

• Honor Magic5 Pro •

(#20980) Prowler válasza Borote (#20976) üzenetére


Prowler
senior tag

Köszönöm szépen! Akkor holnap megy a telefon a szervíznek. Talán idén még belefér nekik. :)

Veremivadék Undorkutya

(#20981) btudos válasza fpatrik17 (#20979) üzenetére


btudos
veterán

Nem lenne egyszerűbb belinkelned azt a helyet ahonnan veszed? :F Könnyebb lenne... (ha nincs webáruházuk akkor bocs :B )

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#20982) humax


humax
senior tag

sziasztok.
1) Full HD
2) Matt kijelzo
3) IPS
jo hangszoroval rendelkezo laptopot keresek.
ar: 350 ig

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#20983) fpatrik17 válasza btudos (#20981) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Ramiris

• Honor Magic5 Pro •

(#20984) Ankhiszesz válasza Borote (#20976) üzenetére


Ankhiszesz
tag

sima hd6650 szerepel a leírásban. Milyen értelemben nem mindegy? :B

Nokia 3330>Nokia 6610>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia E52>(Samsung s5230 és Galaxy S5 koncertfon)>Alcatel ot995>Huawei P6>Huawei P9>Xiaomi MI9T Pro>ZTE Axon 40 Ultra

(#20985) Borote válasza Ankhiszesz (#20984) üzenetére


Borote
addikt

Abban, hogy az M végű az mobil GPU-t jelent, ami sokkal gyengébb, mint asztali társai.
Meg mi itt főleg a mobil GPU-kat ismerjük :D

HD3000-nél mindenesetre mindenképp jóval erősebb!

(#20986) btudos válasza Ankhiszesz (#20984) üzenetére


btudos
veterán

A mobil GPU-k jóval gyengébbek mint az asztali verziók.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#20987) Ankhiszesz válasza Borote (#20985) üzenetére


Ankhiszesz
tag

Köszi a gyors választ. :) Nagyon sokat segítettél, mert én pl azt sem tudtam, hogy az M mobil GPU-t jelent :DDD
És azzal is sokat segítettél, hogy a hd3000-nél erősebb.
Mégegyszer nagyon köszönöm! :R

Nokia 3330>Nokia 6610>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia E52>(Samsung s5230 és Galaxy S5 koncertfon)>Alcatel ot995>Huawei P6>Huawei P9>Xiaomi MI9T Pro>ZTE Axon 40 Ultra

(#20988) Victorio


Victorio
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit gondban vagyok, hátha tudtok segíteni.
Olyan 15"-os laptopot keresek ami lehetőleg az új Trinity procival van szerelve, de csak belső IGP-s, külön videokártya nem kell, így olcsóbb és azt úgy se használnám ki mivel főleg munkára (szövegszerkesztés, tördelés, némi képszerkesztés) lenne használva.

Kéne, hogy legyen:
- USB3 (külső vinyóhoz)
- HDMI (a projektorra tudjam dugni)
- WiFi

Nem kell:
- ODD (nem használom)
- Hosszú üzemidő (utazás közben nem használnám, amúgy meg mindenhol van konnektor)
- Nagy HDD (van külső meghajtó)
- VGA, DVI, DP kimenetek (nem használnám)

Ami jó lenne, de nem létszükséglet:
- Normális kijelző (lehetőleg ne TN)
- Kártyaolvasó (ha nincs megoldom USB-s olvasóval)
- mSATA foglalat (ha majd egy SSD-t akarok pattintani bele)
- Nem szomorkodnék ha nem lenne 3 kg

Tudtok a fenti paraméterekkel ajánlani valamit?
Az árkeret kb. 150 eFt.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#20989) LaptopSystem

Holnap elérhetőek lesznek a T400-as laptopok is :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#20990) fogtunder válasza premete (#20967) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azt gondoltam :)

(#20988) Victorio: nekem is volt anno egy álmom, üzleti szériás laptop a10 trinityvel, 13-14" méretben, na az sose jött össze, 150K-ig pedig biztos nem fogsz találni nem TN paneles gépet, ami ezeknek a kritériumoknak megfelel (meg semmilyet sem). ha nem kell a trinity, hanem elég az IHD4000 is, akkor ivy bridge vonalon van már némi lehetőség, de nem túl sok, kb. a fujitsu a532 fér bele, azt errefelé szokták ajánlani. kicsit drágábban dell vostro 3560 van még, az elődjének volt olyan amd verziója, amit te keresel, ennek nincs.

kérdés, hogy mire kell a trinity? ha el lehet hagyni, a többi feladatra ennyiből lehet találni jó gépet.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#20991) gilfoyle válasza Victorio (#20988) üzenetére


gilfoyle
őstag

Nagyon ragaszkodsz a Trinityhez? ;)

(#20992) AxBattler


AxBattler
félisten

Lenovo IdeaPad B580 - 128k
Ezt most találtam, és szerintem ennyi pénzért nem is rossz!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20993) Knagymate


Knagymate
csendes tag

dell 5520-hoz egy ilyen akkunak mennyire lehet hinni? :)
http://www.ebay.com/itm/New-Genuine-Li-ion-Battery-for-Dell-Latitude-e5420-e5520-e6420-e6520-T54FJ-60-Wh-/170918969851?pt=Laptop_Batteries&hash=item27cb9081fb

(#20994) AxBattler válasza AxBattler (#20992) üzenetére


AxBattler
félisten

Hopp, akad a szalonban is...

Egyébként tudja valaki, hogy a G-szériához képest milyen masszív az összeszerelése? Meg úgy egyébként is... :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20995) Borote válasza Knagymate (#20993) üzenetére


Borote
addikt

Inspironhoz (5520), vagy Latitude-hoz (E5520) keresel akksit?
Dell akksihoz nem értek, bár ez egy picit olcsónak tűnik eredeti akksihoz képest, nem lennék meglepve, ha utángyártott lenne.

(#20996) BigBlackDog válasza AxBattler (#20992) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A B széria nem a G alatt van?

(#20997) Knagymate válasza Borote (#20995) üzenetére


Knagymate
csendes tag

Inspironhoz. Az utángyártottam annyival rosszabbak? Vagy nem tudnak annyit amennyit ráírnak?

(#20998) Knagymate válasza Knagymate (#20997) üzenetére


Knagymate
csendes tag

Olyat keresnék ami 6 cellás és nagyobb mint 48Whr kapacitású.

(#20999) premete válasza Borote (#20995) üzenetére


premete
veterán

Úgy néz ki első blikkre, mint az eredeti Delles, de hiányzik róla a sorozatszámos Dell matrica, amivel például garancia esetén beazonosítják.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21000) Borote válasza Knagymate (#20998) üzenetére


Borote
addikt

Én még nem nagyon találkoztam másfajta akksival ehhez a géphez, és a Dell honlap is csak 6 cellás, 48Wh-s akksival írja.
Viszont amit néztél akku, az nem is ehhez a géphez van, hanem az E5520 Latitude-hoz.

Az ugy akksik pedig általában sokkal rövidebb élettartamúak, illetve én nem is nagyon bízom bennük. Ha tönkrevágják a töltőáramkört, akkor az eléggé nagy probléma....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.