Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#20601) suspect


suspect
aktív tag

Sziasztok :R

Szerintetek a DELL XPS M1530 milyen gépezet? :)
Megéri még ilyet venni általános használatra (nem játékra)?

(#20602) premete válasza suspect (#20601) üzenetére


premete
veterán

Ha nem nvidiás, akkor megvehető, van egy a családban, 4.5 éves, eddig 2 javítása volt, akkucsere 3.5 évesen, mert már elég gyenge lett, illetve a nyáron a hangszórója elkezdett recsegni, rendeltem az ebayről, 2461.- Ft-ba került, szállítással, beleraktam, azóta is megy.
Nvidiás esetében alaplapra nagyon oda kell figyelni, az az Achilles-sarka.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#20603) suspect válasza premete (#20602) üzenetére


suspect
aktív tag

Köszönöm a választ :R

De ahogy körbenéztem aprón csak olyat találok :D

[ Szerkesztve ]

(#20604) premete válasza suspect (#20603) üzenetére


premete
veterán

Azokkal vigyázz, mert lehet, hogy kezdheted alaplapcserével, ami nem olcsó mulatság. M1330-ast nem néztél? Azokban gyakoribb az inteles. Bár ilyen 60K-s magasságban kapsz már e6400-ast, ami azért jóval modernebb cucc hardveresen.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#20605) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!

E között a két gép között vacillálok:

1. Lenovo ThinkPad EDGE E330

2. Lenovo ThinkPad EDGE E430

Az 330 mellett a kisebb méret és az 1.8kg súly szól, ugyanis egy könnyű, kisméretű lapos kellene. A 430-ban viszont mégis van DVD olvasó, ha kellene. De ez nem hangsúlyos, külső író úgyis lenne hozzá, ha kell. Viszont az ujjlenyomat olvasót nagyon megkedveltem a jelenlegi Lenovomban, ez csak a 430-on van.

Ami még esetleg szóba jöhetne az ez a ThinkPad L430

Az E430 és L430 "baja", h felül vannak 2 kilón. Tudom, nem sok, de könnyű gép kellene.

Ami még kérdéses és írtam is a boltnak (még nem válaszoltak), h az EDGE gépekben valóban dedikált videó lehet?! Minek tettek ezekbe az irodai cuccokba ilyen kártyákat, főleg a 2GB-os cuccot a 430-ba?! Amúgy ha az L430-ba dedikált videó lenne, venném meg azonnal.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20606) BigBlackDog válasza tylerddd (#20605) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Most akkor jó a dedikált, vagy integrált vga kell? Három közül az L430-at venném, ez magasabb szinten van azért, nem EDGE széria.

[ Szerkesztve ]

(#20607) tylerddd válasza BigBlackDog (#20606) üzenetére


tylerddd
veterán

Ömm! Most is integrált kártyám van és semmit nem csinálok, amihez komolyabb cucc kellene, de mindenki azt szajkózza, h ha lehet, akkor legyen benne dedikált. Nem tudom, ez az Intel HD Graphics 4000 hosszú távon mire lesz jó. Most amúgy egy 3000 N100-am van, szintén Lenovo, de valami félelmetesen strapabíró és 7 év alatt semmi baja nem volt még. Pedig ez nem is ThinkPad széria. A billentyűzet kb olyan, mintha új lenne, míg ismerősök más gépein lötyögnek, mozognak 2-3 év után.

Amire kellene: netezés, mobil eszközök szinkronizálása, zenehallgatás, fotók rendszerezése, amatőr filmvágás pár perces videók esetében, kevés filmnézés, ez is inkább külső megjelenítőn. Tehát ha mondjuk egy 1080p-s mkv-t ki akarnék kötni tévére vagy projektorra, bírni fogja az L430?! Tudom, h ez mégis egy rendes ThinkPad, de a videótól félek. Mit mondasz?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20608) Notebook2012 válasza tylerddd (#20607) üzenetére


Notebook2012
tag

Mennyi a ráfordítható maximális pénzösszeg?

(#20609) #40935168 válasza BigBlackDog (#20606) üzenetére


#40935168
törölt tag

Az én tapasztalatom két laptoppal a következő:

- egyik egy ex-céges Fujitsu Siemens, Intel GMA-akármi integrálttal. Mobile Core2 Duo T7500.
- másik anyámék Acer-je, ATi 512Mb integrálttal, nem is a legkisebbel. Mobile Core2 Duo T6600.

Anno XP-n indult a céges móka a laptopon és hát ugye egy ideje már Win7 mindenhol. A Fujim éjjel-nappal teker, ha Facebook-on görgetek, ha Youtube-ozok, stb.. folyton visít a venti + akadoznak az oldalak, a video lejátszás pedig kőkeményen CPU-ból megy, mert 1080p-ben már teker mindkét mag észnélkül..

Az Acer-en mai napig élmény a net, álom a video és gyönyörűen "folyik" minden, zökkenőmentesen.

Nem tudom, ez driver hiba-e vagy képesség (hardver), gyanítom előbbi, de nem tudok mit kezdeni az Inteles Fuji-val, szóval anno mindkettő egyformán jó volt amire létre lett hozva, de ma már ha arról beszélünk, hogy időtállóság, hát a Fujiból szívem szerint dobnám ki ezt a gané VGA-t, mert a gép amúgy nagyon oké.

Lehet az Intel új integrált VGA-i jobbak, de szerintem csodát itt nem kell várni, én nem mernék ma nem-dedikálttal notit venni. ATi, nVidia és kész, akkor nyugodtan alszom, hogy 5 év múlva is használható a ketyere, ha vigyázok rá.

(#20610) tylerddd válasza Notebook2012 (#20608) üzenetére


tylerddd
veterán

Az E330 186k, az E430 190k és az L430 194k jelenleg (ez egy hete még 210 volt). Szóval kb. ennyi, 200k +/- 10-20k, de az a plafon.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20611) Elteu


Elteu
csendes tag

Sziasztok!

Laptopot szeretnénk vásárolni egy hölgynek /lánynak/, lehetőleg minél olcsóbbat, és minél tartósabbat. Elsősorban internetezésre, filmnézésre használná.
Lényegében ez a két szempont a fontos, játszani nem játszana vele, de azért nem lenne gond, ha elfuttatná a Sims 3-at.
A korábbi hozzászólásokat nézegetve a Fujitsu AH531 lett volna a nyerő, de ilyet már nem találtam sehol.

Tudnátok olyan helyet mondani, ami megbízható, és lehet ott AH531-et kapni, vagy
Tudnátok olyan, szintén 100 ezer forint körüli gépet mondani, ami egyszerű feladatokra jó, mégis tartós?

Nagyon megköszönném!

(#20612) Notebook2012 válasza tylerddd (#20610) üzenetére


Notebook2012
tag

És ennyiért miért éppen egy 1 év garanciával rendelkező, mondhatni "ál Thinkpad" gépet veszel? Ezek nem azok a Thinkpad gépek, mint a T és W széria. Ha ennyi pénzt szánsz rá akkor sokkal inkább vegyél Dell Latitude vagy Dell Vostro (2520 kivétel) notebookot. Ezekre 3 év garancia van, méghozzá helyszíni, ami azt jelenti, hogy körülbelül 24 órán belül házhoz megy hozzád egy szervizes szakember.

(#20613) premete válasza Elteu (#20611) üzenetére


premete
veterán

Miért nem próbálod ki egyszer a google keresőt? Ingyenes cucc. :)
[link]
@Eperkutyus: A két legganébb, ezeréves cuccod összehasonlítása irreleváns annak, aki most akar notebookot venni: szerencsére Fujitsu-Siemens nincs már. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#20614) Teszla_


Teszla_
senior tag

Tudna valaki segíteni, hogy a laptopszalon.hu oldalon hol lehet elállni a vásárlástól? Elvileg a profilomon belül, de én semmi ilyet nem találok. Megtaláltam.
Gondolom ilyen esetekben szeretnek ülni a pénzen, és nemigen fogom még karácsony előtt visszakapni :U

[ Szerkesztve ]

(#20615) tylerddd válasza Notebook2012 (#20612) üzenetére


tylerddd
veterán

Írtam az első hozzászólásban is, h most is egy Lenovom van, ami nem is ThinkPad, de a 7 év alatt olyan szinten meggyőzött, h nem vennék mást. Igaz egy drágább modell volt, mert 240k volt 2005 végén, de a mai napig semmi baja nem volt. A Dell nekem nem szimpatikus, haveré nagyon ratyi. Egyébként más tapasztalatom nincs vele.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20616) Csygusz válasza Csygusz (#20544) üzenetére


Csygusz
tag

Azt hiszem sikerült találni egy olyan gépet, ami kielégíti az igényeim kellőképp, nem veszek sem túl erőset, sem túl gyengét.
Lenovo Ideapad Z580 mellett döntöttem Core i5-tel, 8GB RAM-mal. Ezt megtoldom egy OCZ SSD-vel és a hozzá való kerettel. Szerintem penge kis masina lesz.
Köszönöm a segítségét mindenkinek. :) :B

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#20617) suspect válasza premete (#20604) üzenetére


suspect
aktív tag

csak az kisebb gép :(
nem szeretnék 15" alá menni (és pont az XPS tetszett meg külsőleg :D )
Milyen más gép lenne ami 60000Ft-on belül van és ilyen kategória? És persze olyat keresnék aminél nem gyakori a meghibásodás. Pl az alaplapi.

(#20618) Notebook2012 válasza Elteu (#20611) üzenetére


Notebook2012
tag

A Sims 3-at nemrég próbáltam ki egy integrál HD2000 videokártyán és 1336*768-on gyönyörűen vitte.

(#20619) Notebook2012 válasza tylerddd (#20615) üzenetére


Notebook2012
tag

Dell és Dell között hatalmas különbség van, ugyanúgy mint, ahogy Lenovo és Lenovo között is. Amit most akarsz venni az egy business köntösbe bújtatott egyszerű consumer notebook.

(#20620) Tom1939 válasza Dladle (#20595) üzenetére


Tom1939
őstag

Még a helyedben meggondolnám a dell M6600-at firepro karival. Árulnak itt új magyar garisat 360k-ért a hardveraprón. Mindenben veri az asus g75-öt (nem mintha az rossz lenne, de alma és körte hasonlat, avagy karácsonyfa vs workstation). Játékban is teljesen jó, nem hátrány a firepro (saját másfél éves tapasztalat).

Bár M6600 már nem lesz sokáig szerintem, az M6700-on javítottak de az alap firepro 10%-al gyengébb (kb 670-essel szerelt asus g75 szint)

(#20621) tylerddd válasza Notebook2012 (#20619) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, de szerintem 200k-ért már elég korrekt gépet tesznek össze. Amiket ajánlottál Dell gépeket is, kb abban különböznek a Lenovo-tól, h több garit adnak rá. Mivel pedig a Lenovoval vannak jó tapasztalataim, nem fogok a több garanciáért Dell-t venni. Az nem érdekel, h milyen felhasználásra készült (vagy annak adják el), ha megfelel a hardvere és a felépítése, portok száma, tetszik külsőre stb. Vagy azt akarod mondani, h itt a ThinkPad nevet fizetem meg, nem ér annyit a gép?!

Vagy akkor mond el, h szerinted miért lenne jobb a Dell, mint a Lenovo, ha hardverkomponenseket tekintve ugyanaz a két gép és az áruk is megegyező.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20622) brumi1024 válasza #40935168 (#20609) üzenetére


brumi1024
veterán

A t7500-as procival rendelkező gépben még valószínűleg x3100-as gma-val volt szerelve, ahol nem volt támogatott a gpu-s videógyorsítás. Már az egy szériával későbbi 4500mhd tudja ezt szóval azóta ez a probléma is megszűnt. Tökéletesen alkalmasak az igp-k a mindennapos feladatokra, felesleges a dgpu, csak pluszfogyasztó és egy hibaforrás.

A mai legtöbb dedikált karis gépen ráadásul alapból az integrált fut és csak nagyon ritkán indul el a dedikált kártya, szóval szinte hiába veszel dgpu-s gépet, ha nem futtatsz játékokat, vagy más gpu igényes progikat el se indul a dgpu. És ma már semmit nem jelent általános felhasználásnál, hogy két gtx680m van a gépben, vagy egy iHD2500. Ha nincs rá szükség(játék, modellezés...) akkor egyenesen hátrány a dgpu.

[ Szerkesztve ]

(#20623) natë válasza brumi1024 (#20528) üzenetére


natë
nagyúr

Kipróbáltam ma egy Creative szettel, minden ok, a headset-et nem szereti :K

(#20624) Elteu válasza premete (#20613) üzenetére


Elteu
csendes tag

Köszi! Nem tudom, hogy nem sikerült megtalálnom a laptop.hu-t.
Sajnos ott a legfontosabb pont, a 3 év garancia nincs meg. :(
Melyik márkát, konfigurációt preferáljátok, ha tényleg a tartósság a lényeg? Érdemes AH531-et venni két év garanciával is, vagy van megbízhatóbb az árkategóriában (ha lehet, szintén legalább 2 év garanciával)?

(#20625) premete válasza Elteu (#20624) üzenetére


premete
veterán

Ennyiért nem tudok jobbat, esetleges garanciabővítés sem drága, + manapság szerintem keveseknek lesz meg a most vett gépe 2 év múlva.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#20626) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Üdv. Erről a laptopról mi a véleményetek?

Packard Bell EASYNOTE TM98-JO-403HG eladó:

Core i5 450M 2.4 GHz
3 GB DDR3
ATI Mobility Radeon HD 5470 512 MB GDDR3
320 GB HDD
15.6" HD LED LCD

Használtan olcsón hozzá tudnék jutni, jó állapotban van. Csupán webfejlesztésre, netezésre, programozásra, word excelre, filmnézésre lenne használva. Itthon mindig rá lenne kötve egy külső monitor. De gondolom ez a videókártya bírja azért az 1920*1080-as felbontást :)

Megéri ilyent venni 140 körül használtan?
Köszi

Tomikapc

(#20627) Borote válasza Tomikapc (#20626) üzenetére


Borote
addikt

140-ért? Atyavilág, ez a gép fele ennyiért se nagyon érné meg...
De mi ebben az olcsó?

[ Szerkesztve ]

(#20628) Tomikapc válasza Borote (#20627) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Nagyon nem vagyok tisztában az árakkal :) Azért gondoltam megkérdezem az itteni profikat róla. A márka elvileg jó, a hardver részét ismerem, az bőségesen elég lenne nekem. De akkor ezek szerint túl van árazva. Köszi a segítséget. :R

Tomikapc

(#20629) premete válasza Tomikapc (#20628) üzenetére


premete
veterán

A márka a legalja, a hardver érhetne egyébként 90 körül, de a Packard Bell név az -25% alaphangon.
Régen, úgy 10 éve volt Packard Bell-em, de most már az Acer tulajdona, és a nevet még a nem túl magas Acer minőség alatti cuccaikra használják.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#20630) Tomikapc válasza premete (#20629) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Értem, hát ez meglepő, régen még úgy hallottam, hogy egész jó notikat gyártottak. Akkor ezek szerintem jó nagyot tévedtem :B Köszönöm neked is!

Tomikapc

(#20631) Chaser válasza suspect (#20603) üzenetére


Chaser
titán

E6400-et láttam egyik tagnál 55k-ért, több darabot. Én inkább azt nézegetném:)

szerk: Eperkutyus: Nem mind1, milyen intel van abban a régi gépben. Maiak mindent gyorsítanak. HD4000 már a diszkrét belépő vga-kat is veri 3D-ben.
1ébként FHD filmhez meg coreAVC.
" ATi, nVidia és kész, akkor nyugodtan alszom, hogy 5 év múlva is használható a ketyere, ha vigyázok rá." Ez a történet már rég nem igaz:) Ahogy az se, hogy 5 év múlva működni fog az a gép, mert te vigyázol rá. Erősen ki kell fogni kategória itt ma már bármi.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20632) premete válasza Tomikapc (#20630) üzenetére


premete
veterán

140 körül már ilyent lehet kapni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#20633) Chaser válasza Tomikapc (#20626) üzenetére


Chaser
titán

:Y Használtan egy ilyet ennyiért? Linket:D
130-ért kapsz új lenovo G580-at amivel már játszani is lehet, 140-ért i3-mas verzióját. Ha meg játék nem fontos van ott pár alternatíva újan 150k alatt ami neked megfelelne. Használtan, garival üzleti oldalról meg még több.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20634) suspect válasza Chaser (#20631) üzenetére


suspect
aktív tag

tetszik és én is láttam azt a hirdetést :D
de nem akarnék kisebb gépet mint ami most van :( nem szeretnék 15" alá menni mert a mostani is 15,4"-os az viszont ha jól láttam csak 14,1"-ban van

(#20635) Kils


Kils
csendes tag

Srácok, szerintetek mennyire fontos, hogy számlával, vagy számla nélkül veszem a lapit?
Azaz, merjek számla nélkül vásárolni?

(#20636) Chaser válasza suspect (#20634) üzenetére


Chaser
titán

E6500 a 15"-os. Vagy nézegethetsz ha találsz olcsón T61-et / 50k körül /, esetleg T500-at is ha nem alapkitétel a dell név.

szerk: Kils: Nincs olyan jogszabály, ami kötelezné a vásárlót/eladót számla kérésére/adására. Blokkot - vásárlási bizonylatot mindenféleképp kell adni -. Számla pl akkor jöhet jól, ha ellopják a lapit, baleset történik vele, azzal egyértelműen tudod igazolni hogy a tied volt és mennyiért vetted. Biztosítónál pl nem hátrány. Szóval ha boltban veszed kérj számlát nyugodtan. Ha szürkén veszed akkor meg pláne, mert sok gyártónál érthetetlen módon kérik a számlát is gariztatáskor ha nem bolton keresztül intézed.
Dellnél pl nem kérnek semmit, csak a gép azonosítóját, azt nyugodtan veszem én is számla nélkül. Többi gyártónál meg hallani ezt is, azt is.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20637) Blokkolnam0


Blokkolnam0
aktív tag

sziasztok!

Köszönöm a korábbi tanácsokat, tegnap megvettem a Dell Precision m4600-at :)
Kb. olyan érzés az Inspiron-om után, mint vitorláshajóból űrhajóba ülni :)
Az i7-es konfigot vettem, sima hdd-vel, de azt le is cseréltem erre:
OCZ 2.5" SSD SATA III 128GB Solid State Disk VERTEX 4 SERIES

Hmm, még szokni kell a sebességet :) Még a LabView2012-t nem raktam fel, de kíváncsi vagyok :)

Motorola Moto x

(#20638) BigBlackDog válasza Blokkolnam0 (#20637) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Irigyellek. :C Grat hozzá!

(#20639) B-L-A-C-K válasza Blokkolnam0 (#20637) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mondtuk mi jó gép, elég lesz egy jó pár évig az biztos...;)

(#20640) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

A Dell laptopokba milyen típusú memóriát raknak? Fontos, hogy a két ram modul típusa megegyezzen?

Most egy ilyet nézegetek, de egy kicsit soknak tartom, hogy +4 gb ramért majdnem egy 20-ast elkérnek (már amennyiben jól láttam).

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#20641) Notebook2012 válasza tylerddd (#20621) üzenetére


Notebook2012
tag

Soha nem fogom megérteni az olyan vásárlót, aki tanácsért jön, de azt nem fogadja meg. Ha határozott elképzeléseid vannak, akkor miért fordulsz ide segítségért? Amúgy sajnos elég nagy képzavar van nálad, ha azt hiszed, hogy egy bizonyos gyártó összes gép jó. 200.000ft-ért jót? Dell Inspiron 5110 - i7-el nem is volt 200.000ft alatt. Az jó? Vagy a Lenovo Edge E530 jó? Ugyan olyan consumer gép mint a többi, csak kapott egy Thinkpad nevet, amivel megtéveszti a vásárlókat.

(#20642) Watto1991 válasza Ispy (#20640) üzenetére


Watto1991
senior tag

Nem kell, hogy megegyezzen. DDR3-as memóriát nagyon olcsón tudsz bővíteni, ne az legyen a döntő tényező.

(#20643) nre


nre
csendes tag

laptopot vennek 240-290 kozott a lenevo y580 neztem ki i7 procival, 660vidivel
elsősorban videószerkesztésre fotoutomunkára használnám a gépet.
segítségeteket kérem

(#20644) B-L-A-C-K válasza nre (#20643) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Full HD kijelzővel jó választás, esetleg gyengébb procival hozzá lehet jutni még a minőségben sokkal komolyabb Dell M4600-ashoz 300 Ft körüli ártól...

Ispy: Én is úgy látom csak a memória plusz 20 ezer, annyit nem ér, garanciavesztés nélkül cserélheted magadnak, itt a hardveraprón pár ezerért már találsz hozzá +4 Gb-ot.

[ Szerkesztve ]

(#20645) Watto1991


Watto1991
senior tag

14"-on ilyen árban van jobb vétel ennél?

(#20646) B-L-A-C-K válasza Watto1991 (#20645) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha elég az alap vga, illetve a kisebb felbontás akkor van: link (mondjuk az eladót nem ismerem, érdemes utána nézni...)

[ Szerkesztve ]

(#20647) dejv


dejv
tag

sziasztok!
sajnos eljött az ideje egy új laptop vásárlásának, ebben kérném a segítségeteket

a keret rá kb. 230-250 ezer jó magyar forint, a hordozhatóság/az akksi-idő nem túlságosan mérvadó, inkább a teljesítmény lenne fontos
elég fontos szempont, hogy mennyire viszi a játékokat, szóval mindenféleképpen játék-kompatibilis notebookra lenne szükségem

előre is köszi!

(#20648) B-L-A-C-K válasza dejv (#20647) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lenovo Y580-ast nézegesd, mindegyikbe GTX660M vga van, az ára más hardver összetevők miatt változó.

[ Szerkesztve ]

(#20649) Firpo


Firpo
tag

Sziasztok! Laptopot keresek. Új kellene a garancia miatt.

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
170-180 ezer Ft
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
15 vagy 17 col, fényes vagy matt, mindegy
(3) Notebook súlya?
mindegy
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
általános felhasználás, net, office, film nézés, alkalmanként egy kis játék (pl: COD MW2, COD BlackOps)
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
Megbízhatóság, minél több garancia, de azért teljesítmény is legyen
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al
mindegy
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége
min. 500 gb HDD és 4 gb RAM
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, USB3
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
Lenovo G580
Dell Inspiron 5521
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 héten belül

Segítsetek választani. :U Megéri a Dell azt a +30 k-t (anyagminőség, +1 év gari)? A Lenovo esetében beleférne a keretbe egy +SSD is.

[ Szerkesztve ]

csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot...

(#20650) premete válasza B-L-A-C-K (#20646) üzenetére


premete
veterán

Azért a 2 gép között jelentős különbségek vannak mindenben, a drágábbik ugye új, Ivy Bridge, 3 év NBD-gari, stb...a 14"-on kívül teljesen más cuccok.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.