Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38351) robag93 válasza Mikulásbá (#38350) üzenetére


robag93
aktív tag

Digiprimeos gépet simán tudtam regelni és a garit is módosították. De rendeltem már bontott gépet az Asustól is közvetlenül. Mindegyik jó megoldás :R

(#38352) Mikulásbá válasza robag93 (#38351) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az a gond a 2 kétes hírű bolttal, hogy ugyan hivatalos Asus forgalmazók és engedélyük van bővítésekre-ahol lehet-sajna akkor is szeretik megbontani a gyári Asus csomagolást, ha alap gépet veszel-cserélgetnek SSD-t, memóriát sz@rabbra.

(#38353) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Kicsit gondolkodtam beletúrok a dolgokba: Asus A17 (2022) Ryzen.

Azt szeretném elérni, hogy windowsban kizárólag az igpu működjön, és ne használja a dgpu-t csak ha én turbo módba teszem azaz kimondottan akarom, hogy pörgesse, mert akkor egyértelműen kell a komolyabb számítás játék/vágás stb. Sikerült szépen mindent bekonfigolni cpu terheléstől kezdve stb-stb. Viszont az RTX dgpu továbbra is bekapcsol automatán. Bőven el kellene vigye az igpu is: windows, Youtube, asztali dolgok ezért nem értem miért kényszeríti mindenképpen. Próbáltam az összes AC módot Silent, Windows, Perfomance konfigurálni de egyik sem jó. Esetleg ötlet valakinek?

Mikulásbá
Megvettem a G203-at, eddig nagyon jónak tűnik , remélem bejön a tartóssága is.
Egy nagyon picit dundibbnak tűnik mint a G102. HTPC-hez mai napig kiszolgál a G102 is, néha ugrik egyet a görgő de azzal együtt tudok élni. A TUF egérre kíváncsi leszek mit mondd a szerviz. Azt írják javítás alatt, WTF?! Nekiállnak görgőt cserélni egy ilyen fogyóeszközön? Azt hittem, csere jó napot. Oké hinni a templomban kell. :U

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#38354) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Szemezek egy Vivobook 17-tel, de nekünk fontos lenne a legális Windows. Újretelepítés nélkül hogy lehet meggyőződni róla, hogy nem valami "okosított" oprendszer van a gépen, hanem vele együtt (esetleg utólag) vásárolt licence? Mert az aktiválás az mehet úgy is, ha káemespikóval dolgozott az előző gazdi.
Előre is köszönöm a segítséget. :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#38355) Smithy87 válasza Játékos (#38354) üzenetére


Smithy87
senior tag

Azokkal jár bios kulcs asszem.

(#38356) jeff_lynn


jeff_lynn
csendes tag

Sziasztok. Találkozott valaki a képen látható jelenséggel? Egyszer csak nem működnek az usb-k (és az ujjlenyomatolvasó sem, mert gondolom belül az is usb-n csatlakozik) és a windows a digitális aláírás hiányára panaszkodik. Ha újraindítom a windowst úgy, hogy a digitális aláírást ne igényelje, akkor működik minden, de csak a következő újraindításig. A gép UM5401Q. Mit lehet ezzel tenni?

[ Szerkesztve ]

(#38357) CharlieDrop válasza Játékos (#38354) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Tök egyszerű az MS oldalán a megoldás

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#38358) VanAzAPénz


VanAzAPénz
junior tag

Sziasztok!
A Vivobook Oled kijelzővel mennyire ajánlott, mondjuk ez : link ?
:R

[ Szerkesztve ]

(#38359) azbest válasza VanAzAPénz (#38358) üzenetére


azbest
félisten

Szép, nagy fényerős képe van. A 2880 x 1800 felbontás szépen, élesen skálázódik 200% (1440x900) és 150% (1920x1200) logikai méretre is. Bár fényes, de a nagy fényerő miatt nagyon világos környeztben is használható tud lenni.

A subpixel elrendezése más az olednek a tft-hez képest, de szerintem az abből adódó pár apróságot bőven ellensúlyozza a kép többi tulajdonsága. Hasonló tft-s géphez képest valsz az akkut jobban eszi az oled, de ha hasonlóra le van csökkentve a fényerő, akkor lehet nem is olyan nagy a különbség.

A linkelt gép elvileg még az a széria, amiben csak 8GB memória van integrálva, a másik 8GB kártyán van, így ha később szükséges, bővíthető 16-ról 40GB-ra egy 32-es modullal.

[ Szerkesztve ]

(#38360) azbest válasza jeff_lynn (#38356) üzenetére


azbest
félisten

nincs véletlenül wireshark telpeítve? Neten írják, hogy a csomag figyeléshez telepít valami USBPcap -ot, ami bekavarhat. Lehet beépült az általa telepített driver az igazi és a hardver közé "USB UpperFilter and LowerFilter " [link]

(#38361) jeff_lynn válasza azbest (#38360) üzenetére


jeff_lynn
csendes tag

Köszönöm a tippet, ez volt az. Ugyan Wireshark nem volt telepítve, de hasonló program igen (USB sniffer), és az okozta a problémát. Leszedtem, most jó, csak ez így nem az igazi, mert arra a programra néha szükségem lenne...

(#38362) jeff_lynn válasza VanAzAPénz (#38358) üzenetére


jeff_lynn
csendes tag

Nagyon szép képe van, de tükröződik. Ha fényes kijelzőhöz szoktál akkor nem lesz gond, ha matthoz, akkor inkább nézz meg egyet élőben.

(#38363) VanAzAPénz válasza azbest (#38359) üzenetére


VanAzAPénz
junior tag

Köszönöm a válaszodat , és neked is :#38362jeff_lynn
Én alkacsony fényerőn szoktam használni a notiaimat, jelenleg IPS-s van és olyan 10-20 %-n használom, OLED-nél milyen a PWM, nem fogja ez zavarni?
Illetve battery management, BIOS-ban nemállítható hogy mondjuk 80%-ig töltse ? :)

(#38364) azbest válasza VanAzAPénz (#38363) üzenetére


azbest
félisten

pwm effekt nem tűnt fel még nekem.
A myAsus appban lehet állítani 60-80-100% töltéshatárt és azt hogy a teljesítmény és hűtés hangja mekkora legyen. Amd-nél azt hiszem az 2 állású, az intelnél procitól függően 2-3 állású.

Ezzel együtt, ha linuxszal használnád, akkor lehet nem mindent tudsz állítani, bár én mostanában főleg winnel futtattam, így nem tudom van-e komolyabb hiányosság linuxon.

[ Szerkesztve ]

(#38365) VanAzAPénz válasza azbest (#38364) üzenetére


VanAzAPénz
junior tag

Köszi mégegyszer a választ.
A BIOS-s dolgot azért hoztam fel, mert az utóbbi 4 laptopom mind üzleti szériás volt (HP, Dell) és már megszoktam hogy este feldugom töltőre és mikor bekapcsolom a BIOS-ban lévő "korlátozás" miatt 80%-n van.
Ja igen, meg még 1 kis fárasztás :), ennél a modellnél azért megvan az átlag 4-6 óra?
Persze filmnézés, böngészés mellett értem.

[ Szerkesztve ]

(#38366) azbest válasza VanAzAPénz (#38365) üzenetére


azbest
félisten

nekem az inteles van (12700h), ritkán használom úton, de úgy emlékszem 5 óra körül elment vonatozás közbeni munkával. Hasonló fogyasztású lehet az amd is. Az intelesnél a 12700 proci felesleges, mert a limitek lefogják hasonló sebességre, mitn a 12500.

Az amd esetén nem tudom szintén így van-e, de valsz az 5600h, amit linkelték bőven jó. Az 5800h változat hő és fogyasztás limitekkel nem tudom kifutná-e magát.

(#38367) VanAzAPénz válasza azbest (#38366) üzenetére


VanAzAPénz
junior tag

Köszönöm.

(#38368) laci666


laci666
senior tag

Sziasztok.
ASUS Vivobook X1502ZA-BQ549 win nélkül vettem, win 10-et felraktam de wifi kapcsolat nincs, eddig nem sikérült életre keltenek a wifit. Tud valaki segíteni?

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#38369) azbest válasza laci666 (#38368) üzenetére


azbest
félisten

hivatalosan lehet win11 támogatott hozzá, de lehet attól megy win10 is nagyjából.
A gyártó termékoldalán vannak driverek [link]
Neked azt kell kideríteni eszközkezelőben, hogy a wifi eszköd eszközazonosítója alapján abban a gépben realtek, mediatek vagy intel wifi van. És azt letölteni (összes mutatása linkre kinyílik is mutatja a többi fajtát is az oldalon).

Egyébként érdemes feltenni a myAsus appot is, hogy a beállításokat és frissítéseket kezelje.

(#38370) laci666 válasza azbest (#38369) üzenetére


laci666
senior tag

Sikerült már van wifi, csak még touchpaddal szívók az még nincs. BIOSba működik csak win 10 alatt nincs még.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#38371) Mikulásbá válasza laci666 (#38370) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Intel Driver & Support Assistance
Ezt töltsd le, futtasd, megkeresi a hiányzó drivert letölti, felrakja, majd később figyeli és frissíti is.

(#38372) donjohnson válasza Mikulásbá (#38371) üzenetére


donjohnson
addikt

és ha nem intel márkájú a touchpad? akkor is tölt le hozzá drivert az Intel Driver & Support Assistance program?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#38373) Mikulásbá válasza donjohnson (#38372) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mindenhez, ami a gépedben van.

A másik a MyASUS app, az is ezt csinálja, azt is érdemes feltenni, még BIOS-t is frissít.

[ Szerkesztve ]

(#38374) donjohnson válasza Mikulásbá (#38373) üzenetére


donjohnson
addikt

köszi, nem is tudtam, hogy ingyenesből van ilyen program. :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#38375) Mikulásbá válasza donjohnson (#38374) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez minden Inteles gépre kötelező darab.

(#38376) laci666 válasza Mikulásbá (#38371) üzenetére


laci666
senior tag

Felraktam egyedül a grafikus vga driver szedte le, továbbrase nincs touchpad meg ujjlenyomat olvasó se müködik. My asus alkalmazás is Felraktam de semmi.Hát nem semmi ez a gép m@r telepítésekor megszivatott hogy nem látta az SSD, azt megoldottam utána meg nem volt wifi az is sikerült, most meg még ezzel bajlodom.

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#38377) Mikulásbá válasza laci666 (#38376) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor itt a sorozatszám megadása után a drivereknél nézz szét, tegyél fel mindent, ami még nincs fenn, főleg az ATK Package-t.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#38378) laci666 válasza Mikulásbá (#38377) üzenetére


laci666
senior tag

Eszközkezelőbe van pár sárga felkiáltójel jel

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#38379) Mikulásbá válasza laci666 (#38378) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Amit az előbb írtam, azt csináld meg, pár drivert és az Intel chipset-et kell leszedni.

(#38380) azbest válasza laci666 (#38378) üzenetére


azbest
félisten

az eszközkezelőben az ismeretleneknél az eszközazonosítóból lehet kideríteni hogy mi micsoda, akár google kereséssel és az asus driver (amit linkeltem) oldaláról a megfelelőket kiválasztani a találatok alapján

[ Szerkesztve ]

(#38381) teptep válasza laci666 (#38378) üzenetére


teptep
tag

Első körben az X1502ZA support lapról kell minden drivert feltenni. Ezeket már próbáltad? Különösen az ASUS Precision TouchPad Driver-t. Amúgy ezek mind Win11 driverek, mert a laptopodnak nincs Win10 támogatása. De ha szerencséd van akkor ezekkel is működhet. Ha nincs, akkor a felkiáltójeles eszközök hardver azonosítóira (például: PCI\VEN_10EC&DEV_8168) kell egyenként rákeresni. És ha már ilyen döcögős a telepítés, akkor célszerűbb lenne egyből a Win11-et rátenni, hogy később ne kelljen frissíteni.

(#38382) laci666


laci666
senior tag

Sikerült. Win11 pro ment fel végül, igaz telepítő nem látta ittse az SSD, meg telepítés közben itt se volt wifi de mint a Win10-nél sikerült itt is. Win 11pro ezek után fell ment rendesen mindene müködik :) Szval én voltam b@lf@sz hogy Win10-el próbálkoztam.Amugy érdekes hogy telepítékor amikor csatlakozni kell hálózatra nem látott semmit mivel nem volt wifi, shift+f10 bejöt a parancssor oda beirtam:C:\Windows\explorer.exe & exit feljött a fájlkezelő abból már előtudtam csalni az eszközkezelőt és ott ismeretlen wlan hálozatnál tudtam az előzőleg a telepítő pendreivra letőltőtt WiFi-amd mediatekes illesztő dreivert telepíteni utánna már volt wifi (teszem azt Hogy az Asus oldalán nem ez van fent) Szval azért kellett egy kicsit keresgélni.

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#38383) NoOne92 válasza Mikulásbá (#38371) üzenetére


NoOne92
kezdő

Van ilyen program AMD oldalon is? A Driverek frissítésével mindig csak bajom van. Jó magam nem is igazán értek hozzá mit honnan és mikor... hogyan tegyem fel hogy jó legyen...stb.
Még ha nem is szakszerű 100%-osan de örülnék neki ha egy progi segítene nekem.

Asus TUF A17 FA706IU, Galaxy S20 Ultra,

(#38384) Pyttawrx válasza NoOne92 (#38383) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Gyártói oldal, onnan kell minden drivert leszedni ami a géphez kell. Ritkán kell ehhez külön progi, ami nem ott van, ahol a többi driver.

(#38385) frovery


frovery
senior tag

Sziasztok!
Asus K50C laptopot kicsit feltuningolnám. Gyerekeknek lesz, semmi extra. Raktam bele ssd-t, 2x2Gb ramot, ennyi a max.
Valamiért nem engedi a win10-est felrakni, bootoláskor érdekes a kép. Mellékeltem a fotót.
Win7 sajna elavult, így a 10el próbálkoznék.

[ Szerkesztve ]

(#38387) Apophis


Apophis
őstag

Üdv! Egy Zenbook 14 OLED (UX3405) esetében az Ultra 7 és 9 között mekkora különbség van átlagos felhasználás esetén? Indokolt a 9-es vétele? Az Arc VGA mennyire hangos netezés, videók, kisebb programok futtatásakor?

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#38388) Mikulásbá válasza Apophis (#38387) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Átlagos felhasználásnál semmi különbség. A 9-es verzióban kicsit erősebb az Arc.
Viszont csak a 9-esben van 32 GB RAM-legalább is itthoni gépnél-még! (lesz 7-es verzió is 32 GB RAM-mal)
A VGA-nak nincs hangja csak a ventinek-itt sem azt hallod, hanem a "szélzajt". Hallatszik, de nem zavaró.

(#38389) Apophis válasza Mikulásbá (#38388) üzenetére


Apophis
őstag

Köszönöm. A 32GB-os 7-es mikor érkezik? Ez is 4-6 hét?

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#38390) Mikulásbá válasza Apophis (#38389) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem többet írtak, pár hónap.

(#38391) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Üdv!
Vivobook S513EA notebook.
Legacy boot lehetséges lenne?
Nem bootol nekem, pedig az ajánlott beállítások rendben vannak.
Fast boot disabled
Security boot disabled...
Köszönöm a segítséget...:C:R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#38395) poli27


poli27
veterán

Hali van egy vivobook pro 15 oled gépem és a netflixnél ezt csinálja... van ötlet rá? Hang van kép nincs csak hangyák háborúja...

https://youtube.com/shorts/JceREm7nbO0?si=WBw1hbsykX8ndCOi

(#38396) azbest válasza poli27 (#38395) üzenetére


azbest
félisten

video driver újratelepítés?
elég sokféle gép van ilyen, intel vagy amd? milyen gpu?

(#38397) poli27 válasza azbest (#38396) üzenetére


poli27
veterán

Asus VivoBook Pro 15 OLED (M6500XV) - 15.6" 2.8K OLED 120Hz, Ryzen 7-7840HS, 16GB, 1TB SSD, nVidia GeForce RTX 4060 8 GB, DOS - Csendes Kék Laptop 3 év garanciával | Laptop.hu | Laptop.hu

Ilyen, vga drivereket a legújabbat tettem fel... disney plusz hbo maxnál nem csinálja... csak a netflixnél... alkalmazás és böngésző tökmind1...

(#38398) azbest válasza poli27 (#38397) üzenetére


azbest
félisten

Csak tippelek, de esetleg azt nézd meg, hogy az integrált grafika vagy az nvidia aktív netflix és disney alatt, abból lehet sejteni melyik gpu-val nem jó, ha máshogy megy netflixnél. Gondolom terhelés alapján váltogat a gpu-k közt. Esetleg max teljesítmény módban lehet az nvidiához ragaszkodik.

Eszközkezelőben nem maradtak ismeretlen eszközök?
Az asus oldaláról minden driver és segédprogram felkerült? MyAsus?

[ Szerkesztve ]

(#38399) poli27 válasza azbest (#38398) üzenetére


poli27
veterán

Minden jó igen nincs felkiáltójel az eszközkezelőben... Hogy lehet megnézni melyik vgat használja a netflix? Furmarkot futtattam 10 percig azzal nincs baja...

(#38400) olala válasza Mikulásbá (#38390) üzenetére


olala
csendes tag

Szia!

Megkérdezhetem, hogy hol érdeklődtél?

Nekem is nagyon tetszik a Zenbook 14 (UX3405), de ragaszkodnék a 32 GB RAM-hoz az időtállóság miatt. Itt a 14"-os kijelző kettős érzéseket kelt bennem, mert egyrészt jót tesz a hordozhatóságnak, ugynakkor lehetne nagyobb is egy összetettebb felületű szoftver használatához. A hasonló méretű 14X-xel volt dolgom, az nagyon masszív kis gép volt.

Viszont ami nagyon felkeltette még az érdeklődésemet az a ASUS Vivobook S 16 OLED (M5606) Ryzen 8845HS + 32 GB RAM-mal. Bár ez is még csak előrendelhető és itt is csak a nagyobb 8945HS CPU-hoz jár a nagyobb RAM.
Ennek a szürke verziójának érkezéséről van valakinek infója?

Köszönöm!

(#38401) Mikulásbá válasza olala (#38400) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Asus Magyarország honlapján.
Te is írhatsz nekik nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#38402) olala válasza Mikulásbá (#38401) üzenetére


olala
csendes tag

Rendben, köszönöm!

(#38403) vati válasza HartgeH3-2.8 (#38353) üzenetére


vati
senior tag

"Kicsit gondolkodtam beletúrok a dolgokba: Asus A17 (2022) Ryzen."

Nekem pont ilyen van, Win11-el. Szerintem a G-Helperben a GPU-módot állító második gombsor "Eco" módja pont azt csinálja amit szeretnél: leállítja a dGPU-t, csak az iGPU megy. Az AC-t én rég letakarítottam.

Én többnyire nem így használom hanem a CPU-módot Silent-re teszem hogy csend legyen a szobában, a GPU-módot Optimized-re. Így se sokszor indulnak meg a ventik, jellemzően csak akkor ha tényleg csinálok valamit, sima böngészés közben nem jellemző, és a hőfok is 50-55 fok közöttre beáll.
Ezért nem éreztem szükségét a dGPU tiltásnak. A gyakorlatban vsz se hidegebb se csendesebb nem lesz tőle a gép, hiszen csak azt érem el, hogy a grafikai műveletek is a CPU-t melegítik. Olyat még sose láttam, hogy a GPU ventilátora teker, a CPU-é nem. És még így is 1-3 fokkal melegebb szokott lenni a CPU.
Ha ténylegesen gaming van, így is megpörgeti amit kell, legalábbis az én régi játékaimnál.

Amit nem értek, hogy időnként miért indulnak meg mégis a ventik, ha semmit se csinálok a gépen? (Task Managerben se látok terhelést)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#38404) azbest


azbest
félisten

Tudja valaki hol árulnak Asus vivobook S oled sorozathoz való csavarokat?
Kollégának ram bővítéskor sikerült a t5 fején szétkenni a lyukat, túl erősen húzta.

Neki ezüst színű S5402ZA van. Én a K3402ZA -mon néztem, hogy ebben 2mm vastag, t5 lapos fejes (a fej kb 4.4mm széles), nem süllyesztetten lapos a feje. A rövidebb négy csavar kb 3.2mm hosszú, a hosszabbak pedig kb 8.6mm körül vannak. Tényleg m2-es vagy imperial mértékegységűek lehetnek?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.