Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#112151) Švejk válasza Bkrisz9 (#112149) üzenetére


Švejk
őstag

Köszönöm, akkor majd sima notebook vonalon fogok körülnézni, de még ráér pár hónapot:R

(#112152) abydos


abydos
aktív tag

Sziasztok!
Nem is húznám az időt, a segítségetekre lenne szükségem, hogy ne lőjek mellé :)
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Április 15 előtt
(2) A gépre szánt összeg forintban?
125 000 max, de inkább 100 000 körül
(3) Felhasználás?
Elsőkörben, hogy kiszolgáljon külföldön míg ott tartózkodok 3 hónapig (videovágás és fényképszerkesztés), de ha hazaérek stream gépnek szeretném használni elsődlegesen (külső hardver segítségével (avermedia LGP) a PC-m videojelét a laptopon rögzíteni vagy streamelni YT, twitch stb.)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Unaloműzés szintjén játszanék vele, nem elsődleges szempont, a játékra a PC-m használnám.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Ha lehet matt, de ha az túl drága, ne ezen múljon. Full HD-nak örülnék, de mivel nem célom a minél nagyobb kijelző, ezért lehet kisebb a felbontás is, de mindenképp 1440x900 fölött
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem igazán tervezem utazás közben használni
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 tökéletes támogatása
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minimum 120 Gb SSD, ha nincs, akkor 500GB+ HDD. 4Gb Ram a minimum
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI és webkamera nem lenne gond. Ha véletlenül van nyomásérzékeny toll támogatása bárminek, az minden fentit felülíró fícsőr, de szerintem ebben az árkategórában ilyen nem lesz :D
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Használt is szóba jöhet, de fél év garanciával minimum.

A kérdések után most ezeket a gépeket látom itt hardveraprón. Nem tudom, miért ilyen olcsóak, vagy legalábbis nekem annak tűnnek. De lehet én vagyok laikus a manapság elvárható notebook árakkal kapcsolatban. Persze más is jöhet, csak eddig ebbe ütköztem bele.

Köszönök minden választ és tanácsot előre is :)

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#112153) adika4444 válasza abydos (#112152) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Ez még újonnan is egy röhely, a Lenovo garija meg szintúgy. Bár külföldön lehet jobb...

Laptopsystem-ben azonban vannak jó használt gépek, például Dell 6430 dedikált VGA-val.
A néhai játékhoz jól jöhet a DVGA...
Ha DVGA nélküli gép kell akkor egy HP Elitebook 8570P az említett boltból.
Én ha nem kell a munkádhoz nem vennék DVGA-s gépet, mert a DVGA szeret a leginkább elromlani...

üdv, adika4444

(#112154) abydos válasza adika4444 (#112153) üzenetére


abydos
aktív tag

Köszönöm a tippeket!

Ezek a gépek nem túl régiek már? Mert látom, hogy régen nagy értékkel bírtak, de azt is látom, hogy már nagyon régóta nem kaphatóak. Elfelejtettem beleírni az első bejegyzésembe, hogy ha használt, ne legyen nagyon régi, mert nagyon sokáig szeretném használni, illetve azért az újat preferálom, még ha tudom is, hogy gyengébb lesz ezen az áron. De ezek is érdekelnek persze, csak kicsit tartok tőle, hogy túl-túl elhasznált már.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#112155) Magnum_ válasza abydos (#112154) üzenetére


Magnum_
nagyúr

anyukám Dell D630-a kb 9 éves és semmi baja :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#112156) ∂яσнυη válasza Magnum_ (#112155) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Teljesítményben ennyiért nem nagyon kapsz erősebben. A minőséget azt még hagyjuk. 100k-s új gépnél nem lehet ilyesmiről beszélni.

Ha találat egy matt kijelző 8570p-t hd+ kijelzővel, azt évekig használhatod még. És hidd el szeretni fogod. Egy műanyag szaron nincs mit szeretni, mert már új korában is recseg.

Itt lehet cserélnek kell majd a kopó alkatrészeket(akku,hddt ssd re), de ha ezt idővel megtetted, akkor tényleg van egy megbízható,értéket képviselő géped.

(#112157) Magnum_ válasza ∂яσнυη (#112156) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszonom :R

I humbly and respectfully decline™

(#112158) adika4444 válasza abydos (#112154) üzenetére


adika4444
addikt

Az újonnan kapható gépek 100-ért sokszor a már korábban leírtak mellett gyengébb garanciával is rendelkeznek mint ezek a használt darabok, és bizony sokszor tovább is húzzák.
Meghibásodás persze mindenhol előfordulhat de jóval kisebb eséllyel mint az újabb gépeknél. Mondjuk akinél beüt a gond azt ez annyira nem vigasztalja:D

üdv, adika4444

(#112159) Khelben válasza abydos (#112154) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 100k-ból vett új gépet kevesebb ideig fogod használni, mint a 100k-ból vett használt üzletit. Ez 99%.

(#112160) abydos


abydos
aktív tag

Értem, köszönöm a tippeket, akkor ez a két gép állhat hozzám legközelebb? :)

Húsvét után lehet személyesen is meglátogatom akkor őket és döntök, persze azért állapottól függő a dolog, de lehet tetszeni fog amit látok.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#112161) adika4444 válasza abydos (#112160) üzenetére


adika4444
addikt

Meglátásom szerint igen, de menyj be, nézegesd meg. Amiből több darabot tartanak azoknál előfordulhat az eltérő álapot (az oldalukon fennt is van), de néhány kis karcot meg esztétikai dolgot leszámítva teljesen jó állapotú gépek. Meg ugye vannak az olyanok amikről meg nem mondaná senki hogy használt ránézés alapján. Az enyém is ilyen.

üdv, adika4444

(#112162) mielikki6


mielikki6
újonc

(1) mikor: egy-két héten belül
(2) ár: 200.000
(3) Felhasználás: munka, irodai programok, böngészés (a játék nem annyira lényeges). Fontos a könnyű hordozhatóság és a hosszú életű akkumulátor
(4) játék: nem feltétel, ha egyáltalán, max. régebbiekkel játszanék (kb. sims 2-ig bezárólag).
(5) méret: kicsi-közepes méretű, 13 körül
(6) utazás: igen, ez a legnagyobb szempont, sokat lenne hordozva
(7) Operációs rendszer: windows
(8) tárhely: 100 GB-nál több, RAM: 4 GB
(9) Speciális igények: elsősorban olyan gépet keresek, amit könnyen hordozhatok repülőn való utazáshoz is (minél könnyebb, annál jobb), az akkumulátor tovább bírja 4-5 óránál, de lehessen rajta dolgozni is (netbook túl pici ahhoz), szövegszerkesztés, Office programok, minimális fotószerkesztés.
(10) új/régi: új

Az eddigi keresgélésem alapján az ASUS Zenbook UX305 látszik megfelelőnek, de érdekelne, hogy létezik-e olcsóbb megoldás, ami nem feltétlenül ultrabook, de 2 kg alatti, és nagyobb mint egy netbook.
Köszönöm!

(#112163) Maximo88HUN válasza mielikki6 (#112162) üzenetére


Maximo88HUN
csendes tag

A HP Probook 430-ot nézd meg, a feltételeknek megfelel, bár TN paneles.

Fujitsu A514, Xiaomi Mi 9T, Ender 3

(#112164) Soybex


Soybex
őstag

Sziasztok!
Úgy látszik a mostani Asus k55n-sx009h laptopom lassan megadja magát 3 év után. Sokmindent megélt már, kapott +4gb ramot , új kijelzőt is, most pedig úgy tűnik hogy a töltőfej környékén van valami vele , mert nem illeszkedik rendesen a hátlaphoz , így egy 0.5mm-es rés vagy recseg+ néha nem veszi a töltést.
Szóval :

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? : 3-4 hónap körül , vagy ameddig még bírja..
(2) A gépre szánt összeg forintban? : 160-180k körül
(3) Felhasználás? : Rengeteg játék.. mivel sokat utazok , ezért mindig cipelem magammal. Így valamivel elkell ütni az időt :)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? : Hearthstone, Call of duty széria, Need for speed széria, Skyrim, Watch dogs-ot végre kipróbálnám, Battlefield 4. Max-közepes beállításokon szeretném, de nem fontos a 1920x1080, megelégszek az 1366x786-al is .
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6-os kijelzőméret, 1366x768, fényes
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? : Viszonylag sokat, Pest- Fehérvár távolság, utazás közben nem.
(7) Operációs rendszer? : Win 8.1-el tökéletesen megvagyok elégedve jelenleg.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?: 500gb minimum , ssd-m még nem volt , de csak csupa jót hallottam róla. Ram 4-8gb a mostaniból átpakolnám bele , optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Nincsen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Legfőbbképpen új, de egy-két hónapos 1,5-2 év garanciás használt is szóba jöhet.

Nos ennyi lenne ,remélem valamit sikerült találni. Köszönöm előre is ! :R

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#112165) mellov


mellov
csendes tag

Sziasztok!

Erősen gondolkodom, hogy lecserélem a mostani asus 550jk laptopom. Most volt 1 éves (egyébként nagyon szeretem), de egy erősebb modellt szeretnék magamnak amivel kompromisszumok nélkül játszhatok, rajzolhatok,tervezhetek stb stb.

(1) mikor: kb. 1-2 hónapon belül
(2) ár: max. 340000 Ft
(3) Felhasználás: mindennapos használatra venném, munkaeszköz is egyaránt, + játék, grafikai tevezés, videovágás alapfokon, digitális rajz, netezés, filmnézés, stb
(4) játék: fontos hogy vigye az új játékokat, részben ezért is szánnék rá ennyi pénzt
(5) méret: min. 15,6
(6) utazás: sokat hordozom, munkába is hurcolom a mostanit is szóval bírnia kellene a strapát
(7) Operációs rendszer: nem fontos
(8) tárhely: 1 Tb, RAM: minimum 8 GB, SSD: ha belefér a keretbe
(9) Speciális igények:legyen komoly teljesítménye + strapabíró is legyen. Tudom, hogy gamer notebookoknál az ár a csillagos ég, de remélem ennyi pénzért talán akad olyan modell ami megközelíti azt amire vágyom.
(10) új/régi: új

Nem tudom mennyire jók, de továbbra is szimpatizálok az ASUS márkával,ezen belül is a rog termékcsaláddal.
Találtam is egy modellt ami első ránézésre olyannak tűnik amit én keresek, viszont nem tudom mennyire megbízható a bolt. Egyáltalán megérné e ezt vennem ?

ASUS ROG G551VW-FW276D (i7-6700HQ, 16GB DDR4 RAM, 128GB SSD + 1TB HDD, GeForce GTX960M 4GB, 15.6" FHD)

http://computerimperium.hu/images/ASUS_G551.jpg

Ti mit ajánlanátok? Előre is köszi a segítséget! :R :R

(#112166) Mikulásbá válasza mellov (#112165) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Más boltot nézz és elég az i5-ös verzió is.

(#112167) mellov válasza Mikulásbá (#112166) üzenetére


mellov
csendes tag

Ha szabad megtudnom miért elég az i5 is? A célom épp az lenne hogy ne csak 1 évre tervezzek a géppel.
Mondjuk van tippem miért írtad, csak kíváncsi vagyok :). Lenne olyan notebook amit tudnál ajánlani esetleg?

(#112168) Maximo88HUN válasza Soybex (#112164) üzenetére


Maximo88HUN
csendes tag

Az első játékra alkalmas gép, ami ajánlott és mérsékelten bírja a hordozást, az ASUS K501. (I3+950M mysoft)

Viszont ha újat szeretnél, és tényleg tudsz várni 3-4 hónapot, akkor gyere vissza nyáron, mert addig új modellek is jönnek, és pont az ASUS az a gyártó, aki gyorsan cserélgeti a modelljeit.

#112167 mellov
A bolt, amit linkeltél, nem ajánlott, szürke importtal tudja lenyomni az árait! MIndig legyen gyanús, ha a mezőnynél jóval olcsóbban tud árulni valamit egy bolt!

A készülék, amit linkeltél TN panellel szerelt verzió. Pont emiatt nem lesz időtálló. A helyedben megnézném a Dell 7559-et, mert hasonló paraméterekkel bír, de a háza valamivel jobban bírja a strapát. És 2 csatornás a hűtési rendszere.
Azért nem szokták ajánlani az I7-es verziót, mert az általában 4 magos, lényegesen nagyobb fogyasztással bír, több hőt termel, ha elkezded nyúzni, túlmelegszik és a throttling miatt visszavesz a gép a teljesítményéből. Viszont akkor minek fizetnél az erősebb prociért, ha úgy sem tudja kihasználni?

[ Szerkesztve ]

Fujitsu A514, Xiaomi Mi 9T, Ender 3

(#112169) Mikulásbá válasza mellov (#112167) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ahhoz a GPU-hoz elég az i5 és a gép is képes lesz hűvösen tartani, i7-nél van esély a processor throttling-ra.
Jó a G551JW i5-el,még a Dell 7559 (i5) lehet alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#112170) Soybex válasza Maximo88HUN (#112168) üzenetére


Soybex
őstag

Rendben , köszi! :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#112171) mellov válasza Mikulásbá (#112169) üzenetére


mellov
csendes tag

Köszi, most már értem :) . Nézelődöm akkor még, így talán kevesebből is meg tudom úszni, a megmaradt pénzt pedig bővítésre költhetném :D

(#112172) Mikulásbá válasza Mikulásbá (#112169) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Itt JW-t írtam,de ugyanez vonatkozik a VW-re is.Csak a processzor változott,más nem.

[ Szerkesztve ]

(#112173) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül.

2. A gépre szánt összeg forintban?
max. 60k

3. Felhasználás?
Multémédia és internet.

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem.

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13-14" de nem baj ha nagyobb, IPS nem hiszem, hogy bele fér, úgy hogy marad a TN.

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Házon belül csak.

7. Operációs rendszer?
Win 7

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD jó lenne, de a HDD is meg teszi. min. 4GB RAM, ODD legyen.

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs.

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt.

Nagyszülőknek lenne.

Előre is köszönöm! :D

[ Szerkesztve ]

(#112174) adika4444 válasza Itachi82 (#112173) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Például egy T410 a Laptopsystem-ből.
Van rajta ExpressCard is, hogy ha esetleg USB 3 kellene akkor könnyedén menyjen az is.

üdv, adika4444

(#112175) Tikakukac válasza Acsifun (#112146) üzenetére


Tikakukac
titán

A gl baja, hogy műanyag. Nagyon. Ehhez mérten pedig legalább 30-40k-val van túlárazva. Plusz rohadtul melegszik. De tényleg hihetetlenül.

Generáció esetünk annyit jelent, hogy Aida mást ír ki, ezen kívül kétlem bármikor bárki megmondaná melyikben mi van. Bőven túl erős ilyen laptopba mindegyik. Első főleg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112176) Maximo88HUN válasza Itachi82 (#112173) üzenetére


Maximo88HUN
csendes tag

Itt érdemes szétnézned.
60 ezer forint környékén első generációs I5-ös processzorral szerelt gépeket kapsz, 70-ért második generációsat. Ami kb azt jelenti, hogy az olcsóbb gép valószínűleg régebbi darab, ezért érdemes lenne személyesen megnézned a készülékeket, mert ugye használt gép vásárlásakor állapotot veszel, nem teljesítményt.

Ezt venném, az SSD-t leszámítva ez áll a legközelebb az elvárásokhoz.

Fujitsu A514, Xiaomi Mi 9T, Ender 3

(#112177) spyduck válasza Mikulásbá (#112172) üzenetére


spyduck
nagyúr

VW - TN kijelzős, így az is változott.

(#112178) Mikulásbá válasza spyduck (#112177) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:W

Komolyan,visszafelé megyünk??

(#112179) ∂яσнυη válasza Magnum_ (#112157) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

:DDD Boccs. Rossz helyre ment!

(#112180) adika4444 válasza Maximo88HUN (#112176) üzenetére


adika4444
addikt

Van benne DVGA, az multimédiára meg netezni annyira sztem nem kell, csak plusz melegedő alkatrész ami el is romolhat. Persze más is elromolhat, de minél kevesebb a hibalehetőség annál jobb...

üdv, adika4444

(#112181) haladó


haladó
tag

Egy barátom mostanában venne új notit munkára (tervek megtekintése, multitasking), ezt nézte ki:

HP ProBook 470 G2 G6W69EA - kb 290k

Ami fontos új, 17 col fhd matt kijelző, 16 giga ram, i7, minimális várakozási idő
Ebben az ársávban jobb/ajánlottabb? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#112182) Maximo88HUN válasza adika4444 (#112180) üzenetére


Maximo88HUN
csendes tag

Ez igaz, viszont a feltételek közé azt is írta, hogy szeretne Windows-t (gondolom úgy értette, hogy járjon hozzá). A Lenovóhoz, amit linkeltél, nem jár.

Fujitsu A514, Xiaomi Mi 9T, Ender 3

(#112183) ovics válasza spyduck (#112177) üzenetére


ovics
aktív tag

E szerint van belőle ips változat is. De tényleg érthetetlen hogy egy ilyen kategóriájú gépbe minek raknak TN-t

(#112184) adika4444 válasza Maximo88HUN (#112182) üzenetére


adika4444
addikt

Hát nekem úgy jött le hogy támogatása legyen, de végül is ajánlottunk 1-1 gépet, legalább van miből választania:D egyébként meg ha élőben megnézi lehet mást választ, ezek között a gépek közöt 60k-ig nem nagyon lehet mellélőni leszámítva a 2530p idióta 1.8-as HDD részét...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#112185) Maximo88HUN válasza adika4444 (#112184) üzenetére


Maximo88HUN
csendes tag

Mondjuk a T410-hez lehet kérni magyar nyelvű billenzyűzetet, és nem kell matricáztatni , ennyi előnye mindenképpen van. Gondolom a nagyszülők jobban örülnének a magyar karaketereknek.

[ Szerkesztve ]

Fujitsu A514, Xiaomi Mi 9T, Ender 3

(#112186) spyduck válasza ovics (#112183) üzenetére


spyduck
nagyúr

Amik nálunk vannak azokban tuti TN van, sőt a lehető legocsmányabb :(

(#112187) Aleee


Aleee
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős, de valamikor tavasszal

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 170-180 ezer

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Főleg böngészés, zene, illetve fullHD film tv-re kötve. Ezen kívül havi 1-2 alkalommal webszerkesztés és még kevesebb photoshop.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
min. 15", nem követelmény a fullhd, de előny.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
szinte semmit, csak asztalon állna

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem lényeg

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
4 gb ram és bővíthető, vagy min. 8 gb, ha nem bővíthető.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, gbit-es hálózati kártya

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új gép számlával.

(#112188) adika4444 válasza Aleee (#112187) üzenetére


adika4444
addikt

Valami HP Probook 450 G3-ben gondolkodj, vagy ha kell a 17" kijelző akkor Probook 470 g3 igaz ez már túllóg a kereten.
Ha még rááldoznál 30-40k Huf-t akkor van IPS kijelzővel Fujitsu A555G, bár sajnos most méginkább felment az ára, de ha megvárod a Skilake kiadást akkor tán olcsóbb lesz, lehet hogy a fogyás miatt emelkedett az ára mint a K501-nek.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#112189) Maximo88HUN válasza Aleee (#112187) üzenetére


Maximo88HUN
csendes tag

Felvetődött bennem az a kérdés, hogy neked biztosan laptopra van szükséged? Ha nem hordozod, és nincs semmilyen speciális igényed, egy asztali géppel sokkal jobban járnál. Mert vagy feleennyi pénzből megkapnád ezt a teljesítményt, vagy ennyiért egy kétszer erősebb konfigot ajánlanának nekeditt.

ha kevés a hely, akkor Mini-ITX kuckóra kérj ajánlatot.

Fujitsu A514, Xiaomi Mi 9T, Ender 3

(#112190) haladó


haladó
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Kb 1 hónap mulva

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
260-290k

(3) Felhasználás?
Munka (Több/sok 30-50 megás pdf egyszerre megnyitva)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
17, matt, fullHD, ips

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lesz hordozva

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
16giga vagy 16ra bővíthető

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
usb3, ha ez annak számít

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

Köszi!

(#112191) QwErTy42 válasza adika4444 (#112188) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem ment fel az A555G ára. Amit a listában dob, az oprendszeres gép, ezért drágább. Ha még elérhető valahol üresen, akkor sanszos, hogy 210 ezer környékén kell lennie.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#112192) Aleee válasza Maximo88HUN (#112189) üzenetére


Aleee
csendes tag

Végülis nem zárom ki azt az opciót sem, csak akkor venni kell hozzá monitortól kezdve mindent, de rákérdeztem a topicban, köszi a tippet :)

(#112188) adika4444
Köszi a tippet, tetszik ez a probook :)

(#112193) Chebbie


Chebbie
tag

Sziasztok!

Egy hölgy ismerősömnek keresünk gépet az alábbi paraméterekkel:

1. 1 héten belül.
2. Ezt nem tudjuk, mondjátok meg ti, hogy melyik a legolcsóbb gép, ami megfelelhet az elvárásoknak. Nagyjából 250.000 - 300.000 Ft-ra számítunk.
3. Office, böngészés, 0-24/365 üzem (folyamatos üzemelés, soha nem lesz kikapcsolva)
4. Játék nem lesz.
5. Mérete: 13"-14" (ha lehet, inkább 13"), fullhd, fényes vagy matt, az mindegy, ha lehet, akkor IPS.
6. A gép gyakran lesz hordozva.
7. Oprendszer nem szükséges.
8. Csak SSD kellene, 256 GB vagy nagyobb, 4-8 GB memória (jobb lenne, ha 8), optikai meghajtó nem kell.
9. Speciális elvárás: a gép NE legyen sem fehér, sem fekete. Szürke legyen, ha lehetséges fém, de ha nincs fém, csak műanyag, akkor az okés lehet, de csak ha szürke. A gép tényleg az év 365 napján menni fog, soha nem lesz kikapcsolva, így fontos lenne, hogy bírja ki ezt, ne melegedjen túl, ne önállósítsa magát leállásokkal. Ha lenne rajta HDMI kimenet, az nem lenne rossz, de nem feltétel. Az akksi legalább 5 órát bírjon, de inkább többet. Ne fogyasszon sokat.
10. Csak új gép.

[ Szerkesztve ]

(#112194) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Üdv!

Új sima A555 megér 115k-t? i3-5005U,4gb ram,500gb hdd,1366-os kijelző.Szinte minden paramétere megfelel nekem kivéve egyet: a kijelző.

Ha ezt ki tudom cserélni a mostani panelemre, akkor máris veszem. Mostani panelem: LG Philips LP156WD1-TLD3

Plusz még ami fontos lenne, hogy white listes e a bios. Tehát tudom e cserélni a wifit?

[ Szerkesztve ]

(#112195) Khelben válasza Chebbie (#112193) üzenetére


Khelben
nagyúr

300k kicsit kevés lesz erre. Dell 5450, Fujitsu E746, Fujitsu E736, és ezekkel még csak a kategória belépőszintjét karcolgatjuk. HP Probook 640 is kb. megfelelhet. Ami meg úgy elsőre eszembe jutott, az már 560k Ft...

(#112196) adika4444 válasza QwErTy42 (#112191) üzenetére


adika4444
addikt

Ja hogy ja:)
Akkor sztem ha valaki megvenné Laptopszalon-ban biztos megoldható opr nélkül:)
(#112192) Aleee:
Jó is az, nekem a legkisebb kijelzős a 430 tetszett meg, szemezgettem is vele de egy HP 2570p leveri:)
(#112195) Khelben:
Lenne rá keretem én is ezekből szemezgetnék, nekem használt üzleti vagy ez a kategória jöhet csak szóba. Talán a HP Elitebook amit kicsit túlárazottnak érzek, de a Fujitsu meg egy Dell 6440 nálam mindig is esélyes volt:D.
Fujitsu 734-ről i7 QM procival van amúgy tapasztalatod akár neked akár másnak? Keresgéltem használtan, de sajnos nem találtam pedig kíváncsi lennék nagyon hogy elbír-e a 13" kijelzőjű gép hűtése egy szép erőgéppel...

üdv, adika4444

(#112197) Nyám-nyám


Nyám-nyám
csendes tag

Megéri IPS kijelzős gépet venni? Olyan 50-100 ezer körül van a felára?

Ezek a Core i3 4xxx, 5xxx procik nem gyengék a mindennapi felhasználásra? Ugye 3000 pont alatt vannak sokszor a benchmarkban.

(#112198) szabonagyur válasza Nyám-nyám (#112197) üzenetére


szabonagyur
félisten

1. meg.

2. benchmarkozni kell vagy átlagos használatra?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#112199) adika4444 válasza Nyám-nyám (#112197) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

IPS megéri, szebb a képe.
Az említett procik mindennapi netezésre, filmezésre elegendőek az itteni infók szerint. Én a teljesítményt egy I3 2330M alá nem adnám...

üdv, adika4444

(#112200) Nyám-nyám válasza szabonagyur (#112198) üzenetére


Nyám-nyám
csendes tag

Ez:[link] megéri a felárat ezzel:[link] szemben? Főleg a kijelzőre gondolok.

Legnagyobb várható terhelés 2 ablakban youtube videó nézés, közben víruskeresés. A jelenlegi gép sajnos sokszor túlmelegszik, leáll. Most P6100 proci van a notebookban - ne röhögjetek, ezt kaptam. :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.