Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#112051) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok!

Ilyesmit keresek:

1. Áprilisban (idén...)
2. Max. 80e
3. irodai programok, játék, programozás (2D CAD)
4. mellékes, böngészőből indított
5. IPS tudtommal nincs ennyiért, így marad a TN, 15,6", 13**x720
6. Hordozva lesz rendesen, utazás közben is használva.
7. Win7 lesz rajta.
8. Utólag szeretnék egy 128as SSD-t beletenni
9. Nincs spec. igény.
10. Használt, újszerűt keresek garival.

11. Honnan szeretnéd megvásárolni?
- Szeretném tudni, hogy honnan érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#112052) Khelben válasza customer114 (#112051) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 8560p vagy ennek a 14-es változata, ami kicsit hordozhatóbb: HP 8460p. De most nem látok belőle 1600x900-ast, márpedig az kelleni fog a programozáshoz.

(#112050) bucihost : HP 2530p, ennél olcsóbban nem hiszem, hogy kapsz gépet, max magánszemélytől, de garancia nélkül nem vennék ilyen idős gépeket.

[ Szerkesztve ]

(#112053) customer114 válasza Khelben (#112052) üzenetére


customer114
senior tag

És ez az intel HD3000 elég ide? 80ért egy IGP-t? + a laptopsystemesen win7 van nem dos, ez gondolom felárban benne van.

Olyan embertől szeretném megvenni aki eladni akarja, nem pedig keresni rajta. ;]

[ Szerkesztve ]

(#112054) Khelben válasza customer114 (#112053) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez van ennyiért. Olyan embertől vedd, aki garanciát ad rá és megbízható. A laptopsystem ilyen. Sokra mész vele, ha egy kapualjban veszel egyet 10k-val olcsóbban és két nap múlva meghal benne az alaplap.

(#112055) Magnum_


Magnum_
nagyúr

'Megrendelve' statuszba kerult a hp 8460p ceges laptop nekem. Meg mindig nem ertem, hogy lehet uj.. :U

I humbly and respectfully decline™

(#112056) Tikakukac válasza Magnum_ (#112055) üzenetére


Tikakukac
titán

Attól függ honnan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112057) psajti


psajti
aktív tag

Hello mindenki!
Notebook vásárlás előtt állok, és leginkább az ultrabook vonal érdekelne. 13-14 colos ips kijelzővel.
Hw szempontjából nem tudom, hogy megéri-e a felárat az i7 vagy pl elég i5? Egy 2gb-s GPU nem hátrány. (ez a része elég képlékeny és árfüggő, ami 250-300ezer forintos plafont jelent). Kijelző az aminél nem szeretnék kompromisszumokat kötni, tehát csak ips jöhet szóba lehetőleg 1080p-s felbontásban (érintőképernyő nem hátrány de nem a legfontosabb).
Hogy mire használnám? Egyszerűbb játékok, mint pl LOL de az HW szempontjából nem mérvadó, azon kívül szeretném ha a böngészés és a photoshop stabilan menne rajta. Zenbookok eléggé bejönnek de más is szóba jöhet természetesen, lehetőleg fém házzal. Dellből láttam hasonló gépeket amik megfeleltek volna, csak az a fránya ips maradt ki belőlük. :( Érintőképernyőre visszatérve még annyit, hogy inkább hardveresen legyen jobb a gép az fontosabb mint az érintő.

szerk: kimaradt a RAM és az SSD.
Tehát RAM az jó lenne ha elérné minimum a 8 gigát, SSD-t szeretnék de az is megfelelne ha majd utólag vennék bele.

[ Szerkesztve ]

(#112058) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
A zenbookok 3 cellás akkuja nagyon gyenge?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#112059) Khelben válasza psajti (#112057) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Envy 13-at nézd meg, szerintem jobb, mint a zenbook-ok.

(#112060) Magnum_ válasza teo77 (#112058) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az itteni tesztek szerint nagyon jól szerepeltek

I humbly and respectfully decline™

(#112061) psajti válasza Khelben (#112059) üzenetére


psajti
aktív tag

utána nézek, köszi! Kinézetre nagyon pöpec. :)

(#112062) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Van egy Dell E7440-em, nagyon szeretem, jó kis gép, de szeretnék egy egy tabletet. A kettő egyszerre viszont teljesen felesleges.
Ezért egy hibrid jól jönne win 10-el. A kérdésem, hogy létezik-e a laptopom minőségi szintjét megközelítő, olyan hibrid ami vagy hajtogatható, vagy vagy "szétcsatolható".

Ha igen tudtok párat ajánlani?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#112063) Mikulásbá válasza adamssss (#112062) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem nem érné meg,de nézd meg a Fujitsu Stylistic gépet,hátha tetszik.

(#112064) adamssss válasza Mikulásbá (#112063) üzenetére


adamssss
veterán

Az árát elnézve inkább marad a gép, és egy használt iPad Air 2.

Esetleg ez: [link] de ez is horror.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#112065) Mikulásbá válasza adamssss (#112064) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Dellnek is van kihajtható gépe,nem ismerem milyen minőséget képvisel. [link]
A Lenovo szervízhálózata eléggé hirhedt,emiatt is passzolnám. :U

[ Szerkesztve ]

(#112066) Khelben válasza adamssss (#112062) üzenetére


Khelben
nagyúr

Van egy géped, ami alsó hangon 400k volt újkorában. Ugyanazt a minőséget nem fogod megkapni olcsóbban.

(#112067) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Honnan tudhatom laptop vásárlás előtt, hogy a gépben lévő proci skylake-e vagy sem?
(Mindenképp skylake-es, i5-ös, 13.3"-es gépet szeretnék venni. Zenbookot. SSD-vel, nem integralt vidkarival.)
Nagyon köszönöm!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#112068) adamssss válasza Khelben (#112066) üzenetére


adamssss
veterán

Igen ebben sajnos igazad van. Ráadásul az enyém FHD IPS modell, 8 gb rammal, világítós billel. ergo ez az 500 fölött kezdődő kategória. Bár én 220-ért vettem mint refurbished.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#112069) Khelben válasza teo77 (#112067) üzenetére


Khelben
nagyúr

A skylake cpu-k jelölése 6-tal kezdődik (pl. I5-6300)

(#112070) Mikulásbá válasza adamssss (#112068) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

i5 4310-el?Az enyém is ilyen,de ami még fontos tény,a dokkolhatóság.
Én is keresgettem az utódját,de mindig oda jutok,hogy ennyiért nincs jobb,amire érdemes lenne lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#112071) teo77 válasza Khelben (#112069) üzenetére


teo77
őstag

Köszi szépen! Még annyit szeretnék tudni, hogy az i6200U elég jó átlahos használathpz? No game, csak net, HD-film, zene. És az, hogy meddig bővíthetem a gépet RAm-al, a proci függvénye? (persze, a sloté is, mert , ha nincs hely több, nincs több)
Egyes helyeken a Asus X302UJ max ram kapacitasa 4 GB , mashol 8. A mrmemory.co.uk szerint 12. :/

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#112072) Mikulásbá válasza teo77 (#112071) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#112073) adamssss válasza Mikulásbá (#112070) üzenetére


adamssss
veterán

Nem sajnos csak 4200, de 20-ért tudom cseréltetni. Igen teljesen igazad van. Ennél jobb gép egyszerűen nincs. Főleg ha lecserélem a procit, és a dualchannel miatt még veszek bele 8gb ramot. Plusz ebbe még 2tb-os HDD is belefér. Ezt nagyon kevés ultrabook mondhatja el. Szóval lehet, hogy marad :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#112074) teo77 válasza Mikulásbá (#112072) üzenetére


teo77
őstag

Köszönöm! Hogy mi a nyavajáért írnak egyes helyeken 4 GB-ot!? :) A sajat üzletüket rontják.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#112075) Mikulásbá válasza adamssss (#112073) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Van már 2 TB-os HDD,ami 7 mm vastag?Nekem csak 1 TB-os van benne,az van keskeny kivitelben.
Szerintem elég a 8 GB RAM is.

Nem kell cserélni a procit,fölösleges.Nem fogod észrevenni a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#112076) Khelben válasza teo77 (#112071) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az Asus X302 nem zenbook, hanem egy műanyag vacak. Inkább kerüld el.

(#112077) teo77 válasza Khelben (#112076) üzenetére


teo77
őstag

Jaa! bakker! Valami hasonlót tudnál ajánlani Zenbook-ban?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#112078) Tikakukac válasza teo77 (#112074) üzenetére


Tikakukac
titán

Na ácsi, proci kezel 32-t. Csak ahhoz kell 4 slot. Ami messze nem lesz minden gépben, sőt, kb. minden 100. ha tud 4 slotot.

Hogy mi a nyavajáért írnak egyes helyeken 4 GB-ot!?

Érzésre ennyi a leforrasztott.

Van még 1 slot. Abba mehet 8. Így lesz 12GB a vége. Kicsit minden boltnak/oldalnak igaza volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112079) Khelben válasza teo77 (#112077) üzenetére


Khelben
nagyúr

UX jelűeket keresd, UX303, UX305, stb.

(#112080) LattilaX


LattilaX
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hét
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 120-130 ezer ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén) irodai programok, filmek , böngészés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? minecraft és GTA san andreas de csak néha
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? nekem midn1
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? nem lesz nagyon hordozva nem használom utazás közben
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) majd én rakok rá win7-et
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? mind1 én elvagyok 120 gb-on is
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) megbízhatóság, minőség , hosszú élettartam nagyon fontos
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új számlás legalább 2 év garival
én a fujitsu a514 re gondoltam

[ Szerkesztve ]

(#112081) adamssss válasza Mikulásbá (#112075) üzenetére


adamssss
veterán

Pár hónapja olvastam itt a ph-n, hogy valamelyik gyártó már csinál 2tb-osat. Bár lehet az 9mm-es volt.

Akkor nem cserélem a procit. A 8 gb ram igen elég, de nagyon hiányzik játékoknál a DC, ezért kell a második.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#112082) Mikulásbá válasza adamssss (#112081) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az a 2 TB-os HDD 9mm-es,még csak 1 TB-os van,ami 7mm és befér a 7440-be.
Nálam 2x4 GB RAM van.
:U

[ Szerkesztve ]

(#112083) teo77 válasza Tikakukac (#112078) üzenetére


teo77
őstag

Jaa! Akkor visszaszívtam! Nagyon köszönöm!

Khelben, neked is köszönöm!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#112084) adamssss válasza Mikulásbá (#112082) üzenetére


adamssss
veterán

Mégis csak jól emlékeztem. Van 2tb 7 mm-en. [link] :K
ST2000LM007

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#112085) Mikulásbá válasza adamssss (#112084) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Oké. :R
Kapni lehet már?
Amikor én kerestem anno,még nemigen volt.De nem is kell,még a 1 TB is bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#112086) adamssss válasza Mikulásbá (#112085) üzenetére


adamssss
veterán

Egyelőre csak külföldi webshopokban láttam, ott viszont volt ha jól emlékszem raktáron. Talán még Amazonon is volt, akik meg szállítanak Mo-ra.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#112087) Nyám-nyám


Nyám-nyám
csendes tag

Sziasztok!

1, néhány hónapon belül
2, max 300 e Ft, jó ár-érték aránnyal
3, internetezés, szövegszerkesztés, online full Hd filmek nézése, videó nézés 2 képernyőben
4, nincs játék
5,15" matt, igényes kijelző
6,mimális hordozás
7, Win 10
8, SSD, 8 Gb RAM, optikai meghajtó kell
9, jellemző felhasználási terület: gyerekkel videó nézés, de a gépet lerúghatja, leeshet, strapabíró jó lenne, igényes billentyűzet, cseppálló?
10, lehet használt

Ötlet? :))

(#112088) Khelben válasza Nyám-nyám (#112087) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiből nem lesz olyan, ami kibír egy esést. Dell 5558 elég lenne, a fullhd ips változat 200-220k körül kapható. Strapabíró és jó kijelzős géphez sajnos kevés a 300k-s keret.

(#112089) f(x)=exp(x) válasza Nyám-nyám (#112087) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Tablet + billentyűzet erre a célra jobb szerintem. A szövegszerkesztés milyen szinten lenne rajta?

(#112090) Nyám-nyám válasza Khelben (#112088) üzenetére


Nyám-nyám
csendes tag

Köszi. Ez nagyon jónak tűnik. Nem zavaró hogy a touchpad alatt nincsenek külön gombok a klikkeléshez? Wifije jó?

(#112091) Nyám-nyám válasza f(x)=exp(x) (#112089) üzenetére


Nyám-nyám
csendes tag

Nincs szükség feltétlenül billentyűzetre, de tableten van osztott képernyőn videó nézési lehetőség? Youtube 2 böngészőn egyszerre? :U

(#112092) Gergosz2 válasza Nyám-nyám (#112091) üzenetére


Gergosz2
veterán

yes [link]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#112093) Nyám-nyám válasza Gergosz2 (#112092) üzenetére


Nyám-nyám
csendes tag

Most már ezt is tudom, köszi. De az androiddal nem voltak túl jó tapasztalataim a stabilitást illetően.

Fenti Dell gépet hol lehet megvenni SSD-vel mert sehol sem találom?

(#112094) Gergosz2 válasza Nyám-nyám (#112093) üzenetére


Gergosz2
veterán

Lehet olcsóbbra jössz ki ha magad szerzel be egy SSD-t mert elég sok gyártónál megfigyelhető az, hogyha egy adott modellt HDD-vel és SSD-vel is piacra dobnak, akkor az utóbbi egy esetleges bolti beszerzéshez képest lényegesen nagyobb felárat fog jelenteni a végösszegben.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#112095) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

(1) 1-2 héten belül szeretnénk venni.
(2) 100.000 Ft
(3) Minimális felhasználás időben, és egyáltalán. Weblap böngészés, képek tárolása. 1-1 Word doksi létrehozása néha. Ezeket ha el tudja végezni, már jó.
(4) Mindenféle játék kizárt.
(5) Matt, 13"
(6) Kizárólag néha, nyaralásra vinné magával.
(7) Op rendszer nem szükséges tartozék.
(8) 500gb, 4gb, optikai nem kell.
(9) Egyetlen igény, hogy fehér legyen lehetőleg.
(10) Csak új gép jöhet szóba.

Kinézett modell egy Acer Aspire ES1-311 lenne. Egyetlen kétségem a proci miatt van, illetve, hogy a hűtését elnézve egy darab hőcsövet nem látok..
Nagyjából van ötletem mit fogtok mondani, de kérlek legyetek megértőek. :) Nem nekem kell, és az igények ebben az esetben picik felhasználást tekintve. :R

(#112096) Tikakukac válasza czanga (#112095) üzenetére


Tikakukac
titán

Fehérrel és árral mindent eldöntöttél, újban meg főleg, mérettel még inkább. Ami tetszik vegyétek meg, szerintem ha van Asusnak még valamije akkor kb. vége is a listának. Gari idő lejárta előtt adjátok el, ez a lényeg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112097) kistewe válasza Tikakukac (#112096) üzenetére


kistewe
tag

Hja, már le sem merem írni milyen fáíntos kis E6320-at kapnának 1,5 év garival 88k -ért, a maradék 12k -ért meg olyan matricát húzathatnának rá hogy még katicák is lennének a virágocskákon...na de az Észernek is meg kell élni na...

uff stewe

(#112098) czanga válasza kistewe (#112097) üzenetére


czanga
őstag

Ebbe most inkább ne menjünk bele.. :N Tisztában vagyok vele, hogy pl a laptopsystem-es srácoknál 10x jobb üzleti DELL-t tudna a leendő tulaj venni, i5-el szerelve. Vásároltam már náluk nem egyszer, így pl édesapám DELL-jét is onnan hoztuk. Ebben az esetben tanácsadó vagyok, és megfigyelő. Nem döntőbíró.

Amennyiben megfogadja a tanácsot akkor elkerüli ezt a gépet, de ha nem, és a küllem dönt, akkor én azért remélem ez is megfelel majd neki.

[ Szerkesztve ]

(#112099) Gergosz2 válasza czanga (#112098) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nem irigyellek. Én ha tehetem kihúzom magam az ilyen alól, mert ha bármi baj van a géppel tuti, hogy nálam csörög először a telefon. Ha újat ajánl az ember úgy, hogy megmondja előre, hogy nem jó az a gép, akkor azt vágják hozzám, hogy miért sz-rt ajánlottam. Ha pedig használtat akkor meg jön az "Én megmondtam, hogy a használttal csak a baj lesz.." meg a hasonló dumák.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#112100) Tikakukac válasza kistewe (#112097) üzenetére


Tikakukac
titán

Van az amikor más nem jó, ez ilyen :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.